נאסד"ק שבר שיאים; הנפט ברצף השלילי הארוך מפרוץ הקורונה - צנח ב-6% השבוע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
וול סטריט
וול סטריטצילום: Richard Drew/אי־פי
עדכונים

חששות קורונה הכבידו על וול סטריט; נאסד"ק מעל 16 אלף נקודות

בורסות וול סטריט נסוגו משיא, אולם הצליחו לחלץ שבוע חיובי שישי בשבעת השבועות האחרונים, בצל חששות כי סגרים ומגבלות שהוטלו באירופה על רקע עלייה בתחלואה בקורונה, יפגעו בהתאוששות הכלכלה העולמית. מנגד, מניות ההיי-טק, שהיו המרוויחות הגדולות מהסגרים שהוטלו בזמן משבר הקורונה, המשיכו לשבור שיאים גם היום, בין השאר בזכות נפילת תשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות. הדולר נסחר קרוב לשיא של 16 חודשים מול המטבעות המרכזיים בעולם.

מדד נאסד"ק טיפס ב-0.4% ונסגר בראשונה בתולדותיו מעל רמה של 16 אלף נקודות. זו הפעם ה-46 בשנת 2021 שמדד מניות הטכנולוגיה נסגר בשיא, ובסיכום שבועי הוא עלה ב-1.2%. מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.8% בדרכו לירידה שבועית של 1.4% - שבוע שלילי שני ברציפות. מדד S&P 500, שנסגר ביום חמישי בשיא בפעם ה-66 השנה, נסוג היום ב-0.1%, אולם הוסיף 0.3% בסיכום שבועי - שבוע חיובי שישי בשבעת השבועות האחרונים.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.05% לרמה של 1.53% - שפל של יותר משבוע. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב – בהם היורו, הין והליש"ט – עולה ב-0.5% וקרוב לרמתו הגבוהה ביותר מאז יולי 2020.

מגזרי התיירות והתעופה הובילו את הירידות היום בוול סטריט, בצל מגבלות הקורונה החדשות באירופה. מניית חברת השכרת הדירות לטווח קצר Airbnb צנחה ב-3.9%; מניית חברת התעופה יונייטד איירליינס איבדה 2.8%; מניית יצרנית המטוסים בואינג צללה ב-5.8%.

ירידות חדות נרשמו גם במגזר האנרגיה בעקבות צניחת מחירי הנפט. מניית אקסון מוביל, חברת הנפט הגדולה בארה"ב, צנחה ב-4.6%; מניית מרתון אויל נפלה ב-5%.

מניית אפלייד מטריאלס איבדה 5.5%, לאחר שיצרנית ציוד ייצור השבבים דיווחה על רווח ומכירות רבעוניים נמוכים מהצפוי, וסיפקה תחזית מאכזבת לרבעון הנוכחי.

הנפט ברצף הירידות הארוך מאז פרוץ הקורונה; צנח ב-6% השבוע

מחיר הנפט צנח לשפל של שבעה שבועות בדרכו לרצף הירידות השבועי הארוך ביותר זה 20 חודשים, בצל חששות כי סגרים ומגבלות שהוטלו באירופה על רקע עלייה בתחלואה בקורונה יפגעו בביקוש לאנרגיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 76.1 דולר לחבית, הסגירה הנמוכה ביותר מאז 1 באוקטובר, לאחר ירידה של 3.7% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי נפלו החוזים ב-5.8%.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בינואר נסגרו במחיר של 78.89 דולר לחבית, הסגירה הנמוכה ביותר מאז 30 בספטמבר, לאחר ירידה של 2.9%. בסיכום שבועי צנח מחיר הברנט ב-4%.

הן עבור הטקסס המתוק והן עבור הברנט היתה זו ירידה שבועית רביעית ברציפות - רצף השבועות השליליים הארוך ביותר מאז מארס 2020.

התחזקות הדולר גררה את הזהב לירידה שבועית של כמעט 1%

מחיר הזהב נסוג לרמתו הנמוכה ביותר זה יותר משבוע, לאחר שהתחזקות הדולר לשיא של 16 חודשים פגעה בתיאבון המשקיעים למתכת היקרה, שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,851.6 דולר לאונקייה, הסגירה הנמוכה ביותר מאז 10 בנובמבר, לאחר ירידה של 0.5% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי נסוג מחיר הזהב ב-0.9%.

עוד בשוק המתכות היקרות: החוזים על הכסף למסירה בדצמבר נסגרו בניו יורק במחיר של 24.781 דולר לאונקייה, ירידה של 0.5%, בדרכם לנפילה שבועית של 2.2%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב – בהם היורו, הין והליש"ט – עולה ב-0.5% וקרוב לרמתו הגבוהה ביותר מאז יולי 2020.

חששות קורונה גררו את בורסות אירופה לירידה שבועית; וינה צללה ב-3.1%

בורסות אירופה, שנסגרו שלשום (רביעי) בשיא, נסוגו זה היום השני ברציפות בדרכן לירידה שבועית, בצל חששות כי סגרים ומגבלות שהוטלו באירופה על רקע עלייה בתחלואה בקורונה, יפגעו בהתאוששות הכלכלית. היורו נחלש מול הדולר.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.5%; פרנקפורט ופריז איבדו 0.4%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.3% בדרכו לירידה שבועית של 0.4%.

ברחבי אירופה עולה התחלואה בקורונה. אוסטריה הפכה למדינה הראשונה ביבשת להטיל סגר, שמעורר חששות מפגיעה מחודשת בכלכלת המדינה ומהתרחבות המגמה למדינות נוספות. בורסת וינה צנחה ב-3.1% - הנפילה היומית החדה ביותר זה למעלה משנה.

היורו נחלש ב-0.5% מול הדולר לשער של 1.1318 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה ב-0.2% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3468 דולר לליש"ט.

בבריטניה עלה מדד ביטחון הצרכנים בשלוש נקודות בנובמבר, למינוס 14. זאת למרות שמוקדם יותר השבוע דווח על המראת האינפלציה במדינה לשיא של עשור.

גם המכירות הקמעוניות במדינה עלו ב-0.8% באוקטובר ביחס לחודש הקודם, מול צפי לעליה של 0.5%. העליה מגיעה על רקע התחלת הקניות לקראת עונת החגים בדצמבר, לאחר שחלק מהציבור בממלכה הקדים לרכוש מתנות על רקע חששות מחוסרים שיווצרו בגלל עיכובים בשרשרת האספקה. מדובר בעליה הראשונה מזה שישה חודשים.

אחרי דו"ח מאכזב: עליבאבא ירדה ב-10% ומשכה את הונג קונג מטה

המסחר בבורסות אסיה נסגר הבוקר ללא מגמה ברורה, לאחר שוול סטריט שברה שיאים אמש.

טוקיו עלתה ב-0.5%; שנחאי עלתה ב-1.1%; הונג קונג ירדה ב-1.1% סינגפור הפחיתה 0.2%.

מניית ענקית המסחר המקוון הסינית עליבאבא נפלה ב-10.3% בבורסת הונג קונג לאחר שפרסמה אמש דו"ח רבעוני מאכזב, בו הזהירה מהאטה בשוק הסיני ועידכנה את התחזית השנתית כלפי מטה. אמש צללה ב-11.1% בוול סטריט.

בשוק הנפט עליות: החוזים על נפט גולמי מסוג טקסס מתוק מוסיפים 1% ונסחרים ב-79.80 דולר לחבית; החוזים על נפט מסוג ברנט מוסיפים 0.9% ונסחרים ב-81.98 דולר לחבית.

וול סטריט שברה שיאים; אפל זינקה ב-7% תוך 5 ימים

בורסות וול סטריט שברו שיאים על רקע דו"חות רבעוניים חזקים של אנבידיה, יצרנית השבבים הגדולה בעולם במונחי שווי שוק, ושל רשתות בתי הכלבו מייסיס וקוהלס. דיווח לפיו אפל מאיצה את הפיתוח של מכונית חשמלית תרם אף הוא לסנטימנט החיובי. הדולר נסוג משיא של 16 חודשים מול המטבעות המרכזיים בעולם, ותשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ירדה מתחת ל-1.6%.

מדד נאסד"ק עלה ב-0.5% ונסגר מעל לשיא סגירה של 15,982.36 נקודות שקבע בתחילת השבוע שעבר. מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.2% בעקבות נפילת מניית סיסקו, ונמוך כעת ב-1.5% משיא של 36,432.22 נקודות שבו נסגר ביום שני שעבר. מדד S&P 500 הוסיף 0.3% לערכו ונסגר בשיא בפעם 66 השנה.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.01% לרמה של 1.59%, לאחר שבמהלך המסחר אתמול עלתה לשיא של כמעט חודש. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב – בהם היורו, הין והליש"ט – מאבד 0.3% מערכו, לאחר שטיפס אתמול לרמתו הגבוהה ביותר מאז יולי 2020.

מניית אפל עלתה ב-2.9% במסחר בוול סטריט, והשלימה זינוק של 6.8% בתוך חמישה ימי מסחר, על רקע דיווח של סוכנות הידיעות בלומברג לפיו יצרנית מוצרי האלקטרוניקה מאיצה את הפיתוח של מכונית חשמלית מתוצרתה. מניית ענקית המסחר המקוון אמזון קפצה ב-4.1% לשיא של ארבעה חודשים.

מניית אנבידיה זינקה ב-8.3% ונסגרה בשיא, לאחר שיצרנית השבבים דיווחה לאחר סגירת המסחר אמש על הכנסות רבעוניות של 7.1 מיליארד דולר, זינוק חד מהצפוי של 50% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. החברה גם התעלתה על ציפיות האנליסטים בשורה התחתונה עם רווח נקי של 2.46 מיליארד דולר, וסיפקה תחזית מכירות גבוהה מהצפוי לרבעון הנוכחי - של 7.4 מיליארד דולר.

מניית סיסקו צנחה ב-5.5% לאחר שיצרנית ציוד רשתות המחשבים דיווחה אמש על מכירות נמוכות מהצפוי ברבעון השלישי של השנה, וסיפקה תחזית רווח ומכירות מאכזבת לרבעון הנוכחי.

מניית עליבאבא צללה ב-11.1% לאחר שענקית המסחר המקוון הסינית דיווחה היום על רווח ומכירות רבעוניים נמוכים מציפיות האנליסטים, והנמיכה את תחזית ההכנסות השנתיות. החברה רשמה רווח נקי של 5.4 מיליארד יואן (833 מיליארד דולר) ברבעון האחרון, לעומת רווח של 28.2 מיליארד יואן בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. הכנסות החברה עלו ל-200.7 מיליארד יואן לעומת 155.1 מיליארד יואן ברבעון המקביל ב-2020.

מניית מייסיס נסקה ב-21.2%, לאחר שרשת בתי הכלבו האמריקאית דיווחה על רווח ומכירות גבוהים מהצפוי ברבעון השלישי, והעלתה את תחזיותיה השנתיות בשורה העליונה והתחתונה גם יחד. הרווח הנקי של החברה הסתכם ב-239 מיליון דולר והתעלה על התחזיות, לעומת הפסד של 91 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2020. גם המכירות, שהסתכמו ב-5.44 מיליארד דולר לעומת 3.99 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה, היו גבוהות מהתחזיות.

מניית קוהלס קפצה ב-10.6% לאחר שרשת חנויות הכלבו דיווחה על רווח שיא רבעוני שעלה על תחזיות האנליסטים, וגם על הכנסות גבוהות מהצפוי.

הנפט התאושש משפל של 6 שבועות; "ביידן ביקש מסין, הודו ויפן לפתוח מאגרים"

מחיר הנפט התאושש משפל של שישה שבועות בעקבות דיווח של סוכנות הידיעות רויטרס לפיו הממשל האמריקאי ביקש מסין, הודו ויפן לפתוח את מאגרי הנפט האסטרטגיים שלהן כחלק ממהלך מתואם שמטרתו להוזיל את המחירים.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 79.01 דולר לחבית, עלייה של 0.8%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שאתמול צנחו ב-3% לרמתם הנמוכה מאז 7 באוקטובר.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בינואר נסגרו במחיר של 81.24 דולר לחבית, עלייה של 1.2%. זאת, לאחר שאתמול נפלו ב-2.6% ונסגרו ברמה הנמוכה מאז 1 באוקטובר.

הזהב נסוג משיא של 5 חודשים

מחיר הזהב נסוג משיא של יותר מחמישה חודשים, ונסגר בירידות זו הפעם השלישית בארבעה ימי המסחר האחרונים. זאת, לאחר שנתוני תביעות אבטלה שבועיים מעודדים שפורסמו היום בארה"ב, חיזקו את ההערכות כי הבנק הפדרלי יתחיל להעלות את הריבית מוקדם מהמתכונן, בעקבות הזינוק באינפלציה בכלכלה הגדולה בעולם.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,861.4 דולר לאונקייה, ירידה של 0.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שנסגרו אתמול (רביעי) ברמתם הגבוהה ביותר מאז 11 ביוני.

בורסות אירופה נסוגו משיא; מניות האנרגיה הובילו הירידות

בורסות אירופה נסוגו משיא בצל חששות מהתגברות האינפלציה בגוש היורו, ועל רקע מספר שיא של נדבקים בקורונה ביבשת. מניות הנפט והגז הובילו את הירידות היום.

בורסת לונדון נסוגה ב-0.5% על רקע התחזקות הליש"ט. בורסות פרנקפורט ופריז איבדו 0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600, שנסגר אתמול בשיא, ירד ב-0.5%.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.4% לרמה של 1.1367 דולרים ליורו, והליש"ט מטפסת ב-0.1% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.3496 דולרים לליש"ט.

מספר המובטלים בארה"ב ברמתו הנמוכה מאז פרוץ הקורונה

מספר המובטלים החדשים בארה"ב ירד רמתו הנמוכה ביותר מאז פרוץ מגפת הקורונה, נותר מתחת לרמה של 300 אלף זה השבוע השישי ברציפות, ומתקרב כעת לרמתו לפני פרוץ המשבר. מספר תביעות האבטלה המתמשכות ירד אף הוא לשפל הקורונה.

מספר תביעות האבטלה הראשונות נסוג בשבוע שעבר לרמה של 268 אלף, רמתו הנמוכה ביותר מאז מארס 2020, לעומת 269 אלף בשבוע הקודם, כך מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה ל-260 אלף תביעות ראשונות, לעומת 267 אלף תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם.

מספר תביעות האבטלה הראשונות השבועי נמצא במגמת ירידה מתחילת 2021, אולם עודנו גבוה מרמתו לפני פרוץ משבר הקורונה, אז היה מספר תביעות האבטלה השבועי ברמה של 200 אלף, קרוב לשפל של 50 שנה.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות, שמפורסם בפיגור של שבוע, ירד ל-2.08 מיליון בשבוע שהסתיים ב-6 בנובמבר, רמתו הנמוכה ביותר מאז אמצע מארס 2020, לעומת 2.21 מיליון תביעות בשבוע שקדם לו. תחזית הכלכלנים היתה ל-2.12 מיליון תביעות מתמשכות, לעומת 2.16 מיליון שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות עדיין גבוה מהממוצע השבועי ב-2019, לפני פרוץ משבר הקורונה - שהיה 1.7 מיליון.

בורסות אסיה נסגרו בירידות

המסחר בבורסות אסיה התנהל בירידות שערים, לאחר הירידות שנרשמו אתמול בוול סטריט. טוקיו ירדה ב-0.3%; הונג קונג נסוגה ב-1.3%; שנחאי נחלשה ב-0.5%; סיאול ירדה ב-0.5%; סידני עלתה ב-0.1%.

ביפן צפויה הממשלה להודיע על חבילת תמריצים נוספת לעידוד הכלכלה. לפי דיווח בעיתון "ניקיי", צפויה החבילה להיות בשווי 55.7 טריליון ין (488 מיליארד דולר), סכום גבוה יותר מההערכות הקודמות ל-30-40 טריליון ין.

השבוע דיווחה ממשלת יפן כי התמ"ג נסוג בקצב שנתי של 3% ברבעון השלישי, לאחר צמיחה שלילית של 1.5% ברבעון השני. זו צמיחה שלילית חדה מהתחזיות שצפו כי תסתכם ב-0.8% בלבד.

חששות ריבית הכבידו על וול סטריט; טסלה זינקה ב-8% ביומיים

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות בצל חששות כי התגברות האינפלציה עלולה לבלום את התאוששות הכלכלה העולמית, ולאלץ בנקים מרכזיים להתחיל להעלות את הריביות מוקדם מהצפוי. הדולר נסחר קרוב לשיא של 16 חודשים מול המטבעות המרכזיים בעולם, ותשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסה במהלך המסחר לרמתה הגבוהה מזה חודש.

מדד נאסד"ק נסוג ב-0.3%; מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.6%; מדד S&P 500, שנסגר אתמול במרחק של פחות מ-0.1% משיא הסגירה שקבע בתחילת השבוע שעבר, איבד 0.3%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 נסוגה ב-0.03% לרמה של 1.61%, לאחר שטיפסה בתחילת היום לשיא של כמעט חודש. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב – בהם היורו, הין והליש"ט – יורד ב-0.1%, לאחר שטיפס מוקדם יותר היום לרמתו הגבוהה ביותר אז יולי 2020.

החוזים על הריבית הפדרלית, המשקפים את ציפיות השוק מהריבית בארה"ב, מעניקים כעת הסתברות של 19% להעלאת ריבית כבר במארס 2022, לפי נתוני CME. זאת, לעומת סיכוי של 11.8% שהעניקו לכך בחודש שעבר. בכירי הבנק הפדרלי צופים כי הריבית תישאר ברמה האפסית (0%-0.25%) בה היא נמצאת מאז פרוץ מגפת הקורונה לפחות עד שלהי 2022 או 2023.

מניית טרגט נפלה ב-4.7% בוול סטריט, לאחר שהקמעונאית דיווחה על רווח ומכירות רבעניים שעלו על תחזיות האנליסטים, אולם שולי הרווח הגולמי צנחו בשל גידול בעלויות המוצרים והשינוע.

מניית יצרנית המכוניות החשמליות טסלה עלתה ב-3.3% בדרכה לזינוק דו-יומי של 7.5%, לאחר שהמנכ"ל, אילון מאסק, מכר מניות של החברה זה היום השביעי ברציפות. מאז ה-8 בנובמבר, למחרת הסקר שערך בטוויטר שבו הוחלט כי עליו למכור 10% ממניותיו בטסלה, מכר מאסק מניות טסלה בשווי של 8.8 מיליארד דולר.

אנבידיה וסיסקו יפרסמו דו"חות רבעוניים לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט.

הנפט צנח ב-3% לשפל של 6 שבועות מחשש לעודף היצע

מחיר הנפט צנח לשפל של שישה שבועות לאחר שסוכנות האנרגיה הבינ"ל (IEA) וארגון יצואניות הנפט אופ"ק הזהירו אתמול מפני עודפי היצע בשוקי הנפט העולמיים, ובצל חששות כי זינוק בתחלואה מקורונה באירופה תפגע בהתאוששות הביקוש.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 78.36 דולר לחבית, הסגירה הנמוכה מאז 7 באוקטובר, לאחר ירידה של 3% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בינואר נסגרו במחיר של 80.28 דולר לחבית, הסגירה הנמוכה מאז 1 באוקטובר, לאחר ירידה של 2.6%.

הזהב בשיא של 5 חודשים; נסגר מעל 1,870 דולר לאונקייה

מחיר הזהב טיפס בראשונה מזה שלושה ימים ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר זה למעלה מחמישה חודשים, לאחר שהיחלשות הדולר לצד המשך חששות האינפלציה הגבירו את הביקוש למתכת היקרה, שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,870.2 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז 11 ביוני, לאחר עלייה של 0.9% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב – בהם היורו, הין והליש"ט – יורד ב-0.1%, לאחר שטיפס מוקדם יותר היום לרמתו הגבוהה ביותר אז יולי 2020.

בורסות אירופה שברו שיאים; הליש"ט בשיא של 9 חודשים מול היורו

בורסות אירופה נסגרו בשיא על רקע נתוני אינפלציה ודו"חות כספיים שפורסמו ביבשת. מניות הכרייה הובילו את העליות, ואילו מניות התיירות והפנאי צנחו לאחר שמספר הנדבקים בקורונה ביבשת טיפס לרמתו הגבוהה ביותר מאז פרוץ המגפה.

בורסת לונדון נסוגה ב-0.5% על רקע התחזקות הליש"ט. בורסות פרנקפורט ופריז טיפסו בפחות מ-0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.1% ונסגר בשיא. היורו נסחר ביציבות מול הדולר בשער של 1.1323 דולר ליורו.

הליש"ט מטפסת ב-0.4% מול היורו לשער של 1.1908 יורו לליש"ט, לאחר שמוקדם יותר כבר התחזקה לשיא של כמעט תשעה חודשים מול המטבע האירופי, לאחר שנתוני אינפלציה גבוהים מהצפוי שפורסמו היום בבריטניה חיזקו את ההערכות כי בנק אוף אינגלנד יקדים להעלות את הריבית. הליש"ט מתחזקת ב-0.4% מול הדולר לרמה של 1.3484 דולר לליש"ט.

מדד המחירים לצרכן בבריטניה נסק באוקטובר לשיא של 10 שנים, והוא כפול מיעד האינפלציה שהציב הבנק המרכזי של אנגליה. המדד עלה ב-4.2% באוקטובר ביחס לשנה שעברה, וב-3.1% ביחס לספטמבר. כלכלנים העריכו כי המדד השנתי יעלה ב-3.9% בלבד.

גם האינפלציה בגוש היורו מטפסת, והגיעה באוקטובר לשיא של 13 שנה - 4.1%. זו הרמה הגבוהה ביותר מאז יולי 2008, והיא גבוהה יותר מהתחזית לעלייה של 3.7% בלבד.

ירידה בהתחלות הבנייה בארה"ב; זינוק בהיתרי הבנייה

התחלות הבנייה בארה"ב ירדו במפתיע באוקטובר, זה החודש השני ברציפות, אולם היתרי הבנייה זינקו מעל לתחזיות.

התחלות הבנייה ירדו באוקטובר ב-0.7% לעומת החודש הקודם, לקצב שנתי של 1.52 מיליון יחידות, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. כלכלנים צפו גידול של 1.5%. לעומת אוקטובר 2020, גדלו התחלות הבנייה ב-0.4%.

עם זאת, היתרי הבנייה גדלו בחודש שעבר ב-4% לעומת ספטמבר, לקצב שנתי של 1.65 מיליון בתים, וגבוהים כעת ב-3.4% מרמתם באוקטובר 2020. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 2.8%.

אסיה נסגרה בירידות; היצוא ביפן בשפל של שבעה חודשים

בורסות אסיה נסגרו בירידות על רקע נתוני מאקרו מאכזבים ביפן ולמרות שוול סטריט נסגרה אמש בעליות.

בורסת הונג קונג ירדה ב-0.4%, מדד CSI של בורסות שנחאי ושנזן ללא שינוי, בטוקיו איבד ניקיי 0.4%, סיאול נסוגה ב-1.2%, טייוואן הוסיפה 0.4% ואוסטרליה ירדה ב-0.7%.

היצוא ביפן עלה באוקטובר ב-9.4% לעומת החודש המקביל אשתקד, כך פירסם משרד האוצר במדינה. זוהי הצמיחה החלשה ביותר זה שבעה חודשים. בחודש שעבר עלה היצוא ב-13%. יצוא המכוניות ירד ב-36.7% לעומת שנה שעברה. לפי כלכלנים, הסיבה לכך נעוצה בעיקר בשיבושים בשרשראות האספקה, שפוגעים בעיקר בשוק המכוניות.

מניית קומנוולת' בנק האוסטרלי צללה ב-8% - הנפילה החדה ביותר מאז מארס 2020 - אחרי שהבנק פירסם עדכון לרבעון הראשון ובו אזהרה כי שולי הריבית של הבנק "נמוכים משמעותית" בגלל התחרות בשוק המשכנתאות וריבית נמוכה.

האינפלציה בבריטניה נסקה לשיא של עשר שנים

מדד המחירים לצרכן בבריטניה נסק באוקטובר לשיא של 10 שנים, והוא כפול מיעד האינפלציה שהציב הבנק המרכזי של אנגליה.

המדד עלה ב-4.2% באוקטובר ביחס לשנה שעברה, וב-3.1% ביחס לספטמבר. כלכלנים העריכו כי המדד השנתי יעלה ב-3.9% בלבד.

מוקדם יותר החודש הודיע הבנק המרכזי כי לא יעלה את הריבית, למרות שמשקיעים רבים ציפו שהוא יהיה הבנק המרכזי הראשון שמעלה ריבית בשל האינפלציה. לפי תחזית הבנק, האינפלציה תעלה ל-5% באביב 2022 לפני שתתמתן בחזרה ל-2% עד סוף 2023.

גם האינפלציה בגוש היורו מטפסת, והגיעה באוקטובר לשיא של 13 שנה - 4.1%. זו הרמה הגבוהה ביותר מאז יולי 2008, והיא גבוהה יותר מהתחזית לעלייה של 3.7% בלבד.

וול סטריט במרחק נגיעה משיא; ריביאן זינקה 120% מאז ה-IPO

בורסות וול סטריט נסגרו במרחק נגיעה משיא והדולר מתחזק לרמתו הגבוהה מזה 16 חודשים מול המטבעות המרכזיים בעולם, בעקבות צמיחה חדה מהצפוי במכירות הקמעוניות בארה"ב, ולאחר שהנשיא ג'ו ביידן מסר כי בכוונתו להודיע על מינוי יו"ר הבנק הפדרלי הבא או הבאה בתוך כארבעה ימים.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 0.8%; מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.2%; מדד S&P 500 הוסיף 0.4% ונסגר במרחק של פחות מ-0.1% משיא הסגירה שקבע בתחילת השבוע שעבר. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות קלות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.01% לרמה של 1.63% - שיא של שלושה שבועות. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.5% לרמתו הגבוהה ביותר אז יולי 2020.

מגזר הטכנולוגיה הוביל את העליות היום בוול סטריט, בזכות עליות חדות במניות השבבים. מניית קואלקום קפצה ב-7.9%, ומניית AMD עלתה ב-4.1%.

מניית וול-מארט נסוגה ב-2.6% בוול סטריט, למרות שענקית הקמעונות דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים שעלו באופן ניכר על ציפיות האנליסטים, והעלתה את התחזית הרווח השנתי. מניית הום דיפו קפצה ב-5.7% ונסגרה בשיא, לאחר שרשת מוצרי עשה זאת בעצמך דיווחה על רווח ומכירות רבעוניים חזקים מהצפוי.

מניית יצרנית המכוניות החשמליות טסלה התאוששה ביותר מ-4% לאחר שהמנכ"ל, אילון מאסק, מכר אתמול מניות נוספות של החברה בשווי 930 מיליון דולר. מאסק מכר בשבוע החולף מניות טסלה בשווי 6.9 מיליארד דולר, ומניית החברה צללה בקרוב ל-15% מתחילת השבוע שעבר עד אתמול.

מניית ריביאן (Rivian) השלימה זינוק של יותר מ-120% מאז הנפקתה הראשונה לציבור (IPO) בשבוע שעבר, תוך הקפצת השווי שוק של יצרנית הטנדרים והמשאיות החשמליים לכ-152 מיליארד דולר. ריביאן היא כעת יצרנית הרכב השלישית בגודלה בעולם במונחי שווי שוק, אחרי טסלה וטויוטה, ולפני חברות ותיקות כמו פולקסווגן, דיימלר וג'נרל מוטורס.

הנפט נסגר בשפל של כמעט שבועיים

מחיר הנפט נסוג לשפל של כמעט שבועיים לאחר שסוכנות האנרגיה הבינ"ל (IEA) העריכה כי צמיחה בתפוקת הנפט הגולמי תסייע להקל על המחסור העולמי.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 80.76 דולר לחבית, הסגירה הנמוכה מאז 4 בנובמבר, לאחר ירידה של 0.2% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

לעומת זאת, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בינואר נסגרו במחיר של 82.43 דולר לחבית, עלייה של 0.5%, בבורסת ICE בלונדון.

הזהב נסוג משיא של 5 חודשים

מחיר הזהב נסגר בירידות זה היום השני ברציפות, לאחר שבמהלך יום המסחר טיפס לשיא של חמישה חודשים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,854.1 דולר לאונקייה, ירידה של 0.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שבמהלך המסחר טיפסו למחיר של 1,879.5 דולר לאונקייה - הרמה התוך-יומית הגבוהה ביותר מאז 14 ביוני.

בורסות אירופה נסגרו בשיא; היורו בשפל של 16 חודשים

בורסות אירופה שברו שיאים בהובלת מניות האנרגיה על רקע עיכובים אפשריים בתחילת הפעלת צינור נורד סטרים 2 לאספקת גז טבעי מרוסיה לאירופה. היורו נחלש לשפל של 16 חודשים מול הדולר.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.3%; פרנקפורט טיפסה ב-0.6%; פריז הוסיפה 0.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.2% לרמתו הגבוהה מעולם. היורו נחלש ב-0.3% מול הדולר לשער של 1.1331 דולר ליורו - שפל של 16 חודשים. הליש"ט מתחזקת ב-0.1% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3429 דולר לליש"ט.

שוק העבודה בבריטניה התחזק באוקטובר, ו-160 אלף בני אדם הצטרפו ל-29.3 מיליון העובדים, למרות שתוכנית התמיכה של הממשלה לעובדים שהוצאו לחל"ת הגיעה לסיומה. מספר המשרות הפנויות הגיע לשיא של 1.17 מיליון ברבעון השלישי. במקביל, שיעור האבטלה בבריטניה ירד ברבעון השלישי ל-4.3% מ-4.5%, יותר מהערכות הכלכלנים שחזו שהאבטלה בשלושת החודשים שהסתיימו בספטמבר תרד ל-4.4% בלבד.

בגרמניה עלה מספר המתים מקורונה לרמה הגבוהה ביותר מאז חודש מאי. הרשויות דיווחו גם על מספר שיא של נדבקים - 312.4 לכל 100 אלף תושבים.

מניית וודאפון קפצה ב-4.8% בלונדון, אחרי שחברת הסלולר הבריטית העלתה את תחזית הרווח להמשך השנה בעקבות תוצאות חזקות במחצית הראשונה של השנה, כולל עלייה של 5% בהכנסות.

התפוקה התעשייתית בארה"ב גדלה ב-1.6% - כפליים מהצפוי

התפוקה התעשייתית בארה"ב טיפסה באוקטובר בשיעור כפול מתחזיות הכלכלנים.

התפוקה התעשייתית גדלה בחודש שעבר ב-1.6% לעומת ספטמבר, מסר היום הבנק הפדרלי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול של 0.8%.

העלייה באוקטובר באה לאחר נפילה של 1.3% בספטמבר, שנרשמה על רקע תפוקה מוגבלת במגזרי הנפט והגז באזור מפרץ מקסיקו בעקבות סופת ההוריקן איידה.

שוק הקריפטו נחתך ב-300 מיליארד ד'; ביטקוין מתחת ל-60 אלף ד'

נפילות חדות בשוק המטבעות הדיגיטליים מפילות את ערך ביטקוין מתחת ל-60 אלף דולרים. ביטקוין, מטבע הקריפטו הפופולרי בעולם, נסחר במחיר של 60,662, נפילה של 8% ביממה החולפת, לאחר שמוקדם יותר היום כבר צנח מתחת לרמה של 60 אלף דולר. אתריום, המטבע הדיגיטלי השני הכי פופולרי, נסחר במחיר של 4,322 דולרים, ירידה של 7.8% ב-24 השעות האחרונות, השווי הכולל של שוק הקריפטו צנח ב-8% ביממה החולפת, ונמוך כעת בכ-300 מיליארד דולר משיא של יותר מ-3 טריליון דולר שקבע בשבוע שעבר.

עד כה, הסיבות לירידות החדות בשוק הקריפטו עדיין לא ברורות. היום הודיעו הרשויות בסין כי בכוונתן להמשיך להיאבק בתעשיית כריית הקריפטו במדינה, בשל תג המחיר האנרגטי העצום שהפרקטיקה דורשת. מוקדם יותר השנה הובילה המתקפה של בייג'ין על כריית ביטקוין לאקסודוס של כורים למדינות אחרות.

בנובמבר שברו מטבעות דיגיטליים שיאים של כל הזמנים. ביטקוין הגיע לשיא של כמעט 70 אלף דולר ב-10 בנובמבר, והאתריום הצטרף ושבר שיא משלו יום למחרת.

מחירי היבוא בארה"ב זינקו ב-10.7% תוך שנה

מחירי היבוא בארה"ב זינקו ב-1.2% באוקטובר, העלייה החדה ביותר מאז מאי, לאחר שטיפסו ב-0.4% בספטמבר, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 1% בחודש שעבר. עם זאת, בניכוי מחירי המזון והדלק, טיפסו מחירי היבוא באוקטובר ב-0.3%.

לעומת אוקטובר 2020, קפצו מחירי היבוא ב-10.7% - הזינוק השנתי החד מאז יוני - לאחר עלייה של 9.3% ב-12 החודשים שהסתיימו בספטמבר.

מחירי היצוא עלו ב-1.5% בחודש שעבר, לאחר עליות של 0.4% ו-0.3% בספטמבר ובאוגוסט בהתאמה. לעומת אוקטובר 2020 זינקו מחירי היצוא ב-18% - הקפיצה החדה ביותר מאז החל פרסום נתון זה בשנת 1983. ב-12 החודשים שהסתיימו בספטמבר קפצו מחירי היצוא ב-16.5%.

המכירות הקמעוניות בארה"ב צוברות תנופה: עלו ב-1.7% באוקטובר

צמיחת המכירות הקמעוניות בארה"ב צברה תנופה באוקטובר על רקע המשך חוסנה של הצריכה הפרטית, למרות התגברות האינפלציה בכלכלה הגדולה בעולם.

המכירות הקמעוניות גדלו באוקטובר ב-1.7%, מסר היום משרד המסחר האמריקאי, לאחר עלייה של 0.8% בספטמבר. תחזית הכלכלנים היתה לגידול של 1.5% בחודש שעבר, לאחר עלייה של 0.7% שעליה דווח במקור בספטמבר. לעומת אוקטובר 2020, זינקו המכירות הקמעוניות ב-16.3%.

בניכוי מכירות המכוניות, צמחו המכירות הקמעוניות באוקטובר ב-1.8% - הרבה מעל לתחזית הכלכלנים לגידול של 1%. בניכוי מכירות המכוניות והדלק, גדלו המכירות הקמעוניות ב-1.4% בחודש שעבר.

אסיה נסגרה בעליות על רקע פגישת שי-ביידן

בורסות אסיה נסגרו בעליות על רקע פגישתם הוירטואלית של מנהיגי שתי הכלכלות הגדולות בעולם, ארה"ב וסין. ג'ו ביידן ושי ג'ינפינג קראו לשיתוף פעולה בין המדינות, תוך ששי קורא לביידן "חבר ותיק" וביידן אומר שעל המנהיגים חובה להימנע מקונפליקט.

בורסת הונג קונג עלתה ב-1.2%, מדד CSI של בורסות שנחאי ושנזן ללא שינוי, בטוקיו הוסיף ניקיי 0.1%, סיאול נסוגה ב-0.1% וטייוואן הוסיפה 0.3%.

במסחר בסחורות נרשמת מגמה חיובית, כשהנפט הגולמי מוסיף 0.7%. בשוק המט"ח יציבות והדולר מתחזק ב-0.1% מול הין, הליש"ט והיורו.

אמש נודע כי אילון מאסק, מנכ"ל טסלה, מכר מניות בשווי של כמיליארד דולר לאחר שמימש אופציות שקיבל כשכר. מניות טסלה ירדו ב-2% והוסיפו לרדת 1% במסחר לאחר הסגירה.

הנשיא ביידן, לפי דיווחים יכריז היום על הנגיד הבא של הבנק הפדרלי. השוק מהמר על סיכויים של 50% להמשך כהונת ג'רום פאואל, ו-50% על החלפתו בידי לייל בריינרד, המכהנת בוועדת הבנק הפדרלי. אמש נסגרו תשואות אג"ח ל-10 שנים של ממשלת ארה"ב בזינוק חד של 4 נקודות בסיס ל-1.623%.

בורסות וול סטריט ננעלו ללא שינוי

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל ביציבות, לאחר פתיחה חיובית ליום המסחר הראשון של השבוע. מדד דאו ג'ונס נסגר ללא שינוי; S&P 500 נותר אף הוא ללא שינוי; נאסד"ק שמר אף הוא על יציבות. ביום שישי קטעו המדדים את רצף העליות השבועי הארוך מזה 15 חודשים, לאחר שהאינפלציה בארה"ב זינקה בקצב מהיר מהמצופה.

בשוק האג"ח, התשואה על האג"ח הממשלתיות של ארה"ב לעשר שנים עלתה ב-0.06% ל-1.624%, לאחר שבשבוע שעבר עלתה ב-1.3%.

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן יקיים היום פגישה וירטואלית עם נשיא סין שי ג'ינפינג, בניסיון להקל את המתיחות בין שתי המעצמות הגדולות בעולם. זו תהיה השיחה השלישית של שי עם ביידן מאז שנכנס לבית הלבן בינואר, והיא אינה צפויה להניב תוצאות קונקרטיות.

מניית WeWork זינקה ב-3.4% לאחר שהחברה פרסמה דו"חות רבעוניים לראשונה כחברה בורסאית, בהם דיווחה כי הצליחה לצמצם את הפסדיה.

טסלה ירדה ב-1.9%, בהמשך לירידות שלה בשבוע שעבר. הירידות של יצרנית הרכבים החשמליים נרשמות על רקע פרשיית מכירת המניות של אילון מאסק שהחלה בשבוע שעבר, לאחר שערך סקר בטוויטר ושאל את הגולשים האם למכור מניות בשווי מוערך של 21 מיליארד דולר.

הדיון בנושא ממשיך לאחר שמאסק התנגח בטוויטר בסנאטור הדמוקרטי ברני סאנדרס, שצייץ כי על ארה"ב לדרוש מהעשירים ביותר לשלם את חלקם במסים. עד כה מכר מאסק מניות בשווי 6.9 מיליארד דולר.

הנפט התאושש; הזהב רשם ירידה קלה

מחיר הנפט התאושש מהירידות שרשם מוקדם יותר על רקע חששות מכך שארה"ב תשתמש ברזרבות הנפט שלה, וסגר את יום המסחר בעליה קלה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בדצמבר עלו ב-0.1% ונסגרו ברמה של 80.88 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק. ביום שישי נסגר הנפט בירידה של 1% והשלים שבוע שלישי ברצף של ירידות.

הזהב, לעומת זאת, רשם ירידה קלה וקטע בכך רצף של שבעה ימי עליות. החוזים על הזהב למסירה בדצמבר ירדו ב-0.1% ונסגרו ברמה של 1,866.60 דולר לאונקיה, לאחר עליה של 2.9% בשבוע שעבר.

אירופה ננעלה בעליות שערים

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות שערים ביום המסחר הראשון לשבוע זה. לונדון עלתה ב-0.1%; פרנקפורט הוסיפה 0.3%; פריז טיפסה ב-0.5%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.4%. היורו נחלש ב-0.3% מול הדולר לרמה של 1.142 דולר ליורו. הליש"ט מתחזקת ב-0.2% מול הדולר לרמה של 1.344 דולר לליש"ט.

מניית יצרנית המטוסים איירבוס הוסיפה 1.7% בבורסת פריז, לאחר שאתמול דווח כי קיבלה הזמנה ל-255 מטוסים. מדובר בהזמנה המשמעותית ביותר שקיבלה החברה מאז התקופה שקדמה לפרוץ מגפת הקורונה.

הביטקוין מוסיף 0.7% ונסחר ב-64,053 דולר, לאחר שבשבוע שעבר שבר שיא והתקרב ל-68 דולר.

ויוורק דיווחה על הפסד של 844 מיליון דולר ברבעון

ויוורק, חברת חללי העבודה המשותפים, סיימה את הרבעון השלישי לשנה זו בהפסד של 844 מיליון דולר, לפי דו"ח רבעוני שהגישה היום (ב'), מול הפסד של 999 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2020. ההפסד למניה היה 4.5 דולר.

הכנסותיה של החברה היו 669 מיליון דולר ברבעון שהסתיים בספטמבר, מול הכנסות של 811 מיליון דולר ברבעון המקביל. בספטמבר הכניסה 230 מיליון דולר, החודש החמישי ברציפות בו צמחו הכנסותיה. מספר המנויים לחללי העבודה המשותפים של החברה היה 432 אלף איש בסוף הרבעון.

ויוורק התחילה להיסחר ב-21 לאוקטובר בבורסת ניו יורק בעקבות מיזוג SPAC (מיזוג עם חברת צ'ק פתוח) עם חברת BowX, לפי שווי מוערך של 8 מיליארד דולר, אחרי כשלון מהדהד של ההנפקה שתוכננה לפני שנתיים.

כבר לא רויאל דאץ': של תהפוך לחברה בריטית בלבד ותעביר את המטה ללונדון

ענקית הנפט רויאל דאץ' של הכריזה כי היא מבטלת את הרישום המקביל שלה בשתי מדינות, בריטניה והולנד, וכעת תהיה מבוססת בבריטניה בלבד - שם תשלם מסים.

עוד הוסיפה החברה כי השינוי המבני נועד להקל על המשקיעים בבואם להעריך את שוויה של החברה, ולהקל על ההתנהלות הכספית והבירוקרטית עבורה.

לדברי רויאל דאץ', מטה החברה יעבור ללונדון מהאג, כמו גם המנכ"ל, הבכירים האחרים ופגישות חברי הדירקטוריון. היא אף תשנה את שמה, ולאחר 130 שנה בהן נקראה רויאל דאץ' תכונה מעתה רק של.

חברי הדירקטוריון יצטרכו לאשר את ההצעה בפגישה בחודש הבא. השינוי מגיע על רקע לחץ הולך וגובר על החברה להתאים את עצמה לעולם בו השאיפה היא להסתמך על פחות ופחות דלקי מאובנים.

עליות קלות באסיה; מחיר הבתים החדשים בסין בנפילה החדה ביותר מזה 6 שנים

המסחר בבורסות אסיה נסגר בעיקר בעליות ביום המסחר הראשון לשבוע זה, לאחר שבורסות סין דישדשו במשך רוב יום המסחר בעוד בורסות אחרות ביבשת רשמו עליות.

טוקיו הוסיפה 0.6%; הונג קונג עלתה ב-0.1%; שנחאי ירדה ב-0.2%; סינגפור ללא שינוי.

בסין גדלה התפוקה התעשייתית בחודש אוקטובר ב-3.5% ביחס לחודש המקביל בשנה שעברה, מול תחזיות לצמיחה של 3% בלבד. המכירות הקמעוניות במדינה עלו גם הן על הציפיות, והוסיפו 4.9% באוקטובר מול ציפיה לעליה של 3.5%.

עם זאת, ההאטה במגמת ההתאוששות הכלכלית מהמגפה ממשיכה להיות ניכרת בסין. מחיר הבתים החדשים במדינה נפל ב-0.2% באוקטובר לעומת ספטמבר, הירידה החדה ביותר מאז 2015, לאחר שבספטמבר היו ללא שינוי.

ביפן נפל התמ"ג ב-0.8% ברבעון השלישי השנה ביחס לרבעון הקודם, לפי נתונים ראשוניים שפורסמו מוקדם יותר היום. עם זאת, כלכלת המדינה צמחה ב-1.4% ביחס לרבעון המקביל ב-2020.

בשוק הנפט נרשמות ירידות. החוזים על נפט גולמי מסוג טקסס מתוק יורדים ב-0.4% ונסחרים ב-80.44 דולר לחבית, בעוד החוזים על נפט גולמי מסוג ברנט יורדים ב-0.4% ונחסרים ב-81.85 דולר לחבית.

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים