גוגל תפסיק לדרוש בוררות חובה מעובדים

בוררות חובה מבטיחה כי עימותים בעבודה ייפתרו מאחורי דלתיים סגורות הרחק מעיני הציבור ■ השינוי במדיניות החברה ייכנס לתוקף ב-21 במארס ויחול על העובדים הנוכחיים ועל עובדי גוגל בעתיד

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גוגל
גוגלצילום: Bloomberg
סוכנויות הידיעות

גוגל מפסיקה סופית לדרוש מהעובדים בוררות חובה. השינוי במדיניות החברה ייכנס לתוקף ב-21 במארס ויחול על העובדים הנוכחיים ועל עובדי גוגל בעתיד. גוגל לא תפתח מחדש הסכמי פשרה שכבר נחתמו, אך עובדים יוכלו לתבוע מחדש ולדון בתביעות ישנות.

כמו כן, גוגל תסיר את סעיף בוררות חובה מהחוזים שלה עם חברות קבלניות. עם זאת, היא לא תדרוש מחברות חיצוניות שמעסיקות קבלניות לעשות אותו הדבר.

המהלך הוא תגובה ישירה למחאת עובדי גוגל על נוהל בוררות חובה. בחודש שעבר העובדים פנו לטוויטר ולאינסטגרם כדי להעלות את המודעות הציבורית לנוהל בוררות חובה בענקית ההיי-טק. קבוצה של כ-35 עובדים בחברה החלה לפני כחודשיים לדרוש את הפסקת הנוהל וקראה לעובדי חברות היי-טק אחרות להצטרף למאבק.

בוררות חובה מבטיחה כי עימותים בעבודה ייפתרו מאחורי דלתיים סגורות הרחק מעיני הציבור וללא אפשרות לערער על החלטת הבורר. היא מונעת מהעובדים לתבוע את המעסיק, ונועדה במקור עבור סכסוכים מסחריים. היא גם נהפכה לשימושית במיוחד בשירותים שמוצעים לצרכנים: בתנאי השימוש של Airbnb יש סעיף כזה, וכך גם בחוזים של מפעילות סלולר. אבל סעיפים כאלה מופיעים גם יותר ויותר בחוזי העסקה בארה"ב.

בעקבות מחאת העובדים בנובמבר, אז 20 אלף עובדי החברה נטשו את המשרדים, גוגל הפסיקה את נוהלי בוררות החובה בתביעות הטרדה מינית ותקיפה מינית, והגבירה את השקיפות של החקירות הפנימיות של מקרים אלה. Airbnb, איביי ופייסבוק הלכו בעקבותיה.

ואולם, רוב החברות בתעשיית ההיי-טק עדיין לא הפסיקו את נוהל בוררות החובה. גוגל מסרה כי מאז הפסקת בוררות חובה במקרי הטרדה מינית, היא בחנה את הנושא לעומק ולבסוף החליטה להפסיק לחלוטין את ההליך.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"