החברה האם של גוגל החמיצה את תחזית ההכנסות; המניה יורדת ב-5%

אלפבית רשמה רווח של 11.90 סנט למניה על הכנסות של 36.34 מיליארד דולר - לעומת תחזית ל-37.33 מיליארד דולר ■ ירידה נרשמה גם בהכנסות מפרסום

גוגל
גוגלצילום: Bloomberg

אלפבית, החברה האם של גוגל , רשמה רווח של 11.90 סנט למניה, עם הכנסות של 36.34 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2019.

בשורת הרווח, האנליסטים צפו כי אלפבית תדווח על רווח של 10.53 דולר למניה. תחזיות האנליסטים היתה להכנסות של 37.3 מיליארד דולר. מניית החברה, שעלתה ב-24% עד כה השנה, צונחת במסחר האלקטרוני ביותר מ-5%.

ההכנסות מפרסום היו נמוכות מהתחזית והסתכמו ב-30.72 מיליארד דולר, לעומת תחזית של 32.64 מיליארד דולר ו-32.6 מיליארד דולר ברבעון הרביעי של 2018.

התשלומים שגוגל משלמת לחברות כמו אפל כדי שמנוע החיפוש שלה יהיה ברירת המחדל שלהן (TAC) הסתכמו ב-6.86 מיליארד דולר, לעומת תחזית של 7.26 מיליארד דולר.

המחיר הממוצע של פרסומות של גוגל, הנמדד במונחי מחיר עבור הקלקה (cost per click),עלה ב-39% לעומת הרבעון הרביעי ב-2018. זאת ירידה חדה לעומת עליות של 66% ברבעון הרביעי ושל 62% ברבעון השלישי של 2018.

בסעיף "הכנסות אחרות של גוגל (Google other revenues)", הכולל תחומים כמו שירותי ענן, אפליקציות, חומרה, אנדרואיד, כרום וגוגל פליי, רשמה החברה עלייה של 25% ל-5.45 מיליארד דולר.

הכנסות החברה מפעילות Other Bets ("הימורים אחרים", באנגלית) - שמרביתה עדיין נמצאת בשלב של טרום הכנסות, ואשר כוללת את עסקיה של אלפבית מחוץ לגוגל, ובהם תחומים כמו ביוטכנולוגיה, מכוניות אוטונומיות, בינה מלאכותית, סיבים אופטיים, הון סיכון ופרויקטים ניסיוניים נוספים - עלו ל-170 מיליון דולר לעומת 150 מיליון דורל ברבעון המקביל בשנה שעברה.

אלפבית עומדת להרוויח מיליארדי דולרים גם מההשקעות שלה בשתי ההנפקות הטכנולוגיות הגדולות של השנה: אובר וליפט. היא מחזיקה בנתח של 5% בכל אחת מהחברות.

עלות הקנס

אלפבית עקפה את תחזיות האנליסטים לרווחים בכל רבעון ב-2018 – בממוצע ב-27% בכל 2018. ואולם, העלייה ברווחים לא נבעה מעלייה משמעותית בהכנסות מפרסום אלא מרווחים על הנייר מהשקעות שביצעה ענקית ההיי-טק. בנוסף, החברה התעלמה מהקנסות שגוגל צפויה לשלם לרשויות באירופה.

ב-2018 שונו חוקי החשבונאות בארה"ב כך שחברות צריכות לדווח על רווחים לא ממומשים בהשקעות שביצעו. גוגל דיווחה על הכנסות של 30.74 מיליארד דולר ב-2018, כשיותר מ-4 מיליארד דולר מתוכם נבעו מעלייה בשווי ההשקעות של החברה, שאותן היא אינה מפרטת. ואולם הרווחים האלה נמחקו לחלוטין עם הקנס בסך 5 מיליארד דולר שגוגל צריכה לשלם לנציבות האירופית בגין פגיעה בתחרותיות באנדרואיד. בדו"חותיה גוגל החליטה שלא לכלול את הכספים שהפרישה לטובת תשלום הקנסות של הנציבות האירופית.

אלפבית הודיעה כי תכלול את הקנס בדו"חות הרבעון הראשון של 2019. עם זאת, אלפבית גם הודיעה כי תשנה מעט את הצגת הרווחים מהשקעות ולא תכלול עמלות שהיא משלמת לאחראים על ההשקעות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"