וול סטריט סגרה השבוע הגרוע מאוקטובר; דיסני קפצה ב-14% לשיא

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדכונים

וול סטריט בשבוע הגרוע מאוקטובר; דיסני קפצה ב-14% לשיא

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות זה היום השלישי ברציפות בדרכן לשבוע הגרוע ביותר מאז אוקטובר, לאחר שהשיחות על חבילת סיוע כלכלית נוספת בארה"ב נקלעו למבוי סתום, ובצל התחזקות ההערכות כי פרישת בריטניה מהאיחוד האירופי בסוף החודש תתבצע ללא הסכם סחר עתידי.

מדד נאסד"ק נסגר בירידה של 0.2%, ואיבד בסיכום שבועי 0.7% - שבוע שלילי ראשון זה ארבעה שבועות. מדד דאו ג'ונס טיפס היום ב-0.2%, אולם נסוג השבוע ב-0.6% - ירידה שבועית ראשונה זה שלושה שבועות; מדד S&P 500 נסוג ב-0.1% בדרכו לירידה שבועית של 1% - השבוע הגרוע ביותר מאז אוקטובר, וירידה שבועית ראשונה זה שלושה שבועות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.02% לרמה של 0.89%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.2%.

מניית וולט דיסני זינקה ב-13.6% בוול סטריט, ונסגרה בשיא, לאחר שענקית הבידור והמדיה הודיעה כי מספר המנויים על שירות הסטרימינג שלה, דיסני פלוס, קפץ ביותר מ-13 מיליון בחודשיים האחרונים ל-86.8 מיליון, והעריכה כי מספר המנויים עשוי לזנק ל-260 מיליון עד 2024.

שוק ה-IPO עמד במוקד תשומת לב המשקיעים על רקע שורת הנפקות ראשונות שבוצעו השבוע בניו יורק. מניית ויווס תרפיוטיקס (Vivos Therapeutics) נסגרה היום בזינוק של 49.8% ביומה הראשון בוול סטריט, לאחר שחברת הטכנולוגיות הרפואיות ביצעה אתמול הנפקה הראשונה לציבור (IPO). במהלך יום המסחר כבר נסקה המניה ב-140%.

מניית Airbnb נסוגה היום ב-3.8%, לאחר שזינקה אתמול ב-113% ביום המסחר הראשון שלה, לאחר שחברת השכרת הדירות לטווח קצר ביצעה הנפקה ראשונה לציבור ששיקפה לחברה שווי שוק של 47 מיליארד דולר.

מניית דורדאש (DoorDash) ירדה ב-6%, בהמשך לירידה של 2.3% אתמול. המניה נסקה שלשום ב-83% ביום המסחר הראשון שלה בוול סטריט, לאחר שחברת משלוחי המזון הגדולה בארה"ב ביצעה IPO ששיקפה לה שווי שוק של כ-32.4 מיליארד דולר.

מניית C3.ai נפלה ב-8% לאחר שנסקה בקרוב ל-210% בשני ימי המסחר הראשונים שלה בוול סטריט. זאת, אחרי שהספקית של תוכנות בינה מלאכותית לארגונים ביצעה ביום שלישי IPO ששיקפה לחברה שווי שוק של יותר מ-4 מיליארד דולר.

הנפקות Airbnb, דורדאש ו-C3.ai מצטרפות למבול הנפקות ראשונות בארה"ב ב-2020, שצפויה להיות השנה הטובה ביותר של שוק ה-IPO האמריקאי מאז שיאה של בועת הדוט.קום לפני יותר משני עשורים.

הנפט נסוג היום - אך סגר שבוע חיובי שישי ברציפות

מחיר הנפט נסוג משיא של תשעה חודשים, אולם סגר שבוע חיובי שישי ברציפות על רקע ציפיות כי אישור תחילת חלוקת החיסונים לקורונה בארה"ב יסייע להתאוששות הכלכלה והביקוש לאנרגיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בינואר נסגרו במחיר של 46.57 דולר לחבית, ירידה של 2.5%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, אולם טיפסו ב-0.7% בסיכום שבועי.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 50.05 דולר לחבית, ירידה של 0.4%, אך עלו בקרוב ל-2% בסיכום שבועי.

מחירי ברנט וטקסס מתוק טיפסו שישה שבועות ברציפות, זו הפעם הראשונה מאז יוני.

הזהב סגר שבוע חיובי שני ברציפות

מחיר הזהב טיפס בדרכו לעלייה שבועית שנייה ברציפות, לאחר שהשיחות על חבילת סיוע כלכלית נוספת בארה"ב נקלעו למבוי סתום, ובצל התחזקות ההערכות כי פרישת בריטניה מהאיחוד האירופי בסוף החודש תתבצע ללא הסכם סחר עתידי.

החוזים על הזהב למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 1,843.6 דולר לאונקייה, עלייה של 0.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, בדרכם לעלייה שבועית של 0.2%.

חששות ברקזיט הכבידו על אירופה; הליש"ט נחלשת

בורסות אירופה נסוגו בדרכן לירידה שבועית, בצל התגברות החששות כי בריטניה תפרוש בסוף החודש מהאיחוד האירופי ללא הסכם סחר עתידי.

בורסות לונדון ופריז נסגרו בירידות של 0.8%; פרנקפורט נסוגה ב-1.4%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-0.8% בדרכו לירידה שבועית של 1%.

הליש"ט נחלשת ב-0.5% מול הדולר לרמה של 1.3223 דולר לליש"ט, ונמצאת בדרכה לנפילה שבועית של 1.6% מול המטבע האמריקאי. היורו נסוג ב-0.2% מול הדולר לשער של 1.2114 דולר ליורו.

בראשונה מעולם: תשואה שלילית על אג"ח ספרד

שוק האג"ח הממשלתיות בגוש היורו נסחר היום בעליות בצל התגברות החששות כי בריטניה תפרוש בסוף החודש מהאיחוד האירופי ללא הסכם סחר עתידי.

התשואה על האג"ח ל-10 שנים של ממשלת ספרד נפלה מתחת לאפס בראשונה בתולדותיה, לאחר שביום שלישי ירדה גם התשואה על האג"ח המקבילות של ממשלת פורטוגל מתחת לאפס בראשונה מעולם.

התשואה על האג"ח הממשלתיות של אירלנד ל-10 שנים נפלה אף היא לרמתה הנמוכה מעולם, של מינוס 0.33%. התשואה על האג"ח המקבילות של ממשלת גרמניה ירדה למינוס 0.64% - שפל של חודש.

זינוק מפתיע בבטחון הצרכנים בארה"ב

בטחון הצרכנים בארה"ב עלה במפתיע בדצמבר לרמתו השנייה הכי גבוהה מאז פרוץ משבר הקורונה, בזכות אופטימיות גוברת בקרב מצביעי המפלגה הדמוקרטית על רקע נצחונו של ג'ו ביידן בבחירות לנשיאות.

מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן טיפס החודש לרמה של 81.4 נקודות לעומת רמה של 76.9 נקודות בנובמבר, לפי נתונים ראשוניים שפורסמו היום. תחזית הכלכלנים היתה לירידה של המדד בדצמבר לרמה של 76.5 נקודות.

אסיה יורדת - אין תמריצים בארה"ב

מגמה שלילית נרשמת בבורסות אסיה, למרות שבלילה העניק פאנל של FDA את המלצתו לאשר את חיסון פייזר לקורונה. בטוקיו נסוג מדד ניקיי ב-0.4%; המדד המשולב שנחאי-שנזן בסין יורד ב-1.4%; סיאול עולה ב-0.8%; אוסטרליה יורדת ב-0.6%.

לסנטימנט השלילי שנרשם בשווקים, כולל ירידות רצופות בוול סטריט, תורמת המחלוקת על חבילת תמריצים בארה"ב. הרפובליקאים בקונגרס - שנשיאם היוצא נמצא בסטטוס של "ברווז צולע" - נוקטים בגישה לעומתית ומסרבים להסכם דו-מפלגתי שיאפשר לתמוך בכלכלה בזמן המשבר.

במסחר במט"ח הליש"ט יורדת ב-0.6% לאחר שרה"מ בריטניה, בוריס ג'ונסון, הזהיר כי המגעים להסכם סחר עם האיחוד האירופי עלולים להיכשל. במקרה כזה, בריטניה תיאלץ לצאת מהאיחוד ללא הסכם, מה שעלול לעלות לה במכה כלכלית קשה.

מחיר הנפט, שהתחזק אמש, עולה ב-0.4% על 47 דולר לחבית במסחר בחוזים על נפט מסוג טקסס מתוק.

וול סטריט בירידה דו-יומית ראשונה זה 3 שבועות

בורסות וול סטריט השלימו ירידה דו-יומית ראשונה מזה שלושה שבועות, לאחר שמספר המובטלים החדשים בארה"ב זינק לשיא של שלושה חודשים, ועל רקע חוסר ודאות סביב חבילת סיוע כלכלית נוספת בארה"ב. מניות ההיי-טק עלו. הדולר ותשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגו.

מדד נאסד"ק, שרשם אתמול את הנפילה היומית החדה ביותר מאז 30 באוקטובר, התאושש היום ב-0.5%. מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.2% ומדד S&P 500 איבד 0.1% - בכך שניהם השלימו יום שני ברציפות של ירידות, בראשונה מזה שלושה שבועות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים ירדה ב-0.03% לרמה של 0.91%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.4%.

Airbnb זינקה ב-113% ביום המסחר הראשון שלה בבורסת נאסד"ק, לאחר שחברת השכרת הדירות לטווח קצר גייסה 3.5 מיליארד דולר בהנפקה ראשונה לציבור (IPO) ששיקפה לחברה שווי שוק של 47 מיליארד דולר.

דורדאש (DoorDash) ירדה ב-2.3%, לאחר שנסקה אתמול ב-83% ביום המסחר הראשון שלה בבורסת ניו יורק. זאת, לאחר שחברת משלוחי המזון הגדולה בארה"ב ביצעה הנפקה ראשונה לציבור (IPO) ששיקפה לה שווי שוק של כ-32.4 מיליארד דולר.

ה-IPO של דורדאש ושל Airbnb מצטרפות למבול הנפקות ראשונות בארה"ב ב-2020, שצפויה להיות השנה הטובה ביותר של שוק ה-IPO בארה"ב מאז שיאה של בועת הדוט.קום לפני יותר משני עשורים.

הגירעון בתקציב האוצר בארה"ב התכווץ בנובמבר ל-145 מיליארד ד'

הגירעון בתקציב האוצר בארה"ב התכווץ בנובמבר ל-145.3 מיליארד דולר לעומת 208.8 מיליארד דולר בחודש המקביל בשנה הקודמת, מסר היום משרד האוצר האמריקאי.

הכנסות האוצר הסתכמו בנובמבר ב-220 מיליארד דולר, ירידה קלה לעומת הכנסות של 225 מיליארד דולר בתקופה המקבילה ב-2019. הוצאות האוצר הסתכמו ב-365 מיליארד דולר בחודש שעבר, ירידה לעומת 434 מיליארד דולר בנובמבר 2019.

הגירעון בשנת התקציב שהחלה בתחילת אוקטובר התרחב ל-429.3 מיליארד דולר לעומת 343.3 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

הגירעון בשנת התקציב האחרונה, שהסתיימה בסוף ספטמבר, עלה על שלושה טריליון דולר, והיה הגבוה ביותר ביחס לתוצר המקומי הגולמי (GDP) מאז 1945.

הנפט פרץ מעל 50 דולר לחבית בלונדון

מחיר הנפט טיפס לשיא של יותר מתשעה חודשים, על רקע ציפיות כי הפצת חיסונים לקורונה תגביר את הצמיחה הכלכלית ואת הביקוש לאנרגיה, ונסגר מעל לרמה של 50 דולר לחבית בלונדון. מחיר הזהב נסוג זה היום השני ברציפות ונסגר ברמתו הנמוכה זה עשרה ימים.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בינואר, נסגרו במחיר של 46.78 דולר לחבית, הסגירה הגבוהה ביותר מאז הרביעי במארס, לאחר עלייה של 2.8% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 50.25 דולר לחבית, הסגירה הגבוהה ביותר מאז הרביעי במארס, לאחר עלייה של 2.8%.

עוד בשוק הסחורות: החוזים על הזהב למסירה בפברואר נסגרו בניו יורק במחיר של 1,837.4 דולר לאונקייה, ירידה של 0.1%.

אירופה נסוגה לאחר החלטת הבנק המרכזי; הליש"ט נחלשת

בורסות אירופה נסגרו בירידות, בהובלת מניות הבנקים, לאחר שהבנק המרכזי של אירופה (ECB) הכריז על הרחבת תוכנית התמריצים המוניטריים בחצי טריליון יורו (600 מיליארד דולר) לפחות - במסגרת חבילת תמריצים חדשה כדי לתמוך בעסקים, עובדים וממשלות במאבק נגד משבר הקורונה. הליש"ט נופלת בצל קיפאון בשיחות ברקזיט בין בריטניה לאיחוד האירופי.

בורסת פרנקפורט נסגרה בירידה של 0.3%; פריז הוסיפה 0.1%; לונדון טיפסה ב-0.5% על רקע היחלשות המטבע הבריטי; מדד המניות הכלל-אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.4%; הליש"ט נחלשת מול הדולר ב-0.9% לרמה של 1.328 דולר לליש"ט, ואילו היורו מתחזק בראשונה השבוע מול המטבע האמריקאי, ומטפס ב-0.3% לשער של 1.2115 דולר ליורו.

מחוקקים בריטים ואירופים התחייבו להגיע להחלטה לגבי הסכם סחר פוסט ברקזיט עד יום ראשון, לאחר שפגישה בת שלוש שעות בין ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, לנשיאת נציבות האירופית, אורסולה פון דר ליידן, הסתיימה אמש ללא תוצאות. מנהיגי האיחוד נפגשים היום בבריסל לפגישה בת יומיים של מועצת האיחוד האירופי.

תביעות האבטלה בארה"ב בשיא של 3 חודשים; האינפלציה מהירה מהצפוי

מספר תביעות האבטלה החדשות בארה"ב זינק בשבוע שעבר לשיא של כמעט שלושה חודשים, ככל הנראה בשל עלייה בהיקף הפיטורים על רקע גידול במספר הנדבקים בקורונה ולאחר חג ההודיה. תביעות האבטלה הראשונות זינקו ב-137 אלף ל-853 אלף תביעות בשבוע שהסתיים ב-5 בדצמבר, דיווחה היום (ה') לשכת הסטטיסטיקה של משרד העבודה האמריקאי.

אנליסטים צפו כי התביעות יסתכמו ב-720 אלף. 427,609 תביעות נוספות הוגשו דרך תוכנית ההטבות הפדרליות הזמנית שתסתיים בסוף השנה. התביעות המתמשכות עלו אף הן, ב-230 אלף לרמה של 5.76 מיליון תביעות, בשבוע שהסתיים ב-28 בנובמבר.

משרד העבודה האמריקאי דיווח בנפרד על עלייה חדה מהצפוי במדד המחירים לצרכן בארה"ב בנובמבר, על רקע עלייה במחירי שירותי התחבורה וההלבשה. המדד עלה ב-0.2% לעומת החודש הקודם, לאחר שבאוקטובר נותר ללא שינוי.

בהשוואה לנובמבר 2019, נרשמה עלייה של 1.2% במדד. מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה התנודתיים, עלה גם הוא ב-0.2% לעומת אוקטובר, וב-1.6% לעומת נובמבר שעבר. אנליסטים צפו עלייה מתונה יותר של 0.1% במדד.

אי יציבות במסחר באסיה; הונג קונג ירדה ב-0.4%

בורסות אסיה נסחרו הבוקר בעיקר בירידות על רקע חוסר התקדמות בשיחות הברקזיט ובגיבוש חבילת סיוע פיננסית נוספת בארה"ב.

טוקיו ירדה ב-0.21%. הונג קונג ירדה ב-0.4%.שנחאי ננעלה ללא שינוי. מומבאי ירדה ב-0.7%. סינגפור איבדה 0.5%.

החוזים העתידיים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק מתחזקים כעת ב-0.5% למחיר של 45.75 דולר לחבית. בגזרת המטבעות, הליש"ט נחלשת ב-0.3% מול הדולר, בעוד היורו והין היפני מתחזקים ב-0.1%.

הכלכלה הבריטית צמחה ב-0.4% בלבד באוקטובר

הכלכלה הבריטית צמחה ב-0.4% בלבד באוקטובר על רקע ההתאוששות האטית ממשבר הקורונה, כך עולה מנתוני הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה (ONS ).

בריטניה התאוששה מהאטת השיא שנרשמה מוקדם יותר השנה שנגרמה בשל הסגר הראשון. אך התפוקה צפויה להתכווץ שוב בנובמבר עקב סגירת העסקים בסגר השני.

על פי ONS, היו כמה תחומים שבהם נרשמה תמיחה באוקטובר, אך הכלכלה הבריטית בסל הכל "עדיין קטנה ב- 8% מהשיא שנרשם לפני המגפה".

"התפוקה בשירותים הציבוריים גדלה בעוד ייצור מכוניות ממשיך להתאושש כמו גם מגזר הקמעונות" נמסר מהלשכה. "עם זאת, מגבלות חדשות בשל הקורונה שוב פגעו בצמיחה במגזר השירותים, ומשום כך הצמיחה הכלכלית היתה מתונה".

נאסד"ק נפל ב-2%; טסלה נחתכה ב-40 מיליארד ד'

בורסות וול סטריט נסוגו משיא על רקע דעיכת התקוות לאישור חבילת סיוע כלכלית נוספת בארה"ב לפני סוף 2020, וזינוק במספר הנדבקים בקורונה. מניות ההיי-טק הובילו את הירידות. האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגו זו הפעם הראשונה השבוע.

מדד נאסד"ק, שנסגר אתמול (ג') בשיא זו הפעם ה-50 ב-2020, נסוג ב-1.9%; מדד דאו ג'ונס, שטיפס בחמישה משישה ימי המסחר האחרונים, ירד ב-0.4%; מדד S&P 500, שנסגר ביום שלישי בשיא זו הפעם ה-30 השנה, איבד 0.8%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים עלתה ב-0.02% לרמה של 0.94%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.1%.

מניית פייסבוק נסוגה ב-1.9% לאחר שרשויות ההגבלים העסקיים וקבוצה של מדינות בארה"ב הגישו תביעה נגד ענקית הרשתות החברתיות בגין ניצול לרעה את כוחה המונופוליסטי בשוק כדי לחסל מתחרות.

מניית טסלה צנחה ב-7%, לאחר שאתמול שנסגרה בשיא והשלימה זינוק של 677% מתחילת השנה. בעקבות נפילת המניה היום נחתך השווי שוק של יצרנית המכוניות החשמליות של אילון מאסק ב-43 מיליארד דולר.

מניית דורדאש (DoorDash) נסקה ב-83% ביום המסחר הראשון שלה בבורסת ניו יורק, תחת הסימול DASH, לאחר שחברת משלוחי המזון הגדולה בארה"ב ביצעה הנפקה ראשונה לציבור (IPO) ששיקפה לה שווי שוק של כ-32.4 מיליארד דולר. ה-IPO של דורדאש מצטרפת למבול הנפקות ראשונות בארה"ב ב-2020, שצפויה להיות השנה הטובה ביותר של שוק ה-IPO בארה"ב מאז שיאה של בועת הדוט.קום לפני יותר משני עשורים.

מניית פייר-איי (FireEye) נפלה ב-13% במסחר בוול סטריט, לאחר שספקית שירותי אבטחת המידע האמריקאית הודיעה כי נפלה קורבן למתקפת סייבר מתוחכמת וחסרת תקדים וכי האקרים הצליחו לפרוץ למערכות שלה.

אירופה נסגרה בעליות; הליש"ט מתחזקת על רקע שיחות ברקזיט

בורסות אירופה נסגרו בעליות על רקע תקוות להתקדמות בשיחות ברקזיט בין האיחוד האירופי לבריטניה. בורסת לונדון טיפסה ב-0.1%; פרנקפורט עלתה ב-0.5%; פריז נסוגה ב-0.3% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי הוסיף 0.3%.

הליש"ט מתחזקת ב-0.2% מול הדולר לרמה של 1.339 דולר לליש"ט, על רקע אופטימיות בקרב המשקיעים לעתיד הברקזיט. ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, ייפגש הערב עם נשיאת הנציבות האירופי לדון בעתיד הברקזיט. היורו נחלש ב-0.2% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.2083 דולר ליורו.

היצוא מגרמניה באוקטובר עלה ב-0.8% לעומת ספטמבר. תחזיות הכלכלנים היו לעלייה של 1.4% ביצוא באוקטובר. היבוא עלה ב-0.8%.

אסיה ננעלה בעליות; טוקיו התחזקה ב-1.3%

המסחר באסיה ננעל בעליות ברוןב הבורסות בעקבות העליות אמש בוול סטריט. טוקיו החתזקה ב-1.3%; הונג קונג הוסיפה 0.7%; שנחאי ירדה ב-1.1%; סיאול זינקה ב-2% וסידני הוסיפה 0.6%.

מדד המחירים בסין ירד ב-0.5% בקצב שנתי, בראשונה מאז 2009, על רקע הירידה במחירי המזון. תחזיות הכלכלנים היו כי המדד יישאר ללא שינוי. אחד הגורמים העיקריים לירידית המדד היה הירידה החדה במחיר בשר חזיר - שירד בנובמבר ב-12.5%, בהמשך לירידה של 2.8% באוקטובר. מגפת שפעת החזירים תקפה בשנה שעברה את העדרים בסין וגרמה למחסור בבשר.

הדולר מתחזק מעט מול המטבעות המובילים. הין נסחר ללא שינוי ניכר ברמה של 104.12 ין לדולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-0.94%. הנפט נסחר בעליות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.2% ל-45.7 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.1% ל-48.9 דולר לחבית.

מניית סופטבנק עולה ב-5.6% בעקבות דיונים על הפיכתה לחברה פרטית

מניית סופטבנק עולה ב-5.6% בבורסת טוקיו, בעקבות דיווחים על דיונים להפיכת החברה לפרטית. ענקית ההשקעות בטכנולוגיה, שייסד מסיושי סן, שוקלת להימחק בהדרגה מהמסחר על ידי רכישה חוזרת של מניותיה.

גורמים שמכירים את הנושא ציינו בשיחה עם בלומברג כי "לסן יהיו יד מספיק אחזקות כדי לדחוק אחוצה את השאר המשקיעים". התהליך יימשך כנראה יותר משנה וסופטבנק תצטרך למכור נכסים כדי לממן את הרכישה החוזרת של המניות.

במסגרת החוק היפני, סן יכול לכפות על בעלי מניות אחרים למכור את מניותיהם ברגע שאחזקותיו מגיעות ל-66% מכלל האחזקות בחברה. נכון לעכשיו, סן שולט ב-27% מסופטבנק.

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות שערים: דאו ג'ונס עלה ב-0.4%; S&P 500 הוסיף 0.3% וחצה שיא של 3,700 נקודות; נאסד"ק עלה ב-0.5%.

למרות האופטימיות הגלובלית לגבי החיסונים - התחלת מבצע החיסונים בבריטניה וההודעה של ה-FDA כי החיסון של פייזר אפקטיבי החל מהזריקה הראשונה - בעיות פוליטיות העיבו במהלך היום על השווקים סביב העולם.

בארה"ב לא ברור מתי תהיה הסכמה בין המפלגות הגדולות שתאפשר העברה של חבילת סיוע נוספת לכלכלה; באירופה תוהים אם בריטניה והאיחוד יגיעו להסכם על הברקזיט לפני תום השנה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק שנסחר בניו יורק יורדים ב-0.5%, בעקבות חשש כי הביקוש לא יתאושש בקרוב.

מניית טסלה ירדה בתחילת המסחר בכ-2%, לאחר שהחברה הנפיקה מניות נוספות, אבל הירידות נמחקו בהמשך המסחר ובסופו המניה עלתה ביותר מ-1.5%. שווי השוק שלה עומד כעת 616 מיליארד דולר.

וול סטריט תיפתח בירידות

המסחר בוול סטריט ייפתח בירידות שערים על רקע העלייה בתחלואה בקורונה בארה"ב והעיכוב באישור חבילת תמריצים נוספת לכלכלת ארה"ב. החוזים העתידיים על דאו ג'ונס יורדים ב-0.4%; החוזים על S&P 500 יורדים ב-0.5%; החוזים על נאסד"ק יורדים ב-0.3%.

מדד הדולר של ICE עולה ב-0.1% והתשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב עולה ל-0.93%. מחיר הזהב עולה ב-0.1% ל-1,868 דולר לאונקיה. מחיר הנפט הגולמי יורד ב-0.3% ל-45.6 דולר לחבית.

מספר המאושפזים מקורונה בארה"ב עלה לשיא של 102 אלף בני אדם. אתמול דווח בארה"ב על 192 אלף מקרים חדשים באותו היום.

מניית טסלה יורדת ב-1% במסחר המוקדם לאחר שהחברה הודיעה כי תמכור מניות ב-5 מיליארד דולר. שווי השוק של טסלה עלה אתמול מעל ל-600 מיליארד דולר. מניית החברה עלתה ב-667% מתחילת השנה.

ירידות קלות באירופה; הליש"ט נחלשת ב-0.3%

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בירידות. לונדון יורדת ב-0.4%; פריז נחלשת ב-0.7%; פרנקפורט יורדת ב-0.3% ומדד סטוקס 60 הכלל אירופי מאבד 0.4%.

היורו עולה ב-0.05% ל-1.2116 דולרים. הליש"ט ממשיכה להיחלש על רקע חשש לקריסת השיחות על הסכם סחר בין בריטניה לאיחוד האירופי לאחר הברקזיט. בוריס ג'ונסון יטוס לבריסל בימים הקרובים כדי לשוחח עם אורסולה ואן דר ליין, נשיאות הנציבות האירופית. הליש"ט יורדת ב-0.4% ל-1.3322 דולרים.

ירידות קלות באסיה

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות על רקע העלייה במספר הנדבקים בקורונה בעולם, ובייחוד בארה"ב. טוקיו ירדה ב-0.3%; הונג קונג נחלשה ב-0.7%; שנחאי ירדה ב-0.2%; סיאול איבדה 1.6% וסידני עלתה ב-0.2%.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין נסחר ללא שינוי ניכר ברמה של 104.06 ין לדולר.

ראש ממשלת יפן יושיהידה סוגה חשף חבילת תמריצים בשווי 380 מיליארד דולר שתסייע לכלכלת יפן להתאושש מנזקי מגפת הקורונה.

הנפט נסחר בירידות סביב 45 דולר לחבית. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.5% ל-45.5 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.5% ל-48.6 דולר לחבית.

נאסד"ק שבר שיאים; שווי טסלה פרץ בראשונה מעל 600 מיליארד ד'

בורסות וול סטריט נסוגו משיא, ופתחו את שבוע המסחר בירידות - למעט נאסד"ק. זאת, לאחר שהמתיחות ביחסי ארה"ב-סין וחששות מקריסת המשא ומתן בין בריטניה לאיחוד האירופי על הסכם סחר, האפילו בהשפעתם על ציפיות לפרסום פרטים נוספים על חבילת הסיוע הכלכלי המתגבשת בארה"ב. הדולר מתאושש משפל של 32 חודשים, ותשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות רשמה את הנפילה החדה מזה שלושה שבועות.

מדד נאסד"ק טיפס ב-0.5% ונסגר בשיא זו הפעם ה-49 השנה. מנגד, מדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500 ירדו ב-0.5% וב-0.2% בהתאמה, ונסוגו מהשיאים שבהם נסגרו ביום שישי. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.04% לרמה של 0.93%, הנפילה היומית החדה ביותר מאז ה-12 בנובמבר.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.2% לאחר שנפל ביום שישי לרמתו הנמוכה ביותר מאז אפריל 2018, והשלים את השבוע הגרוע ביותר מזה חמישה שבועות.

על פי סוכנות הידיעות רויטרס, ארה"ב נערכת להטיל סנקציות על לפחות תריסר בכירי ממשל סינים בגין חלקם לכאורה בפסילת מחוקקים מהאופוזציה שנבחרו באופן דמוקרטי בהונג קונג. בתגובה, הביעה סין התנגדות נרחצת למעורבות של ארה"ב בענייניה הפנימיים.

בתוך כך, גוברים הציפיות לאישור סיוע כלכלי ממשלתי נוסף בארה"ב עקב הקורונה. על פי דיווח של פוקס ניוז, מחוקקים רפובליקאים והנשיא דונלד טראמפ יתמכו בהצעה לחבילת תמריצים בהיקף של 908 מיליארד דולר.

מניית טסלה זינקה ב-7.1% ונסגרה בשיא, תוך הקפצת שווי השוק של יצרנית המכוניות החשמליות של אילון מאסק מעל רף 600 מיליארד דולר בפעם הראשונה בתולדותיה. מתחילת השנה נסקה מניית טסלה ב-667%.

מניית איסטמן-קודאק המריאה ב-60% לאחר שהעיתון וול סטריט ג'ורנל דיווח כי חקירה של הרגולטרים בארה"ב לא מצאה שום דופי בהלוואה הממשלתית שקיבלה החברה בסך 765 מיליון דולר, כדי להיהפך ליצרנית רכיבים לתרופות.

מניית אינטל נפלה ב-3.4% על רקע דיווח לפיו אפל מתכננת לייצר סדרה חדשה של מעבדי מאק שיעקפו בביצועיהם את המעבדים של אינטל.

מניית ננו דיימנשן צנחה ביותר מ-10% בניו יורק, לאחר שיצרנית מדפסות התלת ממד הישראלית הודיעה על הנפקה של 30 מיליון מניות במחיר של 6 דולר למניה. מניית ננו דיימנשן ננעלה אמש בוול בטריט במחיר של 7.44 דולרים.

הנפט נסוג משיא של 9 חודשים בצל חששות הקורונה

מחיר הנפט נסוג משיא של תשעה חודשים לאחר שזינוק במספר הנדבקים בקורונה ברחבי העולם הגביר את החששות מפני פגיעה בביקוש לאנרגיה.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בינואר נסגרו במחיר של 45.76 דולר לחבית, ירידה של 1.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 48.79 דולר לחבית, ירידה של 0.9%.

מחירי הנפט משני צדי האוקיינוס האטלנטי טיפסו בשלושה ימי המסחר הקודמים, והשלימה ביום שישי עלייה שבועית חמישית ברציפות.

צפי לתמריצים בארה"ב הקפיץ את הזהב ב-1.4%

מחיר הזהב טיפס היום לאחר שתקוות לאישור חבילת תמריצים כלכליים נוספת בארה"ב, הגבירו את הביקוש למתכת היקרה בשל חששות מעלייה נוספת בחוב הממשלתי.

החוזים על הזהב למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 1,866 דולר לאונקייה, עלייה של 1.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. מחיר הזהב טיפס בשבוע שעבר ב-2.9% - שבוע חיובי ראשון מזה ארבעה שבועות.

הליש"ט ביום הגרוע זה 3 חודשים מחשש לקריסת שיחות ברקזיט

בורסות אירופה נסגרו בירידות על רקע החשש כי בריטניה והאיחוד האירופי לא יצליחו להגיע להסכם סחר לאחר השלמת ברקזיט. בורסת פרנקפורט נסוגה ב-0.2%; פריז ירדה ב-0.6%; ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי איבד 0.3%. בורסת לונדון טיפסה ב-0.1% על רקע היחלשות הליש"ט.

הליש"ט נחלשת מול הדולר ב-0.6% לרמה של 1.3354 דולר לליש"ט, לאחר שמוקדם יותר כבר צנחה ב-1.3% - הנפילה היומית החדה ביותר מזה שלושה חודשים - לאחר ששיחות שהתקיימו בסוף השבוע בין ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, לנשיאת הנציבות האירופית, אורסולה ואן דר ליין, הסתיימו ללא תוצאות וללא התקדמות במשא ומתן על הסכם סחר עתידי לאחר ברקזיט. היורו מתחזק ב-0.2% מול הדולר לשער של 1.2139 דולר ליורו.

אסיה ננעלה בירידות; הונג קונג איבדה 1.2%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות בעקבות הדיווח כי ארה"ב תטיל סנקציות על גורמי ממשל בסין. טוקיו ירדה ב-0.7%; הונג קונג נחלשה ב-1.2%; שנחאי ירדה ב-0.8%; סיאול עלתה ב-0.1%; סידני עלה ב-0.6%.

הין יורד ב-0.1% ל-104.2 ין לדולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדת ל-0.94%.

ארה"ב עומדת להטיל סנקציות על בכירי ממשל נוספים בהונג קונג, בעקבות חקיקה סינית אנטי-דמוקרטית במחוז האוטונומי, כך אמרו גורמים שמכירים את הנושא. שר החוץ של ארה"ב, מייק פומפאו, צפוי לחשוף היום (ב') רשימה של כ-14 בכירי ממשל עליהם יוטלו הסקנציות. בחודש שעבר חוקקה סין חוק כי ניתן לפסול מועמדים לרשות המחוקקת בהונג קונג אם אינם נאמנים מספיק לשלטון.

הנפט נסחר בירידות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.7% ל-45.9 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.6% ל-48.9 דולר לחבית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר