וול סטריט סגרה השבוע הטוב מאז יולי; הנפט ברצף העליות הארוך מ-1999

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
וול סטריט
צילום: בלומברג
עדכונים

וול סטריט סגרה השבוע הטוב מאז יולי

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות בהובלת מניות הבנקאות והקמעונות, בדרכן לשבוע הטוב ביותר מאז יולי, על רקע גידול מפתיע במכירות הקמעוניות בארה"ב ודו"חות רבעוניים חזקים של גולדמן סאקס ואלקואה. האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגו, והדולר משלים ירידה שבועית ראשונה מזה שישה שבועות מול המטבעות המרכזיים בעולם.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 0.5% בדרכו לקפיצה שבועית של 2.2% - השבוע הטוב מאז אוגוסט. מדד דאו ג'ונס טיפס ב-1.1% ונסגר מעל לרמה של 35 אלף נקודות בפעם הראשונה מאז 8 בספטמבר. בסיכום שבועי עלה מדד מניות הבלו צ'יפ ב-1.6%, ומרוחק כעת ב-0.9% משיא. מדד S&P 500 הוסיף 0.8% בדרכו לזינוק שבועי של 1.8% - החד מאז יולי. עבור שלושת המדדים היה זה שבוע חיובי שני ברציפות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים קפצה ב-0.06% לרמה של 1.57%, אולם עדיין ירדה בסיכום שבועי לאחר שסיימה את השבוע הקודם מעל לרמה של 1.6%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - יורד בפחות מ-0.1%, ונמצא בדרכו לירידה שבועית ראשונה מזה שישה שבועות, לאחר שטיפס ביום שלישי לרמתו הגבוהה מאז ספטמבר 2020.

מניית גולדמן סאקס עלתה ב-3.8% במסחר בוול סטריט, לאחר שבנק ההשקעות הגדול ביותר בוול סטריט דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים.

מניית אלקואה קפצה ב-15.2%, לאחר שיצרנית האלומיניום דיווחה על תוצאות כספיות חזקות מהצפוי, והודיעה על חלוקת דיווידנד ראשון מאז 2016.

מניית וירג'ין גלקטיק צנחה ב-16.9%, לאחר שחברת תיירות החלל של המיליארדר ריצ'רד ברנסון הודיעה על דחיית מועד תחילת טיסותיה המסחריות.

הנפט סגר שבועי חיובי שמיני ברציפות; הברנט ברצף העליות הארוך מ-1999

מחיר הנפט נסגר בשיא של שבע שנים בניו יורק, והשלים את רצף העליות השבועי הארוך ביותר מאז 1999 בלונדון, על רקע הערכות כי משבר האנרגיה העולמי יגביר את הביקוש לנפט כתחליף לגז טבעי ופחם.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 82.28 דולר לחבית, הסגירה הגבוהה ביותר מאז אוקטובר 2014, לאחר עלייה של 1.2% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי טיפס מחיר הנפט ב-3.7%, עלייה שבועית שמינית ברציפות - רצף השבועות החיובי הארוך מאז אוגוסט 2004.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 84.86 דולר לחבית, הסגירה הגבוהה ביותר מאז אוקטובר 2018, לאחר עלייה של 1%. בסיכום שבועי עלה מחיר הברנט ב-3% בדרכו לשבוע חיובי שמיני ברציפות - רצף העליות השבועי הארוך ביותר מאז אפריל 1999.

הזהב נסוג משיא של חודש - אך סגר השבוע הטוב מתחילת ספטמבר

מחיר הזהב, שפרץ אתמול מעל לרמה של 1,800 דולר ונסגר בשיא של חודש, נסוג היום בפעם הראשונה מזה ארבעה ימים, לאחר שעליות בשוקי המניות פגעו בביקוש למתכת היקרה, הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,768.3 דולר לאונקייה, ירידה של 1.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שנסגרו אתמול ברמתם הגבוהה ביותר מאז 14 בספטמבר. בסיכום שבועי טיפס מחיר הזהב ב-0.6%, העלייה השבועית החדה ביותר מאז ראשית ספטמבר.

בורסות אירופה סגרו השבוע הטוב מאז מארס; הליש"ט בזינוק החד מאז מאי

בורסות אירופה נסגרו בעליות בהובלת מניות הבנקים, בדרכן לזינוק השבועי החד ביותר מזה שבעה חודשים. הליש"ט משלימה את הקפיצה השבועית החדה ביותר מול הדולר מאז חודש מאי.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.4%; פרנקפורט טיפסה ב-0.8%; פריז הוסיפה 0.6%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.7% בדרכו לזינוק שבועי של יותר מ-3% - השבוע הטוב ביותר מאז אמצע מארס.

היורו נחלש קלות מול הדולר לשער של 1.1598 דולר ליורו, ואילו הליש"ט מתחזק ב-0.6% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3758 דולר לליש"ט, ונמצאת בדרכה לזינוק השבועי החד ביותר מאז מאי.

יצרניות המכוניות באירופה דיווחו על המכירות הגרועות ביותר לחודש ספטמבר זה יותר מ-25 שנה. מכירות מכוניות חדשות באירופה צנחו ב-25% ל-972,723, המספר הנמוך ביותר מאז 1995, כך מסר היום (שישי) איגוד יצרני הרכב באירופה (ACEA). לדברי האיחוד, הסיבה העיקרית לירידה היא המחסור באספקת שבבים.

ירידה בבטחון הצרכנים בארה"ב - קרוב לשפל של 10 שנים

בטחון הצרכנים בארה"ב נסוג החודש, ושב והתקרב לשפל של 10 שנים שקבע באוגוסט, על רקע שיבושים בשרשרות הפצה, ירידה בהשתתפות בכוח העבודה, וריאנט דלתא של נגיף הקורונה, וירידה באמון במדיניות הכלכלית של הממשל האמריקאי.

מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן ירד באוקטובר לרמה של 71.4 נקודות לעומת רמה של 72.8 נקודות בספטמבר, לפי נתונים שפורסמו היום. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של המדד לרמה של 73 נקודות.

רכיב המצב הנוכחי של המדד נפל לרמה של 77.9 נקודות לעומת רמה של 80.1 נקודות בספטמבר, ומדד הציפיות העתידיות נסוג לרמה של 67.2 נקודות לעומת רמה של 68.1 נקודות בחודש הקודם.

בראשונה מאז אפריל: ביטקוין פרץ מעל 60 אלף דולר

ערך ביטקוין, המטבע הדיגיטלי הפופולרי ביותר בעולם, פרץ מעל ל-60 אלף דולר בפעם הראשונה זה שישה חודשים, על רקע דיווחים בתקשורת לפיהם רשות ני"ע בארה"ב (SEC) צפויה לאשר בשבוע הבא השקתה של תעודת סל (ETF) העוקבת אחרי ביטקוין.

ביטקוין נסחרת במחיר של 60,095 דולר, הרמה הגבוהה ביותר מאז אפריל ועלייה של 4.6% ביממה החולפת, לפי נתוני קוין-מרקט-קאפ. שווי ביטקוין הוכפל מתחילת השנה, והולך ומתקרב לשיא של כ-65 אלף דולר שקבע מוקדם יותר השנה.

עלייה במחירי היבוא בארה"ב עקב התייקרות המזון והדלק

מחירי היבוא בארה"ב התאוששו בספטמבר בעקבות התייקרות מחירי המזון והדלקים המיובאים.

מחירי היבוא טיפסו בחודש שעבר ב-0.4% לאחר ירידה של 0.3% באוגוסט, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה חדה יותר של 0.6%.

לעומת ספטמבר 2020, קפצו מחירי היבוא ב-9.2% לאחר עלייה של 8.9% ב-12 החודשים שהסתיימו באוגוסט.

בניכוי מחירי המזון והדלק, ירדו מחירי היבוא בספטמבר ב-0.1%, בהמשך לירידה של 0.1% באוגוסט. לעומת ספטמבר 2020 נרשמה עלייה של 4.7%.

מחירי היצוא בארה"ב טיפסו בספטמבר ב-0.1% לאחר עלייה של 0.4% באוגוסט. לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, זינקו מחירי היצוא ב-16.3%, האטה לעומת קפיצה של 16.8% ב-12 החודשים שהסתיימו באוגוסט.

נפילה חדה מהצפוי במדד פעילות הייצור של ניו יורק

צמיחת פעילות הייצור באזור ניו יורק התמתנה החודש בצל שיבושים בשרשרת האספקה ולחצים אינפלציוניים.

מדד אמפייר סטייט צנח באוקטובר ל-19.8 נקודות לעומת רמה של 34.3 נקודות בספטמבר, שהיתה השנייה בגובהה מאז פרוץ מגפת הקורונה, מסר היום הבנק הפדרלי של ניו יורק.

תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר של 25 נקודות. מדד גבוה מאפס מצביע על צמיחה בפעילות הייצור, ואילו מדד שלילי משקף התכווצות בפעילות.

גולדמן סאקס ניפץ התחזיות; הכנסות בנקאות ההשקעות הוכפלו

גולדמן סאקס, בנק ההשקעות הגדול ביותר בוול סטריט, דיווח היום על זינוק ברווחיו ברבעון השלישי של השנה הודות לפעילות שיא בשוק המיזוגים והרכישות אשר הגדילה גם את רווחיהם של בנקים גדולים אחרים בארה"ב.

מניית גולדמן סאקס, שזינקה ביותר מ-48% מתחילת השנה, עולה ב-2.5% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

הבנק רשם רווח של 5.28 מיליארד דולר, או רווח של 14.93 דולר למניה, ברבעון האחרון, לעומת רווח של 3.23 מיליארד דולר, או רווח של 9.68 דולרים למניה, ברבעון השלישי של 2020. תחזית האנליסטים היתה לרווח נמוך משמעותית של 10.11 דולר למניה.

הכנסות גולדמן בתקופה המדווחת הסתכמו ב-13.61 מיליארד דולר, צמיחה של 26% לעומת הכנסות של 10.8 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה הקודמת, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 11.7 מיליארד דולר.

הכנסות חטיבת בנקאות ההשקעות של גולדמן כמעט הוכפלו ברבעון השלישי ל-3.55 מיליארד דולר, לעומת 1.93 מיליארד דולר בתקופה המקבילה.

מנכ"ל הבנק, דיויד סולומון, אמר כי גולדמן נהנה מביצועים תפעוליים חזקים, וכי "ההזדמנויות ממשיכות להיות אטרקטיביות לכל רוחב העסקים שלנו".

זינוק מפתיע במכירות הקמעוניות בארה"ב

המכירות הקמעוניות בארה"ב גדל במפתיע בחודש שעבר בהמשך לזינוק חד מכפי שהוערך תחילה בחודש הקודם - עדות להמשך התאוששות הכלכלה הגדולה בעולם ממשבר הקורונה.

המכירות הקמעוניות בארה"ב גדלו בספטמבר ב-0.7%, לאחר קפיצה של 0.9% באוגוסט, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה של 0.2% בחודש שעבר לאחר גידול של 0.7% שעליו דווח במקור באוגוסט.

לעומת ספטמבר 2020, זינקו המכירות הקמעוניות ב-13.9%.

בניכוי מכירות המכוניות, גדלו המכירות הקמעוניות בחודש שעבר ב-0.8% לעומת אוגוסט - מעל לתחזית הכלכלנים לעלייה של 0.5%.

סוכנות האנרגיה הבינלאומית: המשבר יגביר את הביקוש לנפט ב-500,000 חביות ליום

מחירי הנפט ממשיכים לנסוג לשיאים חדשים, אחרי שאתמול נסגר מחיר הזהב השחור בשיא של שבע שנים בניו יורק ובשיא של שלוש שנים בלונדון.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק עולים ב-0.1% לרמה של 82.07 דולר לחבית - הגבוהה ביותר מאז 2014, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט עולים ב-1% למחיר של 84.87 דולר לחבית.

אתמול (חמישי) הודיעה סוכנות האנרגיה הבינלאומית (IEA) כי משבר האנרגיה יגביר את הביקוש לנפט ב-500,000 חביות ליום, ועלול להגדיל את האינפלציה ולהאט את התאוששות הכלכלה העולמית ממגפת הקורונה.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב גדל בשבוע שעבר ב-6.1 מיליון חביות, עלייה שבועית שלישית ברציפות, כך מסר אתמול משרד האנרגיה האמריקאי. זאת, בניגוד לתחזיות האנליסטים לירידה של 500 אלף חביות.

ביטקוין מתקרב ל-60,000, שיא של שישה חודשים

ביטקוין הגיע לשיא של שישה חודשים, על רקע הערכות שהרגולטורים בארה"ב יאשרו את השקתה של תעודת סל (ETF) ראשונה מסוגה, שתהיה ממוקדת בחוזים עתידיים לסחר במטבע הדיגיטלי ושנועדה להנגיש את התחום למשקיעים פרטיים.

ביטקוין עולה ב-2.7% ל-59,543 דולר, הרמה הגבוהה ביותר מאז אמצע אפריל. בסך הכל הכפיל המטבע הדיגיטלי השנה את ערכו, והוא מתקרב לשיא של כל הזמנים - 64,895 דולר.

הרשות האמריקאית לניירות ערך (SEC) צפויה לאשר את שהסחר ב-ETF יחל בשבוע הבא, כך דיווח בלומברג.

עליות באסיה; יצרנית השבבים TSMC הכתה את התחזיות ברבעון השלישי

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בעליות, בהמשך למגמה אתמול בוול סטריט ובאירופה.

טוקיו עולה ב-1.5%; הונג קונג עולה ב-1.1%, אחרי שהיתה סגורה ליומיים בשל חג; שנחאי עולה ב-0.3%; סינגפור עולה ב-0.4%; טאיוואן עולה ב-2.3%.

מדד המחירים ליצרן בסין זינק בספטמבר ב-10.7% לעומת ספטמבר 2020. לעומת אוגוסט עלה במדד ב-1.2%, כך דיווחה אתמול הלשכה לסטטיסטיקה במדינה. העלייה היא החדה ביותר מאז 1996. מדד המחירים לצרכן עלה ב-0.7% לעומת ספטמבר 2020. באוגוסט עלה המדד ב-0.8%.

מניית טאיוואן סמיקונדקטור מנופקצ'ורינג (TSMC), יצרנית השבבים הגדולה בעולם, עולה ב-4.4% הודות לדו"ח רבעוני חזק שפורסם אתמול. החברה דיווחה על רווח נקי של 156.3 מיליארד דולר טאיוואני (כ-5.57 מיליארד דולר) ברבעון שהסתיים ב-30 בספטמבר, מעל לתחזיות לרווח של 149 מיליארד דולר טאיוואני בלבד.

היואן הסיני מתחזק ב-0.06% מול הדולר - ורושם שבוע שלישי ברציפות של עליות.

הנפט בשיא של 7 שנים בניו יורק; ברמתו הגבוהה מ-2018 בלונדון

מחיר הנפט נסגר בשיא של שבע שנים בניו יורק ובשיא של שלוש שנים בלונדון, למרות גידול במלאי הנפט הגולמי בארה"ב זה השבוע השלישי ברציפות.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 81.31 דולר לחבית, הסגירה הגבוהה ביותר מאז 29 באוקטובר 2014, לאחר עלייה של 1.1% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 84 דולר לחבית, הסגירה הגבוהה ביותר מאז 9 באוקטובר 2018, לאחר עלייה של 1%.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב גדל בשבוע שעבר ב-6.1 מיליון חביות, עלייה שבועית שלישית ברציפות, כך מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. זאת, בניגוד לתחזיות האנליסטים לירידה של 500 אלף חביות.

הזהב פרץ מעל 1,800 דולר בראשונה מזה חודש

מחיר הזהב טיפס זה היום השלישי ברציפות ונסגר בשיא של חודש, בצל התגברות החששות מפני לחצים אינפלציוניים ברחבי העולם, שהגבירו את הביקוש למתכת היקרה המשמשת לעיתים את המשקיעים כגידור נגד אינפלציה.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,797.9 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז 14 בספטמבר, לאחר עלייה של 0.2% בבורסת הסחורות של ניו יורק. במהלך המסחר כבר טיפסו החוזים למחיר של 1,801.9 דולר לאונקייה. זאת, לאחר שביום רביעי קפץ מחיר הזהב ב-2% - הזינוק היומי החד ביותר מזה שבעה חודשים.

אירופה בשיא של 3 שבועות; חומרי הגלם וההיי-טק הובילו העליות

בורסות אירופה נסגרו ברמתן הגבוהה ביותר זה כמעט שלושה שבועות, בהובלת מניות חומרי הגלם והטכנולוגיה.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.9%; פרנקפורט קפצה ב-1.4%; פריז הוסיפה 1.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-1.2%.

היורו נחלש מול הדולר בפחות מ-0.1% לרמה של 1.1593 דולר ליורו, ואילו הליש"ט מתחזקת ב-0.2% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.3688 דולר לליש"ט.

האטה חדה מהצפוי בעליית מדד המחירים ליצרן בארה"ב

העליות במחירים הסיטונאים בארה"ב התמתנו בחודש שעבר, עדות אפשרית להקלה בשיבושים בשרשרת האספקה ובמחסור בחומרי גלם שגרמו להתייקרות עלויות היצרנים.

מדד המחירים ליצרן (PPI) טיפס בספטמבר ב-0.5% לעומת החודש הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי, מעט פחות מתחזיות הכלכלנים לעלייה של 0.6%, והאטה לעומת עלייה של 0.7% באוגוסט ושל 1% ביולי.

לעומת ספטמבר 2020, קפץ המדד ב-8.6%, הזינוק החד ביותר מאז החל להתפרסם נתון זה בנובמבר 2010, ועלייה לעומת זינוק של 8.3% ב-12 החודשים שהסתיימו באוגוסט. עם זאת, תחזית הכלכלנים היתה לזינוק חד אפילו יותר של 8.7%.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה הנחשבים לתנודתיים, טיפס ב-0.2% בספטמבר לעומת החודש הקודם - נמוך משמעותית מהתחזיות עלייה של 0.5%, והאטה לעומת עלייה של 0.6% בחודש הקודם.

לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, עלה מדד הליבה ב-6.8% - פחות מתחזיות הכלכלנים לזינוק של 7.1%.

מספר המובטלים בארה"ב ברמתו הנמוכה מפרוץ הקורונה

מספר המובטלים החדשים בארה"ב ומספר תביעות האבטלה המתמשכות ירדו לרמתם הנמוכה ביותר מאז פרוץ מגפת הקורונה, עדות להמשך התאוששות שוק התעסוקה האמריקאי מהמשבר.

מספר תביעות האבטלה הראשונות נסוג בשבוע שעבר לרמה של 293 אלף, רמתו הנמוכה ביותר מאז מארס 2020, לעומת 329 אלף בשבוע הקודם, כך מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר, לרמה של 320 אלף תביעות ראשונות, לעומת 326 אלף תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם.

מספר תביעות האבטלה הראשונות השבועי נמצא במגמת ירידה מתחילת 2021, אולם עודנו גבוה מרמתו לפני פרוץ משבר הקורונה, אז היה מספר תביעות האבטלה השבועי ברמה של 200 אלף, קרוב לשפל של 50 שנה.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות, שמפורסם בפיגור של שבוע, ירד ל-2.59 מיליון בשבוע שהסתיים בשני באוקטובר, רמתו הנמוכה ביותר מאז אמצע מארס 2020, לעומת 2.73 מיליון תביעות בשבוע שקדם לו. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר במספר התביעות המתמשכות, ל-2.67 מיליון, לעומת 2.71 מיליון תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע שלפניו.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות עדיין גבוה בקרוב למיליון מהממוצע השבועי ב-2019, לפני פרוץ משבר הקורונה - שהיה 1.7 מיליון.

עליות באסיה

עליות נרשמו הבוקר במסחר בבורסות אסיה בעקבות העליות אמש בוול סטריט.

טוקיו עלתה ב-1.5%. שנחאי ירדהב-0.1%. מומבאי הוסיפה 0.6%.סינגפור עלתה ב-0.3%. בורסת הונג קונג סגורה לרגל חג.

מדד המחירים ליצרן בסין זינק בספטמבר ב-10.7% לעומת ספטמבר 2020. לעומת אוגוסט עלה במדד ב-1.2%, כך דיווחה הלשכה לסטטיסטיקה במדינה. העלייה היא החדה ביותר מאז 1996.

מדד המחירים לצרכן עלה ב-0.7% לעומת ספטמבר 2020. באוגוסט עלה המדד ב-0.8%.

בסינגפור פורסמו נתוני הצמיחה הכלכלית של הרבעון השלישי, ועל פיהם התרחבה כלכלת סינגפור ב-6.5% בשלושת החודשים האחרונים לעומת הרבעון המקביל אשתקד. בנוסף, הבנק המרכזי במדינה הידק את המדיניות המוניטרית על ידי כך שהוא מאפשר כעת לדולר הסינגפורי להתחזק מול סל מטבעות בטווח שלא פורסם.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק מתחזקים ב-0.6% ל-80.90 דולר לחבית.

הין היפני מתחזק ב-0.3% מול הדולר. הדולר האוסטרלי מתחזק ב-0.1%.

החוזים על המסחר בוול סטריט צופים עליות של עד 0.4%.

ההיי-טק הוביל העליות בוול סטריט; תשואת אג"ח ארה"ב צנחה

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות בהובלת מניות ההיי-טק, וקטעו בכך את רצף הירידות היומי הארוך מזה שלושה שבועות, לאחר שתשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות צנחה על רקע התגברות מפתיעה של האינפלציה בארה"ב. הדולר נסוג משיא של שנה מול המטבעות המרכזיים בעולם.

תשומת לב המשקיעים היתה נתונה גם לעונת הדו"חות הרבעוניים בוול סטריט, שנפתחה היום באופן בלתי רשמי, ולפרוטוקול ישיבתו האחרונה של הבנק הפדרלי, שפורסם היום, ושממנו עלה כי קיימת הסכמה רחבה בין בכירי הבנק על תחילת צמצום תמריצי הקורונה בחודש הבא או בדצמבר.

מדד נאסד"ק עלה ב-0.7%; מדד דאו ג'ונס נסגר כמעט ללא שינוי; מדד S&P 500 הוסיף 0.3%, לאחר שנסוג בשלושה ימי המסחר הקודמים - הרצף השלילי הארוך ביותר מזה שלושה שבועות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.03% לרמה של 1.54%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - צונח ב-0.5%, לאחר שטיפס אתמול לרמתו הגבוהה מאז ספטמבר 2020.

עונת הדו"חות הרבעוניים נפתחה היום כאמור, ואנליסטים צופים כי הרווח המצרפי של החברות שנכללות במדד S&P 500 צמח בכ-30% ברבעון השלישי של 2021, לאחר זינוק של 96% ברבעון השני של השנה, לפי נתוני רפיניטיב.

מניית ג'י.פי מורגן צ'ייס ירדה ב-2.4% במסחר בוול סטריט, על אף שהבנק הגדול ביותר בארה"ב במונחי נכסים דיווח על רווח רבעוני גבוה מהצפוי, וכי עסקי הייעוץ למיזוגים רשמו את הרווח הרבעוני הגבוה ביותר בתולדותיהם.

מניית בלאקרוק עלתה ב-3.9%, לאחר שענקית ההשקעות דיווחה על גידול חד מהצפוי של 23% ברווחיה הרבעוניים. מניית דלתא איירליינס נסוגה ב-5.8%, לאחר שחברת התעופה דיווחה על רווח רבעוני ראשון מאז פרוץ מגפת הקורונה, אולם הזהירה כי התייקרות מחירי הדלק ועלויות נוספות יפגעו בתוצאותיה בשורה התחתונה ברבעון הנוכחי.

הנפט נסוג משיא של 7 שנים - אך נסגר מעל 80 דולר לחבית

מחיר הנפט נסוג משיא של שבע שנים בניו יורק בדרכו לסגירה שלילית ראשונה מזה חמישה ימים, אולם נותר מעל לרמה של 80 דולר לחבית, בצל חוסר ודאות סביב הצמיחה הכלכלית העולמית.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 80.44 דולר לחבית, ירידה של 0.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, וקטעו בכך רצף של ארבעה ימי עליות. אתמול נסגרו החוזים ברמתם הגבוהה ביותר מאז 30 באוקטובר 2014.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 83.18 דולר לחבית, ירידה של 0.3%.

הזהב קפץ ב-2% - הזינוק היומי החד מזה 7 חודשים

מחיר הזהב רשם את הזינוק היומי החד ביותר מזה שבעה חודשים, ונסגר בשיא של חודש, לאחר שהיחלשות הדולר הגבירה את תיאבון המשקיעים למתכת היקרה, שמחירה נקוב בדולרים. החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,794.7 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז 15 בספטמבר, לאחר עלייה של 2% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

הדולר נסוג משיא של שנה לאחר שהאינפלציה בארה"ב טיפסה במפתיע לשיא של 13 שנים. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - צונח ב-0.5%, לאחר שטיפס אתמול לרמתו הגבוהה מאז ספטמבר 2020.

דו"חות חזקים דחפו את אירופה לשיא של שבועיים; SAP ו-LVMH זינקו

בורסות אירופה נסגרו בשיא של שבועיים, בהובלת מגזרי ההיי-טק ומוצרי היוקרה, על רקע פתיחה חזקה את עונת הדו"חות הרבעוניים ביבשת.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.2%; פרנקפורט טיפסה ב-0.7%; פריז הוסיפה 0.8%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.7% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מזה שבועיים. היורו מתחזק ב-0.4% מול הדולר לשער של 1.1576 דולר ליורו, והליש"ט מטפסת ב-0.4% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3643 דולר לליש"ט.

מניות ההיי-טק הובילו את העליות היום בשוקי אירופה, לאחר שענקית התוכנה הגרמנית SAP דיווחה על תוצאות רבעוניות חזקות מהצפוי והעלתה את תחזית ההכנסות השנתית. מניית SAP קפצה ב-3.9%. מניית LVMH זינקה ב-3.2% לאחר שענקית מוצרי היוקרה הצרפתית דיווחה על מכירות רבעוניות שעלו על תחזיות האנליסטים.

כלכלת בריטניה צמחה ב-0.4% באוגוסט ביחס לחודש יולי, לפי לשכת הסטטיקה הממלכתית במדינה. מדובר בצמיחה של 6.9% ביחס לאוגוסט בשנה שעברה. עם זאת, הצפי היה לצמיחה חודשית של 0.7%, והתמ"ג עודנו נמוך ב-0.8% משהיה לפני המגפה, בפברואר 2020. החמצת הציפיות מוסיפה לתחושה כי ההתאוששות הכלכלית העולמית ממגפת הקורונה עברה את שיאה.

ריבית המשכנתאות בארה"ב זינקה לרמתה הגבוהה מאז יוני

הריבית על המשכנתאות בארה"ב המשיכה לטפס בשבוע שעבר, תוך פגיעה בכוח הקנייה של רוכשי בתים המתמודדים גם כך עם התייקרות חדה במחירים.

הריבית על המשכנתאות ל-30 שנה, הנחשבת למשכנתא הסטנדרטית בארה"ב, טיפסה בשבוע שעבר ל-3.18%, רמתה הגבוהה ביותר מאז יוני, לעומת 3.14% בשבוע שלפניו, לפי נתוני הסקר השבועי של איגוד בנקאי המשכנתאות (MBA) שפורסמו היום (רביעי).

בחודש החולף עלתה הריבית על המשכנתאות ב-0.15%.

אופ"ק הותיר ללא שינוי את תחזית הביקוש לנפט ב-2022

ארגון יצואניות הנפט אופ"ק הותיר היום ללא שינוי את התחזית לביקוש לנפט ברחבי העולם בשנה הבאה, וקיצץ את התחזית לשנה הנוכחית.

בדו"ח החודשי נכתב כי הביקוש ב-2022 יצמח ב-4.2 מיליון חביות ביום – ללא שינוי מהתחזית שפירסמה בספטמבר – לממוצע של 100.8 מיליון חביות ביום.

אופ"ק צופה צמיחה בביקוש הגלובלי ב-2021 של 5.8 מיליון חביות ביום, לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 5.96 מיליון חביות ביום.

תחזית הצמיחה באספקת הנפט ממדינות שאינן באופ"ק ב-2022 עודכנה כלפי מעלה ב-100 אלף חביות ביום, ל-3 מיליון חביות ביום.

בנק ג'יי. פי מורגן צ'ייס דיווח על עלייה ברווח הנקי ברבעון השלישי

בנק ג'יי. פי מורגן צ'ייס דיווח היום על עלייה ברווח הנקי ברבעון השלישי ל-11.69 מיליארד דולר, או 3.74 דולר למניה, לעומת 9.44 מיליארד דולר, או 2.92 דולר למניה, ברבעון המקביל בשנה שעברה.

ההכנסות עלו ל-29.65 מיליארד דולר מ-29.3 מיליארד דולר. בסעיף ההכנסות מפעולות מימון (net interest Income או בקיצור NII) נרשמה עלייה של 1% ל-13.2 מיליארד דולר. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 3 דולר למניה על הכנסות של 29.79 מיליארד דולר.

יו"ר ומנכ"ל הבנק, ג'יימי דיימון, אמר כי התוצאות "חזקות" בזמן שהכלכלה ממשיכה להתאושש. מניית הבנק עלתה עד כה השנה ב-30%.

הונג קונג ירדה ב-1.4%; היבוא בסין החמיץ את התחזיות ב-20% בספטמבר

המסחר בבורסות אסיה נסגר ללא מגמה ברורה, לאחר שוול סטריט השלימה אמש את רצף הירידות הארוך ביותר זה שלושה שבועות.

טוקיו ירדה ב-0.3%; הונג קונג ירדה ב-1.4%; שנחאי עלתה ב-0.4%; סינגפור הוסיפה 1.4%.

סין דיווחה על צניחה חדה ביבוא, נמוכה משמעותית מהציפיות בספטמבר. כלל היבוא למדינה בדולרים היה 240 מיליארד דולר - עלייה של 17.6% לעומת החודש המקביל בשנה שעברה. מדובר ב-20% פחות מציפיות האנליסטים. עם זאת, היצוא הסיני עלה על הציפיות, והגיע ל-305.7 מיליארד דולר בספטמבר, עלייה של 28.1% ביחס לשנה שעברה ו-21% יותר מצפי האנליסטים.

עודף הסחר של סין עם ארה"ב התרחב ל-42 מיליארד דולר, נוכח גידול של 30% ביצוא ביחס לספטמבר שעבר ועליה של 17% בלבד ביבוא.

הנפט רושם ירידות, אך נותר מעל 80 דולר לחבית. החוזים על נפט גולמי מסוג טקסס מתוק נסוגים ב-0.2% ל-80.48 דולר לחבית.

הביטקוין נסחר ב-55,413 דולר לביטקוין, לאחר שקפץ ב-10% בשבוע שעבר.

לקראת פתיחת עונת הדו"חות: וול סטריט ברצף השלילי הארוך זה 3 שבועות

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות זה היום השלישי ברציפות, הרצף השלילי הארוך מזה שלושה שבועות, בצל חששות כי שיבושים בשרשראות הפצה ולחצים אינפלציוניים יפגעו בצמיחה הכלכלית וברווחי החברות. זאת, לקראת פתיחת עונת הדו"חות הרבעוניים בארה"ב, ולאחר שקרן המטבע הבינ"ל (IMF) הזהירה כי התאוששות הכלכלה העולמית מאבדת מתנופתה - והנמיכה קלות את תחזית הצמיחה לשנה הנוכחית. הדולר מתחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם, ותשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגה מתחת ל-1.6%.

מדד נאסד"ק נסגר בירידה של 0.1%; מדד דאו ג'ונס איבד 0.3%; מדד S&P 500 נסוג ב-0.2%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.04% לרמה של 1.57%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.2%.

עונת הדו"חות הרבעוניים נפתחת השבוע בוול סטריט, ואנליסטים צופים כי הרווח המצרפי של החברות שנכללות במדד S&P 500 צמח בכ-30% ברבעון השלישי של 2021 - לאחר זינוק של 96% ברבעון השני של השנה, לפי נתוני רפיניטיב. בין החברות האמריקאיות הבולטות שיפרסמו מחר (ד') את תוצאותיהן הכספיות, נמנות ג'י.פי מורגן צ'ייס, בלאקרוק ודלתא איירליינס.

מניית קיורוואק (CureVac) צנחה ב-4.6% בוול סטריט, לאחר שהחברה הגרמנית הודיעה על זניחת מאמציה לפיתוח חיסון לקורונה בטכנולוגיית mRNA (RNA שליח) עקב תוצאות מאכזבות של ניסויים בחיסון, ומסרה כי במקום זאת תתמקד בחיסון מבוסס RNA שהיא מפתחת במשותף עם גלקסו־סמיתקליין הבריטית. קיורוואק עלתה לכותרות במארס 2020, לאחר שממשלת גרמניה האשימה את הממשל האמריקאי בניסיון לשכנע את החברה לעבור לארה"ב כדי להבטיח לממשל בלעדיות על החיסון שעל פיתוחו עמלה.

הנפט נסגר בשיא של 7 שנים בניו יורק; נסוג משיא של 3 שנים בלונדון

מחיר הנפט נסגר בניו יורק מעל לרמה של 80 דולר לחבית זה היום השני ברציפות, לאחר שעשה זאת אתמול בפעם הראשונה זה שבע שנים, על רקע משבר האנרגיה הגלובלי. בה בעת, מחיר הנפט בלונדון נסוג לאחר שקרן המטבע הבינלאומית (IMF) הזהירה כי התאוששות הכלכלה העולמית מאבדת מתנופתה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 80.64 דולר לחבית, הסגירה הגבוהה ביותר מאז אוקטובר 2014, לאחר עלייה של 0.2% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 83.42 דולר לחבית, ירידה של 0.3%, לאחר שנסגרו ביום שני ברמתם הגבוהה ביותר מאז אוקטובר 2018.

הורדת תחזית קרן המטבע דחפה את הזהב לשיא של שבוע

מחיר הזהב, הנחשב למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר, נסגר ברמתו הגבוהה ביותר זה כמעט שבוע, לאחר שקרן המטבע הבינ"ל (IMF) הזהירה כי התאוששות הכלכלה העולמית מאבדת מתנופתה, והנמיכה קלות את תחזית הצמיחה לשנה הנוכחית.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,759.3 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז 6 באוקטובר, לאחר עלייה של 0.2% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

סגירה שלילית באירופה - אך הירידות התמתנו

בורסות אירופה נסגרו בירידות בצל התנודתיות בשוקי המניות העולמיים, על רקע חוסר ודאות סביב לחצים אינפלציוניים, שיבושים בשרשרת האספקה ומדיניות בנקים מרכזיים.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.2%; פרנקפורט ופריז איבדה 0.3%; מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.1%, לאחר שכבר נפל ביותר מ-1% בתחילת יום המסחר. היורו נחלש מול הדולר ב-0.1% לשער של 1.1539 דולר ליורו, ואילו הליש"ט מתחזק מול המטבע האמריקאי ב-0.1% לרמה של 1.3602 דולר לליש"ט.

בבריטניה פחת שיעור האבטלה ל-4.5% בשלושת החודשים שהסתיימו באוגוסט - ירידה של 0.4% לעומת הרבעון הקודם. לפני מגפת הקורונה היה שיעור האבטלה 5%. המשק הבריטי הוסיף 207 אלף משרות בין יולי לספטמבר והגיע ל-29.2 מיליון משרות, שיא של 20 שנה.

הלירה הטורקית בשפל, שוב; ארדואן אותת על מבצע בסוריה

הלירה הטורקית שוב ירדה לשפל לאחר הנשיא רג'פ טאיפ ארדואן אותת על אפשרות של מבצע צבאי טורקי חדש בסוריה השכנה.

המטבע הטורקי נחלש ב-0.2% מול הדולר לרמה של 9.0174 לירה לדולר, לאחר שמוקדם יותר כבר נסוג ב-0.4% לשפל של 9.0398 לירה לדולר, והשלים בכך נפילה של יותר מ-6% מול המטבע האמריקאי בחודש החולף.

היחלשות הלירה היום באה לאחר שארדואן אמר אמש (ב') כי טורקיה נחושה בדעתה לחסל את האיומים עליה שמקורם בסוריה "בין אם באמצעות כוחות שכבר פעילים שם, או בכוחות עצמנו".

"פיצול מסוכן": קרן המטבע חתכה תחזית הצמיחה של ארה"ב

קרן המטבע הבינ"ל (IMF) הזהירה כי התאוששות הכלכלה הגלובלית ממשבר הקורונה מאבדת מתנופתה, וכי ישנם פערים הולכים וגדלים במידת ההתאוששות באזורים שונים בעולם, אולם המשיכה לדבוק בתחזיתה להתאוששות כלכלית איתנה מהמשבר.

הקרן צופה כעת צמיחה של 5.9% בתוצר העולמי ב-2021, לעומת תחזית של 6% בחודש יולי, לפי התחזית הכלכלית העולמית העדכנית שפורסמה היום (ג'). הקרן הותירה ללא שינוי את תחזית הצמיחה לשנת 2022 ברמה של 4.9%. בשנת 2020, התכווץ התוצר העולמי ב-3.1% בצל המגפה הגלובלית.

הקרן הזהירה כי גברו הסיכונים לצמיחה, וכי סיכונים אלו כוללים את התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה, שיבושים בשרשרת האספקה העולמית, התגברות האינפלציה והתייקרות מחירי המזון והדלק. מאחורי נתוני התחזית העולמיים, מסתתרות הפחתות חדות בתחזיות הצמיחה של כמה מדינות, במיוחד מדינות עניות שאספקת החיסונים שלהן מוגבלת.

"בסך הכל, גברו הסיכונים לתחזיות הכלכליות, ושקלול התמורות במדיניות הפך למסובך יותר", נכתב בדו"ח. "פיצול מסוכן בתחזיות הכלכליות של מדינות שונות ממשיך להיות מדאיג ביותר".

מבין הכלכלות הגדולות בעולם, קרן המטבע חתכה את התחזית לצמיחת ארה"ב ב-2021 מ-7% ל-6%, בעיקר בשל שיבושים באספקה, אולם העלתה את התחזית של 2022 מ-4.9% ל-5.2%. סין חזויה לצמוח ב-8% השנה וב-5.6% בשנה הבאה, נמוך ב-0.1% לעומת יולי בתחזיות לשתי השנים, מסרה הקרן. התחזית לצמיחת גוש היורו לשנה הנוכחית הועלתה מ-4.6% ל-5%, והתחזית לשנת 2022 נותרה ללא שינוי ברמה של 4.3%.

התחזית ליפן, בריטניה, גרמניה וקנדה כולן הופחתו לשנה הנוכחית, אולם הועלו לשנת 2022. הצמיחה במדינות עם רמות הכנסה נמוכות צפויה להסתכם השנה ב-3% בלבד, לעומת תחזית של 3.9% ביולי.

ביטקוין מעל 57 אלף ד' - רמתו הגבוהה ממאי; קפץ ב-30% מתחילת החודש

ביטקוין נסחר מעל לרמה של 57 אלף דולר, רמתו הגבוהה מאז מאי, על רקע הערכות הסוחרים כי המטבע הדיגיטלי הפופולרי ביותר בעולם יעמיד במבחן על השיא שקבע מוקדם יותר השנה.

ערך ביטקוין נסחר ברמה 57,387 אלף דולר, עלייה של יותר מ-1% ביממה החולפת, וזינוק של כמעט 16% בשבוע החולף, לפי נתוני קוין-מרקט-קאפ. מתחילת אוקטובר קפץ ביטקוין בקרוב ל-30% ומתחילת 2021 נסק ב-95%, אולם המטבע עודנו נמוך ביותר מ-10% משיא של כ-65 אלף דולר שקבע באפריל.

אנליסטים מייחסים את העלייה בשווי ביטקוין לדעיכת החששות מפני הידוק הרגולציה על המטבע בארה"ב ובסין, ולציפיות לכך שרשות ני"ע בארה"ב (SEC) תעניק אישור לתעודת סל (ETF) שתעקוב אחרי מחיר ביטקוין.

ביקוש שיא להנפקת אג"ח ירוקות של האיחוד האירופי

האג"ח הירוקות שהנפיק האיחוד האירופי זוכות להצלחה מסחררת ונהנות מביקוש יתר עם כניסתן לשוק. האיחוד הנפיק אג"ח בשווי 12 מיליארד יורו, אך קיבל הזמנות בשווי 135 מיליארד יורו.

מדובר באג"ח לפרעון ב-2037, עוד 16 שנים, חלק קטן מתוכנית להנפקת אג"ח ירוקות בשווי 250 מיליארד יורו. הביקוש הגבוה לאג"ח ירוקות לרוב גבוה, והן נמכרות בפרמיה שזכתה לכינוי Greenium, על משקל פרימיום.

ההכנסות ינותבו למדינות האיחוד, לשימוש עבור פרויקטים להתייעלות אנרגטית, אנרגיה נקייה והתאמות לשינויי משבר האקלים. לא כל הפרויקטים המתוכננים במדינות היעד אושרו, וחלקם עדיין נמצאים במחלוקת פוליטית.

אסיה נסגרה בירידות; הונג קונג ושנחאי נפלו ב-1.7%

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בירידות שערים נוכח הירידות בוול סטריט אמש, ובמקביל לנסיקת מחירי הנפט על רקע משבר האנרגיה העולמי.

טוקיו יורדת ב-0.9%; הונג קונג מפחיתה 1.7%; שנחאי יורדת ב-1.6%; סינגפור יורדת ב-0.5%.

הבנק המרכזי של דרום קוריאה השאיר הבוקר (ג') את הריבית על כנה, לאחר שבחודש אוגוסט העלה אותה לראשונה מזה שלוש שנים.

שוק הנפט ללא שינוי. החוזים על נפט גולמי מסוג טקסס מתוק נסחרים ב-80.52 דולר לחבית; החוזים על נפט גולמי מסוג ברנט נסחרים ב-83.71 דולר לחבית.

בייג'ין פותחת בביקורת נרחבת על מגזר הפיננסים במדינה

בייג'ין החלה בבדיקה מקיפה לגילוי שחיתות במגזר הפיננסים במדינה, מערכת שמנהלת 54 טריליון דולר, לראשונה מזה שש שנים.

ועדה מטעם בייג'ין תחל בבדיקה של הרגולטורים בתחום הפיננסים, המבטחים הגדולים והבנקים שבבעלות המדינה. צוות של הוועדה המרכזית לבחינת המשמעת יתחיל בבדיקה שצפויה להימשך חודשיים, ויקבל תלונות ודו"חות ממדליפים עד ה-15 לדצמבר. כך לפי הצהרה שפירסמו ביום ב'.

לדברי גואו שוצ'ינג, יו"ר הרגולטורית הסינית לבנקאות וביטוח, העדיפות העליונה היא שיתוף פעולה עם צוות החקירה. מדובר באחד מתוך 25 מוסדות פיננסיים שיבדקו בסבב השמיני של בדיקות שעורכת המפלגה הקומוניסטית מאז 2017. בעבר התמקדו בגופים בממשל המרכזי והמקומי, לצד חברות שבבעלות המדינה. כעת, יבחנו בין היתר הבנק של סין, הרשות לרגולציה של ני"ע, הבורסות של שנזן ושנחאי והבנקים הגדולים ביותר שבבעלות המדינה.

עליבאבא התאוששה ב-24% תוך ארבעה ימים

מניית ענקית האינטרנט הסינית עליבאבא המריאה ב-24% בארבעה ימי מסחר, לאחר שב-5 לאוקטובר הגיע לרמתה הנמוכה ביותר אי פעם בבורסת הונג קונג.

ההמראה מגיעה על רקע קנס שספגה חברת הסחר המקוון מייטואן על התנהלות שפוגעת בתחרות. מדובר בקנס נמוך מהמצופה, כ-3.44 מיליארד יואן (כ-500 מיליון דולר), שמעורר תקווה בשוק כי הבחינה הרגולטורית המדוקדקת של בייג'ין מול ענקיות הטכנולוגיה הגיעה לסיומה.

גם ענקיות טכנולוגיה אחרות בסין התאוששו לאחר הקנס. מניית טנסנט עלתה בשבוע החולף ב-10%, ומניית מייטואן זינקה אתמול (ב') ב-9.2%.

לפי נתוני בלומברג, 36 מתוך 38 אנליסטים שנשאלו האמינו בהמשך התנופה של עליבאבא, וצפו עליה של 45% במנייתה ב-12 החודשים הקרובים.

וול סטריט נסגרה בירידות, דאו ג'ונס הפסיד 0.7%

בורסות וול סטריט ננעלו בירידות, אחרי שבתחילת יום המסחר רשמו עליות. זאת על רקע החששות מאינפלציה ושיבושים בשרשראות האספקה העולמיות. השבוע תיפתח עונת הדו"חות הכספיים של הרבעון השלישי בוול סטריט, כאשר הבנקים הגדולים - ג'יי.פי מורגן צ'ייס, מורגן סטנלי וגולדמן סאקס - יפרסמו את דו"חותיהם הראשונים ביום רביעי.

מדד נאסד"ק ירד ב-0.6%; מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.7%, אחרי שסגר את שבוע שעבר בעלייה של 1.2% - השבוע הטוב ביותר שלו מאז סוף יוני; מדד S&P 500 הפסיד 0.7%. מסחר בשוק האג"ח לא מתקיים היום בשל קולומבוס דיי.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.3%.

בנק גולדמן סאקס חתך את התחזית לצמיחה הכלכלית של ארה"ב ב-2022 ל-4% מ-4.4% ואת התחזית ל-2021 מ-5.7% ל-5.6%.

החוזים העתידיים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק התחזקו ב-1.4% ל-80.45 דולר לחבית, והחוזים על נפט מסוג ברנט עולים ב-1.4% ל-83.56 דולר לחבית. זה שבוע שביעי ברציפות של עליות בשוק הנפט, על רקע משבר האנרגיה הגלובלי.

מניית סאות'ווסט איירליינס (LUV) יורדת ב-4% אחרי שחברת התעופה ביטלה יותר מ-1,800 טיסות במהלך סוף השבוע בשל מזג אוויר בעייתי ומחסור באנשי צוות.

בורסות אירופה נסגרו בעיקר בעליות; אסוס צנחה ב-13.4%

בורסות אירופה נסגרו בעיקר בעליות. לונדון עלתה ב-0.7%. פרנקפורט ללא שינוי, פריז עלתה ב-0.2%. מדד סטוקס 600 ללא שינוי.

מניית אסוס צנחה ב-13.4% בלונדון לאחר שהודיעה כי המנכ"ל ניק בייטון יפרוש באופן מיידי ופירסמה אזהרת רווח.

הליש"ט והיורו ללא שינוי מול הדולר, ונסחרים בשער של 1.362 ו-1.157 דולר בהתאמה.

ביטקוין ממשיך לנסוק, ועבר את רף 57,000 דולר

הביטקוין עבר היום (שני) את רף ה-57 אלף דולר, וממשיך במגמת עלייה שנמשכת זה שבועיים.

המטבע הדיגיטלי עולה ב-4% לשער של 57,498 דולר, הרמה הגבוהה ביותר מאז תחילת מאי. גם האתר רושם עליות. המטבע הדיגיטלי מוסיף 2% לערכו לשער של 3.599 דולר.

אם המגמה תמשיך, ביטקוין עשוי להגיע לשיא כל הזמנים - 65,000 דולר. העלייה הנוכחית מתרחשת על רקע תקוות של חובבי המטבע הדיגיטלי כי בקרוב יאושר סחר בחוזי ביטקוין על ETF, לצד דברים שאמרו בכירים בבנק הפדרלי וברשות לניירות ערך (SEC), שאין בכוונתם לאסור על מסחר בבטיקוין.

בסך הכל עלה המטבע הדיגיטלי ב-31% החודש, ו-89% מתחילת השנה.

עליות באסיה

המסחר בבורסות אסיה התנהל בעליות בתחילתו של שבוע חדש. טוקיו עלתה ב-1.6%. הונג קונג עלתה ב-1.7%. סינגפור עלתה ב-0.1%. בסיאול לא התקיים היום מסחר.

מניות הטכנולוגיה הסיניות שנסחרות בהונג קונג מובילות את העליות. חברת הסחר המקוון מייטואן זינקה ב-9.2% לאחר שביום שישי הרגולטור הסיני הודיע כי קנס אותה ב-3.44 מיליארד יואן (כ-500 מיליון דולר, סכום נמוך מהמצופה) בעקבות התנהלות לא תחרותית.

טנסנט עלתה ב-3% ועליבאבא ב-9%.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק עולים ב-1.9% ל 80.85 דולר לחבית על רקע משבר האנרגיה הגלובלי.

הין היפני מתחזק ב-0.4% מול הדולר, הדולר האוסטרלי ב-0.2%. מדד הדולר מתחזק בכמעט 0.1%.

החוזים על המסחר בוול סטריט צופים ירידות של עד0.4%.

מחירי הפחם בסין בשיא

גשמים עזים ושיטפונות הרחיבו את סגירת מכרות הפחם באזור הגדול ביותר בסין לייצור פחם. המחירים זינקו לשיאים.

60 מתוך 682 מכרות פחם נסגרו במחוז שאנשי, שייצר 30% מאספקת הדלק של סין השנה.

החוזים העתידיים על הפחם בבורסת הסחורות של ז'נגז'או עלו ב-12% הבוקר, ל-1,408.2 יואן (218.54 דולר), שיא תוך יומי.

מחירי הכותנה בשיא שלא נרשם כמותו מאז יולי 2011

מחירי הכותנה בשיא שלא נרשם כמותו מאז יולי 2011. מחיר חולצת טריקו עלה ב-1.50 דולרים ל-2 דולרים בממוצע, על פי הפדרציה הלאומית לקמעונאות .

מחירי הכותנה זינקו לשיא ביום שישי – 1.16 דולר ל-500 גרם, רמה שלא נרשמה מאז ה-7 ביולי 2011. מחיר הסחורה עלה בשבוע שעבר ב-6%, ועד כה השנה זינק ב-47%. אחת הסיבות היא מזג אוויר קיצוני, למשל בצורות וגלי חום שפגעו ביבולי כותנה ברחבי ארה"ב. בהודו גשמי מונסון מאיימים על תפוקת הכותנה של המדינה.

מניית היינסברנדס, יצרנית הבגדים, נפלה ב-7% בשבוע שעבר וב-5% ביום שישי לבדו. מניית קונטור ברנדס, הבעלים של רנגלר, צנחה ב-6% בשבוע שעבר, ומניות PVH, הבעלים של קלווין קליין, גאפ וראלף לורן סיימו את השבוע בירידה של 2%.

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker