וול סטריט ברצף הירידות הארוך מפברואר; אפל צנחה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
וול סטריט. המידע הושג על תוצאות במשך שלוש שניםצילום: Richard Drew/אי־פי
עדכונים

וול סטריט ברצף הירידות הארוך מפברואר; דאו ג'ונס נפל 2.2% השבוע

בורסות וול סטריט השלימו את רצף הירידות היומי הארוך ביותר מאז פברואר וסגרו את השבוע הגרוע ביותר מאז יוני, בצל התגברות החששות כי התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה תפגע בהתאוששות הכלכלית. הדולר ותשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו.

מדד נאסד"ק ירד ב-0.9% בדרכו לנפילה שבועית של 1.6%. מדד דאו ג'ונס איבד 0.8% והשלים נפילה של 2.2% בשבוע המסחר המקוצר, שהיה שבוע שלילי שני ברציפות. מדד S&P 500 נסוג ב-0.8% - ירידה יומית חמישית ברציפות, רצף הירידות היומי הארוך ביותר מאז פברואר - ונפל בסיכום שבועי ב-1.7%, השבוע הגרוע ביותר מאז אמצע יוני.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.03% לרמה של 1.33%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.1%, ונמצא בדרכו לעלייה שבועית של 0.6%.

מניית אפל צנחה ב-3.3% בוול סטריט, לאחר שבית משפט פדרלי בארה"ב הורה ליצרנית אייפון להכניס שינויים באופן הפעלת חנות האפליקציות שלה, אפ סטור - שינויים שעתידים לפגוע ברווחיה. בעקבות נפילת המניה היום נחתך שווי השוק של אפל - החברה הגדולה בעולם במונחי שווי שוק - ב-80 מיליארד דולר.

הנפט סגר שבוע שלישי של עליות

מחיר הנפט זינק תוך מחיקת כל ירידות השבוע, בדרכו לשבוע חיובי שלישי ברציפות, על רקע מחסור הנפט בארה"ב בעקבות נזקי סופת ההוריקן איידה, ולאחר שנשיאי ארה"ב וסין שוחחו לראשונה זה חודשים, ודנו בצורך להימנע מסכסוכים בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 69.72 דולר לחבית, עלייה של 2.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, בדרכם לעלייה שבועית של 0.6% - שבוע חיובי שלישי ברצף.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 72.92 דולר לחבית, עלייה של 2.1%, וטיפסו בסיכום שבועי ב-0.4%.

נתונים שפורסמו השבוע הראו כי מלאי הנפט הגולמי בארה"ב נפל לרמתו הנמוכה ביותר מאז ספטמבר 2019. בה בעת, כשלושה רבעים מתפוקת הנפט של אסדות הקידוח של ארה"ב במפרץ מקסיקו, או תפוקה כוללת של כ-1.4 מיליון חביות ביום, מושבתת מאז שלהי אוגוסט כתוצאה מנזקים שגרמה הסופה איידה.

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ונשיא סין שי ג'ינפינג שוחחו הלילה (שישי), לראשונה מזה שבעה חודשים. בשיחת הטלפון ביניהם, שנערכה ביוזמתו של ביידן ונמשכה תשעים דקות, שוחחו המנהיגים על האחריות המשותפת שהם נושאים לכך שהתחרות בין שתי המדינות לא "תידרדר לקונפליקט", כך לפי הבית הלבן.

הזהב סגר שבוע שלילי ראשון מזה 5 שבועות; נפל ב-2.3%

מחיר הזהב שב ונסוג מתחת לרמה של 1,800 דולר לאונקייה, בדרכו לירידה שבועית ראשונה מזה חמישה שבועות, על רקע התחזקות הדולר בעולם אשר פגעה בתיאבון המשקיעים למתכת היקרה, שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,792.1 דולר לאונקייה, ירידה של 0.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי נפל מחיר הזהב ב-2.3%.

עוד בשוק המתכות היקרות: החוזים על הכסף למסירה בדצמבר נסגרו בניו יורק במחיר של 23.9 דולר לאונקייה, ירידה של 1.2%, בדרכם לנפילה שבועית של 3.6%.

בורסות אירופה נסגרו בירידות; נסוגו ב-1.2% השבוע

בורסות אירופה, שפתחו את יום המסחר בעליות, נסגרו לבסוף בירידות בדרכן לירידה שבועית של יותר מ-1%. זאת, יום לאחר הודעת הבנק המרכזי של אירופה (ECB) כי יאט את קצב רכישות האג"ח המתבצעות במסגרת תוכנית החירום להמרצת הכלכלה במשבר הקורונה.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.1%; פרנקפורט נסוגה ב-0.1%; פריז ירדה ב-0.3%, מילאנו ב-0.9%, ומדריד ב-1.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד 0.3% בדרכו לירידה שבועית של 1.2%.

היורו נחלש בפחות מ-0.1% מול הדולר לשער של 1.182 דולר ליורו, ואילו הליש"ט מתחזקת ב-0.1% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3845 דולר לליש"ט.

כלכלת בריטניה צמחה ב-0.1% בלבד בחודש יולי, לפי נתוני משרד הסטטיסטיקה הלאומי, למרות צפי לצמיחה של 0.6%. מדובר בעליה המזערית ביותר מאז חודש ינואר, אז סבלה בריטניה מהשפעת הסגרים הממושכים. ההאטה בצמיחה מיוחסת להתמודדות עם התחלואה בווריאנט דלתא של הקורונה.

המחירים הסיטוניים בארה"ב קפצו 8.3% תוך שנה - הזינוק החד זה עשור

המחירים הסיטוניים בארה"ב רשמו ב-12 החודשים שהסתיימו באוגוסט את הזינוק השנתי החד ביותר מאז החל להתפרסם נתון זה לפני למעלה מעשור - עדות להמשך הלחצים האינפלציוניים בכלכלה הגדולה בעולם.

מדד המחירים ליצרן (PPI) טיפס באוגוסט ב-0.7% לעומת החודש הקודם, לאחר עליות של 1% ביולי וביוני, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה מעט של 0.6%.

לעומת אוגוסט 2020 קפץ המדד ב-8.3%, הזינוק החד ביותר מאז החל נתון זה להתפרסם בנובמבר 2010.

בניכוי מחירי המזון, האנרגיה ושירותי המסחר הנחשבים לתנודתיים, טיפס מדד הליבה ב-0.3% באוגוסט - פחות מתחזיות הכלכלנים לעלייה של 0.5%. לעומת אוגוסט 2020, קפץ מדד הליבה ב-6.3%, הזינוק השנתי החד ביותר מאז החל חישוב מדד זה באוגוסט 2014.

מדד האינפלציה המשמעותי יותר, מדד המחירים לצרכן (CPI) של אוגוסט, יפורסם בשבוע הבא, ביום שלישי.

אסיה נסגרה בעליות; טוקיו והונג קונג עלו בקרוב ל-1.5%

המסחר בבורסות אסיה נסגר בעליות שערים, למרות הסגירה השלילית בוול סטריט אמש. טוקיו עלתה ב-1.3% ושברה שיא של שישה חודשים; הונג קונג הוסיפה 1.4%; שנחאי עלתה ב-0.3%; סינגפור הוסיפה ב-0.9%.

טנסנט קפצה ב-1.1% בבורסת הונג קונג לאחר שאתמול צללה. זאת לאחר שהעיתונות הסינית הסירה את החששות שהממשל ישעה השקה של משחקי וידאו במדינה, כפי שפורסם יום לפני כן.

הנפט במגמת עליה. החוזים על נפט גולמי מסוג טקסס מתוק מוסיפים 0.8% ונסחרים ב-68.71 דולר לחבית.

וול סטריט ברצף הירידות הארוך מיוני; חיסון משולב הקפיץ את מודרנה ב-8%

בורסות וול סטריט המשיכו ברצף הירידות היומי הארוך מאז יוני, בצל התגברות החששות כי התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה תפגע בהתאוששות כלכלת ארה"ב, ועל רקע הודעת הבנק המרכזי של אירופה (ECB) כי יאט קלות את קצב רכישות האג"ח המתבצעות במסגרת תוכנית החירום. הדולר ותשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגו.

מדד נאסד"ק איבד 0.3%; מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.4%. מדד S&P 500 נסוג ב-0.5%, לאחר שבתחילת יום המסחר טיפס למרחק של 0.4% משיא. היה זה יום שלילי רביעי ברציפות עבור המדד - רצף הירידות היומי הארוך ביותר מאז אמצע יוני.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.04% לרמה של 1.3%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - יורד ב-0.2%.

מניית מודרנה קפצה ב-7.8% בוול סטריט, לאחר שחברת התרופות והביוטכנולוגיה הודיעה היום כי היא עמלה על פיתוח חיסון משולב נגד נגיפי השפעת והקורונה, אשר ישלב מנות דחף של שני החיסונים ויינתן במנת חיסון אחת.

מניית גיימסטופ נסגרה כמעט ללא שינוי, לאחר שקמעונאית משחקי המחשב דיווחה על תוצאות כספיות חזקות מהצפוי ברבעון האחרון, אולם לא סיפקה תחזית וגם לא הודיעה על תוכניותיה בטווח הארוך.

מניית לולולמון זינקה ב-10.5%, לאחר שקמעונאית ההלבשה דיווחה על רווחים שעלו על תחזיות האנליסטים, והעלתה את התחזית השנתית.

סין פותחת מאגרי הנפט הלאומיים; מחיר הנפט צנח ב-2%

מחיר הנפט צנח בכמעט 2% בעקבות דיווחים לפיהם סין מתכוונת לפתוח חלק ממאגרי הנפט הלאומיים שלה, וגם על רקע ירידה מתונה מהצפוי במלאי הגולמי בארה"ב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 68.14 דולר לחבית, ירידה של 1.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 71.45 דולר לחבית, ירידה של 1.6%.

מינהל העתודות הממשלתי של סין מסר כי ישחרר בהדרגה לשוק חלק מהנפט שבמאגרים באמצעות מכרזים, מתוך מטרה להוזיל את עלויות הנפט עבור מפעילות בתי הזיקוק במדינה.

בארה"ב, מלאי הנפט הגולמי ירד בשבוע שעבר ב-1.5 מיליון חביות, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. תחזית האנליסטים היתה לירידה חדה יותר של 4.6 מיליון חביות.

הזהב טיפס בראשונה זה 3 ימים; חזר לרמה של 1,800 דולר לאונקייה

מחיר הזהב טיפס בראשונה מזה שלושה ימים וחזר לרמה של 1,800 דולר לאונקייה, לאחר שהיחלשות הדולר הגבירה את תיאבון המשקיעים למתכת היקרה, שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,800 דולר לאונקייה, עלייה של 0.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שירדו בשני ימי המסחר הקודמים.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - יורד ב-0.2%, אולם טיפס ב-0.5% מתחילת השבוע.

בורסות אירופה מחקו את הירידות לאחר החלטת הבנק המרכזי

בורסות אירופה, שירדו בתחילת היום לשפל של חמישה שבועות, נסגרו לבסוף בירידות קלות בלבד, לאחר שהבנק המרכזי של אירופה (ECB) הודיע כי יאט קלות את קצב רכישות האג"ח המתבצעות במסגרת תוכנית החירום, אך הדגיש כי לא מדובר בתחילת צמצום התמריצים, אלא רק ב"כיול מחדש של הרכישות".

בורסות פרנקפורט ופריז, שנסחרו בירידות בתחילת היום, נסגרו בעליות של 0.1% ו-0.2% בהתאמה; לונדון נסגרה בירידה של 1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג בפחות מ-0.1%, לאחר שבתחילת היום נפל לשפל של חמישה שבועות.

היורו מתחזק ב-0.1% מול הדולר לשער של 1.1828 דולר ליורו. הליש"ט מטפסת ב-0.6% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3853 דולר לליש"ט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker