וול סטריט בשיא; תשואת אג"ח ארה"ב קפצה ל-1.3%; הדולר בזינוק החד זה 3 שבועות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
וול סטריטצילום: KENA BETANCUR / AFP
עדכונים

וול סטריט בשיא; תשואת אג"ח ארה"ב קפצה ל-1.3%; הדולר בזינוק החד זה 3 שבועות

בורסות וול סטריט נסגרו בשיא בהובלת מניות הפיננסים, הדולר רשם את הזינוק היומי החד ביותר מזה שלושה שבועות, ותשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות זינקה ל-1.3%, לאחר שדו"ח תעסוקה איתן שפורסם היום (ו') בארה"ב חיזק את ההערכות כי הבנק הפדרלי יחל לצמצם את התמריצים המוניטריים בחודשים הקרובים. מניות ההיי-טק, שרגישות לריביות גבוהות יותר, נסוגו.

מדד נאסד"ק, שנסגר אתמול בשיא זו הפעם ה-27 מאז תחילת 2021, ירד היום ב-0.4%, אולם טיפס ב-1.1% בסיכום שבועי. מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.4% ונסגר בשיא, בדרכו לעלייה שבועית של 0.8%. מדד S&P 500 הוסיף 0.2% ונסגר בשיא בפעם ה-44 השנה, בדרכו לעלייה של 0.9% בסיכום שבועי.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות חדות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים זינקה ב-0.08% לרמה של 1.3%, לאחר שנפלה שלשום ל-1.13% - רמתה הנמוכה ביותר מאז פברואר. בסיכום שבועי טיפסה התשואה בכ-0.05%, העלייה השבועית החדה ביותר מאז שלהי יוני.

מדד הדולר של ICE - שעוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב, בהם היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.6%, הזינוק היומי החד ביותר זה שלושה שבועות.

עונת הדו"חות הרבעוניים מתקרבת לסיומה, ונכון לאתמול פירסמו את תוצאותיהן הכספיות 427 מתוך החברות הנכללות במדד S&P 500, כאשר 88% מהן עלו על תחזיות הרווח, ו-87% היכו את תחזיות ההכנסות.

מניית גרופון צנחה ב-14.1% במסחר בוול סטריט, למרות שפלטפורמת המבצעים דיווחה על תוצאות כספיות שעלו על תחזיות האנליסטים הן בשורה התחתונה והן בעליונה.

מניית דרופבוקס טיפסה ב-2%, לאחר שחברת אחסון הענן דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים שהיו גבוהים מתחזיות האנליסטים.

מניית זינגה צללה ב-18.2% לאחר שחברת הגיימינג במובייל דיווחה על רווח והכנסות נמוכים מהצפוי ברבעון האחרון, וסיפקה תחזית שנתית מאכזבת.

ביונד מיט, המייצרת תחליפים למוצרי בשר, עלתה ב-1.7%, אף שהחברה דיווחה על התרחבות הפסדיה ברבעון השני. ביונד מיט דיווחה על הפסד של 19.65 מיליון דולר ברבעון זה, כמעט כפליים מההפסד שלה ברבעון המקביל. בנוסף, הזהירה ביונד מיט מפני "אי-ודאות בטווח הקרוב הקשורה לקורונה ולהשפעה הפוטנציאלית שלה על רמות הביקוש לקמעונות ולשירותי מזון", ופירסמה תחזית הכנסות נמוכה מהצפוי.

אשראי הצרכנים בארה"ב בזינוק החד זה עשור

אשראי הצרכנים בארה"ב קפץ ביוני בשיעור החד ביותר זה 10 שנים על רקע התאוששות הכלכלה הגדולה בעולם ממשבר הקורונה, עוד בטרם התפשטות וריאנט דלתא החדש.

אשראי הצרכנים גדל בחודש יוני ב-37.7 מיליארד דולר, או קצב שנתי של 10.6% - הזינוק החד ביותר מאז קיץ 2011 - כך מסר היום (ו') הבנק הפדרלי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול מתון יותר של 23 מיליארד דולר ביוני.

חובות בעלי כרטיסי אשראי זינקו ביוני ב-17.9 מיליארד דולר, או קצב שנתי של 22% - הקפיצה החדה ביותר מאז 1998.

סך ההלוואות לרכישת מכוניות, למימון לימודים וסעיפים נוספים, גדל ביוני בקצב שנתי של 7.2%.

הנפט סגר את השבוע הגרוע מאז אוקטובר; צלל ב-7.7% בניו יורק

מחיר הנפט הגולמי השלים את הנפילה השבועית החדה ביותר זה כתשעה חודשים, לאחר שהתפשטות וריאנטים של נגיף קורונה בעולם הגבירה את החששות מפני פגיעה בביקוש הגלובלי לאנרגיה.

מחיר הנפט, הנקוב בדולרים, נסוג גם על רקע התחזקות הדולר לאחר שנתוני תעסוקה חזקים מהצפוי שפורסמו היום בארה"ב, הגבירו את ההערכות כי הבנק הפדרלי יתחיל לצמצם את תמריציו המוניטריים כבר בחודשים הקרובים.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 68.28 דולר לחבית, ירידה של 1.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי צלל מחיר הנפט ב-7.7% - הנפילה השבועית החדה ביותר מאז השבוע שהסתיים ב-30 באוקטובר.

מדד הדולר של ICE - שעוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב, בהם היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.6%, ונמצא בדרכו לעלייה שבועית של 0.7%.

הזהב ביום הגרוע זה חודשיים: צנח ב-2.5%, למחיר של 1,763 ד' לאונקייה

מחיר הזהב צנח מתחת ל-1,800 דולר בדרכו לנפילה היומית החדה ביותר זה כחודשיים, לאחר שהתחזקות הדולר מול המטבעות המרכזיים בעולם פגעה בתיאבון המשקיעים למתכת היקרה, שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו בבורסת הסחורות של ניו יורק במחיר של 1,763.1 דולר לאונקייה, ירידה של 2.5% - הנפילה היומית החדה ביותר מאז אמצע יוני. בסיכום שבועי צנח מחיר הזהב ב-3%, הנפילה השבועית החדה מאז אמצע יוני.

התחזקות הדולר נרשמה לאחר שנתוני תעסוקה חזקים מהצפוי שפורסמו היום בארה"ב, הגבירו את ההערכות כי הבנק הפדרלי יתחיל לצמצם את תמריציו המוניטריים כבר בחודשים הקרובים.

"הדו"ח אמור להספיק כדי לאפשר לפד להודיע בפגישתו בספטמבר כי יתחיל בצמצום ההרחבה הכמותית (QE) בראשית 2022", העריכה הכלכלנית קתרין ג'אדג' מחברת CIBC קפיטל מרקטס.

מדד הדולר של ICE - שעוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב, בהם היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.6%.

בורסות אירופה שברו שיאים בשבוע הטוב ביותר זה 3 חודשים

בורסות אירופה שברו שיאים בדרכם לשבוע הטוב ביותר זה שלושה חודשים, על רקע דו"חות כספיים חזקים של חברת הביטוח הגרמנית אליאנץ ושל חברת הספנות הגדולה בעולם, מארסק הדנית.

בורסות לונדון ופרנקפורט נסגרו בעליות של כ-0.1%; פריז טיפסה ב-0.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס בפחות מ-0.1% ונסגר בשיא זה היום החמישי ברציפות, בדרכו לעלייה שבועית של 1.8% - השבוע הטוב ביותר מאז מאי.

היורו נחלש ב-0.6% מול הדולר לרמה של 1.1761 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה ב-0.4% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.3871 דולר לליש"ט.

מחירי הבתים בבריטניה עלו ביולי ב-7.6% בהשוואה לחודש המקביל בשנה שעברה, כך לפי נתונים שפירסמה חברת המשכנתאות הליפקס. זוהי האטה לאחר עליות של 9.6% במאי ו-8.7% ביוני. המחיר הממוצע של בית בבריטניה הסתכם ב-261,221 ליש"ט ביולי, 18,500 ליש"ט מעל לחודש המקביל בשנה שעברה.

בגרמניה, דיווחה היום לשכת הסטטיסטיקה על ירידה מפתיעה בתפוקה התעשייתית ביוני. התפוקה ירדה ב-1.3%, על אף תחזיות אנליסטים כי תעלה ב-0.5%. את הירידה הוביל הייצור של מכונות וכלי רכב, שירד ב-2.9%.

שנחאי ירדה ב-0.2%; טוקיו עלתה ב-0.3%

מסחר מעורב נרשם בבורסות אסיה, על רקע המשך התפשטות הווריאנט דלתא באסיה ולקראת פרסום דו"ח התעסוקה בארה"ב. טוקיו עלתה ב-0.3%; שנחאי ירדה ב-0.2%; הונג קונג ללא שינוי; סיאול ירדה ב-0.2%; סידני עלתה ב-0.4%.

בסין דווחו 124 נדבקים חדשים בקורונה אתמול, מספר המאומתים היומי הגבוה ביותר בגל הנוכחי. הרשויות כבר קבעו השבוע הגבלות תנועה בכמה מהערים הגדולות. בתאילנד נרשם אתמול מספר שיא של 20,920 נדבקים ביום.

בשוק הסחורות, הנפט רושם עליה לאחר שאתמול נסגר בעליה עקב התגברות המתיחות במזרח התיכון. החוזים על הנפט מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר עולים כעת ב-0.6% ל-69.49 דולר לחבית במסחר האלקטרוני בניו יורק.

וול סטריט שברה שיאים לקראת דו"ח התעסוקה; רובין הוד צללה ב-28%

בורסות וול סטריט שברו שיאים לאחר שמספר תביעות האבטלה המתמשכות בארה"ב נפל מתחת ל-3 מיליון בפעם הראשונה מאז מארס 2020, ולקראת פרסומו של דו"ח התעסוקה של חודש אוגוסט מחר (שישי). תשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות שבה וטיפסה מעל ל-1.2%.

נאסד"ק טיפס ב-0.8% ונסגר בשיא, זו הפעם ה-27 מאז תחילת 2021. דאו ג'ונס עלה ב-0.8% ושב ונסגר מעל לרף של 35,000 נקודות. S&P 500 הוסיף 0.6% ונסגר בשיא, זו הפעם ה-43 השנה.

אסטרטגים של גולדמן סאקס העלו היום את תחזיותיהם למדד S&P 500, בעקבות דו"חות כספיים טובים מהצפוי וריביות נמוכות מהמצופה. בנק ההשקעות צופה כי המדד יטפס ב-7% עד סוף השנה לרמה של 4,700 נקודות, לעומת התחזית הקודמת ל-4,300 נקודות; וכן כי ב-2022 יגיע ל-4,900, לעומת התחזית הקודמת שצפתה 4,600 נקודות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.04% לרמה של 1.22%, לאחר שבמהלך המסחר אתמול צנחה ל-1.13% - רמתה הנמוכה ביותר מאז פברואר. מדד הדולר של ICE - שעוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב, בהם היורו, הין והליש"ט - יורד בפחות מ-0.1%.

מניית מודרנה, שזינקה אתמול ב-8.4% בוול סטריט, נסוגה היום ב-0.7%, אף שחברת הביוטכנולוגיה דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים, והודיעה כי החיסון לקורונה שפיתחה שומר על יעילות של 93% כעבור שישה חודשים מקבלת החיסון.

מניית ויאקום-CBS קפצה ב-7.1%, לאחר שחברת המדיה דיווחה על רווח והכנסות גבוהים מהצפוי ברבעון השני של 2021, הודות לזינוק של 92% בהכנסות שירות הסטרימינג פרמאונט פלוס. מספר המנויים על שירות הסטרימינג של החברה קפץ ב-6.5 מיליון - רבעון שני ברציפות שבו מספר המנויים גדל ביותר מ-6 מיליון - והגיע נכון לסוף הרבעון השני ליותר מ-42 מיליון.

מניית אובר זינקה ב-3%, אף שחברת שירותי התחבורה דיווחה על התרחבות הפסדיה הרבעוניים.

מניית רובין הוד צללה ב-27.6%, לאחר שבעלי מניות בחברה הגישו מסמכים לרשות ני"ע בארה"ב (SEC) לקראת מכירת כמעט 100 מיליון מניות רגילות של החברה - פחות משבוע לאחר שביצעה הנפקה ראשונה לציבור (IPO). נפילת המניה היום באה לאחר ארבעה ימים רצופים של עליות. ביום שלישי נסגרה המניה לראשונה מעל למחיר ההנפקה, ואתמול היא זינקה ב-50%. עם סגירת המסחר היום היה מחיר המניה גבוה ב-34% ממחיר ההנפקה.

בצל המתיחות הגוברת במזה"ת: הנפט טיפס בראשונה זה 4 ימים

מחיר הנפט טיפס בראשונה מזה ארבעה ימים על רקע המתיחות הגוברת במזרח התיכון. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 69.09 דולר לחבית, עלייה של 1.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שירדו בשלושה ימי המסחר הקודמים. מחיר החוזים נפל ביותר מ-6% מתחילת השבוע.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 7.129 דולר לחבית, עלייה של 1.3%, אולם עדיין נמוכים ב-5.4% מרמתם בתחילת השבוע.

"לאור המתיחות הגוברת בין איראן למעצמות העולמיות סביב מתקפת הרחפן בשבוע שעבר, נראה כי שיחות עסקת הגרעין יהיו ממושכות וספק רב אם יביאו בקרוב להקלות בסנקציות על איראן", אמר אדוארד מויאה, אנליסט בכיר בברוקר אואנדה (OANDA), לערוץ CNBC.

בשבוע שעבר הותקפה ליד עומאן ספינה מופעלת על ידי חברת זודיאק מריטיים, שבבעלות איש העסקים הישראלי אייל עופר. במתקפה, שבוצעה באמצעות כלי טיס בלתי מאויש, נהרגו שני אנשי צוות שהיו על הספינה - אזרח רומני ואזרח בריטי.

אתמול נורו מלבנון שלוש רקטות לעבר ישראל, מהן שתיים שנפלו בשטח ישראל. לא היו נפגעים, אך שריפה פרצה בשטח פתוח בקרית שמונה. צה"ל הגיב בירי תותחים לעבר לבנון, שכלל יותר ממאה פגזים.

עוד בשוק הסחורות היום: החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו בניו יורק במחיר של 1,808.9 דולר לאונקייה, ירידה של 0.3%.

בורסות אירופה שברו שיאים; לונדון נסוגה לאחר החלטת הריבית בבריטניה

בורסות אירופה שברו שיאים זה היום הרביעי ברציפות, על רקע דו"חות רבעוניים שפירסמו חברות בולטות ביבשת, ולאחר החלטת המדיניות המוניטרית של הבנק המרכזי של בריטניה.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של פחות מ-0.1% על רקע התחזקות הליש"ט. פרנקפורט טיפסה ב-0.3%; פריז עלתה ב-0.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.4% ונסגר ברמתו הגבוהה מעולם זה היום הרביעי ברציפות. היורו מתחזק קלות מול הדולר לרמה של 1.1842 דולר ליורו.

הליש"ט מתחזקת ב-0.3% מול הדולר לשער של 1.3927 דולר לליש"ט, לאחר שבנק אוף אינגלנד הותיר ללא שינוי את הריבית בבריטניה, אולם העלה את תחזיות האינפלציה ואותת כי יתכן שיהיה מקום לצמצום מתון במדיניות המוניטרית במקרה של התגברות האינפלציה.

הבנק המרכזי של בריטניה הותיר את הריבית בשפל של 0.1%, בו היא נמצאת מאז מארס 2020, ולא הכניס שינויים בתוכנית רכישת הנכסים שהיקפה 895 מיליארד ליש"ט (1.25 טריליון דולר).

ההזמנות ממפעלים בגרמניה עלו ביוני בשיעור חד מהצפוי, על אף מחסור רחב במלאים. ההזמנות עלו ביוני ב-4.1% בהשוואה למאי, וזאת לאחר ירידה של 3.2% בחודש הקודם, לפי נתונים שפרסמה היום לשכת הסטטיסטיקה הגרמנית, דסטטיס. אנליסטים צפו עליה מתונה יותר של 1.5% ביוני. בהשוואה ליוני שעבר, זינקו ההזמנות ב-26.2% ביוני, וגם בהשוואה לפברואר 2020, החודש האחרון לפני פרוץ מגפת הקורונה בגרמניה, נרשמה עליה של 11.2%.

גירעון הסחר של ארה"ב שובר שיאים בעקבות צמיחה ביבוא

הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב התרחב לשיא ביוני, לאחר שהיבוא שבר שיאים וצמח בקצב חד פי יותר משלושה מזה שבו גדל היצוא מארה"ב.

גירעון הסחר קפץ ביוני ב-6.7% לשיא חודשי של 75.7 מיליארד דולר, כך מסר היום משרד המסחר האמריקאי.

היבוא לארה"ב גדל ב-2.1% ביוני לשיא של 283.4 מיליארד דולר, ואילו היצוא צמח ב-0.6% ל-207.7 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker