דו"ח: משבר הקורונה ירדוף את כלכלת ארה"ב במשך עשור

לפי משרד התקציב של הקונגרס האמריקאי, משבר הקורונה יעלה לכלכלה האמריקאית 8 טריליון דולר עד 2030 ויגרע 3% מהתמ"ג שלה ■ הרפובליקאים חוששים להגדיל את סכום הסיוע בגלל הזינוק בחוב של ארה"ב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קבורה של נפטר מקורונה, בניו יורק
קבורה של נפטר מקורונה, בניו יורקצילום: AFP

משרד התקציב של הקונגרס האמריקאי (CBO) פירסם אתמול (שני) תחזיות שלפיהן למגפת הקורונה יהיו השפעות ארוכות טווח על הכלכלה האמריקאית שיורידו 3% מהתמ"ג בעשור הקרוב.

ללא התאמה לאינפלציה, אמר המשרד כי המגפה תעלה לכלכלה האמריקאית כמעט 16 טריליון דולר במשך עשר שנים. בהתאמה לאינפלציה, הסכום יגיע ל-7.9 טריליון דולר. ההערכות מתבססות על נתונים רשמיים ומשקפות תחזיות לירידה בהוצאות הצרכנים ובהשקעות עסקים בשנים הקרובות.

"סגירות עסקים וצעדי הריחוק צפויים לפגוע בהוצאות הצרכנים, בעוד הירידה שנרשמה באחרונה במחירי האנרגיה צפויה לפגוע באופן חמור בהשקעות האמריקאיות במגזר האנרגיה", נכתב בדו"ח. "צעדי החגיגה האחרונים יטפלו, לפי הערכות CBO, באופן חלקי בהידרדרות של התנאים הכלכליים".

הערכות המשרד נכתבו לבקשת הסנטורים צ'אק שומר וברני סנדרס, והם צפויים לעמוד בבסיס הדיונים בסנאט על חבילות תמריצים נוספות על רקע התנגדות הרפובליקנים למהלך והלחץ של הדמוקרטים להגדיל את ההוצאות.

ירידה משמעותית בתפוקת הכלכלה האמריקאית צפויה להירשם במגזרי האנרגיה והתחבורה שיצמחו בקצב אטי יחסית למגזרים אחרים בשל הירידה בנסועה ובטיסות.

צ'אק שומר וברני סנדרס. ביקשו את הבדיקהצילום: בלומברג

פיליפ ל. סוואגל, מנהל משרד התקציב, הזהיר מפני "רמות גבוהות באופן חריג של אי ודאות סביב ההערכות הכלכליות האלה" בגלל שעדיין לא ידוע כמה זמן תימשך המגפה, מתי יוסרו הנחיות הריחוק החברתי ואיך צעדי הממשל הפדרלי ישפיעו על הצמיחה.

"אם המדיניות הפדרלית בעתיד תהיה שונה מההנחות בבסיס התחזית הכלכלית של CBO – לדוגמה, אם יחוקקו חוקי סיוע נוספים בקשר למגפה – אזי שהתוצאות הכלכליות יהיו שונות מאלה שהוצגו כאן", כתב סוואגל במכתב לשומר ולסנדרס.

ביום רביעי ביקשו שני הסנטורים ממשרד התקציב של הקונגרס לבחון את ההשלכות הכלכליות של המגפה על הכלכלה בחודשים האחרונים על רקע הלחץ הדמוקרטי להפעיל סבב סיוע נוסף לנפגעים ממשבר הקורונה כדי לזרז את התאוששות הכלכלה.

בחודש שעבר אישר בית הנבחרים האמריקאי חבילת תמריצים של 3 טריליון דולר, אבל הרפובליקאים בסנאט דחו אותה בגלל המחיר הגבוה שלה וההיקף הנרחב שלה וטענו שהיא כוללת סיוע למשפחות ולעסקים שאינו קשור לנזקי המגפה.

חברי הסנאט החלו לדון בכמה אפשרויות שכוללים שינויים בחבילת התמריצים בסכום של 2.2 טריליון דולר שכבר אושרה, אך הרפובליקאים חוששים להגדיל את סכום הסיוע בגלל הזינוק בחוב של ארה"ב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש