עדכון גלובלי

וול סטריט ננעלה בעליות; מיקרוסופט זינקה לשיא של 15 שנה; פנדורה התרסקה 35%

אמזון וגוגל-אלפבית זינקו לשיא כל הזמנים בעקבות דו"חות טובים מהצפוי ■ היורו נפל לאחר שדראגי אמר כי ה-ECB יבחן שוב ההרחבה הכמותית בדצמבר ■ עלייה בתביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ■ הנפט נפל 1.6%

צוות גלובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
צוות גלובל
LIVE
עדכונים

נאסד"ק קפץ 2.3%; מיקרוסופט, אמזון וגוגל זינקו בעקבות דוחות חזקים

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בעליות שערים וסגר שבוע רביעי רצוף של עליות לאחר הורדת ריבית נוספת בסין היום, השישית מתחילת השנה שנועדה להמריץ את הכלכלה הסינית המאטה. מדד דאו ג'ונס עלה 0.9%, מדד S&P 500 טיפס 1.3% ומחק את הירידות שנרשמו מתחילת 2015 , מדד הנאסד"ק קפץ 2.3%. 

מניות גוגל-אלפבית, אמזון ומיקרוסופט זינקו היום לאחר ששלוש ענקיות הטכנולוגיה דיווחו אמש על דוחות טובים מהצפוי. מניית גוגל, שהפכה רשמית לאלפבית, זינקה 7.7% לשיא כל הזמנים, מניית אמזון קפצה 6.2%, גם היא לשיא, ומניית מיקרוסופט נסקה 10% לרמתה הגבוהה זה 15 שנה. העליות החדות נתמכו גם בהעלאת תחזית המניה של שלוש החברות בידי חברות אנליסטים: התחזית על מניית גוגל עלתה ל-880 דולר מ-750 ב-RBC קפיטל ול-790 מ-720 דולר בריימונד ג'ונס; התחזית למניית אמזון עלתה ל-775 דולר מ-705 ב-RBC ול-745 מ-640 דולר בריימונד ג'ונס; התחזית למניית מיקרוסופט עלתה ל-57 דולר מ-54 דולר ב-RBC.

לדוחות גוגל I לדוחות אמזון I לדוחות מיקרוסופט

הדולר קפץ מול היורו 0.9% לרמתו הגבוהה זה חודשיים בשער של 1.101 דולר ליורו, לאחר שהמטבע האירופי נחלש בעקבות רמזים שסיפק היום נשיא הבנק האירופי מריו דראגי כי יבחן מחדש את תכנית ההרחבה הכמותית לגוש היורו. 

הנפט ירד 1.6% למחיר 44.6 דולר לחבית מסוג טקסס מתוק; הזהב ירד 0.1% למחיר 1165 דולר לאונקייה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניית פנדורה התרסקה 35% בעקבות תחזית מאכזבת

מניית שירות המוזיקה באינטרנט פנדורה התרסקה היום ב-35% בוול סטריט לאחר שגידול בהפסדים ותחזית מאכזבת של החברה גרמו לאובדן אמון של משקיעים. פנדורה, מהחברות הגדולות בענף שהוקמה כבר ב-2000, דיווחה היום על זינוק בהפסד ל-85 מיליון דולר לעומת 2 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2014, ופירסמה תחזית לפיה יתרות המזומנים שלה צפויות להידלדל בעקבות גידול בהוצאות. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה ננעלה בעליות חדות לאחר הורדת הריבית בסין

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות חדות לאחר הורדת הריבית המפתיעה של הבנק המרכזי בסין, השישית בשנה האחרונה. בעליות תמכו גם תחזיות משקיעים כי הבנק המרכזי של אירופה ינהיג מדצמבר צעדים מרחיבים נוספים. לונדון עלתה ב-1.1%; פרנקפורט קפצה ב-2.9%; פריז קפצה ב-2.5%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי טיפס ב-1.9%. היורו יורד מול הדולר ב-0.8% לשער של 1.101 דולר ליורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רווחי רויאל קריביאן שקעו בשל חולשה באמריקה הלטינית

רויאל קריביאן, ענקית מסעות התענוגות בבעלות משפחת עופר הישראלית ופריצקר האמריקאית, הביסה את התחזיות ברבעון השלישי של השנה, לפי דוחות כספיים שפירסמה היום. מניית החברה עולה 2% בוול סטריט.

החברה רשמה רווח נקי של 228.8 מיליון דולר או 1.03 דולר למניה, ירידה חדה לעומת 490.2 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2014, או 2.19 דולר למניה. חלק מהירידה ברווח נבעה ממחיקת ערך של 393.3 מיליון דולר בשווי חברת הבת מספרד פולמנטור קרוזס, שמשקפת חולשה בשוק באמריקה הלטינית. הכנסות החברה עלו ב-3% ל-2.5 מיליארד דולר, בהתאם לתחזיות. כמו כן החברה הודיעה על רכישת מניות חוזרת של 500 מיליון דולר עד תחילת 2016.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

החוזים העתידיים בוול סטריט מצביעים על פתיחה חיובית

הורדת הריבית בסין משפיעה גם על החוזים העתידיים בוול סטריט כי צופים עכשיו כי המסחר בניו יורק ייפתח בעליות שערים מוצקות. החוזים העתידיים על נאסד"ק עולים ב-1.4%; דאו ג'ונס עולה ב-0.9%; S&P 500 עולה ב-0.8%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מלחמה בהאטה: הבנק המרכזי של סין מוריד את הריבית ב-0.25%

הבנק המרכזי של סין הודיע כי הוא מוריד את הריבית ב-0.25%. הריבית על ההלוואות לשנה אחת תסתכם ב-4.35%, לעומת 4.6%, כך עולה מההודעה שפורסמה היום באתר האינטרנט של הבנק. הריבית על הפיקדונות תרד ל-1.5%, לעומת 1.75%. ההורדה תיכנס לתוקף החל מ-24 באוקטובר. במקביל, הודיע הבנק על הורדה של 0.5% בדרישות הלימות ההון מהבנקים, כשחלק מהבנקים יהנו מהורדה של 0.5% נוספים.

בהתאם לתחזיות, מנהיג הבנק המרכזי בסין מדיניות מרחיבה שנועדה להילחם בהאטה הכלכלית במדינה, על רקע החששות כי הכלכלה השנייה בגודלה בעולם לא תצליח לעמוד ביעד הצמיחה השנתי שקבעה לעצמה – 7%. ואולם מועד ההודעה על ההורדה בריבית מפציע רבים. בשבוע שעבר פורסם כי כלכלת סין צמחה ב-6.9% ברבעון השלישי – נתון שהפתיע חלק מהאנליסטים שציפו לצמיחה חלשה יותר. בנובמבר שנה שעברה היתה הריבית בסין 6% - וזו ההורדה השישית בריבית בשנה האחרונה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שר התחבורה של גרמניה ייסע לארה"ב כדי לדון בשערוריית פולקסווגן

שר התחבורה הגרמני, אלכסנדר דורבינט, ייסע ביום שני לארה"ב כדי להיפגש עם מקבילו האמריקאי אנתוני פוקס. השניים צפויים לדון בשערוריית פולקסווגן, שזייפה נתוני פליטת מזהמים במכוניות דיזל מתוצרת. דורבינט ייפגש גם עם גורמים רשמיים בסוכנות להגנת הסביבה. פולקסווגן עומדת מול קנסות ותביעות של עשרות מיליארדי דולרים – מה שעשוי להשפיע על יכולת הפיתוח שלה ואולי היא אף תצטרך למכור חלק ממותגיה – מה שעשוי להשפיע על התעשייה הגרמנית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

למרות פרשיית פולקסווגן: נתוני ייצור מעודדים באירופה

מדד מנהלי הרכש (PMI) שפורסם היום בכמה ממדינות אירופה מצביע על נתונים מעודדים במגזר הייצור ביבשת – למרות פרשיית פולקסווגן שעשויה היתה לפגוע בייצור בגרמניה. בצרפת הגיע המדד במגזר הייצור ל-50.7 נקודות באוקטובר, לעומת 50.6 נקודות בספטמבר, המדד במגזר השירותים עלה ל-52.3 נקודות, לעומת 51.9 נקודות בספטמבר. במדד זה, כל נתון מעל 50 נקודות מסמל התרחבות בפעילות

בגרמניה הגיע המדד במגזר השירותים ל-55.2 נקודות, לעומת 54.1 נקודות. במגזר הייצור ירד אמנם המדד ל-51.6 נקודות באוקטובר, לעומת 52.3 נקודות בספטמבר, אך הירידה היתה נמוכה מהצפוי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הרמז לתמריצים באירופה דוחף את טוקיו לעליות של 2%

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בעליות שערים חדות, אחרי שאתמול רמז נשיא הבנק המרכזי של אירופה (ECB) כי הבנק ינקוט בצעדים מרחיבים נוספים בניסיון להמריץ את ההתאוששות הכלכלית.טוקיו קופצת ב-2.1%; הונג קונג עולה ב-1.3%; שנחאי נסחרת ללא שינוי ניכר; סיאול מתחזקת ב-0.7%; סידני מטפסת ב-1.6%. הדולר נחלש מול הין ב-0.05% ונסחר סביב שער של 120.63 ין לדולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רווחים גבוהים מהצפוי מחזקים את מניית מיקרוסופט ב-5% לאחר הסגירה

מיקרוסופט דיווחה על ירידה של 12% בהכנסותיה לסך של 20.4 מיליארד דולר, פחות מתחזיות אנליסטים. עם זאת רווחי החברה היו גדולים מהצפוי, ומניות מיקרוסופט מטפסות ב-5%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניית גוגל מזנקת ב-9% לאחר פרסום דו"חותיה הראשונים כאלפאבית

הכנסות אלפאבית, חברת האחזקות של גוגל, טיפסו ב-13% והסתכמו ב-18.7 מיליארד דולר ברבעון השלישי, הרבעון הראשון בו מדווחת החברה על תוצאותיה מאז הארגון מחדש כחברת אחזקות. המנייה, שסימולה עדיין GOOG, מזנקת ב-9% במסחר לאחר הסגירה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניית אמזון מזנקת ב-7% לאחר שהחברה דיווחה במפתיע על רווח

מניית אמזון מזנקת ב-8% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט, בעקבות פרסום דו"חותיה, שכללו רווח מפתיע, לעומת תחזיות אנליסטים להפסד נקי ברבעון השלישי. הכנסות החברה זינקו ב-23% והסתכמו ב-25.4 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות וול סטריט ננעלו בעליות: S&P 500 התחזק ב-1.7%

בורסות וול סטריט ננעלו בעליות: S&P 500 טיפס ב-1.7%; דאו ג'ונס עלה ב-1.9%; נאסד"ק התחזק ב-1.7%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות נרשמו בבורסות אירופה על רקע הערכות לתמריצים מהבנק המרכזי

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות שערים לאחר מסיבת העיתונאים של הבנק המרכזי באירופה היום בצהרים, ורמיזה של יו"ר הבנק, מריו דראגי, על תמריצים נוספים אפשריים בדצמבר. לונדון עלתה ב-0.4%; פריז התחזקה ב-2.3%; פרנקפורט טיפסה ב-2.5%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-1%. היורו נחלש מול הדולר ב-1.8% ונסחר סביב שער של 1.1131 דולר ליורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מקדונלד'ס דיווחה על גידול רבעוני ראשון זה שנתיים במכירות

מקדונלד'ס מתחזקת ב-6% לאחר שדיווחה על הגידול הרבעוני הראשון שלה זה שנתיים במכירות סניפים קיימים, אות לכך שמאמצי הרשת לשפר את מצבה מתחילים לשאת פרי. בארה"ב טיפסו המכירות בסניפים הקיימים לפחות שנה ב-0.9%, צמיחה גדולה מתחזיות אנליסטים. בשווקים בינלאומיים מבוססים, עלו המכירות בסניפים קיימים ב-4.6%, גם כן מעל התחזיות. בסך הל דיווחה החברה על רווח נקי בסך 1.31 מיליארד דולר, לעומת 1.07 מיליארד דולר ברבעון המקביל לפני שנה. הכנסות החברה נחלשו ב-5.3% והסתכמו ב-6.62 מיליארד דולר, אך היו עדיין גבוהות מהתחזיות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אי-ביי מזנקת ב-10% בעקבות דו"חות מפתיעים לחיוב

מניית אי-ביי מזנקת יותר מ-10% עם פתיחת המסחר, לאחר שרווחיה ברבעון השלישי נחלשו פחות מתחזיות אנליסטים. אלו הדו"חות הראשונים של אי-ביי מאז הנפקת חטיבת התשלומים שלה, פייפאל. הכנסות אי-ביי נחלשו מ-2.15 מיליארד דולר ל-2.1 מיליארד דולר, אך הצליחו להתעלות על תחזיות אנליסטים. הרווח הנקי של החברה נחלש מ-673 מיליון דולר ל-539 מיליון דולר, ועלה אף הוא על התחזיות. החברה דיווחה על 159 מיליון רוכשים פעילים באתר, גידול במספר המשתמשים, מה שעשוי להיות בשורות טובות עבור אי-ביי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

היורו נופל

היורו נופל ב-1.3% מול הדולר לרמה של 1.193 דולר ליורו, לאחר שנגיד הבנק המרכזי של אירופה (ECB), מריו דראגי, אמר כי בדצמבר ידון שוב ה-ECB בהרחבה הכמותית. במסיבת עיתונאים לאחר החלטת הריבית של ה-ECB, אמר דראגי כי ההתאוששות בכלכלת גוש היורו צפויה להימשך, אף שמכבידה עליה ההאטה בייצוא. הוא הוסיף כי ה-ECB יבחן שוב הרחבה כמותית בדצמבר, אך אמר כי "מדיניות מוניטרית לא צריכה להיות המשחק היחיד בעיר. כל המדינות צריכות לשאוף למדיניות תקציבית שמעודדת צמיחה". 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליה בתביעות האבטלה בארה"ב

החוזים על המסחר בוול סטריט מורים על עליות של 0.5% במדדים המובילים, לאחר שאתמול נסגר המסחר בירידות. 

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב עלה ב-3,000 ל-259 אלף בשבוע שעבר – העליה  הראשונה לאחר שבועיים רצופים של ירידות חדות – כך דיווח משרד העבודה האמריקאי היום. עם זאת, העליה היתה מתונה מתחזיות אנליסטים. ממוצע התביעות החדשות הארבע שבועי, לעומת זאת, ירד ל-263,250 – הרמה הנמוכה ביותר מאז דצמבר 1973. תביעות האבטלה המתמשכות עלו ב-6,000 ל-2.17 מיליון בשבוע שהסתיים ב-10 באוקטובר. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבנק המרכזי של אירופה השאיר את הריבית ברמת שפל

שלא במפתיע, הבנק המרכזי של אירופה (ECB) הודיע כי הוא משאיר את הריבית ביבשת ללא שינוי ברמה של 0.05%.  בשעה 15:30 תיערך מסיבת עיתונאים של מריו דראגי, נשיא הבנק המרכזי שלאירופה, שבה הוא עשוי לספק רמזים לגבי צעדים נוספים שבהם עשוי הבנק לנקוט כדי להמריץ את הכלכלה ביבשת. כמה אנליסטים מעריכים כי דראגי יכריז על סיבוב נוסף של הרחבה כמותית, בניסיון להוזיל את היורו ולהגדיל את התחרותיות והיצוא האירופי. הריבית על הפיקדונות נותרה ברמה שלילית של מינוס 0.2%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שיעור האבטלה בספרד בשפל של ארבע שנים

בספרד פורסמו היום נתונים מעודדים – שיכולים לעזור למפלגה העממית שנמצאת בשלטון לקראת הבחירות במדינה שיערכו בעוד כחודשיים. שיעור האבטלה במדינה ירד ל-21.2%  ברבעון השלישי - שיעור האבטלה הנמוך ביותר זה ארבע שנים. על פי הנתונים שפורסמו היום, מספר המובטלים צנח ב-298 אלף אנשים, אך עדיין 4.85 מיליון בני אדם בספרד חיפשו עבודה ברבעון.

ספרד שקעה למשבר כלכלי עמוק החל מ-2009, כשב-2013  זינק שיעור האבטלה למדינה לכ-26.9%, ושיעור אבטלת הצעירים נשק ל-60%. הירידה בשיעור האבטלה עשויה להוכיח כי מדיניותו של ראש הממשלה, מריאנו ראחוי, מצליחה להחיות את הכלכלה המקומית. על רקע הירידה באבטלה, ניכרת גם ירידה בפופולריות של מפלגת השמאל הרדיקלי פודמוס, שנחשבת לגרסה מקומית של סיריזה היוונית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הכנסות רוש היו גבוהות מהצופה והגיעו ל-11.94 מיליארד פרנק

חברת התרופות רוש דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון השלישי שמהן עולה כי החברה הצליחה להגדיל את המכירות שלה הודות לעלייה בטיפולים לחולי סרטן ותרופות אימונולוגיות. מכירות החברה הגיעו ברבעון השלישי ל-11.94 מיליארד פרנק שווייציים (12.44 מיליארד דולר), לעומת הכנסות של 11.78 מיליארד פרנק בתקופה המקבילה אשתקד. תחזיות האנליסטים היו למכירות של 11.83 מיליארד פרנק. החברה לא מפרסמת רווח בדו"חות הרבעוניים שלה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות קלות בבורסות אסיה לקראת החלטת הריבית באירופה

המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה שלילית לקראת החלטת הריבית והמדיניות המוניטרית של הבנק המרכזי של אירופה (ECB) היום ב-14:45. טוקיו יורדת ב-0.45%; הונג קונג מאבדת 0.9%; שנחאי מטפסת ב-0.2%; סיאול נחלשת ב-0.7%; סידני נסוגה ב-0.1%. הדולר נחלש מול הין ב-0.15% ונסחר סביב שער של 119.75 ין לדולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חברת ההימורים של אדלסון נפגעת מהחולשה הסינית, אבל מצליחה לשמור על רווח גבוה

לאס וגאס סנדס, חברת ההימורים של המיליארדר היהודי שלדון אדלסון, דיווחה אתמול בלילה על ירידה ברווחים, אם כי היתה קטנה המצופה. ואולם החולשה של השוק הסיני, שפוגעת בתעשיית ההימורים במקאו, הובילה לצניחה של 18% בהכנסות.

בסך הכל, הגיעו רווחי החברה ל-519.4 מיליון דולר, או 65 סנט למניה, לעומת 671.7 מיליון דולר, או 84 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה שעברה. ההכנסות צנחו ל-2.89 מיליארד דולר, לעומת 3.53 מיליארד דולר. תחזיות אנליסטים לפי סקר של רויטרס היו לרווח של 64 סנט למניה על הכנסות של 2.97 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נעילה שלילית בוול סטריט

בורסות וול סטריט ננעלו בירידות שערים, על רקע דו"חות כספיים חיוביים של חברות וירידות במניות הפארמה. דאו ג'ונס ירד ב-0.3%; נאסד"ק ירד ב-0.8%; S&P 500 ירד ב-0.6%.

מניית חברת התרופות הקנדית וליאנט צנחה ב-20% וגררה איתה מניות נוספות במגזר הפארמה, עקבות דו"ח ביקורתי של חברת המחקר סיטרון ריסרץ' שהאשים אותה בהונאה חשבונאית "בנוסח אנרון". סיטרון האשימה את וליאנט בכך שהיא משתמשת בבתי מרקחת הקשורים לפילידור, חברה שלדבריה יש לה אופציה לרכוש, כדי לאחסן מלאי ולרשום את העסקות כמכירות תרופות. סיטרון טוענת גם כי וליאנט משתמשת ב"חשבונות דמיוניים" כדי לחמוק מבדיקות חשבונאיות.

הדו"ח מגיע לאחר שהשבוע כבר נפלה מניית וליאנט ביותר מ-40% עקב דברים שאמר מנכ"ל החברה, מייק פירסון. פירסון דיבר על כוונתה של החברה לשנות אסטרטגיה ולהשקיע יותר במחקר ופיתוח, לאחר שהחברה ספגה ביקורת קשה, בין היתר מצד פוליטיקאים, על המחירים הגבוהים שבהם היא מוכרת תרופות ותיקות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט ננעל ברמה הנמוכה מזה 3 שבועות

מחיר הנפט המשיך לרדת היום, לאחר שסוכנות המידע באנרגיה בארה"ב דיווחה על עליה של 8 מיליון חביות במלאי הנפט בארה"ב בשבוע שהסתיים ב-16 באוקטובר. החוזים על הנפט מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר ירדו ב-2.4% ל-45.20 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק – מחיר הסגירה הנמוך ביותר מזה שלושה שבועות. הזהב ירד אף הוא – ירידה של 0.9% ל-1,167 דולר לאונקיה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה נסגרה בעליות

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות שערים, לאחר יום מסחר הפכפך. לונדון עלתה ב-0.5%; פרנקפורט טיפסה 0.9%; פריז עלתה ב-0.5%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.1%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פרארי מזנקת

מניית פרארי עולה ב-7%, לאחר שפתחה את יום המסחר הראשון שלה בבורסת ניו יורק במחיר של 60 דולר - 15% מעל למחיר ההנפקה. יצרנית מכוניות הספורט תומחרה במחיר של 52 דולר - הקצה העליון של טווח היעד של 48-52 דולר. החברה, ש-90% ממנה עדיין מוחזקים על ידי פיאט קרייזלר, הנפיקה 9.1% ממניות החברה. היא נסחרת תחת הסימול RACE.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רווחי שיא לג'נרל מוטורס

מניית ענקית הרכב ג'נרל מוטורס קופצת ב-4% לאחר שהחברה דיווחה לפני פתיחת המסחר על רווחי שיא ברבעון השלישי, על רקע ביקוש חזק למשאיות בצפון אמריקה ושיפור ברווחיה בסין. החברה דיווחה על רווח של 1.50 דולר למניה ברבעון, זינוק של 55% לעומת השנה שעברה ומעל לתחזיות אנליסטים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בואינג מעלה תחזית

ענקית המטוסים בואינג העלתה את התחזית שלה ל-2015, לאחר שדיווחה על עליה של 25% ברווחיה ברבעון השלישי הודות לגידול במכירות מטוסי הסילון המסחריים שלה. בואינג העלתה את תחזית הרווח השנתית ל-8.15 דולר למניה לעומת 7.95 דולר למניה, ואת תחזית ההכנסות ל-97 מיליארד דולר מ-95 מיליארד דולר. כמו כן, היא העלתה את תחזית מכירות המטוסים, וצופה כעת כי תמכור השנה 760 מטוסים מסחריים. הרווח הנקי של בואינג עלה ל-1.7 מיליארד דולר ברבעון השלישי, מעל לתחזיות אנליסטים. ההכנסות עלו ב-8.7% ל-25.8 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניית המו"לית פירסון צונחת ב-16.7%

מניית המו"לית פירסון צונחת ב-16.7% לאחר שהחברה פירסמה אזהרת רווח. החברה צופה כעת כי הרווח למניה ב-2015 כולה יהיה 70-75 פני, לעומת תחזית קודמת לרווח שנתי למניה של 75-80 פני. החברה אמרה כי התיקון נובע בין היתר ממכירת נכסים, בהם "פייננשל טיימס" ו"אקונומיסט".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

קרדיט סוויס יגייס 6.3 מיליארד דולר במסגרת ארגון מחדש

קרדיט סוויס חשף היום תכניות לארגון מחדש מקיף, ולגיוס 6 מיליארד פרנק שוויצי (6.3 מיליארד דולר). קרדיט סוויס החליפה מנכ"ל ביולי, עם כניסתו של טיג'אן תיאם לתפקיד. בכוונת הבנק לגייס הון בהנפקת זכויות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טוקיו עלתה ב-1.9%; שנחאי נחלשה ב-3%

טוקיו טיפסה ב-1.9%; שנחאי ננעלה בירידה של כ-3% לאחר שמוקדם יותר כבר נחלשה יותר מ-5%. בורסת שנחאי התאוששה החודש מהירידות הקיץ, וטיפסה יותר מ-9%; סיאול עלתה ב-0.2%; אוסטרליה עלתה ב-0.2%. בורסת הונג קונג סגורה לרגל חג.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דוחות יאהו איכזבו; חתמה על שיתוף פעולה עם גוגל בתחום החיפוש

מניית יאהו ירדה 2% במסחר לאחר הסגירה לאחר שענקית האינטרנט דיווחה על תוצאות נמוכות מהתחזיות ברבעון השלישי של 2015. רווחי יאהו צללו ל-76 מיליון דולר לעומת 6.7 מיליארד דולר בתקופה המקבילה ב-2015 - רווח שיא שרשמה כתוצאה מהנפקת עליבאבא לפני יותר משנה. הכנסות החברה גדלו במעט ל-1.23 מיליארד דולר, כשהכנסות ממובייל מהוות 24% מסך ההכנסות ברבעון. 

יאהו הודיעה גם על הסכם לשיתוף פעולה עם גוגל בתחום החיפוש, שישלים עסקה קודמת של החברה עם מיקרוסופט המספקת ליאהו שירותי חיפוש.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טסלה חורקת: המניה צללה לאחר ציון גרוע בסקר אמינות

מניית טסלה ננעלה בנפילה של 6.6% בוול סטריט לאחר שכבר צללה ביותר מ-10% בעקבות ציון גרוע שספגה חברת הרכב החשמלי במדד האמינות של מגזין "קונסיומר ריפורט" - אותו מגזין שהעניק לה פעמיים את הציון הגבוה מעולם למכונית.

אתר הפיננסים "מרקטווץ'" מדווח כי 1400 בעלי טסלה מודל S דיווחו בסקר שערך המגזין על בעיות שונות כמו תקלות בידיות הרכב, בציוד ההטענה, במסכי המגע, חריקות ורעשים. כתוצאה מכך הסיר המגזין את הדגם מרשימת המכוניות המומלצות שלו.

עם זאת המגזין שיבח את החברה בתגובה מהירה לפתרון הבעיות ורוב הבעיות שדווחו מכוסות באחריות שמעניקה טסלה לבעלי הרכבים. כמו כן טסלה ניצבת בראש קטגוריית הנאמנות - 97% מבעלי רכביה הצהירו שירכשו טסלה גם בעתיד.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נעילה שלילית בוול סטריט

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בירידות בתום יום תנודתי על רקע נתונים שהצביעו על שיא של 8 שנים בהתחלות הבנייה בארה"ב. מדד דאו ג'ונס ירד 0.1%, מדד S&P 500 ירד גם הוא 0.1%, מדד הנאסד"ק נחלש 0.5% לאחר שנפתח בעליות.

הדולר נחלש 0.1% מול היורו לשער של 1.134 דולר ליורו. תשואות האג"ח של ארה"ב ל-10 שנים עלו 0.05% לשיעור של 2.07%.

מניית IBM צנחה ב-5.6% לאחר שאתמול דיווחה החברה על ירידה של 13.9% בהכנסותיה, לסך 19.28 מיליארד דולר – רבעון 14 ברציפות של ירידות. הרווח הנקי של החברה הסתכם ב-2.96 מיליארד דולר, ירידה של 14% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. החברה נימקה את החולשה בהתחזקות הדולר ובמכירת נכסים מסויימים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אירופה ננעלה בירידות

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות שערים בהובלת מניות האנרגיה והסחורות על רקע ההאטה בסין. לונדון ירדה ב-0.1%; פרנקפורט איבדה 0.15%; פריז נסוגה ב-0.6%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.3%. היורו מתחזק ב-0.2% מול הדולר לשער של 1.1363 דולר ליורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רוסיה מתקרבת לקובה: תעניק הלוואה של 1.2 מיליארד יורו

רוסיה תעניק לקובה הלוואה של 1.2 מיליארד יורו עבור הקמת תחנת כח גדולה, לפי דיווח של סוכנות הידיעות הרוסית RIA בהמשך להודעה של הקרמלין. ההלוואה תינתן לחברת החשמל הקובנית הממשלתית יוניון אלקטריקה, לאחר שהנשיא ולדימיר פוטין הכריז ביולי על תמיכה רוסית בתשתיות במדינה. התחממות היחסים בין שתי המדינות מגיעה על רקע חידוש היחסים של קובה עם ארה"ב לאחר יותר מ-50 שנות נתק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שיא של 8 שנים בהתחלות הבניה בארה"ב

התחלות הבנייה בארה"ב עלו לשיא של כמעט שמונה שנים בספטמבר לאחר חודשיים של ירידות. התחלות הבנייה עלו ב-6.5% בחודש שעבר לקצב שנתי של 1.21 מיליון בתים, מעל לתחזיות של 1.14 מיליון לפי סקר מרקטווץ'. מתוך אלו, התחלות הבניה של בתים פרטיים עלו 0.3% לקצב שנתי של 740 אלף יחידות.

מנגד, הרשאות הבנייה שמהוות מדד לביקוש עתידי נפלו בספטמבר ב-5% ל-1.1 מיליון, וההרשאות על בתים פרטיים ירדו 0.3% לקצב שנתי של 697 אלף.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יאם ברנדס מפצלת את החטיבה בסין

החוזים על המסחר בוול סטריט מורים על ירידות שערים של סביב 0.3% במדדים המובילים, לאחר שאתמול ננעל המסחר בעליות קלות.

ענקית המזון יאם ברנדס הודיעה על כוונתה לפצל את חטיבתה בסין, יאם! צ'יינה, לחברה שתיסחר בנפרד. החברה המפוצלת תחזיק באופן בלעדי במותגים כמו KFC, פיצה האט וטאקו בל. הפיצול יושלם עד סוף 2016. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה בייצוא משווייץ

הייצוא משווייץ ירד בספטמבר, לאחר שהפרנק החזק המשיך להכביד על הביקוש מגוש היורו ולנוכח הביקוש החלש בסין והונג קונג, אשר גרם לירידה חדה בייצוא השעונים. הייצוא ירד בספטמבר ב-2.9% לעומת החודש המקביל בשנה שעברה במונחים ריאליים ל-16.95 מיליארד פרנק שווייצי (17.73 מיליארד דולר). במונחים נומינליים נרשמה ירידה של 3.8%. הייבוא ירד ב-1.5% במונחים ריאליים וב-8.5% במונחים נומינליים. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט מתאושש

בורסת טוקיו נסגרה בעליה של 0.4%, ושנחאי מתאוששת ועולה ב-0.6%. מחיר הנפט מתאושש, לאחר שנפל אתמול בכמעט 3%. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר עולים ב-0.3% ל-46.03 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בניו יורק. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות באסיה

המסחר במרבית בורסות אסיה מתנהל בירידות שערים ומטבעות השווקים המתעוררים יורדים, על רקע ההאטה בכלכלה הסינית. טוקיו עולה ב-0.2%; הונג קונג יורדת ב-0.4%; שנחאי יורדת ב-0.1%; סידני יורדת ב-0.5%.

הוון הקוריאני נחלש ב-0.7% מול הדולר לרמה של 1,127.79 וון לדולר; הרינגיט המלזי נחלש ב-0.9% מול הדולר לרמה של 4.245 רינגיט לדולר; הרופי האינדונזי יורד ב-0.8% לרמה של 13,625 רופי לדולר. הדולר הקנדי נחלש ב-0.2% מול הדולר לרמה של 1.3044  דולר קנדי לדולר, לאחר שהמפלגה הליברלית זכתה בבחירות בקנדה, ובכך שמה קץ לשלטונה בן העשור של המפלגה השמרנית בראשות סטיבן הרפר. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידה של 14% בהכנסות וברווחי יבמ

מניית יבמ נחלשת בכ-4% לאחר הסגירה בעקבות פרסום דו"חותיה הרבעוניים. החברה דיווחה על ירידה של 13.9% בהכנסותיה, לסך 19.28 מיליארד דולר – רבעון 14 ברציפות של ירידות. הרווח הנקי של החברה הסתכם ב-2.96 מיליארד דולר, ירידה של 14% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. החברה נימקה את החולשה בהתחזקות הדולר ובמכירת נכסים מסויימים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לאחר יום של ירידות בוול סטריט, הבורסות ננעלו בעליות קלות

בורסות וול סטריט נפתחו במגמה שלילית אך עברו לעליות בסוף היום: S&P 500 ננעל בעלייה של פחות מ-0.1%; דאו ג'ונס טיפס ב-0.1%; נאסד"ק עלה ב-0.4%. מורגן סטנלי ירד כמעט ב-5%, אחרי שפירסם תוצאות מאכזבות לרבעון השלישי. מניית שומרי משקל זינקה ב-105% אחרי שאופרה ווינפרי רכשה 10% מהחברה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עובד בדויטשה בנק העביר בטעות 6 מיליארד דולר לקרן גידור

דויטשה בנק שלח בטעות 6 מיליארד דולר לקרן גידור מוקדם יותר השה, בעקבות טעות הקלדה של בנקאי זוטר, דיווח היום "פייננשל טיימס". הבנק קיבל בחזרה את הכסף יום למחרת, לפי הדיווח, ודיווח על הטעות לרגולטורים בארה"ב, בריטניה ואירופה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מחירי הנפט נחלשו ב-2.9% בניו יורק וב-3.5% בלונדון

ירידה חדה נרשמה היום במחירי הנפט בעולם, על רקע החששות לגבי האטה בכלכלה הסינית. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר ננעלו בירידה של 2.9% למחיר 45.89 דולר לחבית בניו יורק – רמתם הנמוכה מאז ה-2 באוקטובר. החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בדצמבר צנחו ב-3.5% בלונדון, לרמה של 48.7 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות נרשמו במרבית בורסות אירופה, אך הסחורות גררו את לונדון מטה

בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת, כאשר מרביתן טיפסו אך מגזר הסחורות גרר את בורסת לונדון כלפי מטה בעקבות נתוני התמ"ג המאכזבים בסין. לונדון נחלשה ב-0.4%; פרנקפורט התחזקה ב-0.6%; פריז ננעלה כמעט ללא שינוי; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי טיפס ב-0.3%. היורו נחלש מול הדולר ב-0.2% ונסחר סביב שער של 1.1324 דולר ליורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מורגן סטנלי הרוויח 1.02 מיליארד דולר - פחות מהתחזיות

הבנק האמריקאי מורגן סטנלי דיווח היום על תוצאותיו לרבעון השלישי של 2015 – והחמיץ את תחזיות האנליסטים. בדומה למתחריו, מורגן סטנלי נפגע מהיחלשות בהכנסות ממסחר ואף רשם הפסד בחטיבת ההשקעות הפרטית שלו באסיה. הרווח הנקי של הבנק ירד ל-1.02 מיליארד דולר, או 48 סנט למניה, לעומת רווח של 1.69 מיליארד דולר, או 83 סנט למניה בתקופה המקבילה בשנה שעברה. ללא רווחים חשבונאיים, רווחי הבנק הגיעו ל-34 סנט למניה, לעומת תחזיות רווח של 63 סנט למניה לפי אסקר אנליסטים של בלומברג. הכנסות הבנק ירדו ל-7.77 מיליארד דולר, לעומת 8.91 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הימין זכה בניצחון גורף בבחירות בשווייץ

בבחירות שנערכו אתמול בשווייץ רשמו מפלגות הימין ניצחון גדול. הנושא המרכזי בבחירות עסק בשטף הפליטים ומבקשי המקלט המגיעים לאירופה – ובמקרים רבים לשווייץ. המפלגה העממית בשווייץ (SVP) הגבירה את כוחה בפרלמנט וזכתה ב-29.5% מהקולות, לעומת 26.6% בבחירות שנערכו ב-2011. את המפלגה ייצגו בפרלמנט בין 200 המושבים 65 חברים. גם מפלגת הדמוקרטיה החופשית, שמייצג ראיית עולם כלכלית ימנית, הגדילה את כוחה וזכתה ל-33 מושבים בפרלמנט. המפלגה הסוציאל דמוקרטית איבדה שלושה מושבים בפרלמנט ואותה ייצגו 43 חברים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסת שנחאי רשמה ירידות קלות אחרי פרסום נתוני הצמיחה בסין

המסחר בבורסות אסיה התנהל במגמה שלילית אחרי פרסום נתוני הצמיחה בסין. המגמה בבורסת שנחאי התהפכה לחיוב עם פרסום נתוני הצמיחה בסין שהיו טובים מתחזיות האנליסטים, אך הבורסה המקומית נסגרה בסוף בירידות של 0.1%. טוקיו ירדה ב-0.9%; הונג קונג ירדה ב-0.1%; סיאול וסידני נסגרו ללא שינוי ניכר. הדולר נסחר מול הין בירידות של 0.1% סביב שער של 119.31 ין לדולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

למרות ההכחשות: אירופה עשויה להסכים לתספורת יוונית

העיתון היווני קתמריני דיווח היום כי ייתכן שיוון בדרך לתספורת. על פי הדיווח, נציגי הנציבות האירופית, הבנק המרכזי של אירופה (ECB), מנגנון היציבות האירופי (ESM) וקרן המטבע הבינלאומית (IMF) צפויים להגיע לאתונה ביום שלישי כדי להתחיל בסבב שיחות שיוביל להפחתת החוב של יוון – או תספורת. הדיונים ייערכו על רקע הערכת מצבה הפיננסי של יוון שתכלול גם הצגה של טיוטת התקציב של המדינה. עוד דווח בעיתון כי שר האוצר היווני, אוקלידס צקלוטוס צפוי לבקש מנושי המדינה הקלות בתקציב על רקע הערכות אופטימיות בנוגע לביצועי הכלכלה המקומית.

הדיווחים על הפחתה אפשרית בחוב של יוון עומדים בניגוד להצהרות קודמות של קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, שאמרה ביולי כי "תספורת על חובותיה של יוון אינה באה בחשבון" מבחינתה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דויטשה בנק עורך ארגון מחדש בהנהלה

דויטשה בנק הודיע אתמול על ארגון מחדש מקיף בהנהלה בניסיון לפשט תהליכים. הבנק יפצל את מחלקות הבנקאות התאגידית וניירות הערך החל מ-1 בינואר. החטיבה החדשה תירא חטיבת בנקאות תאגידית והשקעות שתשלב גם פעילות של העברת כספים בינלאומית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סין רשמה צמיחה רבעונית חלשה, אבל טובה מהערכות האנליסטים

נתוני הצמיחה שפורסמו היום בסין מוכיחים את חששות המשקיעים, אך היו טובים יותר מהתחזיות. כלכלת סין צמחה ברבעון השלישי של 2015 ב-6.9% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. אלה הם נתוני הצמיחה הרבעוניים הנמוכים ביותר מאז שפרץ המשבר הכלכלי העולמי. ואולם נתונים אלה היו טובים יותר מתחזיות האנליסטים שציפו כי כלכלת המדינה תצמח בשיעור של 6.8%. ברבעון הקודם צמחה כלכלת סין ב-7%. סייג נוסף שיש להציג הוא  הערכות הכלכלנים כי נתוני הצמיחה הרשמיים בסין לא משקפים באופן אמיתי את הצמיחה הריאלית במדינה וכי הם עשויים להיות מוטים כלפי מעלה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker