מדריך קצת אחר לטסים: האם המטוס שעלינו עליו בטוח?

בעקבות התפרקות המנוע במטוס בואינג 777-200 לאחר ההמראה לפני מספר ימים, וכמה מקרים דומים בשנים האחרונות, מומחים עונים על שאלות נפוצות לגבי בטיחות כלי תעופה

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
דברה קמין
שברי מטוס בחצר בית בברומפילד
שברי המנוע שנחתו ליד דנברצילום: /אי־פי
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
דברה קמין

נוסעים בטיסת יונייטד איירליינס מדנבר להונלולו עברו כמה רגעים של אימה ב-20 לפברואר, כשהמנוע הימני של מטוס הבואינג 777-200 שטסו בו כשל ברעש גדול, עלה באש והתפרק באוויר. על המטוס היו 231 נוסעים ועשרה אנשי צוות, וחלקם צילמו בוידאו את המנוע הבוער, מתוצרת פראט אנד ויטני, לפני נחיתת החירום שהסתיימה בהצלחה וללא נפגעים.

תקרית דומה באופן מטריד התרחשה בהולנד באותו היום, על מטוס מטען מסוג בואינג 747-400. המנוע, אמנם לא מאותו דגם, היה גם הוא מתוצרת פראט אנד ויטני, ועלה גם הוא באש בעודו מתפרק באוויר, לפני נחיתת חירום מוצלחת. ביום שישי האחרון, מטוס מטען למרחקים ארוכים מדגם 777 של בואינג ועליו 25 נוסעים ואנשי צוות, נחת נחיתת חירום במוסקבה לאחר שחיישן התריע על תקלה אפשרית במנוע, מתוצרת ג'נרל אלקטריק.

האירועים בקולורדו ובהולנד הם חלק מרצף של תקלות דרמטיות שהתרחשו בגובה רב בשנים החולפות. מטוס אחר של יונייטד עם מנוע זהה, שהיה גם הוא בדרכו מדנבר לקולורדו, חווה תקלה דומה לזו שהתרחשה בשבוע שעבר ב-2018. גם מטוס של חברת ג'פן אייליינס מדגם 777-20 עם אותו מנוע עבר תאונה זהה באותה שנה. התפוצצות באוויר של מנוע מתוצרת CFM אינטרנשיונל, במטוס בואינג 737 של חברת סאות'ווסט ג'ט, גרם למותה של נוסעת באותה שנה.

בנוסף, לכולם זכורות שתי ההתרסקויות של מטוסי בואינג 737 מקס, שגבו את חייהם של 346 נוסעים וגרמו להשבתת כל מטוסי הדגם למשך כמעט שנתיים.

בעקבות התקרית בטיסת יונייטד, נפתחו חקירות וקורקעו כל מטוסי הדגם שעליהם מותקן המנוע של פראט אנד ויטני עד לבדיקות מקיפות. תוצאות ראשוניות הצביעו על סדק בלהבי המנוע כתוצאה מעייפות החומר.

מבחינה סטטיסטית, טיסות הוכחו כבטיחותיות מאוד, והתקריות המדבורות נדירות מאוד. אך נוסעים חרדים רבים מעוניינים לדעת עוד על מנגנון התחזוקה והתפעול של המטוסים בהם הם טסים כדי להרגיע חששות שמעוררות תקריות שכאלו. הנה כמה שאלות נפוצות:

כיצד אני יכול לברר את דגם המטוס שאני טס בו, והאם ניתן לבקש להחליף?

בירור דגם המטוס עליו תטוסו פשוט מאוד ברוב המקרים, ויהיה מצויין כבר בשלב ההזמנה המקוונת. בנוסף, ישנם אתרים מתמחים שמציעים ביקורות של נוסעים על דגמי מטוסים שונים, וביניהם SeatGuru ו-FlightRadar24. אך בירור סוג המנוע מעט מורכב יותר. תוכלו להשתמש באתר Airfleets.net אך תזדקקו למספר שמוטבע על זנב המטוס, צירוף של שש ספרות שמתחיל באות N, ואותו תוכלו למצוא באתרים שהוזכרו קודם.

למרות שפשוט יחסית לברר את הפרטים הללו, לעיתים קרובות חברות התעופה עורכות שינויים של הרגע האחרון, ולכן, הזמנת טיסה לפי הדגם או המנוע הספציפי עלולה להיות חסרת תועלת. צמצום המטוסים שבשירות בעקבות מגפת הקורונה הפך זאת לנפוץ יותר.

החלפת טיסה בגלל דגם המטוס היא אפשרית, וברוב המקרים לא כוללת חיוב נוסף. "אין חוק צרכני שאומר שעל חברות התעופה לאפשר לנוסעים להחליף טיסה בגלל דגם המטוס. עם זאת, רוב חברות התעופה ויתרו על עלות השינוי במקרים כאלו", אמר בריאן קלי, מייסד ומנכ"ל האתר The Points Guy. "בתקופה הזו, קל יותר להחליף טיסות מכל תקופה אחרת", הוסיף.

כל כמה זמן עוברים המטוסים תחזוקה?

מטוסים עוברים תחזוקה שוטפת כל הזמן. לפני כל טיסה עוברים הטייסים ברחבי המטוס ובודקים אותו ואת הציוד. רשות התעופה האמריקאית, ה-FAA, דורשת בדיקה מעמיקה יותר כל 100 שעות טיסה. אחרי בסביבות 6,000 שעות טיסה, בהתאם לדגם, עוברים מטוסים בדיקה שנקראת C Check, שלוקחת שבוע או יותר, ובה טכנאים מבצעים בדיקת עומק של כל חלקי המטוס. בדיקה בשם A D Check, שהיא שלב התחזוקה האינטנסיבי ביותר במטוסים, כוללת פירוק מוחלט של כלי הטיס בכדי לחפש נזקים נחבאים בכל מקום ומקום. זו מתרחשת פעם בשש עד עשר שנים.

מטוס נוסעים נוחת בנתב"ג

ישנם סבבי אחזקה נוספים שכל יצרנית מטוסים מכתיבה לפי דגם המטוס וחלקיו השונים, וגם בדיקות פתע. "ה-FAA עורך בדיקות פתע אצל כל החברות, ובהם מסתכלים על ספרי התחזוקה של המטוס, המטוס עצמו או שניהם", אמר איאן גרגור, מומחה לקשרי ציבור ב-FAA.

במקרה של מטוס יונייטד משבוע שעבר, סביר שהסדק בלהבים לא היה נראה לעין בלתי מזויינת. עם זאת, הלהבים הללו היו אמורים להיבדק לאחרונה על ידי הדמיה תרמו-אקוסטית, שחושפת סדקים מזעריים. במארס 2019 הורה ה-FAA לערוך בדיקות נוספות למנועי פראט אנד ויטני בעקבות הכשל הקודם במנוע בטיסת יונייטד ב-2018.

"זה משהו שפשוט קורה" אמר מארק באייר, מנכ"ל חברת AviationManuals, שמייצרת חוברות הוראות בטיחות לתעופה ותוכנות לניהול בטיחות, לגבי עייפות החומר. "אך זה ממחיש כמה בטוחים המטוסים האלו - היות והמטוס המשיך לטוס כרגיל", הוסיף.

האם למטוסים שונים יש פרוטוקול בטיחות שונה?

לא בארה"ב, שם חלות תקנות ה-FAA על כל חברות התעופה באופן אחיד. עם זאת, ישנן הפרות. "זה לא משהו שלא נשמע כמותו שחברה תמשיך לפעול למרות בעיות בטיחות או שתעגל פינות", אמרה לורטה אלקלעי, לשעבר עורכת דין ב-FAA ומרצה במכללת וון לאווירונאוטיקה בקווינס, ניו יורק. "בהחלט ישנן חברות שפחות קפדניות מאחרות", אמרה.

חברה שמפרה הנחיות סופגת מה-FAA קנסות, שמפורסמים באתר הרשמי ונגישים לציבור המתעניינים והמודאגים מנתוני חברת התעופה שבחרו. בנוסף, אתר Airline Ratings מספק דירוגים של חברות לפי תקריות בטיחות היסטוריות ושיקלול של נתונים רבים נוספים. עם זאת, לדברי מומחים מהתחום, חברות התעופה האמריקאיות בעלות נתוני בטיחות מצויינים וזהים כמעט לחלוטין.

האם מטוסים ישנים בטוחים פחות?

המטוס שהיה מעורב בתקרית בדנבר היה בשירות מאז 1995; המטוס שעבר תקרית זהה ב-2018 בדנבר נבנה ב-1996; המטוס שהתרסק באינדונזיה בינואר היה בן 26. עם זאת, לפי מומחים, אין קשר הדוק בין גיל המטוס לתאונות.

"הנתונים לא מצביעים על קשר שכזה", אמר באייר. "הרבה מטוסים ישנים משודרגים עם ציוד ומערכות חדישות", הוסיף. בנוסף, ככל שמטוס טס יותר - כך גדלה כמות הבדיקות שהוא עובר.

מה קורה במידה ומתגלה בעיה בזמן בדיקת בטיחות לפני טיסה?

במידה ומתגלה בעיה, הטייס מכנס צוות תחזוקה שינסה לתקן את הכשל, ברוב המקרים בזמן שהנוסעים ממתינים בשער. אם הבעיה מינורית אך לא ניתן לתקנה מייד, המטוס עשוי לצאת לדרך בכל זאת, בהתאם פרוטוקול בשם Minimum Equipment List, המונה את חלקי המטוס שגם במידה ואינם פועלים, יכול המטוס להמשיך לטוס.

במידה והבעיה קריטית, המטוס יצא משימוש עד שיתוקן. בנוסף, ה-FAA מוציאים התראות לכל חברות התעופה לגבי חלקים תקולים שהתגלו שטעונים בדיקה במידה ובבעלותן מטוסים מאותו דגם או מטוסים בעלי חלק זהה.

גם לאחר תיקון תקלה, כל מטוס יעבור סדרת בדיקות שכוללת טיסה או שתיים, לפני שמפקחים יוכלו לאשר באופן סופי את עבודתם של הטכנאים שתיקנו את התקלה.

לכתבה המלאה בניו יורק טיימס

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"