ארה"ב פירסמה הנחיות שיגבילו מכירת סיגריות אלקטרוניות לבני נוער

לפי ההנחיות החדשות של FDA, תוגבל מכירה של מוצרי ניקוטין בטעמים, המיועדים לשימוש באידוי בסיגריות אלקטרוניות ■ סיגריות אלה נהפכו בשנים האחרונות למוצר נפוץ בקרב בני נוער

שבועות ספורים לפני שיעזוב את תפקיד יו"ר מינהל המזון והתרופות בארה"ב (FDA), סקוט גוטליב מחריף את המאבק שלו בסיגריות האלקטרוניות. המינהל פירסם היום שורה של הגבלות על מכירת סיגריות אלה על רקע הנתונים שמצביעים על עלייה משמעותית בשימוש בהן בקרב בני נוער וצעירים, ועל הנזקים הבריאותיים שהן גורמות.

הנהלים החדשים שפורסמו על ידי FDA יהיו זמינים להערות הציבור למשך 30 יום, ובהם נקבעו הגבלות על מכירת מוצרי ניקוטין בטעמים, שבהם נעשה שימוש בתהליך האידוי בסיגריות אלקטרוניות. ההנחיות החדשות הן המשך לאזהרות שפירסם המינהל בנובמבר, ולפיהן הוא צפוי להגביל מכירה של סיגריות אלקטרוניות.

חלק מהביקורת המרכזית על המוצרים גרסה שטעמים הפירות מושכים צעירים. אם יאושרו ההנחיות החדשות, יוסרו מהמדפים בארה"ב כל הטעמים שבהם משתמשים בסיגריות אלקטרוניות כמו ג'ול.

ניתן יהיה לרכוש נוצרי ניקוטין בטעמים לסיגריות אלקטרוניות רק באמצעות בדיקה של גיל המשתמש בחנויות מסוימות. ההחלטה של FDA עומדת בניגוד להחלטה קודמת שלו שלא לאכוף את תחום הסיגריות האלקטרוניות, אך בהחלטה זו המינהל אוכף רק מכירה של מוצרי ניקוטין בטעמים, ולא באופן כללי במכירת סיגריות אלקטרוניות.

מהנחיות נוספות של המינהל ניתן להבין שהמטרה המרכזית שלו בהנחיות החדשות היא למנוע מילדים ומבני נוער לרכוש את המוצרים האלה. חלק ממוצרי הניקוטין לעישון מעוצבים באופן המזכיר קופסאות מיץ או ממתקים, ואם יאושרו התקנות, ייאסר הדבר לחלוטין וייקבעו חוקים לעיצוב המוצרים. בנוסף, כל מוצרי הניקוטין בטעמים שאינם טבק, מנטה או מנטול, יצטרכו לקבל את אישור המינהל עד 8 באוגוסט 2021 – שנה לפני המועד האחרון לאישור.

ראש ה-FDA, סקוט גוטליבצילום: בלומברג

מינהל המזון והתרופות היה נתון ללחץ גובר לנקוט צעדים נגד סיגריות אלקטרוניות על רקע הזינוק בפופולריות שלהן בקרב צעירים בארה"ב בשנים האחרונות. אחת הסיגריות האלקטרוניות הפופולריות ביותר, שנקראת ג'ול, נהפכה לתופעה של ממש בתיכונים בארה"ב, שבהם הפכה ג'ול למילה נרדפת לעישון באידוי.

לפי נתונים של המרכז למניעת מחלות בארה"ב (CDC) והסקר הלאומי למניעת שימוש בבני נוער, מספר תלמידי התיכון שמשתמשים בסיגריה אלקטרונית זינק ב-78% בתוך שנה אחת. בקרב תלמידי חטיבת הביניים נרשם זינוק של 48% במספר המשתמשים בסיגריות אלקטרוניות. למעלה משלושה מיליון תלמידי תיכון, או יותר מ-20% מכל תלמידי התיכון בארה"ב, משתמשים במוצר, יחד עם 570 אלף תלמידי חטיבות ביניים, לפי הסקר.

יו"ר המינהל גוטליב הודיע בשבוע שעבר באופן מפתיע כי יסיים את תפקידו בחודש הבא. ההודעה הפתיעה רבים והעלתה שאלות בנוגע להתנהלות של המינהל סביב סוגיות בוערות כמו השימוש בסיגריות אלקטרוניות בקרב צעירים והניסיון להגדיל את התחרות בתחום תרופות המרשם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"