וול סטריט סגרה חודש רביעי של עליות; הזהב קפץ ב-8% במאי, הנפט ב-4%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוחרת בבורסת וול סטריט
סוחרת בבורסת וול סטריטצילום: Courtney Crow/אי־פי
עדכונים

וול סטריט סגרה חודש רביעי ברציפות של עליות; HP נפלה ב-9%

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות בדרכן לחודש חיובי רביעי ברציפות, על רקע הצגת הצעת התקציב של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, ולקראת יציאת הסוחרים לסוף שבוע ארוך (ביום שני לא יתקיים מסחר בוול סטריט לרגל יום הזיכרון האמריקאי). הדולר והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו.

מדד דאו ג'ונס נסגר בעלייה של 0.2% בדרכו לעלייה שבועית של 0.9%, ולעלייה של 1.9% בחודש מאי - עלייה חודשית רביעית ברציפות. מדד נאסד"ק טיפס ב-0.1% ועלה בסיכום שבועי ב-2.1%, אולם ירד ב-1.5% בחודש מאי כולו, וקטע בכך רצף של שישה חודשים של עליות.

מדד S&P 500 הוסיף 0.1% ונסגר במרחק של 0.7% בלבד משיא הסגירה שקבע לפני שלושה שבועות. במהלך השבוע כולו עלה המדד ב-1.2%, ובסיכום חודשי טיפס ב-0.6% - חודש חיובי רביעי ברציפות.

מדד מניות החברות הקטנות (small-cap) נסוג ב-0.2%, אך קפץ ב-2.4% השבוע והוסיף 0.1% בחודש מאי כולו - חודש חיובי שמיני ברציפות, ורצף העליות החודשי הארוך ביותר מאז 1995.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.02% לרמה של 1.58%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.1%.

הנשיא ביידן הציג היום את הצעת התקציב הראשונה שלו, בה פירט את תוכניותיו להגדיל משמעותית את פעילות הממשל הפדרלי עם הוצאות בהיקף של יותר משישה טריליון דולר בשנת התקציב הבאה.

מניית HP צנחה ב-9% במסחר בוול סטריט, למרות שיצרנית המחשבים האישיים דיווחה על רווח רבעוני גבוה מהצפוי ועל הכנסות שיא, ואף העלתה את תחזית הרווח השנתי, אולם גם הזהירה מפני פגיעה בעסקיה עקב מחסור בשבבים.

מניית סיילספורס זינקה ב-5.5% לאחר שענקית התוכנות לעסקים דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים גבוהים מהצפוי.

הנפט נסוג מרמתו הגבוהה מ-2018 - אך טיפס ב-4% בסיכום חודשי

מחיר הנפט נסוג מרמתו הגבוהה מאז 2018, ונסגר בירידות בפעם הראשונה זה שישה ימים, אולם עלה בסיכום שבועי ובחודש מאי כולו, על רקע ציפיות כי התאוששות כלכלת ארה"ב תגביר את הביקוש לאנרגיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי נסגרו במחיר של 66.32 דולר לחבית, ירידה של 0.8%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שנסגרו ביום חמישי ברמתם הגבוהה ביותר מאז 29 באוקטובר 2018. החוזים עלו ב-4.3% בסיכום שבועי וחודשי כאחד.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה ביולי נסגרו במחיר של 69.63 דולר לחבית, עלייה של 0.2%. בסיכום שבועי קפץ מחיר הברנט ב-4.8%, ובחודש מאי כולו טיפס ב-3.5%.

הזהב סגר את החודש הטוב מאז יולי; קפץ בקרוב ל-8%

מחיר הזהב נסגר מעל 1,900 דולר לאונקייה, בדרכו לזינוק חודשי החד ביותר זה 10 חודשים, על רקע התגברות חששות המשקיעים מפני אינפלציה ותנודתיות רבה בשוק מטבעות הקריפטו.

החוזים על הזסבה למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,905.3 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז השביעי בינואר, לאחר עלייה של 0.4% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בסיכום שבועי טיפס מחיר הזהב ב-1.5%, ובחודש מאי כולו זינק ב-7.8%.

בורסות אירופה שברו שיאים בהובלת מניות הפיננסים

בורסות אירופה נסגרו ברמתן הגבוהה מעולם, על רקע הערכות כי הבנק המרכזי של אירופה (ECB) לא יחליט על צמצום רכישות האג"ח בפגישתו בחודש הבא, ובעקבות נתוני מקרו כלכליים חזקים שפורסמו באירופה ובארה"ב. מניות המגזר הפיננסי הובילו את העליות היום.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 0.7%; פריז הוסיפה 0.8%; לונדון נסגרה בעלייה של פחות מ-0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.6% לשיא.

בטחון הצרכנים בארה"ב צנח החודש על רקע התגברות האינפלציה

בטחון הצרכנים בארה"ב צנח החודש על רקע התגברות האינפלציה.

מדד בטחון הצרכנים בארה"ב של אוניברסיטת מישיגן צנח החודש לרמה של 82.9 נקודות לעומת רמה של 88.3 נקודות באפריל, שהיתה רמתו הגבוהה מזה 13 חדשים, לפי נתונים סופיים שפורסמו היום.

נתונים ראשוניים שפורסמו מוקדם יותר החודש הצביעו על מדד של 82.8 נקודות במאי.

רכיב המצב הנוכחי של מדד בטחון הצרכנים נפל ל-89.4 נקודות במאי לעומת רמה של 97.2 נקודות באפריל.

רכיב הציפיות העתידיות נסוג לרמה של 78.8 נקודות החודש לעומת רמה של 82.7 נקודות באפריל.

מדד מנהלי הרכש של שיקגו בשיא של 48 שנים

הפעילות הכלכלית באזור שיקגו השתפרה במפתיע במאי, לפי נתונים שפורסמו היום.

מדד מנהלי הרכש (PMI) של מגזר הייצור באזור שיקגו, הנחשב לאינדיקטור למצב כלכלת ארה"ב כולה, קפץ החודש לרמה של 75.2 נקודות – רמתו הגבוהה ביותר מאז נובמבר 1973 - לעומת רמה של 72.1 נקודות באפריל.

תחזית הכלכלנים היתה לירידה של המדד לרמה של 68 נקודות.

לאחר השיא במארס: גירעון הסחר של ארה"ב התכווץ באפריל ב-7.3%

הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב התכווץ באפריל ב-7.3% לאחר שהתרחב במארס לשיא.

הגירעון במאזן הסחר ירד בחודש שעבר ל-85.2 מיליארד דולר לעומת שיא של 92 מיליארד דולר במארס, לפי נתונים ראשוניים שפירסם היום משרד המסחר האמריקאי.

תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר בגירעון ל-91 מיליארד דולר.

המדד המועדף על הפד לאומדן האינפלציה בזינוק החד מ-2001

הצריכה הפרטית בארה"ב גדלה באפריל ב-0.5% לעומת החודש הקודם, לאחר קפיצה של 4.7% במארס, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. ההכנסה האישית צנחה באפריל ב-13.1% לעומת החודש הקודם, לאחר שנסקה במארס ב-20.9% הודות לתשלומי סיוע כספי ישירים שקיבלו אזרחי ארה"ב מהממשל.

מדד המחירים לצרכן המבוסס על הצריכה הפרטית (PCE) קפץ באפריל ב-3.6% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת - הזינוק החד ביותר מזה 13 שנים - לאחר עלייה של 2.4% ב-12 החודשים שהסתיימו במארס. לעומת מארס 2021, טיפס המדד באפריל ב-0.6% - העלייה החודשית החדה ביותר מאז 2008.

מדד הליבה של PCE - המדד המועדף על הבנק הפדרלי לאומדן האינפלציה - קפץ באפריל ב-3.1% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, יותר מתחזיות האנליסטים לעלייה של 2.9%. לעומת החודש הקודם טיפס מדד הליבה ב-0.7% - הזינוק החודשי החד ביותר מאז אוקטובר 2001.

יעד האינפלציה של הבנק הפדרלי הוא כ-2%, אולם הבנק המרכזי אמר כי יאפשר לאינפלציה הממוצעת לטפס לרמה גבוהה מהיעד במטרה לשפר את מצב התעסוקה בארה"ב.

נפילות בשוק הקריפטו: ביטקוין צונח ב-8% ל-36 אלף ד'

ערך ביטקוין צונח ביותר מ-8% אל מתחת לרמה של 36,500 דולרים לאחר שנגיד הבנק המרכזי של יפן, הרוהיקו קורודה, הזהיר מפני תנודתיות והשקעות ספקולטיביות במטבע הדיגיטלי הפופולרי בעולם.

בראיון, אמר קורודה כי ביטקוין "בקושי משמש כאמצעי לביצוע עסקות". הוא גם אמר כי יש להבדיל בין מטבע הקרפיטו לבין מטבעות דיגיטליים יציבים שמגובים על ידי נכסים.

"התנודתיות של ביטקוין פחתה השבוע, אבל זה כנראה לא יימשך בסוף השבוע", כתב אדוארד מויה, אנליסט שווקים בכיר באואנדה (Oanda), בדו"ח למשקיעים.

ירידות נרשמות גם בערכם של מטבעות דיגיטליים אחרים. אתריום נופל ב-9%; בייננס קוין, XRP וקרדנו צונחים ביותר מ-10%.

עליות באסיה בהובלת טוקיו

המסחר באסיה מתנהל בעליות. טוקיו עלתה ב-2.1%. הונג קונג עלתה ב-0.1%. שנחאי ירדה ב-0.2%.סינגפור הוסיפה 0.8%.

מניית חברת הלוגיסטיקה והמשלוחים הסינית - החברה הבת של ענקית המסחר המקוון הסינית ג'יי.די.קום - זינקה ביומה הראשון למסחר בבורסת הונג קונג, ב-18%, וננעלה לבסוף בעלייה של 10.8%. מניית ג'יי.די. קום ירדה ב-0.1%.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק עולים ב-0.5% ל-67.18 דולר לחבית. הביטקוין נחלש ב-2.8% ל-37,396 דולר. הין היפני מתחזק ב-0.1% מול הדולר.

החוזים על פתיחת המסחר בוול סטריט מורים על פתיחה חיובית של עד 0.5%.

דאו הוסיף 0.4%; AMC זינקה ב-35%

בורסת וול סטריט נסגרו בעליות קלות. דאו ג'ונס הוסיף 0.4% לערכו, S&P 500 עלה ב-0.1% ונאסד"ק נסגר ללא שינוי.

עליות נרשמו בוול סטריט לאחר דו"ח אבטלה טוב מהצפוי, לפיו מספר המובטלים החדשים השבוע הוא 406 אלף – הנמוך ביותר מאז פרוץ המגפה.

מניית AMC זינקה בכ-35%, מניית בואינג זינקה ב-3.8%, ג'נרל אלקטריק עלתה ב-3%, ופורד עלתה בכ-7%.

שרת האוצר האמריקאית ג'נט ילן אמרה הערב כי תמשיך לראות את עליית האינפלציה כעניין זמני, אך סביר להניח כי תמשיך עד סוף 2021.

"לדעתי, רמת האינפלציה שאנחנו רואים כרגע היא זמנית", ענתה ילן בתשובה לשאלות מחוקקים. "אני צופה כי היא תמשיך עוד כמה חודשים, וכי נראה אינפלציה גבוהה עד סוף השנה". אמרה ילן בשימוע וירטואלי בפני תת ועדה של בית הנבחרים.

מדד המחירים האמריקאי לצרכן עלה ב-4.2% מתחילת השנה ועד סוף אפריל – השיעור הגבוה ביותר זה יותר מעשור. ילן אמרה כי הזינוק נגרם על ידי שינויים במחירים שנבעו משינויים בהרגלי הצריכה הקשורים למגפה, ומצווארי בקבוק שרשראות האספקה.

הנפט הגולמי עלה ב-0.9% למחיר של 66.79 דולר לחבית. הזהב נותר ללא שינוי, במחיר של 1,900 דולר לאונקייה.

מניית פורד מזנקת ביותר מ-7%

תוכניתה של פורד להשקיע ולהציע יותר כלי רכב חשמליים הרשימה את וול סטריט, ומניית החברה מזנקת ביותר מ-7%. התוכנית קיבלה מחמאות כמו "אסטרטגיה קוהרנטית" להישאר תחרותית, על רקע שינוי נרחב בתעשייה לכיוון כלי רכב חשמליים.

אם המגמה תישמר לאורך יום המסחר, תגיע המניה לשיא שנרשם לאחרונה בנובמבר 2015. היא עשויה לסיים את מאי עם עלייה של 27% - החודש הטוב ביותר שלה מאז יולי 2009, שבו עלתה ב-32%.

מספר המובטלים החדשים בארה"ב בשפל של 15 חודשים

מספר תביעות האבטלה החדשות בארה"ב ירד זה השבוע הרביעי ברציפות, על רקע ההתאוששות ממגפת הקורונה. מספר תביעות האבטלה הראשוניות צנח ב-38 אלף ל-406 אלף בשבוע שהסתיים ב-22 במאי. לדברי הממשל, זהו המספר הנמוך ביותר מאז פרוץ המגפה לפני 15 חודשים. אנליסטים ציפו כי מספר התביעות החדשות יהיה 425 אלף.

זו ירידה חדה ביותר לעומת תחילת ינואר, אז מספר תביעות האבטלה החדשות היה גבוה מ-900 אלף. במהלך המגפה היה שבוע שבו מספר המובטלים החדשים הגיע ל-6.9 מיליון, לפי האתר מרקטווץ'. לפני פרוץ המגפה, מספר התביעות השבועיות היה כ-200 אלף בלבד.

מסחר הפכפך באירופה; הנפט יורד ב-0.8%

מסחר הפכפך באירופה, אחרי שאתמול נסגרו הבורסות ביבשת כמעט ללא שינוי. בורסת לונדון יורדת ב-0.1%, פרנקפורט צונחת ב-0.4%, פריז עולה ב-0.3% ומדד סטוקס 600 הכלל־אירופי מוסיף 0.1% לערכו.

מניית יצרנית המטוסים איירבוס מוסיפה 5.9% בבורסת פריז, לאחר שהחברה הכריזה מוקדם יותר היום כי תגביר את היקף הייצור במפעליה. זאת, על רקע ההתאוששות של תעשיית התיירות העולמית, בעקבות הסרת רבים מהסגרים שהוטלו בניסיון למנוע את התפשטות מגפת הקורונה.

בשוק המטבעות, היורו מתחזק ב-0.06% ונסחר ב-1.2199 דולר ליורו. הליש"ט נחלשת ב-0.02% ונסחרת ב-1.4116 דולר לליש"ט. הפרנק השווייצי מתחזק ב-0.09% ונסחר ב-0.8974 פרנק לדולר.

בשוק הסחורות, הזהב ממשיך להתחזק ונסחר ב-1,900.85 דולר לאונקייה – עלייה של 0.2%.

הנפט יורד: חבית נפט גולמי מסוג טקסס מתוק יורדת ב-0.8% ונסחרת ב-65.68 דולר. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.8% ונסחר ב-68.33 דולר לחבית.

טוקיו ירדה ב-0.4%; שיאומי התחזקה לאחר רבעון מוצלח

המסחר בבורסות אסיה נסגר ללא מגמה ברורה, אחרי שאתמול סגרו יום חיובי. ברקע, עם זאת, עדיין מרחף החשש מאינפלציה. טוקיו ירדה ב-0.3%; הונג קונג ירדה ב-0.3%; שנחאי עלתה ב-0.4%; סינגפור התחזקה ב-0.4%.

בטוקיו עולה הסבירות שיוארך מצב החירום כתוצאה משיעורי התחלואה בקורונה מעבר לתאריך היעד, ה-31 במארס, ורבים בציבור מאמינים שיש לבטל את האולימפיאדה שאמורה להתקיים בקיץ במדינה.

מניית שיאומי הוסיפה 2.7% לאחר שהוסרה מהרשימה השחורה של החברות הסיניות בארה"ב, ולאחר שאתמול דיווחה שהכנסותיה המריאו ב-55% ברבעון הראשון של 2021 לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה.

החברות הקטנות הובילו העליות בוול סטריט; ראסל 2000 קפץ ב-2%

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות זו הפעם השלישית בארבעה ימי המסחר האחרונים, לאחר שבכירים נוספים בבנק הפדרלי העריכו כי הלחצים האינפלציוניים בארה"ב הם זמניים בלבד. מניות החברות הקטנות הובילו את העליות. הדולר ותשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 0.6%; מדד דאו ג'ונס טיפס בפחות מ-0.1%, מדד S&P 500 הוסיף 0.2% לאחר שנסגר אתמול בירידות בראשונה מזה שלושה ימים. מדד S&P 500 מרוחק כעת בפחות מ-1% משיא סגירה של 4,232.6 נקודות שקבע ב-7 במאי. מדד מניות החברות הקטנות (small-cap) ראסל 2000 קפץ היום ב-2%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים מטפסת ב-0.02% לרמה של 1.58%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.4%, לאחר שירד אתמול לרמתו הנמוכה ביותר מאז השביעי בינואר.

תשומת לב המשקיעים היתה נתונה היום למגזר הבנקאי על רקע עדותם של מנהלי הבנקים הגדולים בארה"ב בפני ועדת הבנקאות של הסנאט האמריקאי. השימוע השנתי התקיים באופן המקוון בהשתתפות המנכ"לים של גולדמן סאקס, מורגן סטנלי, סיטיגרופ, ג'י.פי מורגן צ'ייס, ולס פרגו ובנק אוף אמריקה.

מניות המם (meme) המשיכו להמריא על רקע התעוררות מחדש של העניין בהן מצד משקיעים קטנים המתאמים את מהלכיהם בפורום WallStreetBets של אתר רדיט. מניית קמעונאית משחקי המחשב גיימסטופ קפצה ב-15.7% במסחר בוול סטריט, לאחר שזינקה אתמול ביותר מ-16% ונסגרה מעל למחיר של 200 דולרים בפעם הראשונה מאז אמצע חודש מארס. מניית AMC, רשת בתי הקולנוע הגדולה בעולם, זינקה ב-19.1% לאחר שקפצה אתמול ב-20%.

ירידה במלאי בארה"ב דחפה את הנפט ליום רביעי של עליות

מחיר הנפט טיפס זה היום הרביעי ברציפות על רקע ירידה במלאי הנפט הגולמי בארה"ב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי נסגרו במחיר של 66.21 דולר לחבית, עלייה של 0.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב התכווץ ב-1.7 מיליון חביות בשבוע שעבר, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי.

הזהב נסגר מעל 1,900 ד' בראשונה מינואר; מחק כל ירידות 2021

מחיר הזהב נסגר מעל לרמה של 1,900 דולר לאונקייה בפעם הראשונה מאז ינואר, תוך מחיקת כל ירידות השנה.

החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו במחיר של 1,901.2 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז השביעי בינואר, לאחר עלייה של 0.2% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

"העובדה כי מחיר הזהב מתקרב ל-2,000 דולר איננה מפתיעה", אמר מייסד ומנכ"ל חברת השקעות הזהב נובל גולד, קולין פלום, לאתר חדשות הפיננסים מרקטווץ'. "זהו תיקון בגלל שהזהב נסחר מתחת לערכו האמיתי כבר עשרות שנים", הוסיף פלום. "ערכו הרבה יותר גבוה מהמחיר שאנחנו משלמים עבורו".

היורו והליש"ט נחלשים מול הדולר; מרקס אנד ספנסר זינקה ב-9%

בורסות אירופה נסגרו כמעט ללא שינוי בתום יום מסחר הפכפך, לאחר שירידות במגזר הבנקאי קיזזו עליות שרשמו מניות התיירות והפנאי.

בורסות לונדון ופרנקפורט נסגרו בירידות של כ-0.1%; פריז נסגרה בעלייה של פחות מ-0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסגר ללא שינוי. היורו נחלש מול הדולר ב-0.4% לשער של 1.2202 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה ב-0.2% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.4123 דולר לליש"ט.

מניית מרקס אנד ספנסר זינקה ב-8.5% בבורסת לונדון לאחר שהקמעונאית הבריטית דיווחה על הפסד של 201 מיליון ליש"ט לפני מס ב-12 החודשים שהסתיימו בסוף מארס. בתקופה המקבילה אשתקד דיווחה החברה על רווח של 67 מיליון ליש"ט. המכירות של החברה בחנויות צנחו ב-56% בשנה החולפת בעקבות הקורונה.

החברה הודיעה כי תסגור עוד סניפים ובמקביל תגדיל ב-50% את היכולת שלה למכור מוצרים און ליין. כיום, המוצרים של החברה אחראים ליותר מרבע מההזמנה הממוצעת בסופרמרקט המקוון אוקדו.

היואן בשיא של שלוש שנים

היואן בשיא של שלוש שנים, והבנק המרכזי בסין מאותת כי אינו ימהר לפעול בנושא. המטבע עולה ב-0.3% לשער של 6.3913 לדולר בשווקים מחוץ לסין – השער הגבוה ביותר מאז יוני 2018. הבנק המרכזי של סין קבע את השער על 6.4099, כפי שחזה סקר של בלומברג בקרב סוחרי מט"ח ואנליסטים.

בכך התפוגגו חששות כי הבנק ינסה להאט את העלייה בערכו של המטבע, שעד כה רשם את הביצועים הטובים ביותר באסיה מתחילת השנה. "היואן אולי יגיע לסביבות 6.3 לדולר עד סוף השנה, אבל לא יעבור בקלות את הרמה הזאת", אומר שיה לה, כלכלן ראשי של אסיה ב-BBVA הונג קונג.

עליות של כ-0.5% באסיה

עליות קלות ברחבי אסיה הבוקר: בורסת טוקיו נסגרה בעלייה של 0.3%; הונג קונג הוסיפה 0.8%; שנחאי מטפסת ב-0.3%; סינגפור עולה ב-0.8%; מדד אסיה דאו עולה ב-0.4%.

הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.4% למחיר של 66.3 דולר לחבית. הזהב עולה ב-0.5% למחיר של 1,907 דולר לאונקייה; הביטקוין עולה בכ-5% לשער של 39.3 אלף דולר למטבע.

נתוני מקרו הכבידו על וול סטריט; Vimeo צנחה ב-13% ביומה הראשון

בורסות וול סטריט נסוגו בראשונה מזה שלושה ימים, לאחר שנתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום בארה"ב ושהצביעו על ירידה ראשונה השנה בביטחון הצרכנים ועל נפילה חדה מהצפוי במכירות בתים חדשים, האפילו בהשפעתם על דבריהם של בכירים בבנק הפדרלי אשר שבו והעריכו כי הלחצים האינפלציוניים בארה"ב הם זמניים בלבד. הדולר נחלש לשפל של ארבעה חודשים וחצי מול המטבעות המרכזיים בעולם. תשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות צנחה מתחת ל-1.6%.

מדד נאסד"ק נסגר בירידה של פחות מ-0.1%; מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.2%; מדד S&P 500 איבד 0.2%, ירידה ראשונה מזה שלושה ימים, לאחר שבתחילת יום המסחר טיפס והתקרב לשיא סגירה של 4,232.6 נקודות שקבע ב-7 במאי, ולשיא תוך-יומי של 4,238.04 נקודות שאליו טיפס באותו היום.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.04% לרמה של 1.56%.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - יורד ב-0.2% לאחר שמוקדם יותר היום כבר נסוג ב-0.3% לרמתו הנמוכה ביותר מאז השביעי בינואר.

מניית וימאו (Vimeo) נפלה ב-12.9% ביום המסחר הראשון שלה בוול סטריט, לאחר השלמת פיצול אתר הסרטונים השני הכי פופולרי בעולם אחרי יו-טיוב, מחברת אחזקות האינטרנט IAC, שמנייתה נסוגה ב-5.6%. וימאו, שמנייתה החלה היום להיסחר בבורסת נאסד"ק תחת הסימול VMEO, רכשה ב-2019 את סטארט-אפ תוכנות הוידיאו הישראלי מג'יסטו (Magisto).

מניית אמזון טיפסה ב-0.4% על רקע דיווחים שלפיהם ענקית הטכנולוגיה נערכת להודיע היום על רכישת אולפני הקולנוע הוותיקים MGM תמורת כמעט 9 מיליארד דולר.

הנפט טיפס יום שלישי ברציפות; נסגר מעל 66 דולר לחבית

מחיר הנפט המשיך לטפס ונסגר ברמתו הגבוהה זה כשבוע, לאחר הזינוק הדו-יומי החד ביותר מאס מארס בשני ימי המסחר הקודמים, על רקע היחלשות הדולר והערכות כי שיחות הסכם הגרעין בין טהרן לבין המעצמות העולמיות לא יבשילו בזמן הקרוב לכדי הסכם שיסלול את הדרך לחידוש יצוא הנפט מאיראן.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי נסגרו במחיר של 66.07 דולר לחבית, הסגירה הגבוהה ביותר מאז 17 במאי, לאחר עלייה של פחות מ-0.1% בבורסת הסחורות של ניו יורק. זאת, לאחר זינוק של 3.9% אתמול.

הזהב על סף 1,900 דולר לאונקייה

מחיר הזהב נסגר בשיא של ארבעה חודשים וחצי ונמצא על סף 1,900 דולר לאונקייה, לאחר שהיחלשות הדולר מול המטבעות המרכזיים בעולם הגבירה את הביקוש למתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו במחיר של 1,898 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ראשית ינואר, לאחר עלייה של 0.7% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בורסות אירופה שברו שיאים; הנדל"ן וההיי-טק הובילו העליות

בורסות אירופה נסגרו כמעט ללא שינוי לאחר שמיזוג ענק בשוק הנדל"ן הגרמני ועליות במניות ההיי-טק, האפילו בהשפעתם על נפילות במגזר הכרייה.

בורסת פרנקפורט, שבה לא התקיים אתמול מסחר לרגל חג, נסגרה בעלייה של 0.2% לאחר ששברה שיאים במהלך יום המסחר. זאת, לאחר שחברת הנדל"ן למגורים הגדולה באירופה, וונוביה (Vonovia), הסכימה לרכוש את מתחרתה דויטשה ווהנן ב-18 מיליארד יורו (22 מיליארד דולר). מניית דויטשה ווהנן זינקה ב-15.7%, בעוד שמניית וונוביה צנחה ב-6.1%.

בורסות לונדון ופריז נסוגו ב-0.3%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסגר כמעט ללא שינוי לאחר שטיפס לשיא בתחילת יום המסחר.

בבריטניה, דיווחה היום הממשלה כי ההלוואות הציבוריות שלה באפריל הסתכמו ב-31.7 מיליארד ליש"ט, כ-20% מתחת לתחזית של המשרד לאחריות חברתית בבריטניה. זוהי עדות להתאוששות של הכלכלה הבריטית מהסגרים שהוטלו על המדינה בשנה האחרונה.

ירידה בבטחון הצרכנים בארה"ב בראשונה מזה 6 חודשים

בטחון הצרכנים בארה"ב ירד במאי זו הפעם הראשונה מזה שישה חודשים, על רקע חששות הנוגעים לתעסוקה ולהתגברות האינפלציה.

מדד בטחון הצרכנים בארה"ב ירד החודש לרמה של 117.2 נקודות לעומת רמה של 117.5 נקודות באפריל, לפי נתונים ראשוניים שפירסמה היום חברת המחקר קונפרנס בורד.

תחזית הכלכלנים היתה לירידה של המדד לרמה של 119.5 נקודות לעומת רמה של 121.7 נקודות שעליה דווח במקור באפריל, ושהיתה רמתו הגבוהה ביותר מאז פרוץ מגפת הקורונה.

רכיב המצב הנוכחי של המדד טיפס החודש לרמה של 144.3 נקודות לעומת רמה של 131.9 נקודות בחודש שעבר - תיקון כלפי מטה לעומת רמה של 139.6 נקודות שעליה דווח במקור באפריל.

רכיב הציפיות העתידיות של המדד צנח לרמה של 99.1 נקודות לעומת רמה של 107.9 נקודות בחודש הקודם - תיקון כלפי מטה לעומת רמה של 109.8 נקודות שעליה דווח במקור באפריל.

מחירי הבתים בארה"ב קפצו ב-13.2% תוך השנה - הזינוק החד מ-2005

מחירי הבתים בארה"ב טיפסו במארס ב-13.2% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת - הזינוק החד ביותר מאז דצמבר 2005, לפי מדד מחירי הבתים הלאומי של קייס-שילר שפורסם היום.

זהו חודש עשירי ברציפות של האצה בקצב עליית מחירי הבתים, לאחר שטיפסו ב-12% ב-12 החודשים שהסתיימו בפברואר.

מדד קייס-שילר העוקב אחרי מחירי הבתים בעשרים ערים גדולות בארה"ב, טיפס בחודש מארס ב-13.3% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת. זאת לעומת עלייה של 12% בשנה שהסתיימה בפברואר. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 12.3% ב-12 החודשים שהסתיימו במארס.

מדד קייס-שילר העוקב אחרי מחירי הבתים ב-10 ערים גדולות בארה"ב, טיפס במארס ב-12.8% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, לאחר עלייה של 11.7% ב-12 החודשים שהסתיימו בפברואר.

שיא של שנתיים בביטחון העסקים בגרמניה

ביטחון העסקים בגרמניה השתפר במאי, והגיע לרמתו הגבוהה ביותר מזה שנתיים, כך לפי נתונים שפרסם היום מכון המחקר Ifo.

מדד האקלים העסקי של Ifo הגיע במאי לרמה של 99.2 נקודות, לעומת קריאה מתוקנת של 96.6 נקודות באפריל. אנליסטים צפו עליה מתונה יותר ל-98 נקודות במאי.

חברות אופטימיות יותר לגבי התחזית לששת החודשים הקרובים. מדד הציפיות עלה לרמה של 102.9 נקודות לעומת 99.2 באפריל, לפי Ifo. גם ההערכה לגבי המצב הנוכחי אופטימית יותר מאשר בחודש הקודם, ורכיב זה של המדד עלה לרמה של 95.7 נקודות במאי לעומת 94.2 באפריל. המדד מתבסס על סקר בקרב 9,000 חברות ייצור, שירותים, סחר ובניה.

היואן בשיא של שלוש שנים

היואן נגע היום בשיא של כמעט שלוש שנים מול הדולר, לאחר שמוקדם יותר השבוע הבהיר הבנק המרכזי של סין כי לא יאפשר לו להתחזק יותר מדי ומהר מדי.

היואן מתחזק כעת ב-0.2% מול הדולר לרמה של 6.406 יואן לדולר. בכך פרץ המטבע לראשונה את הרף של 6.4 יואן לדולר לראשונה מאז יוני 2018. עד כה ברבעון הנוכחי עלה היואן ב-2.4%, מה שהופך אותו לאחד המטבעות בעלי הביצועים הטובים ביותר באסיה. לעליה תרמה בין היתר חולשת הדולר, שקרוב לשפל של שלוש שנים.

ביום ראשון אמר סגן נגיד הבנק המרכזי של סין כי שער היואן יישאר יציב. הצהרתו נועדה להבהיר את עמדת הבנק המרכזי, לאחר שכמה ימים קודם לכן כתב בכיר אחר כי יש לחזק את היואן כדי לפצות על התייקרות עלויות ייבוא הסחורות. הדברים שכתב אותו בכיר באתר אינטרנט של מגזין השייך למפלגה הקומוניסטית נמחקו מאז.

בורסות אסיה נסגרו בעליות

המסחר בבורסות אסיה התנהל הבוקר בעליות שערים, לאחר שאתמול נרשמו עליות בוול סטריט על רקע דבריהם המרגיעים של בכירים בבנק הפדרלי לגבי אינפלציה. טוקיו עלתה ב-0.7%; הונג קונג עולה ב-1.7%; סיאול עלתה ב-0.9%; סידני טיפסה ב-1%.

שנחאי הוסיפה 2.4%; מדד CSI 300 של בורסות שנחאי ושנזן זינק ב-3.2%, השיעור החד ביותר מזה למעלה משנה, על רקע סימנים לכך שמקבלי ההחלטות בסין פועלים לבלימת עליית מחירי הסחורות.

על רקע החששות של משקיעים מהתגברות האינפלציה עם דעיכתה של הקורונה, אמרו אתמול בכירי הבנק הפדרלי לייל בריינרד, רפאל בוסטיק וג'יימס בולארד כי לא יהיו מופתעים אם צווארי הבקבוק ובעיות האספקה יובילו לעליית מחירים בחודשים הקרובים, אבל הוסיפו כי כל עליה כזו תהיה זמנית בלבד.

וול סטריט פתחה את השבוע בעליות; ביטקוין קופץ 20%

בורסות וול סטריט, שסגרו ביום שישי שבוע שני ברציפות של ירידות בצל חששות מהתגברות האינפלציה, פתחו את שבוע המסחר ברגל ימין. הדולר ותשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגים קלות. מטבעות הקריפטו מזנקים.

מדד נאסד"ק, שטיפס בשבוע שעבר ב-0.3% וקטע בכך רצף של ארבעה שבועות שליליים, עלה היום ב-1.4%. מדד דאו ג'ונס, שאיבד בשבוע שעבר 0.5% בדרכו לשבוע שני ברציפות של ירידות, טיפס ב-0.5%. מדד S&P 500, שהשלים ביום שישי ירידה שבועית שנייה ברציפות, הוסיף היום 1%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות קלות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.01% לרמה של 1.61%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - יורד ב-0.2%.

תשומת לב המשקיעים נתונה גם להמשך התנודתיות בשוק המטבעות הדיגיטליים. ביטקוין, מטבע הקריפטו הפופולרי בעולם, נסחר מעל ל-39,800 דולר, זינוק של 19% ביממה החולפת, אך עדיין נמוך בכ-39% משיא של כ-65 אלף דולרים שקבע בחודש שעבר. אתריום, קרדנו ו-XRP מזנקים בכ-30%, ובייננס קוין ב-45%.

מניית וירג'ין גלקטיק המריאה ב-27% במסחר בוול סטריט, לאחר שחללית ספייס-שיפ-טו (SpaceShipTwo) של חברת תיירות החלל של ריצ'רד ברנסון, ביצעה בסוף השבוע טיסת מבחן מאוישת מוצלחת בפעם הראשונה מזה למעלה משנתיים.

שיחות הגרעין עם איראן מקרטעות; הנפט קפץ ב-4%

מחיר הנפט קפץ בקרוב ל-4% לשיא של שבוע, בעקבות העליות בוול סטריט והיחלשות הדולר, ועל רקע הערכות כי שיחות הסכם הגרעין בין טהרן לבין המעצמות העולמיות לא יבשילו בזמן הקרוב לכדי הסכם שיסלול את הדרך לחידוש יצוא הנפט מאיראן.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי נסגרו במחיר של 66.05 דולר לחבית, הסגירה הגבוהה ביותר מאז 17 במאי, לאחר עלייה של 3.9% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

הזהב בשיא של ארבעה חודשים; מתקרב ל-1,900 דולר לאונקייה

מחיר הזהב נסגר בשיא של ארבעה חודשים וחצי ומתקרב לרמה של 1,900 דולר לאונקייה, לאחר שהיחלשות הדולר מול המטבעות המרכזיים בעולם הגבירה את הביקוש למתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים. תנודתיות חריפה בשוק מטבעות הקריפטו תרמה אף היא לביקוש לזהב.

החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו במחיר של 1,884.5 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז השביעי בינואר, לאחר עלייה של 0.4% בבורסת הסחורות של ניו יורק. זאת, אחרי שבשבוע שעבר טיפסו ב-2.1% - עלייה שבועית שלישית ברציפות.

בורסות אירופה נסגרו בעליות; לונדון טיפסה ב-0.5%

בורסות אירופה נסגרו בעליות ביום המסחר הראשון של השבוע, אולם מחזורי המסחר היו נמוכים מהרגיל מאחר שלא התקיים מסחר בשוקי המניות של גרמניה, שווייץ, דנמרק, נורבגיה, בלגיה ואוסטריה לרגל חופשת יום שני הלבן.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.5%; פריז טיפסה ב-0.4%; מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.1%.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.3% לשער של 1.2213 דולר ליורו, ואילו הליש"ט נסחר ללא שינוי מול המטבע האמריקאי ברמה של 1.4151 דולר לליש"ט.

עליות בבורסות אסיה

עליות נרשמו במסחר בבורסות אסיה ביום הראשון למסחר, לאחר שבוע שני של ירידות בוול סטריט. טוקיו עלתה ב-0.2%, הונג קונג ירדה ב0.3%, שנחאי הוסיפה 0.3%, מומבאי עלתה ב-0.1% וסינגפור עלתה ב-0.2%.

השבוע צפויות החלטות ריבית בניו זילנד, דרום קוריאה ואינדונזיה. ביפן מתכוננים להארכת מצב החירום בשל העלייה במקרי הקורונה. הין היפני נחלש ב-0.1% מול הדולר.

הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.7% למחיר של 64 דולר לחבית. הביטקוין מתחזק ב-4.15%, ל-35,186 דולר.

החוזים העתידיים על פתיחת המסחר בוול סטריט מצביעים על פתיחה חיובית, עם עלייה של 0.4% בדאו ג'ונס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי