הרווארד ו-MIT תובעות את ממשל טראמפ: אל תגרש סטודנטים זרים

ביום שני פירסם ממשל טראמפ הוראה שמחייבת סטודנטים זרים שלומדים באוניברסיטאות שמלמדות רק באופן מקוון בשל התפרצות הקורונה לעזוב מיד את ארה"ב

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טקס סיום של בוגרי הרווארד, ב-2014
טקס סיום של בוגרי הרווארד, ב-2014צילום: RICK FRIEDMAN / NYT
לוגו אי-פי
אי-פי

אוניברסיטת הרווארד והמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) הגישו היום תביעה לבית משפט פדרלי נגד הממשל האמריקאי. מוקדם יותר השבוע הודיעו בממשל כי סטודנטים זרים לא יורשו להישאר בארה"ב אם כל השיעורים יועברו בסמסטר הקרוב באופן מקוון.

בתביעה, שהוגשה לבית משפט פדרלי בבוסטון, מבקשות האוניברסיטאות למנוע מרשויות ההגירה הפדרליות לאכוף את ההחלטה. האוניברסיטאות טוענות שההחלטה מפרה את חוק ההליכים האדמיניסטרטיביים, בגלל שהרשויות לא הצליחו לספק בסיס סביר שמצדיק את המדיניות - ולציבור לא היתה הזדמנות להגיב להחלטה.

ממשל טראמפ טרם הגיב לבקשות תגובה בנושא.

המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT)צילום: בלומברג

רשות ההגירה והמכס האמריקאית (ICE) הודיעה ביום שני למוסדות ההשכלה הגבוהה כי סטודנטים בינלאומיים יאלצו לעזוב את ארה"ב או לעבור למוסד אקדמי אחר אם המוסד שבו הם לומדים יעבור בסתיו הקרוב למכונת של למידה מקוונת בלבד. בנוסף, לא יאושרו אשרות שהייה חדשות לסטודנטים במוסדות האלה, ובמוסדות אחרים שמציעים שילוב של לימודים מקוונים ולימודים פרונטליים, יאסר על סטודנטים מהעולם להירשם רק לקורסים מקוונים. לפי ההנחיות, סטודנטים לא יוחרגו גם אם התפרצות של מגפת הקורונה תיאלץ את מוסדות ההשכלה הגבוהה לעבור למתכונת מקוונת בלבד.

ההנחיות פורסמו באותו יום שבו הודיעה אוניברסיטת הרווארד כי כל השיעורים בה ייערכו בסתיו הקרוב במתכונת מקוונת. הרווארד אמרה כי ההוראה תמנע מ-5,000 סטודנטים בינלאומיים להישאר בארה"ב. נשיא הרווארד, לורנס בקאו, אמר כי ההנחיות שפורסמו ללא אזהרה מוקדמת הן "אכזריות ופזיזות".

"נראה שההנחיות תוכננו באופן ייעודי כדי להפעיל לחץ על קולג'ים ואוניברסיטאות לפתוח את כיתות הלימוד בקמפוסים ללימודים פרונטליים בסתיו הקרוב, ללא התחשבות בחששות בנוגע לבריאות ולביטחון הסטודנטים, המרצים ואחרים", אמר בקאו בהודעה שפורסמה ביום רביעי. "ההנחיות פורסמו בעוד ארה"ב רושמת שיאי הדבקות יומיים, ואחרי שדווחו יותר מ-300 אלף הדבקות חדשות מאז 1 ביולי".

ההנחיות עוררו תרעומת בקרב אוניברסיטאות בארה"ב שאומרות שלתלמידים בינלאומיים יש מקום חשוב בקהילות שלהן. מוסדות רבים להשכלה גבוהה תלויים בהכנסות שמתקבלות מסטודנטים מהעולם, שמשלמים בדרך כלל שכר לימוד גבוה יותר מסטודנטים אמריקאים.

ההחלטה מציבה דילמה בפני אלפי סטודנטים בינלאומיים שנשארו לבדם בארה"ב אחרי שהתפרצות הקורונה אילצה את האוניברסיטאות לעבור למתכונת מקוונת. לפי ההנחיות, סטודנטים שלומדים באוניברסיטאות שעברו למתכונת מקוונת "נדרשים לעזוב את המדינה או לנקוט בצעדים אחרים כמו מעבר למוסד שבו מתקיימות הרצאות פרונטליות".

עשרות מוסדות אמרו כי הם מתכוונים להציע מספר מצומצם של שיעורים בכיתות בסתיו הקרוב, אך הזהירו מפני הסכנה שבצעד הזה. אוניברסיטת דרום קליפורניה ביטלה בשבוע שעבר את תוכניתה לחזור למתכונת לימודים בקמפוס ואמרה כי הלימודים בסמסטר הבא ייערכו רק או לרוב באופן מקוון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"