וול סטריט נסגרה בעליות - אך ירדה בסיכום שבועי; הנפט ברצף השלילי הארוך מ-2019

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
וול סטריטצילום: KENA BETANCUR / AFP
עדכונים

מניות ההיי-טק הובילו את העליות בוול סטריט - אך המדדים ירדו בסיכום שבועי

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות בהובלת מניות ההיי-טק, אולם עדיין ירדו בסיכום שבועי על רקע חששות כי התפשטות וריאנט דלתא של נגיף קורונה תפגע בהתאוששות הכלכלית, וכי הבנק הפדרלי יחל לצמצם את מדיניותו המוניטרית המרחיבה בחודשים הקרובים. הדולר נסוג משיא של תשעה חודשים מול המטבעות המרכזיים בעולם.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 1.2%, אולם נסוג ב-0.7% בסיכום שבועי. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.7% אך איבד 1.1% השבוע. מדד S&P 500 טיפס ב-0.8% אולם נסוג ב-0.6% בסיכום שבועי.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.01% לרמה של 1.26%, אולם ירדה בסיכום שבועי ב-0.04%. מאז שלהי מארס, אז היתה ברמה של 1.78%, צנחה התשואה ב-0.52%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחר שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.1%, ירידה ראשונה זה חמישה ימים. זאת, לאחר שמוקדם יותר היום טיפס לרמתו הגבוהה ביותר מאז נובמבר 2020.

מניית מודרנה, שצנחה בחמישי ב-5.8%, התאוששה היום ב-2% למרות דיווח של העיתון וושינגטון פוסט לפיו רשויות הבריאות בארה"ב חוקרות דיווחים שלפיהם ייתכן כי הסיכון לחלות בדלקת בלב בעקבות קבלת החיסון לקורונה שפיתחה החברה, גדול יותר מכפי שהוערך עד כה.

מניית טסלה, שצנחה מתחילת השבוע ועד אתמול ב-6.1%, טיפסה היום ב-1% לאחר שמנכ"ל החברה אילון מאסק הכריז כי יצרנית המכוניות החשמליות תבנה רובוט דמוי אדם.

הנפט ברצף הירידות הארוך מ-2019; צלל ב-9% השבוע

מחיר הנפט ירד בניו יורק זה היום השביעי ברציפות, רצף הירידות הארוך מאז אוקטובר 2019, בדרכו לנפילה שבועית של כמעט 9%, בצל חששות כי התפשטות וריאנט דלתא של נגיף קורונה תפגע בהתאוששות הכלכלה ובביקוש לאנרגיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 62.32 דולר לחבית, הסגירה הנמוכה ביותר מאז מאי, לאחר ירידה של 2.2% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

וריאנט דלתא והמשבר באפגניסטן דחפו את הזהב לשבוע שני של עליות

מחיר הזהב טיפס בדרכו לעלייה שבועית שנייה ברציפות לאחר שהמשבר באפגניסטן והתפשטות וריאנט דלתא של נגיף קורונה הגבירו את הביקוש למתכת היקרה, שנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,784 דולר לאונקייה, עלייה של פחות מ-0.1%, בדרכם לעלייה שבועית של 0.3%.

בורסות אירופה סגרו בעליות את השבוע הגרוע ביותר מאז פברואר

בורסות אירופה נסגרו בעליות אולם נפלו בסיכום שבועי, על רקע על רקע חששות כי התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה תפגע בהתאוששות הכלכלית, אפשרות שהבנק הפדרלי בארה"ב יחל לצמצם את מדיניותו המוניטרית המרחיבה בחודשים הקרובים, והידוק הרגולציה על מגזר הטכנולוגיה בסין.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.4%; פרנקפורט ופריז טיפסו ב-0.3%; מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.3%, אולם בסיכום שבועי נפל ב-1.5% - השבוע הגרוע ביותר מאז פברואר. היורו מתחזק מול הדולר ב-0.1% לשער של 1.1693 דולר ליורו, ואילו הליש"ט נחלשת ב-0.1% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.363 דולר לליש"ט.

המכירות הקמעונאות בבריטניה צנחו ביולי ב-2.5% ביחס לחודש יוני, בניגוד לתחזיות הכלכלנים שציפו לעלייה. כך פרסמה הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה בממלכה המאוחדת.

מניית רשת החנויות מרקס & ספנסר זינקה ב-14% אחרי שהעלתה את התחזיות לרבעון הבא הודות לעלייה במכירות מזון ובגדים בסניפיה ברבעון השני של השנה. הקמעונאית דיווחה כי היא מצפה שהרווח יגדל מ-409 מיליון דולר ל-477 מיליון דולר, אחרי שההכנסות ממכירת מזון גדלו ברבעון שהסתיים באוגוסט ב-11%.

הדולר מתחזק ושבר שיא של תשעה חודשים וחצי

הדולר ממשיך להתחזק ושבר שיא של תשעה חודשים וחצי, על רקע החששות שזן הדלתא של נגיף הקורונה יאט את התאוששות הכלכלה העולמית ולאחר שבכירי הבנק הפדרלי אותתו בפעם הראשונה מאז פרוץ משבר הקורונה כי בכוונתם להתחיל לצמצם את ההרחבה הכמותית בארה"ב.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחר שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - ללא שינוי ברמה של 93.59, הגבוהה ביותר מאז נובמבר 2020.

גם מחירי הזהב ממשיכים לנסוק, והם בדרך לשבוע שני ברציפות של עליות. החוזים על הזהב למסירה נסחרים במחיר של 1,788.9 דולר לאונקייה, עלייה של 0.3%.

אסיה נסגרה בירידות; מניות יצרניות הרכב היפניות נפלו

המסחר בבורסות אסיה נסגר בירידות שערים, על רקע החשש הגובר מהתפשטות זן הדלתא של נגיף הקורונה ברחבי העולם ולמרות שסין הודיעה הבוקר (שישי) כי תשאיר את הריבית ללא שינוי זה החודש ה-16 ברציפות.

טוקיו ירדה ב-0.1%; הונג קונג יורדת ב-1.8%; שנחאי ירדה ב-1.1%; סינגפור עולה ב-0.6%. מדד CSI, המייצג את המניות הגדולות ביותר של בורסות סין, יורד ב-1.9%.

מניית עליבאבא ממשיכה במגמת צניחה ויורדת ב-3% בהונג קונג, בשל חששות המשקיעים מהצעדים שנוקט הרגולטור בסין נגד חברות הטכנולוגיה במדינה.

גם מניות יצרניות הרכב ביפן ספגו ירידות, בשל ההאטה בשרשראות האספקה ברחבי העולם והמחסור בשבבים. מניות טויוטה ירדה ב-4.1%, מניות ניסאן צנחו ב-7.2% ומניות הונדה נפלו ב-4.8%. אתמול הודיעה טויוטה כי בכוונתה לקצץ את היצור העולמי בחודש ספטמבר ב-40%.

מניות ההיי-טק הובילו את העליות בוול סטריט; הדולר בשיא של 9 חודשים

בורסות וול סטריט, שנסחרו בירידות בתחילת יום המסחר, נסגרו לבסוף בעליות בעיקרן, בהובלת מניות ההיי-טק, על רקע דו"חות רבעוניים חזקים של סיסקו ואנבידיה.

עם זאת, מדד התנודתיות VIX קפץ במהלך יום המסחר לשיא של שלושה חודשים, הדולר מטפס לשיא של תשעה חודשים, והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו, לאחר שבכירי הבנק הפדרלי אותתו בפעם הראשונה מאז פרוץ משבר הקורונה כי בכוונתם להתחיל לצמצם את ההרחבה הכמותית בארה"ב.

מדד נאסד"ק, שנפל מתחילת השבוע ועד אתמול ב-2%, נסגר בעלייה של 0.1%; מדד דאו ג'ונס, שאיבד 1.5% מתחילת השבוע, נסוג ב-0.2% בדרכו ליום שלישי ברציפות של ירידות. מדד S&P 500, שרשם אתמול את הנפילה היומית החדה ביותר מזה חודש, טיפס היום ב-0.1% - עלייה ראשונה זה שלושה ימים.

מדד התנודתיות של וול סטריט (VIX) - הידוע גם בכינויו "מדד הפחד", שכן הוא מספק אינדיקציה מסוימת לרמת הפחד של המשקיעים בוול סטריט - טיפס ב-0.7% לרמה של 21.71 נקודות, לאחר שבמהלך היום כבר זינק לרמה של 24.74 נקודות, רמתו הגבוהה מאז מאי.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.02% לרמה של 1.24%, והשלימה בכך נפילה של 0.5% מאז מארס. מדד הדולר של ICE, העוקב אחר שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.5% לרמתו הגבוהה ביותר מאז נובמבר 2020.

מניית רובין הוד צללה ב-10.3% בוול סטריט, לאחר שמפעילת אפליקציית המסחר הפופולרית הזהירה מפני ירידה בהכנסותיה ברבעון הנוכחי לעומת הרבעון הקודם. זאת, במסגרת הדו"חות הרבעוניים הראשונים מאז הנפקתה הראשונה לציבור (IPO).

מניית אנבידיה קפצה ב-4%, לאחר שיצרנית השבבים הגדולה ביותר בארה"ב במונחי שווי שוק, דיווחה על רווח ומכירות רבעוניים גבוהים מציפיות האנליסטים, וסיפקה תחזית הכנסות גבוהה מהצפוי גם לרבעון הנוכחי.

מניית סיסקו זינקה ב-3.8%, לאחר שיצרניות ציוד רשתות המחשוב דיווחה על תוצאות רבעוניות שעלו במעט על תחזיות האנליסטים, אולם סיפקה תחזית מאכזבת לרבעון הנוכחי.

הנפט ברצף הירידות הארוך זה 18 חודשים; צנח לרמתו הנמוכה מאז מאי

מחיר הנפט ירד זה היום השישי ברציפות, הרצף הארוך ביותר מזה 18 חודשים, ונסגרו ברמתם הנמוכה מאז מאי, בצל חששות כי התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה תפגע בהתאוששות הכלכלה ובביקוש לאנרגיה. התחזקות הדולר לשיא של תשעה חודשים הכבידה על אף היא מחירי הנפט, הנקובים בדולרים.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 63.69 דולר לחבית, ירידה של 2.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 66.45 דולר לחבית, ירידה של 2.6%.

הן הטקסס מתוק והן הברנט נסגרו ברמתם הנמוכה ביותר מאז מאי, והשלימו ירידה יומית שישית ברציפות - הרצף השלילי הארוך ביותר מאז פברואר 2020.

הזהב ירד יום שלישי ברציפות

מחיר הזהב ירד זה היום השלישי ברציפות לאחר שהתחזקות הדולר לשיא של תשעה חודשים, פגעה בתיאבון המשקיעים למתכת היקרה, שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,783.1 דולר לאונקייה, ירידה של 0.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחר שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.5% לרמתו הגבוהה ביותר מאז נובמבר 2020.

הבנק הפדרלי הפיל את בורסות אירופה; פריז צנחה ב-2.4%

בורסות אירופה צנחו לאחר שבכירי הבנק הפדרלי בארה"ב אותתו אמש בפעם הראשונה מאז פרוץ משבר הקורונה כי בכוונתם להתחיל לצמצם את ההרחבה הכמותית בכלכלה הגדולה בעולם. מניות חברות הכרייה וקמעונאיות מוצרי היוקרה הובילו את הירידות היום בשוקי המניות באירופה.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 1.5%; פרנקפורט נסוגה ב-1.3%; פריז צנחה ב-2.4%; מילאנו איבדה 1.6%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נפל ב-1.6%. היורו נחלש ב-0.1% מול הדולר לשער של 1.1693 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה ב-0.6% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3671 דולר לליש"ט.

לפי דו"ח חדש, השכר השנתי של מנכ"לים של חברות שנסחרות בבורסת לונדון נפל בזמן המגפה, אבל עדיין שווה לסכום שמשתכר עובד במשך כל חייו. הבכירים בחברות הבלו צ'יפ שבמדד FTSE 100 הכניסו בממוצע ב-2020 2.69 מיליון ליש"ט (כ-3.7 מיליון דולר).

חברות התקשורת קומקאסט וויאקום הכריזו על עסקה להשיק שירות סטרימינג אירופי בשם "סקיי שואוטיים", מה שיגביר את התחרות עם שירותי סטרימינג כמו נטפליקס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker