מתיחות פנימית בגוגל: פיטרה עובד והשעתה שניים נוספים שהיו פעילים בנושא זכויות עובדים

גוגל טוענת כי העובדים שיתפו מסמכים חסויים שאינם קשורים לעבודתם ■ עובדים אחרים זעמו על המהלך של ההנהלה, וטענו כי היא מענישה אנשים שיוצאים נגדה

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עובדי גוגל מפגינים
עובדי גוגל מפגיניםצילום: Noah Berger/אי־פי
לוגו בלומברג
בלומברג

גוגל הודיעה כי פיטרה עובד בגין הדלפת שמות ופרטים של עובדי החברה לתקשורת והוציאה שני עובדים אחרים לחופשה כפויה בגין הפרת מדיניות החברה. המהלך מעיד על הסלמה במתיחות בין ההנהלה לעובדים המעורבים בפעילות הקשורה לזכויות עובדים.

דוברת גוגל מסרה כי החברה חוקרת את פעילות העובדים שהושעו. אחד מהם חיפש ושיתף מסמכים חסויים שאינם קשורים לעבודתו, בעוד השני עקב אחר לוח הזמנים של עובדים במשאבי אנוש, צוות התקשורת של גוגל והפלטפורמות הקהילתיות. המעקב גרם לעובדים במחלקות אלה להרגיש לא בטוחים, אמרה הדוברת.

השעיית העובדים היתה הנושא החם ביותר בענקית הטכנולוגיה בשבוע שעבר, כאשר עובדים אחרים זעמו על המהלך וטענו כי גוגל מענישה אנשים שיוצאים נגד ההנהלה - כך לדברי שלושה מעובדי בחברה.

בחודש האחרון עובדים האשימו את מנהלי גוגל בכך שהם מנסים לצנזר דיונים פנימיים בעניין זכויות עובדים ולמנוע פגישות בנושא. חלק מהמתיחות נובעת מהנחיות לעובדים שפירסמה החברה באוגוסט במטרה למנוע אי-יציבות במקום העבודה.

מטה גוגל בלונדוןצילום: Bloomberg

לדברי עובדים שמכירים את הנושא, אחד העובדים הושעה משום שניסה להגיע למסמכים בנוגע לנושא שנוי במחלוקת שעלה לאחרונה בחברה - כלי ששההנהלה התקינה על דפדפן כרום במחשבי העובדים. חלק מהעובדים טענו באוקטובר כי התוסף הזה משמש למעקב של ההנהלה אחר העובדים, כדי לבדוק אם הם מנסים לארגן מחאות.

חלק מהעובדים טוענים כי ההשעיה מסמלת את מותה של התרבות הארגונית בגוגל כחברה שפתוחה לכל הדעות. אחד העובדים אמר כי בעבר עובדים יכלו לראות כל מסמך פנימי של החברה בכל פרויקט - אך בשנים האחרונות, יותר פרויקטים הפכו לסגורים, והם נגישים רק לקבוצות קטנות של עובדים בגוגל.

בתחילת השנה, בעקבות שורה של הדלפות, החליטה הנהלת גוגל להגביל את הגישה למידע. היא מנעה מאלפי עובדי קבלן גישה למסמכי החברה. מנהלים בכירים בגוגל הזהירו עובדים שלא לשתף או לנסות להגיע למסמכים מסוימים.

ב-18 החודשים האחרונים גדלו המחלוקות בין ההנהלה לעובדים. העובדים מחו על הדרך שבה טיפלה ההנהלה בתלונות על הטרדות מיניות וכן נגד פרויקטים של גוגל, כגון הקמת מנוע חיפוש מצונזר עבור סין וחוזים עם משרד ההגנה האמריקאי. בתחילת החודש, יותר מאלף עובדים קראו להנהלת גוגל לבטל עסקות עם חברות גז ונפט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט