עדכון גלובלי

חשש מהאטה גלובלית גרר את מדד דאו ג'ונס לשבוע הגרוע מאז ינואר

אמזון קפצה ב-10% לאחר שדיווחה על רווח מפתיע ■ הנפט צנח ב-5.4% השבוע בדרכו לנפילה של 22% תוך שישה שבועות ■ הזהב ירד שבוע חמישי ברציפות; אנליסטים: "זאת הזדמנות קנייה"

צוות גלובל
צוות גלובל
LIVE
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מדד דאו ג'ונס סגר השבוע הגרוע מינואר

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה שלילית בהובלת מגזרי הביוטכנולוגיה וחומרי הגלם, ומדד דאו ג'ונס השלים את הנפילה השבועית החדה ביותר מאז ינואר, לאחר שנתוני ייצור חלשים שפורסמו בסין האפילו בהשפעתם על דו"חות כספיים חזקים של קמעונאית האינטרנט אמזון.

מדד S&P 500 נסוג ב-1.1% בדרכו לירידה שבועית של 2.2% - שבוע שלילי רביעי בחמישה השבועות האחרונים; מדד דאו ג'ונס נסגר בירידה של 0.9% והשלים נפילה שבועית של 2.9% - השבוע הגרוע ביותר מאז ינואר; מדד נאסד"ק איבד 1.1% בדרכו לנפילה שבועית של 2.3% - השבוע הגרוע ביותר מאז מארס.

מניית ביוג'ן צללה ב-22% לאחר שחברת הביוטכנולוגיה חתכה את תחזית הרווח לשנת 2015. מניית אמזון קפצה ב-10% לאחר שקמעונאית האינטרנט הגדולה בעולם דיווחה על רווח רבעוני מפתיע הודות למכירות גבוהות מתחזיות האנליסטים. מניית ויזה עלתה ביותר מ-4% לאחר שחברת האשראי העריכה כי תשלים את המגעים לרכישת ויזה אירופה עד סוף אוקטובר, ודיווחה על רווח גבוה מתחזיות האנליסטים.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הזהב ירד שבוע חמישי ברציפות; "זאת הזדמנות קנייה"

מחיר הזהב נסגר היום בשפל של כמעט חמש שנים וחצי, לאחר שהערכות כי הבנק הפדרלי יתחיל בקרוב להעלות את הריבית בארה"ב דחפו את מחיר המתכת היקרה לשבוע חמישי ברציפות של ירידות.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,085.5 דולר לאונקייה - הסגירה הנמוכה ביותר מאז פברואר 2010 - לאחר ירידה של 0.8% בבורסת הסחורות של ניו יורק. מחיר הזהב, אשר טיפס אתמול לראשונה זה 11 ימי מסחר, נפל ב-4.1% בסיכום שבועי.

"מזלה של המתכת היקרה אזל לחלוטין בקרב המשקיעים", אמר נעים אסלם, אסטרטג השווקים הראשי של AvaTrade, לאתר חדשות הפיננסים מרקטווץ'. "נראה שכולם מכירים עכשיו רק מונח אחד, והוא למכור".

"כנראה שהמשקיעים קונים דולרים בתור מקלט במקום זהב, אולם הדבר ממשיך להוות הזדמנות קנייה", אמר ורן סאמניכט, מנכ"ל חברת iSectors, למרקטווץ'. לדבריו, בטווח הארוך יותר השווקים יהיו עדים לאינפלציה בשל טריליוני הדולרים שהודפסו בארה"ב וברחבי העולם. "אנשים יאבדו אמון במטבעות, וכאשר זה יקרה מחיר הזהב יעלה במהירות".

צילום: אי–פי
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הנפט צנח ב-5.4% השבוע

מחיר הנפט הגולמי המשיך לצנוח ונכנס עמוק יותר ל"שוק דובי" - שהגדרתו המקובלת היא נפילה של 20% מהשיא האחרון - לאחר שנתוני ייצור חלשים בסין הגבירו את החששות מפני האטה בביקוש בצרכנית הנפט הגדולה בעולם, ועל רקע הערכות כי עודף ההיצע בשווקי הנפט העולמיים עתיד להימשך.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 48.14 דולר לחבית - מחיר הסגירה הנמוך ביותר מאז שלהי מארס - לאחר ירידה של 0.6% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי צנח מחיר הנפט ב-5.4% והשלים נפילה של 22% מאז ה-10 ביוני.

צילום: רויטרס
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בורסות אירופה סגרו שבוע שלילי ראשון זה 3 שבועות

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית בהובלת מגזרי הסחורות והרכב, בדרכן לשבועי שלילי ראשון זה שלושה שבועות, לאחר שירידה מפתיעה בייצור בסין ובמכירות הבתים בארה"ב הגבירה את החששות מפני האטה בכלכלה העולמית.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 1.1% בדרכה לנפילה שבועית של כמעט 3% - ירידה שבועית ראשונה זה שלושה שבועות. פרנקפורט ירדה ב-1.4%; פריז איבדה 0.6%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.9% לאחר שבמהלך יום המסחר כבר טיפס ב-0.5%. בסיכום שבועי נפל המדד ב-2.8% - ירידה שבועית ראשונה זה שלושה שבועות.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

נפילה של 7% במכירות בתים חדשים בארה"ב

מכירות של בתים חדשים בארה"ב צנחו בחודש יוני ב-6.8% לקצב שנתי של 482 אלף יחידות - קצב המכירות הנמוך ביותר זה שבעה חודשים - לעומת קצב מכירות של 517 אלף בתים בחודש מאי, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה במכירות לקצב של 550 אלף בתים לעומת קצב של 546 אלף בתים שעליו דווח במקור בחודש מאי. לעומת חודש יוני 2014 גדלו מכירות הבתים ב-18%. המחיר החציוני של בתים חדשים ירד ביוני ב-1.8% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, ל-281,800 דולרים.

