וול סטריט שברה שיאים; גיימסטופ נסקה 92% השבוע, ביטקוין ב-16%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדכונים

וול סטריט שברה שיאים; תשואת אג"ח ארה"ב זינקה מעל 1.6%

בורסות וול סטריט נסגרו בשיא זה היום השני ברציפות, אולם מניות ההיי-טק ירדו לאחר שתשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות זינקה לשיא של יותר משנה. הדולר מתחזק מול המטבעות המרכזיים בעולם, והזהב סגר שבוע חיובי ראשון מזה חודש.

מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.9% ונסגר בשיא זו היום השני ברציפות, בדרכו לזינוק שבועי של 4.1%. מדד S&P 500 הוסיף 0.1% ונסגר אף הוא ברמתו הגבוהה מעולם, זה היום השני ברציפות, ועלה ב-2.6% השבוע. מנגד, מדד נאסד"ק נסוג היום ב-0.6%, אולם קפץ בסיכום שבועי ב-3.1%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות חדות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים זינקה ב-0.09% לרמה של 1.63% - רמתה הגבוהה ביותר מאז פברואר 2020.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.3%, אולם בדרכו לירידה של 0.4% בסיכום שבועי.

ערך ביטקוין, המטבע הדיגיטלי הפופולרי בעולם, קפץ בכ-16% מתחילת השבוע, ונסחר כעת ברמה של כ-56,500 דולרים.

בשוק הסחורות: החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל נסגרו במחיר של 65.61 דולר לחבית, ירידה של 0.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, בדרכם לירידה שבועית של 0.7%.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה במאי נסגרו במחיר של 69.22 דולר לחבית, ירידה של 0.6%, לאחר שנסגרו ביום חמישי ברמתם הגבוהה ביותר מאז מאי 2019. בסיכום שבועי ירד מחיר הברנט ב-0.2% - וקטע בכך שבעה שבועות רצופים של עליות.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו בניו יורק במחיר של 1,719.8 דולר לאונקייה, ירידה של 0.2%, אולם עלו ב-1.3% בסיכום שבועי - שבוע חיובי ראשון מזה ארבעה שבועות.

מניית קמעונאית משחקי המחשב גיימסטופ, החביבה על משקיעים קטנים וסחרני יום המכונסים סביב פורומים ברדיט וסוחרים באמצעות אפליקציות דוגמת רובין הוד, השלימה זינוק שבועי של 92%, אולם עודנה נמוכה ב-24% משיא סגירה של 347.51 דולרים שקבעה ב-27 בינואר.

בורסות אירופה סגרו בירידות את השבוע הטוב מנובמבר

בורסות אירופה נסגרו בירידות בראשונה השבוע על רקע עלייה בתשואות האג"ח משני צדי האוקיינוס האטלנטי, גל נוסף של מגפת הקורונה באיטליה, ובהלה סביב חיסוני אסטרה-זנקה. עם זאת, בסיכום שבועי סגרו שוקי המניות האירופים את השבוע הטוב ביותר מאז נובמבר.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.4%; פרנקפורט נסוגה ב-0.5%; פריז הוסיפה 0.2%; מילאנו נסגרה בירידות קלות. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.3%, אולם קפץ ב-3.5% בסיכום שבועי.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.3% לרמה של 1.1951 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה ב-0.5% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.3926 דולר לליש"ט.

איטליה דיווחה היום על גידול של 26,824 במספר מאומתי הקורונה ביממה האחרונה, ועל 380 חולי קורונה שמתו. בה בעת, רשויות הבריאות בדנמרק, נורבגיה ואיסלנד הודיעו אתמול על השעיה זמנית של השימוש בחיסוני הקורונה של חברת אסטרה-זנקה, כאמצעי זהירות עקב דיווחים על מספר מקרים של היווצרות קרישי דם אצל מקבלי הזריקה.

המחירים הסיטונאים בארה"ב בזינוק החד מ-2018

המחירים הסיטונאים בארה"ב עלו בחדות בפברואר, בדרכם לזינוק השנתי החד ביותר מאז 2018.

מדד המחירים ליצרן (PPI) בארה"ב טיפס בפברואר ב-0.5% לעומת החודש הקודם, לאחר עליות של 1.3% בינואר ושל 0.3% בדצמבר, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 0.4%. כ-40% מהעלייה של המדד בפברואר נבעו מזינוק של 13.1% במחירי הבנזין.

לעומת פברואר 2020, קפץ המדד ב-2.8%, העלייה החדה ביותר מאז 12 החודשים שהסתיימו באוקטובר 2018, לעומת עלייה של 1.7% בשנה שהסתיימה בינואר. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 2.7%.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון, האנרגיה ושירותי המסחר אשר נחשבים לתנודתיים, טיפס בפברואר ב-0.2% לעומת החודש הקודם, עלייה חודשית עשירית ברציפות. לעומת פברואר 2020, טיפס מדד הליבה קפץ ב-2.2%, העלייה החדה ביותר מאז 12 החודשים שהסתיימו במאי 2019, לעומת עלייה של 2% בשנה שהסתיימה בינואר.

בעקבות העליות בוול סטריט, עליות נרשמו גם באסיה

עליות נרשמו הבוקר במסחר בבורסות אסיה, לאחר השיאים שנרשמו אמש בוול סטריט. החתימה של הנשיא ג'ו ביידן על תוכנית החילוץ לקורונה בסך 1.9 מיליארד דולר מספקת תקווה למשקיעים בנוגע להתאוששות הכלכלית.

טוקיו עלתה ב-.1.7%. שנחאי עלתה ב-0.5%. סיאול עלתה ב-1.4%. הונג קונג ירדה ב-2.2%.

הין היפני מתחזק ב-0.3% מול הדולר. היורו והליש"ט נחלשים ב-.0.3%. מדד הדולר עולה ב-0.3%.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק נחלשים כעת ב-0.5%, למחיר של 65.65 דולר לחבית,לאחר שאמש זינקו ב-2.5%.

החוזים העתידיים על הפתיחת המסחר בוול סטריט מצביעים על עלייה בדאו וירידות בנאסד"ק ובמדד S&P500, לאחר שאמש שברו המדדים שיאים.

כלכלת בריטניה התכווצה ב-2.9% בינואר; מדד המחירים לצרכן בגרמניה בפברואר עלה ב-1.3%

כלכלת בריטניה התכווצה ב-2.9% בינואר, לעומת דצמבר, על רקע הכניסה לסגר נוסף והסדרי סחר חדשים עם האיחוד האירופי שפגעו במסחר, כך על פי נתוני הלשכה לסטטיסטיקה לאומית (ONS).

את ההתכווצות הובילה נפילה בתפוקה במגזר השירותים, שנפגעה בשל סגר לאומי שנקבע ב-4 בינואר. הכלכלה הבריטית צפויה להתאושש במחצית השנייה של השנה הודות למבצע ההתחסנות.

היצוא הבריטי לאיחוד האירופי נפל ב-41% בינואר לעומת דצמבר, היבוא נפל ב-29%.

מדד המחירים לצרכן בגרמניה בפברואר עלה ב-1.3% לעומת פברואר בשנה שעברה וב-0.7% לעומת ינואר, כך הודיעה היום הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה דהסטטיס. מחירי המזון עלו ב-1% לעומת פברואר 2020 ומחירי האנרגיה עלו ב-0.3% לעומת לפני שנה. לא כולל מחירי האנרגיה התנודתיים, מדד המחירים לצרכן בגרמניה בפברואר עלה ב-1.4%.

אישור תוכנית ביידן הקפיץ את וול סטריט לשיא; נאסד"ק נסק 2.5%

בורסות וול סטריט שברו שיאים לאחר שנשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, אישר היום בחתימתו את תוכנית הסיוע הכלכלי למשבר הקורונה, בסך 1.9 טריליון דולרים, ועל רקע התייצבות תשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות, ונפילת מספר המובטלים החדשים בארה"ב לשפל של ארבעה חודשים. הדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם.

מדד נאסד"ק קפץ היום ב-2.5%, לאחר שבתחילת השבוע נכנס לתיקון - שהגדרתו המקובלת היא נפילה של 10% מהשיא האחרון. מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.6% ונסגר בשיא, והשלים יום חמישי ברציפות של עליות. מדד S&P 500 הוסיף 1% ונסגר מעל לשיא סגירה שקבע ב-12 בפברואר.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.01% לרמה של 1.53%, לאחר שבתחילת היום נפלה מתחת לרמה של 1.5% זו הפעם הראשונה מזה שבוע. בתחילת השבוע פרצה התשואה מעל לרף של 1.6%, לרמתה הגבוהה מזה שנה.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.5%, לאחר שטיפס בתחילת השבוע לשיא של שלושה חודשים וחצי.

מגזר ההיי-טק הוביל את העליות היום בוול סטריט: מניות טוויטר וזום וידאו קפצו ב-5.7%; טסלה זינקה ב-4.7%; ונטפליקס עלתה ב-3.7%.

מניית קופאנג, ענקית המסחר המקוון שהוכתרה בתור "אמזון של דרום קוריאה", זינקה ב-41.5% ביום המסחר הראשון שלה בוול סטריט. זאת לאחר שקמעונאית האינטרנט הגדולה בדרום קוריאה גייסה כ-4.6 מיליארד דולר בהנפקה ראשונה לציבור (IPO) הגדולה ביותר השנה בוול סטריט, וה-IPO הגדולה ביותר שביצעה חברה זרה בוול סטריט מאז הנפקת עליבאבא בשנת 2014.

מניית רובלוקס טיפסה ב-6.3% ביום המסחר השני שלה בוול סטריט, לאחר שמניית חברת הגיימינג קפצה ב-54% ביומה הראשון, לאחר שביצעה הנפקה ראשונה לציבור.

מניית באמבל זינקה ב-10.9%, לאחר שהחברה - המפעילה אפליקציית שידוכים שבה נשים עושות את הצעד הראשון - דיווחה על הכנסות גבוהות מהצפוי ברבעון הראשון שלה כחברה בורסאית, וסיפקה תחזית מעודדת לרבעון הנוכחי.

מניית אורקל נפלה ב-6.5%, לאחר שענקית התוכנה דיווחה אמש לאחר סגירת המסחר, על הכנסות נמוכות מהצפוי בחטיבת הענן שלה. עם זאת, אורקל דיווחה כי רווחיה הרבעוניים כמעט הוכפלו בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה הקודמת, ועלו על תחזיות האנליסטים.

תחזית אופ"ק ונפילה במלאי הבנזין הקפיצו את הנפט ב-2.5%

מחיר הנפט זינק היום על רקע ציפיות להתאוששות הביקוש מצד בתי זיקוק בעקבות נפילה במלאי הבנזין בארה"ב, ולאחר שארגון יצואניות הנפט אופ"ק העלה את תחזית הביקוש לנפט לשנה הנוכחית.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל נסגרו במחיר של 66.02 דולר לחבית, עלייה של 2.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הבנזין למסירה באפריל נסגרו בניו יורק במחיר של 2.138 דולר לגלון, הסגירה הגבוהה ביותר מזה שנתיים וחצי, לאחר עלייה של 2.8%. זאת, לאחר שנתונים שפורסמו אתמול בארה"ב הצביעו על נפילה חדה נוספת במלאי הבנזין.

מלאי הבנזין בארה"ב נפל ב-11.9 מיליון חביות בשבוע שעבר, מסר משרד האנרגיה האמריקאי, נפילה חדה פי שלושה מתחזיות הכלכלנים לירידה של 3.5 מיליון חביות. עם זאת, מלאי הנפט הגולמי קפץ ב-13.8 מיליון חביות בשבוע שעבר, הרבה מעל לתחזיות הכלכלנים לגידול של כ-800 אלף חביות.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה במאי נסגרו במחיר של 69.46 דולר לחבית, עלייה של 2.3%.

הזהב טיפס יום שלישי ברציפות על רקע היחלשות הדולר

מחיר הזהב טיפס זה היום השלישי ברציפות לאחר שהיחלשות הדולר הגבירה את תיאבון המשקיעים למתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,722.6 דולר לאונקייה, עלייה של פחות מ-0.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

שוקי המניות והאג"ח האירופים טיפסו לאחר הודעת הבנק המרכזי

בורסות אירופה ושוקי האג"ח ביבשת נסגרו בעליות לאחר שהבנק המרכזי של אירופה (ECB) התחייב להגביר את קצב רכישות האג"ח הממשלתיות בחודשים הקרובים, בניסיון להגביל את העלייה בתשואות האג"ח שמאיימת לבלום את התאוששות כלכלת גוש היורו. מניות הטכנולוגיה הובילו את העליות, ואילו מניות הבנקים נסוגו.

בורסות לונדון ופרנקפורט טיפסו ב-0.2%; פריז הוסיפה 0.7%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.5% בדרכו לסגירה חיובית שישית בשמונה ימי המסחר האחרונים.

עליות נרשמו גם בשוקי האג"ח האירופים, והתשואה על האג"ח הממשלתיות של גרמניה (בונד) ל-10 שנים ירדה ב-0.02% לרמה של מינוס 0.33%, והתשואה על האג"ח המקבילות של ממשלת איטליה צנחה ב-0.09% לרמה של 0.59%.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.4% לשער של 1.1973 דולר ליורו, והליש"ט מטפסת ב-0.3% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3973 דולר לליש"ט.

יצרנית מנועי המטוסים הבריטית רולס רויס מסרה שספגה הפסדים כבדים ב-2020, בעקבות "שנה קשה באופן חסר תקדים", שפגעה קשות בענף התעופה. החברה דיווחה על הפסד של 4 מיליארד דולר ב-2020 - לאחר שב-2019 דיווחה על רווח של 583 מיליון דולר - והוסיפה כי פיטרה 7,000 עובדים בעולם בשנה החולפת. מניית רולס רויס טיפסה ב-0.7% במסחר בלונדון.

מספר המובטלים החדשים בארה"ב בשפל של 4 חודשים

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב נפל בשיעור גדול מהצפוי לרמתו הנמוכה ביותר מאז ראשית נובמבר, אולם הוא עדיין גבוה מרמתו לפני פרוץ משבר הקורונה.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב נסוג בשבוע שעבר ל-712 אלף, לעומת 754 אלף תביעות בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר ל-725 אלף תביעות, לאחר 745 אלף תביעות שעליהן דווח בתחילה בשבוע הקודם.

הרמה הנוכחית של תביעות האבטלה השבועיות עדיין גבוהה יותר מבכל תקופה אחרת למעט משבר הקורונה. השיא השבועי לפני פרוץ המגפה, שנרשם באוקטובר 1982, היה 695 אלף תביעות. לפני תחילת משבר הקורונה היה מספר תביעות האבטלה השבועי ברמה של כ-200 אלף, קרוב לשפל של 50 שנה.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות, שמפורסם בפיגור של שבוע, ירד ל-4.14 מיליון בשבוע שהסתיים ב-27 בפברואר, לעומת 4.34 מיליון תביעות בשבוע שקדם לו. תחזית הכלכלנים היתה ל-4.2 מיליון תביעות מתמשכות, לעומת 4.29 מיליון תביעות שעליהן דווח במקור בשבוע שקדם לו. מספר תביעות האבטלה המתמשכות עדיין גבוה יותר מכפליים מממוצע שבועי של 1.7 מיליון ב-2019, לפני פרוץ משבר הקורונה.

הבנק המרכזי של אירופה מגביר קצב רכישות האג"ח

הבנק המרכזי של אירופה (ECB) התחייב להגביר את קצב רכישות האג"ח הממשלתיות בחודשים הקרובים, בניסיון להגביל את העלייה בתשואות האג"ח, שמאיימת לבלום את ההתאוששות של כלכלת גוש היורו.

"מועצת הבנק צופה כי רכישות במסגרת תוכנית רכישות האג"ח של הבנק האירופי (PEPP) ברבעון הבא יתנהלו בקצב גבוה משמעותית לעומת החודשים הראשונים של השנה הנוכחית", נכתב בהודעה שפירסם היום הבנק המרכזי, שבראשו עומדת הנשיאה כריסטין לגארד. "המועצה תבצע רכישות באופן גמיש לפי תנאי השוק ובכוונה למנוע התהדקות בתנאים הפיננסים".

עם זאת, ההיקף הכולל של תוכנית רכישות האג"ח נותר ללא שינוי, ברמה של 1.85 טריליון יורו (2.2 טריליון דולר).

בעקבות ההודעה, האג"ח הממשלתיות באירופה נסחרות בעליות, בהובלת אג"ח איטליה. התשואה על האג"ח הממשלתיות של איטליה ל-10 שנים נופלת ב-0.06% לרמה של 0.61%.

אסיה נסגרה בעליות; שנחאי התחזקה ב-2.7%

המסחר בבורסות אסיה נסגר בעליות שערים בעקבות המגמה החיובית שנרשמה אתמול (ד') בוול סטריט. טוקיו הוסיפה 0.6%; הונג קונג עלתה ב-1.5%; שנחאי התחזקה ב-2.7%; סינגפור הוסיפה 1%.

העליות בסין מגיעות בין היתר על רקע המפגש הפוליטי השנתי הגדול ביותר בין מנהיגי המפלגה הקומוניסטית במדינה, בו צפויים בכירים לאשר מדיניות שנוגעת להונג קונג.

הבית הלבן מסר שאנתוני בלינקן, מזכיר המדינה האמריקאי, יפגוש ב-18 במארס בכירים סיניים באלסקה, בפגישה ראשונה מסוגה תחת הממשל החדש - שצפויה למשוך את תשומת לב השוק לאור היחסים הכלכליים העכורים בין ארה"ב לסין תחת הממשל הקודם.

הין נחלש ב-0.32%, ונסחר ב-108.730 ין לדולר; הדולר האוסטרלי מוסיף 0.47% ונסחר ב-0.7772 דולר אוסטרלי לדולר; הדולר ההונג קונגי מתחזק ב-0.03%, ונסחר ב-7.7589 דולר הונג קונגי לדולר.

אורקל היכתה את התחזיות - אך המניה יורדת ב-3% לאחר הסגירה

מניית אורקל יורדת ב-3% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט, לאחר שחברת התוכנה דיווחה כי רווחיה הרבעוניים כמעט הוכפלו לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, ועלו על תחזיות האנליסטים.

החברה רשמה ברבעון האחרון רווח נקי של 5.02 מיליארד דולר, או רווח של 1.68 דולר למניה, לעומת רווח של 2.57 מיליארד דולר, או רווח של 79 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

בניכוי סעיפים חד פעמיים דיווחה אורקל על רווח של 1.16 דולר למניה לעומת רווח של 97 סנט למניה ברבעון המקביל. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 1.11 דולר למניה.

בשורה העליונה רשמה החברה הכנסות רבעוניות של 10.09 מיליארד דולר, צמיחה של 3% לעומת התקופה המקביל, ומעט מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 10.07 מיליארד דולר.

"ההכנסות ממנויים מהוות כעת 72% מסך הכנסות אורקל, ותזרים הכנסות יציב וצפוי ביותר זה יחד עם משמעות בהוצאות מאפשרים גידול דו-ספרתי ברווח שלא לפי כללי החשבונאות המקובלים", אמר מנכ"לית החברה, צפרא כץ, בעת פרסום התוצאות.

משקיעי רדיט הקפיצו את גיימסטופ ב-120% תוך 6 ימים

משקיעים קטנים וסחרני יום המכונסים סביב פורומים ברדיט וסוחרים באמצעות אפליקציות דוגמת רובין הוד, המשיכו לדחוף מעלה את המניות החביבות עליהם.

מניית גיימסטופ נסגרה בעלייה של 6.2% במסחר בוול סטריט, והשלימה בכך זינוק של יותר מ-120% בשישה ימי המסחר האחרונים, תוך הקפצת שווי השוק של מניית קמעונאית משחקי המחשב מעל ל-18 מיליארד דולר. עם זאת, המניה עודנה נמוכה ב-25% משיא סגירה של 347.51 דולרים שקבעה ב-27 בינואר.

מניית יצרנית האוזניות קוס נסקה ב-69%; מניית אקספרס זינקה ב-25% לאחר שקמעונאית ההלבשה דיווחה על הפסד רבעוני נמוך מהצפוי ועל הכנסות שעלו על תחזיות האנליסטים.

מנגד, מניית AMC, רשת בתי הקולנוע הגדולה בעולם, ירדה ביותר מ-6%, לאחר שזינקה ב-30% ביומיים הקודמים, ולקראת פרסום דו"חותיה הרבעוניים לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט.

דאו ג'ונס נסגר בראשונה מעל 32 אלף נק' לאחר אישור חבילת הסיוע של ביידן

בורסות וול סטריט השלימו את הזינוק הדו-יומי החד ביותר מזה חמישה שבועות, בהובלת מניות הבלו צ'יפ ששברו שיאים, לאחר שבית הנבחרים בארה"ב אישר את חבילת הסיוע למשבר הקורונה של הנשיא ג'ו ביידן, בהיקף של 1.9 טריליון דולרים, שתעבור כעת לשולחנו של ביידן לחתימתו.

הדולר ותשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגו לאחר שרכיב הליבה של מדד המחירים לצרכן בארה"ב טיפס בשיעור מתון מהצפוי בפברואר. הזהב השלים עלייה דו-יומית ראשונה מזה שבועיים, ומחיר הנפט טיפס בראשונה מזה שלושה ימים.

מדד דאו ג'ונס טיפס ב-1.5% - יום רביעי ברציפות של עליות - ונסגר מעל לרמה של 32 אלף נקודות בראשונה בתולדותיו. מדד S&P 500 הוסיף 0.6% בדרכו לזינוק הדו-יומי החד ביותר מזה חמישה שבועות. מדד נאסד"ק נסגר בירידה של פחות מ-0.1%. זאת, לאחר שמדד מניות הטכנולוגיה רשם אתמול את הזינוק היומי החד ביותר מאז הרביעי בנובמבר, לאחר שיום קודם לכן נכנס לתיקון - שהגדרתו המקובלת היא נפילה של 10% מהשיא האחרון.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.02% לרמה של 1.52%, לאחר שבתחילת השבוע כבר פרצה מעל לרף של 1.6% לרמתה הגבוהה מזה שנה.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.2%, לאחר ששלשום טיפס לשיא של שלושה חודשים וחצי.

בשוק הסחורות: מחיר הזהב השלים עלייה דו-יומית ראשונה מזה למעלה משבועיים, לאחר שהיחלשות הדולר הגבירה את תיאבון המשקיעים למתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים. מחיר הנפט נסוג טיפס בראשונה מזה שלושה ימים בתום יום מסחר הפכפך, על רקע גידול חד במלאי הנפט הגולמי בארה"ב.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,721.8 דולר לאונקייה, עלייה של 0.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר זינוק של 2.3% אתמול. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל נסגרו בניו יורק במחיר של 64.44 דולר לחבית, עלייה של 0.7%.

מניית טסלה נסוגה ב-0.8% במסחר בוול סטריט. זאת, לאחר שאתמול המריאה ב-19.6%, הזינוק היומי השלישי הכי חד בתולדותיה, תוך הקפצת שווי השוק של יצרנית המכוניות החשמליות ב-106 מיליארד דולר, ל-647 מיליארד דולר.

קרן הסל ארק אינוביישן של חברת ההשקעות ארק אינווסטמנט מנג'מנט של קאתי ווד, שהחזקתה הגדולה ביותר היא בטסלה, ירדה ב-0.4%, לאחר שאתמול קפצה ביותר מ-10% - הזינוק היומי החד ביותר מאז היווסדה ב-2014.

גירעון שיא של יותר מטריליון ד' בתקציב האוצר בארה"ב מתחילת השנה

הגירעון בתקציב האוצר בארה"ב טיפס ליותר מטריליון דולר בחמישה החודשים הראשונים של שנת התקציב, בעקבות מאמצי הממשל להמריץ את הכלכלה על רקע משבר הקורונה, ועדיין אינו כולל את חבילת הסיוע של הנשיא ג'ו ביידן, בהיקף של 1.9 טריליון דולר, שאושרה היום בקונגרס.

הגירעון בתקציב גדל בפברואר ל-310.9 מיליארד דולר, לעומת גירעון של 235.3 מיליארד דולר בחודש המקביל בשנת 2020, מסר היום משרד האוצר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לגירעון של 255 מיליארד דולר בפברואר.

הגירעון המצטבר בחמישה החודשים הראשונים של שנת התקציב שהחלה באוקטובר הסתכם ב-1.05 טריליון דולר, גירעון שיא עבור חמישה החודשים הראשונים של השנה, וזינוק חד לעומת גירעון של 624.5 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת, עוד בטרם פרוץ משבר הקורונה.

דו"חות דחפו את אירופה לעליות; מניות הכרייה נפלו בלונדון

בורסות אירופה נסגרו בעליות על רקע דו"חות כספיים מעודדים שפירסמו חברות בולטות ביבשת, בהן יצרנית בגדי הספורט אדידס ומפעילת שירות הזמנת המשלוחים ג'סט איט טייקאווי ההולנדית, החברה האם של תן ביס הישראלית.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 0.7%; פריז טיפסה ב-1.1%. מנגד, בורסת לונדון נסוגה ב-0.1% בעקבות נפילות של מניות הכרייה. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.4%.

היורו נחלש קלות מול הדולר לשער של 1.1899 דולר ליורו, ואילו הליש"ט מטפסת ב-0.1% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3899 דולר לליש"ט.

האינפלציה בארה"ב בשיא של שנה; המחירים עלו ב-1.7% ב-12 חודשים

האינפלציה בארה"ב טיפסה לרמתה הגבוהה ביותר זה שנה, אם כי בניכוי מחירי המזון והאנרגיה עלו המחירים לצרכן בשיעור מתון מהצפוי.

מדד המחירים לצרכן (CPI) בארה"ב טיפס בפברואר ב-0.4% לעומת החודש הקודם, לאחר עלייה של 0.3% בינואר, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, טיפס המדד ב-1.7% - העלייה החדה ביותר מאז פברואר 2020, לעומת עלייה של 1.4% שנרשמה ב-12 החודשים שהסתיימו בינואר.

עליית המדד, הן לעומת החודש הקודם והן לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, היתה בהתאם לתחזיות הכלכלנים.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה הנחשבים לתנודתיים, טיפס ב-0.1% לעומת ינואר, לאחר שנותר ללא שינוי בחודש הקודם. כלכלנים צפו עלייה של 0.2%.

לעומת פברואר 2020, טיפס מדד הליבה ב-1.3%, לעומת עלייה של 1.4% בשנה שהסתיימה בינואר.

זינוק של 20% במכירות לגו

חברת הצעצועים לגו דיווחה על זינוק במכירות בשנה שעברה, בעקבות הסגר שאילץ משפחות רבות להסתגר בביתן ולמצוא תעסוקה. החברה הדנית דיווחה כי ההכנסות עלו ב-13% ב-2020 ל-5 מיליארד דולר, והמכירות קפצו ב-21%.

המגפה הביאה לגידול במכירות סביב העולם; ובמיוחד בסין, אמריקה ומערב אירופה, שם נרשם זינוק של ממש. מנכ"ל החברה, נילס כריסטיניאנסן, הביע את שביעות רצונו מהדו"חות ואמר כי ההשקעות הגדולות שעשתה החברה בשנים האחרונות, כולל בדיגיטל, משתלמות כעת.

מסחר הפכפך באסיה

לאחר הזינוק יוצא הדופן של הנאסד"ק אמש ב-3.7%, המסחר בבורסות אסיה היה הבוקר הפכפך: טוקיו נסגרה ללא שינוי; הונג קונג עולה ב-0.5%; שנחאי סיימה את המסחר ללא שינוי; סינגפור יורדת בכ-1%.

הביטקוין מאבד 1.7% ונסחר ב-53,400 דולר למטבע; הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.6% למחיר של 63.5 דולר לחבית; הכסף יורד ב-1.2%.

הין היפני ירד ב-0.3% מול הדולר לשער של 108.79 ין; מדד הדולר של בלומברג הוסיף 0.2%.

מניות רדיט המשיכו לזנק; גיימסטופ קפצה 79% ביומיים

משקיעים קטנים וסחרני יום המכונסים סביב פורומים ברדיט וסוחרים באמצעות אפליקציות דוגמת רובין הוד, המשיכו לדחוף מעלה את המניות החביבות עליהם, על רקע שימוע שערכה היום ועדת הבנקאות של הסנאט האמריקאי שעסק בפרשת גיימסטופ ובתנודתיות שחוללה בשווקים.

מניית גיימסטופ קפצה היום ב-27% במסחר בוול סטריט, בהמשך לזינוק של 41% שרשמה אתמול, לאחר שקמעונאית משחקי המחשב הודיעה על שינוי כיוון ומעבר למסחר מקוון. מניית AMC, רשת בתי הקולנוע הגדולה בעולם, זינקה ב-13.5%, בהמשך לקפיצה של 15% אתמול.מניית בלאקברי קפצה ביותר מ-7%, ומניית המעונאית נייקד ברנד הוסיפה כ-4%, לאחר שקפצה אתמול ב-14%.

מנגד, יצרנית האוזניות קוס ירדה היום ב-5%, לאחר שהמריאה אתמול ב-27.5%. מניית הקמעונאית אקספרס, שנסקה אתמול ב-64%, נפלה היום ביותר מ-15%.

נאסד"ק ביום הטוב זה 4 חודשים: טסלה המריאה ב-20%

מניות ההיי-טק, שנכנסו אתמול לתיקון, רשמו היום את הזינוק החד ביותר מזה ארבעה חודשים, והובילו את העליות בבורסות וול סטריט, על רקע ירידת תשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות.

מדד נאסד"ק קפץ ב-3.7% בדרכו לזינוק היומי החד ביותר מאז נובמבר. זאת, אחרי שמדד מניות הטכנולוגיה נכנס אתמול באופן רשמי לתיקון, שהגדרתו המקובלת היא נפילה של 10% מהשיא האחרון. מדד נאסד"ק צנח ב-10.5% מהשיא שקבע ב-12 בפברואר ועד אתמול. מדד דאו ג'ונס, שטיפס במהלך המסחר מעל לרמה של 32 אלף נקודות, נסגר בעלייה של 0.1%; מדד S&P 500 הוסיף 1.4%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.06% לרמה של 1.53%, אחרי שבמהלך המסחר אתמול כבר טיפסה מעל לרף של 1.6%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - יורד ב-0.4%, ונסוג משיא של שלושה חודשים וחצי שקבע מוקדם יותר היום.

מניות ההיי-טק הובילו את העליות היום בוול סטריט, לאחר שצנחו אתמול - יום המסחר הראשון אחרי אישור חבילת התמריצים הכלכליים בהיקף של 1.9 טריליון דולר בסנאט האמריקאי. מניות אפל, פייסבוק ואינטל קפצו ביותר מ-4%; מניית אנבידיה זינקה ב-8%.

מניית טסלה המריאה ב-19.6% בדרכה ליום הטוב ביותר מאז פברואר 2020. זאת, אחרי שהמניה צללה ב-21% בחמשת ימי המסחר הקודמים, ונכנסה בכך לשוק דובי - שהגדרתו המקובלת היא נפילה של יותר מ-20% מהשיא. זו הפעם השלישית שמניית יצרנית המכוניות החשמליות נכנסה לשוק דובי מאז פרוץ משבר הקורונה, כאשר הפעמים הקודמות אירעו במארס ובספטמבר 2020. מניית החברה, שבראשה עומד אילון מאסק, צללה ב-34% מאז השיא שקבעה ב-26 בינואר ועד אתמול, תוך מחיקת כ-277 מיליארד דולר משווי השוק של החברה.

קרן הסל ארק אינוביישן של חברת ההשקעות ארק אינווסטמנט מנג'מנט של קאתי ווד, שהחזקתה הגדולה ביותר היא בטסלה, קפצה היום ביותר מ-10% - הזינוק היומי החד ביותר מאז היווסדה ב-2014, וסגירה חיובית ראשונה זה שישה ימים. זאת, אחרי שצללה בקרוב ל-30% מהשיא שקבעה ב-12 בפברואר ועד אתמול, וירדה שלושה שבועות רציפות - רצף הירידות השבועי הארוך ביותר מאז פרוץ משבר הקורונה.

הנפט נסוג יום שני ברציפות; נסגר מעל 64 דולר

מחיר הנפט נסוג זה היום השני ברציפות בניו יורק לקראת פרסומם מחר של נתוני המלאי הגולמי בארה"ב על ידי משרד האנרגיה האמריקאי.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל נסגרו במחיר של 64.01 דולר לחבית, ירידה של 1.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

אנליסטים צופים כי משרד האנרגיה בארה"ב ידווח מחר כי מלאי הנפט הגולמי גדל ב-2.7 מיליון חביות בשבוע שעבר, וכי מלאי הבנזין ירד ב-4.8 מיליון חביות.

הזהב ביום הטוב ביותר זה חודשיים; נסגר מעל 1,700 דולר

מחיר הזהב טיפס בראשונה מזה חמישה ימים ורשם את הזינוק היומי החד ביותר זה למעלה מחודשיים, לאחר שהיחלשות הדולר בעולם הגבירה את הביקוש למתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,716.9 דולר לאונקייה, עלייה של 2.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

אירופה נסגרה בעליות; היורו והליש"ט מתחזקים ב-0.5% מול הדולר

בורסות אירופה טיפסו בעקבות העליות שנרשמות בוול סטריט על רקע ירידת תשואת האג"ח האמריקאיות. היורו והליש"ט מתחזקים מול הדולר.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.2%; פרנקפורט ופריז טיפסו ב-0.4%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.8%. היורו מתחזק ב-0.4% מול הדולר לשער של 1.189 דולר ליורו, והליש"ט מטפסת ב-0.5% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3888 דולר לליש"ט.

הייצוא מגרמניה המשיך להתאושש בינואר, על אף הידוק ההגבלות בניסיון לבלום את התפשטות הקורונה, כך לפי נתונים שפורסמו היום. הייצוא עלה ב-1.4% בינואר לעומת דצמבר, כך דיווחה לשכת הסטטיסטיקה הגרמנית דסטאטיס. העליה היתה מנוגדת לתחזיות אנליסטים, שצפו ירידה של 1.8%. הייבוא לגרמניה ירד ב-4.7%. בהשוואה לפברואר 2020, החודש האחרון לפני שהוטל לראשונה סגר בגרמניה בגלל הקורונה, ירד הייצוא ב-3.3% והייבוא ירד ב-5.2%. העודף במאזן הסחר של גרמניה הסתכם ב-22.2 מיליארד יורו (26.3 מיליארד דולר) בינואר, מעל לתחזיות.

טוקיו עלתה ב-1%; שנחאי ירדה ב-1.8%

מרבית בורסות אסיה רשמו הבוקר מגמה מעורבת, על רקע אישור חבילת התמריצים בארה"ב ונתוני צמיחה ביפן. טוקיו עלתה ב-1%; הונג קונג ללא שינוי; שנחאי ירדה ב-1.8%; סיאול נסוגה ב-0.7%; סידני עלתה ב-0.4%.

נתונים מתוקנים שפורסמו היום ביפן הראו כי הצמיחה בתמ"ג ברבעון האחרון של 2020 היתה בקצב שנתי של 11.7%, קצב איטי מההערכות הראשוניות. בהשוואה לרבעון השלישי, צמח התמ"ג של יפן ב-2.8%, מתחת לנתון הראשוני של 3%.

בסין דווח היום על זינוק במכירות הרכב בפברואר, בעקבות ההתאוששות ממגפת הקורונה. המכירות של מכוניות נוסעים בפברואר זינקו יותר מפי ארבעה ל-1.18 מיליון, לפי נתוני איגוד יצרניות מכוניות הנוסעים הסיני. הזינוק נובע בעיקר מהירידה החדה שנרשמה בפברואר שעבר. מבין המכוניות שנמכרו בפברואר, 97 אלף היו חשמליות.

הביטקוין שוב מתקרב ל-54 אלף דולר

הביטקוין עלה היום לשיא של שבועיים כשחצה שוב את רף ה-54 אלף דולר, על רקע סימנים נוספים לעניין מצד גופים מוסדיים במטבע הקריפטו המוביל. כעת עולה הביטקוין ב-7% ל-53,746 דולר, לפי האתר CoinDesk. גם המתחרה הגדול ביותר של הביטקוין, אתר, עולה, ב-7% ל-1,820 דולר.

הביטקוין עשוי מאוד להגיע לרמה של 75 אלף דולר, כך כתב ריץ' רוס, אסטרטג בחברת אוורקור ISI. המטבע הגיע ב-21 בפברואר לשיא של 58,350 דולר, ועלה בשנה האחרונה בכמעט 600%.

אתמול אמרה NYDIG, חברת שירותים פיננסיים המתמקדת בביטקוין, כי לחברות ביטוח יש כבר חשיפה ישירה ועקיפה של יותר ממיליארד דולר לביטקוין.

דאו ג'ונס עלה ב-1%; נאסד"ק נפל ב-2%

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל במגמה מעורבת, בסיומו של יום מסחר תנודתי על רקע אישורה של חבילת התמריצים של ממשל ביידן, והמשך עליית תשואות האג"ח. דאו ג'ונס עלה ב-1%; S&P 500 ירד ב-0.5%; נאסד"ק נפל ב-2.4%. ביום שישי עלה המדד ב-1.6%, אך סגר שבוע שלישי של ירידות - הרצף הארוך ביותר מספטמבר.

בשבת אישר הסנאט האמריקאי את חבילת התמריצים של ממשל ביידן בשווי 1.9 טריליון דולר. התוכנית, אשר צריכה עדיין לקבל את אישורו הסופי של בית הנבחרים, כוללת מענקים בשווי 1,400 דולר לרוב האמריקאים, הרחבה של דמי האבטלה ל-9.5 מיליון מובטלים, וסיוע של 350 מיליארד דולר לממשלים במדינות ולרשויות מקומיות שנקלעו לגירעונות בעקבות מגפת הקורונה.

בשוק האג"ח הממשלתיות של ארה"ב נמשכו הירידות, והתשואות, הנעות ביחס הפוך למחירים, עלו. התשואה על האג"ח לעשר שנים עלתה ב-0.04% ל-1.594%, שיא של 13 חודשים.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - עלה ב-0.5%.

מניית ג'נרל אלקטריק עלתה ב-4%, בעקבות דיווחים כי החברה קרובה לחתימה על עסקה למיזוג עסקי החכרת המטוסים שלה עם חברת AerCap הולדינגס האירית.

מניית רשת בתי הקולנוע AMC, אחת מ"מניות רדיט", שנהפכו ללהיט בקרב משקיעים קטנים, זינקה ב-15.5% לאחר שאנליסט וודבוש, מייקל פכטר, הכפיל את מחיר היעד שלה לקראת הדו"חות הכספיים של החברה. מניית גיימסטופ זינקה ב-40% בעקבות דיווחים כי החברה גייסה את ריאן כהן, אחד ממייסדי סטארט-אפ המוצרים לחיות מחמד צ'ואי, להוביל את המעבר שלה למסחר מקוון.

מניית אפל נפלה ב-4% לרמתה הנמוכה ביותר מזה שלושה חודשים, והתקרבה צעד נוסף לטריטוריה דובית, אשר מוגדרת כירידה של 20% מהשיא.

הנפט ירד לראשונה מזה ארבעה ימים

מחיר הנפט נסגר היום בירידה, לראשונה מזה ארבעה ימים, וזאת על אף התקפה על מתקני נפט בסעודיה בסוף השבוע. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל ירדו ב-1.6% ונסגרו ברמה של 65.05 דולר לחבית.

מוקדם יותר עלו המחירים, והנפט מסוג ברנט הנסחר בלונדון אף חצה את רף ה-70 דולר לחבית, לאחר שסעודיה דיווחה על מתקפה של מל"טים איראנים על מתקני נפט בנמל ראס תנורה שבמזרח הממלכה.

עוד בשוק הסחורות, הזהב ירד וננעל בשפל של 11 חודשים, על רקע התחזקות הדולר והעליה בתשואות האג"ח הממשלתיות, אשר הורידו את הביקוש למתכת היקרה. החוזים על הזהב למסירה באפריל ירדו ב-1.2% ונסגרו ברמה של 1,678 דולר לאונקיה, הנמוכה ביותר מאז 3 באפריל.

אירופה ננעלה בעליות חדות; פרנקפורט זינקה ב-3.3%

בורסות אירופה ננעלו בעליות, לאחר העברת חבילת הסיוע לקורונה בסך 1.9 טריליון דולר בארה"ב והתקוות להתאוששות כלכלית. לונדון עלתה ב-1.3%; פריז עלתה ב-2.1%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-2%.

מדד DAX של בורסת פרנקפורט זינק ב-3.3%, בהובלת מניית דויטשה בנק שזינקה לשיא של שנתיים לאחר שהבנק הגדול בגרמניה הודיע על תוכנית רכישה חוזרת של מניות בשווי של עד מיליארד יורו, כמו גם על חידוש הדיווידנד.

ביטחון חברות מגזר השירותים בבריטניה עלה בפברואר לשיא מאז שהחלה המגפה, על רקע האופטימיות לגבי העתיד. מדד האופטימיות במגזר השירותים של חברת הייעוץ BDO עלה ל-94.13 בפברואר לעומת 86.60 בינואר. זאת הקריאה הגבוהה ביותר מזה 12 חודשים של המדד, שמכסה מגוון תעשיות מקמעונות ואירוח ועד שירותים מקצועיים. מגזר השירותים מהווה 75% מהכלכלה הבריטית.

ילן: "התמריצים לא יגרמו בעיית אינפלציה"

שרת האוצר של ארה"ב ג'נט ילן דחתה היום את הטענות לפיהן חבילת התמריצים בשווי 1.9 טריליון דולר של ממשל ביידן גדולה כל כך, עד שהיא עלולה לגרום לבעיית אינפלציה. "אני לא באמת חושבת שזה מה שיקרה", אמרה ילן בראיון ל-MSNBC, כשנשאלה על החששות כי האינפלציה תזנק כתוצאה מכך שתמריצים נוספים מוזרמים לשוק אף שהכלכלה כבר צוברת תאוצה. האינפלציה לפני המגפה "היתה נמוכה מדי ולא גבוהה מדי", ציינה.

בית הנבחרים של ארה"ב יצביע על אישורה הסופי של חבילת התמריצים מחר, לאחר שבסוף השבוע היא אושרה בסנאט.

ילן אמרה כי התוכנית תחזיר את ארה"ב לתעסוקה מלאה בשנה הבאה, ותספק למאות מיליוני אמריקאים את הסיוע שלו הם זקוקים על מנת להתמודד עם המגפה והשלכותיה. ברגע שהתוכנית תאושר, צריך יהיה לעבור לטפל בבעיות בכלכלה שתרמו לאי השוויון, הוסיפה.

אי ודאות בשווקים הובילה לירידות באסיה

המסחר בבורסות אסיה התנהל בעיקר בירידות, על רקע אי ודאות בשווקים לגבי ההתאוששות הכלכלית - ומנגד העברת חבילת הסיוע בסך 1.9 טריליון דולר בארה"ב.

טוקיו ירדה ב-0.4%. שנחאי נפלה ב-2.3%. הונג קונג איבדה 1.9%. סיאול ירדה ב-1%. סינגפור עלתה ב-1.9%.

החוזים העתידיים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק מזנקים ב-2.1% ל-67.47 דולר לחבית. הנפט הגולמי מסוג ברנט חצה במהלך המסחר את 70 הדולרים לחבית לראשונה מזה יותר משנה על רקע חילופי אש בתימן בין המורדים לכוחות הקואליציה בהובלת סעודיה. החוזים על הברנט עולים כעת ב-2.1% ל-69.97 דול לחבית. הין היפני מתחזק ב-0.3% מול הדולר.

התפוקה התעשייתית בגרמניה נפלה במפתיע בינואר

התפוקה התעשייתית בגרמניה נפלה במפתיע בינואר והחמיצה את התחזיות שצפו עלייה, כך מסרה הלשכה לסטטיסטיקה Destatis.

התפוקה התעשייתית, שכוללת תפוקה בייצור, אנרגיה ובנייה – נפלה ב-2.5% לעומת דצמבר. כלכלנים צפו עלייה של 0.2%. התפוקה התעשייתית בדצמבר בגרמניה עלתה ב-1.9%. לעומת ינואר 2020, נפלה התפוקה התעשייתית ב-3.9%.

לא כולל אנרגיה ובנייה, התפוקה התעשייתית נפלה ב-0.5% בינואר לעומת דצמבר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב