המחסור במכוניות יהדהד בכלכלה העולמית – ועלול להביא למיתון

עבור מדינות בכל העולם, תעשיית המכוניות היא חלק בלתי נפרד מהכלכלה המקומית, והן תלויות בה במידה עצומה ■ משבר אספקת החלקים לכלי רכב משבית קווי ייצור, מאיים על פרנסה של פועלים ומסכן את הצמיחה הכלכלית

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
ג'ק יואינג ופטרישה כהן
משבר רכבים מוליכים למחצה
צילום: FELIX SCHMITT/NYT
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
ג'ק יואינג ופטרישה כהן

טלטלה בתעשיית המכוניות, שהיא מנוע רב עוצמה בכלכלה הגלובלית, מאיימת על המשך הצמיחה ומרעידה חברות וקהילות התלויות בייצור המכוניות לפרנסתן.

על כל מכונית שלא יוצאת מקו ייצור בדטרויט, שטוטגרט או שנחאי – אנשים מאבדים את עבודתם. מי שפרנסתם בסכנה הם כורי עפרת ברזל לייצור פלדה בפינלנד, פועלים המייצרים צמיגים בתאילנד ועובדי פולקסווגן בסלובקיה שמתקינים צגים במכוניות כבישטח. המשרה שלהם נתונה לחסדי המחסור באספקה וצווארי הבקבוק בתובלה הימית, שמאלצים בתי חרושת לצמצם תפוקה.

תעשיית המכוניות אחראית ל-3% מהתפוקה הכלכלית הגלובלית. במדינות שמייצרות מכונית כמו גרמניה, מקסיקו, יפן, דרום קוריאה או מישיגן, האחוז הזה גבוה בהרבה. האטה בייצור מכוניות עלולה להשאיר צלקות שייקח להן שנים להיעלם.

משבר המוליכים למחצה (המחסור בשבבים הדרושים להתקנת מחשבים במכוניות) הביא לגלים של הלם בכל העולם ואילץ יצרניות של מכוניות לבטל משמרות של עובדים ולסגור זמנית קווי ייצור.

המשבר גדול מספיק כדי לדרדר מדינות למיתון. ביפן, ביתן של טויוטה וניסאן, מחסור בחלקים גרם לנפילה של 46% ביצוא מכוניות בספטמבר 2021 לעומת ספטמבר 2020. "זה פוגע קשות בצמיחה ובתעסוקה", אמר איאן שפרדסון, כלכלן ראשי בחברת הייעוץ פנתיאון מקרואקונומיקס.

פול ז'אק הוא אחד האנשים שהושפעו מהמשבר. הוא עובד באונטריו, קנדה, בחטיבה של יצרנית הרכיבים מאגנה אינטרנשיונל. במפעל מיוצרים מושבים למכוניות של קרייזלר, שיש לה מפעל מיניוואן סמוך. ז'אק, בן 57, עבד בקו הייצור כששמע שסטלנטיס (לשעבר פיאט), החברה האם של קרייזלר, מתכננת להוריד משמרות של עובדים במפעל אחר באונטריו, בגלל מחסור בשבבים הדרושים כדי לשלוט במערכות הממוחשבות במכונית. הוא וחבריו לעבודה ידעו שגם המשרות שלהם בסכנה. "מצב הרוח נעכר", הוא אמר. שני ילדיו עובדים באותו מפעל לייצור מושבים.

פרוסת סיליקון לייצור שבביםצילום: בלומברג

יצרניות המכוניות הצליחו לרכך את המכה באמצעות העלאת מחירים, שמעבירה חלק מהנטל לקונים. פורד וג'נרל מוטורס דיווחו בשבוע שעבר על ירידה גדולה במכירות וברווח בעונת הקיץ, אבל העלו את תחזיות הרווח לשנה כולה. דיימלר, יצרנית מרצדס־בנץ, הודיעה בסוף אוקטובר כי ברבעון השלישי של 2021 הרווח הנקי שלה עלה ב-20%, אף שמספר המכוניות שמכרה ירד ב-25%. מחירים גבוהים יותר לצרכן פיצו על החולשה במכירות.

מי שהכי נפגעים מהמשבר הם העובדים בקווי הייצור וצרכנים שמעוניינים לרכוש מכוניות במחיר בר השגה. השבבים מוקצים למכוניות היקרות יותר, שהן גם הרווחיות ביותר – ובעקבות כך תקופת ההמתנה למכוניות לא יוקרתיות התארכה באופן משמעותי. בגלל המחסור במכוניות חדשות, מחירי המכוניות המשומשות מרקיעי שחקים.

מכוניות שהרווחיות שלהן גבוהה, כמו פורד 150–F או שברולט סילברדו (שניהם טנדרים), "ממשיכות להיות מיוצרות בקצב", אמר רם קידמבי, שותף בחברת הייעוץ קירני מדטרויט. "אבל מכוניות עם רווחיות נמוכה יותר מושפעות מכך, וכוח העבודה שמייצר אותן מושפע גם הוא".

מפעל פולקסווגן בגרמניה. שיבושים בשרשראות האספקה עלולים לגרום לזינוק במחירצילום: POOL New/רויטרס

מחסור בחלקים לרכב ופקקים בנמלים

המחנק התחיל בשנה שעברה, עם זינוק במחירים של חומרי גלם כמו פלדה ונחושת, אמר וירן פופלי, מנכ"ל מהינדרה צפון אמריקה, זרוע של יצרנית כלי הרכב הענקית מהינדרה, שמייצרת טרקטורים לשוק האמריקאי.

ההתאוששות הלא אחידה של העולם ממגפת הקורונה הוציאה את שרשרת האספקה הגלובלית מאיזון, ומאז היא לא הצליחה להשתקם. בסוף הקיץ ארה"ב החלה אמנם לחסן אזרחים במנה השלישית, אך במלזיה התפרצות קשה של הנגיף השביתה מפעלי מכוניות שלמים.

מהינדרה סיימה במהירות את מלאי החלקים שהיה ברשותה, ונאלצה לחכות לעוד. אולם החלקים התעכבו בנמלים יחד עם מאות ספינות שנתקעו בפקקי הטעינה והפריקה, ובינתיים עלויות התובלה זינקו מ-3,000 דולר למכולה לפני המגפה – ל-20,000 דולר. פופלי סיפר כי במפעל ייצור טרקטורים בפנסילווניה החברה הפסידה "25% מהתפוקה במשך חודשיים ברציפות בגלל בעיה בכניסת מכולות" לנמל לונג ביץ' בקליפורניה.

קשה לדעת איך בדיוק הבעיות בתעשיית המכוניות יתפשטו לשאר הכלכלה, אך אין ספק שההשפעה שלהן תהיה עצומה. המון תעשיות אחרות תלויות בתעשיית המכוניות: יצרניות מכוניות הן צרכניות ענקיות של פלדה ופלסטיק, והן תומכות ברשתות ענק של ספקים, ובמסעדות וחנויות מכולת שמספקות אוכל לעובדיהן. "כשהמפעל באונטריו מושבת, כולם מרגישים את זה", אמר דיוויד קסידי, נשיא איגוד העובדים של קרייזלר במפעל.

מפעלי מכוניות נסגרים והעובדים סובלים

מפעלי מכוניות כמו המפעל של סטלנטיס באונטריו הם לפעמים המעסיקים הפרטיים הגדולים ביותר עבור הקהילות שגרות באזור, מה שהופך את ההשבתה שלהם להרסנית עוד יותר. מפעלי המכוניות גם שולטים בכלכלות מקומיות, ולכן קשה למצוא להם תחליף. לפי מחקר מ-2019 של קרן המטבע הבינלאומית, האבטלה שנוצרת בעקבות סגירת מפעלי מכוניות ממשיכה שנים רבות לאחר ביטול המשרות.

באייזנבאך, גרמניה, עיר של 42 אלף תושבים, אופל מייצרת רכב כבישטח קטן בשם גרנדלנד. אולם סטלנטיס, שהיא גם הבעלים של אופל, סגרה באוקטובר את המפעל ולא מתכננת לחזור לייצר שם עד השנה הבאה. סטלנטיס מייצרת את הדגם גם במפעל בצרפת שממשיך לעבוד, ולכן העובדים חוששים שהסגירה תהיה לצמיתות. 2,000 העובדים וספקים של המפעל באייזנבאך הוצאו אמנם לחופשה בתשלום – אולם קטיה וולף, ראש העיר של אייזנבאך, שהצטרפה למחאת העובדים מול המפעל, טוענת כי העובדים חוששים מפיטורים, ולכן הם החלו לחסוך בהוצאותיהם, מה שפוגע בעסקים המקומיים.

שבבים הם לא הרכיב היחיד שחסר בשרשרת הייצור. דן הירש, מנהל משרד דטרויט של חברת הייעוץ אליקספרטנרס, טוען כי יצרניות מחפשות בנואשות סוג של פלסטיק שממנו מייצרים מכלים לנוזל שמשות ולוחות מחוונים, וסוג אחר של פלסטיק מוקצף לייצור מושבים. אליקספרטנרס מעריכה כי בעקבות המחסור, 7.7 מיליון כלי רכב שהיו אמורים להיות מיוצרים השנה – לא ייוצרו, מה שיעלה לתעשיית המכוניות 210 מיליארד דולר.

מפעל פולקסווגן בגרמניהצילום: Michael Sohn/אי־פי

מספר קטן של מדינות אחראיות על ייצור רוב המכוניות וחלקי המכוניות בעולם – כולל ארה"ב, סין ומדינות קטנות יותר כמו תאילנד. בסלובקיה, תעשיית המכוניות אחראית ליותר משליש היצוא של המדינה. במדינה 5.4 מיליון תושבים בלבד, ויש בה מפעלים גדולים של פולקסווגן, פז'ו וקיה. סלובקיה מייצרת מיליון מכוניות בשנה – במונחים של יחידות לנפש, זהו המספר הגדול בעולם.

לא נראה שהמשבר ידעך בקרוב. יצרניות השבבים הבטיחו להגדיל את האספקה, אבל בנייה של מפעלים חדשים עבור ייצור השבבים תיקח שנים, ויצרניות המכוניות הן לא בהכרח העדיפות הראשונה. "יצרניות השבבים יעניקו עדיפות לחברות כמו אפל ו–HP, ולא לפורד", אמר גד אלון, מרצה בבית הספר למינהל עסקים וורטון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"