אמזון, פורד ומשפחה סעודית: מי המרוויחים מה-IPO הגדול מאז פייסבוק?

שווי ריביאן זינק ליותר מ-100 מיליארד דולר ביומה המסחר הראשון של מניותיה בוול סטריט ■ המשקיעים המוקדמים של יצרנית הטנדרים והמשאיות החשמליים גרפו רווחים של מיליארדי דולרים בעקבות הנפקתה הראשונה לציבור

נמרוד הלפרן
הנפקת ריביאן, היום
הנפקת ריביאן, היוםצילום: BRENDAN MCDERMID/רויטרס
נמרוד הלפרן

כמה ממשקיעיה המוקדמים של ריביאן (Rivian) גרפו היום רווחים של מיליארדי דולרים, בעקבות זינוק מניית יצרנית הטנדרים והמשאיות החשמליים ביומה הראשון בוול סטריט. זאת, לאחר שהחברה גייסה בהנפקה ראשונה לציבור (IPO) את הסכום הגדול ביותר בארה"ב מאז הנפקת פייסבוק לפני כמעט עשור.

מניית ריביאן נסגרה בזינוק של 29.1% ביום המסחר הראשון שלה בניו יורק, לאחר שבמהלך יום המסחר כבר נסקה ב-53% תוך הקפצת השווי שוק של החברה ליותר מ-100 מיליארד דולר. בשיאו של יום המסחר הפכה ריביאן ליצרנית המכוניות השנייה בגודלה בארה"ב במונחי שווי שוק, אחרי טסלה, שנסחרת לפי שווי של כטריליון דולר.

לפי ספקית המידע העסקי קראנצ'בייס, בין המרוויחים הגדולים מהנפקת ריביאן נמנים ענקית המסחר המקוון אמזון, יצרנית המכוניות פורד, ומשפחה סעודית שעשתה את הונה ממכירת מכוניות מונעות בנזין.

לקראת ההנפקה של ריביאן, בעלת המניות הגדולה ביותר בחברה היתה אמזון, אשר החזיקה ביותר מ-160 מיליון מניות ריביאן, או 22% ממניות החברה. במחיר ההנפקה הסתכם שווי הנתח ב-12.5 מיליארד דולר. השקעתה הראשונה של אמזון בריביאן, בסך 700 מיליון דולר, היתה ב-2019 - אותה השנה שבה אמזון גם הודיעה כי בכוונתה להזמין עד 100 אלף רכבים חשמליים של ריביאן. השקעות נוספות שביצעה אמזון בחברה הגדילו את סף השקעותיה בה עד הנפקתה ל-1.8 מיליארד דולר.

חברת הייעוץ וניהול ההשקעות האמריקאית טי. רו פרייס היתה לקראת ההנפקה בעלת המניות השנייה בגודלה בריביאן, עם 133.6 מיליון מניות בבעלותה, או נתח של כמעט 19% מהחברה, ששוויו במחיר ההנפקה מגיע ל-10.4 מיליארד דולר. טי. רו פרייס הובילה שלושה מסבבי גיוס הון פרטיים שביצעה ריביאן, והיתה שותפה בהובלתם של ארבעה סבבי גיוס נוספים, לפי נתוני קראנצ'בייס.

עבדול לטיף ג'מיל, החברה הסעודית הקרויה על שם מייסדה ואשר מנוהלת כיום על ידי בניו, מחזיקה בקרוב ל-114 מיליון מניות של ריביאן, או כמעט 16% מהמניות, באמצעות החברה הבת גלובל אוריקס (Global Oryx). שווי המניות הללו במחיר ההנפקה מתקרב ל-8.9 מיליארד דולר. החברה הסעודית, היא היבואנית של רכבי טויוטה לסעודיה מאז 1955, ומניות ריביאן שבבעלותה התקבלו במסגרת הלוואות בסך 303 מיליון דולר שהעמידה לריביאן, לפי דיווח בלומברג.

בעלת המניות הרביעית בגודלה בריביאן לקראת ההנפקה היתה ענקית הרכב פורד, עם כ-102 מיליון מניות, או נתח של כ-14% מהחברה, ששוויו במחיר ההנפקה היה 7.8 מיליארד דולר. יצרנית המכוניות הוותיקה, שנסחרת בשווי שוק של כ-80 מיליארד דולר, הובילה סבב גיוס הון בסך 500 מיליון דולר שביצעה ריביאן ב-2019, והשקיעה אחר כך גם בסבבי גיוס נוספים. סך השקעותיה במניות ריביאן הגיעו לכ-820 מיליון דולר.

פורד, שנוסדה לפני 118 שנים, השקיעה רבות בפיתוח מכוניות חשמליות משלה בשנים באחרונות, והשיקה לאחרונה גירסאות חשמליות של F-150, הטנדר הפופולרי ביותר בארה"ב, ושל מכונית פורד מוסטנג.

לפי נתוני קראנצ'בייס, בעלת המניות החמישית בגודלה לקראת הנפקת ריביאן היתה מנהיים אינווסטמנטס, חברה בת של חברת הסחר ושירותי הרכב האמריקאית קוקס אוטומוטיב, שהובילה סבב גיוס הון של ריביאן בסך 350 מיליון דולר לפני שנתיים. מנהיים החזיקה בנתח של כ-5.5% ממניות ריביאן, שוויין במחיר ההנפקה הסתכם ביותר מ-3 מיליארד דולר.

הגיוס הגדול ביותר ב-IPO מאז פייסבוק

טנדר חשמלי של ריביאן, שנקרא R1Tצילום: SPENCER PLATT - AFP

ריביאן האמריקאית גייסה ב-IPO כ-12 מיליארד דולר - הסכום הגבוה ביותר שגייסה חברה בארה"ב בהנפקה ראשונה מאז ה-IPO של פייסבוק ב-2012, שבו גייסה מפעילת הרשתות החברתיות 16 מיליארד דולר.

ה-IPO של ריביאן היה הגדול ביותר בעולם השנה, וה-12 בגודלו מעולם, לפי נתוני רפיניטיב. ההנפקה שיקפה לחברה שווי שוק של כ-70 מיליארד דולר - שהספיק כדי להפוך אותה לאחת מ-10 יצרניות המכוניות הגדולות בעולם במונחי שווי. על בסיס דילול מלא, ההנפקה שיקפה לריביאן שווי של 76.4 מיליארד דולר - כמעט פי שלושה משווי של 27.6 מיליארד דולר ששיקף לחברה סבב גיוס הון פרטי שביצעה מוקדם יותר השנה.

המחיר של 78 דולר למניה שבו ביצעה ריביאן את ההנפקה, היה גבוה יותר מטווח היעד של 72-74 דולר, וגבוה משמעותית מטווח היעד המקורי של 57-62 דולר למניה, לפי מסמכים שהוגשו לרשות ני"ע בארה"ב (SEC). ריביאן גם מכרה מספר גדול מהמתוכנן של מניות, 153 מיליון לעומת כ-135 מיליון שתיכננה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"

ג'ף בזוס, מייסד ויו"ר אמזון והאיש השני בעושרו בעולם. שוויו צלל ב-82.7 מיליארד דולר

הבוננזה נגמרה: האומה העשירה בעולם מגלה פתאום שהיא ענייה יותר