ירידות בוול סטריט; יצרניות החיסונים נפלו עקב החלטת FDA

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
וול סטריט. באופנהיימר סבורים כי השוק נמצא רק באמצע המחזור השוריצילום: Mary Altaffer/אי־פי
עדכונים

וול סטריט סגרה שבוע שני של ירידות; יצרניות החיסונים נפלו עקב החלטת FDA

בורסות וול סטריט מחקו את כל עליות השבוע וסגרו שבוע שלילי שני ברציפות, בצל חששות כי התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה תפגע בהתאוששות הכלכלה העולמית, ועל רקע יום "הכישוף המרובע", היום שבו פקעו במקביל החוזים העתידיים והאופציות על מניות ומדדי מניות. הדולר ותשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו.

מדד נאסד"ק נסוג ב-0.9% בדרכו לירידה שבועית של 0.6%; מדד דאו ג'ונס איבד 0.5% וירד בסיכום שבועי ב-0.1%; מדד S&P 500 נסוג ב-0.9% בדרכו לירידה שבועית של 0.7% - שבוע שלילי שני ברציפות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים מטפסת ב-0.04% לרמה של 1.37%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.3%.

המסחר בוול סטריט התנהל היום על רקע יום "הכישוף המרובע" (Quadruple Witching), כפי שמכנים זאת הסוחרים בוול סטריט - היום שבו פוקעים במקביל חוזים עתידיים על מדדי המניות, על המניות עצמן, האופציות על מדדי המניות והאופציות על המניות עצמן. משמעות הדבר היא שהמשקיעים נדרשו היום להחליט אם ברצונם לממש את האופציות שבידיהם או להותירן.

מניות יצרניות חיסונים נגד קורונה נסוגו בוול סטריט, לאחר שהוועדה המייעצת של מינהל המזון והתרופות בארה"ב (FDA) המליצה הערב (שישי) שלא לאשר את מתן החיסון השלישי נגד קורונה ("בוסטר"). מניית פייזר ירדה ב-1.3%; ביונטק נפלה ב-3.6%; מודרנה איבדה 2.4%.

מניית אינווסקו קפצה ב-5.5% בוול סטריט, לאחר שהעיתון "וול סטריט ג'ורנל" דיווח כי חברת ניהול ההשקעות נמצאת במגעים על מיזוג עם חטיבת ניהול הנכסים של בנק סטייט סטריט, שמנייתו נסוגה ב-2.7%.

הנפט נסוג מרמתו הגבוהה מיולי - אך קפץ יותר מ-3% בסיכום שבועי

מחיר הנפט נסוג מרמתו הגבוהה ביותר מאז שלהי יולי, אך השלים זינוק שבועי של יותר מ-3% לאחר שמלאי הנפט הגולמי בארה"ב ירד זה השבוע השישי ברציפות.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג "טקסס מתוק" למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 71.97 דולרים לחבית - ירידה של 0.9% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

זאת, לאחר שאתמול (ה') נסגרו ללא שינוי במחיר של 72.61 דולרים לחבית, אחרי שביום רביעי קבעו את הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-30 ביולי. בסיכום שבועי, מחיר הנפט קפץ ב-3.2%.

הזהב בשפל של 5 שבועות; ירד ב-2.3% השבוע

מחיר הזהב נסגר בשפל של יותר מחמישה שבועות בדרכו לירידה שבועית של מעל 2%, לאחר שנתונים מקרו כלכליים חיוביים שפורסמו השבוע בארה"ב פגעו בתיאבון המשקיעים למתכת היקרה, הנחשבת למקלט בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,751.4 דולרים לאונקייה, הסגירה הנמוכה ביותר מאז ה-10 באוגוסט, לאחר ירידה של 0.3% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי מחיר הזהב נפל ב-2.3%.

בורסות אירופה סגרו שבוע שלישי ברציפות של ירידות

בורסות אירופה נסגרו בירידות בדרכן לשבוע שלילי שלישי ברציפות, לאחר שהאינפלציה בגוש היורו טיפסה לרמתה הגבוהה ביותר זה עשור, ובצל חששות מפני האטה בצמיחת הכלכלה העולמית. מניות הכרייה הובילו את הירידות על רקע המלצת מכירה מצד אנליסטים של UBS.

בורסת לונדון נסוגה ב-1.2%, פרנקפורט ירדה ב-1% ופריז איבדה 0.8%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסגר בירידה של 0.9%, לאחר שכבר טיפס במהלך יום המסחר ב-0.7%. בסיכום שבועי, המדד האירופי נסוג בכ-1% - שבוע שלישי ברציפות של ירידות.

היורו נחלש ב-0.3% מול הדולר לשער של 1.1733 דולרים ליורו, והליש"ט נסוגה אף היא ב-0.3% מול הדולר לרמה של 1.3754 דולרים לליש"ט.

ירידות בוול סטריט על רקע יום "הכישוף המרובע"

בורסות וול סטריט נסחרות בירידות זו הפעם השמינית בעשרת ימי המסחר האחרונים, זאת בצל חששות כי התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה תפגע בהתאוששות הכלכלה העולמית, ועל רקע יום "הכישוף המרובע", היום שבו פוקעים במקביל החוזים העתידיים והאופציות על מניות ומדדי מניות. האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחרות בירידות, והדולר מתייצב.

מדד נאסד"ק יורד ב-0.2%; מדד דאו ג'ונס מאבד 0.1%; מדד S&P 500 נסוג ב-0.2% - יום שמיני של ירידות מתוך עשרת ימי המסחר האחרונים, ובדרך לחודש הגרוע ביותר מאז ינואר.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח לעשר שנים מטפסת ב-0.04% לרמה של 1.37%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסחר כמעט ללא שינוי.

המסחר בוול סטריט מתנהל היום על רקע יום "הכישוף המרובע" (Quadruple Witching), כפי שמכנים זאת הסוחרים בוול סטריט - היום שבו פוקעים במקביל חוזים עתידיים על מדדי המניות, חוזים עתידיים על המניות עצמן, האופציות על מדדי המניות והאופציות על המניות עצמן. משמעות הדבר היא שהמשקיעים נדרשים היום להחליט אם ברצונם לממש את האופציות שבידיהם או להותירן.

מניית אינווסקו קופצת ב-5.9% בוול סטריט, לאחר שהעיתון וול סטריט ג'ורנל דיווח כי חברת ניהול ההשקעות נמצאת במגעים על מיזוג עם חטיבת ניהול הנכסים של בנק סטייט סטריט, שמנייתו נסוגה ב-0.4%.

ירידות קלות בוול סטריט לפני פתיחת המסחר; אינווסקו מטפסת ב-5%

החוזים על בורסות וול סטריט נסחרים בירידות שערים, על רקע חששות המשקיעים להאטה בצמיחה הכלכלית בשל התפשטות זן הדלתא של נגיף הקורונה ואחרי שגם אמש סגרו הבורסות בירידות. באופן מסורתי, חודש ספטמבר נחשב לחודש חלש בשוקי המניות.

החוזים על מדד נאסד"ק יורדים ב-0.2%; החוזים על מדד דאו ג'ונס נסוגים ב-0.2%; מדד S&P 500 מאבד 0.3% מערכו. מתחילת ספטמבר ירד מדד זה ביותר מ-1%, ונמצא בדרכו לחודש הגרוע ביותר מאז ינואר.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים מטפסת ב-0.009% לרמה של 1.34%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - יורדת ב-0.1%.

אתמול דווח כי המכירות הקמעוניות בארה"ב זינקו במפתיע באוגוסט הודות למכירות מוגברות לקראת פתיחת שנת הלימודים בבתי הספר. עם זאת, נתוני חודש יולי תוקנו כלפי מטה. המכירות הקמעוניות גדלו באוגוסט ב-0.7% לעומת החודש הקודם, לאחר ירידה של 1.8% ביולי, כך מסר משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה של 0.8% באוגוסט, לאחר ירידה של 1.1% שעליה דווח במקור ביולי.

החוזים על מניית קבוצת ניהול הנכסים הגלובלית אינווסקו (Invesco) עולים ב-5% במסחר האלקטרוני המוקדם, בעקבות דיווחים שהחברה מתכננת להתמזג עם חברת ניהול הנכסים סטייט סטריט.

מחיר עפרת הברזל צנח לרמה הנמוכה ביותר מאז נובמבר שעבר

החוזים למסירת עפרת ברזל בסינגפור צנחו לפחות מ-120 דולר לטונה, הרמה הנמוכה ביותר מאז נובמבר שעבר, בעקבות נתונים על האטת הצמיחה הכלכלית בסין וירידה בדרישה. התפוקה התעשייתית בסין עלתה רק ב-5.3% באוגוסט בהשוואה לשנה שעברה - הקפיצה הקטנה ביותר מאז יולי 2020.

במאי הגיעו מחירי עפרת הברזל לשיא של 230 דולר לטונה, על רקע הגדלת נפח הייצור בסין. העיר הסינית הָאנְדָאן נהפכה לאזור האחרון במעצמה הקומוניסטית שמטיל הגבלות על ייצוא מתכות, אחרי שכל המחוזות במדינה קיבלו הוראה להגביל את הייצור לרמות של 2020, במטרה להפחית את פליטות גזי החממה.

סימן להאטת הכלכלה: המכירות הקמעוניות בבריטניה שוב נפלו

המכירות הקמעוניות בבריטניה נפלו באוגוסט, סימן נוסף להאטת הצמיחה הכלכלית במדינה, כך פירסמה הלשכה לסטטיסטיקה בממלכה המאוחדת. זה החודש הרביעי ברציפות של ירידות, הרצף הגרוע ביותר ב-25 השנים האחרונות.

היקף המכירות ירד ב-0.9% בחודש שעבר לעומת החודש הקודם. זאת בניגוד לתחזיות הכלכלנים שצפו עלייה של 0.5%, ואחרי שהקמעונים ספגו ירידה של 2.8% במכירות בחודש יולי.

לפי הודעת הלשכה לסטטיסטיקה, בין הסיבות לירידה בהיקף המכירות - שיבושים בשרשראות האספקה העולמיות בשל הקורונה. בנוסף, נמסר כי תושבי בריטניה העדיפו לצאת לאכול במסעדות מאשר לרכוש מוצרי מזון בסופרמרקטים.

אירופה נפתחה בעליות

בורסות אירופה נפתחו בעליות, בין היתר הודות לזינוק במניות התעופה, התיירות והפנאי על רקע דיווח לפיו בריטניה מתכוונת להודיע על צמצום במחצית של רשימת המדינות האדומות שהטיסה אליהן אסורה על אזרחי הממלכה.

בורסות לונדון מטפסת ב-0.4%; פרנקפורט עולה ב-0.7%; פריז מוסיפה 0.9% לערכה. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 מוסיף 0.6%. היורו מתחזק מול הדולר ב-0.1% לרמה של 1.177 דולרים ליורו. הליש"ט ללא שינוי מול המטבע האמריקאי, בשער של 1.379 דולרים לליש"ט.

מניות התעופה והתיירות נהנות מעליות. מניית IAG, חברת האם של בריטיש איירווייז, מזנקת ב-3.5%; מניית אינטרקונטיננטל הוטלס, הבעלים של הולידיי אין, עולה ב-2.4%; מניית וויז אייר מוסיפה 1.3% לערכה.

המסחר בבורסות אסיה נסגר בעליות: ענקית הנדל"ן אוורגרנד התאוששה

המסחר בבורסות אסיה נסגר בעליות. טוקיו עלתה ב-0.6%, בין היתר בשל תקוות המשקיעים לשינוי הנהגה בבחירות ביפן, שייערכו בסוף החודש.

הונג קונג עולה ב-0.5%, אחרי שאתמול נסגרה בשפל של 10 חודשים; שנחאי עלתה ב-0.2%. מדד CSI, שכולל מניות מבורסות שנחאי ושנזן, עלה ב-1%.

מניית ענקית הנדל"ן אוורגרנד הפסידה 2% מערכה, לאחר שמוקדם יותר צנחה ב-11% בהונג קונג לרמה הנמוכה ביותר זה עשור, על רקע חשש שהחברה תפשוט רגל בשל החובות שצברה, בשווי כ-300 מיליארד דולר. גולדמן סאקס וג'יי.פי מורגן הזהירו כי המשבר באוורגרנד עלול להשפיע על כל ענף הנדל"ן במדינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker