שוק הקריפטו נחתך ב-200 מיליארד ד'; קוינבייס צללה ב-15% השבוע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ביטקוין אילוסטרציה
צילום: DADO RUVIC / רויטרס
עדכונים

וול סטריט נסגרה במרחק נגיעה משיא; אינטל נפלה ב-5%

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות, בעקבות נתוני ייצור ודיור חזקים שפורסמו אמש (ו') בארה"ב, אולם ירדו בסיכום שבועי - על רקע דיווח לפיו הנשיא ג'ו ביידן מתכנן כמעט להכפיל את המס על רווחי הון שמשלמים העשירים בארה"ב. הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם לרמתו הנמוכה ביותר מאז ראשית מארס.

מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 1.4%, אולם נסוג ב-0.3% בסיכום שבועי; מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.7%, אך ירד השבוע ב-0.5%; מדד S&P 500 הוסיף 1.1% ונסגר במרחק נגיעה משיא הסגירה שקבע לפני שבוע, אולם איבד 0.1% בסיכום שבועי.

מדד הדולר של ICE, שעוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - יורד ב-0.6% לרמתו הנמוכה ביותר מאז ראשית מארס.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.01% לרמה של 1.56%. עם זאת, בסיכום שבועי נסוגה התשואה ב-0.05%.

מניית אינטל נפלה ב-5.3% במסחר בוול סטריט, הנפילה היומית החדה ביותר מאז אוקטובר, לאחר שענקית השבבים דיווחה שלשום לאחר סגירת המסחר על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על ציפיות האנליסטים, אולם סיפקה תחזית רווח מאכזבת לרבעון הנוכחי.

מניית סנאפ זינקה ב-7.5%, לאחר שמפעילת אפליקציית סנאפצ'ט דיווחה על הפסד נקי רבעוני נמוך מתחזיות האנליסטים ועל זינוק של 66% בהכנסותיה.

מניית קימברלי קלארק צנחה ב-5.8%, לאחר שיצרנית מוצרי הצריכה דיווחה על רווח ומכירות רבעוניים נמוכים מהצפוי, וסיפקה תחזית שנתית מאכזבת.

מניית קוינבייס גלובל, בורסת המטבעות הדיגיטליים הגדולה ביותר בארה"ב, שהמסחר במניותיה בניו יורק החל בשבוע שעבר, נסוגה זה היום החמישי ברציפות. המניה ירדה היום ב-0.6%, בדרכה לנפילה שבועית של 14.7%.

מחיר הנפט נסגר מעל ל-62 ד' - אך נסוג ב-1.6% בסיכום שבועי

מחיר הנפט טיפס אתמול על רקע נתוני מקרו כלכליים חזקים שפורסמו בארה"ב, שהגבירו את ההערכות כי צפויה התאוששות בביקוש לאנרגיה. עם זאת, בסיכום שבועי מחיר הנפט נסוג.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסגרו במחיר של 62.14 דולר לחבית, עלייה של 1.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בסיכום שבועי ירד מחיר הנפט ב-1.6%, בצל חששות כי עלייה במספר הנדבקים בנגיף קורונה ברחבי העולם תפגע בהתאוששות הכלכלה הגלובלית.

מחיר הנחושת נסגר ברמתו הגבוהה מ-2011; קפץ ב-4% השבוע

מחיר הנחושת נסגר בשיא של יותר מתשע שנים בדרכו לעלייה שבועית שלישית ברציפות, על רקע הערכות כי תוכנית ההשקעה בתשתיות שמקדם הנשיא ג'ו ביידן בארה"ב תגביר את הביקוש למתכת.

החוזים על הנחושת למסירה במאי נסגרו במחיר של 4.336 דולר לליברה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז אוגוסט 2011, לאחר עלייה של 1.5% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי טיפס מחיר הנחושת ב-4% - עלייה שבועית שלישית ברציפות.

החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו בניו יורק במחיר של 1,777.8 דולר לאונקייה, ירידה של 0.2%. בסיכום שבועי ירד מחיר הזהב ב-0.1%.

בורסות אירופה סגרו שבוע שלילי ראשון מאז פברואר

בורסות אירופה השלימו את הירידה השבועית הראשונה מאז שלהי פברואר, בצל חששות כי עלייה במספר הנדבקים בנגיף קורונה ברחבי העולם תפגע בהתאוששות הכלכלה הגלובלית. הדיווחים אמש לפיהם הנשיא ג'ו ביידן מתכנן להעלות את המס על רווחי הון בארה"ב, הכבידו אף הם על סנטימנט המשקיעים היום.

בורסת לונדון נסגרה ללא שינוי; פרנקפורט ירדה ב-0.3%; פריז איבדה 0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600, שרשם אתמול (ה') את הסגירה השלישית הכי גבוהה בתולדותיו, נסוג היום ב-0.1% בדרכו לירידה שבועית של 0.8% - שבוע שלילי ראשון מאז שלהי פברואר.

היורו מתחזק ב-0.4% מול הדולר לרמה של 1.2071 דולר ליורו, והליש"ט מטפס ב-0.1% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.3847 דולר לליש"ט.

המכירות של בתים חדשים בארה"ב בשיא של 15 שנים

המכירות של בתים חדשים בארה"ב נסקו במארס ב-20.7% לעומת החודש הקודם, לקצב שנתי של 1.021 מיליון יחידות - הגבוה מאז 2006. כך מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לקצב מכירות נמוך יותר של 888 אלף בתים.

לעומת מארס 2020, מכירות הבתים יותר מהוכפלו בחודש שעבר. משרד המסחר גם תיקן כלפי מעלה את נתוני פברואר לקצב מכירות של 846 אלף לעומת קצב של 775 אלף שעליו דיווח במקור.

צמיחת הפעילות כלכלית בארה"ב שוברת שיאים

צמיחת הפעילות הכלכלית בארה"ב שברה שיאים החודש: מדד מנהלי הרכש (PMI) בארה"ב טיפס באפריל לשיא של 62.2 נקודות לעומת רמה של 59.7 נקודות במארס, לפי נתונים ראשוניים שפורסמו היום.

מדד מנהלי הרכש (PMI) של מגזר הייצור בארה"ב טיפס באפריל לשיא של 60.6 נקודות לעומת רמה של 59.1 נקודות בחודש הקודם, לפי נתונים שפירסמה היום חברת המחקר IHS מרקיט. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה מעט יותר לרמה של 60.5 נקודות.

מדד פעילות מגזר השירותים טיפס החודש לשיא של 63.1 נקודות לעומת רמה של 60.4 נקודות במארס - עלייה חדה משמעותית מתחזיות הכלכלנים למדד של 61 נקודות.

מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על התרחבות הפעילות הכלכלית, ואילו מדד מתחת לרמה זו משקף התכווצות.

שוק הקריפטו נחתך ב-200 מיליארד ד'; ביטקוין צונח מתחת ל-50 אלף ד'

ערך ביטקוין צונח מתחת לרמה של 50 אלף דולר, ונמצא בדרכו לירידה שביעית בשמונה הימים האחרונים, בעקבות דיווח לפיו הנשיא ג'ו ביידן מתכנן להעלות את המס על רווחי הון בארה"ב.

ביטקוין, המטבע הדיגיטלי הפופולרי בעולם, נסחר בערך של 49,792 דולר - נפילה של 9.3% ביממה החולפת, וצלילה של 18.2% בשבוע החולף.

אתריום, מטבע הקריפטו השני הכי פופולרי, נסחר במחיר של 2,278 דולר, נפילה של 11.2% ביממה החולפת. בייננס קוין צנח ב-10% תוך יממה, XRP צלל ב-16%, ודוג'קוין איבד 13%.

הירידות ביממה החולפת מחקו יותר מ-200 מיליארד דולר מהשווי הכולל של שוק מטבעות הקריפטו, לפי נתוני קוין-מרקט-קאפ.

מגזר השירותים בגרמניה התכווץ בעקבות ההחמרה בתחלואה

מגזר השירותים בגרמניה חווה האטה בצמיחה בחודש אפריל, לפי נתונים של חברת IHS מרקיט. מדד מנהלי הרכש במדינה ירד ל-50.1 מ-51.5 בחודש מארס, כשכל מספר מעל 50 מצביע על צמיחה. מדובר בשיא שלילי של חודשיים, על רקע ההחמרה בתחלואה שנרשמה במדינה, שמאטה את ההתאוששות הכלכלית.

גם מדד מנהלי הרכש במגזר הייצור ירד מעט - מ-66.6 בחודש מארס ל-66.4 באפריל - המספר הנמוך ביותר מזה חודשיים. מדד קומפוסיט, שמשלב את שני המגזרים, ירד גם הוא בהתאם ל-56 בחודש אפריל, לאחר שבמארס שבר שיא של 37 חודשים ועמד על 57.3.

בצרפת הצביע מדד מנהלי הרכש על צמיחה לראשונה מאז חודש אוגוסט, והמדד במגזר השירותים עלה ל-50.4 באפריל, מ-48.2 במארס. במגזר הייצור ניכרה ירידה קטנה - מ-59.3 במארס ל-59.2 באפריל.

גם בגוש היורו בכללותו נרשמה צמיחה: במגזר השירותים עלה מדד מנהלי הרכש ל-50.3 מ-49.6 במארס, ובמגזר הייצור קפץ המדד ל-63.3 מ-62.5 במארס.

טוקיו ירדה ב-0.6%; הביטקוין צולל מתחת ל-50 אלף דולר

המסחר בבורסות אסיה נסגר ללא מגמה ברורה, על רקע הסגירה השלילית בוול סטריט אתמול והתחלואה הגואה באסיה. טוקיו הפחיתה 0.6% מערכה, לקראת מגבלות חדשות נגד נגיף הקורונה שיושתו ביום ראשון; הונג קונג עלתה ב-0.6%; שנחאי התחזקה ב-0.2%; בורסת סינגפור ירדה ב-0.2%.

בשוק המטבעות הדיגיטליים, הביטקוין צולל מתחת ל-50 אלף דולר לראשונה מזה חודש, ונסחר ב-49,066 דולר לביטקוין אחד. זאת בין היתר על רקע ירידת מניית קוינבייס, בורסת המטבעות הדיגיטליים הגדולה בארה"ב, שהחלה להיסחר בשבוע שעבר, ירדה אתמול ב-6% וסגרה ארבעה ימים של ירידות.

הין מתחזק ב-0.08%, ונסחר ב-107.8800 ין לדולר; הדולר האוסטרלי מתחזק ב-0.31%, ונסחר ב-0.7731 דולר לדולר אוסטרלי; הדולר ההונג קונגי נחלש ב-0.02% ונסחר ב-7.7618 דולר הונג קונגי לדולר.

ביידן הפיל את וול סטריט; קוינבייס צללה 14% בארבעה ימים

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות בעקבות דיווח לפיו הנשיא ג'ו ביידן מתכנן כמעט להכפיל את המס על רווחי הון שמשלמים העשירים בארה"ב, ובצל חששות כי עלייה במספר הנדבקים בנגיף קורונה ברחבי העולם תפגע בהתאוששות הכלכלה הגלובלית. הדולר מתחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם, ומחיר הזהב נסוג משיא של חודשיים. מחיר הנפט התאושש משפל של שבוע.

מדד נאסד"ק נסגר בירידה של 0.9%; מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.9%; מדד S&P 500 איבד 0.9%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר ביציבות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נותרה כמעט ללא שינוי ברמה של 1.56%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.2%.

בשוק הסחורות: החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסגרו במחיר של 61.43 דולר לחבית, עלייה של 0.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שאתמול נסגרו ברמתם הנמוכה ביותר מאז ה-13 באפריל. החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו בניו יורק במחיר של 1,782 דולר לאונקייה, ירידה של 0.6%, לאחר שנסגרו אתמול ברמתם הגבוהה ביותר מאז ה-24 בפברואר. מתחילת אפריל, טיפס מחיר הזהב בקרוב ל-4%.

עונת הדו"חות הכספיים של הרבעון הראשון של השנה הפתיעה לטובה עד כה, ומתוך 83 חברות הנכללות במדד S&P 500 שכבר פרסומו את תוצאותיהן הכספיות, 38% דיווחו על רווח גבוה מתחזיות האנליסטים ו-5% עלו על תחזית ההכנסות, לפי נתוני סקסו בנק.

מניית AT&T קפצה ב-4.2% במסחר בוול סטריט, לאחר שענקית הטלקום והמדיה דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים.

מניית אמריקן איירליינס צללה ב-4.5%, לאחר שחברת התעופה דיווחה על הפסד של 1.25 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2021, יותר מתחזיות האנליסטים, והפסד רבעוני חמישי ברציפות. החברה גם החמיצה את תחזיות האנליסטים בשורת ההכנסות.

מניית ביוג'ן צנחה ב-4% לאחר שחברת הביוטכנולוגיה דיווחה על נפילה של 25% בהכנסותיה ברבעון האחרון.

יצרנית השבבים אינטל, המעסיקה הגדולה ביותר בהיי-טק הישראלי, תפרסם דו"חות רבעוניים לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט.

מניית קוינבייס גלובל, בורסת המטבעות הדיגיטליים הגדולה ביותר בארה"ב, שהמסחר במניותיה בניו יורק החל בשבוע שעבר, נסוגה זה היום הרביעי ברציפות. המניה ירדה היום ב-5.9%, בדרכה לנפילה של 14.2% בארבעת ימי המסחר האחרונים.

אירופה נסגרה בעליות לאחר החלטת הריבית; פריז טיפסה ב-0.9%

בורסות אירופה נסגרו בעליות בעקבות החלטתו המוניטרית של הבנק המרכזי של אירופה ודו"חות כספיים חזקים של ענקית המזון נסטלה.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.6%; פרנקפורט טיפסה ב-0.8%; פריז הוסיפה 0.9%; מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.7%.

הבנק המרכזי של אירופה (ECB) הותיר היום ללא שינוי את מדיניותו המוניטרית המרחיבה שנועדה לתמוך בכלכלת גוש היורו לנוכח משבר הקורונה.

מניית נסטלה קפצה ב-2.9% לאחר שיצרנית המזון השווייצית דיווחה כי מכירותיה ברבעון הראשון של השנה צמחו בקצב כפול מתחזיות האנליסטים, ועל זינוק של 17% במכירות נספרסו.

מניית קרדיט סוויס נסוגה ב-2.1% לאחר שהבנק השווייצי דיווח על הפסד רבעוני של כמעט 600 מיליון יורו, בעקבות קריסת קרן הגידור ארקגוס.

קרדיט: טוויטר

ריבית המשכנתאות בארה"ב שוב ירדה מתחת ל-3%

הריבית על המשכנתאות בארה"ב שבה וירדה מתחת לרמה של 3%.

הריבית על המשכנתאות ל-30 שנה, הנחשבת למשכנתא הסטנדרטית בארה"ב, ירדה לרמה ממוצעת של 2.97% בשבוע שהסתיים בשמיני באפריל, לעומת רמה של 3.04% בשבוע שלפניו. כך מסרה היום חברת המשכנתאות פרדי מאק.

הריבית על המשכנתאות ל-30 שנה נמוכה כעת ב-0.2% משיא של תשעה חודשים שאליו טיפסה בשלהי מארס.

הריבית על המשכנתאות ל-15 שנה ירדו לרמה ממוצעת של 2.29%, לעומת 2.35% בשבוע הקודם.

מחירי הבתים בארה"ב קפצו ב-17% תוך שנה - הזינוק החד מעולם

המכירות של בתים קיימים בארה"ב נפלו לרמתן הנמוכה מזה ביותר מאז קיץ שעבר, בצל היצע מצומצם בשוק שדחף את מחיריהם לזינוק השנתי החד ביותר מעולם.

המכירות של בתים קיימים בארה"ב ירדו במארס ב-3.7% לעומת החודש הקודם, ירידה חודשית שנייה ברציפות, לקצב שנתי של 6.01 מיליון יחידות - הנמוך ביותר מאז אוגוסט. כך מסר היום איגוד סוכני הנדל"ן (NAR) בארה"ב.

עם זאת, לעומת מארס 2020 מכירות הבתים עלו ב-12.3%.

היצע הבתים הקיימים העומדים למכירה בארה"ב צנח ב-28.2% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, ונכון לסוף מארס היו למכירה בארה"ב רק 1.07 מיליון בתים.

ההיצע הנמוך גרם למחירי הבתים להמשיך לעלות. מחיר המכירה החציוני של בתים קיימים שנמכרו במארס הסתכם ב-329,100 דולרים, זינוק של 17.2% לעומת מארס 2020 - הקפיצה השנתית החדה מעולם.

מספר המובטלים החדשים בארה"ב ירד במפתיע לרמתו הנמוכה בקורונה

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד במפתיע לרמתו הנמוכה ביותר במשבר הקורונה, על רקע התאוששות שוק התעסוקה בכלכלה הגדולה בעולם.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד בשבוע שעבר ל-547 אלף, המספר הנמוך ביותר מאז מארס 2020, לעומת 586 אלף בשבוע הקודם, כך מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה במספר התביעות לרמה של 610 אלף, לעומת 576 אלף תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם.

מספר תביעות האבטלה הראשונות נמצא במגמת ירידה מתחילת השנה, ונמוך כעת מהשיא שקדם לתקופת המשבר. השיא השבועי לפני פרוץ המגפה, שנרשם באוקטובר 1982, היה 695 אלף תביעות.

עם זאת, מספר התביעות השבועי גם עודנו גבוה משמעותית מרמתו לפני תחילת משבר הקורונה, אז היה מספר תביעות האבטלה השבועי ברמה של כ-200 אלף, קרוב לשפל של 50 שנה.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות, שמפורסם בפיגור של שבוע, ירד ל-3.67 מיליון בשבוע שהסתיים ב-10 באפריל, לעומת 3.71 מיליון תביעות בשבוע שקדם לו. תחזית הכלכלנים היתה ל-3.64 מיליון תביעות מתמשכות, לעומת 3.73 מיליון תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע הקודם.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות עודנו גבוה יותר מכפליים מממוצע שבועי של 1.7 מיליון ב-2019, לפני פרוץ משבר הקורונה.

ה-ECB השאיר את הריבית ללא שינוי

הבנק המרכזי של אירופה (ECB) ישאיר את התמריצים על כנם, ומעריך כי הם מספיק יעילים כדי להחזיר את הכלכלה למסלול בהמשך השנה.

מועצת הנגידים של הבנק השאירה את רכישות האג"ח בסך של 1.85 טריליון יורו, ואמרה כי התוכנית תפעל בקצב מואץ ברבעון הנוכחי. הריבית נותרה שלילית, מינוס 0.5%.

יו"ר הבנק כריסטין לגארד תקיים מסיבת עיתונאים בשעה הקרובה, שבה היא צפויה לפרט את תוכניותיו של הבנק המרכזי בהמשך השנה.

קריסת ארקגוס: קרדיט סוויס דיווח על הפסד של כ-600 מיליון יורו

קרדיט סוויס דיווח הבוקר (ה') על הפסד עצום של 757 מיליון פרנק שוויצי (593 מיליון יורו) ברבעון הראשון של השנה, בעקבות המכה הקשה שספג הבנק בפרשת קריסתה של קרן הגידור האמריקאית ארקגוס. מוקדם יותר החודש הודיע הבנק כי הוא צפוי למחוק 4.4 מיליארד פרנק שווייצי בעקבות הפרשה.

לולא פרשת ארקגוס, קרדיט סוויס היה יכול להציג רווח (לפני מס) של 3.6 מיליארד פרנק – הגבוה ביותר זה שנים – בזכות ביצועים טובים בתחום בנקאות ההשקעות וניהול הון.

הבנק אמר כי הוא צופה הפסד של 654 מיליון דולר ברבעון השני של השנה, וכי יגייס 2 מיליארד דולר כדי לשמור על יציבות במהלך התקופה. הרגולטור השווייצי התחיל בבדיקה של המקרה.

טוקיו נסגרה בעליות של 2.4%

עליות ברחבי אסיה, לאחר סגירה חיובית בוול סטריט אמש: טוקיו עלתה ב-2.4%; הונג קונג מוסיפה 0.5%; שנחאי מאבדת 0.2%; סינגפור עולה ב-0.9%; מדד אסיה דאו מוסיף 0.9%.

הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.3% על רקע הזינוק במספר מקרי הקורונה וחשש כי זה יוביל לירידה בביקוש. הוא נסחר במחיר של 61.12 דולר.

הזהב שומר על יציבות לאחר שהגיע אמש (ד') לשיא של חודשיים, ונסחר ב-1,793 דולר לאונקייה.

וול סטריט טיפסה בראשונה השבוע; נטפליקס נחתכה ב-18 מיליארד דולר

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות בראשונה מזה שלושה ימים, למרות חששות כי עלייה במספר הנדבקים בנגיף קורונה ברחבי העולם תפגע בהתאוששות הכלכלה הגלובלית. מחיר הזהב טיפס לשיא של חודשיים. מחיר הנפט נסוג לשפל של שבוע על רקע דיווח מפי מקורות המעורים בשיחות הגרעין בין איראן למעצמות, לפיו ארה"ב הביעה נכונות להסיר סנקציות בגין טרור שהוטלו על הבנק המרכזי של איראן, על תעשיית הנפט שלה ועל ענפי מפתח נוספים של הכלכלה האיראנית.

מדד נאסד"ק טיפס ב-1.2%; מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.9%; מדד S&P 500 הוסיף 0.9% לאחר שנסוג בשני ימי המסחר הקודמים. מדד מניות החברות הקטנות (small-cap) ראסל 2000 קפץ ב-2.4%, והשלים בכך זינוק של יותר מ-13% מתחילת השנה.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר ביציבות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים ללא שינוי ברמה של 1.56%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.1%.

בשוק הסחורות: החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו במחיר של 1,793.1 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-24 בפברואר, לאחר עלייה של 0.8% בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביוני נסגרו בניו יורק במחיר של 61.35 דולר לחבית, הסגירה הנמוכה ביותר מאז ה-13 באפריל, לאחר ירידה של 2.1%.

מניית נטפליקס צנחה ב-7.4% במסחר בוול סטריט, לאחר שענקית הסטרימינג דיווחה אמש לאחר סגירת המסחר על גידול של פחות מארבעה מיליון מנויים ברבעון הראשון של 2021, פתיחת השנה הגרועה ביותר מאז הרבעון הראשון של 2013, וסיפקה תחזית מאכזבת לרבעון הנוכחי. בעקבות נפילת המניה היום, נחתך שווי השוק של נטפליקס ב-18 מיליארד דולר.

מניית UiPath (סימול PATH) זינקה ב-23.6% ביום המסחר הראשון שלה בוול סטריט, לאחר שחברת תוכנת האוטומציה של תהליכים (RPA) גייסה אמש יותר מ-1.3 מיליארד דולר בהנפקה ראשונה לציבור (IPO) ששיקפה לחברה שווי שוק של 29.1 מיליארד דולר.

קריסת הסופר-ליג: מניית יובנטוס צללה ב-14%

אחרי ש-6 קבוצות כדורגל אנגליות הודיעו על פרישה ממיזם הסופר ליג, שספג ביקורות קשות בכל רחבי היבשת, מניית יובנטוס צנחה במילאנו ב-13.7%.

זמן קצר לאחר הודעת הפרישה של סיטי ושל צ'לסי אמש, הגיעו הודעות בנוסח דומה גם של מנצ’סטר יונייטד, ליברפול, טוטנהאם וארסנל. כולן הסבירו כי ההחלטה התקבלה בעקבות ההקשבה לאוהדים ולממשלה. "עשינו טעות, ואנחנו מתנצלים עליה", נכתב בהודעה של ארסנל. ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, בירך הבוקר על ההחלטה של הקבוצות האנגליות.

מניית מנצ'סטר יונייטד מתאוששת ב-1.4% במסחר בניו יורק, לאחר שנפלה אתמול ב-6%. רק שלשום, עם ההכרזה על הליגה החדשה, זינקה מניית יובנטוס ב-18%. מנצ'סטר יונייטד זינקה אז ב-10%.

אחרי היום הגרוע זה 4 חודשים: ההיי-טק הוביל את ההתאוששות באירופה

בורסות אירופה התאוששו מהנפילה היומית החדה ביותר מזה ארבעה חודשים, ונסגרו בעליות על רקע דו"חות כספיים חזקים שפירסמו חברות מובילות ביבשת, בהן ענקית התרופות השווייצית רוש, הקמעונאית הצרפתית קארפור ומבשלת הבירה ההולנדית הייניקן. מניות ההיי-טק בלטו לטובה בעקבות תחזית מכירות שנתיות חזקה של יצרנית ציוד ייצור השבבים ההולנדית ASML.

בורסת לונדון טיפסה ב-0.5% לאחר שרשמה אתמול (ג') את הנפילה היומית החדה ביותר מאז פברואר. בורסת פרנקפורט התאוששה מהנפילה החדה מאז ינואר, וטיפסה היום ב-0.4%; פריז, שרשמה אתמול את היום הגרוע מאז דצמבר, עלתה ב-0.7%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.7% לאחר שצנח אתמול בקרוב ל-2% - הנפילה היומית החדה ביותר מאז ה-21 בדצמבר.

האינפלציה בבריטניה הגיעה ל-0.7%, לאחר שבמארס עלה מדד המחירים לצרכן ב-0.3%. לדברי פול קרייג, מנהל נכסים בקילטר אינווסטורס, "בריטניה הגיעה לנקודת מפנה בתגובתה למגפה שבה עלתה על נתיב של עליית מחירים. מכאן, ייתכן שהאינפלציה תעלה הרבה יותר גבוה".

דיילי מייל תובע את גוגל: מורידה את התוצאות שלנו בחיפוש

חברת אסושיאייטד ניוזפייפרס הבריטית, המוציאה לאור את העיתון דיילי מייל ומפעילת את אתר מייל אונליין - אתר החדשות הפופולרי בעולם - תובעת את גוגל בטענה כי מפעילת מנוע החיפוש מורידה את התוצאות שלה בחיפוש, ומעניקה עדיפות לאתרי חדשות אחרים.

לטענת אסושיאייטד ניוזפייפר, גוגל מענישה מו"לים בדירוג שלה אם הם אינם רוכשים מספיק שטח פרסום באמצעותה, דיווח אתר החדשות BBC.

גוגל מסרה בתגובה כי הטענות חסרות בסיס. "טענות דיילי מייל לחלוטין לא מדויקות. השימוש בכלי הפרסום שלנו אינם משפיעים על הדירוג של אתרים של מו"לים בתוצאות החיפוש של גוגל", אמרה דוברת גוגל.

ירידות באסיה; נטפליקס צונחת ב-9%

מדד ניקיי בבורסת טוקיו נופל ב-2%; הונג קונג ב-1.9%; בסין יציבות עם עלייה של 0.1% במדד המשולב של בורסות שנזן-שנחאי; סיאול נסוגה ב-0.9%.

הנפט הגולמי ממשיך במגמה השלילית שרשם אתמול ונסוג ב-0.3% במסחר בחוזים עתידיים על נפט מסוג טקסס מתוק, ל-62.20 דולר לחבית.

הדולר האמריקאי נסוג ב-0.13% מול הין היפני ל-107.8 ין, אך יציב במסחר מול היורו ב-1.2032 דולר ליורו. הליש"ט ללא שינוי ב-1.393 דולר. מתחילת אפריל איבד הדולר 2.2% מול סל מטבעות לפי מדד הדולר (דולר אינדקס).

מניית נטפליקס נסחרת לאחר הסגירה בוול סטריט בנפילה של 9% אחרי האטה דרמטית במספר המנויים. הרווח למניה ברבעון החולף היה 3.75 דולרים, בניגוד לתחזיות האנליסטים ל-2.97 דולרים. זאת, לעומת 1.57 דולר ברבעון הראשון של 2020 ו-0.76 דולר ברבעון הראשון של 2019.

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות; יונייטד איירליינס צנחה ב-8.5%

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות הערב: דאו ג'ונס ירד ב-0.8%; S&P 500 הפחית 0.7%; נאסד"ק איבד 0.9%.

מניית יונייטד איירליינס צנחה ב-8.5%, בעקבות פרסום הדו"חות הכספיים לפיהם החברה הפסידה ברבעון הראשון של השנה יותר מ-1.3 מיליארד דולר.

מניית טסלה, שירדה במסחר המוקדם על רקע תאונה קטלנית שבה היתה מעורבת מכונית של החברה, עלתה ב-0.5%.

מניית חברת הטבק אלטריה, שמייצרת את המותג מרלבורו, ירדה ב-4% לאחר שצנחה קודם לכן בכ-7%, בעקבות דיווח שממשל ביידן שוקל חקיקה שתחייב חברות טבק להפחית ניקוטין בסיגריות לרמה שאינה ממכרת.

מניית פלייבוי, שחזרה להיסחר בוול סטריט בפברואר לאחר שנהפכה לחברה פרטית ב-2011, עלתה בכ-4.5% בעקבות דיווח כי אולי תפנה לשוק ה-NFT. מאז סוף פברואר זינקה המניה בכ-170%.

ענקית התרופות ג'ונסון אנד ג'ונסון, שהפצת החיסון שפיתחה נגד הקורונה הושהתה בשבוע שעבר אחרי שזוהו מקרים בודדים של קרישי דם לאחר השימוש בו, דיווחה על רבעון מוצלח. לדבריה, הרווח הנקי של החברה עלה ל-6.2 מיליארד דולר לעומת 5.8 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. מנייתה עלתה ב-2.5%.

המסחר באירופה נסגר בירידות חדות

המסחר בבורסות אירופה נסגר בירידות חדות. לונדון איבדה 2% מערכה; פרנקפורט ירדה ב-15%; פריז צנחה ב-2%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-1.9%.

בבריטניה מדווחת הלשכה המרכזית לסטטיקסטיקה כי שיעור האבטלה בממלכה ירד ל-4.9% בין דצמבר 2020 לפברואר בשנה הנוכחית, בחודשים שהתאפיינו בסגר הדוק. מדובר בעלייה של 0.9% מול התקופה המקבילה בשנה שעברה, וירידה של 0.1% מהרבעון שלפני כן.

מניית אסושיאייטד בריטיש פודס, החברה האם של רשת פריימרק, יורדת ב-2.1% לאחר שדיווחה על ירידה ברווחים לפני מס בחצי הראשון של שנת הכספים הנוכחית. החברה מסרה שרווחיה לפני מס ירדו ל-275 מיליון ליש"ט ב-24 שבועות עד סוף פברואר, מול 298 מיליון ליש"ט בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

חששות אינפלציה מכבידים על עונת הדו"חות

טוקיו נסגרה היום בירידה של 2%, בורסות אירופה רושמות ירידות חדות לקראת הסגירה - לונדון, פריז ומילאנו צונחות ביותר מ-2%, וגם בוול סטריט מתנהל המסחר בירידות.

מניות של חברות אנרגיה ופיננסים מובילות את הירידות ב-S&P 500, יונייטד איירליינס צונחת בכמעט 9% בעקבות הפסד גדול מהצפוי.

המשקיעים מצפים לעונת דו"חות טובה, אבל תוהים האם החברות מוכנות להתמודדות עם לחצים אינפלציוניים שצפויים על רקע ההתאוששות הכלכלית בארה"ב.

נפט גולמי מסוג טקסס מתוק, שנסחר מוקדם יותר בעליות, שינה מגמה והוא מאבד עכשיו 2.6% ונסחר במחיר של 61.71 דולר לחבית.

משקיעים קטנים מקפיצים את הדוג'קוין ב-25% לכבוד "יום הדוג'"

דוג'קוין (Dogecoin), מטבע דיגיטלי שנולד בתור בדיחת רשת לפני כשבע שנים, נוסק ב-24.3% ומגיע לשווי שוק של 54.4 מיליארד דולר - יותר מהחברות פורד או מריוט - לאחר שעלה ב-8,100% מאת תחילת השנה הנוכחית.

מחירו של מטבע כעת 42 סנט, לאחר שאתמול (ב') עמד על 33 סנט. זאת על רקע "יום הדוג'" עליו הכריזו המשקיעים הקטנים ברשת, שלווה בממים עם דמות הכלב מגזע שיבה אינו היפני. רק בשבוע שעבר הפך למטבע הדיגיטלי החמישי בגודלו בעולם.

בניגוד לביטקוין, אין בדוג'קוין מגבלה על כמות המטבעות, והוא מבוסס על בדיחה על חשבון עולם המטבעות הדיגיטליים, שצברה פופולריות אדירה. אחד המעריצים הגדולים של המטבע הוא מנכ"ל טסלה אילון מאסק, שהקפיץ את ערכו מספר פעמים כשצייץ לגביו בטוויטר.

המטבע הדיגיטלי צובר פופולריות ומתרומם בקרב משקיעים קטנים, באמצעות שיח ברשתות החברתיות. המראתו מזכירה לרבים את פרשיית גיימסטופ, שתודלקה גם היא ברשתות החברתיות, ובייחוד ברדיט.

טוקיו הפחיתה 2% על רקע חששות מגל תחלואה ומגבלות תנועה

המסחר בבורסות אסיה נסגר בעיקר בירידות שערים, לאחר שיום המסחר בוול סטריט נסגר אתמול (ב') בירידות והיה הגרוע זה כמעט ארבעה שבועות.

טוקיו הפחיתה 2% על רקע חששות מהתפרצות מחודשת של נגיף הקורונה, שתביא גל חדש של מגבלות תנועה שיפגעו בכלכלה; בורסת הונג קונג ללא שינוי; שנחאי הפחיתה 0.2%; סינגפור ירדה ב-0.4%.

החלטת ריבית בסין שהתפרסמה מוקדם יותר מותירה את הריבית לשנה ולחמש שנים על כנה - 3.85% ו-4.65% בהתאמה, כפי שצפו התחזיות.

עוד בסין, נתונים רשמיים מצביעים על עלייה ביבוא הנפט מסעודיה ב-8.8% במארס ביחס לחודש המקביל בשנה שעברה, על רקע ביקוש חזק והקלה בעומסים בנמלי סין, שמנעו מחלק מהמשלוחים להגיע בחודש פברואר.

בשוק המטבעות, הין מוסיף 0.02% ונסחר ב-108.1500 ין לדולר; הדולר האוסטרלי מתחזק ב-0.46% ונסחר ב-0.7795 דולר לדולר אוסטרלי.

יבמ היכתה את התחזיות בזכות הענן; המניה קופצת ב-4% לאחר הסגירה

ענקית הטכנולוגיה יבמ דיווחה הערב לאחר סגירת המסחר בוול סטריט על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על ציפיות האנליסטים, ודבקה בתחזיתה כי הכנסותיה יצמחו השנה לעומת 2020.

מניית יבמ קופצת ב-4% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט, אחרי שסיימה את שעות המסחר הרגילות בירידה של 0.4%.

החברה דיווחה על רווח נקי של מיליארד דולר, או רווח של 1.06 דולר למניה, ברבעון הראשון של השנה, ירידה לעומת רווח של 1.31 דולר למניה בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. יבמ רשמה רווח מותאם של 1.77 דולר למניה - ירידה לעומת רווח מותאם של 1.84 דולר למניה ברבעון המקביל, אך גבוה מתחזיות האנליסטים לרווח מותאם של 1.63 דולר למניה.

בשורה העליונה רשמה יבמ הכנסות של 17.7 מיליארד דולר, צמיחה של 1% לעומת הרבעון הראשון של 2020, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 17.3 מיליארד דולר.

"ביצועים חזקים ברבעון בענן, בזכות אימוץ מוגבר של פלטפורמת הענן ההיברידית שלנו על ידי לקוחות, וצמיחה בתוכנה ובייעוץ איפשרו לנו לפתוח היטב את השנה", אמר מנכ"ל יבמ, ארווינד קרישנה, בעת פרסום הדו"חות.

וול סטריט נסוגה משיא; טסלה נחתכה ב-25 מיליארד ד' עקב תאונה קטלנית

בורסות וול סטריט נסוגו משיא בדרכן ליום הגרוע ביותר זה כמעט ארבעה שבועות, בשעה שהמשקיעים ממתינים לראות האם עונת הדו"חות הרבעוניים תצדיק את הערכות השווי הגבוהות בשוק המניות. מניות ההיי-טק הובילו את הירידות לאחר שתשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות שבה וטיפסה מעל ל-1.6%. הדולר נחלש לשפל של שבעה שבועות מול המטבעות המרכזיים בעולם.

מדד נאסד"ק, שקבע ביום שישי את הסגירה השנייה בגובהה בתולדותיו, ירד ב-1%; מדד דאו ג'ונס, שנסגר בשיא ביום שישי, איבד 0.4%; מדד S&P 500, שנסגר אף הוא בשיא ביום שישי, בדרכו לעלייה שבועית רביעית ברציפות, נסוג היום ב-0.5% - הירידה היומית החדה ביותר זה כמעט ארבעה שבועות.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.5% לרמתו הנמוכה ביותר מאז הרביעי במארס. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים עלתה ב-0.01% לרמה של 1.59%, לאחר שבמהלך המסחר כבר טיפסה מעל לרמה של 1.6%.

בשוק הסחורות: החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במאי נסגרו במחיר של 63.38 דולר לחבית, עלייה של 0.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו בניו יורק במחיר של 1,770.6 דולר לאונקייה, ירידה של 0.5%.

עונת הדו"חות הרבעוניים בארה"ב צוברת תנופה, והשבוע צפויות לפרסם את תוצאותיהן הכספיות 81 מתוך החברות הנכללות במדד S&P 500 ושליש מהחברות שמרכיבות את מדד דאו ג'ונס. אנליסטים צופים כי רווחי החברות במדד S&P 500 צמחו ברבעון הראשון של 2021 ב-30.9% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, לפי נתוני רפיניטיב.

מניית קוקה קולה טיפסה ב-0.7% במסחר בוול סטריט, לאחר שענקית המשקאות הקלים דיווחה על רווח רבעוני של 2.25 מיליארד דולר ועל הכנסות של 9.02 מיליארד דולר - מעל לתחזיות האנליסטים הן בשורה התחתונה והן בשורה העליונה. "אנחנו מעודדים מהשיפור בעסקים שלנו, במיוחד בשווקים שבהם הגישה לחיסונים גדלה והכלכלות נפתחות, ואנו נותרים בטוחים לגבי התחזית לשנה כולה", אמר מנכ"ל קוקה קולה, ג'יימס קווינסי, בעת פרסום הדו"חות.

מניית הארלי דיווידסון זינקה ב-9.7%, לאחר שיצרנית האופנועים דיווחה על כי רווחיה ברבעון הראשון של השנה זינקו כמעט פי ארבעה לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, והעלתה את תחזית מכירות האופנועים השנתית.

ענקית המחשוב יבמ וחברת התעופה יונייטד איירליינס יפרסמו דו"חות כספיים לאחר סגירת המסחר בוול סטריט.

מניית יצרנית המכוניות החשמליות טסלה ירדה ב-3.4%, לאחר ששני בני אדם נהרגו כשמכונית של החברה התנגשה בעץ ועלתה בלהבות. בעקבות ירידת המניה היום נחתך שווי השוק של טסלה בקרוב ל-25 מיליארד דולר. צניחתו בסוף השבוע של ערך המטבע הדיגיטלי ביטקוין, שבו מושקעת טסלה, הכבידה אף היא על מניית החברה.

מניית גיימסטופ קפצה ב-6.3% לאחר שקמעונאית משחקי המחשב הודיעה כי המנכ"ל ג'ורג' שרמן יסיים את תפקידו עד סוף יולי, וכי יתכן שיפרוש אף קודם לכן כאשר ימונה לו מחליף.

ליגת-על אירופית הקפיצה את מניות הכדורגל; יובנטוס המריאה ב-18%

מניות קבוצות הכדורגל באירופה זינקו היום לאחר ש-12 מועדונים מובילים הודיעו על הקמתה של ליגת-על אירופית.

מניית יובנטוס האיטלקית המריאה בקרוב ל-18% בבורסת מילאנו, הזינוק היומי החד ביותר זה למעלה משנה, ומניית מנצ'סטר יונייטד האנגלית קופצת ב-9.7% במסחר בניו יורק, הזינוק היומי החד ביותר זה למעלה מחמישה חודשים.

מניית בורוסיה דורטמונד הגרמנית, שאינה נמנית על קבוצת המועדונים שייסדה את ליגת העל האירופית, המריאה ביותר מ-9% בבורסת פרנקפורט.

מרבית הקבוצות שמעורבות בליגה החדשה, כולל ריאל מדריד וברצלונה, אינן נסחרות בבורסות.

בורסות אירופה נסוגו משיא; הליש"ט מתחזקת ב-1% מול הדולר

בורסות אירופה נסוגו משיא על רקע הירידות בבורסות וול סטריט, והליש"ט מתחזקת מול הדולר לרמתה הגבוהה מזה חודש.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.3%; פרנקפורט איבדה 0.6%, ואילו פריז טיפסה ב-0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600, שנסגר ביום שישי בשיא, איבד פחות מ-0.1%.

הליש"ט מתחזקת ב-1% מול הדולר לשער של 1.3993 דולר לליש"ט, רמתה הגבוהה ביותר מאז 18 במארס. היורו מטפס ב-0.4% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.2031 דולר ליורו.

אופטימיות זהירה הובילה לעליות באסיה

המסחר באסיה התנהל בעליות על רקע אופטימיות זהירה לגבי התאוששות הכלכלה העולמית מהמגפה.

טוקיו עלתה ב-0.1%. הונג קונג עלתה ב-0.5%.שנחאי הוסיפה 1.5%. סינגפור עלתה ב-0.2%. מומבאי צנחה ב-2%.

מניית עליבאבא ירדה ב-1.4% בהונג קונג לאחר שאנט גרופ הכחישה דיווח של רויטרס מסוף השבוע, שלפיו ענקית הפיננסים שוקלת דרכים למכירת הנתח של המיליארדר הסיני ג'ק מא בחברה, ו"לוותר על השליטה", לדברי מקורות. אנט צייצה הכחשה גורפת שבה נכתב הדיווח של רויטרס אינו נכון וכי מכירת הנתח של מא מעולם לא נידונה.

ראש ממשלת יפן, יושיהידה סוגה, נפגש עם הנשיא ג'ו ביידן בארה"ב בסוף השבוע וקיבל את תמיכתו לקראת האולימפיאדה ביולי בטוקיו והבטחה לנקיטת עמדה נוקשה יותר מול סין. יפן מרחיבה את מגבלות הקורונה, אך מעולם לא הטילה סגר משום שלשם כך תצטרך לשנות את חוקי המדינה.

היצוא במארס ביפן זינק ב-16.1% לעומת מארס 2020, כך על פי משרד הכלכלה היפני.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק יורדים ב-0.3% ל-62.94 דולר לחבית. הין היפני נחלש ב-0.2% מול הדולר. החוזים על הפתיחת המסחר בוול סטריט מצביעים על אי יציבות.

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה