עדכון גלובלי

הדולר בשיא של 13 שנים מול הין; האג"ח של גרמניה בשבוע הגרוע מ-1998; טבע ירדה ב-2%

כל מה שצריך לדעת עכשיו על השווקים בעולם: עדכונים מהבורסות, נתוני מקרו והתפתחויות שמשפיעות על המסחר - במקום אחד

צוות גלובל
צוות גלובל
LIVE

בורסות וול סטריט, אשר נסגרו ביום חמישי בשפל של ארבעה שבועות, נסחרות בירידות קלות לאחר חיזק את ההערכות כי הבנק הפדרלי יודיע כבר השנה על העלאת הריבית הראשונה מאז שנת 2006.

בורסות וול סטריט, אשר ירדו בתחילת יום המסחר לאחר שדו"ח התעסוקה הטובה מהצפוי שפורסם היום בארה"ב, חיזק את ההערכות כי הבנק הפדרלי יבצע כבר השנה על העלאת הריבית הראשונה מאז שנת 2006, נסגרו לבסוף במגמה מעורבת. מדד S&P 500 נסוג ב-0.1% ונסגר בשפל של ארבעה שבועות, לאחר שבמהלך יום המסחר כבר ירד ב-0.5%. מדד S&P השלים ירידה שבועית שנייה ברציפות, אולם עודנו מרוחק בפחות מ-2% מהשיא שאליו טיפס בחודש שעבר.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר בירידות חדות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים קפצה ב-0.1% לרמה של 2.4%. האג"ח הממשלתיות הגרמניות (בונד) השלימו את הנפילה השבועית החדה ביותר מאז 1998, לאחר שהתשואה על האג"ח ל-10 שנים קפצה השבוע ב-0.36%.

הדולר מזנק מול המטבעות המרכזיים בעולם ופרץ את רף 125 ין לדולר ונסחר בשיא של 13 שנים מול המטבע היפני. היורו נחלש מתחת ל-1.11 דולר ליורו. מחיר הזהב נסגר בשפל של 11 שבועות והשלים ירידה שבועית שלישית ברציפות. הנפט טיפס היום בניו יורק ב-2% אולם השלים ירידה שבועית ראשונה זה 12 שבועות.

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית בדרכן לירידה דו-שבועית ראשונה מאז ינואר, לאחר שיוון הפכה אתמול למדינה הראשונה מאז שנות ה-80 שנאלצת לדחות מועד של תשלום לקרן המטבע הבינ"ל (IMF). בורסת אתונה צללה ב-5% בהובלת מניות הבנקים הגדולים שמניותיהם צנחו ביותר מ-10%, על רקע המשך המבוי הסתום במגעים בין יוון לנושיה הבינלאומיים. מוקדם יותר היום, בבורסות אסיה, נרשמה מגמה מעורבת: טוקיו נסגרה בירידות קלות, ואילו שנחאי עלתה ב-1.5%.

עדכונים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker