"לא נוכל לחזור אחורה": מהפכת העבודה מהבית כבר משנה את הכלכלה

לפי מחקר בארה"ב, מדיניות של עבודה מהבית פעם בשבוע לפחות תגביר את פריון העבודה ב–5% בכלכלה של אחרי הקורונה ■ היא גם תכניס יותר קבוצות באוכלוסייה לשוק העבודה — ותגדיל את השוויון בהכנסות ■ עם זאת, מנהלים עדיין חוששים לאבד קשר עם עובדיהם

לוגו בלומברג
בלומברג
ליבי צ'רי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אזור המיועד לישיבות בזום במטה הבנק הלאומי של אוסטרליה, בסידני
אזור המיועד לישיבות בזום במטה הבנק הלאומי של אוסטרליה, בסידניצילום: בלומברג
לוגו בלומברג
בלומברג
ליבי צ'רי

כבר במאה ה–19 עובדים התחילו לתעב את חיי המשרד. "אתה לא מבין כמה מייגע לנשום אותו אוויר בין אותם ארבעה קירות, יום אחר יום", כתב הסופר צ'רלס למב למשורר ויליאם וורדסוורת במכתב ב–1822, שבו התלונן על עבודתו במשרדי חברת הודו המזרחית בלונדון. ואולם ב–17 החודשים האחרונים ממשיכיו המודרנים של למב עבדו בעיקר מהבית, משוחררים ממה שכינה "הריתוק למשרד". עובדי הצווארון הלבן של ימינו עוברים שינוי רדיקלי בחיים המקצועיים, כזה שכלכלנים אומרים שכבר מתחיל להניע את הכלכלה ולהאיץ את החדשנות.

מגפת הקורונה החלישה את המשיכה למרכזי הערים, וכוחות חדשים מעצבים מחדש כעת את הכלכלות מבוססות הידע. הנסיעות בתחבורה הציבורית לערים ירדו, וכך גם מכירות בתי הקפה — בעוד שהביקוש לנדל"ן בפרברים עלה. האמריקאים בילו יותר זמן בפעילויות פנאי ומשק הבית ב–2020, והחליפו את חיי הנסיעה לעבודה בחיים האמיתיים.

לשינוי קבוע בחיי העבודה יהיו השלכות כואבות יותר על הרבה עסקים בתוך הערים הגדולות, וכלכלנים צופים כי התהליך בסופו של דבר יביא להחייאת העיירות הקטנות והפרברים; וכלים דיגיטליים חדשים יגרמו לשינויים מרחיקי לכת בתעשיות הקמעונות והמלונאות עתירות הידע.

עבודה מהבית פעם בשבוע תגביר את הפריון ב–4.8% בכלכלת הפוסט־קורונה, כך לפי מחקר שנערך באחרונה בקרב יותר מ–30 אלף עובדים בארה"ב על ידי צוות בראשות חוסה מריה בררו מאוניברסיטת ITAM במקסיקו. רוב העלייה צפויה להגיע מהחיסכון בזמן הנסיעות לעבודה. השינוי הזה יניב רווחים ארוכי טווח, לדברי סטיבן דיוויס מאוניברסיטת שיקגו, שחוקר את התפתחות מקום העבודה והיה אחד ממחברי דו"ח הפריון.

נגיד הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל, התייחס לכך בדברים שאמר ב–17 באוגוסט: "אנחנו יודעים שלא נוכל לחזור לכלכלה של לפני המגפה, אבל יקח זמן לראות מה בדיוק יהיו השינויים". הוא הוסיף כי "נראה כמעט ודאי שבעתיד תהיה יותר עבודה מרחוק. זה ישנה את אופיה של העבודה ואת האופן שבו העבודה נעשית".

"השינויים יניעו את הכלכלה קדימה"

הרמזים היו שם עוד לפני הקורונה. ב–2013, מחקר חשוב של ניקולס בלום מסטנפורד מצא כי עבודה מהבית מגבירה את הפריון ב–13%. מחקר של אוקספורד מ–2019 מצא כי עובדים שבעי רצון סגרו יותר מכירות.

על אף האופטימיות סביב השינויים הטקטוניים האלה, יש כלכלנים שמשמיעים אזהרות. מחקר שפירסם באחרונה הבנק הפדרלי של סן פרנסיסקו מכיר בכך ששינוי האופן שבו אנשים עושים עסקים עשוי לעודד את היעילות — אך מזהיר לא לייחס את העלייה שחלה באחרונה בפריון לעבודה מהבית, ומנמק זאת בעיוות נתונים.

אפילו הבנק המרכזי של בריטניה מסכים כי ישיבות היברידיות עלולות להיות מאתגרות יותר. בנוסף, לפי OECD, רוב המנהלים חוששים מהשפעת העבודה מהבית על שיתוף הפעולה, התרבות התאגידית ורווחת העובדים. הארגון ציטט גם את החשש של מעסיקים מכך שהם אינם יכולים לפקח על עובדיהם כראוי.

מחקר שהוביל מייקל גיבס מאוניברסיטת שיקגו מצא כי עובדים עבדו שעות ארוכות יותר בבית כדי למלא אותה משימה, משום שזמן הריכוז בעבודה הופרע בשל הסחות דעת כמו ילדים ופגישות מקוונות. הדו"ח גם מציין כי אנשים שעובדים מהבית נוטים להפריז בפריון שלהם בסקרים כדי לעודד אימוץ של הנוהג.

ג'יילס וילקס, לשעבר יועץ לממשלת בריטניה, אופטימי יותר. "היכולת לספק את הסחורה ממקומות שונים, להשתמש בנדל"ן לשימושים שונים וכן הלאה, זהו פריון שמניע חדשנות", אמר. "עבודה היברידית משנה את הדפוסים הן של הביקוש והן של ההיצע, בדרך שמניעה את הכלכלה קדימה".

אנשים שעובדים מהבית נוטים להפריז בפריון שלהם בסקריםצילום: Daisy-Daisy / Getty Images/iStoc

199 שנה מאוחר מדי

יורי סוזוקי מבריטניה לא מתגעגע לנסיעות לעבודה, 70 דקות לכל כיוון. סוזוקי, שותף בחברת העיצוב הבינלאומית פנטגרם, נהג לנסוע בקו הסנטרל של הרכבת התחתית שחוצה את לונדון. "הייתי חוזר הביתה מותש, לא יכולתי לחשוב או לעשות דבר", הוא אומר בשיחת זום מביתו שבעיירה קנט, שם הוא גר מאז שפרצה המגפה.

כעת, כשהוא משוחרר מהנסיעות הארוכות, מצליח סוזוקי סוף־סוף להשקיע זמן בחשיבה יצירתית אחרי שהוא מסיים את יום העבודה הרשמי. כך, הוא הצליח להגדיל את הפריון שלו, והצוות שלו לקח פי שניים יותר פרויקטים מאשר לפני המגפה. כדי להתראות בכל זאת עם הצוות שלו, מתכנן סוזוקי לחזור למשרד בערך פעם בשבוע.

בימים אלה, כשווריאנט דלתא מתפשט במהירות בכל העולם, חברות רבות משעות את תוכניותיהן לחזרה למשרד. אבל ראיות שהצטברו בכמעט שנה וחצי של מגפה עוזרות למנהלים לקבל החלטות.

הרבה חברות, חדשות וישנות, רוצות לשלב בין היתרונות של העבודה מרחוק לבין היעילות של פגישות במשרד. גוגל של אלפבית תאפשר לעובדיה לעבוד יומיים בשבוע "במקום שבו הם עובדים הכי טוב". בנק ההשקעות בן ה–171 לזאר, מתכוון לעשות אותו הדבר עבור חלק מעובדיו. חברת ניהול הנכסים סטייט סטריט הודיעה ב–16 באוגוסט כי תסגור את שני משרדיה במנהטן.

אפילו ענקי בנקאות יאפשרו גמישות מסוימת: מנכ"ל מורגן סטנלי, ג'יימס גורמן, צופה כי העבודה מהמשרד "לא תהיה 100%, אבל גם לא 0%" מכלל שעות העבודה.

"עובדים ומנהלים נוטים להעדיף יומיים עד שלושה בשבוע של עבודה מרחוק", אומרת קיארה כריסטולו, חוקרת פריון עבודה ב–OECD. אך לדבריה, היחסים המקצועיים עלולים לסבול מכך.

העבודה ההיברידית צברה תאוצה בשלב הראשון בעיקר בקרב עובדים משכילים ובעלי שכר גבוה יחסית, אך לפחות ממחצית מכוח העבודה יש בכלל אופציה כזאת, לפי מכון מקינזי גלובל. בבריטניה, רק 36% מהעובדים עבדו לפחות באופן חלקי מהבית במהלך 2020, אפילו בתקופות של סגר.

עם זאת, לפי אביגייל אדמס־פרסל, כלכלנית באוניברסיטת אוקספורד, ככל שיותר עבודה מתרחשת מחוץ למשרד המסורתי, עובדים יתפזרו במגוון רחב יותר של קהילות עם העושר והידע העסקי שלהם — והרווח הכלכלי יתפזר בצורה שוויונית יותר.

יהיו לכך גם השלכות כואבות. בתי הקפה, החנויות והמספרות במרכזי הערים, שטיפלו בעובדי המשרדים סביבם, עלולים להיפגע בצורה הקשה ביותר.

בלום, דיוויס ובררו חישבו ומצאו כי המעבר החלקי לעבודה מהבית יפחית את ההוצאות השנתיות של צרכנים במרכזי הערים הגדולות בארה"ב לעומת הרמות שנרשמו לפני המגפה. לפי התחזית, במנהטן לבדה צפויה ירידה של 13%.

עבודה היברידית עשויה לעודד מגוון רחב יותר של אנשים להיכנס לשוק העבודה, סבור דיוויס, ולהפחית בעיות פריון מתמשכות, "בכך שתנצל את הכישורים של אנשים שאחרת לא היו עובדים או עובדים מעט מאוד". זה כולל אמהות ואנשים שמתגוררים מחוץ לערים הגדולות. הגמישות לעבוד מהבית עשויה גם לעודד עובדים מבוגרים יותר להישאר בשוק העבודה זמן ממושך יותר, לפי לשכת הסטטיסטיקה של בריטניה.

החטיבה של חברת ראיית החשבון PwC בארה"ב החלה להגביר את מאמציה בתחום העבודה ההיברידית — כולל גמישות לגבי מיקום וזמן העבודה והכשרות בטכנולוגיית עבודה מרחוק — כבר ב–2017, לדברי מייקל פנלון, סמנכ"ל משאבי האנוש בחברה. ב–2018, אוניברסיטת דרום קליפורניה מצאה כי צוותים עבדו טוב יותר ופחות אנשים עזבו בעקבות זאת. מיקוד החברה בעבודה היברידית התחדד מאז פרוץ הקורונה.

מעסיקים בכל העולם מנסים ליישם כעת את השינוי, תוך שהם מנסים לאזן בין העלייה בפריון לשמירה על יצירתיות ושביעות רצון העובדים. הדילמה הזאת מגיעה 199 שנה מאוחר מדי עבור למב. "התיאוריה שלי היא ליהנות מהחיים, אבל המעשים שלי הם ההפך מכך", כתב לוורדסוורת ב–1822, כשביכה את השנים שבהן ישב במשרדים אפופי עשן. יורשיו הכבולים לשולחן של למב ומנהליהם, יגלו בקרוב אם ניתן להפוך את התיאוריה למעשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"