ארה"בצילום: בלומברג
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הייצור בארה"ב התאושש משפל של 20 חודשים

מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור בארה"ב התאושש ביולי משפל של 20 חודשים, לפי נתונים ראשוניים שפירסמה היום חברת המחקר מרקיט. המדד עלה החודש לרמה של 53.8 נקודות לעומת רמה של 53.6 נקודות ביוני. כריס ויליאמסון, הכלכלן הראשי של מרקיט, ציין כי המדד מצביע על כך שפעילות מגזר הייצור ממשיכה להיות "בשלב צמיחה איטית יחסית". מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחה בפעילות הייצור, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות בפעילות הכלכלית.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

וודאפון היכתה התחזיות הודות להתאוששות עסקיה באירופה

וודאפון הבריטית, חברת הסלולר השנייה בגודלה בעולם במונחי מספר מנויים, דיווחה היום על הכנסות משירותי הסלולר שהיו גבוהות מתחזיות האנליסטים לאחר שעסקיה באירופה החלו להתאושש בתום שנים של נסיגה, ועל רקע גידול בהכנסותיה באסיה.

ההכנסות משירותים של וודאפון, היינו ההכנסות של החברה מתוכניות הלקוחות ותעבורה ברשתות שלה, גדלו ברבעון השני ב-0.8% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, ל-9.2 מיליארד ליש"ט (14 מיליארד דולר). אנליסטים צפו עלייה מתונה יותר של 0.5%. סך הכנסות החברה בתקופה המדווחת גדלו ב-3.3% ל10.1 מיליארד ליש"ט.

סניף של וודאפון בלונדוןצילום: בלומברג
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מיזוג ענק בתחום ביטוח הבריאות בארה"ב: אנתם תרכוש את סיגנה ב-54.2 מיליארד דולר

עסקת ענק בתחום שירותי הבריאות בארה"ב: חברת ביטוח הבריאות אנתם הודיעה על רכישת סיגנה קורפ, בעסקה בשווי מוערך של 54.2 מיליארד דולר. בעלי המניות של סיגנה יקבלו 103.4 דולר במזומן ו-0.5152 מניות של אנתם על כל מניית סיגנה שברשותם, כלומר, בערך 188 דולר למניה, לפי מחיר אנתם אתמול. מניית סיגנה ננעלה אתמול במחיר 154.36 דול למניה, וכעת עולה לפני הפתיחה בוול סטריט ב-0.4%. לחברה הממוזגת יהיו כ-53 מיליון מבוטחים.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

עיכוב נוסף במגעים בין יוון לנושיה - הפעם בעיות בטיחות לוגיסטיות

המגעים בין יון לבין הנושים הבינלאומיים שלה שוב נתקעו – הפעם בשל בעיות אבטחה. גורמים בממשל היווני אמרו כבר כמה פעמים כי המגעים על פרטי חבילת החילוץ יתחילו היום באתונה. אך נציגי הנושים – הנציבות האירופית, הבנק המרכזי של אירופה (ECB) וקרן המטבע הבינלאומית (IMF), אומרים כי אנם יכולים להתחיל עד שלא יימצא המקום ההולם, בהינתן ברגישות הדיונים ובעובדה שיוונים רבים מתעבים את הנושים. טרם נמצא מקום מאובטח מספיק, להערכת הנציבות האירופית. "יש כמה בעיות לוגיסטיות שצריך לפתור, בייחוד מבחינה בטחונית", אמר גורם בנציבות האירופית. בינתיים, מתקיימים דיונים טכניים לפתרון הבעיות הלוגיסטיות. על הסכם סופי להיות מוכן עד ה-20 באוגוסט, אז שוב תידרש יוון לשלם 3.4 מיליארד יורו לבנק המרכזי של אירופה.

"לחתוך את החוב. IMF, לכי הביתה". גרפיטי באוניברסיטת אתונה
"לחתוך את החוב. IMF, לכי הביתה". גרפיטי באוניברסיטת אתונהצילום: בלומברג
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ירידות נרשמות במרבית הסחורות; הנפט בארה"ב מתחזק מעט

ירידות נרשמו בשוקי הסחורות בעולם, כאשר הזהב הגיע לשפל של 5 שנים בלילה, ונסחר כעת בירדה של 1.3% למחיר 1,080 דולר לאונקיה, בדרכו לירידה שבועית של 4.5% - השבוע הגרוע ביותר של המתכת היקרה מאז אוקטובר. גם הנחושת נחלשת היום, ב-0.3%, לרמה של 2.378 דולר לליברה. הכסף נחלש ב-1.1% לרמה של 14.54 דולר לאונקיה. ירידות נרשמות גם בקרב מרבית הסחורות החקלאיות.

במגזר הנפט, נסחרים החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר בעלייה קלה של 0.4%, למחיר 48.65 דולר לחבית. אך החוזים על הברנט למסירה בספטמבר ממשיכים להיחלש, ב-0.7%, ונסחרים ברמה של 54.91 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ההפסד של המו"לית פירסון התרחב במחצית הראשונה השנה

המו"לית הבריטית פירסון, שהודיעה אתמול על מכירת העיתון "פייננשל טיימס" תמורת 1.3 מיליארד דולר לקבוצת "ניקי" היפנית, דיווחה היום על התרחבות ההפסד הנקי שלה במחצית הראשונה של השנה, לאחר שמחקה נכסים בשווי 70 מיליון ליש"ט. עם זאת, המו"לית חזרה לתחזיותיה לשנה כולה, והגדילה הדיווידנד למשקיעים.

פירסון דיווחה על הפסד לפני מס, בסך 115 מיליון ליש"ט, לעומת הפסד לפני מס בסך 36 מיליון ליש"ט במחצית הראשונה בשנה שעברה. הכנסות החברה הסתכמו ב-2.16 מיליארד ליש"ט, עלייה של 5.3%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

נתוני ייצור מאכזבים בסין מדכדכים את מרבית בורסות אסיה; שנחאי נחלשה ב-1.3%

בורסות אסיה נחלשות, בעקבות שפל של 15 חודשים בפעילות הייצור של סין, נתון שהוסיף לחששות לגבי חוסן כלכלת סין. טוקיו ירדה ב-0.7%;  סיאול נחלשה ב-0.1%; אוסטרליה ירדה ב-0.4%; שנחאי נחלשה ב-1.3%; הונג קונג ירדה ב-1.1%.

מדד מנהלי הרכש של מרקיט למגזר הייצור של סין ירד ל-48.2 נקודות, פחות מתחזיות כלכלנים, והקריאה הנמוכה ביותר מאז אפריל 2014. הייתה זו הפעם החמישית ברציפות בה הקריאה של המדד הינה פחות מ-50, מה שמעיד על התכווצות במגזר הייצור.

מדד מנהלי הרכש של מרקיט ביפן, לעומת זאת, טיפס ביולי ל-51.4 נקודות, לעומת קריאה של 50.1 נקודות ביוני.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אמזון עברה במפתיע לרווח; המניה נוסקת ב-14% לשיא

אמזון, קמעונאית האינטרנט הגדולה בארה"ב, דיווחה היום כי עברה במפתיע לרווח רבעוני הודות לצמיחה חדה מהצפוי במכירותיה בצפון אמריקה - השוק הגדול ביותר של החברה. המניה קופצת ב-14% לשיא במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט.

החברה, שבראשה עומד המייסד ג'ף בזוס, רשמה ברבעון השני של השנה רווח נקי של 92 מיליון דולר, או רווח של 19 סנט למניה, לעומת הפסד נקי של 126 מיליון דולר, או הפסד של 27 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה להפסד של 15 סנט למניה.

אמזון רשמה ברבעון הכנסות של 23.2 מיליארד דולר, גידול של 20% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, ומעל לתחזית האנליסטים להכנסות של 22.4 מיליארד דולר. בניכוי השפעת התחזקות הדולר היתה החברה רושמת גידול חד אף יותר של 27% בהכנסות.

מניית אמזון נוסקת ביותר מ-14% לשיא במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט, לאחר שסיימה את שעות המסחר הרגילות בירידה של 1.3%.

ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזוןצילום: אי־פי
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

יום שלישי של ירידות בוול סטריט

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות זה היום השלישי ברציפות בהובלת מגזר הכרייה לאחר שמחירי הסחורות נפלו לשפל של 13 שנים, ועל רקע דו"חות כספיים מאכזבים של חברות דוגמת קטרפילר ו-3M.

מדד S&P 500 נסוג ב-0.6% בדרכו ליום שלישי ברציפות של ירידות לאחר שביום שני טיפס במהלך המסחר לשיא. מדד דאו ג'ונס נסגר בירידה של 0.6%; מדד נאסד"ק איבד 0.5%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הנפט נכנס לשוק דובי; צנח ביותר מ-20% תוך 6 שבועות

מחיר הנפט הגולמי המשיך לצנוח ונכנס ל"שוק דובי" - שהגדרתו המקובלת היא נפילה של 20% מהשיא האחרון - על רקע הערכות כי הסרת הסנקציות מאיראן תגדיל את עודפי ההיצע בשווקי הנפט העולמיים.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 48.45 דולר לחבית - מחיר הסגירה הנמוך ביותר מאז ה-31 במארס - לאחר ירידה של 1.5% בבורסת הסחורות של ניו יורק. מחיר הנפט השלים בכך נפילה של כמעט 20% בתוך שישה שבועות.

צילום: רויטרס
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הזהב קטע את רצף הירידות הארוך זה 20 שנה

מחיר הזהב קטע את רצף הירידות היומי הארוך ביותר מאז שנת 1996, והתאושש משפל של יותר מחמש שנים. החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,094.1 דולר לאונקייה, עלייה של 0.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. מחיר הזהב נסגר אתמול ברמתו הנמוכה ביותר מאז במארס 2010.

עם זאת, מחירי מתכות אחרות ירדו היום. החוזים על הכסף למסירה בספטמבר נסגרו בניו יורק במחיר של 14.7 דולר לאונקייה, ירידה של 0.2%, והחוזים על הנחושת למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 2.386 דולר לליברה, ירידה של 1.8%.

צילום: בלומברג
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מניות האנרגיה גררו את אירופה ליום שלישי של ירידות

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית זה היום השלישי ברציפות לאחר שירידות במגזר האנרגיה האפילו בהשפעתן על דו"חות כספיים טובים מהצפוי של חברות דוגמת קרדיט סוויס ויוניליבר. בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.2%; פרנקפורט נסוגה ב-0.1%; פריז עלתה ב-0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסגר בירידה של 0.5% לאחר שכבר טיפס במהלך יום המסחר ב-0.6%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

תביעות האבטלה בארה"ב בשפל של 42 שנה

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב נפל בשבוע שעבר ל-255 אלף - רמתו הנמוכה ביותר מאז נובמבר 1973 - לעומת 281 אלף בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה קלה במספר התביעות. מספר תביעות האבטלה השבועי נמוך מ-300 אלף מאז שלהי חודש פברואר - הרצף הארוך ביותר זה 15 שנה.

יריד תעסוקה בלוס אנג'לס
יריד תעסוקה בלוס אנג'לס
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

רווחי GM הוכפלו; המניה קופצת ב-6%

ג'נרל מוטורס, יצרנית המכוניות הגדולה בארה"ב, דיווחה על רווח נקי של 1.1 מיליארד דולר ברבעון השני של השנה - הרבה מעל לתחזיות האנליסטים - הודות לצמיחה במכירות של טנדרים בארה"ב ומכירות איתנות מהצפוי בסין. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה GM רווח רבעוני של 1.29 דולר למניה לעומת רווח של 58 סנט למניה בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 1.06 דולר למניה. מניית GM קופצת ב-6.5% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

צילום: איי פי
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ירידה במכירות מקדונלד'ס בחנויות קיימות מחלישה את מנייתה

מניית מקדונלד'ס נחלשת ב-1.1% לפני המסחר לאחר שהחמיצה תחזיות ההכנסות. החברה דיווחה על ירידה של 14% ברווחיה ברבעון השני, לסך של 1.2 מיליארד דולר, מעל לתחזיות אנליסטים, אך הכנסותיה ירדו ב-10% והסתכמו ב-6.5 מיליארד דולר, כאשר המכירות בחנויות הקיימות לפחות שנה ירדו ב-0.7% - ירידה חדה מהצפוי. מכירות הרשת בארה"ב התכווצו זה הרבעון השביעי ברציפות.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בורסת אתונה לא תיפתח גם השבוע

בניגוד לדיווחים מוקדם יותר השבוע לפיהם בורסת אתונה תיפתח מתישהו השבוע, כעת מדווחים גורמים ביוון כי היא תישאר סגורה לפחות בימים הקרובים, וכי בשבוע הבא יוחלט מתי לפתוח אותה מחדש. הבורסה סגורה כבר כמעט 4 שבועות, מאז הטלת הגבלות הון במדינה בניסיון למנוע בריחת מזומנים מיוון. הבנקים ביוון נפתחו מחדש לפעילות השבוע, אך הבורסה עודנה סגורה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ירידה באבטלה בספרד

האבטלה בספרד ירדה ברבעון השני של השנה ל-22.4% - הרמה הנמוכה ביותר מאז הרבעון השלישי של 2011 – לעומת 23.8% ברבעון הראשון, דיווחה לשכת הסטטיסטיקה הספרדית. מספר המובטלים בספרד ירד ברבעון ל-5.15 מיליון. ספרד היא עדיין בעלת שיעור האבטלה השני בגובהו באיחוד האירופי אחרי יוון, שסובלת מאבטלה של 25.6%, נכון ל-31 במארס. 

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

עליות בבורסות אסיה, שנחאי עולה ב-1.9%

מרבית בורסות אסיה עברו לעליות בסוף ביום המסחר, לאחר ירידות מוקדמות יותר: טוקיו עולה ב-0.4%; סיאול עלתה ב-0.2%; אוסטרליה ירדה ב-0.2%; שנחאי עולה ב-1.9%; הונג קונג עולה ב-0.5%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

קרדיט סוויס דיווח על רווח בסך 1.05 מיליארד פרנק שוויצי

בנק קרדיט סוויס עבר לרווח בסף 1.05 מיליארד פרנק שוויצי ברבעון השני, לעומת הפסד בסך 700 מיליון פרנק ברבעון המקביל בשנה שעברה. הכנסות החברה טיפסו ב-8% והסתכמו ב-6.94 מיליארד פרנק. התוצאות היו טובות מתחזיות אנליסטים.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

יצרנית השבבים קואלקום דיווחה על ירידה בהכנסות; תפטר 15% מעובדיה

יצרנית השבבים קואלקום דיווחה על קיצוץ של 15% בכוח העבודה שלה, ותכנית לצמצום עלויות ב-1.4 מיליארד דולר. בין היתר מתכוונת החברה לקצץ במענקי מניות לעובדים בסך 300 מיליון דולר. קואלקום הודיעה על המהלך במקביל לפרסום דו"חותיה מהם עלה כי הכנסותיה ירדו ברבעון השני ב-14% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה, לסך 5.83 מיליארד דולר. הרווח הנקי נחתך כמעט בחצי והסתכם ב-1.18 מיליארד דולר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הפרלמנט היווני העביר החקיקה הנחוצה להמשך המו"מ על חבילת החילוץ

ראש ממשלת יוון אלכסיס ציפראס הצליח לפנות בוקר להתגבר על המרד במפלגתו, סיריזה, ולזכות באישור פרלמנטרי לחבילת רפורמות שנייה הנחוצה בכדי לאפשר למדינה לפתוח במשא ומתן עם נושיה באירופה. הרפורמות התמדו בחוקים להתמודדות עם בנקים כושלים ולייעול מערכת המשפט. הצעת החוק עברה בסופו של דבר בקות בפרלמנט, עם רוב של 230 קולות מתוך 300 – הודות לקולות האופוזיציה. כרבע מחברי הפרלמנט של סיריזה – 36 מהם – הצביעו או נמנעו בהצבעה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

שווי אפל נחתך ב-32 מיליארד ד'

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה שלילית זה היום השני ברציפות על רקע דו"חות כספיים מאכזבים של ענקיות הטכנולוגיה אפל ומיקרוסופט. מדד נאסד"ק ירד ב-0.7%; מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.4%; מדד S&P 500 איבד 0.2%.

מניית אפל צנחה ב-4.2% לאחר שהחברה בעלת שווי השוק הגדול בעולם סיפקה תחזית מכירות נמוכה מהצפוי לרבעון הנוכחי, ושווי השוק של החברה נחתך ביותר מ-32 מיליארד דולר - הנפילה היומית השנייה הכי חדה בתולדותיה במונחי שווי שוק. הנפילה החדה ביותר אירעה ב-24 בינואר 2013, יום שבמהלכו נחתך שווי השוק של אפל ב-59.6 מיליארד דולר. 

מניית מיקרוסופט ירדה בקרוב ל-4% לאחר שחברת התוכנה הגדולה בעולם דיווחה על ההפסד הרבעוני הגדול בתולדותיה, בעקבות עסקת נוקיה הכושלת.

צילום: אי־אף־פי
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הנפט על סף שוק דובי; צנח בכמעט 20% תוך 6 שבועות

מחיר הנפט הגולמי המשיך לצנוח ונמצא על סף "שוק דובי" - שהגדרתו המקובלת היא נפילה של 20%  מהשיא האחרון - על רקע הערכות כי הסרת הסנקציות מאיראן תגדיל את עודפי ההיצע בשווקי הנפט העולמיים.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 49.19 דולר לחבית - מחיר הסגירה הנמוך ביותר מאז השני באפריל - לאחר נפילה של 3.3% בבורסת הסחורות של ניו יורק. מחיר הנפט השלים בכך נפילה של כמעט 20% בתוך שישה שבועות.

צילום: רויטרס
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הזהב ברצף הירידות הארוך זה 20 שנה

מחיר הזהב ירד זה היום העשירי ברציפות בניו יורק, רצף הירידות היומי הארוך ביותר מאז שנת 1996, לאחר שאנליסטים של בנק גולדמן סאקס העריכו כי מחיר המתכת היקרה צפוי להמשיך לצנוח, ולרדת מתחת לרמה של 1,000 דולר לאונקייה.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,091.5 דולר לאונקייה, ירידה של 1.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. מחיר הזהב נסגר היום ברמתו הנמוכה ביותר מאז מארס 2010, והשלים נפילה של כ-6.5% מאז התשיעי ביולי.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

יום שני של ירידות באירופה; לונדון נסוגה ב-1.5%

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית זה היום השני ברציפות בהובלת מניות הטכנולוגיה והסחורות. בורסת לונדון נסגרה בירידה של 1.5%; פרנקפורט נסוגה ב-0.7%; פריז איבדה 0.5%. היורו נחלש מול הדולר ב-0.5% לשער של 1.0885 דולר ליורו.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בואינג הורידה את תחזית הרווח השנתי

יצרנית המטוסים האמריקאית בואינג דיווחה היום על רווח ומכירות גבוהים מהתחזיות האנליסטים ברבעון השני של השנה הודות לזינוק חד מהצפוי של 18% במכירות של מטוסים נוסעים, אולם הורידה את תחזית הרווח השנתי. החברה צופה כעת רווח שנת 7.7-7.9 דולר למניה לעומת תחזית קודמת לרווח של 8.2-8.4 דולר למניה. מניית בואינג עולה ב-1.4% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

צילום: בלומברג
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

קוקה קולה היכתה את התחזיות

קוקה קולה, יצרנית המשקאות הקלים הגדולה בעולם, דיווחה על רווח רבעוני גבוה מתחזיות האנליסטים הודות לצמצום הוצאותיה וייקור מחירי המשקאות. בניכוי סעיפים חד פעמיים, רשמה החברה ברבעון השני של השנה רווח של 63 סנט למניה - שלושה סנט מעל לתחזיות האנליסטים. מניית קוקה קולה מטפסת ב-1% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הליש"ט מתחזקת

הליש"ט מתחזקת ב-0.4% מול הדולר לרמה של 1.5625 דולר לליש"ט, לאחר שפרוטוקול ישיבת מועצת המדיניות המוניטרית של הבנק המרכזי של בריטניה הראה כי כל חברי המועצה הצביעו בעד השארת הריבית בשפל של 0.5%. התשעה גם הצביעו כולם בעד השארת תוכנית רכישות האג"ח של הבנק ללא שינוי. עם זאת, הפרוטוקול הראה כי התמיכה בהעלאת הריבית בקרוב הולכת ומתרחבת.  

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

"הזהב ימשיך לרדת"

מחיר הזהב ימשיך לרדת, והגרוע מכל עוד לפנינו, כך אמר לבלומברג ג'פרי קארי, ראש חטיבת הסחורות בגולדמן סאקס. לדבריו, מחיר הזהב צפוי לרדת אל מתחת ל-1,000 דולר לאונקיה לראשונה מאז 2009. "ככל שהתחזית לדולר חיובית יותר, כך הביקוש לשימוש בזהב כגיוון מול הדולר יקטן", אמר קארי. כעת יורד מחיר הזהב ב-1% ל-1,093 דולר לאונקיה במסחר האלקטרוני בניו יורק. 

צילום: אי–פי
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הפרלמנט היווני יצביע על צעדי צנע

המסחר בבורסות אסיה התנהל בירידות שערים. טוקיו ירדה ב-1.2%; הונג קונג יורדת ב-1%; שנחאי עולה ב-0.1%.

בינתיים ביוון, צפוי היום הפרלמנט היווני להצביע על חבילה שניה של צעדי צנע שדורשים הנושים הבינלאומיים כתנאי לפתיחת המשא ומתן על תוכנית החילוץ החדשה. ראש ממשלת יוון אלכסיס ציפראס ניסה לרתום אתמול את חברי מפלגתו, סיריזה, לאחר שרבים במפלגה הביעו התנגדות להעלאות המסים, הרפורמות והקיצוצים שדורשים הנושים. 

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הסחורות בשפל של 13 שנה

החוזים על הנפט מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר יורדים ב-1.4% ל-50.15 דולר לחבית במסחר האלקטרוני של ניו יורק. הזהב למסירה באוגוסט יורד ב-1% ל-1,092 דולר לאונקיה. מדד הסחורות של בלומברג, שכולל 22 חומרי גלם, יורד ב-0.5% לרמתו הנמוכה ביותר מאז יוני 2002. 

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מניות ספקיות הרכיבים של אפל יורדות

בורסות אסיה רושמות ירידות שערים, בעקבות ירידות בוול סטריט אתמול. טוקיו יורדת ב-1.2%; הונג קונג נסוגה ב-1.1%; שנחאי יורדת ב-0.4%; סיאול יורדת ב-1.1%; הבורסה האוסטרלית יורדת ב-1%. מניות ספקיות הרכיבים של אפל באסיה – AAC טכנולוג'יס, שארפ, ג'פאן דיספליי וסמסונג - יורדות לאחר שהחברה דיווחה על מכירות נמוכות מהצפוי של האייפון ברבעון. המניה של אפל עצמה ירדה ב-6.8% לאחר סגירת המסחר בוול סטריט על רקע תחזית מכירות מאכזבת ולאחר שלא חשפה את נתוני המכירות של אפל ווטש.  

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

רכישת נוקיה הכושלת הובילה להפסד הגדול בתולדות מיקרוסופט

מיקרוסופט דיווחה הלילה על הפסד רבעוני של 3.2 מיליארד דולר, או 40 סנט למניה, ברבעון השני של השנה. זהו ההפסד הרבעוני הגדול בתולדות החברה. מניית החברה נופלת 3% במסחר לאחר הסגירה. ברבעון המקביל בשנה שעברה רשמה מיקרוסופט רווח של 4.6 מיליארד דולר, או 55 סנט למניה.

הסיבה להפסד הרבעוני הגדול נעוצה בעסקת נוקיה הכושל. מיקרוסופט מסרה כי היא מחקה כ-80% משווי עסקת הרכישה של נוקיה, אז שילמה מיקרוסופט 9.4 מיליארד דולר. בנוסף מסרה החברה כי היא תקצץ יותר מ-6% מכח העבודה העולמי של החברה, בעיקר בחטיבת הטלפונים הניידים שלה. 

בשורת ההכנסות, ענקית המיחשוב רשמה ברבעון הקודם ירידה של 5.1% בהכנסות החברה ל-22.1 מיליארד דולר, מעל תחזיות האנליסטים. גם תחזיות הרווח, בניכוי סעיפים חד פעמיים שהביאו להפסד הרבעוני, עלו על התחזיות והסתכמו ב-62 סנט למניה, בעוד אנליסטים צפו רווח נקי של 56 סנט למניה.

על רקע הכישלון הגדול שלה בשוק הטלפונים הניידים ומערכת ההפעלה ווינדוז פון, מיקרוסופט צפויה לחשוף בשבוע הבא את מערכת ההפעלה החדשה שלה - ווינדוז 10. אולם אנליסטים צופים שווינדוז 10 לא יביא לדחיפה משמעותית במכירות החברה החלשות ובמחשבים האישיים שלה. 

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ירידות בוול סטריט; יבמ נפלה 5.8%

המסחר בוול סטריט ננעל בירידות שערים ומניית IBM נפלה ב-5.8% בעקבות דו"חות מאכזבים שפירסמה אמש ענקית המיחשוב העסקי. מדד דאו ג'ונס ירד 1%, מדד S&P 500 נחלש ב-0.4% ומדד הנאסד"ק נסוג 0.2%. 

מניית אפל ננעלה בירידות של 1.1% לקראת פרסום הדו"ח הרבעוני שלה לרבעון השני של השנה בתום נעילת המסחר.

מחיר הזהב ירד ב-0.7% למחיר 1099 דולר לאונקייה - שפל של יותר מחמש שנים. הנפט עלה ב-0.8% למחיר 50.6 דולר לחבית מסוג טקסס מתוק.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

סיטיבנק הונה צרכנים במשך 13 שנים

הרשות להגנה על צרכנים פיננסיים (CFPB), שהוקמה בעקבות המשבר הפיננסי, חייבה את סיטיבנק לשלם חזרה ללקוחותיו סכום של 700 מיליון דולר בשל הונאת צרכנים, לאחר שהבנק נמצא אשם בשיטות בלתי חוקיות של שיווק וחיובי כרטיסי אשראי בין השנים 2000-2013. הבנק וחברות בת שלו יאלצו לשלם גם 70 מיליון דולר קנס לרשות. מניית סיטיבנק עולה ב0.5% בוול סטריט.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אירופה ננעלה בירידות

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות שערים לאחר רצף של 9 ימי עליות, שהחל בעקבות ההסכם בין יוון לנושים הבינלאומיים: לונדון ירדה 0.3%; פרנקפורט נסוגה ב-1.1%; פריז נחלשה ב-0.7%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.9%. היורו מתחזק מול הדולר ב-0.7% לשער של 1.10 דולר ליורו.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הזמנות החופשות ביוון צנחו ב-44% בשבועיים הראשונים של יולי

נתונים חדשים מעידים כי ההזמנות לחופשות ביוון צנחו ב-44% בשבועיים הראשונים של יולי, בטרם התאוששו מעט, ורשמו ירידה של 35% בלבד בשבוע השלישי – לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. הנתונים התקבלו מחברת פורוורד קיז, העוקבת אחר דפוסי נסיעת באמצעות ניתוח של 14 מיליון הזמנות ביום. הירידה הראשונה נראתה ב-28 ביוני, היום בו הוכרז על סגירת הבנקים.

כרתים, אחד מיעדי חבילות "הכל כלול", בשנה שעברהצילום: Constantine Fraser
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ראש ממשלת יוון יצטרך להעביר מחר רפורמות חדשות בפרלמנט

ממשלת יוון הגישה היום לפרלמנט הצעת חוק הנדרשת מצד הנושים הבינלאומיים שלה, להשקת המגעים על פרטי חבילת החילוץ האירופית. ממשלתו של אלכסיס ציפראס צריכה להעביר הצעת החוק בפרלמנט עד יום רביעי בלילה. הצבעה קודמת בנוגע לתכנית החילוץ הובילה למרד במפלגת השלטון סיריזה, ועברה בפרלמנט רק הודות למפלגות האופוזיציה. הצעת החוק הנוכחית תבחן את יכולתו להעביר חוקים בפרלמנט פעם נוספת.

החקיקה נוגעת בין היתר לחילוץ הבנקים הכושלים – חוקים של האיחוד האירופי שלמעשה אמורים היו להיות מיושמים עד 2014 בכלל מדינות האיחוד, אך גם חוקים חדשים למערכת המשפט היוונית, שנועדו לצמצם את משך ההליכים ואת עלויותיהם.

יוון פתחה אתמול את הבנקים שלה לאחר שלושה שבועות, והחזירה מיליארדי דולרים לקרן המטבע הבינלאומית (IMF) ולבנק המרכזי של אירופה (ECB).

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

חוזה המפולת במחירי הנפט בשנה שעברה צופה כעת חזרה ל-100 דולר לחבית עד 2020

גארי רוס, שחזה מראש את הצניחה במחירי הנפט הגדולמי בשנה שעברה, מעריך כעת כי תוך 5 שנים יחזרו המחירים לכ-100 דולר לחבית, על רקע האטה בתפוקה לעומת הביקוש. רוס, מייסד חברת הייעוץ PIRA אנרג'י גרופ, אמר כי בשוקי הנפט אין עודפים כפי שמאמינים רבים, וכי סעודיה שואבת נפט במלוא תפוקתה ואינה מטפחת קידוחים חדשים. "המחירים הנוכחיים לא ישרדו לאורך זמן", אמר אתמול בראיון לבלוממברג. "קשה לא לחזות שמחיר הנפט הגולמי יגיע ל-100 דולר לחבית תוך 5 שנים. הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסחר כעת בירידה של 0.3% למחיר 50 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בניו יורק.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

חברת התוכנות העסקיות הגרמנית SAP דיווחה על ירידה של 15% ברווח

חברת התוכנות העסקיות הגרמנית SAP דיווחה היום על ירידה של 15% ברווח הנקי שלה ברבעון השני, לסך של 471 מיליון יורו, פחות מתחזיות אנליסטים. הכנסות החברה טיפסו ב-20% והסתכמו ב-4.97 מיליארד יורו, הודות לגידול בפעילות שירותי הענן שמציעה החברה. החברה ייחסה את הירידה ברווח הנקי להוצאות על רכישות, עלויות ארגון מחדש בחברה וגידול בעלויות האופציות לעובדים. מניית SAP יורדת ב-1.7%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מניית טושיבה מתחזקת לאחר פרסום פרטי השערורייה החשבונאית שמסעירה את יפן והתפטרות נשיא החברה

ענקית האלקטרוניקה היפנית טושיבה הודיעה כי תאלץ לתקן רווחיה ב-152 מיליארד ין לפחות (1.2 מיליארד דולר) ב-6 השנים האחרונות, במסגרת שערוריית החשבונאות המסעירה את החברה בחודשים האחרונים.  חקירה עצמאית שהתפרסמה אתמול הראתה כי בכירי החברה קבעו יעדי רווח לא מציאותיים, שהובילו לחשבונאות קלוקלת באופן מערכתי. אי-הסדרים החשבונאיים "הוסדרו במיומנות" ממשקיפים חיצוניים, לפי הדו"ח. נשיא החברה, היסאו טנאקה, וקודמו בתפקיד, נוריו ססאקי, רצו לעכב דיווחים על הפסדים, ועובדים לא יכלו לפעול בניגוד להוראות ההנהלה. טנאקה הודיע עתה על התפטרותו המיידית. המניה זינקה היום ב-6%.

היסאו טנאקה, נשיא טושיבה, קד לפני תחילת מסיבת עיתונאים על שערוריית החשבונאותצילום: רויטרס
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

נפילה של 17% ברווחי יבמ

ענקית המחשוב יבמ דיווחה היום על נפילה של 17% ברווחיה ברבעון השני של השנה, על רקע רבעון 13 ברציפות של ירידה בהכנסותיה.

החברה רשמה ברבעון השני של השנה רווח של 3.45 מיליארד דולר, או רווח של 3.5 דולר למניה, לעומת רווח של 4.14 מיליארד דולר, או רווח של 4.12 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה החברה רווח של 3.84 דולר למניה - מעל לתחזית האנליסטים לרווח של 3.78 דולר למניה. יבמ שבה ואישרה את תחזיתה לרווח שנתי של 15.75-16.5 דולר למניה.

בשורה העליונה, רשמה החברה בתקופה המדווחת הכנסות של 20.8 מיליארד דולר, ירידה של 13% לעומת הרבעון המקביל, ופחות מתחזית האנליסטים להכנסות של 20.9 מיליארד דולר. יבמ ציינה כי בניכוי השפעת התחזקות הדולר, היו הכנסותיה מתכווצות ב-1% בלבד. זה הרבעון הרביעי ברציפות שבו מחמיצה יבמ את תחזית ההכנסות של האנליסטים, והפעם ה-14 ב-16 הרבעונים האחרונים.

מניית יבמ נופלת ב-3.5% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט, אחרי שסיימה את שעות המסחר הרגילות בעלייה של 0.4%.

מטה יבמ בניו יורק
מטה יבמ בניו יורקצילום: בלומברג
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

שווי פייפאל קפץ ל-50 מיליארד דולר

אי-ביי וחטיבת התשלומים שלה, פייפאל, החלו היום באופן רשמי להיסחר כחברות נפרדות לאחר שהפיצול ביניהן הושלם. פייפאל, שהיתה אחראית על יותר ממחצית הכנסות אי-ביי ברבעון האחרון, החלה להיסחר בבורסת נאסד"ק תחת הסימול PYPL לפי שווי שוק מוערך של 45 מיליארד דולר - פי 30 מהמחיר בו רכשה אי-ביי את פייפאל בשנת 2002.

מניית פייפאל קפצה היום ביותר מ-5% ושווי השוק של החברה טיפס ל-49.4 מיליארד דולר. מניית אי-ביי טיפסה ב-2.4%, ושווי השוק של החברה עלה ל-34.7 מיליארד דולר.

פייפאל היא החברה המובילה בעולם בתחום התשלומים והסליקה המקוונים עם רשת של 165 מיליון משתמשים המבצעים עסקאות בלמעלה מ-100 סוגי מטבעות על פני 203 מדינות ברחבי העולם.

פייפאל
פייפאל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מדד נאסד"ק ממשיך לשבור שיאים

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות ומדד נאסד"ק טיפס לשיא זה יום המסחר השלישי ברציפות, על רקע דו"חות כספיים חיוביים של חברות כמו בנק מורגן סטנלי, חברת שירותי הנפט הליברטון ויצרנית הצעצועים הסברו.

מדד נאסד"ק, אשר קפץ בשבוע שעבר ב-4.3%, עלה ב-0.2% ונסגר ברמתו הגבוהה מעולם; מדד S&P 500 הוסיף 0.1% ונסגר במרחק נגיעה מהשיא שרשם בחודש מאי; מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.1%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הזהב גרר את הסחורות לשפל של 13 שנים

מחירי הסחורות צנחו לשפל של 13 שנים בעקבות נפילת מחיר הזהב זה היום השמיני ברציפות, על רקע הערכות כי הבנק הפדרלי יתחיל להעלות את הריבית בארה"ב בחודשים הקרובים.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,106.8 דולר לאונקייה - הסגירה הנמוכה ביותר מאז חודש מארס 2010 - לאחר ירידה של 2.2% בבורסת הסחורות של ניו יורק. במהלך המסחר כבר צלל מחיר הזהב ב-4.2% למחיר של 1,080 דולר לאונקייה, וגרר בתוך כך את מדד מחירי הסחורות של בלומברג נסוג לרמתו הנמוכה ביותר מאז שנת 2002.

צילום: אי–פי
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הנפט נסגר מתחת ל-50 דולר לחבית

מחיר הנפט, אשר השלים בשבוע שעבר ירידה שבועית שלישית ברציפות, נסגר היום בניו יורק מתחת לרמה של 50 דולר לחבית, לראשונה מאז אפריל, על רקע הערכות כי הגדלת תפוקת היצע הנפט מאיראן בעקבות הסרת הסנקציות שהוטלו על המדינה תגדיל את העודפים בשווקים העולמיים.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 49.95 דולר לחבית, ירידה של 1.9%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

צילום: רויטרס
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בורסות אירופה ברצף העליות הארוך השנה

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית זה היום התשיעי ברציפות - רצף העליות היומי הארוך ביותר השנה - על רקע פתיחת הבנקים ביוון לראשונה זה שלושה שבועות. לונדון נסגרה בעלייה של 0.2%; פרנקפורט טיפסה ב-0.5%; פריז הוסיפה 0.4%; מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.3%. היורו מתחזק ב-0.1% מול הדולר לשער של 1.0847 דולר ליורו.

הבנקים ביוון נפתחו היום ומחוץ לסניפים משתרכים תורים ארוכים. ואולם עדיין קיימות מגבלות על משיכת כספים מהחשבונות – 420 יורו לשבוע, במקום המגבלה היומית על משיכת 60 יורו. הבורסה באתונה תישאר סגורה גם היום וטרם ברור מתי תיפתח.

תור מחוץ לבנק באתונהצילום: אי־פי
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בנק מורגן סטנלי הכה את התחזיות

בנק מורגן סטנלי דיווח היום על רווח גבוה מתחזיות האנליסטים ועל הגידול החד ביותר בהכנסות מבין ששת הבנקים הגדולים בארה"ב, הודות לזינוק בהכנסות ממסחר. הבנק האמריקאי רשם ברבעון השני של השנה רווח נקי של 1.81 מיליארד דולר, או רווח של 85 סנט למניה, ירידה של 4.8% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי הכנסה חשבונאיות חד פעמיות, רשם הבנק רווח של 79 סנט למניה - מעל לתחזית האנליסטים לרווח של 74 סנט למניה. מניית מורגן סטנלי עולה ב-3% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

בניין מורגן סטנלי
בניין מורגן סטנליצילום: Bloomberg
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

יוון הצליחה לשלם את החובות - בינתיים; התושבים מתרעמים על עליית המע"מ

ממשלת יוון העבירה היום לנושים שלה – קרן במטבע הבינלאומית (IMF) והבנק המרכזי של אירופה (ECB) – את תשלומי ההחזר בסכום של 6.8 מיליארד יורו. העברת התשלום התבצעה במסגרת הסכם החילוץ שאליו הגיעה יוון עם הנושים שלה בשבוע שעבר. יוון השתמשה בהלוואת הגישור שקיבלה כדי שתוכל לשלם היום לנושים, אבל כבר עכשיו קיימים ספקות בנוגע ליכולת של יוון לפרוע את תשלומי ההחזר הבאים: 181 מיליון יורו ל-IMF ב-1 באוגוסט, פקיעת אג"ח בסכום של מיליארד יורו ב-7 באוגוסט ותשלום החזר של 3.2 מיליארד יורו לבנק המרכזי של אירופה ב-20 באוגוסט.

בנוסף, תושבי יוון מתחילים להבין את ההשלכות המעשיות של ההסכם. המע"מ על מוצרי מזון בסיסיים עלה היום ל-23%. ב-2005 היה שיעור המע"מ על המזון 5% בלבד, ב-2011 הוא זינק ל-13% ועכשיו רשם עלייה חדה של 10 נקודות אחוז. בין היתר, עלה היום המע"מ על בשר, שמן בישול לא כולל שמן זית, קקאו, חומץ, מלח, פרחים, דשנים וחומרי הדברה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

יום מסחר תנודתי באסיה

המסחר בבורסות אסיה התנהל היום בתנודתיות על רקע ניסיונות הממשלה לעצור את הסחף בבורסה. הונג קונג נסגרה במגמה שלילית ללא שינוי ניכר; שנחאי עלתה ב-0.9% אחרי שעברה מעליות לירידות ובחזרה כמה פעמים במהלך היום; סידני עלתה ב-0.3%; סיאול נסוגה ב-0.2%. הין ממשיך להיחלש מול הדולר ונסחר סביב שער של 124.2 ין לדולר – מרחק של 1.1% משער השיא שנרשם בתחילת יוני. בורסת טוקיו סגורה לרגל יום הים.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

וואווי: נמכור השנה 100 מיליון סמארטפונים

חברות הטלקום הסיניות ממשיכות לצמוח במהירות, והיום ניתן היה לראות הוכחה נוספת בדו"חות שפירסמה וואווי (חוואווי). לפי דו"חות וואווי, הכנסות החברה זינקו בששת החודשים הראשונים של 2015 ב-30% והגיעו ל-175.9 מיליארד יואן (28.3 מיליארד דולר) – בעיקר הודות לעלייה במכירות הסמארטפונים של החברה. וואווי היא יצרנית הסמארטפונים רביעית בגודלה בעולם, אחרי סמסונג, אפל ולנובו.

החברה טוענת כי היא תצליח לעמוד ביעד המכירות של 100 מיליון סמארטפונים ב-2015, אחרי שב-2014 החמיצה את היעד כשמכרה 75 מיליון מכשירים, לעומת יעד מכירות של 80 מיליון מכשירים.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אחרי שלושה שבועות: הבנקים ביוון ייפתחו היום

אחרי שלושה שבועות שבהם הבנקים ביוון נשארו סגורים ועל האזרחים הוטלו מגבלות חמורות על משיכת כספים, מערכת הפיננסים במדינה תשוב היום לפעול. ואולם למרות שהבנקים ייפתחו, עדיין תוטל מגבלה על משיכת כספים – אם כי חמורה פחות: במקום מגבלה על משיכה יומית של 60 יורו, ניתן יהיה למשוך מהבנקים 420 יורו. ואולם עדיין אסור להעביר כסף אל מחוץ ליוון.

ב-29 באפריל, מעט לפני שפג תוקף תוכנית החילוץ הקודמת של יוון, הורתה ממשלתו של אלכסיס ציפראס על סגירת הבנקים במדינה כדי למנוע את קריסתם, שכן אזרחי יוון משכו את חסכונותיהם מהבנקים. בימים שלפני סגירת הבנקים, משכו האזרחים 1.6 מיליארד יורו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום