עדכון גלובלי

וול סטריט סגרה שבוע שלילי ראשון זה חודש; ג'י.סי.פני חזרה 37 שנים לאחור

הקמעונאיות המשיכו לצנוח בוול סטריט ■ הנפט סגר שבוע חיובי ראשון זה חודש ■ הדולר נחלש בעולם על רקע נתוני מקרו מעורבים בארה"ב ■ מדד נאסד"ק עלה שבוע רביעי ברציפות

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

וול סטריט בשבוע שלילי ראשון זה חודש; ג'י.סי.פני חזרה לאחור 37 שנה

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות קלות בדרכן לשבוע שלילי ראשון זה ארבעה שבועות, על רקע נתוני אינפלציה ומכירות קמעוניות מעורבים שפורסמו היום בארה"ב. מניות הקמעונאות הובילו את הירידות זה היום השני ברציפות, לאחר שהמגזר סיפק יום נוסף של דו"חות כספיים מאכזבים - הפעם של רשתות בתי הכלבו ג'י.סי.פני ונורדסטרום.

מדד S&P 500 נסוג ב-0.2% בדרכו לירידה שבועית של 0.4% - שבוע שלילי ראשון לאחר שלושה שבועות של עליות. המדד טיפס השבוע לשיא נומינלי וגבוה כעת בכמעט 7% מרמתו בתחילת 2017. מדד דאו ג'ונס איבד היום 0.1% - יום רביעי ברציפות של ירידות. בסיכום שבועי ירד מדד מניות הבלו צ'יפ ב-0.6% - ירידה שבועית ראשונה זה ארבעה שבועות.

מדד נאסד"ק, שקטע אתמול רצף של ארבעה ימים שבהם נסגר בשיא נומינלי, טיפס היום ב-0.1%. בסיכום שבועי טיפס מדד מניות הטכנולוגיה ב-0.3% - שבוע חיובי רביעי ברציפות.

מניית ג'י.סי.פני נפלה ב-14% לאחר שרשת בתי הכלבו האמריקאית דיווחה על נפילה חדה מהצפוי במכירות חנויותיה הפתוחות לפחות שנה, והצטרפה בכך לרשתות מייסיס, קוהלס ודילרדס שדיווחו אתמול על ירידות במכירות.

המנייה נסגרה במחיר של 4.55 דולרים - מחיר הסגירה הנמוך ביותר מאז החלה להיסחר בבורסת בינואר 1972. מחיר הסגירה הנמוך ביותר בתולדות ג'י.סי.פני עד היום - 5.03 דולרים - נרשם ב-24 במארס 1980, ואילו השיא - 86.35 דולרים - נרשם ב-21 בפברואר 2007.

מניית נורדסטרום צללה בקרוב ל-11%, בהמשך לנפילה של 7.6% ביום חמישי, לאחר שרשת בתי הכלבו דיווחה אמש לאחר הסגירה על ירידה חדה מהצפוי במכירות חנויותיה הפתוחות לפחות שנה.

סניף של ג'י.סי פניצילום: אי–פי
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הנפט סגר שבוע חיובי ראשון זה חודש

מחיר הנפט נסגר היום כמעט ללא שינוי אולם השלים עלייה שבועית ראשונה זה חודש על רקע ציפיות כי ארגון אופ"ק יאריך את משך הסכם קיצוץ התפוקה בשישה חודשים נוספים, ואולי גם יעמיק את היקף הקיצוץ.

כמה ממדינות אופ"ק גם שוקלות לצרף להסכם הקיצוצים יצרניות נפט נוספות שאינן חברות בקרטל, דיווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל".

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסגרו במחיר של 47.84 דולר לחבית, עלייה של פחות מ-0.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, אולם קפצו ב-3.5% בסיכום שבועי.

שר האנרגיה של רוסיה אלכסנדר נובאק, נשיא אופ"ק ושר האנרגיה של קטאר וחמד בן סאלח אל סעדה, שר האנרגיה של סעודיה חאליד אל פליח בפגישת אופ"ק ב-10 בדצמבר 2016
צילום: רויטרס
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הזהב מחק את כל ירידות השבוע; הדולר נחלש בעולם

מחיר הזהב מחק את כל ירידות השבוע וטיפס זה היום השלישי ברציפות - רצף הימים החיובי הארוך ביותר מאז אמצע אפריל – לאחר שהדולר נחלש בעולם בעקבות נתוני אינפלציה ומכירות קמעוניות מעורבים שפורסמו היום בארה"ב.

החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו בניו יורק במחיר של 1,227.7 דולר לאונקייה, עלייה של 0.3%, בדרכם לעלייה שבועית קלה של 0.1%.

הדולר נחלש מול היורו ב-0.5% לשער של 1.0921 דולר ליורו, ונסוג ב-0.4% מול הין היפני לרמה של 113.42 ין לדולר.

צילום: אי–פי
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הצמיחה בגרמניה דחפה את בורסות אירופה לשבוע חיובי; לונדון בשיא

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית בדרכן לעלייה שבועית, על רקע נתוני צמיחה חזקים שפורסמו בגרמניה - הכלכלה הגדולה ביותר ביבשת.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.7%; פרנקפורט הוסיפה 0.5%. פריז עלתה ב-0.4% והשלימה בכך זינוק של 11% מתחילת השנה. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.3% בדרכו לעלייה שבועית בשיעור דומה, וגבוה כעת ב-9% מרמתו בתחילת השנה.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.6% לשער של 1.0926 דולר ליורו, אולם עודנו נמוך ב-0.7% מרמתו בתחילת השבוע. הליש"ט נחלשת בפחות מ-0.1% מול הדולר לרמה של 1.288 דולר לליש"ט.

בגרמניה פורסמו היום נתוני צמיחה לרבעון הראשון שמצביעים כי התמ"ג של הכלכלה הגדולה באירופה עלה ב-0.6%, לעומת צמיחה של 0.4% ברבעון האחרון של 2016. הצמיחה נרשמה הודות לגידול בהשקעות של עסקים בגרמניה ברכישת ציוד תעשייתי ובנדל"ן. גם היצוא החזק סייע לכלכלה הגרמנית לרשום קצב בצמיחה כפול מזה של בריטניה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ארה"ב: צמיחה חדה מהצפוי במכירות הקמעוניות בחודשיים האחרונים

המכירות הקמעוניות בארה"ב גדלו באפריל, ונתוני חודש מארס תוקנו כלפי מעלה, מסר היום משרד המסחר האמריקאי.

המכירות הקמעוניות צמחו בחודש שעבר ב-0.4% לעומת מארס, ועלו ב-4.5% לעומת אפריל 2016. עם זאת, עלייה החודשית היתה מתונה במעט מתחזית הכלכלנים לגידול של 0.5%.

המכירות במארס צמחו ב-0.1% לעומת החודש הקודם, לעומת ירידה של 0.2% שעליה דווח במקור. המכירות הקמעוניות גדלו בשלושה מתוך ארבעה החודשים הראשונים של 2017, והתיקון כלפי מעלה של נתוני מארס עשוי לסייע לעדכון מעלה של נתוני התוצר המקומי הגולמי (GDP) של ארה"ב ברבעון הראשון, אשר הצביעו על קצב צמיחה שנתי מתון של 0.7%, לפי נתונים ראשוניים.

צילום: בלומברג
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

התאוששות באינפלציה בארה"ב באפריל

מדד המחירים לצרכן (CPI) בארה"ב טיפס באפריל ב-0.2% לעומת החודש הקודם הודות לזינוק במחירי האנרגיה, לאחר ירידה של 0.3% במארס, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. העלייה היתה בהתאם לתחזיות הכלכלנים.

מחירי האנרגיה זינקו באפריל ב-1.1% - הקפיצה החדה ביותר מאז ינואר - וגבוהים כעת ב-0.3% מרמתם באפריל 2016.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי האנרגיה והמזון שנחשבים לתנודתיים, טיפס בחודש שעבר ב-0.1% לעומת החודש הקודם, לאחר ירידה של 0.1% במארס. עליית מדד הליבה באפריל היתה מתונה מתחזיות הכלכלנים לעלייה של 0.2%.

מדד המחירים לצרכן עלה באפריל ב-2.2% לעומת החודש הקודם, לעומת קצב עלייה של 2.4% במארס ו-2.7% בפברואר - שהיה הגבוה ביותר מאז פברואר 2012.

התמתנות זו באינפלציה עשויה לאפשר לבנק הפדרלי להעלות את הריבית בארה"ב בהדרגה. הציפיות בשוק הן כי הבנק המרכזי יעלה את הריבית בישיבתו הבאה ביוני - העלאת ריבית שלישית בתוך שבעה חודשים.

מדד הליבה עלה במונחים בשנתיים ב-1.9%.

ג'נט ילן וסטנלי פישרצילום: אי–פי
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

שוק העבודה בצרפת מתאושש; תפוקה תעשייתית מאכזבת באירופה

באירופה פורסמו היום נתוני תפוקה תעשייתי ת מאכזבים שנפגעו מירידה בייצור אנרגיה. לפי הנתונים שפורסמו היום, התפוקה התעשייתית בגוש היורו ירדה במארס ב-0.1%. ואולם בחינה של הנתונים שפורסמו היום על ידי יורוסטאט מראה כי בתחומים צרכניים נרשמה דווקא עלייה בתפוקה – מה שעשוי להוות סימן מעודד להתאוששות בפעילות הצרכנית שתוביל בסופו של דבר גם לעלייה באינפלציה.

בנפרד, פורסמו היום בצרפת נתוני תעסוקה חיוביים שמצביעים על כך שמספר הצרפתים העובדים חזר לרמה מלפני המשבר. לפי הנתונים, 50 אלף צרפתים הצטרפו ברבעון הקודם לשוק התעסוקה במדינה ומספר העובדים הגיע ל-16.228 מיליון. מגזר השירותים צמח ביותר מ-56 אלף משרות, אך מגזרי התעשייה והבנייה המשיכו להתכווץ ברבעון הקודם.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הדו"חות המאכזבים בוול סטריט מכבידים גם על המסחר באסיה

הדו"חות המאכזבים שפורסמו אתמול בוול סטריט מכבידים גם על המסחר באסיה. אבל הבורסות ביבשת עדיין צפויות לרשום עליות בסיכום שבועי. טוקיו ירדה ב-0.4%; הונג קונג עולה ב-0.1%; שנחאי התחזקה ב-0.6%; סידני איבדה 0.7%; סיאול נחלשה ב-0.45%. בשוק המט"ח, הדולר יורד מול הין ב-0.05% ונסחר סביב שער של 113.79 ין לדולר.

בסין קיים חשש חשש ליציבות של כמה מהבנקים במדינה, אחרי שהרגולטור הפיננסי הודיע השבוע כי הוא פותח בהערכת סיכונים של כמה מהבנקים במדינה. היום הזרים הבנק המרכזי של סין מימון לכמה מהבנקים במדינה כדי לשמור על יציבותם.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מניות הקמעונות צנחו בוול סטריט; שווי סנאפצ'ט נחתך ב-6 מיליארד ד'

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה שלילית, מדדי S&P 500 ונאסד"ק נסוגו משיא ומדד דאו ג'ונס ירד זה היום השלישי ברציפות, לאחר שמניות הקמעונאות צנחו בעקבות דו"חות כספיים מאכזבים של רשתות בתי הכלבו מייסיס, דילרדס וקוהלס.

מדד S&P 500, אשר נסגר ביום רביעי בשיא נומינלי והשלים בכך עלייה של 7.2% מתחילת השנה, ירד היום ב-0.2%. מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.1% בדרכו ליום שלישי ברציפות של ירידות; מדד נאסד"ק, שנסגר אתמול בשיא נומינלי זה היום הרביעי ברציפות, איבד 0.2%.

מדד המחירים ליצרן (PPI) בארה"ב השלים באפריל את העלייה השנתית החדה ביותר זה חמש שנים, ומספר מקבלי דמי האבטלה השבועי נפל לרמתו הנמוכה ביותר זה 28 שנים, לפי נתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום בכלכלה הגדולה בעולם.

מניית מייסיס צללה ב-17% לרמתה הנמוכה ביותר מאז שנת 2011, לאחר שרשת בתי הכלבו דיווחה היום על רווח ומכירות רבעוניים נמוכים מהצפוי. מניות דילרדס וקוהלס נפלו ב-17.5% וב-8% בהתאמה לאחר שדיווחו על ירידה חדה מהצפוי במכירות הרבעוניות.

מניית הקמעונאית נורדסטרום, שתפרסם את דו"חותיה הכספיים לאחר סגירת המסחר בוול סטריט, נפלה ב-7.5%. מניית ג'י.סי.פני, שתפרסם את תוצאותיה הרבעוניות ביום שישי, צנחה ביותר מ-7%.

מניית סנאפ צללה ב-21.5% לאחר שמפעילת הרשת החברתית סנאפצ'ט דיווחה אמש על צמיחה מאכזבת במספר המשתמשים ועל הפסד של 2.2 מיליארד דולר ברבעון הראשון של השנה. בעקבות נפילת המניה היום נחתך שווי השוק של סנאפ בקרוב ל-6 מיליארד דולר.

סנאפצ'ט
סנאפצ'טצילום: בלומברג
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הנפט ברמתו הגבוהה מתחילת החודש

מחיר הנפט טיפס זה היום השני ברציפות בעקבות נפילת המלאי הגולמי בארה"ב, ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מאז הראשון במאי.

עם זאת, המסחר המשיך להתנהל בצל חששות כי המשך גידול תפוקת הנפט של ארה"ב יאפיל בהשפעתו על קיצוצי התפוקה שמוביל אופ"ק שנועדו לייצב את המחירים בשוקי הנפט העולמיים.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסגרו במחיר של 47.83 דולר לחבית, עלייה של 1.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שקפצו ביותר מ-3% ביום רביעי בעקבות נפילה חדה מהצפוי במלאי הנפט הגולמי בארה"ב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה ביולי נסגרו במחיר של 50.77 דולר לחבית, עלייה של 1.1%, בבורסת ICE בלונדון.

צילום: רויטרס
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אירופה נסוגה משיא של 21 חודשים; הבנקים באיטליה זינקו

בורסות אירופה נסוגו משיא של 21 חודשים ונסגרו במגמה שלילית לראשונה זה שלושה ימים, אולם דו"חות כספיים חיוביים של ענק הבנקאות אוניקרדיט דחפו את מניות הבנקים באיטליה לעליות.

בורסת לונדון נסגרה כמעט ללא שינוי; פרנקפורט נסוגה ב-0.4%; פריז איבדה 0.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטיוקס 600 ירד ב-0.5% לאחר שנסגר ביום רביעי ברמתו הגבוהה ביותר מאז אוגוסט 2015. היורו נסחר ללא שינוי מול הדולר בשער של 1.0868 דולר ליורו.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מספר מקבלי דמי האבטלה בארה"ב הנמוך מ-1988

מספר מקבלי דמי האבטלה בארה"ב נפל לרמתו הנמוכה ביותר זה 28 שנים - עדות נוספת לחוסנו של שוק התעסוקה האמריקאי.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות ירד בשבוע שהסתיים ב-29 באפריל ב-61 אלף לרמה של 1.91 מיליון - המספר הנמוך ביותר מאז נובמבר 1988 - מסר היום משרד העבודה האמריקאי.

מספר תביעות האבטלה הראשונות ירד בשבוע שעבר ל-236 אלף לעומת 238 אלף בשבוע הקודם, ונותר מתחת לרמה של 300 אלף תביעות זה השבוע ה-114 ברציפות. כלכלנים צפו גידול במספר התביעות השבועי ל-245 אלף.

צעירים עומדים בתור לריאיון עבודה
תור לראיון עבודה (אילוסטרציה) צילום: בלומברג
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

האינפלציה בארה"ב שיא של חמש שנים

מדד המחירים ליצרן (PPI) בארה"ב השלים באפריל את העלייה השנתית החדה ביותר זה חמש שנים, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. המדד קפץ באפריל ב-2.5% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת - הזינוק החד ביותר מאז פברואר 2012 - לאחר עלייה של 2.3% בשנה שהסתיימה במארס.

המדד טיפס באפריל ב-0.5% לעומת מארס - יותר מכפליים מתחזיות הכלכלנים לעלייה של 0.2% - לאחר ירידה של 0.1% במארס.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה הנחשבים לתנודתיים, עלה באפריל ב-0.7% לעומת החודש הקודם, לאחר עלייה של 0.1% במארס. לעומת אפריל 2016 קפץ מדד הליבה ב-2.1% לאחר עלייה של 1.7% ב-12 החודשים שהסתיימו במארס.

כלכלת ארה"ב
התוצר המקומי הגולמי (GDP) של ארה"ב צמח ברבעון הראשון של השנה בקצב שנתי של 3.2%צילום: בלומברג
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מניית מייסיס צוללת ב-12% בעקבות דו"חות מאכזבים

רשת בתי הכלבו האמריקאית מייסיס דיווחה היום על רווח ומכירות רבעוניים נמוכים מהצפוי. מניית מייסיס צוללת ב-12% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט לרמתה הנמוכה ביותר מאז שנת 2011.

החברה דיווחה על רווח נקי של 71 מיליון דולר, או רווח של 23 סנט למניה, ברבעון הראשון של השנה, לעומת רווח של 116 מיליון דולר, או רווח של 37 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה מייסיס רווח של 24 סנט למניה - הרבה מתחת לתחזיות האנליסטים לרווח של 36 סנט למניה.

בשורה העליונה רשמה החברה בתקופה המדווחת הכנסות של 5.3 מיליארד דולר, ירידה לעומת מכירות של 5.8 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2016, ופחות מתחזיות האנליסטים להכנסות של 5.5 מיליארד דולר.

קונים בניו יורק עם שקיות ליד בניין מייסיס
צילום: אי–פי
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

חברת הספנות הגדולה בעולם: "ענף התובלה הימית במכולות החל להתאושש"

מולר-מארסק, חברת הספנות הגדולה בעולם, מסרה היום כי ענף התובלה הימית במכולות החל סוף סוף להתאושש, לאחר שקצב צמיחת הביקוש עלה על ההיצע זה הרבעון השני ברציפות, ומחירי התובלה הממוצעים טיפסו.

מארסק ליין, החטיבה הגדולה ביותר של ענקית הספנות והנפט הדנית, דיווחה כי מחירי הובלת המטען הממוצעים טיפסו ב-4.4% ברבעון הראשון של השנה, וכי ההכנסות צמחו ב-10% לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת.

סך רווחי מולר-מארסק בתקופה המדווחת גדלו ל-245 מיליון דולר לעומת רווח של 211 מיליון דולר ברבעון המקביל, ועלו על תחזיות האנליסטים לרווח נקי של 204 מיליון דולר.

בשורה העליונה צמחו הכנסות החברה ברבעון ב-5% ל-8.96 מיליארד דולר - פחות מתחזיות האנליסטים להכנסות של 9.13 מיליארד דולר.

מניית החברה מזנקת בקרוב ל-4% במסחר בבורסת קופנהגן.

מכולות של מארסק
מכולות של מארסקצילום: בלומברג
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ירידה מפתיעה בייצור התעשייתי בבריטניה

הייצור התעשייתי בבריטניה התכווץ במפתיע במארס, לפי נתונים שפורסמו היום, גם בשל מזג אוויר חם מהרגיל בחודשי החורף שהפחית את הביקושים לחימום באמצעות חשמל וגז. הייצור התעשייתי ירד 0.5%, מעט מתחת לתחזיות.

התפוקה התעשייתית ב-12 החודשים האחרונים עלתה ב-1.4%, גם היא מתחת לתחזיות שצפו 1.9%. גם התפוקה במפעלים ירדה, ב-0.6%, כשתפוקה השנתית צמחה ב-12 החודשים האחרונים ב-2.3%, מתחת לתחזיות. הליש"ט יורדת לאחר פרסום הנתונים ב-0.2% לשער של 1.29 ליש"ט לדולר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

עליות באסיה; סיאול טיפסה 1.1% לאחר הבחירות

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה חיובית עם עליות מתונות ברוב המדדים. טוקיו עלתה 0.3%, הונג קונג טיפסה 0.4%, סידני עלתה 0.2%, סינגפור עלתה 0.5%, שנחאי עלתה 0.3%.

בדרום קוריאה בורסת סיאול עלתה ב-1.1% לאחר זכייתו של המועמד הליברלי מון ג'יי-און בבחירות לנשיאות שנערכו ביום שלישי. הנשיא החדש, שזכה ליותר מ-40% מהקולות, ניהל קמפיין תקיף נגד מכת השחיתות שפשתה במדינה ושם קץ לעשור של שלטון השמרנים, שהסתיים עם הדחתה ומאסרה של הנשיאה לשעבר פארק גן-הייאה בגלל פרשת שחיתות רחבת היקף. מון ג'יי-אין גם הבטיח לפעול להחייאת הדיאלוג הדיפלומטי עם צפון קוריאה. מדיניותו עלולה להוביל לעימות עם ממשל טראמפ, שמוביל מדיניות נצית נגד תוכניות הגרעין והטילים של פיונגיאנג

הין יורד 0.1% בשער של 114.9 ין לדולר. הנפט עולה 0.4% למחיר של 47.5 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ניסאן הצליחה לרשום עלייה ברווח למרות התחרות העזה בארה"ב

ניסאן מוטורס דיווחה היום על עלייה ברווח לשנת הכספים האחרונה, למרות תחרות חזקה בשוק הרכב האמריקאי. ניסאן, יצרנית המכוניות השניה בגודלה ביפן במונחי מכירות, רשמה עלייה של 27% ברווח ל-663.5 מיליארד ין (5.8 מיליארד דולר) בשנת הכספים שהסתיימה ב-31 במארס. ההכנסות ירדו 4% ל-11.7 טריליון ין, בעיקר בשל תמריצים חזקים שהציעה החברה ללקוחות בארה"ב. החברה צופה שנה לא פשוטה ונפילה ברווח השנתי ל-535 מיליארד ין, והכנסות ללא שינוי בגובה של 11.8 טריליון ין.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

זינוק ברווחי קרדיט אגריקול

הבנק הצרפתי קרדיט אגריקול דיווח היום על גידול של פי שלושה ברווח הנקי, בזכות התאוששות בביקושים להלוואות - בדומה למגמה בקרב המתחרים הגדולים BNP פאריבה וסוסייטה ג'נרל . רווחי הבנק זינקו ל-845 מיליון יורו ברבעון הראשון של 2017, מעל לתחזיות ולעומת 227 מיליון יורו בתקופה המקבילה אשתקד. ההכנסות טיפסו 24% ל-4.7 מיליארד יורו.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מגמה מעורבת בוול סטריט; הנפט קופץ

המסחר בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת שערים על רקע הסערה בוושינגטון אחרי פיטוריו של ראש ה-FBI, ג'יימס קומי על ידי נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ. המסחר בוול סטריט התנהל בירידות בתחילת המסחר. החשש בוול סטריט הוא כי הצעד של טראמפ עשוי לעורר את זעמם של כמה חברי קונגרס, ובכך לפגוע ביכולתו של הממשל להעביר את תוכנית המיסוי ואת תוכנית הבריאות של הרפובליקאים.

מדד דאו ג'ונס יורד ב-0.2%; S&P 500 נסחר בעליות של 0.1%; נאסד"ק מוסיף 0.1%. בשוק הסחורות, נפט מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני שנסחר בניו יורק זינק ב-3% ל-47.26 דולר לחבית; נפט מסוג ברנט למסירה ביולי הנסחר בלונדון קפץב-3% ל-50.1 דולר לחבית. הזהב למסירה ביוני עולה ב-0.2% ל-1,218.2 דולר לאונקיה.

העליות בנפט נרשמות אחרי שבארה"ב דווח על ירידה חדה מהצפוי במלאי הנפט השבועי. לפי מינהל האנרגיה, המלאי ירד בשבוע שעבר ב-5.25 מיליון חביות והגיע ל-522.53 מיליון.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

עליות באירופה; דראגי מגן על התמריצים

המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה חיובית על רקע נאומו של נשיא הבנק המרכזי של אירופה בפני חברי פרלמנט בהולנד. לונדון עלתה ב-0.6%; פרנקפורט עלתה ב-0.1%; פריז נסחרה במגמה חיובית קלה; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי נעלה ב-0.2%. בשוק המט"ח, הדולר נסחר ללא שינוי ניכר מול היורו סביב שער של 1.087 דולר ליורו.

נשיא ECB, מריו דראגי, נאם היום בפני חברי פרלמנט בהולנד שתקפו את מדיניות התמריצים של הבנק המרכזי ביבשת. דראגי הגן על מדיניות הבנק ואמר כי היא העניקה עבודה למיליוני אנשים - ובכך סייעה להילחם במשבר האירופי.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

טיים דיווחה על זינוק בהפסד; היו"ר התפטר

טיים פירסמה היום דו"חות מאכזבים שהצביעו על גידול ברווחים. בהזדמנות זו, הודיעה יו"ר החברה, ג'ו ריפ, על התפטרותו. החברה הודיעה גם על הורדת הדיווידנד שהיא מחלקת למשקיעים. לפי הודעת החברה, היא תפחית את הדיווידנד ל-4 סנטים למניה, לעומת 19 סנטים למניה. החברה אמרה גם כי לא תפרסם תחזית הכנסות שנתית, כדי שתוכל להתרכז ביעדים ארוכי טווח.

טיים, החברה האם של מגזין בשם זה ושל המגזינים "ספורטס אילוסטרייטד", "פיפול" ו"פורצ'ן", דיווחה על ירידה של 8% מהכנסות פרסום ל-331 מיליון דולר. החברה רשמה זינוק של 32% בהכנסות מפרסום בדיגיטל, אך אלה לא הספיקו לכסות צניחה של 21% בהכנסות מפרסום בפרינט. הפסדי החברה הסתכמו ברבעון הראשון של 2017 ב-28 מיליון דולר, לעומת 10 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

שנחאי איבדה 0.8%

בורסות אירופה נפתחו במגמת ירידה: לונדון נפתחה בירידה קלה; פרנקפורט מאבדת 0.2%; פריז יורדת ב-0.1%; גם מדד סטוקס 600 הכלל אירופי נפתח בירידה קלה. 

שנחאי, ששמרה על מגמה חיובית במשך רוב שעות המסחר הבוקר, סיימה את היום עם צלילה של 0.8%; טוקיו מוסיפה 0.3%; הונג קונג עולה ב-0.8%; סיאול איבדה 1% לאחר שאתמול התקיימו בה בחירות כלליות. 

הדולר יורד מול המטבעות המרכזיים ב-0.2%, לפי מדד הדולר של בלומברג. 

הבוקר נודע כי הבעלים של רשת המזון פרט א מנג'ר שכר יועצים של ג'יי פי מורגן לקראת הנפקה בארה"ב. 

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מגמה חיובית באסיה

לאחר שוול סטריט נסגרה אמש במגמת ירידה, באסיה מתנהל המסחר במגמה חיובית ברובו: טוקיו מוסיפה 0.2%; הונג קונג עולה ב-0.8%; שנחאי מוסיפה 0.3%; סינגפור סגורה היום לרגל חג; סיאול יורדת בכ-1%, לאחר שאתמול נערכו בה בחירות כלליות.

הנפט הגולמי הנסחר בניו יורק עולה ב-0.6% למחיר של 46.17 דולר לחבית, לאחר שאתמול צנח מחירו מתחת ל-46 דולר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

וול סטריט נסגרה בירידות

המסחר בוול סטריט נסגר בירידות שערים, בהובלת מניות האנרגיה וחומרי הגלם עקב ירידת מחירי הסחורות.  דאו ג'ונס ירד ב-0.2%; S&P 500 ירד ב-0.1% ונאסד"ק הוסיף 0.3%.

מדד התנודתיות (VIX) המכונה "מדד הפחד", המשיך לרדת לאחר שאתמול צנח ב-7.6% והגיע לרמה הנמוכה ביותר מאז 1993. חברת התרופות וליאנט עלתה ב-24% לאחר דו"חות טובים.

המלאים הסיטוניים בארה"ב עלו ב-0.2% במארס, לפי נתונים שפרסם משרד המסחר האמריקאי. הערכה ראשונית של הנתון הראתה על ירידה של 0.1%. הנתון של חודש פברואר תוקן כלפי מעלה לעליה של 0.3%, לעומת ההערכה הקודמת לעליה של 0.2%. יחס המלאים למכירות נותר יציב, ברמה של 1.28 במארס.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הנפט מתחת ל-46 דולר לחבית

מחיר הנפט ירד וננעל מתחת לרמה של 46 דולר לחבית, לאחר יומיים של עליות. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני ירדו ב-1.2% ל-45.88 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק. תפוקת הנפט של ארה"ב תגיע לשיא של 9.96 מיליון חביות ביום ב-2018, כך צופה סוכנות המידע לאנרגיה בארה"ב. זוהי עליה לעומת תחזית ל-9.9 מיליון חביות בחודש שעבר. התפוקה תגיע לממוצע של 9.31 מיליון חביות ביום ב-2017, לפי התחזית.

מחיר הזהב צנח היום ונסגר ברמה הנמוכה ביותר שלו מזה שמונה שבועות, על רקע התחזקותו של הדולר וחזרת התיאבון של המשקיעים לסיכונים אחרי תוצאות הבחירות בצרפת. גם הציפיות כי הבנק הפדרלי יעלה את הריבית בישיבתו בחודש הבא תורמת לחולשת מחירי הזהב. החוזים על הזהב למסירה ביוני ירדו ב-0.9% ונסגרו במחיר של 1,216.10 דולר לאונקיה - הרמה הנמוכה ביותר מאז 15 במארס. מדד הדולר של בלומברג עלה ב-0.4% לרמה הגבוהה ביותר מזה חודש, לאחר שאתמול עלה ב-0.5%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אירופה ננעלה בעליות

המסחר בבורסות אירופה נסגר בעליות שערים, בעקבות נתוני סחר מעודדים בגרמניה וניצחונו של מועמד המרכז עמנואל מקרון בבחירות בצרפת, אשר הרגיע את המשקיעים כי היציבות תישמר. בורסת לונדון עלתה ב-0.6%; פרנקפורט טיפסה ב-0.4%; פריז עלתה ב-0.3% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.5%.

היורו נחלש ב-0.5% מול הדולר לרמה הנמוכה ביותר בשבועיים האחרונים ונסחר תמורת 1.0872 דולר ליורו. הליש"ט נחלשה ב-0.1% לרמה של 1.2925 דולר לקראת החלטת הריבית של הבנק המרכזי של בריטניה, אשר צפויה להתפרסם ביום חמישי הקרוב.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

וליאנט עקפה את התחזיות: המניה מזנקת ב-13%

וליאנט, יצרנית התרופות הקנדית, דיווחה על תוצאות כספיות טובות המצפוי ברבעון הראשון של 2017. מניית החברה עולה ב-13% בפתיחת המסחר. החברה איבדה שני שליש משוויה בשנה האחרונה בעקבות שורה של שערוריות בינהן מחאה בארה"ב על מחירי התרופות הגבוהים ובעיות חשבונאיות בדו"חות החברה.

הכנסות החברה ירדו ב-11% ל-2.1 מיליארד דולר לעומת 2.37 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח הנקי ברבעון הגיע ל-628 מיליון דולר, אך הדבר נבע בעיקר מהטבת מס חד פעמית של 908 מיליון דולר. וליאנט מסרה כי צמצמה את היקף החוב של החברה ב-1.3 מיליארד ברבעון, ובכך החוב ירד ב-3.6 מיליארד מאז השנה שעברה ל-28 מיליארד דולר.

החברה מסרה כי הרווח השנתי לפני מסים, מימון, פחת והפחתות (EBITDA) יהיה בטווח של 3.75-3.6 מיליארד דולר, לעומת תחזיות קודמות לרווח של 3.7-3.55 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

קומרצבנק דיווח על תוצאות טובות מהצפוי: המניה עולה ב-2.8%

קומרצבנק, הבנק השני בגודלו בגרמניה, דיווח על עלייה של 28% ברווח הנקי ברבעון הראשון של 2017. המיה עולה ב-2.75% במסחר. הבנק, שנמצא באמצע תהליך של ארגון מחדש, דיווח כי הרווח הנקי ברבעון הראשון ל-217 מיליון יורו, לעומת 169 מיליון יורו ברבעון המקביל ב-2016. תחזיות האנליטים היו לרווח של 107 מיליון יורו ברבעון.

הרווח התפעולי של חטיבת הלקוחות הפרטיים והעסקים הקטנים של הבנק ירד ב-30% ל-194 מיליון יורו, בשל עלויות רגולטוריות גבוהות. הרווח של חטיבת הלקוחות התאגידיים של הבנק ירד ב-11% ל-250 מיליון דולר ההכנסות ירדו ב-5%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

היצוא בגרמניה עלה זה החודש השלישי ברציפות

היצוא בגרמניה עלה במארס זה החודש השלישי ברציפות, סימן לכך שהכלכלה הגרמנית מרוויחה מהעלייה במסחר הגלובלי. הייצור התעשייתי ירד מתחת לציפיות האנליסטים.

היצוא בגרמניה עלה ב-0.4% במארס לעומת פברואר, כך נמסר ממשרד הסטטיסטיקה הפדרלי ביום שלישי. לפי נתוני משרד הכלכלה הייצור התעשייתי במארס ירד ב-0.4%, לעומת תחזיות האנליסטים לירידה של 0.7% - עדיין מדובר בעלייה של 1.1% ברבעון הראשון.

אתמול פורסם כי פורסם בגרמניה שהזמנות המפעלים בגרמניה עלו במארס בשיעור חד מהצפוי. לפי נתוני משרד הכלכלה הגרמני, הזמנות המפעלים בגרמניה עלו במארס ב-1% בהשוואה לפברואר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

טושיבה מזהירה את ווסטרן דיגיטל: הפסיקו להפריע למכירת חטיבת השבבים

טושיבה הזהירה את השותפה שלה ווסטרן דיגיטל להפסיק להפריע לעסקת מכירת חטיבת השבבים של החברה, ומסרה כי תנקוט בהליכים משפטיים למנוע מווסטרן דיגיטל להתערב בהמשך המכירה.

ווסטרן דיגיטל הפכה לשותפה של טושיבה כאשר רכשה את סאנדיסק תמורת 15.8 מיליארד דולר בשנה שעברה. טושיבה החליטה למכור את חטיבת השבבים בעקבות הספד של מיליארדי דולרים שרשמה במאזניה בגלל הפסדים של חטיבת הכורים הגרעיניים שלה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בורסות אסיה ננעלו במגמה מעורבת; הונג קונג עלתה ב-1%

בורסות אסיה ננעלו במגמה מעורבת. בורסת שנחאי ברצף הירידות הארוך ביותר מאז 2013 על רקע המאבק של ממשלת סין במינוף היתר של החברות. טוקיו ירדה ב-0.2%; הונג קונג עלתה ב-1%; שנחאי ננעלה ללא שינוי ניכר וסידני נחלשה ב-0.5%. הדולר התחזק מול הין ב-0.3% לרמה של 113.6 ין לדולר.

מניות הבנקים באוסטרליה הובילו את הירידות לאחר דיווחים כי הממשלה מתכננת להטיל מס בסך 4.4 מיליארד דולר על הבנקים בהצעת התקציב שתפורסם היום ולאחר שבנק קומונוולף דיווח על תוצאות חלשות מהצפוי ברבעון הראשון של 2017.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

וול סטריט ננעלה ללא שינוי; הדולר התחזק מול היורו

בורסות וול סטריט נעלו את היום הראשון בשבוע המסחר ללא שינוי, אחרי זכיית עמנואל מקרון בנשיאות צרפת. מדד דאו ג'ונס, מדד הנאסד"ק ומדד S&P 500 ננעלו ביציבות שערים.

הדולר התחזק ב-0.6% מול היורו לשער של 1.09 דולר ליורו. 

נפט מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני התייקר ב-0.4% ל-46.3 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אפל קופצת לשווי שוק היסטורי - מעל 800 מיליארד דולר

שווי השוק של מניית אפל חצה היום לראשונה את רף ה-800 מיליארד דולר, לאחר שהמיליארדר וורן באפט חשף כי שילש את השקעתו במניות החברה ל-19.2 מיליארד דולר. מניית אפל קופצת 2.9% לשווי שוק של 812 מיליארד דולר - שיא של כל הזמנים לחברה בוול סטריט.

ההשקעה של באפט נחשפה בדיווח ההשקעות הרבעוני של ברקשייר האתוויי, ולפיו הגדיל באפט את השקעתו מ-7.1 מיליארד דולר בסוף 2016 ל-19.2 מיליארד דולר ב-31 במארס. באפט מחזיק כעת ב-133.65 מיליון מניות אפל - 2.6% מסך מניות החברה, והוא המשקיע הרביעי בגודלו באפל.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ירידות באירופה לאחר ניצחון מקרון: היורו נופל

בבורסות אירופה נרשמה היום מגמה שלילית ביום שאחרי הניצחון של עמנואל מקרון בבחירות לנשיאות צרפת. הניצחון היה צפוי ומתומחר ברובו בשווקים, ולכן הירידות לא התקבלו בהפתעה גדולה. בנוסף, משקיעים רבים כבר דנים על האתגרים שעמם צפוי מקרון להתמודד וכבר מעבירים את המיקוד שלהם לבחירות בבריטניה שייערכו בעוד חודש, המצב הכלכלי הרעוע והמשבר הפוליטי באיטליה ואל גרמניה שתלך בעצמה לבחירות צמודות בספטמבר.

לונדון עלתה בפחות ב-0.1%; פריז השילה מערכה 0.9%; פרנקפורט ירדה ב-0.2%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי נסחר בירידות של 0.1%. בשוק המט"ח, היורו נחלש ב-0.6% ונסחר סביב שער של 1.092 דולר ליורו; הליש"ט נסחרת  מול הדולר בירידות של יותר מ-0.1% סביב שער של 1.2965 דולר לליש"ט.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הייצור הגרמני מתחזק

בגזרת המקרו, היום פורסם בגרמניה שהזמנות המפעלים בגרמניה עלו במארס בשיעור חד מהצפוי. כלומר, מגזר הייצור החשוב של גרמניה מראה סימנים של התחזקות לאור ההתאוששות במתמשכת באירופה.

לפי נתוני משרד הכלכלה הגרמני, הזמנות המפעלים בגרמניה עלו במארס ב-1% בהשוואה לפברואר. בהודעת המשרד נטען גם כי המגמה המחזורית במגזר הייצור "חיובית. ביום שישי יפורסמו נתוני הצמיחה הרשמיים של גרמניה לרבעון הראשון של 2017. כלכלנים מעריכים כי הצמיחה הגרמנית האיצה ברבעון הקודם ל-0.6%, לעומת 0.4% בלבד ברבעון האחרון של 2016. הנתונים שפורסמו היום תומכים בהערכות הצמיחה המעודכנות לאור הביקוש הער ממדינות מחוץ לגרמניה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אפקט מקרון: טוקיו מזנקת ב-2%; היורו נחלש

על אף שניצחונו של עמנואל מקרון בבחירות לנשיאות צרפת, המשקיעים באסיה נושמים לרווחה עם עליות חדות בטוקיו שעלתה בכ-2.3%; הונג קונג מטפסת ב-0.25%; שנחאי ירדה ב-0.8%; סיאול זינקה ב-2.3%; סידני עלתה ב-0.6%.

בשוק המט"ח, היורו איבד את העליות שנרשמו מוקדם יותר במסחר, על רקע חששות המשקיעים כי מפלגתו של מקרון לא תצליח להגיע להישג משמעותי בבחירות לפרלמנט ביוני, והנשיא הצרפתי יהפוך לברווז צולע כבר בימיו הראשונים בארמון האליזה. היורו נחלש מול הדולר ב-0.1% ונסחר סביב שער של 1.0989 דולר ליורו. מוקדם יותר היום נסחר היורו סביב שער של 1.1017 דולר ליורו. הדולר מתחזק מול הין בשיעור קל ונסחר סביב שער של 112.79 ין לדולר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בשווקים מקווים שמקרון לא יהפוך לברווז צולע כבר בהתחלה

הדבר שהשווקים אוהבים הכי הרבה הוא ודאות. עם נצחונו של עמנואל מקרון בבחירות בצרפת, החברות של צרפת כציר מרכזי באיחוד האירופי אינה עומדת בסימן שאלה יותר. ואולם, תפקידה של צרפת בהנהגת האיחוד וגוש היורו צריך עוד להתברר. כשניקולה סרקוזי כיהן כנשיא צרפת לצד קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, דיברו השניים בקול אחד ותמונות משותפות מחויכות של שניהם היו דבר שבשגרה. נשיא צרפת המכהן, פרנסואה הולנד, נראה היה ליד מרקל כאדם אפרורי וחלש, והתפיסה המקובלת היתה שהוא איפשר לה ולגרמניה לנווט את האיחוד האירופי וגוש היורו כרצונם.

אריק נילסן, הכלכלן הראשי של אוני קרדיט, כתב אתמול (ראשון), עוד לפני נצחונו של מקרון, כי הוא הצליח מכיוון שהוא התמקד "ברוב המכריע" של האירופאים שחולקים עם את אותה דעה שנושאים רבים. כלומר, במקום להקצין לשוליים כפי שעושים מועמדים רבים על רקע הגלל הפופוליסטי ששוטף את העולם, מקרון הלך בכוונה למרכז. "במלים אחרות, זה יתחיל ככל הנראה מגמה באירופה, ולא יהיה מקרה חד פעמי", הוא כתב.

אבל בשווקים גם חוששים מכך שמקרון הוא טירון פוליטי. מפלגתו, "קדימה" לא קיימת למעשה בפרלמנט הצרפתי. גם אחרי הבחירות לפרלמנט ביוני, המפלגה לא תצליח לזכות ככל הנראה במספר מושבים שיאפשר למקרון ליישם את תוכניותיו הכלכליות. על רקע חולשת המפלגה הסוציאלסטית בצרפת, מקרון יזדקק ככל הנראה לנהוג באופן "ממורכז" הרבה יותר ולהתפשר בחלק גדול מהנושאים.

"אנחנו מצפים שהמיקוד יעבור לבחירות לפרלמנט הצרפתי ביוני. הן יהיו מכריעות בבחינת היכולת של מקרון להטמיע את התוכניות הכלכליות שלו שכוללות רפורמות בשוק העבודה שיקלו על חברות בצרפת להעסיק ולפטר עובדים", נכתב על ידי אנליסטים בבלקרוק. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker