דו"ח: משבר הקורונה ירדוף את כלכלת ארה"ב במשך עשור

לפי משרד התקציב של הקונגרס האמריקאי, משבר הקורונה יעלה לכלכלה האמריקאית 8 טריליון דולר עד 2030 ויגרע 3% מהתמ"ג שלה ■ הרפובליקאים חוששים להגדיל את סכום הסיוע בגלל הזינוק בחוב של ארה"ב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קבורה של נפטר מקורונה, בניו יורק
קבורה של נפטר מקורונה, בניו יורקצילום: AFP

משרד התקציב של הקונגרס האמריקאי (CBO) פירסם אתמול (שני) תחזיות שלפיהן למגפת הקורונה יהיו השפעות ארוכות טווח על הכלכלה האמריקאית שיורידו 3% מהתמ"ג בעשור הקרוב.

ללא התאמה לאינפלציה, אמר המשרד כי המגפה תעלה לכלכלה האמריקאית כמעט 16 טריליון דולר במשך עשר שנים. בהתאמה לאינפלציה, הסכום יגיע ל-7.9 טריליון דולר. ההערכות מתבססות על נתונים רשמיים ומשקפות תחזיות לירידה בהוצאות הצרכנים ובהשקעות עסקים בשנים הקרובות.

"סגירות עסקים וצעדי הריחוק צפויים לפגוע בהוצאות הצרכנים, בעוד הירידה שנרשמה באחרונה במחירי האנרגיה צפויה לפגוע באופן חמור בהשקעות האמריקאיות במגזר האנרגיה", נכתב בדו"ח. "צעדי החגיגה האחרונים יטפלו, לפי הערכות CBO, באופן חלקי בהידרדרות של התנאים הכלכליים".

הערכות המשרד נכתבו לבקשת הסנטורים צ'אק שומר וברני סנדרס, והם צפויים לעמוד בבסיס הדיונים בסנאט על חבילות תמריצים נוספות על רקע התנגדות הרפובליקנים למהלך והלחץ של הדמוקרטים להגדיל את ההוצאות.

ירידה משמעותית בתפוקת הכלכלה האמריקאית צפויה להירשם במגזרי האנרגיה והתחבורה שיצמחו בקצב אטי יחסית למגזרים אחרים בשל הירידה בנסועה ובטיסות.

צ'אק שומר וברני סנדרס. ביקשו את הבדיקהצילום: בלומברג

פיליפ ל. סוואגל, מנהל משרד התקציב, הזהיר מפני "רמות גבוהות באופן חריג של אי ודאות סביב ההערכות הכלכליות האלה" בגלל שעדיין לא ידוע כמה זמן תימשך המגפה, מתי יוסרו הנחיות הריחוק החברתי ואיך צעדי הממשל הפדרלי ישפיעו על הצמיחה.

"אם המדיניות הפדרלית בעתיד תהיה שונה מההנחות בבסיס התחזית הכלכלית של CBO – לדוגמה, אם יחוקקו חוקי סיוע נוספים בקשר למגפה – אזי שהתוצאות הכלכליות יהיו שונות מאלה שהוצגו כאן", כתב סוואגל במכתב לשומר ולסנדרס.

ביום רביעי ביקשו שני הסנטורים ממשרד התקציב של הקונגרס לבחון את ההשלכות הכלכליות של המגפה על הכלכלה בחודשים האחרונים על רקע הלחץ הדמוקרטי להפעיל סבב סיוע נוסף לנפגעים ממשבר הקורונה כדי לזרז את התאוששות הכלכלה.

בחודש שעבר אישר בית הנבחרים האמריקאי חבילת תמריצים של 3 טריליון דולר, אבל הרפובליקאים בסנאט דחו אותה בגלל המחיר הגבוה שלה וההיקף הנרחב שלה וטענו שהיא כוללת סיוע למשפחות ולעסקים שאינו קשור לנזקי המגפה.

חברי הסנאט החלו לדון בכמה אפשרויות שכוללים שינויים בחבילת התמריצים בסכום של 2.2 טריליון דולר שכבר אושרה, אך הרפובליקאים חוששים להגדיל את סכום הסיוע בגלל הזינוק בחוב של ארה"ב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?