וול סטריט ברצף הירידות הארוך מפברואר; אפל צנחה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
וול סטריט
וול סטריט. המידע הושג על תוצאות במשך שלוש שניםצילום: Richard Drew/אי־פי
עדכונים

וול סטריט ברצף הירידות הארוך מפברואר; דאו ג'ונס נפל 2.2% השבוע

בורסות וול סטריט השלימו את רצף הירידות היומי הארוך ביותר מאז פברואר וסגרו את השבוע הגרוע ביותר מאז יוני, בצל התגברות החששות כי התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה תפגע בהתאוששות הכלכלית. הדולר ותשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו.

מדד נאסד"ק ירד ב-0.9% בדרכו לנפילה שבועית של 1.6%. מדד דאו ג'ונס איבד 0.8% והשלים נפילה של 2.2% בשבוע המסחר המקוצר, שהיה שבוע שלילי שני ברציפות. מדד S&P 500 נסוג ב-0.8% - ירידה יומית חמישית ברציפות, רצף הירידות היומי הארוך ביותר מאז פברואר - ונפל בסיכום שבועי ב-1.7%, השבוע הגרוע ביותר מאז אמצע יוני.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.03% לרמה של 1.33%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.1%, ונמצא בדרכו לעלייה שבועית של 0.6%.

מניית אפל צנחה ב-3.3% בוול סטריט, לאחר שבית משפט פדרלי בארה"ב הורה ליצרנית אייפון להכניס שינויים באופן הפעלת חנות האפליקציות שלה, אפ סטור - שינויים שעתידים לפגוע ברווחיה. בעקבות נפילת המניה היום נחתך שווי השוק של אפל - החברה הגדולה בעולם במונחי שווי שוק - ב-80 מיליארד דולר.

הנפט סגר שבוע שלישי של עליות

מחיר הנפט זינק תוך מחיקת כל ירידות השבוע, בדרכו לשבוע חיובי שלישי ברציפות, על רקע מחסור הנפט בארה"ב בעקבות נזקי סופת ההוריקן איידה, ולאחר שנשיאי ארה"ב וסין שוחחו לראשונה זה חודשים, ודנו בצורך להימנע מסכסוכים בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 69.72 דולר לחבית, עלייה של 2.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, בדרכם לעלייה שבועית של 0.6% - שבוע חיובי שלישי ברצף.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 72.92 דולר לחבית, עלייה של 2.1%, וטיפסו בסיכום שבועי ב-0.4%.

נתונים שפורסמו השבוע הראו כי מלאי הנפט הגולמי בארה"ב נפל לרמתו הנמוכה ביותר מאז ספטמבר 2019. בה בעת, כשלושה רבעים מתפוקת הנפט של אסדות הקידוח של ארה"ב במפרץ מקסיקו, או תפוקה כוללת של כ-1.4 מיליון חביות ביום, מושבתת מאז שלהי אוגוסט כתוצאה מנזקים שגרמה הסופה איידה.

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ונשיא סין שי ג'ינפינג שוחחו הלילה (שישי), לראשונה מזה שבעה חודשים. בשיחת הטלפון ביניהם, שנערכה ביוזמתו של ביידן ונמשכה תשעים דקות, שוחחו המנהיגים על האחריות המשותפת שהם נושאים לכך שהתחרות בין שתי המדינות לא "תידרדר לקונפליקט", כך לפי הבית הלבן.

הזהב סגר שבוע שלילי ראשון מזה 5 שבועות; נפל ב-2.3%

מחיר הזהב שב ונסוג מתחת לרמה של 1,800 דולר לאונקייה, בדרכו לירידה שבועית ראשונה מזה חמישה שבועות, על רקע התחזקות הדולר בעולם אשר פגעה בתיאבון המשקיעים למתכת היקרה, שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,792.1 דולר לאונקייה, ירידה של 0.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי נפל מחיר הזהב ב-2.3%.

עוד בשוק המתכות היקרות: החוזים על הכסף למסירה בדצמבר נסגרו בניו יורק במחיר של 23.9 דולר לאונקייה, ירידה של 1.2%, בדרכם לנפילה שבועית של 3.6%.

בורסות אירופה נסגרו בירידות; נסוגו ב-1.2% השבוע

בורסות אירופה, שפתחו את יום המסחר בעליות, נסגרו לבסוף בירידות בדרכן לירידה שבועית של יותר מ-1%. זאת, יום לאחר הודעת הבנק המרכזי של אירופה (ECB) כי יאט את קצב רכישות האג"ח המתבצעות במסגרת תוכנית החירום להמרצת הכלכלה במשבר הקורונה.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.1%; פרנקפורט נסוגה ב-0.1%; פריז ירדה ב-0.3%, מילאנו ב-0.9%, ומדריד ב-1.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד 0.3% בדרכו לירידה שבועית של 1.2%.

היורו נחלש בפחות מ-0.1% מול הדולר לשער של 1.182 דולר ליורו, ואילו הליש"ט מתחזקת ב-0.1% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3845 דולר לליש"ט.

כלכלת בריטניה צמחה ב-0.1% בלבד בחודש יולי, לפי נתוני משרד הסטטיסטיקה הלאומי, למרות צפי לצמיחה של 0.6%. מדובר בעליה המזערית ביותר מאז חודש ינואר, אז סבלה בריטניה מהשפעת הסגרים הממושכים. ההאטה בצמיחה מיוחסת להתמודדות עם התחלואה בווריאנט דלתא של הקורונה.

המחירים הסיטוניים בארה"ב קפצו 8.3% תוך שנה - הזינוק החד זה עשור

המחירים הסיטוניים בארה"ב רשמו ב-12 החודשים שהסתיימו באוגוסט את הזינוק השנתי החד ביותר מאז החל להתפרסם נתון זה לפני למעלה מעשור - עדות להמשך הלחצים האינפלציוניים בכלכלה הגדולה בעולם.

מדד המחירים ליצרן (PPI) טיפס באוגוסט ב-0.7% לעומת החודש הקודם, לאחר עליות של 1% ביולי וביוני, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה מעט של 0.6%.

לעומת אוגוסט 2020 קפץ המדד ב-8.3%, הזינוק החד ביותר מאז החל נתון זה להתפרסם בנובמבר 2010.

בניכוי מחירי המזון, האנרגיה ושירותי המסחר הנחשבים לתנודתיים, טיפס מדד הליבה ב-0.3% באוגוסט - פחות מתחזיות הכלכלנים לעלייה של 0.5%. לעומת אוגוסט 2020, קפץ מדד הליבה ב-6.3%, הזינוק השנתי החד ביותר מאז החל חישוב מדד זה באוגוסט 2014.

מדד האינפלציה המשמעותי יותר, מדד המחירים לצרכן (CPI) של אוגוסט, יפורסם בשבוע הבא, ביום שלישי.

אסיה נסגרה בעליות; טוקיו והונג קונג עלו בקרוב ל-1.5%

המסחר בבורסות אסיה נסגר בעליות שערים, למרות הסגירה השלילית בוול סטריט אמש. טוקיו עלתה ב-1.3% ושברה שיא של שישה חודשים; הונג קונג הוסיפה 1.4%; שנחאי עלתה ב-0.3%; סינגפור הוסיפה ב-0.9%.

טנסנט קפצה ב-1.1% בבורסת הונג קונג לאחר שאתמול צללה. זאת לאחר שהעיתונות הסינית הסירה את החששות שהממשל ישעה השקה של משחקי וידאו במדינה, כפי שפורסם יום לפני כן.

הנפט במגמת עליה. החוזים על נפט גולמי מסוג טקסס מתוק מוסיפים 0.8% ונסחרים ב-68.71 דולר לחבית.

וול סטריט ברצף הירידות הארוך מיוני; חיסון משולב הקפיץ את מודרנה ב-8%

בורסות וול סטריט המשיכו ברצף הירידות היומי הארוך מאז יוני, בצל התגברות החששות כי התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה תפגע בהתאוששות כלכלת ארה"ב, ועל רקע הודעת הבנק המרכזי של אירופה (ECB) כי יאט קלות את קצב רכישות האג"ח המתבצעות במסגרת תוכנית החירום. הדולר ותשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגו.

מדד נאסד"ק איבד 0.3%; מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.4%. מדד S&P 500 נסוג ב-0.5%, לאחר שבתחילת יום המסחר טיפס למרחק של 0.4% משיא. היה זה יום שלילי רביעי ברציפות עבור המדד - רצף הירידות היומי הארוך ביותר מאז אמצע יוני.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.04% לרמה של 1.3%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - יורד ב-0.2%.

מניית מודרנה קפצה ב-7.8% בוול סטריט, לאחר שחברת התרופות והביוטכנולוגיה הודיעה היום כי היא עמלה על פיתוח חיסון משולב נגד נגיפי השפעת והקורונה, אשר ישלב מנות דחף של שני החיסונים ויינתן במנת חיסון אחת.

מניית גיימסטופ נסגרה כמעט ללא שינוי, לאחר שקמעונאית משחקי המחשב דיווחה על תוצאות כספיות חזקות מהצפוי ברבעון האחרון, אולם לא סיפקה תחזית וגם לא הודיעה על תוכניותיה בטווח הארוך.

מניית לולולמון זינקה ב-10.5%, לאחר שקמעונאית ההלבשה דיווחה על רווחים שעלו על תחזיות האנליסטים, והעלתה את התחזית השנתית.

סין פותחת מאגרי הנפט הלאומיים; מחיר הנפט צנח ב-2%

מחיר הנפט צנח בכמעט 2% בעקבות דיווחים לפיהם סין מתכוונת לפתוח חלק ממאגרי הנפט הלאומיים שלה, וגם על רקע ירידה מתונה מהצפוי במלאי הגולמי בארה"ב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 68.14 דולר לחבית, ירידה של 1.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 71.45 דולר לחבית, ירידה של 1.6%.

מינהל העתודות הממשלתי של סין מסר כי ישחרר בהדרגה לשוק חלק מהנפט שבמאגרים באמצעות מכרזים, מתוך מטרה להוזיל את עלויות הנפט עבור מפעילות בתי הזיקוק במדינה.

בארה"ב, מלאי הנפט הגולמי ירד בשבוע שעבר ב-1.5 מיליון חביות, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. תחזית האנליסטים היתה לירידה חדה יותר של 4.6 מיליון חביות.

הזהב טיפס בראשונה זה 3 ימים; חזר לרמה של 1,800 דולר לאונקייה

מחיר הזהב טיפס בראשונה מזה שלושה ימים וחזר לרמה של 1,800 דולר לאונקייה, לאחר שהיחלשות הדולר הגבירה את תיאבון המשקיעים למתכת היקרה, שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,800 דולר לאונקייה, עלייה של 0.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שירדו בשני ימי המסחר הקודמים.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - יורד ב-0.2%, אולם טיפס ב-0.5% מתחילת השבוע.

בורסות אירופה מחקו את הירידות לאחר החלטת הבנק המרכזי

בורסות אירופה, שירדו בתחילת היום לשפל של חמישה שבועות, נסגרו לבסוף בירידות קלות בלבד, לאחר שהבנק המרכזי של אירופה (ECB) הודיע כי יאט קלות את קצב רכישות האג"ח המתבצעות במסגרת תוכנית החירום, אך הדגיש כי לא מדובר בתחילת צמצום התמריצים, אלא רק ב"כיול מחדש של הרכישות".

בורסות פרנקפורט ופריז, שנסחרו בירידות בתחילת היום, נסגרו בעליות של 0.1% ו-0.2% בהתאמה; לונדון נסגרה בירידה של 1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג בפחות מ-0.1%, לאחר שבתחילת היום נפל לשפל של חמישה שבועות.

היורו מתחזק ב-0.1% מול הדולר לשער של 1.1828 דולר ליורו. הליש"ט מטפסת ב-0.6% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3853 דולר לליש"ט.

מספר המובטלים בארה"ב ירד לרמתו הנמוכה מאז פרוץ הקורונה

מספרי תביעות האבטלה הראשונות והמתמשכות בארה"ב ירדו לרמתם הנמוכה ביותר מאז פרוץ משבר הקורונה, למרות התפשטות וריאנט דלתא של הנגיף.

מספר תביעות האבטלה הראשונות צנח בשבוע שעבר ל-310 אלף, רמתו הנמוכה ביותר מאז מארס 2020, לעומת 345 אלף בשבוע הקודם, כך מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר לרמה של 335 אלף תביעות, לעומת 340 אלף תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם.

מספר תביעות האבטלה הראשונות נמצא במגמת ירידה מתחילת 2021, ואולם עודנו גבוה מרמתו לפני פרוץ משבר הקורונה, אז היה מספר תביעות האבטלה השבועי ברמה של 200 אלף, קרוב לשפל של 50 שנה.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות, שמפורסם בפיגור של שבוע, ירד ל-2.78 מיליון בשבוע שהסתיים ב-28 באוגוסט, רמתו הנמוכה ביותר מאז אמצע מארס 2020, לעומת 2.81 מיליון תביעות בשבוע שקדם לו. תחזית הכלכלנים היתה ל-2.74 מיליון תביעות מתמשכות, לעומת 2.75 מיליון תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע שלפניו.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות עדיין גבוה ביותר ממיליון מהממוצע השבועי ב-2019, לפני פרוץ משבר הקורונה - שהיה 1.7 מיליון.

בדו"ח התעסוקה החודשי שפירסם משרד העבודה האמריקאי בשבוע שעבר נאמר כי הצמיחה במשרות בשוק העבודה בארה"ב רשמה האטה החדה באוגוסט, והיתה הנמוכה ביותר מזה שבעה חודשים, בצל התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה וקשיים של מעסיקים למלא משרות פנויות.

אסיה נסגרה בירידות; מדד המחירים ליצרן בסין בשיא של 13 שנה

במרבית בורסות באסיה נרשמו הבוקר ירידות, בעקבות הירידות בוול סטריט אתמול (רביעי) ואחרי שהבנק הפדרלי בארה"ב דיווח על האטה בקצב הצמיחה של הכלכלה.

טוקיו ירדה ב-0.6%, אחרי שאתמול עלתה ב-0.9% לאחר נתוני צמיחה מעודדים ביפן; הונג קונג יורדת ב-2.1%; שנחאי עלתה ב-0.4%.

מדד המחירים ליצרן (PPI) בסין עלה באוגוסט ב-9.5% יחסית לשנה שעברה - שיא של 13 שנה. זאת, בשל נסיקת מחירי חומרי הגלם. זו עלייה גדולה יותר משהעריכו כלכלנים, שחזו צמיחה של 9% בלבד במדד.

יפן האריכה את מצב החירום בטוקיו וב-20 אזורים נוספים עד סוף ספטמבר, בשל התפשטות נגיף הקורונה. המפלגה הליברל-דמוקרטית ביפן צפויה לבחור מנהיג חדש שיחליף את יושיהידה סוגה וימונה לראש ממשלת יפן, לאחר שסוגה אמר כי לא יתמודד על ראשות המפלגה.

מניית טנסנט ירדה ב-5.8% ומניית Netease נפלה ב-9% בהונג קונג, לאחר שאתמול זימן הממשל הסיני חברות גיימינג כדי לוודא שהן מיישמות את החוקים החדשים בענף - שאוסרים על ילדים לשחק במחשב יותר משלוש שעות בשבוע.

מחיר הזהב יורד זה היום הרביעי ברציפות

מחיר הזהב יורד זה היום הרביעי ברציפות, והזהב למסירה מיידית יורד ב-0.2% למחיר של 1,789 דולר לאונקייה. זאת בעקבות דיווחים על כוונת הבנק הפדרלי לצמצם את תוכנית רכישת האג"ח החל באוקטובר.

רוברט קפלן, נשיא שלוחת הבנק הפדרלי בדאלאס, אמר אתמול בכנס מקוון שהוא תומך בתוכנית להפחתת רכישות האג"ח כבר בחודש הבא. היום צפויה גם נשיאת הבנק המרכזי של אירופה, כריסטין לגרד, להודיע אם בכוונת הבנק לצמצם את המדיניות המרחיבה ולהגדיל את הריבית בגוש.

וול סטריט נסגרה בירידות; קוינבייס ירדה ב-3% בעקבות איום ה-SEC

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות על רקע החשש מההתפשטות העולמית של הדלתא ועל רקע דיווח הבנק הפדרלי כי חלה האטה בצמיחה הכלכלית בארה"ב.

מדד נאסד"ק ירד ב-0.6%, אחרי שאמש נסגר בשיא; מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.2%, יום מסחר שלישי ברציפות של ירידות; מדד S&P 500 ירד ב-0.1%.

התשואה על האג"ח הממשלתיות של ארה"ב לעשר שנים ירדה ב-0.031% ל-1.342%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.2%.

לפי "הספר הבז'", הדו"ח התקופתי של הבנק הפדרלי על מצב הכלכלה האמריקאית, הצמיחה בארה"ב ירדה ל"קצב מתון" כיוון שבשל חששות מהתפשטות הדלתא, האמריקאים הפחיתו בטיולים ובאכילה במסעדות, מה שמשפיע על הכלכלה כולה.

שוק התעסוקה בארה"ב רשם ביולי חודש חמישי ברציפות של צמיחה במשרות, בין היתר כיוון שמעסיקים ברחבי המדינות מתקשים למצוא עובדים. כך פרסם משרד העבודה האמריקאי בדו"ח מקיף על מצב התעסוקה במדינה (JOLTS), הכולל גם נתונים על מספר המשרות הפנויות.

מניית קוינבייס נפלה ב-3% אחרי שפלטפורמת המסחר במטבעות דיגיטליים קיבלה התראה מהרשות לניירות ערך (SEC) על כך שייתכן שתיפתח נגדה חקירה בשל מוצר חדש שהחברה מפתחת בשם לנד (Lend), שמשווק כאלטרנטיבה לחשבון חיסכון וכולל תשלומי ריבית.

מניית חברת התרופות קדמון זינקה ב-72%, בעקבות ההודעה על רכישתה הצפויה על ידי חברת סנופי הצרפתית בעסקה בשווי 1.9 מיליארד דולר.

מניית ענקית האורניום Cameco, שעלתה ב-34% בשבוע האחרון בשל הנסיקה במחירי האורניום, הורידה 0.3% מערכה.

הבנק הפדרלי: הצמיחה הכלכלית האטה קלות

הצמיחה הכלכלית בארה"ב האטה קלות בחודשיים האחרונים, כך לפי "הספר הבז'", הדו"ח התקופתי של הבנק הפדרלי על מצב הכלכלה האמריקאית, שפורסם היום (רביעי). הבנק ציין כי בשל חששות מהתפשטות זן הדלתא של נגיף הקורונה, האמריקאים הפחיתו בטיולים ובאכילה במסעדות, מה שמשפיע על הכלכלה כולה.

בנוסף, גם שיבושים וחוסרים בשרשראות אספקה בענפי הרכב והבנייה תורמים להאטת קצב הצמיחה ביחס ללפני מספר חודשים.

לפי הדו"ח, בעלי עסקים ברחבי המדינה נותרים אופטימיים בכל הנוגע לטווח הקרוב, למרות שעדיין תועדו חששות בנוגע למחסור בחומרים גלם ובמשאבים. בכל המחוזות דווח על עלייה בשיעור התעסוקה, ובעלייה בדרישה לעובדים.

בספר הבז' הקודם, שפורסם ביולי, דווח על צמיחה חזקה ב-12 אזורים בארה"ב.

שיא של 10.9 מיליון משרות פנויות בארה"ב בחודש יולי

שוק התעסוקה בארה"ב רשם ביולי חודש חמישי ברציפות של צמיחה במשרות, בין היתר כיוון שמעסיקים ברחבי המדינות מתקשים למצוא עובדים. כך פרסם משרד העבודה האמריקאי בדו"ח מקיף על מצב התעסוקה במדינה (JOLTS), הכולל גם נתונים על מספר המשרות הפנויות.

749 אלף משרות נוספו לשוק התעסוקה ביולי, וסך הכל בשוק ישנן 10.9 מיליון משרות - המספר הגבוה ביותר מאז החלו הסקרים בדצמבר 2000. תחזיות הכלכלנים היו ל-10 מיליון משרות פנויות. עוד נמסר בדו"ח כי ישנה עלייה יציבה במספר העובדים שמתפטרים מעבודותיהם מרצון, סימן לביטחון בשוק העבודה.

אחרי שמיליוני עובדים הוצאו לחל"ת או פוטרו בשנה שעברה, ההתאוששות המהירה של הכלכלה הותירה עסקים רבים ללא עובדים. אף שמעסיקים רבים מציעים תמריצים - כמו למשל בונוסים והעלאות במשכורת - היצע העובדים עדיין נמוך מהביקוש.

אירופה נסגרה בירידות

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות שערים, בהמשך לירידות שנרשמו אתמול על רקע חששות מהאטה בצמיחה. לונדון ירדה ב-0.7%; פרנקפורט נסוגה ב-1.5%; פריז נחלשה ב-0.8%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-1%, בדרכו להשלים את הירידה היומית החדה ביותר מזה שלושה שבועות.

סטלנטיס, ענקית הרכב שנוצרה מהמיזוג בין פג'ו-סיטרואן לבין פיאט-קרייזלר, ירדה ב-2.6% לאחר שחברת דונגפנג מוטור מהונג קונג אמרה כי מכרה מניות בשווי 600 מיליון יורו (710 מיליון דולר) בחברה. חברת התרופות הצרפתית סנופי ירדה ב-1.6% לאחר שהודיעה כי תרכוש את קדמון האמריקאית בעסקה בשווי 1.9 מיליארד דולר.

מחיר גז המחצבים בארה"ב זינק לשיא של שבע שנים

החוזים על גז מחצבים ("גז טבעי") בארה"ב זינקו לשיא של שבע שנים על רקע החששות הגוברים בנוגע למחסור באספקה לקראת החורף.

מחיר הגז למשלוח באוקטובר בניו יורק עולה ב-7.9% ל-4.93 דולר למיליון BTU (יחידות תרמיות בריטיות), הרמה הגבוהה ביותר מאז תחילת 2014.

מחיר הנפט ממשיך לעלות אחרי הנזקים להם גרם הוריקן איידה בארה"ב, ועל רקע הפגנות בלוב שחוסמות את ייצוא הנפט מהמדינה. החוזים על נפט גולמי מסוג טקסס מתוק עולים ב-1.4% ונסחרים ב-69.31 דולר לחבית.

ביטקוין ממשיך לרדת ונסחר במחיר של 46,524 דולר

ערך הביטקוין ממשיך לרדת, אחרי שאתמול נפל ב-10% על רקע כשלים בהשקת המטבע הדיגיטלי הפופולרי ביותר בעולם כהילך חוקי באל סלוודור. הביטקוין נסחר כעת במחיר של 46,524 דולר, נפילה של 8.5% ביממה החולפת. אתמול הגיע מחיר המטבע הדיגיטלי לשפל של 43,000 דולר.

גם מטבעות דיגיטליים אחרים נסחרים בירידות, ואתריום, המטבע הדיגיטלי השני בגודלו בעולם, נסחר במחיר של 3,426 דולר, ירידה של 8.8% ביממה החולפת.

הנפילה בערך ביטקוין אתמול אירעה בשעה שהמטבע ניצב בפני אחד המבחנים הגדולים ביותר ב-12 שנות קיומו, לאחר שאל סלוודור הפכה למדינה הראשונה בעולם שאימצה אותו כמטבע ואמצעי תשלום רשמי.

סנופי קונה את קדמון האמריקאית ב-1.9 מיליארד ד'

ענקית התרופות הצרפתית סנופי הודיעה היום על רכישת חברת הביו-פרמצבטיקה האמריקאית קדמון הולדינגס בעסקה בשווי 1.9 מיליארד דולר. סנופי הודיעה כי בעלי המניות של קדמון יקבלו 9.50 דולר למניה במזומן.

הרכישה, שצפויה להיות מושלמת ברבעון הרביעי של השנה, היא חלק מהאסטרטגיה של סנופי לחזק את הצמיחה בעסקי ההשתלות שלה, ולהמשיך להרחיב את נכסי הליבה שלה. העסקה תצרף את רזורוק - תרופה של קדמון המשמשת לטיפול במחלת השתל נגד המאכסן (GVHD), סיבוך נפוץ לאחר השתלות - לתיק התרופות שלה בתחום ההשתלות.

בורסת טוקיו עלתה ב-0.9% לאחר נתוני צמיחה מעודדים ביפן

במרבית בורסות באסיה נרשמו הבוקר ירידות, בעקבות הירידות בוול סטריט אתמול (שלישי). טוקיו עלתה ב-0.9% לאחר נתוני צמיחה מעודדים ביפן; הונג קונג יורדת ב-0.3%; שנחאי איבדה מערכה 0.1%; סיאול נסוגה ב-0.8%; סידני ירדה ב-0.2%.

ביפן תוקנו היום כלפי מעלה נתוני הצמיחה של הרבעון השני. התמ"ג של יפן צמח בקצב שנתי של 1.9% ברבעון שעבר, לעומת ההערכה הראשונית לצמיחה של 1.3%. המפלגה הליברל דמוקרטית ביפן צפויה לבחור מנהיג חדש שיחליף את יושיהידה סוגה וימונה לראש ממשלת יפן, לאחר שסוגה אמר כי לא יתמודד על ראשות המפלגה. חילופי ההנהגה מגיעים בתקופה של אי ודאות לגבי המדיניות, ואנליסטים מעריכים כי עוד תמריצים צפויים להיות מוזרמים בשבועות הקרובים.

נאסד"ק שבר שיאים; הדולר ותשואת אג"ח ארה"ב טיפסו

בורסות וול סטריט נסוגו ביום הראשון של שבוע המסחר המקוצר, לאחר שאתמול לא התקיים מסחר בניו יורק לרגל חופשת לייבור דיי, על רקע חששות כי התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה תפגע בהתאוששות כלכלת ארה"ב. מניות ההיי-טק שברו שיאים. הדולר ותשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו.

מדד נאסד"ק טיפס ב-0.1% ונסגר בשיא בפעם 36 השנה והשלים בכך זינוק של יותר מ-19% מתחילת 2021; מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.8%, הנפילה היומית החדה ביותר מאז 18 באוגוסט; מדד S&P 500 ירד ב-0.3%, אולם עודנו גבוה ביותר מ-20% מרמתו בתחילת השנה.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.05% לרמה של 1.37%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.6%.

מניית חברת אבטחת הסייבר איירון-נט (סימול IRNT) קפצה ביותר מ-18% במסחר בוול סטריט, בהמשך לזינוק של 23.4% ביום שישי, על רקע סימנים כי מניית החברה הפכה ליעד החדש של משקיעים קטנים המתאמים את מהלכיהם ברשת החברתית רדיט. מניית איירון-נט החלה להיסחר בבורסת ניו יורק (NYSE) בחודש שעבר בעקבות מיזוג עם חברת ספאק (SPAC).

מניית קבוצת מאץ' (סימול MTCH), המחזיקה באתרי היכרויות ואפליקציות כמו טינדר, מאץ', OkCupid ועוד יותר מ-40 מותגים שונים, זינקה ב-7.5% בעקבות ההודעה שמנייתה תצורף בעוד שבועיים למדד היוקרתי S&P 500, במקומה של מניית יצרנית התרופות פריגו.

חשש מהאטה בביקוש גרר את הנפט לשפל של יותר משבוע

מחיר הנפט נסגר ברמתו הנמוכה ביותר זה למעלה משבוע על רקע התחזקות הדולר בעולם, ולאחר שהוזלה חדה שביצעה ערב הסעודית במחיר המכירה הרשמי באסיה, עוררה חששות מפני האטה בביקוש.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 68.35 דולר לחבית, הסגירה הנמוכה ביותר מאז 26 באוגוסט, לאחר ירידה של 1.4% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

התחזקות הדולר גררה את הזהב לנפילה החדה זה חודש; נסגר מתחת ל-1,800 ד'

מחיר הזהב רשם את הנפילה החדה ביותר מזה חודש ושב ונסגר מתחת לרמה של 1,800 דולר לאונקייה, לאחר שהתחזקות הדולר פגעה בתיאבון המשקיעים למתכת היקרה, שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,798.5 דולר לאונקייה, הסגירה הנמוכה ביותר מאז 26 באוגוסט, לאחר ירידה של 1.9% בבורסת הסחורות של ניו יורק - הנפילה היומית החדה ביותר מאז 9 באוגוסט.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.5%.

בורסות אירופה נסגרו בירידות לקראת פגישת הבנק המרכזי

בורסות אירופה נסגרו בירידות על רקע הערכות כי יתכן שבכירי הבנק המרכזי של אירופה (ECB) יחליטו בפגישת המדיניות מחרתיים (ה') להתחיל לצמצם את תמריצי החירום שעליהם הודיעו בעקבות משבר הקורונה.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.5%; פרנקפורט נסוגה 0.6%; פריז איבדה 0.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד 0.5%. היורו נחלש מול הדולר ב-0.2% לשער של 1.185 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה ב-0.3% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3791 דולר לליש"ט.

עליות באסיה

עליות נרשמו במרבית בורסות אסיה בעקבות נתונים חיוביים שפורסמו הלילה בסין.

טוקיו עלתה ב-0.9%. הונג קונג עלתה ב-0.8%. שנחאי הוסיפה 1.5%. סינגפור עלתה ב-0.1%.

היצוא בסין באוגוסט זינק מעל המצופה ב-25.6% לעומת אוגוסט 2020.

על פי דיווח בבלומברג, הונג קונג תתחיל להכניס מבקרים מסין לשטחה ללא חובת בידוד החל מה-15 בספטמבר.

הבנק המרכזי של אוסטרליה לא שינה את הריבית הלילה והותירה על 0.1%. בהצהרה מסר נגיד הבנק פיליפ לאו כי הבנק ירכוש אג"ח בשווי 2.98 מיליארד דולר בשבוע לפחות עד פברואר 2022.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק נחלשים ב-0.2% ל-69.42 דולר לחבית. הדולר ללא שינוי.

החוזים על המסחר בוול סטריט מצביעים על עליות, לאחר חופשת לייבור דיי.

עליות באירופה; ההזמנות התעשייתיות בגרמניה קפצו במפתיע

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בעליות ביום המסחר הראשון לשבוע זה, למרות דו"ח תעסוקה מאכזב שפורסם ביום שישי האחרון בארה"ב.

לונדון עולה ב-0.6%; פרנקפורט עולה ב-0.8%; פריז מוסיפה גם היא 0.8%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עולה ב-0.6%.

בגרמניה, ההזמנות התעשייתיות קפצו ב-3.4% ביולי ביחס לחודש המקביל ב-2020, לפי נתוני לשכת הסטטיסטיקה המרכזית דסטטיס. זאת מול צפי לנפילה של 1%. ביוני עלו ההזמנות ב-4.6%. הנתונים מבשרים על התחלה חזקה למחצית השנייה של 2021.

בשוק המט"ח, היורו נחלש ב-0.1% מול הדולר ונסחר ב-1.1868 דולר ליורו; הליש"ט מתחזקת ב-0.1% מול הדולר ונסחרת ב-1.3837 דולר לליש"ט.

היום לא יתקיים מסחר בוול סטריט בגלל לייבור דיי.

טוקיו עלתה ב-1.8%; מחיר האלומיניום בשיא של עשור

המסחר בבורסות אסיה נסגר בעליות ביום המסחר הראשון לשבוע זה. טוקיו הוסיפה 1.8%; הונג קונג עלתה ב-0.9%; שנחאי התחזקה ב-1.1%; סינגפור עלתה ב-0.4%.

מדד טופיקס ביפן עלה ב-1.3% ונסגר בשיא של 31 שנה.

בניו זילנד הוסר הסגר שהוטל בגלל תחלואה מזערית בקורונה בכל מקום מלבד בעיר אוקלנד. לדברי ראש הממשלה ג'סינדה ארדרן, גם הסגר על העיר יוסר בקרוב.

בשוק הסחורות, מחיר האלומיניום קפץ לשיא של עשור ל-2,969 דולר לטונה בבורסת המתכות של לונדון (LME). זאת בעקבות ההפיכה הצבאית בגינאה, שמעוררת חשש בשווקים שחוסר היציבות יפגע באספקה. הזהב נסחר בירידה של 0.2%, ב-1,829.3 דולר לאונקיה.

הנפט רושם ירידות. החוזים על נפט גולמי מסוג טקסס מתוק יורדים ב-1.2% ל-68.45 דולר לחבית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker