וול סטריט נסגרה בעליות - אך ירדה בסיכום שבועי; הנפט ברצף השלילי הארוך מ-2019

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
וול סטריט
וול סטריטצילום: KENA BETANCUR / AFP
עדכונים

מניות ההיי-טק הובילו את העליות בוול סטריט - אך המדדים ירדו בסיכום שבועי

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות בהובלת מניות ההיי-טק, אולם עדיין ירדו בסיכום שבועי על רקע חששות כי התפשטות וריאנט דלתא של נגיף קורונה תפגע בהתאוששות הכלכלית, וכי הבנק הפדרלי יחל לצמצם את מדיניותו המוניטרית המרחיבה בחודשים הקרובים. הדולר נסוג משיא של תשעה חודשים מול המטבעות המרכזיים בעולם.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 1.2%, אולם נסוג ב-0.7% בסיכום שבועי. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.7% אך איבד 1.1% השבוע. מדד S&P 500 טיפס ב-0.8% אולם נסוג ב-0.6% בסיכום שבועי.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.01% לרמה של 1.26%, אולם ירדה בסיכום שבועי ב-0.04%. מאז שלהי מארס, אז היתה ברמה של 1.78%, צנחה התשואה ב-0.52%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחר שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.1%, ירידה ראשונה זה חמישה ימים. זאת, לאחר שמוקדם יותר היום טיפס לרמתו הגבוהה ביותר מאז נובמבר 2020.

מניית מודרנה, שצנחה בחמישי ב-5.8%, התאוששה היום ב-2% למרות דיווח של העיתון וושינגטון פוסט לפיו רשויות הבריאות בארה"ב חוקרות דיווחים שלפיהם ייתכן כי הסיכון לחלות בדלקת בלב בעקבות קבלת החיסון לקורונה שפיתחה החברה, גדול יותר מכפי שהוערך עד כה.

מניית טסלה, שצנחה מתחילת השבוע ועד אתמול ב-6.1%, טיפסה היום ב-1% לאחר שמנכ"ל החברה אילון מאסק הכריז כי יצרנית המכוניות החשמליות תבנה רובוט דמוי אדם.

הנפט ברצף הירידות הארוך מ-2019; צלל ב-9% השבוע

מחיר הנפט ירד בניו יורק זה היום השביעי ברציפות, רצף הירידות הארוך מאז אוקטובר 2019, בדרכו לנפילה שבועית של כמעט 9%, בצל חששות כי התפשטות וריאנט דלתא של נגיף קורונה תפגע בהתאוששות הכלכלה ובביקוש לאנרגיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 62.32 דולר לחבית, הסגירה הנמוכה ביותר מאז מאי, לאחר ירידה של 2.2% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

וריאנט דלתא והמשבר באפגניסטן דחפו את הזהב לשבוע שני של עליות

מחיר הזהב טיפס בדרכו לעלייה שבועית שנייה ברציפות לאחר שהמשבר באפגניסטן והתפשטות וריאנט דלתא של נגיף קורונה הגבירו את הביקוש למתכת היקרה, שנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,784 דולר לאונקייה, עלייה של פחות מ-0.1%, בדרכם לעלייה שבועית של 0.3%.

בורסות אירופה סגרו בעליות את השבוע הגרוע ביותר מאז פברואר

בורסות אירופה נסגרו בעליות אולם נפלו בסיכום שבועי, על רקע על רקע חששות כי התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה תפגע בהתאוששות הכלכלית, אפשרות שהבנק הפדרלי בארה"ב יחל לצמצם את מדיניותו המוניטרית המרחיבה בחודשים הקרובים, והידוק הרגולציה על מגזר הטכנולוגיה בסין.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.4%; פרנקפורט ופריז טיפסו ב-0.3%; מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.3%, אולם בסיכום שבועי נפל ב-1.5% - השבוע הגרוע ביותר מאז פברואר. היורו מתחזק מול הדולר ב-0.1% לשער של 1.1693 דולר ליורו, ואילו הליש"ט נחלשת ב-0.1% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.363 דולר לליש"ט.

המכירות הקמעונאות בבריטניה צנחו ביולי ב-2.5% ביחס לחודש יוני, בניגוד לתחזיות הכלכלנים שציפו לעלייה. כך פרסמה הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה בממלכה המאוחדת.

מניית רשת החנויות מרקס & ספנסר זינקה ב-14% אחרי שהעלתה את התחזיות לרבעון הבא הודות לעלייה במכירות מזון ובגדים בסניפיה ברבעון השני של השנה. הקמעונאית דיווחה כי היא מצפה שהרווח יגדל מ-409 מיליון דולר ל-477 מיליון דולר, אחרי שההכנסות ממכירת מזון גדלו ברבעון שהסתיים באוגוסט ב-11%.

הדולר מתחזק ושבר שיא של תשעה חודשים וחצי

הדולר ממשיך להתחזק ושבר שיא של תשעה חודשים וחצי, על רקע החששות שזן הדלתא של נגיף הקורונה יאט את התאוששות הכלכלה העולמית ולאחר שבכירי הבנק הפדרלי אותתו בפעם הראשונה מאז פרוץ משבר הקורונה כי בכוונתם להתחיל לצמצם את ההרחבה הכמותית בארה"ב.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחר שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - ללא שינוי ברמה של 93.59, הגבוהה ביותר מאז נובמבר 2020.

גם מחירי הזהב ממשיכים לנסוק, והם בדרך לשבוע שני ברציפות של עליות. החוזים על הזהב למסירה נסחרים במחיר של 1,788.9 דולר לאונקייה, עלייה של 0.3%.

אסיה נסגרה בירידות; מניות יצרניות הרכב היפניות נפלו

המסחר בבורסות אסיה נסגר בירידות שערים, על רקע החשש הגובר מהתפשטות זן הדלתא של נגיף הקורונה ברחבי העולם ולמרות שסין הודיעה הבוקר (שישי) כי תשאיר את הריבית ללא שינוי זה החודש ה-16 ברציפות.

טוקיו ירדה ב-0.1%; הונג קונג יורדת ב-1.8%; שנחאי ירדה ב-1.1%; סינגפור עולה ב-0.6%. מדד CSI, המייצג את המניות הגדולות ביותר של בורסות סין, יורד ב-1.9%.

מניית עליבאבא ממשיכה במגמת צניחה ויורדת ב-3% בהונג קונג, בשל חששות המשקיעים מהצעדים שנוקט הרגולטור בסין נגד חברות הטכנולוגיה במדינה.

גם מניות יצרניות הרכב ביפן ספגו ירידות, בשל ההאטה בשרשראות האספקה ברחבי העולם והמחסור בשבבים. מניות טויוטה ירדה ב-4.1%, מניות ניסאן צנחו ב-7.2% ומניות הונדה נפלו ב-4.8%. אתמול הודיעה טויוטה כי בכוונתה לקצץ את היצור העולמי בחודש ספטמבר ב-40%.

מניות ההיי-טק הובילו את העליות בוול סטריט; הדולר בשיא של 9 חודשים

בורסות וול סטריט, שנסחרו בירידות בתחילת יום המסחר, נסגרו לבסוף בעליות בעיקרן, בהובלת מניות ההיי-טק, על רקע דו"חות רבעוניים חזקים של סיסקו ואנבידיה.

עם זאת, מדד התנודתיות VIX קפץ במהלך יום המסחר לשיא של שלושה חודשים, הדולר מטפס לשיא של תשעה חודשים, והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו, לאחר שבכירי הבנק הפדרלי אותתו בפעם הראשונה מאז פרוץ משבר הקורונה כי בכוונתם להתחיל לצמצם את ההרחבה הכמותית בארה"ב.

מדד נאסד"ק, שנפל מתחילת השבוע ועד אתמול ב-2%, נסגר בעלייה של 0.1%; מדד דאו ג'ונס, שאיבד 1.5% מתחילת השבוע, נסוג ב-0.2% בדרכו ליום שלישי ברציפות של ירידות. מדד S&P 500, שרשם אתמול את הנפילה היומית החדה ביותר מזה חודש, טיפס היום ב-0.1% - עלייה ראשונה זה שלושה ימים.

מדד התנודתיות של וול סטריט (VIX) - הידוע גם בכינויו "מדד הפחד", שכן הוא מספק אינדיקציה מסוימת לרמת הפחד של המשקיעים בוול סטריט - טיפס ב-0.7% לרמה של 21.71 נקודות, לאחר שבמהלך היום כבר זינק לרמה של 24.74 נקודות, רמתו הגבוהה מאז מאי.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.02% לרמה של 1.24%, והשלימה בכך נפילה של 0.5% מאז מארס. מדד הדולר של ICE, העוקב אחר שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.5% לרמתו הגבוהה ביותר מאז נובמבר 2020.

מניית רובין הוד צללה ב-10.3% בוול סטריט, לאחר שמפעילת אפליקציית המסחר הפופולרית הזהירה מפני ירידה בהכנסותיה ברבעון הנוכחי לעומת הרבעון הקודם. זאת, במסגרת הדו"חות הרבעוניים הראשונים מאז הנפקתה הראשונה לציבור (IPO).

מניית אנבידיה קפצה ב-4%, לאחר שיצרנית השבבים הגדולה ביותר בארה"ב במונחי שווי שוק, דיווחה על רווח ומכירות רבעוניים גבוהים מציפיות האנליסטים, וסיפקה תחזית הכנסות גבוהה מהצפוי גם לרבעון הנוכחי.

מניית סיסקו זינקה ב-3.8%, לאחר שיצרניות ציוד רשתות המחשוב דיווחה על תוצאות רבעוניות שעלו במעט על תחזיות האנליסטים, אולם סיפקה תחזית מאכזבת לרבעון הנוכחי.

הנפט ברצף הירידות הארוך זה 18 חודשים; צנח לרמתו הנמוכה מאז מאי

מחיר הנפט ירד זה היום השישי ברציפות, הרצף הארוך ביותר מזה 18 חודשים, ונסגרו ברמתם הנמוכה מאז מאי, בצל חששות כי התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה תפגע בהתאוששות הכלכלה ובביקוש לאנרגיה. התחזקות הדולר לשיא של תשעה חודשים הכבידה על אף היא מחירי הנפט, הנקובים בדולרים.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 63.69 דולר לחבית, ירידה של 2.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 66.45 דולר לחבית, ירידה של 2.6%.

הן הטקסס מתוק והן הברנט נסגרו ברמתם הנמוכה ביותר מאז מאי, והשלימו ירידה יומית שישית ברציפות - הרצף השלילי הארוך ביותר מאז פברואר 2020.

הזהב ירד יום שלישי ברציפות

מחיר הזהב ירד זה היום השלישי ברציפות לאחר שהתחזקות הדולר לשיא של תשעה חודשים, פגעה בתיאבון המשקיעים למתכת היקרה, שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,783.1 דולר לאונקייה, ירידה של 0.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחר שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.5% לרמתו הגבוהה ביותר מאז נובמבר 2020.

הבנק הפדרלי הפיל את בורסות אירופה; פריז צנחה ב-2.4%

בורסות אירופה צנחו לאחר שבכירי הבנק הפדרלי בארה"ב אותתו אמש בפעם הראשונה מאז פרוץ משבר הקורונה כי בכוונתם להתחיל לצמצם את ההרחבה הכמותית בכלכלה הגדולה בעולם. מניות חברות הכרייה וקמעונאיות מוצרי היוקרה הובילו את הירידות היום בשוקי המניות באירופה.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 1.5%; פרנקפורט נסוגה ב-1.3%; פריז צנחה ב-2.4%; מילאנו איבדה 1.6%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נפל ב-1.6%. היורו נחלש ב-0.1% מול הדולר לשער של 1.1693 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה ב-0.6% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3671 דולר לליש"ט.

לפי דו"ח חדש, השכר השנתי של מנכ"לים של חברות שנסחרות בבורסת לונדון נפל בזמן המגפה, אבל עדיין שווה לסכום שמשתכר עובד במשך כל חייו. הבכירים בחברות הבלו צ'יפ שבמדד FTSE 100 הכניסו בממוצע ב-2020 2.69 מיליון ליש"ט (כ-3.7 מיליון דולר).

חברות התקשורת קומקאסט וויאקום הכריזו על עסקה להשיק שירות סטרימינג אירופי בשם "סקיי שואוטיים", מה שיגביר את התחרות עם שירותי סטרימינג כמו נטפליקס.

למרות וריאנט דלתא: הצמיחה החזקה של כלכלת ארה"ב נמשכה גם ביולי

הצמיחה האיתנה בפעילות הכלכלית בארה"ב נמשכה ביולי למרות התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה, וצפויה כנראה להימשך גם בסתיו. כך לפי מדד המדדים הכלכליים המובילים של חברת המחקר קונפרנס בורד, שטיפס ב-0.9% בחודש שעבר.

"מגמת העלייה הכללית של המדד, שהחלה בסופו של המיתון שגרמה המגפה באפריל 2020, עולה בקנה אחד עם צמיחה כלכלית איתנה במחצית השנייה של השנה", ציינה קונפרנס בורד.

התפשטות וריאנט דלתא והתגברות האינפלציה אמנם עלולות להכביד על הצמיחה בחודשים הקרובים, אולם קונפרנס בורד דבקה בתחזיתה לצמיחה של 6% בתוצר המקומי הגולמי (GDP) ארה"ב השנה.

מספר המובטלים החדשים בארה"ב מתקרב לרמתו לפני פרוץ הקורונה

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד זה השבוע הרביעי ברציפות, ומתקרב לרמתו לפני פרוץ משבר הקורונה, על רקע המשך התאוששות שוק התעסוקה האמריקאי, ולמרות התפשטות וריאנט דלתא של הנגיף.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד בשבוע שעבר ל-348 אלף, רמתו הנמוכה ביותר מאז מארס 2020, לעומת 377 אלף בשבוע הקודם, כך מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר ל-364 אלף תביעות, לעומת 375 אלף תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם.

מספר תביעות האבטלה הראשונות נמצא במגמת ירידה מתחילת 2021, ואולם עודנו גבוה כמעט כפליים מרמתו לפני פרוץ משבר הקורונה, אז היה מספר תביעות האבטלה השבועי ברמה של 200 אלף, קרוב לשפל של 50 שנה.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות, שמפורסם בפיגור של שבוע, ירד ל-2.82 מיליון בשבוע שהסתיים ב-7 באוגוסט, רמתו הנמוכה ביותר מאז אמצע מארס 2020, לעומת 2.9 מיליון תביעות בשבוע שקדם לו. תחזית הכלכלנים היתה ל-2.8 מיליון תביעות מתמשכות, לעומת 2.87 תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע שלפניו.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות עדיין גבוה ביותר ממיליון מהממוצע השבועי ב-2019, לפני פרוץ משבר הקורונה - שהיה 1.7 מיליון.

מחיר הנפט ממשיך לצנוח

מחיר הנפט ממשיך לצנוח לשפל חדש, וממשיך ברצף הירידות זה שישה ימים ברציפות. מדובר ברצף ההפסדים הארוך ביותר מאז סוף פברואר 2020. זאת, בצל חששות כי התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה תפגע בהתאוששות הכלכלה העולמית ובביקוש לאנרגיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה יורדים ב-3.4% למחיר של 63.21 דולר לחבית.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה יורדים ב-3% למחיר של 66.17 דולר לחבית. מוקדם יותר היום צנח המחיר לנמוך ביותר מאז מאי.

המסחר באסיה נסגר בירידות; עליבאבא נפלה ב-5%

המסחר בבורסות אסיה נסגר בירידות שערים, אחרי שאתמול (רביעי) רשמו בורסות וול סטריט את הנפילה היומית החדה ביותר מזה חודש.

טוקיו ירדה ב-1.1%; הונג קונג יורדת ב-2%; שנחאי ירדה ב-0.6%; סינגפור יורדת ב-1.2%. מדד CSI, המייצג את המניות הגדולות ביותר של בורסות סין, יורד ב-0.7%.

שיעור האבטלה באוסטרליה ירד בחודש יולי ל-4.6%, מ-4.9% בחודש יוני, כך פרסמה היום הלשכה לסטטיסטיקה במדינה.

מניית עליבאבא ירדה ב-5% בסין, אחרי שבייג'ין הודיעה כי היא מתכוונת לפקח על זכויות הנהגים שעובדים עבור חברות מקוונות ולהגביר את הפיקוח על תעשיית הלייב סטרימינג.

מחיר הנפט ממשיך לרדת, לאחר שאתמול צנח לשפל של שלושה חודשים על רקע חששות כי התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה תפגע בהתאוששות הכלכלה והביקוש לאנרגיה.

החוזים על נפט מסוג טקסס מתוק יורדים ב-2.1% ל-64.07 דולר לחבית. החוזים על נפט גולמי מסוג ברנט יורדים ב-1.6% ל-67.12 דולר לחבית.

וול סטריט ביום הגרוע מזה חודש; מאנדיי זינקה ב-43% ביומיים

בורסות וול סטריט רשמו את הנפילה היומית החדה ביותר מזה חודש, לאחר שהבנק הפדרלי אותת על אפשרות כי יחל כבר השנה בצמצום התמריצים שבהם נקט על רקע מגפת הקורונה. חששות כי התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה תפגע בהתאוששות הכלכלית, הכבידו אף הם על המדדים.

מדד נאסד"ק נסגר בירידה של 0.9%; מדד דאו ג'ונס נפל ב-1.1% - הירידה היומית החדה ביותר מזה חודש. מדד S&P 500 איבד 1.1% - הירידה היומית החדה ביותר מאז 19 ביולי.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.01% לרמה של 1.27%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחר שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - עולה בפחות מ-0.1%.

מניית טרגט נסוגה ב-2.9% בוול סטריט, למרות שהקמעונאית דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים, ולאחר שדיווחה גם על האטה בצמיחת מכירות חנויותיה הפתוחות לפחות שנה ביחס לרבעון הקודם.

ענקית הטכנולוגיה סיסקו ויצרנית השבבים אנבידיה יפרסמו דו"חות כספיים לאחר סגירת המסחר בוול סטריט, וכך גם מפעילת אפליקציית המסחר הפופולרית רובין הוד, שעבורה יהיו אלו דו"חות רבעוניים ראשונים מאז הנפקתה.

מניית AEye (סימול LIDR) טיפסה ב-1.5% ביום המסחר הראשון שלה בוול סטריט, לאחר שיצרנית חיישני הלידאר (LiDAR) השלימה השבוע את המיזוג עם חברת הספאק (SPAC) סי-אף פייננס אקוויזישן.

מניית מאנדיי הישראלית, העוסקת בפיתוח כלים לפרודקטיביות ארגונית, קפצה ב-15.2% במסחר בניו יורק, והשלימה בכך זינוק של כ-43% בתוך יומיים. החברה נסחרת לפי שווי שוק של יותר מ-15 מיליארד דולר.

חששות קורונה גררו את הנפט לשפל של 3 חודשים

מחיר הנפט צנח לשפל של שלושה חודשים והמשיך ברצף הירידות הארוך ביותר מאז מארס, בצל חששות כי התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה תפגע בהתאוששות הכלכלה העולמית ובביקוש לאנרגיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 65.46 דולר לחבית, הסגירה הנמוכה ביותר מאז 21 במאי, לאחר ירידה של 1.7% בבורסת הסחורות של ניו יורק. היה זה יום חמישי ברציפות של ירידות - הרצף השלילי היומי הארוך ביותר מאז מארס.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה באוקטובר נסגרו במחיר של 68.23 דולר לחבית, הסגירה הנמוכה מאז 21 במאי, לאחר ירידה של 1.2%.

משרד האנרגיה האמריקאי מסר היום כי מלאי הנפט הגולמי בארה"ב נפל בשבוע שעבר ב-3.2 מיליון חביות - מעט יותר מתחזית האנליסטים לירידה של 3.1 מיליון חביות.

הזהב נסגר בירידות - אך עולה במסחר האלקטרוני לאחר פרסום פרוטוקול הפד

מחיר הזהב נסגר בירידות בניו יורק, אולם טיפס במסחר האלקטרוני לאחר פרסום פרוטוקול ישיבת המדינות האחרונה של הבנק הפדרלי שממנו עלה כי הבנק המרכזי עשוי להתחיל בהמשך השנה לצמצם את התמריצים שבהם נקט על רקע משבר הקורונה.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,784.4 דולר לאונקייה, ירידה של 0.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, אולם טיפסו במסחר האלקטרוני לאחר פרסום פרוטוקול הפד למחיר של 1,789.2 דולר לאונקייה.

מחיר הזהב נסגר אתמול בירידה של 0.1%, לאחר שטיפס ביום שני לרמתו הגבוהה ביותר מזה שבועיים.

הבנק הפדרלי: "יעד האינפלציה הושג; צמצום רכישות האג"ח עשוי להתחיל השנה"

בכירי הבנק הפדרלי בארה"ב הגיעו להסכמה רחבה כי יעד האינפלציה שלהם הושג אך עדיין נדרש שיפור בתחום התעסוקה, לפי פרוטוקול ישיבת המדיניות האחרונה של ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC), שהתקיימה ב-27-28 ביולי, שפורסם היום.

"מרבית המשתתפים העריכו כי יעד הפד של "התקדמות משמעותית נוספת" בדרך לתעסוקה מרבית טרם הושג", נכתב בפרוטוקול הישיבה, שבה החליטו בכירי הפד להותיר את הריבית בארה"ב ברמתה האפסית, אולם גם הביעו אופטימיות לגבי קצב הצמיחה הכלכלית.

"במבט קדימה, מרבית המשתתפים ציינו כי, בהנחה שהכלכלה תתקדם כצפוי בצורה נרחבת, הם מעריכים כי יהיה מקום להתחיל לצמצם את קצב רכישות הנכסים השנה", נאמר בפרוטוקול.

בורסות אירופה טיפסו יום שני ברציפות

בורסות אירופה נסגרו בעליות זה היום השני ברציפות על רקע נתוני אינפלציה שפורסמו בבריטניה, ולאחר שמבשלת הבירה הדנית קרלסברג העלתה את תחזית הרווח השנתי. זאת, לאחר ששלשום קטע שוק המניות באירופי את רצף העליות הארוך ביותר מזה 14 שנים.

בורסת לונדון נסוגה ב-0.2%; פרנקפורט טיפסה ב-0.3%; פריז ירדה ב-0.7%; מילאנו הוסיפה 0.5%; ומדריד עלתה ב-1.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.1%, לאחר עלייה בשיעור דומה אתמול. זאת, לאחר שביום שני קטע רצף של 10 ימי עליות, הרצף היומי הארוך ביותר מאז דצמבר 2006.

היורו נחלש בפחות מ-0.1% מול הדולר לשער של 1.1704 דולר ליורו, ואילו הליש"ט מתחזקת ב-0.1% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3748 דולר לליש"ט.

בבריטניה, האינפלציה האטה בחודש יולי ל-2% בחישוב שנתי, מול 2.5% ביוני, ותחזיות שצפו אינפלציה של 2.3%. הירידה הנוכחית מביאה את האינפלציה ליעד של בנק אוף אינגלנד. עם זאת, כלכלנים מאמינים שהירידה זמנית, ושצפויה עליה קלה בחודשים הבאים.

נפילה חדה מהצפוי של 7% בהתחלות הבנייה בארה"ב ביולי

התחלות הבנייה בארה"ב צנחו ביולי ב-7% לקצב שנתי של 1.53 מיליון יחידות – כך מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר, לקצב של 1.6 מיליון יחידות.

היתרי הבנייה, הנחשבים אינדיקטור לבנייה בעתיד, טיפסו ב-2.6% בחודש שעבר לקצב שנתי של 1.64 מיליון יחידות – יותר מתחזיות הכלכלנים, שצפו קצב של 1.61 מיליון יחידות.

אסיה נסגרה בעליות; על רקע סגר חדש, אין שינוי בריבית בניו זילנד

המסחר בבורסות אסיה נסגר בעליות שערים, למרות הסגירה השלילית בוול סטריט אמש. טוקיו עלתה ב-0.6%; הונג קונג הוסיפה 0.5%; שנחאי עלתה ב-1%; סינגפור עלתה ב-0.6%.

היצוא ביפן התחזק ביולי ב-37% ביחס לתקופה המקבילה בשנה שעברה, לפי נתונים ממשלתיים שפורסמו היום (ד'), מול צפי לעלייה של 39%. היבוא עלה ב-28.5%, לעומת תחזית לעלייה של 35%.

יממה לאחר דיווחים כי הכריזה על סגר בגלל מקרה תחלואה אחד בלבד, ניו זילנד מותירה את הריבית על כנה.

הנפט מתחזק, לאחר שאתמול השלים את רצף הירידות היומי הארוך ביותר מאז מארס, על רקע חששות כי התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה תפגע בהתאוששות הכלכלה והביקוש לאנרגיה.

החוזים על נפט מסוג טקסס מתוק עולים ב-0.7% ל-67.08 דולר לחבית. החוזים על נפט גולמי מסוג ברנט עולים ב-0.8% ל-69.57 דולר לחבית.

וול סטריט ביום הגרוע זה חודש; הדולר מתחזק בעולם

בורסות וול סטריט סגרו את היום הגרוע מזה חודש וקטעו רצף של חמישה ימי עליות שבהם נסגרו שיא, והדולר מתחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם, לאחר שהמכירות הקמעוניות בארה"ב צנחו בחודש שעבר בשיעור חד כמעט פי ארבע מתחזיות הכלכלנים, ועל רקע חששות כי התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה תפגע בהתאוששות הכלכלה הגלובלית.

מדד נאסד"ק נסוג ב-0.9%; מדד דאו ג'ונס, שנסגר בשיא ביום שני, ירד ב-0.8%; מדד S&P 500, שנסגר אתמול בשיא זה יום המסחר החמישי ברציפות ובפעם ה-49 מתחילת השנה, איבד היום 0.7% - הירידה היומית החדה ביותר מאז 19 ביולי. מדד S&P 500 השלים ביום שני זינוק של 100% משפל הסגירה של מגפת הקורונה שקבע ב-23 במארס 2020 - הכפלת המדד המהירה ביותר מאז מלחמת העולם השנייה, לפי חישובי CNBC.

מדד דאו ג'ונס

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר ביציבות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים כמעט ללא שינוי ברמה של 1.26%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחר שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.5%.

מניית וול-מארט נסגרה כמעט ללא שינוי בוול סטריט, לאחר שענקית הקמעונות דיווחה על רווח ומכירות רבעוניים שעלו על הציפיות, וסיפקה תחזית חזקה מהצפוי לרבעון הנוכחי ולשנה כולה.

מניית הום דיפו

מניית הום דיפו נפלה ב-4.5% לאחר שקמעונאית מוצרי עשה-זאת-בעצמך דיווחה על רווח רבעוני ועל הכנסות שיא שעלו על תחזיות האנליסטים, אולם מכירות חנויותיה הפתוחות לפחות שנה צמחו בשיעור נמוך מהצפוי.

הנפט ברצף הירידות הארוך מאז מארס

מחיר הנפט נסוג זה היום הרביעי ברציפות - רצף הירידות היומי הארוך ביותר מאז מארס - בצל חששות כי התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה תפגע בהתאוששות הכלכלה והביקוש לאנרגיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 66.59 דולר לחבית, ירידה של 1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

על רקע התחזקות הדולר: הזהב נסוג בראשונה זה שלושה ימים

מחיר הזהב ירד בראשונה מזה שלושה ימי מסחר ונסוג מרמתו הגבוהה ביותר מזה שבועיים, לאחר שהתחזקות הדולר פגעה בתיאבון המשקיעים למתכת היקרה, שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו במחיר של 1,787.8 דולר לאונקייה, ירידה של 0.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחר שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.5%.

לאחר שקטעו רצף העליות הארוך מ-2006: בורסות אירופה חזרו לטפס

בורסות אירופה, שקטעו אתמול את רצף העליות הארוך ביותר מזה 14 שנים, שבו וטיפסו היום ונסגרו בעליות קלות.

בורסת לונדון טיפסה ב-0.4%, ואילו בורסת פרנקפורט נסגרה בירידות של פחות מ-0.1%. פריז נסוגה ב-0.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.1%, לאחר שירד ב-0.5% ביום שני - ירידה אשר קטעה רצף של 10 ימי עליות, הרצף היומי הארוך ביותר מאז דצמבר 2006.

האבטלה בבריטניה ירדה ל-4.7% בין אפריל ליוני, לעומת שיעור של 4.8% בתקופה הקודמת, כך דיווחה היום לשכת הסטטיסטיקה. זהו שיעור נמוך מהתחזיות. מספר המועסקים המשיך לעלות, ב-182 אלף ל-28.9 מיליון בחודש יולי, אבל התוספת החודשית עדיין נמוכה מהרמה לפני המגפה. מספר המשרות הפנויות עלה לשיא של 953 אלף בין מאי ליולי. השכר החודשי, כולל בונוסים, עלה ב-8.8% בין אפריל ליוני, ובניכוי בונוסים נרשמה עליה של 7.4%.

גידול חד במלאי העסקי בארה"ב

המלאי העסקי בארה"ב גדל בחדות ביוני, אולם מחסור בחומרי גלם המשיך לסכל את ניסיונות קמעונאיות הרכב להגדיל את המלאים.

המלאי העסקי גדל ב-0.8% לאחר עלייה של 0.6% במאי, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. העלייה ביוני תאמה את תחזיות הכלכלנים.

לעומת יוני 2020, גדל המלאי העסקי ב-6.6%.

הבטחון בענף הבנייה בארה"ב צנח לשפל של 13 חודשים

הבטחון בענף הבנייה בארה"ב נפל לרמתו הנמוכה ביותר זה למעלה משנה על רקע שיבושים בשרשרת האספקה והמשך הזינוק במחירי הבתים.

מדד הביטחון בענף הבנייה של איגוד קבלני הבתים הלאומי בארה"ב (NAHB) צנח החודש לרמה של 75 נקודות, שפל של 13 חודשים, לעומת רמה של 80 נקודות בחודש הקודם, לפי נתונים שפורסמו היום.

מדד גבוה מ-50 מצביע על שיפור בבטחון בענף הבנייה, ואילו מדד נמוך מרמה זו משקף התערערות של הבטחון.

בשנה שעברה, לאחר פרוץ משבר הקורונה, צנח המדד מתחת ל-50 נקודות בחודשים אפריל ומאי, אולם שב וטיפס על רקע התאוששות הביקוש לבתים חדשים בארה"ב בקיץ שעבר.

התפוקה התעשייתית בארה"ב בזינוק החד מאז מארס

התפוקה התעשייתית בארה"ב טיפסה בחודש שעבר ב-0.9%, העלייה החדה ביותר מאז מארס, לאחר עלייה של 0.2% ביוני, מסר היום הבנק הפדרלי.

תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 0.5% ביולי. עם זאת, התפוקה התעשייתית עודנה נמוכה במעט מרמתה לפני פרוץ משבר הקורונה.

ניצול כושר הייצור טיפס ביולי ב-76.1%, רמתו הגבוהה ביותר מאז פרוץ המגפה בשנה שעברה.

המכירות הקמעוניות בארה"ב צנחו ב-1.1% ביולי; כלכלנים צפו ירידה של 0.3%

המכירות הקמעוניות בארה"ב ירדו ביולי זו הפעם השנייה בשלושה חושים, וצנחו בשיעור חד כמעט פי ארבעה מתחזיות הכלכלנים, לאחר שהתפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה גרמה לצרכנים לצמצם רכישות.

המכירות הקמעוניות ירדו ביולי ב-1.1% לעומת החודש הקודם, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה של 0.3%. נתוני יוני תוקנו כלפי מעלה לגידול של 0.7% לעומת עלייה של 0.6% שעליה דווח במקור.

עם זאת, המכירות הקמעוניות בחודש שעבר היו גבוהות ב-15.8% מרמתם ביולי 2020.

בניכוי מכירות המכוניות, ירדו המכירות הקמעוניות בחודש שעבר ב-0.4% לעומת יוני. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 0.2%.

בורסות אסיה ננעלו בירידות שערים

המסחר בבורסות אסיה התנהל הבוקר בירידות, על רקע חששות לגבי ההתרחשויות באפגניסטן ולתחזית הכלכלה בסין בעקבות האטה בפעילות ביולי. הבורסות בסין והונג קונג נפלו על רקע הידוק נוסף ברגולציות נגד חברות הטכנולוגיה.

טוקיו ירדה ב-0.4%; שנחאי צנחה ב-2%; הונג קונג נסוגה ב-1.8%; סיאול נחלשה ב-0.9%; סידני ירדה ב-1%.

אתמול פורסמו בסין נתונים מאכזבים מכיוון תפוקת המפעלים, הצריכה הפרטית וההשקעות לחודש יולי. הממשלה האשימה בהאטה את השיטפונות במרכז סין וההגבלות שהוטלו על נסיעות בניסיון לבלום את התפשטות וריאנט דלתא של נגיף הקורונה.

רגולטור שוקי ההון בסין, SAMR, פרסם היום טיוטה של שורת כללים שנועדו לעצור את התחרות הלא הוגנת בשוק האינטרנט, כחלק מהקמפיין של בייג'ין להחלשת כוחן של ענקיות האינטרנט. בין היתר מגבילים הכללים את השימוש של חברות במידע כדי להסיר ביקורות מזויפות על מוצרים. ההידוק הנוסף ברגולציה מפיל את מניותיהן של ענקיות הטכנולוגיה הסיניות בהונג קונג. טנסנט נופלת ב-4.2%; עליבאבא יורדת ב-4.6%.

וול סטריט דישדשה; טסלה הפחיתה 4%

המסחר בוול סטריט נסגר בעיקר בעליות שערים לאחר שמוקדם יותר היום נסחרו המדדים המובילים בירידות. זאת על רקע המתיחות הגיאופוליטית בשל נפילת אפגניסטן בידי הטליבאן לאחר נטישת ארה"ב, ואיתותים להאטת הצמיחה בסין על רקע תפוצת וריאנט דלתא של נגיף הקורונה במדינה.

מדד הדאו ג'ונס עלה ב-0.3%; מדד S&P 500 עלה ב-0.3%; הנאסד"ק ירד ב-0.2%.

מניית טסלה נפלה ב-4.3% על רקע חקירה שנפתחה בארה"ב לאחר תאונות של מכוניות חשמליות מייצורה, מחשש לבעיות בטיחותיות בדגמים. מניית איביי עלתה ב-1.7% לאחר שפירסמה דו"ח רבעוני מוצלח ביום רביעי שעבר.

תעודת הסל ארק אינוויישן ירדה ב-2.5% לאחר שנחשף שמייקל ברי, שהימר נגד שוק הדיור בארה"ב ב-2008 בהצלחה שתועדה בספר ובסרט "מכונת הכסף", הימר נגדה.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים יורדת ב-0.02% לרמה של 1.2%.

החוזים על הנפט נסגרו ברמתם הנמוכה ביותר מזה שבוע. זאת על רקע ההתנגשות באפגניסטן והחששות מפגיעה מחודשת של הקורונה בצמיחה. החוזים על נפט גולמי מסוג טקסס מתוק ירדו ב-1.4% ל-67.44 דולר לחבית; החוזים על נפט גולמי מסוג ברנט יורדים ב-1.3% ל-69.68 דולר לחבית.

אירופה נסגרה בירידות; לופטהאנזה ירדה ב-3.6%

בורסות אירופה נסגרו בירידות, ושברו רצף של עשרה ימים שבהם נסגרו בעליות. זאת בהמשך למסחר באסיה ובמקביל לירידות בוול סטריט, על רקע נפילת אפגניסטן בידי הטליבאן וחששות מהתפשטות וריאנט דלתא של הקורונה.

לונדון ירדה ב-0.9%. פרנקפורט ירדה ב-0.3%. פריז איבדה 0.8%. מדד סטוקס 600 ירד ב-0.5%.

מניית לופטהאנזה ירדה ב-3.6% לאחר שדווח כי ממשלת גרמניה מתכוונת למכור רבע מאחזקותיה בחברה, שמהוות בסך הכל 20% משוויה.

הין היפני מתחזק ב-0.3% מול הדולר לאחר פרסום תמ"ג לרבעון השני. הדולר האוסטרלי נחלש ב-0.4%. מדד הדולר מוסיף 0.1%.

מניית רילאנס עולה על רקע הצעת רכש של ארמקו לנתח מהחברה

מניות רילאנס אינדסטריז של מוקש אמבני זינקו ביותר מ-2% הבוקר בבורסת המניות של מומבאי, BSE, על רקע דיווח של בלומברג שלפיו החברה הסעודית נמצאת בשיחות מתקדמות לקראת רכישה במניות של נתח בחטיבת זיקוק הנפט והכימיקלים של רילאנס. כעת עולה המניה ב-1.4%.

ארמקו, שבבעלות הממשלה, מנהלת שיחות בנוגע לרכישה של 20% מהחטיבה בעבור 20 מיליארד דולר-25 מיליארד דולר במניות ארמקו.

העסקה עשויה להיחתם בשבועות הקרובים. פרטים על העסקה עדיין נידונים, הושיחות עדיין עשויות לקרוס, אמרו מקורות לבלומברג.

ירידות באסיה בשל המתיחות הגיאו-פוליטית

בורסות אסיה נסחרו בירידות ביום הראשון למסחר השבוע, בעקבות נפילת אפגניסטן בסוף השבוע בידי הטאליבן לאחר נטישת צבא ארה"ב את המדינה, והחשש מפני התחזקות הקורונה באזור.

טוקיו נפלה ב-1.6%. הונג קונג איבדה 0.8%. שנחאי ננעלה ללא שינוי. סידני ירדה ב-0.6%. בבורסת סיאול אין מסחר לרגל חג.

יפן רשמה צמיחה כלכלית של 0.3% ברבעון השני, לעומת התכווצות של 0.9% ברבעון הראשון. לעומת הרבעון השני ב-2020, האיצה הצמיחה הכלכלית ב-1.3%.

המכירות הקמעוניות בסין ביולי עלו ב-8.5% לעומת יולי אשתקד, ולעומת תחזית של 11.5%. התפוקה התעשייתי בסין ביולי עלתה ב-6.4% לעומת תחזית של 7.8%.

הין היפני נחלש ב-0.2% מול הדולר. הליש"ט נחלשת ב-0.1%. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק נחלשים ב-1.1% ל-67.70 דולר לחבית.

החוזים על פתיחת המסחר בוול סטריט מצביעים על פתיחה שלילית.

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. זה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים עוזבים להיי-טק"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?