וול סטריט נסוגה משיא לאחר דו"ח התעסוקה המאכזב; הדולר ואג"ח ארה"ב נחלשו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוחרת בבורסת וול סטריט
סוחרת בבורסת וול סטריטצילום: Courtney Crow/אי־פי
עדכונים

וול סטריט נסוגה משיא לאחר דו"ח התעסוקה המאכזב; הדולר ואג"ח ארה"ב נחלשו

בורסות וול סטריט נסוגו משיא, הדולר נחלש, והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחרו בירידות, לאחר שדו"ח התעסוקה המאכזב שפורסם היום (שישי) בארה"ב חיזק את ההערכות שהבנק הפדרלי לא יזדרז להתחיל לצמצם את תמריציו המוניטריים לכלכלה הגדולה בעולם. הסוחרים בוול סטריט יצאו היום לסוף שבוע ארוך מאחר שביום שני לא יתקיים מסחר בניו יורק לרגל חופשת לייבור דיי.

מדד נאסד"ק טיפס ב-0.2% ונסגר בשיא בפעם 35 השנה, בדרכו לעלייה שבועית של 1.6%; מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.2% והשלים ירידה שבועית בשיעור דומה. מדד S&P 500, שנסגר ביום חמישי בשיא זו הפעם ה-54 מתחילת השנה, איבד היום פחות מ-0.1% אולם טיפס בסיכום שבועי ב-0.6%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.04% לרמה של 1.33%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.2% ונמצא בדרכו לירידה שבועית של 0.7%.

מניית ברודקום טיפסה ב-1.2% במסחר בוול סטריט, לאחר שאתמול דיווחה יצרנית השבבים על רווח גבוה מהצפוי של 1.9 מיליארד דולר ברבעון השני, לעומת רווח של 688 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. הכנסות החברה עלו ב-16% ל-6.78 מיליארד דולר ברבעון.

מניית חברת שיתוף המוניות הסינית דידי עלתה ב-2.4% בניו יורק, בדרכה לזינוק שבועי של 9.7%, בעקבות דיווח לפיו העיר בייג'ין שוקלת להשתלט על החברה, שנמצאת תחת חקירה רגולטורית בנוגע לאבטחת סייבר. הרשויות בבייג'ין הציעו להשקיע בדידי, לפי דיווח בבלומברג, אשר ציטט מקורות מקורבים לחברה.

הנפט נסוג משיא של חודש - אך טיפס בסיכום שבועי

מחיר הנפט נסוג משיא של חודש בעקבות דו"ח התעסוקה המאכזב שפורסם בארה"ב, אולם טיפס בסיכום שבועי על רקע התאוששות איטית של פעילות מגזר האנרגיה במפרץ מקסיקו לאחר סופת ההוריקן איידה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 69.29 דולר לחבית, ירידה של 1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. זאת, לאחר שנסגרו אתמול בשיא של חודש. בסיכום שבועי טיפס מחיר הטקסס מתוק ב-0.8%.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 72.61 דולר לחבית, ירידה של 0.6%. עם זאת, בסיכום שבועי טיפס מחיר הברנט ב-1.3%.

היחלשות הדולר דחפה את הזהב לשיא של חודשיים וחצי

מחיר הזהב נסגר בשיא של חודשיים וחצי בדרכו לעלייה שבועית, לאחר שהיחלשות הדולר - בעקבות דו"ח התעסוקה המאכזב שפורסם בארה"ב - הגבירה את תיאבון המשקיעים למתכת היקרה, שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,833.7 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז 16 ביוני, לאחר עלייה של 1.2% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי טיפס מחיר הזהב ב-0.8%.

בורסות אירופה מחקו את כל עליות השבוע

בורסות אירופה נסגרו בירידות תוך מחיקת כל עליות השבוע, על רקע נתוני מקרו כלכליים מעורבים שפורסמו היום ביבשת, ובעקבות דו"ח התעסוקה המאכזב שפורסם בארה"ב.

בורסות לונדון ופרנקפורט נסגרו בירידות של 0.4%; פריז נסוגה ב-1.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-0.6% בדרכו לירידה שבועית של 0.1%, לאחר שנסגר אתמול במרחק של 0.2% משיא הסגירה שקבע בחודש שעבר. היורו מתחזק ב-0.1% מול הדולר לשער של 1.1886 דולר ליורו, והליש"ט מטפסת ב-0.2% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3863 דולר לליש"ט.

בורסת פרנקפורט צפויה להודיע היום כי מדד המניות המוביל שלה, DAX, יורחב לראשונה ב-32 שנותיו, ויכלול מעתה 40 מניות במקום 30. כדי להיכנס למדד, חברות יצטרכו להראות שנתיים של רווחים לפני ריבית, מס, פחת והפחתות (EBITDA). השינוי ייכנס לתוקף באמצע החודש.

הפעילות העסקית בגוש היורו ממשיכה לצמוח על אף חששות מהתפרצויות מחודשות של קורונה, כך לפי מדד מנהלי הרכש של IHS מרקיט למגזרי ההייצור והשירותים, אשר פורסם היום. המדד ירד באוגוסט לרמה של 59 נקודות, לעומת 60.2 נקודות ביולי. על אף הירידה, קצב הצמיחה הוא עדיין אחד המהירים ביותר ב-15 השנים האחרונות. כל רמה של יותר מ-50 נקודות מעידה על עליה בפעילות, בעוד שרמה נמוכה מרף זה מעידה על ירידה.

האטה בצמיחת פעילות מגזר השירותים בארה"ב באוגוסט

צמיחת פעילות מגזר השירותים בארה"ב התמתנה באוגוסט, לפי נתונים שפורסמו היום.

מדד פעילות מגזר השירותים של מכון המחקר ISM נסוג בחודש שעבר לרמה של 61.7 נקודות לעומת רמה של 64.1 נקודות ביולי, שהיתה הגבוהה ביותר בתולדות המדד.

תחזית הכלכלנים היתה לירידה חדה יותר של המדד לרמה של 61.5 נקודות. מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחת בפעילות המגזר, ואילו מדד נמוך מרמה זו משקף התכווצות בפעילות הכלכלית.

טוקיו עלתה ב-2.1% על רקע התפטרות ראש ממשלת יפן

המסחר בבורסות אסיה התנהל הבוקר על רקע הציפייה לנתוני התעסוקה בארה"ב, ולאחר שראש ממשלת יפן רמז כי הוא צפוי להתפטר. טוקיו זינקה ב-2.1%; שנחאי ירדה ב-0.4%; הונג קונג נסוגה ב-0.9%; סיאול הוסיפה 0.7% לערכה; סידני עלתה ב-0.5%.

ראש ממשלת יפן, יושיהידה סוגה, לא יתמודד על ראשות המפלגה הליברל דמוקרטית בבחירות שיתקיימו ב-29 בספטמבר, מה שמעיד כי הוא צפוי לסיים את תפקידו בסוף החודש, כך דיווחה התקשורת ביפן. סוגה אמר לבכירים במפלגתו היום כי לא יתמודד, לפי הדיווח ברשת השידור NHK. הוא ספג ביקורת קשה ביפן על התגובה האיטית שלו להתפשטות הקורונה, ועל כך שקיים את המשחקים האולימפיים למרות החששות לבריאות הציבור. מי שייבחר במקומו לראשות המפלגה יחליף אותו בראשות הממשלה.

פעילות השירותים בסין בשפל של יותר משנה

פעילות השירותים בסין ירדה בחודש אוגוסט לרמה הנמוכה ביותר שלה מאז הגל הראשון של מגפת הקורונה. מדד מנהלי הרכש של קאישין ומרקיט למגזר השירותים ירד בחודש שעבר לרמה של 46.7 נקודות - הנמוכה ביותר מאז אפריל 2020 - לעומת 54.9 נקודות ביולי. כל קריאה של פחות מ-50 נקודות מעידה על ירידה חודשית בפעילות המגזר.

הנתון העגום במדד הפרטי, שמתמקד יותר בחברות קטנות באזורי החוף, תואם את הנתונים של המדד הרשמי שפורסם בתחילת השבוע, ואשר הראה על נסיגה בפעילות השירותים בסין. התאוששות מגזר השירותים בסין איטית יותר מזו של מגזר הייצור, אך העליה ההדרגתית בצריכה בחודשים האחרונים עודדה אותה מעט.

הנפט בשיא של חודש; הזהב ירד יום שני ברציפות

מחיר הנפט קפץ לשיא של חודש, יום לאחר שארגון אופ"ק ויצואניות נפט בולטות נוספות ובראשן רוסיה, קבוצה שזכתה לכינוי אופ"ק פלוס, הסכימו לדבוק בתוכניתם להגדיל את תפוקת הנפט באופן הדרגתי - ולא נענו בכך לקריאת ארה"ב לזרז את קצב הגדלת התפוקה. מחיר הזהב נסוג יום שני ברציפות.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 69.99 דולר לחבית, הסגירה הגבוהה ביותר מאז 3 באוגוסט, לאחר עלייה של 2% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בנובמבר טיפסו אף הם ב-2% ונסגרו במחיר של 73.03 דולר לחבית.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו בניו יורק במחיר של 1,811.5 דולר לאונקייה, ירידה של 0.3%, בהמשך לירידה של 0.1% אתמול.

בורסות אירופה נסגרו במרחק נגיעה משיא

בורסות אירופה טיפסו ונסגרו במרחק נגיעה משיא, לקראת פרסום דו"ח התעסוקה מחר בארה"ב, הכלכלה הגדולה בעולם. היורו והליש"ט מתחזקים מול הדולר.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.3%; פרנקפורט ופריז טיפסו ב-0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.3% ונסגר במרחק נגיעה מהשיא שקבע בחודש שעבר. היורו מתחזק מול הדולר ב-0.2% לרמה של 1.1861 דולר ליורו, והליש"ט מטפסת ב-0.4% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.3827 דולר לליש"ט.

כלכלת שווייץ התאוששה מהנסיגה שרשמה בתחילת השנה בשל מגפת הקורונה, כך לפי נתונים שפורסמו היום. התמ"ג של שווייץ צמח ברבעון השני ב-1.8%, מתחת לתחזיות שצפו צמיחה של 1.9%, ולאחר נסיגה של 0.4% ברבעון הראשון. בהשוואה לרבעון המקביל ב-2020 נרשמה צמיחה של 7.7% ברבעון השני.

מניית חברת התרופות השוודית אופרן ביוויטרום זינקה ביותר מ-25% בבורסת שטוקהולם, לאחר שחברות ההשקעה האמריקאיות אדוונט ואורורה הציעו לקנות אותה בעסקה בשווי 69.4 מיליארד קרונה שוודית (8 מיליארד דולר).

התכווצות חדה מהצפוי בגירעון במאזן הסחר של ארה"ב

הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב התכווץ ביולי ל-70.1 מיליארד דולר, ירידה של 4.3% לעומת גירעון שיא של 73.2 מיליארד דולר בחודש הקודם - כך מסר היום משרד המסחר האמריקאי.

תחזית הכלכלנים צפתה גירעון של 70.9 מיליארד דולר ביולי, לעומת גירעון של 75.7 מיליארד דולר שעליו דווח במקור ביוני.

היצוא מארה"ב גדל ביולי ב-1.3% בהשוואה ליוני, והסתכם ב-212.8 מיליארד דולר; היבוא התכווץ ב-0.2%, ל-282.9 מיליארד דולר.

מספר המובטלים בארה"ב צנח לרמתו הנמוכה מאז פרוץ הקורונה

מספרי תביעות האבטלה הראשונות והמתמשכות בארה"ב צנחו לרמתם הנמוכה ביותר מאז פרוץ משבר הקורונה, על רקע המשך התאוששות שוק התעסוקה האמריקאי, ולמרות התפשטות וריאנט דלתא של הנגיף.

מספר תביעות האבטלה הראשונות צנח בשבוע שעבר ל-340 אלף, רמתו הנמוכה ביותר מאז מארס 2020, לעומת 354 אלף בשבוע הקודם, כך מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר ל-345 אלף תביעות, לעומת 353 אלף תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם.

מספר תביעות האבטלה הראשונות נמצא במגמת ירידה מתחילת 2021, ואולם עודנו גבוה כמעט כפליים מרמתו לפני פרוץ משבר הקורונה, אז היה מספר תביעות האבטלה השבועי ברמה של 200 אלף, קרוב לשפל של 50 שנה.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות, שמפורסם בפיגור של שבוע, ירד ל-2.75 מיליון בשבוע שהסתיים ב-21 באוגוסט, רמתו הנמוכה ביותר מאז אמצע מארס 2020, לעומת 2.91 מיליון תביעות בשבוע שקדם לו. תחזית הכלכלנים היתה ל-2.81 מיליון תביעות מתמשכות, לעומת 2.86 מיליון תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע שלפניו.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות עדיין גבוה ביותר ממיליון מהממוצע השבועי ב-2019, לפני פרוץ משבר הקורונה - שהיה 1.7 מיליון.

משרד העבודה האמריקאי יפרסם מחר את דו"ח התעסוקה החודשי, וכלכלנים צופים כי 720 אלף משרות נוספו לשוק התעסוקה בארה"ב באוגוסט - וכי שיעור האבטלה ירד ל-5.2%.

טוקיו ושנחאי עלו; סיאול נפלה ב-1%

הבורסות בטוקיו ושנחאי רשמו הבוקר עליות שערים, בציפיה לדו"ח התעסוקה בארה"ב, אשר צפוי להשפיע על החלטת הבנק הפדרלי לגבי עיתוי צמצום התמריצים. טוקיו עלתה ב-0.3%; שנחאי עלתה ב-0.8%; הונג קונג עולה ב-0.1%; סיאול ירדה ב-1%; סידני נסוגה ב-0.6%.

בשוק האנרגיה, הנפט מתייצב לאחר שירד הבוקר. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוקטובר נסחרים כעת ביציבות סביב מחיר של 68.56 דולר לחבית.

מניות ההיי-טק שברו שיאים בוול סטריט; "סיינפלד" הקפיצה את מניית נטפליקס

בורסות וול סטריט, שהשלימו אתמול את רצף העליות החודשי הארוך ביותר זה שלוש שנים וחצי, נסגרו בעליות קלות ביום המסחר הראשון של ספטמבר (רביעי), ומניות ההיי-טק שברו שיאים. המסחר התנהל על רקע נתוני תעסוקה חלשים מהצפוי שפורסמו היום במגזר הפרטי בארה"ב, ולקראת פרסום דו"ח התעסוקה הרשמי על ידי משרד העבודה האמריקאי ביום שישי. תשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות התייצבה לאחר העלייה החודשית החדה ביותר מאז מארס. הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם.

מדד נאסד"ק טיפס ב-0.3% ונסגר בשיא בפעם 33 השנה, לאחר שהשלים אתמול זינוק של 4% באוגוסט - חודש חיובי שלישי ברצף. מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.1%, לאחר עלייה של 1.2% בחודש שעבר. מדד S&P 500 נסגר בעלייה של פחות מ-0.1% ובמרחק נגיעה מהשיא שקבע ביום שני, שהיה ה-53 מתחילת השנה. המדד עלה באוגוסט ב-2.9% - חודש חיובי שביעי ברציפות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר ביציבות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים כמעט ללא שינוי ברמה של 1.3%, לאחר שטיפסה באוגוסט ב-0.06% - העלייה החודשית החדה ביותר מאז מארס. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - יורד ב-0.2%.

מניית נטפליקס עלתה ב-2.3% בוול סטריט, לאחר שענקית הסטרימינג הודיע כי כל פרקי הסדרה המצליחה "סיינפלד" יהיו זמינים בשירות החל מאוקטובר.

אופ"ק פלוס דבקה בתוכנית להגדלת התפוקה; מחיר הנפט התייצב

מחיר הנפט התייצב, לאחר שארגון אופ"ק ויצואניות נפט בולטות נוספות ובראשן רוסיה, קבוצה שזכתה לכינוי אופ"ק פלוס, הסכימו היום לדבוק בתוכניתם להגדיל באופן הדרגתי את תפוקת הנפט.

בתום שיחת ועידה בווידאו שקיימו, החליטו שרי הנפט של המדינות לדבוק בהחלטתם מיולי להגדיל באוקטובר את התפוקה של 400 אלף חביות ביום, נאמר בהודעה שפירסם אופ"ק.

אופ"ק פלוס הגיעה ביולי להסכם להגדיל תפוקת הנפט ב-400 אלף חביות מדי חודש החל מאוגוסט, ובסופו של דבר לבטל את כל צמצום מכסות התפוקה שעליו הוחלט בשנה שעברה בעקבות משבר הקורונה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 68.59 דולר לחבית, עלייה של 0.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 71.59 דולר לחבית, ירידה של פחות מ-0.1%.

עוד בשוק הסחורות: החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו בניו יורק במחיר של 1,815.2 דולר לאונקייה, ירידה של 0.2%, לאחר עלייה של 0.3% אתמול.

בורסות אירופה פתחו את ספטמבר בעליות; היורו והליש"ט מתחזקים

בורסות אירופה נסגרו בעליות ביום המסחר הראשון של ספטמבר, לאחר שהשלימו אתמול חודש חיובי שביעי ברציפות. הליש"ט והיורו מתחזקים מול הדולר.

בורסת לונדון טיפסה ב-0.4%; פרנקפורט נסוגה ב-0.1%; פריז עלתה ב-1.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.5% לאחר השלים אתמול עלייה חודשית שביעית ברציפות. היורו מתחזק ב-0.4% מול הדולר לרמה של 1.1853 דולר ליורו, והליש"ט מטפסת ב-0.3% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.379 דולר לליש"ט.

בגרמניה נפלו המכירות הקמעוניות בחודש יולי ב-5.1% ביחס לתקופה המקבילה בשנה שעברה, מול צפי לירידה של 0.9% בלבד, ואותתו על פתיחה חלשה לרבעון השלישי של השנה. הירידה מעוררת חשש שהתנופה הצרכנית שלאחר הסגרים מאבדת את המומנטום.

בבריטניה, מכירות הבתים עלו ב-2.1% באוגוסט ביחס לחודש הקודם, לאחרי עליה קלה של 0.6% בלבד ביולי. מחירי הבתים במדינה היו גבוהים ב-11% בחודש החולף ביחס לתקופה המקבילה בשנה שעברה.

למרות וריאנט הדלתא: צמיחת פעילות הייצור בארה"ב צברה תאוצה באוגוסט

צמיחת פעילות הייצור בארה"ב המשיכה לצבור תנופה בחודש שעבר, למרות התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה בכלכלה הגדולה בעולם.

מדד מנהלי הרכש (PMI) של מגזר הייצור טיפס באוגוסט לרמה של 59.9 נקודות לעומת רמה של 59.5 נקודות בחודש הקודם, מסר היום מכון המחקר ISM.

תחזית הכלכלנים היתה לירידה של המדד לרמה של 58.6 נקודות. מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחה בפעילות הייצור, ואילו מדד נמוך מרמה זו משקף התכווצות בפעילות הכלכלית.

נמוך מהתחזיות: רק 374 אלף משרות נוספו למגזר הפרטי בארה"ב באוגוסט

מספר המשרות במגזר הפרטי בארה"ב צמח באוגוסט בקצב מתון משמעותית מתחזיות הכלכלנים, לאחר שהתפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה גררה האטה בקצב גיוס העובדים, כך לפי נתוני חברת ADP שפורסמו היום.

374 אלף משרות נוספו למגזר הפרטי בחודש שעבר, שיפור לעומת 326 אלף המשרות שנוספו ביולי - אך מספר הנמוך באופן ניכר מתחזיות הכלכלנים, שצפו גידול של 600 אלף משרות. נתוני יולי תוקנו כלפי מטה, לעומת תוספת של 330 אלף משרות שעליה דווח במקור.

מרבית המשרות שנוספו בחודש שעבר היו במגזר הפנאי והאירוח, בו גדל מספר המשרות ב-201 אלף באוגוסט. 59 אלף משרות נוספו במגזרי החינוך ושירותי הבריאות.

משרד העבודה האמריקאי יפרסם את דו"ח התעסוקה הרשמי של ארה"ב ביום שישי, וכלכלנים צופים כי 720 אלף משרות נוספו לשוק התעסוקה באוגוסט - וכי שיעור האבטלה ירד ל-5.2%.

אסיה נסגרה בעליות; טוקיו הוסיפה 1.3% לערכה

המסחר בבורסות אסיה נסגר בעליות, למרות הירידות הקלות בוול סטריט אמש. טוקיו עלתה ב-1.3%; הונג קונג הוסיפה 0.6% לערכה; שנחאי עלתה ב-0.6%; סינגפור עלתה ב-1.1%.

ביפן, מדד מנהלי הרכש ירד ל-52.7 באוגוסט מול 53 ביולי, בעקבות האטה בפעילות המפעלים על רקע עלייה בתחלואה בקורונה ועיכובים בשרשרת האספקה של חומרי הגלם.

כלכלת אוסטרליה צמחה ב-0.7% בשלושת החודשים שהסתיימו ביוני, לפי לשכת הסטטיסטיקה המקומית. התמ"ג עלה ב-9.6% ביחס לתקופה המקבילה בשנה שעברה, אז טולטלה הכלכלה האוסטרלית על ידי הסגרים הראשונים של מגפת הקורונה.

הנפט מתאושש לאחר הירידות אמש. החוזים על נפט גולמי מסוג טקסס מתוק עולים ב-0.7% ל-68.96 דולר לחבית.

וול סטריט ברצף העליות החודשי הארוך מ-2018; זום נחתכה ב-17 מיליארד ד'

בורסות וול סטריט נסוגו משיא, אולם השלימו את רצף העליות החודשיות הארוך ביותר זה שלוש שנים וחצי, לקראת פרסום דו"ח התעסוקה בארה"ב ביום שישי. תשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות רשמה את העלייה החודשית החדה ביותר מאז מארס.

מדד נאסד"ק נסגר בירידה של פחות מ-0.1%, אך קפץ ב-4% באוגוסט כולו - חודש חיובי שלישי ברצף. מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.1%, אולם טיפס ב-1.2% בסיכום חודשי. מדד S&P 500, שנסגר אתמול (שני) בשיא בפעם ה-53 השנה, נסוג היום ב-0.1%, אולם טיפס באוגוסט כולו ב-2.9% - חודש חיובי שביעי ברציפות, ורצף העליות החודשי הארוך ביותר מאז ינואר 2018. ביצועי המדד בשמונת החודשים הראשונים של השנה היו הטובים ביותר מאז 1997.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.02% לרמה של 1.3%, בדרכה לעלייה חודשית של 0.064% - העלייה החדה ביותר מאז מארס. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסחר כמעט ללא שינוי, ונמצא בדרכו לעלייה חודשית של 0.6%.

עונת הדו"חות הרבעוניים בוול סטריט מתקרבת לסיומה, ורווחי החברות הנכללות במדד S&P 500 בדרך לרשום זינוק של 95.4% - הקפיצה החדה ביותר מאז הרבעון הרביעי של 2009.

מניית זום נפלה ב-16.7% במסחר בוול סטריט, לאחר שמפעילת שירות שיחות הוועידה הפופולרי בווידאו דיווחה אמש בראשונה בתולדותיה על הכנסות רבעוניות של יותר ממיליארד דולר, אולם העריכה כי צמיחת הכנסותיה ברבעון הנוכחי תהיה הנמוכה מעולם, וכי רווחיה יהיו נמוכים מכפי שצפו האנליסטים. בעקבות נפילת המניה היום, נחתך השווי שוק של זום ביותר מ-17 מיליארד דולר.

הנפט סגר החודש הגרוע ביותר השנה: נפל ב-7.4% באוגוסט

מחיר הנפט נסוג בדרכו לירידה חודשית החדה ביותר השנה, על רקע ציפיות לירידה בביקוש עקב השבתת בתי זיקוק לחופי מפרץ מקסיקו לאחר סופת ההוריקן איידה. תשומת לב המשקיעים נתונה גם לפגישתם מחר של אופ"ק ויצואניות נפט נוספות ובראשן רוסיה - קבוצה שידועה בשם אופ"ק פלוס - שמתקיימת על רקע קריאות מצד ארה"ב להגדלת תפוקת הקבוצה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 68.5 דולר לחבית, ירידה של 1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום חודשי, צנח מחיר הנפט הגולמי באוגוסט ב-7.4% - ירידה שבועית ראשונה מאז מארס, והנפילה החודשית החדה ביותר מאז אוקטובר.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 72.99 דולר לחבית, ירידה של 0.6%, בדרכם לנפילה חודשית של 4.4%.

הזהב מחק את כל ירידות אוגוסט; הכסף צנח ב-6% החודש

מחיר הזהב, הנחשב למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר, טיפס היום בדרכו לעלייה חודשית, לאחר שבטחון הצרכנים בארה"ב נפל החודש לרמתו הנמוכה ביותר מאז פברואר, וירידה במדד מנהלי הרכש של שיקגו.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,818.1 דולר לאונקייה, עלייה של 0.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, בדרכם לעלייה של פחות מ-0.1% באוגוסט כולו.

עוד בשוק המתכות היקרות: החוזים על הכסף למסירה בדצמבר נסגרו בניו יורק כמעט ללא שינוי במחיר של 24.01 דולר לאונקייה, בדרכם לנפילה חודשית של 6%.

בורסות אירופה ירדו - אך סגרו חודש חיובי שביעי ברציפות

בורסות אירופה נסגרו בירידות לאחר חבר מועצת הבנק המרכזי של אירופה (ECB) אמר כי יתכן שהגיעה העת לבחון צמצום של התמריצים שננקטו עם רקע משבר הקורונה. עם זאת, שוקי המניות ביבשת השלימו עלייה חודשית שביעית ברציפות, שבמהלכה קפצו ב-20%.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.4%; פרנקפורט נסוגה ב-0.3%, ופריז איבדה 0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד 0.4%, אולם טיפס באוגוסט ביותר מ-1% - חודש חיובי שביעי ברציפות. היורו נסחר ביציבות מול הדולר בשער של 1.1799 דולר ליורו, והליש"ט נחלשת ב-0.1% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3748 דולר לליש"ט.

חבר מועצת הנגידים של ECB, רוברט הולצמן, אמר היום בראיון לבלומברג כי התאוששות כלכלת גוש היורו מאפשרת לרשויות המוניטריות לשקול צמצום של רכישות החירום של אג"ח.

האינפלציה בגוש היורו עלתה באוגוסט ל-3% ביחס לשנה שעברה, אחרי שבחודש יולי היתה 2.2%. האינפלציה בצרפת עלתה באוגוסט לרמה הגבוהה ביותר מאז 2018. מדד המחיר לצרכן עלה באוגוסט ל-2.4%, יותר מאשר חזו הכלכלנים. אתמול פורסם כי האינפלציה בגרמניה, 3.4% באוגוסט, היא הגבוהה ביותר במדינה מאז 2008.

שיעור האבטלה בגרמניה יורד באוגוסט זה החודש הרביעי ברציפות לרמה הנמוכה ביותר מאז שפרצה הקורונה. הירידה, של 53 אלף באוגוסט, יותר גדולה משהכלכלנים חזו - ודחפה את שיעור האבטלה ל-5.5%, הנמוך ביותר מאז מארס אשתקד.

אתמול פורסם כי הביטחון בכלכלת גוש היורו ירד השנה לראשונה, מה שמשקף את העובדה ששיבושי אספקה והתפשטות וריאנט הדלתא - מעיבים על ההתאוששות. הסנטימנט ירד בקרב הצרכנים, בתעשייה ובמגזר השירותים בחודש אוגוסט, ומדד הנציבות האירופית ירד ל-117.5 נקודות באוגוסט - משיא של כל הזמנים ביולי.

בטחון הצרכנים בארה"ב צנח לשפל של 6 חודשים; ירידה גם במדד מנהלי הרכש

בטחון הצרכנים בארה"ב נפל החודש בשיעור חד מהצפוי, לשפל של שישה חודשים. מדד מנהלי הרכש של שיקגו, שנחשב לברומטר למצב הכלכלה האמריקאית, ירד אף הוא החודש.

מדד בטחון הצרכנים בארה"ב צנח באוגוסט לרמה של 113.8 נקודות, רמתו הנמוכה מאז פברואר, לעומת רמה של 125.1 נקודות בחודש הקודם, מסרה היום חברת המחקר קונפרנס בורד. תחזית הכלכלנים היתה למדד של 124 נקודות באוגוסט לעומת מדד של 129.1 נקודות שעליו דווח במקור ביולי.

עוד בחזית המקרו כלכלית היום בארה"ב: מדד מנהלי הרכש (PMI) של שיקגו ירד באוגוסט לרמה של 66.8 נקודות לעומת רמה של 73.4 נקודות בחודש הקודם. מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על התרחבות הפעילות הכלכלית, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות.

מדד קייס-שילר של מחירי הבתים בארה"ב בזינוק החד מאז השקתו ב-1987

מדד קייס-שילר הלאומי של מחירי הבתים בארה"ב קפץ ביוני ב-18.6% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, הזינוק השנתי החד ביותר מאז השקת המדד בשנת 1987, לאחר עלייה של 16.8% ב-12 החודשים שהסתיימו במאי, לפי נתונים שפורסמו היום. מדד המחירים הלאומי גבוה כעת ב-41% משיא הקבע בשיא בועת הדיור בשנת 2006.

מדד קייס-שילר של 20 ערים גדולות בארה"ב קפץ ב19.1% לעומת יוני 2020, לאחר עלייה של 17.1% בחודש הקודם. המדד המקביל של 10 ערים גדולות זינק ב-18.5%, לעומת 16.6% בחודש הקודם.

עליות המחירים החדות ביותר נרשמו בערים פניקס, סן דייגו וסיאטל, עם זינוקים של 29.3%, 27.1% ו-25% בהתאמה, לעומת יוני 2020.

אסיה נסגרה בעליות; ענקיות האינטרנט בירידות

בורסות אסיה נסגרו בעליות אחרי שהתנהלו בירידות קלות בעקבות פרסום נתונים שהראו האטה בפעילות מפעלים בסין באוגוסט.

טוקיו עלתה ב-1.1%. הונג קונג עולה ב-0.6%. שנחאי עלתה ב-0.2%. סינגפור יורדת ב-1.3%.

פעילות המפעלים בסין (PMI) ירדה באוגוסט ביחס ליולי. מדד היצור במעצמה הקומוניסטית ירד בחודש הנוכחי ל-50.1, אחרי שביולי הגיעה ל-50.4.

ענקית האינטרנט הסינית טנסנט התאוששה לאחר שירדה ב-3.2%, וענקית המשחק המקוון NetEase יורדת ב-3.4% בהונג קונג, בעקבות הוראת הרגולטור הסיני שאסר על קטינים לשחק במחשב יותר משלוש שעות בשבוע.

בשוק המטבעות, הין היפני מתחזק ב-0.04% ונסחר ב-109.88 ין לדולר; הדולר ההונג קונגי נסחר ללא שינוי ב-7.785 דולר הונג קונגי לדולר.

מניית זום נפלה ביותר מ-10% אחרי פרסום הדו"ח הרבעוני

זום, המפעילה את שירות שיחות הוועידה הפופולרי בווידאו, פירסמה אמש (שני) את דו"ח הרבעון השני אחרי סגירת המסחר בוול סטריט. מניית החברה נפלה ביותר מ-10% במסחר האלקטרוני שהתקיים אחרי הסגירה, על רקע החשש שתתקשה לשמר את קצב הצמיחה המהיר שלה כשברחבי העולם יותר ויותר עובדים חוזרים למשרד ומפסיקים לנהל פגישות מקוונות, ותלמידים חוזרים לבתי הספר ומוותרים על למידה מרחוק.

החברה דיווחה על הכנסות של 1.02 מיליארד דולר, והכתה את תחזיות האנליסטים ל-990 מיליון דולר. זו עלייה של 54% ביחס לאותה תקופה בשנה שעברה. הרווח של זום בניכוי סעיפים חד פעמיים הסתכם ברבעון ב-1.36 דולרים למניה, מעל לתחזיות ל-1.16 סנט למניה.

בשורת התחזיות לרבעון הבא, זום פיספסה את הערכות האנליסטים. החברה מעריכה שההכנסות העתידיות יהיו כ-1.02 מיליארד דולר, עם רווח של כ-1.08 דולרים למניה. אנליסטים העריכו כי הכנסות יהיו 1.013 מיליארד דולר, ורווח של 1.09 דולרים למניה.

וול סטריט שברה שיאים; אפירם זינקה ביותר מ-45%

בורסות וול סטריט המשיכו גם השבוע לשבור שיאים, בהובלת מניות הטכנולוגיה. זאת, בעקבות דבריו של יו"ר הבנק הפדרלי ג'רום פאואל כי הוא מאמין כי האינפלציה תתייצב, וכי אין בכוונתו להעלות בקרוב את הריבית. מחירי האנרגיה נסגרו בעליות, על רקע הנזקים של הוריקן איידה, שכעת מוגדר כסופה טרופית.

מדד נאסד"ק עלה ב-0.9%, אחרי שביום שישי נסגר בשיא; מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.16%; מדד S&P 500 הוסיף 0.4% לערכו, לאחר שגם ביום שישי ננעל בשיא.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.03 נקודות אחוז לרמה של 1.279%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - ללא שינוי.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה עלו ב-0.4% לרמה של 69.01 דולר לחבית; החוזים על הבנזין עלו ב-1.5%, בשל עצירת כ-93% מתפוקת הגז במפרץ מקסיקו.

מניית מודרנה ירדה ב-3% בעקבות הפרסומים כי מיליון מנות חיסון נגד קורונה של היצרנית הורדו מהמדפים ביפן בשל חשש מזיהום. בשבוע שעבר הוסרו 1.63 מיליון מנות מהמדפים, אחרי שחומר זר נמצא בכמה מנות. הרשויות מקשרות את הזיהום למוות של שני בני אדם.

מניית חברת התשלומים אפירם הולדינגס (Affirm Holdings) זינקה ב-47% אחרי שהחברה הכריזה על שותפות עם אמזון ביום שישי. מניית אמזון עלתה ב-2.2%.

מניות של חברות טכנולוגיה סיניות שנסחרות בארה"ב, בהן NetEase וטנסנט, נפלו בעקבות הוראת הרגולטור הסיני אסר על קטינים לשחק במחשב יותר משלוש שעות בשבוע.

מניית פייפאל עלתה ב-3.9% אחרי שפורסם דיווח שהחברה שוקלת להרחיב את הפלטפורמה גם לסחר במניות.

אירופה נסגרה בעליות; אינפלציית שיא בגרמניה

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות, בהמשך לעליות באסיה ובוול סטריט.

פרנקפורט עלתה ב-0.2%. פריז עלתה ב-0.1%. מדד סטוקס 600 עלה ב-0.1%. בלונדון לא התקיים היום מסחר.

מדד המחירים לצרכן בגרמניה עלה באוגוסט ב-3.4%, שיא של 13 שנה. ביולי עלו המחירים ב-3.1% ביולי, כך פירסמה הלשכה לסטטיסטיקה במדינה.

הביטחון בכלכלת גוש היורו ירד לראשונה השנה, מה שמשקף את העובדה ששיבושי אספקה והתפשטות וריאנט דלתא מעיבים על ההתאוששות.

הסנטימנט ירד בקרב הצרכנים, בתעשייה, ובמגזר השירותים. מדד הנציבות האירופית ירד ל-117.5 נקודות באוגוסט משיא כל הזמנים ביולי.

החוזים על פתיחת המסחר בוול סטריט מצביעים על פתיחה חיובית.

מחיר הבנזין עולה בעקבות הוריקן איידה

שוקי האנרגיה מגיבים לנזק שנגרם בשל הוריקן איידה, שהגיע אמש לניו אורלינס אחרי שזרע הרס בלואיזיאנה. הירידות מתרחשות אחרי עלייה עקבית של ארבעה שבועות.

החוזים על גז מחצבים למסירה יורדים ב-2.9% לרמה של 4.26 דולר למיליון BTU (יחידות תרמיות בריטיות); החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה יורדים ב-0.2% ונסחרים ב-68.57 דולר לחבית; לעומת זאת, החוזים על הבנזין עולים ב-1.1%, בשל עצירת כ-93% מתפוקת הגז במפרץ מקסיקו.

מנהלי פרויקטים של חיפושי נפט התכוננו מראש לסערה. רויאל דאץ' של, BP וחברות אחרות סגרו את פלטפורמות הנפט בים ופינו את הצוותים, ולא בכדי. ההוריקן הוביל לעצירה של 95% מתפוקת הנפט בחוף מפרץ מקסיקו, או – 1.741 מיליון חביות ביום, על פי S&P גלובל פלאטץ, שמספקת נתוני אנרגיה.

תפוקת האנרגיה במפרץ מקסיקו היא משמעותית משום שבארות הנפט בים אחראים ל-17% מתפוקת הנפט הגולמי של ארה"ב ול-5% מתפוקת גז המחצבים היבש, על פי נתונים של מינהל המידע של משרד האנרגיה (EIA).

עליות באסיה

בורסות אסיה נסחרו בעליות, בהמשך לעליות שנרשמו בסוף השבוע בוול סטריט, לאחר שיו"ר הבנק הפדרלי ג'רום פאואל אותת בדבריו בכנס הווירטואלי בג'קסון הול כי לא יעלה בקרוב את הריבית.

טוקיו עלתה ב-0.4%. הונג קונג עלתה ב-0.4%. שנחאי עלתה ב-0.2%. מומבאי הוסיפה 1%. סינגפור עלתה ב-0.6%.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק נחלשים ב-0.2% ל-68.63 דולר לחבית. הין היפני נחלש ב-0.1%, היורו והליש"ט עולים ב-0.1% מול הדולר. מדד הדולר נחלש ב-0.1%.

הביטקוין נחלש ב-1.8% ל-48,038 דולר.

החוזים על פתיחת המסחר בוול סטריט מצביעים על פתיחה חיובית עם עליות קלות.

כתבות מומלצות

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו