אילון מאסק עשיר יותר מוורן באפט - אז למה כל כך הרבה מהמרים נגדו?

מניית טסלה השלימה זינוק של 233% מתחילת השנה והונו של מאסק הגיע ל-70.5 מיליארד דולר - יותר מוורן באפט וסרגיי ברין ■ אבל גם ההימורים נגד החברה עולים והבעיות שלה מצטברות - בעוד מאסק מגחך על מי שמנסה להספיד את טסלה

ישראל פישר
ישראל פישר
אילון מאסק. העריך כי ההשקעה הנדרשת במיזם היא בין 20 מיליארד דולר ל-30 מיליארד דולר
אילון מאסק. העריך כי ההשקעה הנדרשת במיזם היא בין 20 מיליארד דולר ל-30 מיליארד דולרצילום: JOE SKIPPER/רויטרס
ישראל פישר
ישראל פישר

מניית טסלה זינקה אתמול (ו') בכמעט 11% והגיעה לשווי שוק של 286.3 מיליארד דולר. מתחילת 2020, בעוד יצרניות הרכב נאנקות תחת מצוקת הקורונה, טסלה זינקה ב-233%. לשם השוואה, מניית פורד ירדה בתקופה המקבילה ביותר מ-34%, בדומה לג'נרל מוטורס. פולקסווגן איבדה בפרנקפורט 15% מתחילת השנה, וירידה דומה רשמה טויוטה בטוקיו ששווי השוק שלה מגיע לכ-200 מיליארד דולר.

רק מניית יצרנית המשאיות החשמליות ניקולה, שהונפקה ב-3 ביוני, יכולה להתחרות בביצועי מניית טסלה במגזר הרכב. מהנפקת החברה, זינקה מניית ניקולה ב-425% והגיעה לשווי שוק של 20.5 מיליארד דולר - כמעט מיליארד דולר יותר משווי השוק של יצרנית מכוניות מבוססת כמו פיאט-קרייזלר, שמכרה בשנה שעברה כ-5 מיליון מכוניות בכל העולם.

טרוור מילטון (מימין), יו"ר ניקולה ומארק ראסל, מנכ"ל ניקולהצילום: Cheryl Evans/The Republic via Imagn Content Services, LLC

1. אילון מאסק וטסלה במגרש של הגדולים

טסלה כבר לא משחקת במגרש של יצרניות הרכב בעולם. שווי השוק שלה מציב אותה מעל למוסדות הפיננסיים וחברות הטכנולוגיה הגדולים בעולם. מתחילת החודש ועד אתמול עקף שווי השוק של טסלה את זה של וולט דיסני, בנק אוף אמריקה, אינטל, נטפליקס ועוד.

אילון מאסק, מנכ"ל החברה, שמחזיק ב-18.5% ממניותיה, היה מהמרוויחים הגדולים על הנייר בזינוק במניית טסלה. לפי מדד המיליארדרים של בלומברג, הונו של מאסק מגיע ל-70.5 מיליארד דולר - זינוק של 43 מיליארד דולר מתחילת השנה - והוא האיש השביעי בעושרו בעולם. בדרך, הוא עקף את סרגיי ברין, ממייסדי גוגל, את הטייקון ההודי מוקש אמבני, ואת המשקיע הידוע וורן באפט, שהפסיד על הנייר יותר מ-20 מיליארד דולר מתחילת השנה.

במקום הראשון ניצב בביטחון ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון, עם הון של 189 מיליארד דולר - עלייה של 74.5 מיליארד דולר מתחילת השנה. במקום השני נמצא ביל גייטס עם הון של 116 מיליארד דולר, ובמקום השלישי מארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק, עם הון של 93 מיליארד דולר.

מכונית חשמלית של טסלהצילום: Justin Pritchard/אי־פי

2. למה המניה מזנקת?

מניית טסלה ממשיכה לטפס בעוד יצרניות רכב אחרות יורדות כי היא מצליחה להפתיע בכל פעם מחדש את המשקיעים. החברה עדיין מפסידה. בשנה שעברה היא הפסידה 862 מיליון דולר, וב-2018 היא הפסידה מיליארד דולר. אבל לא רק שהחברה מצמצמת הפסדים, היא הצליחה לרשום רבעון רווחי שלישי ברציפות ברבעון הראשון של השנה, ובכל פעם מחדש היא מכה את תחזיות האנליסטים ומדווחת על מכירות טובות מהמצופה.

הלקוחות של טסלה לא נבהלו ממשבר הקורונה כפי שקרה בקרב לקוחות של חברות אחרות, וגם שיטת השיווק הישירה שלה סייעה לחברה לצלוח את סגירת אולמות התצוגה במקומות רבים. לדוגמה, טסלה מודל 3, הגיעה למקום התשיעי בטבלת מסירות הרכב בבריטניה ביוני, והיתה המכונית החשמלית הנמכרת ביותר בממלכה. במאי ובאפריל מודל 3 היתה המכונית הנמכרת ביותר בבריטניה בכלל - מעל רבי מכר במדינה כמו פורד פוקוס ופיאסטה. גם בסין, שוק הרכב הגדול בעולם ובירת המכוניות החשמליות, מצליחה טסלה לרשום ביצועים טובים - למרות המתיחות מול ארה"ב.

ההצלחה השיווקית היא סיבה אחת לעלייה במניית החברה, אבל טסלה מצליחה בכל פעם להפתיע טכנולוגית ולהביס גם יצרניות רכב מבוססות בהרבה שמתקשות לייצר מכוניות חשמליות בעלות טווח נסיעה, סקס אפיל ויכולות טכנולוגיות כמו טסלה. בשנתיים האחרונות נכנסו לשוק דגמים חשמליים יוקרתיים ועממיים שהיו אמורים לנגוס במכירות של טסלה מבית אאודי, יגואר, מרצדס, ניסאן ועוד - אבל אף אחת מהן לא מעוררת באזז כמו טסלה.

ביום חמישי פירסם מאסק סרטון שבו אמר שהחברה "קרובה מאוד" לשלב 5 של מכונית אוטונומית - כלומר, מכונית אוטונומית מלאה שלא זקוקה כלל לנהג. עד כה, התקשו יצרניות הרכב וחברות הטכנולוגיה לפתח מכוניות אוטונומיות מלאות, אף שהצהירו כי מכוניות שכאלה ייוצרו כבר ב-2020, אך מומחים בתחום טוענים שמכוניות אוטונומיות מלאות יגיעו רק בעוד יותר מעשור.

מנכ"ל פורד, ג'ים האקט, הצהיר בסוף 2019 כי החברה, שמשתפת פעולה עם פולקסווגן בתחום המכוניות החשמליות והאוטונומיות, תגיע לשלב 5 בעוד כמה שנים. "הגזמנו בהערכות הקודמות על הגעתן של מכוניות אוטונומיות. היישומים שלהן יהיו צרים במה שאנחנו מכנים 'גדר-גאוגרפית' (אזור פעולה מוגבל), מאחר שהבעיה כה מורכבת".

למאסק יש תחזיות אחרות. "אני עדיין בטוח שנגיע לתפקוד בסיסי של מכוניות אוטונומיות ברמה 5 כבר השנה", אמר מאסק בסרטון והוביל לזינוק במניה.

מפעל טסלה בקליפורניהצילום: AP

3. אז למה מהמרים נגד החברה?

ב-22 ביולי צפויה טסלה לדווח על תוצאותיה לרבעון השני של השנה - ואז תעמוד החברה למבחן נוסף של המשקיעים שהובילו לזינוק במניית החברה. בינתיים, נרשם זינוק בהימורים נגד מניית טסלה. ביום חמישי דווח בבלומברג כי הימורי השורט נגד החברה מתקרבים לרף של 20 מיליארד דולר. כלומר, עוד ועוד משקיעים מהמרים כי מניית החברה תרד בקרוב.

מאסק עצמו צחק השבוע על סוחרי השורט והעמיד למכירה "זוג של מכנסוני סאטן בהוצאה מוגבלת ב-69.420 דולר". הסכום ככל הנראה מתייחס ל-420 דולר - מחיר המניה שבו נקב מאסק כשצייץ ב-2018 שבכוונתו להפוך את החברה לפרטית והסיר את המניה מהסחר. רשות ניירות ערך של ארה"ב תבעה את מאסק בעקבות הציוץ.

אבל סוחרי השוק מסתכלים על הבעיות הרבות של טסלה. קודם כל, אף שמכירות טסלה עולות בהדרגה, היא מכרה ב-2019 רק כ-367 אלף מכוניות - נתון נמוך בהרבה מהמתחרות שלה, בתחום שבו לגודל יש יתרון משמעותי בהורדת עלויות הייצור. לדוגמה, רכיב שמותקן בפולקסווגן גולף, מורכב גם בשלל מכוניות של הקבוצה - מסקודה וסיאט ואפילו אאודי ופורשה - וכך עולה כושר המיקוח של היצרניות הגדולות מול ספקיות משנה והן יכולות להוריד את מחירי הרכיבים, שלא לדבר על פיתוח פלטפורמות משותף וייעול הייצור והשיווק.

בנוסף, מכוניות טסלה מדורגות באופן מסורתי במקומות נמוכים מאוד בסקרי אמינות ואיכות. טסלה הגיעה למקום האחרון בסקר האמינות למכוניות חדשות של ג'יי.די פאואר בארה"ב שפורסם בסוף יוני. בעלי מכוניות טסלה סבלו מ-250 בעיות לכל 100 כלי רכב בפעם הראשונה שבה הופיעה החברה בסקר, אף שרף המכירות שלה לא מספיק כד שתיכנס באופן רשמי לסקר.

לשם השוואה, בעלי לנד רובר, שדורגה מקום אחד מעליה, סבלו מ-228 בעיות לכל 100 מכוניות חדשות. אל המקום הראשון הגיעו דודג' וקיה עם 136 בעיות לכל 100 מכוניות חדשות. הדירוג הבעייתי של טסלה והפרסומים ברשתות החברתיות על שלל הבעיות במכוניות של החברה, עשויים לפגוע במאמצי השיווק שלה ולהוביל למיאוס בקרב לקוחות. ואולם עד כה זוכה טסלה לציונים גבוהים בדירוג שביעות הרצון של הלקוחות על אף בעיות האמינות.

ובינתיים, יצרניות הרכב המתחרות מצליחות להדביק את הפער מטסלה. שלל מכוניות עממיות ששיווקן החל בחודשים האחרונים צפויות להביא לשוק לקוחות ששקלו לרכוש טסלה, אך מוכנים להתפשר על מכוניות זולות יותר. פז'ו-סיטרואן, פולקסווגן, פורד ועוד ישיקו בקרוב מאוד מכוניות חשמליות חדשות שמתחרות בטסלה גם בטווח הנסיעה וגם בכוח המשיכה של הדגמים החדשים.

בנוסף, טסלה צפויה להתמודד עם בעיות מצד רגולטורים. גרמניה הודיעה כי תחקור את אופן השיווק של תוכנית "הטייס האוטומטי" במכוניות טסלה בטענה כי הן גורמות לנהגים לנהוג בחוסר אחריות מכיוון שהם מסתמכים יותר מדי על מערכות המכונית. גרמניה גם תחקור את פרישת רשת הטעינה של החברה בטענה שהיא מפרה את חוקי ההגבלים העסקיים - רק בעלי טסלה יכולים להטעין את המכוניות שלהם ברשת של החברה.

ומעל לכל עולה הבעייתיות בהתנהלות מאסק. ההצהרה שלו על מכוניות אוטונומיות מלאות כבר השנה היא דוגמה טובה לכך. בעוד מאסק מצהיר כי כבר השנה תגיע החברה לשלב 5 - בפועל היא רק בשלב 3.

כתבות מומלצות

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"

ג'ף בזוס, מייסד ויו"ר אמזון והאיש השני בעושרו בעולם. שוויו צלל ב-82.7 מיליארד דולר

הבוננזה נגמרה: האומה העשירה בעולם מגלה פתאום שהיא ענייה יותר