וול סטריט סגרה השבוע הגרוע מאוקטובר; גיימסטופ נסקה 1,638% בינואר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
וול סטריט
וול סטריטצילום: Nicole Pereira/אי־פי
עדכונים

וול סטריט בשבוע הגרוע מאוקטובר; גיימסטופ נסקה 1,638% בינואר

בורסות וול סטריט מחקו את כל עליות השנה בדרכן לשבוע הגרוע ביותר מאז אוקטובר, בצל המשך החששות סביב תנודתיות שנגרמת כתוצאה מהשקעות ספקולטיביות של משקיעים חובבנים קטנים. הודעת ג'ונסון אנד ג'ונסון כי החיסון שפיתחה לקורונה מספק הגנה נמוכה יותר באזורים מסוימים בעולם, הכבידה אף היא על סנטימנט המשקיעים. הדולר ותשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו.

מדד נאסד"ק נסוג ב-2% בדרכו לירידה שבועית של 3.5%, אולם טיפס ב-1.4% בחודש ינואר כולו. מדד דאו ג'ונס ירד היום ב-2%, ונפל ב-3.3% בסיכום שבועי, וב-2% בסיכום חודשי. מדד S&P 500 איבד היום 1.9% בדרכו לנפילה שבועית של 3.3%, וירידה חודשית של 1.1%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.03% לרמה של 1.08%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - מוסיף 0.1%.

בשוק הסחורות: החוזים על הזהב טיפס בראשונה מזה שבעה ימים, אולם ירד בסיכום חודשי, ואילו מחיר הנפט השלים זינוק של יותר מ-7% בינואר. החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,850.3 דולר לאונקייה, עלייה של 0.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, וקטעו בכך את רצף הירידות היומי הארוך ביותר מאז מארס 2019. בסיכום שבועי ירד מחיר הזהב ב-0.5% בחודש ינואר כולו איבד 2.4%. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס נסגרו בניו יורק במחיר של 52.2 דולר לחבית, ירידה של 0.3%, אולם קפצו ב-7.6% בינואר כולו.

מניית קמעונאית משחקי הוידאו גיימסטופ זינקה ב-69% במסחר בוול סטריט, לאחר שרובין הוד ופלטפורמות מסחר אחרות באינטרנט נכנעו ללחץ מצד משתמשיהן והסכימו לאפשר מסחר במניות אלה תחת פיקוח הדוק יותר מצדן. אתמול צנחה גיימסטופ ב-44%, לאחר שפלטפורמות מסחר הודיעו כי יגבילו את המסחר במנייתה ובמניות נוספות של חברות כושלות שנמצאו על כוונת השורטיסטים, ואשר זינקו לאחרונה הודות לביקוש מצד גדודי משקיעים חובבנים. בסיכום שבועי קפצה מניית גיימסטופ ב-400%, ובחודש ינואר כולו נסקה ב-1,638%.

מניית רשת בתי הקולנוע AMC זינקה היום בכמעט 55%, לאחר שצללה אתמול ב-56%, ונסקה בסיכום שבועי ב-278%, ובקרוב ל-530% בינואר כולו. מניית הקמעונאית אקספרס קפצה ב-27%, לאחר שנפלה ביום חמישי ב-50%, אולם השלימה זינוק של 556% בינואר. מניית חברת השירותים הפיננסים סייברט פייננשל, המצטרפת הטרייה לרשימת המניות שעליהן מסתערים הסוחרים הקטנים המאורגנים באתר רדיט, נסקה היום ב-121%.

מניית ג'ונסון אנד ג'ונסון נפלה ב-3.6% בעקבות הודעת החברה היום כי החיסון שפיתחה לקורונה סיפק הגנה של 72% נגד הנגיף בניסויים שנערכו בארה"ב, אך הגנה נמוכה יותר של 66% בניסויים אחרים שנערכו באמריקה הלטינית, והגנה של 57% בניסויים בדרום אפריקה.

מניית קטרפילר נסוגה ב-0.9% למרות שיצרנית ציוד הכרייה והבנייה הגדולה בעולם דיווחה על רווח ומכירות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים, והעריכה כי צפויה צמיחה במכירותיה ברבעון הנוכחי הודות לפעילות מוגברת בענף הבנייה.

בורסות אירופה נפלו ביותר מ-3% השבוע - הגרוע מאוקטובר

בורסות אירופה נסגרו בירידות בצל המשך החששות סביב תנודתיות שנגרמת כתוצאה מהשקעות ספקולטיביות של משקיעים חובבנים קטנים בוול סטריט, ולמרות נתוני צמיחה שפורסמו בשלוש הכלכלות הגדולות בגוש היורו אשר הצביעו על כך שהגוש עשוי להצליח לחמוק ממיתון עמוק יותר.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 1.8%; פרנקפורט נפלה ב-1.7%; פריז צנחה ב-2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-1.9% בדרכו לנפילה שבועית של 3.1% - השבוע הגרוע ביותר מאז שלהי אוקטובר.

מניית H&M נפלה ב-5% בבורסת שטוקהולם, לאחר שקמעונאית האופנה השניה בגודלה בעולם דיווחה על נפילה ברווח השנתי שלה על רקע מגפת הקורונה. H&M השוודית דיווחה על נפילה של 88% ברווח לפני מס שלה בשנה שהסתיימה בנובמבר ל-2.05 מיליארד קרונה שוודית (245 מיליון דולר), על אף קיצוצי הוצאות גדולים. ברבעון הרביעי של השנה, נפל הרווח ב-32% ל-3.67 מיליארד קרונה, לאחר שהמכירות ירדו ב-10%. יותר משליש מ-5,000 חנויותיה של H&M בעולם סגורות כרגע.

החוזים למכירת בתים בארה"ב ירדו חודש רביעי ברצף

החוזים למכירת בתים קיימים בארה"ב ירדו בדצמבר זה החודש הרביעי ברציפות, על רקע היצע נמוך בשוק הדיור, שגרם לעליות מחירים.

החוזים למכירת בתים ירדו בחודש שעבר ב-0.3%, מסר היום איגוד סוכני הנדל"ן בארה"ב (NAR). תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר של 0.1%.

לעומת דצמבר 2019, זינקו החוזים למכירת בתים ב-21.4%. המכירות של בתים קיימים זינקו בשנת 2020 לשיא של 14 שנים.

ירידה בצריכה הפרטית בארה"ב למרות צמיחה בהכנסות

הצריכה הפרטית בארה"ב ירדה בדצמבר, זה החודש השני ברציפות, למרות צמיחה חדה מהתחזיות בהכנסה האישית. הצריכה הפרטית ירדה ב-0.2% בדצמבר בהמשך לנפילה של 0.4% בחודש הקודם, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה חדה יותר של 0.5% בדצמבר.

מדד המחירים לצרכן המבוסס על הצריכה הפרטית (PCE) - המדד המועדף על הבנק הפדרלי לאומדן האינפלציה - טיפס בדצמבר ב-0.4% לאחר שנותר ללא שינוי בחודש הקודם. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 0.3%. לעומת דצמבר 2019 טיפס המדד ב-1.3%, לעומת עלייה של 1.1% ב-12 החודשים שהסתיימו בנובמבר.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה, עלה בדצמבר ב-0.3% לעומת החודש הקודם - מעל לתחזיות לעלייה של 0.1%. לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת טיפס מדד הליבה ב-1.5% - מעל לתחזיות הכלכלנים שצפו עלייה של 1.3%.

ההכנסה האישית גדלה בדצמבר ב-0.6% לעומת החודש הקודם, לאחר ירידה של 1.3% בנובמבר. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 0.1% לאחר ירידה של 1.1% שעליה דווח במקור בנובמבר.

שברון עברה במפתיע להפסד עקב הוצאות סביב רכישת נובל

ענקית האנרגיה האמריקאית שברון דיווחה היום במפתיע על מעבר להפסד ברבעון הרביעי של 2020, לאחר שנפילה בביקוש לדלק פגעה בעסקי הזיקוק ובעקבות הפרשות גדולות שרשמה החברה על רקע רכישת חברת נובל אנרג'י, המחזיקה במאגרי תמר ולווייתן בישראל.

שברון דיווחה על הפסד של סנט אחד למניה ברבעון האחרון, לעומת תחזית האנליסטים לרווח של שבעה סנט למניה. מניית החברה נסוגה ב-1.5% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

מחירי הנפט הגולמי הנמוכים והפסדים בסך 338 מיליון דולר מפעילות בתי הזיקוק של שברון, מחקו את מרבית הרווחים מפעילות קידוחי הנפט והגז הטבעי ברבעון. מלבד זאת, רשמה החברה גם הוצאות של 120 מיליון דולר הקשורות לעסקת רכישת נובל וכן גידול בהוצאות הפנסיה.

ד"ר מרטנס הונפקה לפי שווי של 5 מיליארד ד'

מניית ד"ר מרטנס זינקה ב-18% מיד לאחר הנפקתה בבורסת לונדון. פרמירה הולדינגס, החברה המחזיקה במותג הנעליים האייקוני, גייסה כמעט 1.3 מיליארד ליש"ט, אשר מעניקים לחברה שווי שוק של 3.7 מיליארד ליש"ט (5.07 מיליארד דולר), בהנפקה הגדולה ביותר בבורסת לונדון מאז ספטמבר. זהו שווי גבוה יותר מפי עשרה מ-300 מיליון ליש"ט ששילמה פרמירה עבור ד"ר מרטנס כשרכשה את המותג ב-2014. המסחר המלא במניה יתחיל ב-3 בפברואר, יום רביעי.

ההנפקה של ד"ר מרטנס מגיעה לאחר שביום רביעי הונפקה חברת InPost הפולנית, יצרנית לוקרים, בבורסת אמסטרדם לפי שווי של 9.5 מיליארד יורו (11.50 מיליארד דולר). המניה זינקה ב-20% ביום ההנפקה.

בורסות אסיה ננעלו בירידות שערים

המסחר בבורסות אסיה התנהל הבוקר בירידות, לאחר שוול סטריט התאוששה אתמול מהירידה החדה ביותר מזה כמעט שלושה חודשים, ועל רקע נתונים מקרו כלכליים מאכזבים ביפן. טוקיו נפלה ב-1.9%; שנחאי ירדה ב-0.6%; הונג קונג נחלשה ב-0.9%; סיאול נפלה ב-3%; סידני ירדה ב-0.7%.

התפוקה התעשייתית ביפן המשיכה לרדת בדצמבר, בשל הירידה בביקוש כתוצאה מההגבלות שהוטלו ביפן ובכל העולם בניסיון לבלום את התפשטות הקורונה. התפוקה ירדה ב-1.6% בדצמבר, לאחר ירידה של 0.5% בנובמבר ומעט מעל ירידה של 1.5% שצפו אנליסטים שהשתתפו בסקר של רויטרס.

בנפרד, דווח ביפן כי מספר המשרות הפנויות ירד ב-2020 בשיעור החד ביותר מזה 45 שנה, בשעה ששיעור האבטלה בדצמבר נותר ללא שינוי, ברמה של 2.9%.

שווי קוואלטריקס קפץ ל-27 מיליארד ד' ביומה הראשון בוול סטריט

מניית קוואלטריקס (Qualtrics), ספקית שירותי התוכנה בענן לשאלונים מקוונים שפוצלה מענקית התוכנה הגרמנית SAP, זינקה ב-51.7% ביום המסחר הראשון שלה בוול סטריט, לאחר שביצעה הנפקה ראשונה לציבור (IPO) במחיר גבוה מהיעד.

קוואלטריקס, הנסחרת תחת הסימול XM, מכרה בהנפקה 51.7 מיליון מניות במחיר של 30 דולר למניה - מעל לטווח היעד של 27-29 דולר למניה.

עם סגירת יום המסחר הראשון של המניה בבורסת נאסד"ק, היה מחיר המניה 45.5 דולרים, המשקף לחברה שווי שוק של 27.3 מיליארד דולר.

קוואלטריקס, שנוסדה בארה"ב בשנת 2002, נרכשה על ידי SAP בשלהי 2018 תמורת שמונה מיליארד דולר. SAP ממשיכה להחזיק בגרעין השליטה בחברה גם לאחר ההנפקה, וכן בכל מניות קלאס B של החברה, שמעניקות זכויות הצבעה נוספות.

וול סטריט התאוששה מהיום הגרוע מאוקטובר; אפל נפלה ב-4%

בורסות וול סטריט התאוששו מהנפילה היומית החדה ביותר מאז אוקטובר, לאחר שמגבלות חדשות שהוטלו על סחרני יום חובבנים, איפשרו לקרנות גידור לשוב ולהשקיע במניות שנאלצו למכור בימים האחרונים כדי לצמצם חשיפה לסיכונים. נתוני תביעות אבטלה מעודדים שפורסמו היום בארה"ב העניקו אף הם רוח גבית למדדים.

מדד S&P 500, שרשם אתמול הנפילה היומית החדה ביותר מזה שלושה חודשים תוך שהוא מוחק את כל עליות 2021, התאושש היום ב-1%; מדד נאסד"ק עלה ב-0.5%. מדד דאו ג'ונס הוסיף 1%.

במוקד תשומת הלב היום עמדו מניותיהן של החברות שנמצאות במוקד המאבק בין גדודי משקיעים חובבנים המכונסים ברדיט ובפורומים מקוונים אחרים, לבין השורטיסטים המקצוענים. מניות אלו, שמחיריהן זינקו במאות ואלפי אחוזים בשבועות האחרונים, צללו היום בעקבות מגבלות שהוטלו על המסחר בהן מצד פלטפורמות מסחר דוגמת רובין הוד ואינטראקטיב ברוקרס.

מניית קמעונאית משחקי הוידאו גיימסטופ, שקפצה אתמול בכ-135% בדרכה לנסיקה של למעלה מ-1,700% מתחילת החודש, צנחה היום ב-43%. מניית AMC, שקפצה ב-570% בחמישה ימי המסחר הקודמים, צללה היום ב-56%. מניית הקמעונאית אקספרס, שזינקה אתמול ב-214% בדרכה לקפיצה של כמעט 950% מתחילת השנה, נפלה היום ב-50%. מניית בלאקברי צנחה ב-41%.

מנגד, מניית חברת התעופה אמריקן איירליינס, אחת המצטרפות הטריות לראלי במניות שעל כוונת השורטיסטים, המריאה ב-9.3%.

בה בעת, עונת הדו"חות הרבעוניים בוול סטריט נמשכה: מניית מקדונלדס נסגרה כמעט ללא שינוי לאחר שענקית המזון המהיר דיווחה היום על רווח ומכירות רבעוניים שהיו נמוכים מתחזיות האנליסטים. מניית מסטרקארד עלתה ב-2.7% לאחר שענקית התשלומים דיווחה על ירידה מתונה מהצפוי ברווחיה והכנסותיה ברבעון הרביעי של 2020.

מניית אפל נפלה ב-3.5% לאחר שענקית מוצרי האלקטרוניקה דיווחה אתמול בראשונה בתולדותיה על מכירות רבעוניות של יותר מ-100 מיליארד דולר, אולם לא סיפקה תחזית הכנסות לרבעון הנוכחי, זה הרבעון הרביעי ברציפות.

מניית פייסבוק נסוגה ב-2.6% למרות שמפעילת הרשתות החברתיות הגדולה בעולם, דיווחה אמש על תוצאות כספיות שעלו על תחזיות האנליסטים.

מניית טסלה נסוגה ב-3.3% לאחר שיצרנית המכוניות החשמליות שבראשה עומד אילון מאסק, דיווחה אמש על רווח רבעוני נמוך מהצפוי, ולא סיפקה תחזית מדויקת לגבי מספר כלי הרכב שתמסור ללקוחות השנה.

קאמבק באירופה; נסגרו בעליות לאחר שמחקו כל עליות 2021

בורסות אירופה התאוששו מנפילות של יותר מ-2% שרשמו בתחילת יום המסחר, ונסגרו בעליות קלות בעקבות התאוששות שוקי המניות בוול סטריט מהירידות החדות שרשמו יום קודם לכן. עם זאת, סגרים ומגבלות חריפות שהוטלו ברחבי היבשת במטרה למנוע את התפשטות המוטציות השונות של וירוס הקורונה, המשיכו להכביד על סנטימנט המשקיעים באירופה.

בורסת לונדון נסוגה ב-0.6%; פרנקפורט טיפסה ב-0.3%; פריז הוסיפה 0.9%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600, שרשם אתמול את יומו הגרוע ביותר זה חמישה שבועות, נסגר בעלייה של 0.1%, לאחר שכבר נפל ביותר מ-2% במהלך יום המסחר, תוך מחיקת כל עליות 2021.

בה בעת, הנפילות החדות של מניות שנמצאות במוקד המאבק בין גדודי משקיעים חובבנים המכונסים ברדיט ובפורומים מקוונים אחרים, לבין השורטיסטים המקצוענים בוול סטריט, נרשמו גם באירופה. מניית נוקיה הפינית, שזכתה לאזכורים רבים בפורום משקיעי וול סטריט ברדיט, צנחה היום ב-13.3% בבורסת הלסינקי, לאחר שקפצה ב-14% ביום הקודם.

חברת הלואו קוסט איזיג'ט דיווחה על צניחה של 90% בהכנסות ברבעון הרביעי של 2020 לעומת השנה הקודמת. עם זאת, היא צופה התאוששות בהמשך השנה בעקבות הפצת החיסונים לקורונה. חברת הלואו קוסט ההונגרית וויז אייר דיווחה על צניחה של 77% בהכנסות ברבעון והפסד של 77 מיליון יורו.

ספרד דיווחה כי שיעור האבטלה ברבעון הרביעי של 2020 נותר סביב 16%. כ-19.3 מיליון איש מובטלים במדינה.

ירידה חדה מהצפוי במספר המובטלים החדשים בארה"ב

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד בשבוע שעבר, עדות לשיפור אפשרי במצב שוק התעסוקה בכלכלה הגדולה בעולם, לאחר העלייה במספר התביעות שנרשמה בדצמבר ובראשית ינואר.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד בשבוע שעבר ל-847 אלף לעומת 914 אלף תביעות בשבוע הקודם - כך מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה ל-875 אלף תביעות.

הרמה הנוכחית של תביעות האבטלה השבועיות עודנה גבוהה יותר מכל תקופה אחרת למעט משבר הקורונה. השיא השבועי לפני פרוץ המגפה, שנרשם באוקטובר 1982, היה 695 אלף תביעות. לפני תחילת משבר הקורונה היה מספר תביעות האבטלה השבועי ברמה של כ-200 אלף, קרוב לשפל של 50 שנה.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות, שמפורסם בפיגור של שבוע, צנח ב-203 אלף ל-4.77 מיליון בשבוע שהסתיים ב-16 בינואר. תחזית הכלכלנים היתה ל-5.09 מיליון תביעות מתמשכות. מספר תביעות האבטלה המתמשכות עודנו גבוה כמעט פי שלושה מממוצע שבועי של 1.7 מיליון בשנת 2019.

כלכלת ארה"ב התכווצה ב-3.5% - הנפילה החדה מ-1946

כלכלת ארה"ב צמחה בקצב מתון מהצפוי ברבעון הרביעי של 2020, לאחר שברבעון השלישי רשמה את הצמיחה החדה ביותר מאז מלחמת העולם השנייה - זאת, אחרי הנפילה, שגם היא היתה החדה ביותר, שרשמה ברבעון השני.

התוצר המקומי הגולמי (GDP) של ארה"ב צמח ברבעון האחרון של 2020 ב-4% בחישוב שנתי (annualized) - בו לוקחים את הגידול לעומת הרבעון הקודם, ומעלים אותו בחזקת ארבע, כדי למצוא בכמה תצמח הכלכלה במשך שנה, אם הקצב יישמר. כך עולה מנתונים ראשוניים של ברבעון הרביעי, שפירסם היום משרד המסחר האמריקאי.

תחזית הכלכלנים היתה לצמיחה חדה יותר של 4.3% ברבעון הרביעי, לאחר שברבעון השלישי צמחה הכלכלה בחישוב שנתי ב-33.1%, לאחר נפילה של 31.4% ברבעון השני של השנה.

במונחי צמיחה שנתית (YOY) המחושבת לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת - במקרה זה, לעומת הרבעון הרביעי של 2019, התכווץ התוצר ב-2.5% ברבעון האחרון.

בשנת 2020 כולה צנח התמ"ג של ארה"ב ב-3.5% לעומת השנה הקודמת, הנפילה החדה ביותר מאז שנת 1946, לאחר צמיחה של 2.2% ב-2019.

מניית גיים סטופ מזנקת לפני המסחר

מניית גיים סטופ ממשיכה לנוע בתנודות חדות, לאחר שהרגולטורים האמריקאים ואף בבית הלבן אמרו כי ימשיכו לעקב אחר ההתפתחויות בשווקים. גיים סטופ היא אחת מכמה מניות שזינקו במאות אחוזים ואף יותר בתוך כמה שבועות - ללא כל סיבה עסקית ברורה.

כעת המניה עולה לפני פתיחת המסחר בוול סטריט בכ-30%, לאחר שאתמול זינקה בכ-130%. מאחורי הקפצת מחיר המניה עומד "צבא" של משקיעים קטנים, פרטיים, שקונים בהמוניהן מניות שיש עליהן "שורט" (כלומר, הימור נגדן).

אסיה בנפילות חדות בעקבות וול סטריט

נפילות חדות בבורסות אסיה, לאחר שוול סטריט מחקה אמש את כל העליות מתחילת 2021: טוקיו איבדה 1.6%; הונג קונג צונחת ב-2.6%; שנחאי נסוגה ב-2%; סינגפור יורדת ב-1.5%; מדד אסיה דאו מאבד 2.5%.

בורסות וול סטריט נסגרו אמש בירידות חדות והנאסד"ק איבד 2.6% בעקבות דבריו של יו"ר הבנק הפדרלי כי ההתאוששות הכלכלית בארה"ב תהיה ארוכה ובעקבות דו"חות מאכזבים של חברות הטכנולוגיה.

היורו יורד ב-0.1% לשער של 1.2094 דולר; הין מאבד 0.2% לשער של 104.33 ין לדולר; הנפט הגולמי שנסחר בניו יורק מאבד 0.4% ונסחר במחיר של 52.65 דולר לחבית.

הדו"חות הראשונים של LVS אחרי מות אדלסון איכזבו

חברת בתי הקזינו לאס וגאס סנדס דיווחה הערב לאחר סגירת המסחר בוול סטריט, על נפילה של 67% בהכנסותיה הרבעוניות, במסגרת הדו"חות הכספיים הראשונים מאז מותו של הבעלים שלדון אדלסון.

מניית LVS צונחת ב-6% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט, אחרי שסיימה את שעות המסחר הרגילות בנפילה של 6.5%.

מפעילת בתי ההימורים דיווחה על הכנסות של 1.15 מיליארד דולר ברבעון הרביעי של 2020, לעומת הכנסות של 3.51 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה להכנסות גבוהות יותר בסך 1.27 מיליארד דולר.

החברה עברה ברבעון האחרון להפסד של 299 מיליון דולר, או הפסד של 39 סנט למניה, לעומת רווח של 629 מיליון דולר, או רווח של 82 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

בניכוי סעיפים חד פעמיים, דיווחה LVS על הפסד של 37 סנט למניה - לעומת תחזיות האנליסטים להפסד של 32 סנט למניה.

וול סטריט ביום הגרוע מאוקטובר; מחקה כל עליות 2021

בורסות וול סטריט רשמו את הנפילה היומית החדה ביותר מזה שלושה חודשים, תוך מחיקת כל העליות שרשמו מתחילת שנת 2021, לאחר שיו"ר הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל, אמר כי עדיין נותרה בפני כלכלת ארה"ב דרך ארוכה עד להתאוששות ממשבר הקורונה, ועל רקע התגברות החששות כי הערכות השווי בשוק המניות הפכו למופרזות. הדולר רשם את הזינוק החד מאז ספטמבר, והאג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו.

מדד נאסד"ק איבד 2.6%; מדד דאו ג'ונס נסוג ב-2.1% - יום חמישי ברציפות של ירידות. מדד S&P 500 ירד ב-2.6%, היום הגרוע ביותר מאז אוקטובר, ומחק את כל העליות שרשם מתחילת 2021.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.02% לרמה של 1.02%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.6%.

הפעילות הספקולטיבית מצד משקיעים קטנים המשיכה גם היום: מניית קמעונאית משחקי הווידאו גיים סטופ קפצה בקרוב ל-135% במסחר בוול סטריט, והשלימה נסיקה של יותר מ-1,700% מתחילת החודש. מניית AMC, רשת בתי הקולנוע הגדולה בעולם שהתקרבה לפשיטת רגל עקב משבר הקורונה, נסקה היום ביותר מ-300% וקפצה מתחילת השנה בכ-840%. מניית הקמעונאית אקספרס זינקה היום ב-214%, והשלימה בכך קפיצה של כמעט 950% מתחילת השנה.

מניית מיקרוסופט טיפסה ב-0.3% ונסגרה בשיא, בדרכה ליום שביעי ברציפות של עליות - פרק זמן שבמהלכו קפצה בקרוב ל-10%. זאת, לאחר שענקית התוכנה דיווחה אמש לאחר הסגירה על תוצאות כספיות שעלו על תחזיות האנליסטים, ורשמה בפעם הראשונה בתולדותיה הכנסות רבעוניות של יותר מ-40 מיליארד דולר ורווח רבעוני בסך 15 מיליארד דולר.

מניית בואינג נפלה ב-4% לאחר שיצרנית המטוסים דיווחה על הפסד שיא שנתי. חברות אפל, טסלה ופייסבוק יפרסמו דו"חות רבעוניים לאחר סגירת המסחר. חברת בתי הקזינו לאס וגאס סנדס תפרסם אף היא לאחר סגירת המסחר את הדו"חות הכספיים הראשונים מאז מותו של הבעלים שלדון אדלסון.

הנפט טיפס בעקבות נפילה במלאי בארה"ב

מחיר הנפט נסגר בעליות בניו יורק לאחר שמשרד האנרגיה האמריקאי דיווח על נפילה שבועית של 9.9 מיליון חביות במלאי הנפט הגולמי בארה"ב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס נסגרו במחיר של 52.85 דולר לחבית, עלייה של 0.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

הזהב ברצף הירידות הארוך זה 9 חודשים

מחיר הזהב השלים את רצף הירידות היומי הארוך ביותר זה תשעה חודשים, לאחר שהתחזקות הדולר פגעה הפכה את המתכת היקרה - שמחיר נקוב בדולרים - ליקרה יותר עבור בעלי מטבעות אחרים.

החוזים על הזהב למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 1,844.9 דולר לאונקייה, ירידה של 0.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. מחיר הזהב ירד זה חמישה ימים ברציפות, רצף הירידות היומי הממושך ביותר מאז חמישה הימים שהסתיימו ב-30 באפריל.

הבנק הפדרלי: חלה האטה בהתאוששות כלכלת ארה"ב

הבנק הפדרלי הותיר את הריבית בארה"ב ללא שינוי ברמתה האפסית ושב והתחייב כי ישתמש בכל הכלים העומדים לרשותו כדי לתמוך בכלכלה בזמן מגפת הקורונה.

ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) גם שבה והתחייבה כי תמשיך את תוכנית רכישות האג"ח בהיקף הנוכחי של 120 מיליארד דולר בחודש עד אשר תחול "התקדמות משמעותית נוספת" בדרך לעמידה ביעדי האבטלה והאינפלציה. לא הוכנסו כל שינויים בסוגי האג"ח שהבנק רוכש.

"קצב התאוששות הפעילות הכלכלית והתעסוקה התמתן בחודשים האחרונים, והחולשה מרוכזת במגזרים שנפגעו באופן הקשה ביותר מהמגפה", נאמר בהודעת הבנק הפדרלי היום.

השינוי בלשון הודעת הפד בא לאחר שמספר המשרות בשוק העבודה האמריקאי ירד בדצמבר בפעם הראשונה מאז אפריל, ולאחר שהמכירות הקמעוניות בארה"ב ירדו זה החודש השלישי ברציפות, על רקע זינוק במספר הנדבקים בנגיף הקורונה ברחבי המדינה.

במסיבת עיתונאים מקוונת שקיים יו"ר הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל, לאחר הודעת הבנק המרכזי, הוא הדגיש כי עדיין נותרה בפני כלכלת ארה"ב דרך ארוכה עד להתאוששות.

בורסות אירופה ביום הגרוע זה 5 שבועות

בורסות אירופה רשמו את הנפילה היומית החדה ביותר מזה חמישה שבועות, בעקבות הירידות החדות בבורסות וול סטריט, ובצל המחלוקת בין האיחוד האירופי לבין יצרנית התרופות אסטרה-זנקה לגבי עיכובים באספקת חיסונים לקורונה לאיחוד.

סגרים ומגבלות חריפות שהוטלו ברחבי היבשת במטרה למנוע את התפשטות המוטציות השונות של וירוס הקורונה, פגעו אף הם בסנטימנט המשקיעים.

בורסות לונדון ופריז נסגרו בירידות של 1.2%; פרנקפורט צנחה ב-1.8% על רקע המשך הנפילה באמון הצרכנים בגרמניה. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-1.2% - היום הגרוע ביותר זה חמישה שבועות.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.5% לשער של 1.2105 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה ב-0.3% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3698 דולר לליש"ט.

מדד אמון הצרכנים בגרמניה נפל זה החודש הרביעי ברציפות לקראת חודש פברואר, כך לפי סקר של מכון המחקר הגרמני GfK שפורסם היום. זאת כתוצאה מהסגרים הנרחבים ביבשת. המדד בוחן בין היתר את המוכנות לקנות וציפיות ההכנסה.

הזמנות של מוצרים בני-קיימא בארה"ב גדלו חודש 8 ברצף

הזמנות של מוצרים בני-קיימא בארה"ב גדלו בדצמבר זה החודש השמיני ברציפות.

ההזמנות גדלו בחודש שעבר ב-0.2%, נמוך מתחזיות הכלכלנים לגידול של 0.8%. מרבית החולשה יוחסה לנפילה בביקוש למטוסים חדשים על רקע משבר הקורונה.

בניכוי הזמנות של מוצרי תחבורה, גדלו ההזמנות של מוצרים בני-קיימא ב-0.6% בדצמבר.

מסחר הפכפך באסיה; סידני ירדה ב-0.7%

יום המסחר ברוב בורסות אסיה נסגר במגמה מעורבת לאחר שאתמול ננעל בירידות. טוקיו עלתה ב-0.3%; הונג קונג הפחיתה 0.2%; שנחאי הוסיפה 0.1%; סינגפור עלתה ב-0.6%; סידני ירדה ב-0.7%.

בסין דווח היום כי הרווחים ממפעלי תעשייה עלו ב-4.1% בשנה החולפת למרות מגפת הקורונה. זאת לאחר שב-2019 נרשמה ירידה של 3.3%, לפי לשכת הסטטיסטיקה הממשלתית.

באוסטרליה עלה מדד המחירים לצרכן ברבעון הרביעי של 2020 ב-0.9% ביחס לרבעון המקביל בשנה הקודמת, מסרה לשכת הסטטיסטיקה האוסטרלית. העלייה מיוחסת בין היתר לסיוע הממשלתי בשנה החולפת לאור מגפת הקורונה.

אתמול ירדו הבורסות בסין והונג קונג, לאחר שהבנק המרכזי של סין משך במפתיע כסף מהמערכת הבנקאית על רקע אזהרות לגבי היווצרות בועה, בכדי להפחית את הנזילות בשוק.

וול סטריט ננעלה בירידות

ירידות נרשמו בוול סטריט, על רקע עונת הדו"חות והמשך החששות לגבי התפשטות הקורונה ועיכוב אישור חבילת התמריצים של ממשל ביידן.

דאו ג'ונס ירד ב-0.1%; S&P 500 ירד ב-0.12%; נאסד"ק ירד ב- 0.1%, לאחר שאתמול עלה המדד ושבר שיא. הנפט ננעל בירידה של 0.4% למחיר של 52.49 דולר לחבית.

הסנאט האמריקאי אישר בלילה את מינויה של ג'נט ילן, לשעבר נגידת הבנק הפדרלי, לתפקיד שרת האוצר בממשלו של ג'ו ביידן.

מניית רשת משחקי הווידאו גיים סטופ המשיכה לזנק, עקב הביקוש הרב אליה מצד משקיעים קטנים. המניה עולה ב-12%, לאחר שאתמול זינקה במהלך יום המסחר ב-85%.

ביונד מיט עלתה ב-18% על רקע שותפות עם פפסיקו ליצירת מזון ומשקאות מבוססי צמחים - PLANeT Partnership.

נפילת אינטרנט בחוף המזרחי של ארה"ב

נפילת אינטרנט בחוף המזרחי של ארה"ב פגעה היום באתרים גדולים ומשפיעה על העסקים ועל העובדים שנמצאים בבית בשל מגפת הקורונה.

נפילת האינטרנט פגעה בחברות כמו אמזון, אמזון ווב סרוויסס, ורייזון,זום , ג'ימייל של גוגל וסלאק. נפילת האינטרנט קרתה במדינות מווירג'יניה ועד למסצ'וסטס.

אמזון אמרה בתגובה באמצעות הודעה בטוויטר כי היא בודקת את הבעיה. ורייזון הודתה כי האינטרנט נפל ואמרה כי היא עובדת על פתרון הבעיה.

ביטחון הצרכנים בארה"ב התאושש בינואר

ביטחון הצרכנים בארה"ב התאושש בינואר, על רקע הגעת החיסונים ושיפור בכלכלה. מדד ביטחון הצרכנים עלה ל-89.3 נקודות בינואר לעומת 87.1 נקודות בדצמבר, דיווחה חברת קונפרנס בורד. הרמה שנרשמה בדצמבר היתה הנמוכה מזה חמישה חודשים.

עליות באירופה; האבטלה בבריטניה בשיא של 4 שנים

בורסות אירופה רשמו עליות שערים ומתאוששות מהירידות של אתמול, ועל אף חששות מקצב ההתחסנות האיטי ביבשת. לונדון עלתה ב-0.3%; פרנקפורט עלתה ב-1.7%; פריז מהוסיפה 0.9%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.6%.

יצרנית מנועי המטוסים רולס רויס hrsv בלונדון ב-1.7%, לאחר שפרסמה היום תחזית עגומה לפיה שעות הטיסה השנה יהיו 55% בלבד בהשוואה לתקופה שלפני הקורונה, ואמרה כי היא צפויה לשרוף 2 מיליארד ליש"ט השנה.

שיעור האבטלה בבריטניה עלה בנובמבר לרמתו הגבוהה ביותר מזה ארבע שנים, בעקבות מגפת הקורונה וההגבלות שהטילה הממשלה בניסיון לבלום את ההתפשטות. האבטלה היתה בשיעור של 5% בשלושת החודשים שהסתיימו בנובמבר, לעומת 4.5% בשלושת החודשים שהסתיימו באוגוסט, לפי הנתונים שפורסמו היום בבריטניה. הפעם האחרונה שבה האבטלה היתה 5% היתה בקיץ 2016. 828 אלף משרות אבדו בבריטניה מאז תחילת מגפת הקורונה.

ממשלת סין הפילה את בורסות הונג קונג ושנחאי

המסחר בבורסות אסיה התנהל הבוקר בירידות, לאחר יום מסחר תנודתי בוול סטריט ובעקבות צעדים להפחתת הנזילות בשוק הסיני. טוקיו ירדה ב-1%; שנחאי ירדה ב-1.5%; הונג קונג נפלה ב-2.6%, לאחר שהגיעה אתמול לרמתה הגבוהה ביותר מאז יוני 2018; סיאול ירדה ב-2.2%; הבורסות באוסטרליה והודו היו סגורות היום לרגל חגים.

הבורסות בסין והונג קונג ירדו לאחר שהבנק המרכזי של סין משך במפתיע כסף מהמערכת הבנקאית על רקע אזהרות לגבי היווצרות בועה. הבנק המרכזי משך 78 מיליארד יואן (12 מיליארד דולר) משוק הכסף. מא ג'ון, יועץ לבנק המרכזי, אמר לתקשורת המקומית כי בועות נכסים - כמו בשוק המניות או הנדל"ן - ימשיכו להתפתח אם סין לא תעבור להתמקד בצמיחת התעסוקה וניהול האינפלציה. הצעדים הובילו לירידה בשוקי המניות, לאחר שבחודשים האחרונים הובילה הנזילות החופשית יחסית לזינוק בבורסות.

UBS משיק תוכנית רכישה חוזרת בשווי 4.5 מיליארד דולר

בנק UBS השווייצי הודיע היום שיתחיל ברכישה חוזרת של מניותיו בתוכנית בשווי 4.5 מיליארד דולר לשלוש שנים, לאחר שהבנק סגר את 2020 עם תוצאות טובות מהצפוי.

UBS דיווח היום כי הרווח שלו ברבעון האחרון של 2002 גדל יותר מכפליים ל-1.71 מיליארד דולר, מעל לתחזיות שצפו כי יסתכם ב-966 מיליון דולר. הרווח התפעולי של UBS גדל ב-15% ל-8.12 מיליארד דולר. "הביצועים החזקים שלנו ב-2020 ממחישים בבירור את החוזק האמיתי שלנו", אמר מנכ"ל הבנק ראלף האמרס, שנכנס לתפקידו בנובמבר. בנוסף, הודיע UBS כי יציע דיווידנד של 37 סנט למניה עבור השנה שעברה.

נאסד"ק נסגר בשיא לקראת דו"חות ענקיות הטכנולוגיה

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל במגמה מעורבת, על רקע חששות מעיכוב חבילת התמריצים בשווי 1.9 טריליון דולר של ממשל ביידן. ביום שישי נסגרו הבורסות בירידות שערים, אך סיכמו שבוע חיובי.

מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.1%; S&P 500 עלה ב-0.4%; נאסד"ק, עלה ב-0.7% וננעל בשיא. בשוק האג"ח הממשלתיות של ארה"ב נרשמו עליות, והתשואה על האג"ח לעשר שנים ירדה ב-0.05% - הירידה היומית החדה ביותר מזה 10 שבועות - ל-1.039%. מדד הדולר של ICE, המודד את ערכו של הדולר מול מטבעות של שש שותפות סחר של ארה"ב, בהם יורו, ליש"ט וין, עלה ב-0.2%.

טסלה
אפל
מניית מודרנה זינקה ב-12%, לאחר שחברת התרופות הודיעה כי החיסון שלה יעיל נגד המוטציה הדרום-אפריקאית, וכי היא מפתחת חיסון דחף שיהיה יעיל נגד מוטציות עתידיות.

מניית רשת בתי הקולנוע AMC קפצה ב-26%, לאחר שהחברה, שסבלה השנה מקשיים וסגרה בתי קולנוע, הודיעה שגייסה 900 מיליון דולר וכי היא כבר אינה שוקלת פשיטת רגל.

מניית רשת משחקי הווידאו גיים סטופ זינקה ב-18%, בהמשך לזינוק של 51% שרשמה ביום שישי, על רקע ביקוש רב מצד משקיעים קטנים.

הנפט עלה ב-1% עקב חששות מירידה בתפוקה בעולם

מחיר הנפט עלה היום, על רקע חששות מירידה בתפוקה עקב קיצוצי תפוקה מתוכננים בעיראק ושיבושים בלוב. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס עלו ב-1% ונסגרו במחיר של 52.77 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק.

עיראק מתכננת תפוקה של 3.6 מיליון חביות נפט ביום בינואר ופברואר, לפי דיווחים. זוהי ירידה אל מתחת ל-3.86 מיליון חביות ביום, הכמות המותרת לפי ההסכם של מדינות אופ"ק ובעלות בריתן (אופ"ק פלוס). הקיצוצים נועדו לפצות על תפוקת יתר במדינה ב-2020.

בינתיים, דיווחה רויטרס כי המשמר המגן על מתקני הנפט של לוב עצר את כל הייצוא של נפט מהנמלים של ראס לנוף, א-סידר והריגה, בשל סכסוך הקשור לתשלומים.

אירופה נסגרה בירידות שערים

בורסות אירופה נסגרו בירידות שערים, על רקע חששות הקורונה ביבשת. לונדון ירדה ב-0.8%; פרנקפורט ירדה ב-1.7%; פריז ירדה ב-1.6%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.8%.

ביטחון העסקים בגרמניה ירד בינואר בשל מגבלות הקורונה, כך על פי מכון Ifo. מדד Ifo לסנטימנט העסקים הגיע ל-90.1 נקודות בינואר, לעומת 92.2 נקודות בדצמבר. כלכלנים ציפו לירידה ל-91.1 נקודות.

החברות נהפכו לפסימיות יותר לגבי ששת החודשים הקרובים. "הגל השני של קורונה גרם לעצירה בהתאוששות כלכלת גרמניה" נכתב בדו"ח. מדד Ifo מבוסס על סקר של 9,000 חברות בתחומי הייצור, השירותים המסחר והבנייה.

מניית אסוס עלתה ב-6% בבורסת לונדון, לאחר שהקמעונאית המקוונת הודיעה כי היא מנהלת מגעים מתקדמים לרכישת חלק מנכסיה של קבוצת ארקדיה, בהם טופשופ וטופמן.

עליות באסיה בציפייה לעונת הדו"חות

בורסת טוקיוצילום: בלומברג

עליות נרשמו הבוקר בבורסות אסיה על רקע הציפייה לפתיחת עונת הדו"חות וישיבת הבנק הפדרלי ביום רביעי בארה"ב.

טוקיו עלתה ב-0.7%. הונג קונג עלתה ב-2.4%. שנחאי הוסיפה 0.5%. סינגפור ירדה ב-0.5%.

סין עקפה את ארה"ב בשנה שעברה בשווי ההשקעות הזרות שזרמו אליה, עם 163 מיליארד דולר לעומת 134 מיליארד דולר שקיבלה ארה"ב.

הליש"ט מתחזקת ב-0.2% מול הדולר והיורו ב-0.1%. מדד הדולר נחלש ב-0.1%.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק נסחרים ללא שינוי במחיר של 52.25 דולר לחבית.

בוול סטריט החוזים העתידיים על פתיחת המסחר מצביעים על פתיחה חיובית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"