עדכון גלובלי

נעילה שלילית בוול סטריט; מפלה מביכה לאובמה באישור הסכם הסחר הטרנס פסיפי

כל מה שצריך לדעת עכשיו על השווקים בעולם: עדכונים מהבורסות, נתוני מקרו והתפתחויות שמשפיעות על המסחר - במקום אחד

צוות גלובל
צוות גלובל
LIVE

המסחר בוול סטריט ננעל בירידות שערים לאחר שבית הנבחרים בקונגרס דחה היום את בקשתו של נשיא ארה"ב ברק אובמה לאשר את הסכם הסחר הטרנס פסיפי (TPP) במסלול מהיר שיכלול הצבעה אחת מכרעת. ההסכם, שנחשב שנוי במחלוקת וספג ביקורת נוקבת מצד דמוקרטים רבים, הוליד ברית נדירה בין אובמה לרפובליקאים.

באירופה נרשמו ירידות על רקע חוסר הודאות בנוגע ליוון. אף שגורמים בגרמניה אמרו כי הם פועלים להשארת יוון באיחוד, נראה כי המשא ומתן שוב נתקע, כשאתמול עזבו נציגי קרן המטבע את המגעים. בורסת אתונה נפלה 5.9%. הדולר מתחזק בכ-0.6% מול היורו.

בורסות אסיה נסחרו במגמה מעורבת, כאשר הערכות כי סין תמשיך לבצע הקלה מוניטרית דוחפות את בורסות סין והונג קונג כלפי מעלה, אך ירידות נרשמו במרבית יתר הבורסות.

אתמול נסוג מחיר הנפט הגולמי מהשיא של 2015 לאחר שסוכנות האנרגיה הבינ"ל (IEA) העריכה כי תפוקת שיא של נפט בסעודיה, עיראק ואיחוד האמירויות הערביות מעמיד בסכנה את הראלי שנרשם השנה במחירי הנפט. הנפט יורד היום ביותר מ-1%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

נעילה שלילית בוול סטריט

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בירידות שערים על רקע המפלה שספג היום הנשיא אובמה בקונגרס, כשהדמוקרטים טירפדו את בקשתו להביא לידי אישור מהיר את הסכם הסחר הטרנס פסיפי (TPP). מדד דאו ג'ונס ירד 0.8%, מדד S&P 500 נחלש 0.7%, מדד הנאסד"ק איבד 0.7% מערכו. 

מחיר הנפט ירד 1.2% ל-60.1 דולר לחבית מסוג טקסס מתוק. היורו ננעל מול הדולר ללא שינוי בשער של 1.126 דולר ליורו והבורסות באירופה ננעלו בירידות לאחר שנציגי קרן המטבע נטשו את שיחות המשא ומתן עם ממשלת יוון.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

כישלון לאובמה בקונגרס מאיים על הסכם הסחר הטרנס פסיפי

בית הנבחרים של ארה"ב דחה היום ברוב גדול את בקשתו של נשיא ארה"ב ברק אובמה לקיים מסלול אישור מהיר של הסכם הסחר הטרנס פסיפי (TPP), כשחברים רבים ממפלגתו של אובמה הצביעו נגד, בהם מנהיגת הדמוקרטים בבית הנבחרים ננסי פלוסי. ההסכם מעורר ביקורת נוקבת במפלגה הדמוקרטית ומחוצה לה, בשל טענות כי הוא משרת את התאגידים הגדולים על חשבון הציבור האמריקאי. אובמה מוביל את ההסכם באגרסיביות בחודשים האחרונים ורואה בו חלק חשוב במורשת שהוא יותיר לאחר סיום נשיאותו. הצעתו של אובמה, שהגיע היום במיוחד לקונגרס כדי לשכנע את חבריו במפלגה לתמוך בו, זכתה רק ל-126 קולות בעד מתוך 435 מושבים בבית הנבחרים. 

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אתונה נפלה בעקבות המשבר במגעים

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות ובורסת אתונה נפלה 5.9% לאחר שאתמול נטשו נציגי קרן המטבע הבינ"ל את השיחות עם יוון בבריסל: לונדון ירדה ב-0.9%; פרנקפורט נסוגה ב-1.2%; פריז ירדה ב-1.4%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-1%. היורו מתחזק ב-0.2% מול הדולר לשער של 1.127 דולר ליורו.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מקרו בארה"ב: עלייה בביטחון הצרכנים ובמדד המחירים ליצרן

ביטחון הצרכנים בארה"ב עלה ביוני משפל של חצי שנה, לפי מדד אוניברסיטת מישיגן. המדד עלה ל-94.6 נקודות לעומת 90.7 בחודש שעבר. הנתון המעודד מצטרף לשורה של נתונים צמיחה חיוביים בארה"ב, שתומכים בהעלאת הריבית המתוכננת בספטמבר. 

מדד המחירים ליצרן בארה"ב עלה במאי ב-0.5% בעקבות התייקרות הנפט ומוצרים נוספים כמו ביצים. זוהי העליה הגדולה מאז ספטמבר 2012 והיא תאמה את תחזיות האנליסטים. עם זאת, ב-12 החודשים האחרונים ירד המדד ב-1.3%, עדות לאינפלציה הנמוכה במשק האמריקאי. 

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

צפי לירידות בוול סטריט

לאחר עליות אתמול, החוזים על מדדי וול סטריט מצביעים על ירידות היום. החוזים על מדד S&P 500 מצביעים על ירידה של 0.4%; החוזים על נאסד"ק מצביעים על ירידה של 0.6%. החוזים על דאו ג'ונס מצביעים על ירידה של 0.4%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

צמיחה חזקה מהצפוי בבריטניה

הצמיחה הכלכלית בבריטניה הייתה חזקה מהצפוי ברבעון הראשון, לפי נתונים רשמיים של לשכת הסטטיסטיקה הבריטית. התמ"ג של 2014 כולה תוקן אף הוא כלפי מעלה, ל-3.1%, לעומת הערכה קודמת לצמיחה של 2.8%. הצמיחה ברבעון הראשון השנה הייתה 0.4% לעומת הרבעון הרביעי, ולאחר הערכה ראשונית לצמיחה של 0.3%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אכזבה מהתפוקה באירופה

התפוקה התעשייתית בגוש היורו הייתה חלשה מהצפוי, וצמחה ב-0.1% באפריל, לעומת תחזיות לצמיחה של 0.3%. עם זאת, כלכלנים מציינים כי עיקר ההאטה נובעת מירידה בתפוקת האנרגיה, ואילו תחומים אחרים התחזקו. נתון מארס תוקן כלפי מטה, לירידה של 0.4%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מגמה מעורבת בבורסות אסיה

מגמה מעורבת נרשמת בבורסות אסיה הבוקר: טוקיו עלתה ב-0.1%; סיאול איבדה 0.2%; אוסטרליה נחלשה ב-0.2%; שנחאי עולה ב-0.9%; הונג קונג עולה ב-0.5%. הדולר ממשיך להתחזק מול היורו, ועולה ב-0.3% לרמה של 1.123 דולר ליורו, לאחר שקרן המטבע עזבה את המשא ומתן עם יוון אתמול.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מייסד לולולמון רוצה למכור נתחו בחברה

מייסד לולולמון, צ'יפ וילסון
מייסד לולולמון, צ'יפ וילסוןצילום: רויטרס

מייסד חברת הלבשת היוגו לולולמון אתלטיקה, צ'יפ וילסון, שוקל למכור את כלל אחזקותיו בחברה – כ-1.3 מיליארד דולר. וילסון עזב את דירקטוריון החברה מוקדם יותר השנה בעקבות מחלוקות עם דירקטורים אחרים. סכום זה צפוי לסייע לו במיזם המשפחתי החדש – קיט אנד אייס, קמעונאית קנדית נוספת, שמתכוונת לפתוח סניפים באוסטרליה, בריטניה ויפן השנה, בהשקעה של כ-300 מיליון דולר מצד משפחת וילסון.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מנכ"ל טוויטר פורש; המניה קופצת ב-10%

מניית טוויטר נוסקת ב-10% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט לאחר שהרשת החברתית הודיעה כי המנכ"ל דיק קוסטולו יפרוש מתפקידו בסוף החודש. המייסד שותף של טוויטר, ג'ק דורסי, ישמש כמנכ"ל זמני בעת שהחברה מחפשת מנכ"ל קבוע.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

נתוני מקרו דחפו את וול סטריט לעליות

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית לאחר שנתוני מקרו כלכליים חיוביים שפורסמו היום בארה"ב האפילו בהשפעתם על הודעת קרן המטבע הבינ"ל (IMF) על הפסקת שיחות החילוץ עם יוון. מדד דאו ג'ונס נסגר בעלייה של 0.3%; מדד S&P 500 טיפס ב-0.2%; מדד נאסד"ק הוסיף 0.1%.

שוק המניות בארה"ב רשם ביום רביעי את הזינוק היומי החד ביותר זה למעלה מחודש על רקע היחלשות הדולר ותקוות מחודשות להסכם בין יוון לנושיה.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר היום בעליות חדות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים צנחה ב-0.1% לרמה של 2.38% - הנפילה היומית החדה ביותר מאז ה-18 במארס.

נתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום בארה"ב הראו כי המכירות הקמעונאיות צמחו חודש שלישי ברציפות, מחירי היבוא עלו לראשונה זה 11 חודשים, ותביעות האבטלה נותרו מתחת ל-300 אלף זה השבוע ה-14 ברציפות.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הנפט נסוג משיא של 2015

מחיר הנפט הגולמי נסוג מהשיא של 2015 לאחר שסוכנות האנרגיה הבינ"ל (IEA) העריכה כי תפוקת שיא של נפט בסעודיה, עיראק ואיחוד האמירויות הערביות מעמיד בסכנה את הראלי שנרשם השנה במחירי הנפט.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי נסגרו במחיר של 60.77 דולר לחבית, ירידה של 1.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים נסגרו ביום רביעי במחיר של 61.43 דולר לחבית - הרמה הגבוהה ביותר מאז התשיעי בדצמבר. מתחילת השנה טיפס מחיר הנפט ב-14%.

צילום: רויטרס
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הדולר מתחזק בעולם לראשונה זה ארבעה ימים

הדולר מתחזק בעולם לראשונה זה ארבעה ימים לאחר שעלייה חודשית שלישית ברציפות במכירות הקמעונאיות בארה"ב חיזקה את ההערכות כי הבנק הפדרלי יעלה את הריבית בארה"ב השנה.

הדולר מתחזק ב-0.8% מול היורו לשער של 1.1237 דולר ליורו, ומטפס ב-0.8% מול הין היפני לרמה של 123.62 ין לדולר. מדד הדולר של בלומברג, העוקב אחרי שער הדולר מול 10 מטבעות מרכזיים בעולם, מטפס ב-0.5% - עלייה ראשונה זה ארבעה ימים.   

"נתוני המכירות הקמעונאיות הם חדשות טובות עבור הדולר", אמרה אסטרטגית המטבע של בנק ABN אמרו, ז'ורז'ט בולה, בראיון לסוכנות הידיעות בלומברג. "זה מסיר מעט מהספק לגבי מצב הכלכלה וגורם לאנשים להיות בטוחים יותר בסיכויים להעלאת ריבית בספטמבר", הוסיפה.   

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

שווי משקי הבית בארה"ב בשיא

שווי משקי הבית בארה"ב גדל ברבעון הראשון של השנה לשיא הודות לעליית ערך הבתים וההשקעות. שווי משקי הבית גדל ברבעון ב-1.6 טריליון דולר לשיא של 84.9 טריליון דולר, מסר היום הבנק הפדרלי.

שווי הבתים של משקי הבית גדל ברבעון ב-411 מיליארד דולר, ושווי ההחזקות הפיננסיות גדל ב-1.1 טריליון דולר, הודות לעלייה בשווי החזקות של מניות וקרנות נאמנות.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

סגירה חיובית באירופה; אתונה קפצה ב-8%

העליות בבורסות אירופה התמתנו בשעה האחרונה של יום המסחר לאחר שקרן המטבע הבינ"ל (IMF) פרשה משיחות החילוץ עם יוון לאחר שהצדדים לא הצליחו להגיע להתקדמות במשא ומתן.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.2% - יום שני ברציפות של עליות - לאחר שקטעה ביום רביעי רצף של ארבעה ימי ירידות. פרנקפורט טיפסה ב-0.6%; פריז הוסיפה 0.7%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.6%. בורסת אתונה זינקה ב-8.2%, אולם המסחר בה נסגר עוד בטרם הודעת קרן המטבע על עצירת המגעים עם יוון.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

קרן המטבע עצרה את השיחות עם יוון

קרן המטבע הבינ"ל (IMF) קטעה את שיחות החילוץ עם יוון לאחר שהצדדים לא הצליחו להגיע להתקדמות במשא ומתן, מסר היום דובר קרן המטבע. "ישנם פערים גדולים בינינו ברוב התחומים המרכזיים", אמר דובר הקרן, גרי רייס. "לא היתה התקדמות בצמצום הפערים לארונה, ולכן אנחנו רחוקים מהסכם", הוסיף.

לדברי רייס, צוות המשא ומתן של קרן המטבע מול יוון עזב את בריסל שבבלגיה, בה התנהלו השיחות. "הכדור נמצא כעת במגרש של יוון", הוסיף.

המסחר בבורסת אתונה נסגר בטרם הודעת קרן המטבע, בזינוק של 8.2%.

מחאה נגד קרן המטבע באתונה, יווןצילום: בלומברג
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

עלייה במחירי היבוא בארה"ב

מחירי היבוא בארה"ב קפצו ב-1.3% בחודש מאי - הזינוק החד ביותר מאז מארס 2012 ועלייה ראשונה זה 11 חודשים - בעקבות הזינוק החד ביותר במחירי הדלק המיובא מאז שנת 2009, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. בחודש אפריל ירדו מחירי היבוא ב-0.2%. כלכלנים צפו עלייה מתונה יותר של 0.8% במחירי היבוא במאי לאחר ירידה של 0.3% שעליה דווח במקור באפריל. לעומת מאי 2014 נפלו מחירי היבוא ב-9.6%.

מחירי הדלק המיובא זינקו בחודש שעבר ב-12.7% - הקפיצה החדה ביותר מאז יוני 2009 - לאחר עלייה של 1.8% באפריל.   

מחירי היצוא טיפסו במאי ב-0.6% , העלייה החדה ביותר מאז מארס 2014, לאחר ירידה של 0.7% באפריל.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

נמשכת התאוששות שוק העבודה בארה"ב

מספר תביעות האבטלה השבועי בארה"ב נותר מתחת ל-300 אלף זה השבוע ה-14 ברציפות, עדות להמשך מגמת השיפור בשוק העבודה האמריקאי. מספר תביעות האבטלה גדל בשבוע שעבר ל-279 אלף לעומת 277 אלף בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה קלה במספר התביעות השבועי לרמה של 275 אלף תביעות לעומת 276 אלף תביעות שעליהן דווח במקור.

מאז השבוע הראשון של חודש מארס, נמצא מספר תביעות האבטלה השבועי מתחת לרמה של 300 אלף, הנחשבת לדעת כלכלנים לרמה שמצביעה על שיפור מצב שוק התעסוקה.

הממוצע הארבע-שבועי של מספר התביעות, הנחשב לפחות תנודתי, טיפס בשבוע שעבר לרמה של 278,750 לעומת 275 אלף בשבוע הקודם.

צילום: בלומברג
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

המכירות הקמעונאיות בארה"ב גדלו חודש שלישי ברצף

המכירות הקמעונאיות בארה"ב גדלו במאי ב-1.2% - עלייה חודשית שלישית ברציפות - עדות נוספת להתאוששות הצריכה הפרטית בכלכלה הגדולה בעולם לאחר ההאטה שנרשמה בתחילת השנה. כלכלנים צפו גידול חד יותר של 1.5%.

בה בעת, נתוני מארס ואפריל תוקנו כלפי מעלה. המכירות הקמעונאיות גדלו באפריל ב-0.2% לעומת צמיחה אפסית שעליה דווח במקור. בחודש מארס זינקו המכירות ב-1.5% לעומת גידול של 1.1% שעליו דווח במקור.

בניכוי מכירות מכוניות, גדלו המכירות הקמעונאיות בחודש מאי ב-1%, לפי נתונים שפירסם היום משרד המסחר האמריקאי. בניכוי מכירות מכוניות ודלק, גדלו המכירות הקמעונאיות ב-0.7%.

צילום: בלומברג
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בורסת אתונה מזנקת ב-7%

בורסת אתונה מזנקת בכ-7% לאחר דיווחים כי המבוי הסתום מול גוש היורו קרוב לפתרון.

שר הכלכלה היווני, יורגוס סטתאקיס, חשף היום כי כל הסכם שייחתם עם האיחוד האירופי להמשך סיוע ליוון, ידרוש העלאות מסים. הייתה זו הפעם הראשונה שחבר בממשלת סיריזה השמאלנית ביוון מודה כי ההסכם יכלול העלאה, ככל הנראה גם במס ההכנסה על המעמד הבינוני. בנוסף אמר סטתאקיס כי ההסכם יכלול הפרטות.

מפלגת PAME הקומוניסטית ביוון השתלטה על משרד האוצרצילום: רויטרס

המפלגה הקומוניסטית ביוון השתלטה על בניין משרד האוצר בהפגנה נגד הצנע הבוקר. חברי PAME תלו שלט ענק על הבנין, בו נראה ראש הממשלה אלכסיס ציפראס לצד שני קודמיו בתפקיד – כמו גם בריונים עם סיגרים המייצגים את הבנק המרכזי של אירופה (ECB). כ-700 ארגונים ואיגודי עובדים מתכוונים להפגין היום נגד צעדי צנע נוספים שדורש האיחוד האירופי מיוון. הפגנות צפויות להתקיים ב-59 ערים ברחבי יוון.

במקביל, פורסמו היום נתוני אבטלה חדשים: האבטלה ביוון חזרה לטפס, והגיעה ל-26.6% ברבעון הראשון של השנה, לעומת שיעור אבטלה של 26.1% ברבעון הרביעי של 2014. שיעור אבטלת הצעירים (עד גיל 25) ביוון עדיין גבוה מ-50%, כאשר מתוכם שיעור האבטלה בקרב נשים צעירות הוא 57%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

עליות בבורסות אסיה

עליות נרשמות במרבית בורסות אסיה, בהמשך לעליות אתמול בוול סטריט ובאירופה. טוקיו עלתה ב-1.7%; סיאול התחזקה ב-0.3% לאחר הורדת ריבית; ניו זילנד עלתה ב-0.9% לאחר הורדת ריבית מפתיעה; סידני עלתה ב-1.4%; שנחאי שירדה מוקדם יותר, עברה לעלייה לאחר פרסום התפוקה התעשייתית והמכירות הקמעוניות בסין, ומתחזקת כעת ב-0.3%; הונג קונג עולה ב-0.7%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הורדת ריבית מפתיעה בניו זילנד

הבנק המרכזי של ניו-זילנד הוריד במפתיע את הריבית במדינה, לראשונה זה 4 שנים. הבנק הוריד את הריבית ב-0.25% לרמה של 3.25%. הדולר הניו-זילנדי, ה"קיווי", צונח ב-2.7% מול הדולר האמריקאי, לרמה של 0.701 דולר אמריקאי לדולר ניו זילנדי.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

התאוששות בתפוקה התעשייתית של סין

המכירות הקמעוניות בסין טיפסו ב-10.1% במאי, לעומת מאי 2014. הצמיחה בתפוקה התעשייתית בסין טיפסה אף היא במאי, ל-6.1%, לאחר צמיחה של 5.9% באפריל.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

דרום קוריאה הורידה ריבית בעקבות MERS

הבנק המרכזי של דרום קוריאה הוריד את הריבית במדינה היום לשפל של 1.5%, כדי לעודד את הצמיחה הכלכלית, במיוחד אל מול התפרצות וירוס ה-MERS במדינה. דרום קוריאה דיווחה היום כי 14 מקרי MERS נוספים זוהו, ובסך הכל זוהו עד כה 122 חולים. 9 אנשים מתו כתוצאה מהוירוס, מאז זוהה לראשונה במאי באדם שנסע למזרח התיכון. ההתפרצות עשויה לפגוע בכלכלה הקוריאנית שהייתה פגיעה עוד קודם לכן: כבר באפריל הוריד הבנק המרכזי את תחזית הצמיחה שלו למדינה ל-3.1%, לאחר צמיחה של 3.3% ב-2014.

צילום: רויטרס
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

וול סטריט: הזינוק היומי החד זה חודש

בורסות וול סטריט רשמו את הזינוק היומי החד ביותר זה חודש, על רקע הערכות כי חלה התקדמות במגעים בין יוון לנושיה הבינלאומיים. מגזרי הטכנולוגיה והפיננסים הובילו את העליות. מדד S&P 500 נסגר בעלייה של 1.2%; מדד דאו ג'ונס קפץ ב-1.3% ומחק בכך את כל הירידות שרשם מתחילת השנה; מדד נאסד"ק הוסיף 1.3%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הנפט בשיא של 2015

מחיר הנפט טיפס זה היום השני ברציפות בניו יורק ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר השנה, לאחר שמלאי הנפט הגולמי בארה"ב ירד זה השבוע השישי ברציפות. מחיר הזהב נסגר בשיא של שבוע.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי נסגרו במחיר של 61.43 דולר לחבית - מחיר הסגירה הגבוה ביותר מאז דצמבר - לאחר עלייה של 2.1% בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו בניו יורק במחיר של 1,186.6 דולר לאונקייה, עלייה של 0.8%.

צילום: רויטרס
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הגירעון בתקציב האוצר בארה"ב בשפל של שבע שנים

הגירעון בתקציב האוצר בארה"ב בשמונה החודשים הראשונים של שנת התקציב הנוכחית התכווץ לרמתו הנמוכה ביותר מאז שנת 2008 לאחר שההכנסות זינקו בקצב יותר מכפול מקצב הגידול בהוצאות.

הגירעון בתקציב האוצר מאוקטובר 2014 ועד חודש מאי הסתכם ב-365.2 מיליארד דולר, לעומת גירעון של 436.4 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת, מסר היום משרד האוצר האמריקאי.

הגירעון בתקציב התכווץ בחודש שעבר ל-82.4 מיליארד דולר, לעומת גירעון של 130 מיליארד דולר בחודש מאי 2014, מסר המשרד. תחזית הכלכלנים היתה לגירעון גדול יותר של 97 מיליארד דולר במאי.

הכנסות האוצר צמחו ב-8.6% בשמונה החודשים הראשונים של שנת התקציב, לעומת התקופה המקבילה, ואילו הוצאות האוצר גדלו ב-4% באותה התקופה.

שר האוצר של ארה"ב, ג'ק לוצילום: רויטרס
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

דרמה יוונית: "הגרמנים מצמצו ראשונים"

גרמניה עשויה להסתפק בכך שיוון תתחייב ליישם לפחות אחת מהרפורמות הכלכליות שדרשו נושיה כתנאי לחידוש הזרמת המימון ליוון, אמרו אני אנשים המעורים בעמדת המדינה, דיווחה סוכנות הידיעות בלומברג. שינוי כזה בעמדת גרמניה יהווה פשרה לעומת עמדותיה עד כה.

ראש ממשלת יוון, אלכסיס ציפראס, מתכונן להיפגש עם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, ונשיא צרפת, פרנסואה הולנד - מנהיגי שתי הכלכלות הגדולות בגוש היורו - בניסיון להגיע להסכם אשר ימנע מיוון להגיע לחדלות פירעון.

"הגרמנים מצמצו ראשונים והשוק מגיב", אמר מייקל בלוק, אסטרטג המניות הראשי של חברת ההשקעות ריינו טריידינג פרטנרס בניו יורק, בראיון לסוכנות הידיעות בלומברג.

האופטימיות בשווקים כי הצדדים הצליחו להיחלץ מהמבוי הסתום שאליו נקלעו השיחות בין יוון לנושיה בחודש האחרון, באה גם לאחר שהבנק המרכזי של אירופה (ECB) הגדיל ב-2.3 מיליארד יורו (2.6 מיליארד דולר) את היקף מימון החירום שהוא מעמיד לרשות הבנקים ביוון, אמרו אנשים המעורים במצב, דיווחה בלומברג.

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל וראש ממשלת יוון אלכסיס ציפראס, במארסצילום: גטי אימג`ס
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

"הראלי בוול סטריט נובע משלושה גורמים"

בורסות וול סטריט נסחרות בעליות חדות ונמצאות בדרכן לזינוק היומי החד ביותר זה חודש, על רקע הערכות כי חלה התקדמות במגעים בין יוון לנושיה הבינלאומיים. מגזרי הטכנולוגיה והפיננסים מובילים את העליות. מדד S&P 500 עולה ב-1.2%; מדד דאו ג'ונס קופץ ב-1.4% ומחק בכך את כל הירידות שרשם מתחילת השנה; מדד נאסד"ק מוסיף 1.3%.

"הראלי בשוק נובע ברובו משילוב של שלושה גורמים: מדד S&P 500 הצליח להחזיק את רמת התמיכה שלו ביום שלישי, הדולר נחלש ומחיר הנפט קופץ", אמר פיטר קרדילו, הכלכלן הראשי של חברת ההשקעות רוקוול גלובל קפיטל, לאתר חדשות הפיננסים "מרקטווץ'".

בשעה 21:00 שעון ישראל יפורסמו בארה"ב נתוני תקציב האוצר של חודש מאי.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אירופה בזינוק החד זה חודש

בורסות אירופה זינקו בשיעור החד ביותר זה חודש וקטעו את רצף הירידות היומי הארוך ביותר השנה, על רקע כוונת ראש ממשלת יוון, אלכסיס ציפראס, להיפגש עם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, ונשיא צרפת, פרנסואה הולנד - מנהיגי שתי הכלכלות הגדולות בגוש היורו - בניסיון להגיע להסכם על חובותיה של יוון. מגזרי התרופות והאנרגיה הובילו את העליות.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 1.1%; פרנקפורט קפצה ב-2.4%; פריז זינקה ב-1.8%. מנגד, בורסת אתונה ירדה ביותר מ-1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 קפץ ב-1.8% - עלייה ראשונה זה שבעה ימי מסחר.  המדד נסגר אתמול בירידות זה היום השישי ברציפות - רצף הירידות היומי הארוך ביותר מאז דצמבר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הדולר נחלש בעולם

הדולר נחלש מול מרבית המטבעות המרכזיים בעולם, ונחלש מול הין היפני זה היום השלישי ברציפות. הדולר נסוג ב-1.1% מול הין לשער של 122.953 ין לדולר, לאחר שנגיד הבנק המרכזי של יפן אמר כי קשה לראות כיצד הין יוכל להיחלש עוד. מוקדם יותר טיפס הין לרמתו הגבוהה ביותר זה שבועיים מול הדולר, לאחר שבשבוע שעבר נסוג המטבע היפני לשפל של 13 שנים מול הדולר.

מול היורו נחלש הדולר ב-0.1% לרמה של 1.1298 דולר ליורו. הדולר נסוג ב-0.8% מול הליש"ט לשער של 1.5509 דולר לליש"ט, וב-0.9% מול הדולר הקנדי.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

כלכלת טורקיה צמחה בשיעור חד מהצפוי; הבורסה ממשיכה לצנוח

כלכלת טורקיה צמחה בשיעור חד מהצפוי ברבעון הראשון, בזכות גידול בצריכה הפרטית. הצמיחה הגיעה ל-2.3% ברבעון הראשון לעומת הרבעון המקבילב-2014. התחזית הממוצעת לצמיחה היתה 1.7%. בהשוואה לרבעון הקודם הסתכמה הצמיחה ב-1.3%. הלירה הטורקית עולה ב-0.6% ל-2.7368 לירה לדולר, והבורסה נופלת ב-3.2%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

האג"ח הגרמניות נחלשות: התשואה גבוהה מ-1%

המשבר באירופה מפיל את האג"ח הגרמניות שנסחרות בתשואה הגבוהה ביותר מאז 2014. התשואה על אג"ח גרמניות ל-10 שנים עלתה ב-0.18% ומגיעה ל-1.037%. עלייה בתשואות אג"ח מעידה על ירידה בביטחון המשקיעים.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הצל היווני מוריד את בורוסת אירופה; שנחאי ננעלה בירידות

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בירידות שערים על רקע המשבר בין יוון למדינות אירופה. ביום דווח בבלומברג כי לא נרשמה התקדמות בימים האחרונים במגעים בין אתונה לאיחוד האירופי. ראש ממשלת יוון, אלכסיס ציפראס, צפוי להיפגש היום עם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, ואם נשיא צרפת פרנסואה הולנד. בנוסף, יקיים ציפראס פגישות עם מנהיגים מדרום אמריקה שיגיעו לפסגה שתעסוק בנושא יחסי האיחוד האירופי ומדינות דרום אמריקה.

הורסת לונדון יורדת ב-0.2%; פרנקפורט נחלשת ב-0.3%; פריז מאבדת 0.6%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי נסוג ב-0.2%. בורסת שנחאי ננעלה בסוף יום מסחר תנודתי בירידות של 0.15%. היורו מתחזק מול הדולר ב-0.4% ונסחר סביב שער של 1.133 דולר ליורו.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

טוקיו וסיאול נסגרו בירידות; שנחאי עברה לעליות

טוקיו נסגרה בירידה של 0.3% וסיאול ירדה ב-0.6% לאחר בוקר של עליות. בורסת שנחאי עברה לעליות של כמעט 1% לאחר שירדה על רקע החלטת MSCI לדחות את הכללתה במדדיה. בסינגפור, טייוואן והודו עליות של כ-1%.

חברת המדדים MSCI הודיעה כי לא תכניס בינתיים מניות הנקובות ביואן למדדים העולמיים שלה, וכי בכוונתה לעבוד בשיתוף פעולה עם הרגולטור הסיני על שוק המניות כדי להתגבר על המכשולים ולהגביר את נגישות המשקיעים למניות אלה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ההנפקה הגדולה ביותר מ-2011 מזנקת

מניות CNNPC, חטיבה של אחת משתי חברות בניית הכורים הגרעיניים הממשלתיות בסין, זינקו ב-44% ביום המסחר הראשון שלהן בבורסת שנחאי, וזאת לאחר שהחברה גייסה 13.19 מיליארד יואן (2.13 מיליארד דולר) בהנפקה ראשונה לציבור. היתה זו ההנפקה הגדולה ביותר בסין מאז 2011.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

נעילה חיובית בוול סטריט

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בעליות קלות לאחר שאמש ננעל מדד S&P 500 בשפל של חודש ומדד דאו ג'ונס מחק את כל העליות השנה, בעקבות יציאת משקיעים משוקי המניות לקראת העלאת הריבית המתוכננת בספטמבר. מדד דאו ג'ונס עולה 0.2%, מדד S&P 500 טיפס 0.1%, מדד הנאסד"ק ירד ב-0.1%.

מניית אפל נסחרת בירידה של כ-0.6% לאחר שאתמול חשפה ענקית הטכנולוגיה בכנס המפתחים השנתי שלה מערכת הפעלה חדשה למגוון מכשירים, בהם האייפון, וחידושים נוספים

הנפט קפץ ב-3% למחיר של 59.8 דולר לחבית מסוג טקסס מתוק. היורו נחלש מול הדולר ב-0.15% לשער של 1.127 דולר ליורו. הזהב נסחר בעליות של 0.5% למחיר 1180 דולר לאונקיה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

דו"ח מעודכן: תפוקת הנפט של ארה"ב תמשיך לטפס השנה

סוכנות האנרגיה של ארה"ב (EIA) צופה עלייה מתונה במחיר הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק, בעוד שמחירו של הברנט הנסחר בלונדון צפוי לרדת, כך לפי הדו"ח החודשי שפירסמה היום הסוכנות. לפי הדו"ח, מחיר חבית טקסס מתוק צפוי לעלות ל-55.4 דולר השנה, לעומת 54.3 דולר בסקירה הקודמת. מחיר חבית ברנט צפוי לרדת ל-62.0 דולר, לעומת 65.5 דולר בדו"ח שפורסם במאי. כמו כן צופה הסוכנות עלייה בתפוקת הנפט של ארה"ב לרמה של 9.43 מיליון חביות ביום, לעומת 9.19 מיליון חביות בסקירה הקודמת.

מחיר הנפט מסוג טקסס מתוק קופץ היום ב-3% לרמה של כ-60 דולר לחבית. מחיר הברנט מטפס 2% למחיר 64.5 דולר לחבית.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

רצף הירידות באירופה נמשך זה היום השישי

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות זה היום השישי ברציפות, על רקע חששות מעזיבה אפשרית של יוון את גוש היורו ולמרות שהממשלה היוונית הגישה היום תכנית משלה לרפורמות הנדרשות במדינה. לונדון ירדה 0.5%, פרנקפורט נסוגה ב-0.6%; פריז נסגרה בירידות של 0.15%; מדריד נסחרה בניגוד למגמה ועלתה ב-0.5%, אתונה עלתה 0.6%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.4% לרמתו הנמוכה מאז פברואר.

היורו מתחזק קלות מול הדולר ב-0.1% ונסחר ברמה של 1.130 דולר ליורו. התשואה על האג"ח הממשלתיות של גרמניה ל-10 שנים מטפסת ב-0.08%, לרמה של 0.96%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

שוק המניות באתונה מתחזק על רקע תכנית תקציב חדשה

בורסת אתונה מתחזקת ב-2% על רקע דיווחים כי יוון הגישה הצעת תקציב מתוקנת לנושיה באירופה, בניסיון לזכות בכספי חילוץ נוספים, ולהאריך את תכנית הסיוע ליוון עד מארס 2016, אז תסתיים השתתפותה הרשמית של קרן המטבע הבינלאומית (IMF) בחילוץ. עם זאת, בכיר בצוות המשא ומתן של הנושים, הכוללים את הנציבות האירופית, הבנק המרכזי של אירופה וקרן המטבע, אמר כי התכנית החדשה אינה אלא שינויים קטנים בהצעות מוקדמות יותר, ועדיין אינה נראית אמינה. בכיר נוסף אמר כי הנושים בוחנים את ההצעה, שהוגשה היום בבוקר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הצמיחה בגוש היורו הואצה לפני ההרחבה הכמותית

צילום: רויטרס

התמ"ג בגוש היורו צמח ב-0.4% ברבעון הראשון, לפי הנתון הסופי שפירסמה לשכת הסטטיסטיקה של האיחוד האירופי. הנתון עצמו לא השתנה, אך העלה את הצמיחה בתמ"ג של גוש היורו ברבעון הרביעי של 2014 ל-0.4%, לעומת הערכה קודמת לצמיחה של 0.3%. העלאה זו משמעה כי ההאצה בכלכלת גוש היורו החלה עוד לפני תחילת תכנית ההרחבה הכמותית הנוכחית של הבנק המרכזי של אירופה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

HSBC יקצץ 25 אלף משרות ויעזוב את טורקיה וברזיל

בנק HSBC הבריטי מתכוון לצמצם כ-25 אלף משרות עד 2017, או כ-10% מכוח העבודה שלו, בניסיון לצמצם העלויות השנתיות בכ-5 מיליארד דולר ולחזור לצמיחה ברווחים. מאז נכנס המנכ"ל הנוכחי, סטיוארט גוליבר, לתפקידו ב-2011, הוא הכריז על קיצוצים של יותר מ-75 אלף משרות, סגר כ-78 פעילויות, וצמצם את מספר המדינות בהן פועל הבנק ב-15, לסך 73. כעת מתכוון הבנק למכור גם פעילויותיו בטורקיה ובברזיל, ולעומת זאת להתרחב באסיה.

צילום: בלומברג
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

שנחאי מובילה את אסיה לירידות

ירידות נרשמות הבוקר בבורסות אסיה, לאחר עליות אתמול: טוקיו וטייפה ירדו ב-1.7%; סיאול ירדה ב-0.1%; שנחאי והונג קונג יורדות ב-1.1%. הירידות נרשמות על רקע החולשה בוול סטריט ודיווח על דפלציה בסין. 

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אינפלציה שלילית בסין

בסין נרשמה אינפלציה שלילית במאי, עם ירידה הן במדד המחירים לצרכן והן במדד המחירים ליצרן. מדד המחירים ליצרן ירד ב-0.1% לעומת אפריל, ואילו מדד המחירים לצרכן ירד ב-0.2% באותה תקופה. ברמה שנתית עדיין נרשמה עלייה במדד המחירים לצרכן – 1.2%, אך היא איטית יותר מעלייה של 1.5% שנרשמה באפריל. מדד המחירים ליצרן ירד ב-4.6% לעומת מאי 2014, ירידה 39 ברציפות. האינפלציה הנמוכה עשויה לעודד את הבנק המרכזי של סין להקל עוד את המדיניות המוניטרית, לאחר שבחצי השנה האחרונה כבר הוריד ריבית 3 פעמים.

מרכז קניות בסין
מרכז קניות בסיןצילום: בלומברג
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ההיי-טק גרר את וול סטריט לשפל של חודש

מגזרי הטכנולוגיה, האנרגיה והתעופה גררו את בורסות וול סטריט ליום שלישי של ירידות, מדד S&P 500 נסגר בשפל של חודש ומדד דאו ג'ונס מחק את כל עליות השנה. הירידות נרשמו על רקע רצף הירידות היומי הארוך ביותר השנה בבורסות אירופה, ולאחר ששוק המניות הגרמני נכנס ל"תיקון" - והשלים בכך ירידה של 10% מהשיא אליו טיפס באפריל - על רקע המשך הקיפאון במגעים בין יוון לנושיה הבינלאומיים לפתרון משבר החוב של המדינה האירופית. מדד S&P 500 ירד ב-0.7% ונסגר בשפל של חודש; מדד נאסד"ק נסוג ב-0.9%; מדד דאו ג'ונס איבד 0.5% ונמוך כעת ב-0.3% מרמתו בתחילת שנת 2015.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אירופה ברצף השלילי הארוך השנה; טורקיה צללה ב-5%

בורסות אירופה נסגרו בירידות זה היום החמישי ברציפות, רצף הירידות היומי הארוך ביותר השנה, ובורסת פרנקפורט נכנסה ל"תיקון" - לאחר שהשלימה ירידה של 10% מהשיא שאליו טיפסה באפריל - על רקע המשך הקיפאון במגעים בין יוון לנושיה הבינלאומיים לפתרון משבר החוב של המדינה האירופית.

בורסת פרנקפורט נסוגה ב-1.2%; פריז איבדה 1.3%; לונדון נסגרה בירידה של 0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-0.9% ונמוך כעת ב-7% מהשיא שאליו טיפס באפריל.  

בורסת איסטנבול צנחה ב-5.1% לאחר שבתחילת יום המסחר כבר צללה ביותר מ-8%. הלירה הטורקית נופלת ב-3.5% מול הדולר, לאחר שבמהלך היום כבר צללה ב-5.2% - הנפילה התוך יומית החדה ביותר זה שנתיים - לשער של 2.8096 לירה לדולר, רמתה הנמוכה מעולם. האג"ח הממשלתיות של טורקיה צנחו אף הן, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים זינקה ב-0.4% לרמה של 9.72% - רמתה הגבוהה ביותר מאז אוקטובר 2014.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ירידות בוול סטריט; אפל במוקד תשומת הלב

בורסת וול סטריט, אשר נסגרו ביום שישי בשפל של חודש, פותחות את שבוע המסחר בירידות קלות, לאחר שבורסת פרנקפורט נכנסה ל"תיקון" - ההגדרה המוקבלת לירידה של 10% מהשיא האחרון - על רקע המשך הקיפאון במגעים בין יוון לנושיה הבינלאומיים לפתרון משבר החוב של המדינה האירופית.

מדד S&P 500, אשר נסגר ביום שישי ברמתו הנמוכה ביותר מאז השביעי במאי בדרכו לירידה שבועית שנייה ברציפות, נסוג ב-0.2%; מדד דאו ג'ונס מאבד 0.2%; מדד נאסד"ק יורד ב-0.2%.

מניית אפל נסחרת ביציבות בוול סטריט לקראת כנס המפתחים השנתי של ענקית מוצרי האלקטרוניקה, שייפתח היום בסן פרנסיסקו בשעה 20:00 שעון ישראל, ואשר בו צפויה החברה לחשוף שירות חדש של מוסיקה בסטרימינג, אשר יתחרה בשירותים דוגמת ספוטיפיי ופנדורה.

צילום: אי־אף־פי
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

שרי האוצר של גרמניה ויוון נפגשו: "פגישה ידידותי ופרדוקטיבית"

המגעים בין יוון לגרמניה על הסכם הרפורמות נמשכו גם היום כששר האוצר של יוון, יאניס וארופאקיס, הגיע היום לברלין כדי להיפגש עם עמיתו הגרמני, וולפגנג שויבלה. בסיום הפגישה אמר וארופאקיס כי השיחה היתה "ידידותית ופרדוקטיבית", תגובה כמעט קבועה של שר האוצר היווני בסיום שיחות. בעיתונות היוונית דווח היום כי יוון מכניסה כמה שינויים ברפורמות שהיא מתכננת לעשות, בניסיון לרצות את מדינות אירופה כדי שיעבירו לה סוף סוף את תשלום החילוץ בסכום של 7.2 מיליארד יורו.

על רקע הדיווחים מיוון, המסחר בבורסות אירופה מתנהל במגמה שלילית כבר חמישה ימי מסחר  ברציפות. לונדון נסחרת ללא שינוי; פרנקפורט יורדת ב-0.5% ומשלימה ירידה של 10% מהשיא במארס, ובכל היא נכנסת לטווח שמוגדר כ"תיקון; פריז מאבדת 0.7%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי נחלש ב-0.3%; אתונה עולה ב-0.9%; איסטנבול צונחת ב-6.2% לאור תוצאות הבחירות בטורקיה.

שר האוצר של יוון, יאניס וארופאקיס, מחוץ למשרד האוצר בברליןצילום: רויטרס
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הבנק המרכזי התערב, אבל הלירה הטורקית לא מתאוששת; מניית דיוטשה בנק מזנקת

אחרי ההודעה על החלפת המנכ"ל, מניית דויטשה בנק מזנקת בבורסת פרנקפורט ביותר מ-6%. אתמול הודיע הבנק כי הוא ממנה לתפקיד המנכ"ל את ג'ון קריאן, שיחליף את המנכ"לים המשותפים של הבנק, ששמם נקשר גם במעורבות בשלל הפרשיות שהביכו את הנהלת הבנק.

בטורקיה, החליט הבנק המרכזי במדינה להתערב במסחר כדי להילחם בהיחלשות הלירה הטורקית בעקבות תוצאות הבחירות במדינה שהצביעו על היחלשותו של מפלגתו של הנשיא ארדואן. בהודעה שפורסמה באתר האינטרנט שלו, הודיע הבנק כי הוא מוריד את הריבית על פיקדונות במט"ח. הלירה אמנם התאוששה מעט, אך היא עדיין יורדת מול הדולר בכמעט 4% ונסחרת סביב שער של 2.7648 לירה לדולר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

עודף הסחר של גרמניה בשיא; התעשייה ממשיכה לצמוח במהירות

גרמניה, הכלכלה הגדולה בגוש היורו, ממשיכה להציג חוסן עם נתונים שלפיהם התעשייה המקומית ממשיכה לצמוח. נתונים שפירסם היום משרד הסטטיסטיקה הלאומי במדינה מראים כי התפוקה התעשייתית במדינה צמחה באפריל בהתאמה עונתית ב-0.9% לעומת מארס, נתון גבוה בהרבה מתחזיות המפעלים שצפו צמיחה של 0.5%.

היצוא הגרמני החזק, שצמח במארס ב-1.9%, הוביל גם לצמיחה של העודף במאזן הסחר של המדינה שהגיע באפריל ל-22.3 מיליארד דולר. עודף הסחר של גרמניה הוא הגדול ביותר מאז שהתחילו המדידות ב-1991 עם האיחוד של מזרח ומערב גרמניה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

כשלונו של ארדואן מפיל את הלירה הטורקית בכ-5%

עם היוודע תוצאות הבחירות בטורקיה, שבהן נחלשה באופן משמעותי מפלגתו האיסלאמיסטית של הנשיא המכהן רג'פ טייפ ארדואן, החלה גם לצנוח הלירה הטורקית. הלירה צנחה מול הדולר ב-כ4.7% ונסחר סביב 2.7861 לירה לדולר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

סימנים נוספים להאטה: ירידה בנתוני היצוא והיבוא הסינים

בסין פורסמו היום נתונים של המכס במדינה שמצביעים על המשך מגמת החלשות התעשייה במדינה – בגלל הירידה ביצוא. היצוא מסין ירד במאי ב-2.5% במונחים דולריים לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה, בנוסף לירידה של 6.4% ביצוא באפריל. ואולם הנתונים שפורסמו היום לא גרועים כמו הערכות האנליסטים, שסברו שהיצוא הסיני ירד במאי בכ-5%. גם נתוני היבוא לסין מצביעים על האטת הכלכלה במדינה. היבוא לסין צנח ב-17.6%, לעומת ירידה של 16.2% במאי. בסך הכל, התרחב עודף הסחר של סין במאי ל-59.49 מיליארד דולר, לעומת 34.1 מיליארד דולר באפריל.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

עליות בבורסות אסיה; הין מתאושש מול הדולר

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בעליות אחרי פרסום נתוני מקרו בסין ונתוני התעסוקה בארה"ב ביום שישי. טוקיו נסחרת ללא שינוי; הונג קונג עולה ב-0.3%; שנחאי עולה ב-0.9%, אחרי שביום שישי פרצה הבורסה את רף 5,000 הנקודות לראשונה מאז 2008; המסחר בסיאול מתנהל ללא שינוי ניכר; בסידני לא נערך היום מסחר לרגל יום ההולדת למלכה אליזבת השנייה. הין מתאושש מעט מול הדולר האמריקאי, אחרי שהגיע ביום שישי לשפל של 13 שנה. הדולר יורד מול הין בכ-0.1% ונסחר סביב שער של 125.44 ין לדולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker