וול סטריט נסגרה בעליות; שווי טסלה נחתך ב-8 מיליארד דולר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדכונים

וול סטריט בפתיחת השנה הטובה מאז 1987

בורסות וול סטריט השלימו את רצף העליות השבועי הארוך ביותר מאז הקיץ והמשיכו בפתיחת השנה הטובה ביותר מזה 32 שנים, על רקע דיווחים ביממה החולפת שהצביעו על התקדמות שיחות הסחר בין ארה"ב לסין. מניותיהן של חברות עם חשיפה גדולה יחסית לשוק הסיני, דוגמת קטרפילר ו דיר , הובילו את העליות היום.

מדד דאו ג'ונס נסגר בעלייה של 1.4% בדרכו לזינוק שבועי של 3%. מדד נאסד"ק טיפס היום ב-1% ועלה בסיכום שבועי ב-2.7%. מדד S&P 500 נסגר בעלייה של 1.3% בדרכו לזינוק שבועי של 2.9% - שבוע חיובי רביעי ברציפות, ורצף העליות השבועי הארוך ביותר מאז אוגוסט. מדד S&P 500 קפץ בכ-6.5% מתחילת השנה, העלייה החדה ביותר מאז 1987 ב-13 ימי המסחר הראשונים של השנה. שלושת המדדים נסגרו היום ברמתם הגבוהה ביותר זה למעלה מחודש.

עם סגירת המסחר היום יצאו הסוחרים לסוף שבוע ארוך מכיוון שלא יתקיים מסחר בוול סטריט ביום שני לרגל יום מרטין לותר קינג.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות זה היום החמישי ברציפות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים עלתה ב-0.03% לרמה של 2.78%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.3% ונמצא בדרכו לעלייה שבועית של 0.7%, שבוע חיובי ראשון מאז אמצע דצמבר.

מניית טסלה צנחה ב-13% בוול סטריט לאחר שיצרנית המכוניות החשמליות הודיעה על כוונתה לפטר כ-7% מכוח העבודה. בעקבות נפילת המניה היום נחתך שווי השוק של טסלה בכ-7.8 מיליארד דולר.

מניית נטפליקס נפלה ב-4% לאחר שענקית הסטרימינג דיווחה אמש על הכנסות רבעוניות שהיו נמוכות במעט מתחזיות האנליסטים.

הנפט סגר שבוע חיובי שלישי ברצף; קפץ ביותר מ-4%

מחיר הנפט קפץ ביותר מ-3% בדרכו לשבוע שלישי ברציפות של עליות, על רקע תקוות להתקדמות השיחות ליישוב סכסוך הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 53.8 דולר לחבית, עלייה של 3.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

החוזים השלימו בכך זינוק שבועי של יותר מ-4% בדרכם לשבוע שלישי ברציפות של עליות, על רקע דעיכת החששות מפני עוקף היצע בשוקי הנפט העולמיים.

תקוות להסכם סחר בין ארה"ב לסין הקפיצו את אירופה

בורסות אירופה נסגרו בעליות חדות על רקע תקוות להתקדמות השיחות ליישוב סכסוך הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם. מגזרי המכוניות וחומרי הגלם, אשר להם חשיפה גדולה לשוק הסיני, הובילו את העליות.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 2%; פרנקפורט קפצה ב-2.6%; פריז עלתה ב-1.7%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 קפץ ב-1.8% - יום רביעי ברציפות של עליות - ונסגר בשיא של שישה שבועות בדרכו לזינוק שבועי של 2.3%.

הליש"ט נחלשת ב-0.7% מול הדולר לשער של 1.2894 דולר לליש"ט; היורו נסוג ב-0.3% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.1363 דולר ליורו.

מגמה המסחר החיובית באה על רקע דיווחים ביממה החולפת שהצביעו על התקדמות שיחות הסחר בין וושינגטון לבייג'ין. סוכנות הידיעות בלומברג דיווחה היום כי סין הציעה להגדיל את היבוא השנתי מארה"ב ביותר מטריליון דולר ולמחוק את עודף הסחר שלה עד 2024 - מהלך שיעצב מחדש את היחסים בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

הדיווח של בלומברג הצטרף לדיווח של העיתון וול סטריט ג'ורנל ביום חמישי, לפיו שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין העלה את האפשרות כי ארה"ב עשויה להקל את המכסים על יבוא מסין כבר במהלך סבב שיחות הסחר הנוכחי.

ניצול כושר הייצור בארה"ב בשיא של 4 שנים

התפוקה התעשייתית של ארה"ב צמחה ב-0.3% בדצמבר, מסר היום הבנק הפדרלי, בהתאם לתחזיות הכלכלנים.

עם זאת, נתוני חודש נובמבר תוקנו כלפי מטה לגידול של 0.4% לעומת צמיחה של 0.6% שעליה דווח במקור.

ניצול כושר הייצור טיפס בדצמבר ל-78.7% - רמתו הגבוהה ביותר זה כמעט ארבע שנים. עם זאת, הוא עודנו נמוך מרמה של מעל מ-80% בה היה לפני המיתון האחרון בארה"ב.

בטחון הצרכנים בארה"ב צנח לשפל של שנתיים

בטחון הצרכנים בארה"ב צלל החודש לרמתו הנמוכה ביותר מאז נבחר דונלד טראמפ לנשיאות - עדות נוספת להשפעתה השלילית של השבתת הממשל הפדרלי שנכנסה היום ליומה ה-28.

מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן נפל בינואר לרמה של 90.7 נקודות - רמתו הנמוכה ביותר מאז אוקטובר 2016 - לעומת רמה של 98.3 נקודות בחודש הקודם, לפי נתונים ראשוניים שפורסמו היום. תחזית הכלכלנים היתה לירידה קלה בלבד של המדד לרמה של 97.5 נקודות.

"הנפילה נבעה משלל סיבות בהן ההשבתה החלקית של הממשל, השפעות המכסים, חוסר יציבות בשווקים הפיננסים, ההאטה העולמית, וחוסר בהירות סביב המדיניות המוניטרית", אמר ריצ'רד קארטין, הכלכלן הראשי של הסקר.

"ארה"ב תמשיך להוביל כיצרנית הנפט הגדולה בעולם גם ב-2019"

רמת התפוקה של נפט גולמי בארה"ב תהווה גורם משמעותי השנה, כך על פי הדו"ח החדש של סוכנות האנרגיה הבינלאומית (IEA) שפורסם היום (ו').

דו"ח של אופ"ק, שפורסם אתמול, הראה כי התפוקה בקרב המדינות החברות בארגון נפלה בחדות בחודש שעבר, מה שהרגיע את החששות בשוק האנרגיה מפני היצע עודף. אספקת הנפט ממדינות אופ"ק צנחה ב-751 אלף חביות ביום ל-31.6 מיליון חביות ביום, על פי הדו"ח.

מדינות אופ"ק והמדינות יצרניות הנפט שאינן בארגון יישמו באופן רשמי קיצוץ נוסף לתפוקה בדצמבר, כדי להפחית אותה ב-1.2 מיליון חביות ביום מתחילת ינואר.

"בעוד רוסיה וסעודיה התנדבו לקצץ בתפוקה, ארה"ב היא כבר ספקית הנפט הגדולה בעולם. ההובלה שלה כיצרנית הנפט הגולמי הגדולה בעולם תישמר גם ב-2019", נכתב בדו"ח של IEA.

מחיר החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בפברואר עולה כעת ב-1.3% למחיר של 52.72 דולר לחבית. מחיר החוזים על הנפט מסוג ברנט למסירה במארס עולה ב-1.2% למחיר של 61.90 דולר לחבית.

מחיר הנפט הגולמי מסוג ברנט צנח בכ-30% מהשיא של 86.29 דולר לחבית באוקטובר שעבר. מחיר הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק צנח ב-31% באותה תקופה.

תפוקת הנפט הגולמי בארה"ב הרקיעה שחקים בחודשים האחרונים, ועלתה ביותר מ-2 מיליון חביות ביום לשיא של 11.9 מיליון חביות ביום.

על פי IEA, ההערכות לביקוש הגלובלי לנפט ב-2018 וב-2019 לא השתנו, עם 1.3 מיליון חביות ביום ו-1.4 מיליון חביות ביום, בהתאמה. לברי הארגון, ההשפעה של מחירי הנפט הגבוהים ב-2018 מתחילה "להתפוגג".

המכירות הקמעוניות בבריטניה בדצמבר ירדו

המכירות הקמעוניות בבריטניה ירדו בדצמבר, כך דיווח המשרד לסטטיסטיקה לאומית במדינה. היקף המכירות בחנויות וברשת ירד ב-0.9% לעומת נובמבר, אז נרשמה עלייה של 1.3%. המכירות, לא כולל דלק, ירדו ב-1.3% - הירידה החדה ביותר מאז מאי 2017.

עליות בבורסות אסיה

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות על רקע התקוות להתקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין. טוקיו עלתה ב-1.3%. שנחאי הוסיפה 1.4%. הונג קונג עלתה ב-1.2%. טייוואן עלתה ב-0.5%.

הין מתחזק ב-0.1% מול הדולר. הנפט הגולמי עולה ב-1.3%.

בורסות וול סטריט עלו אמש זה היום השלישי ברציפות ונסגרו בשיא של חודש, בעקבות דיווח לפיו ארה"ב עשויה להקל את המכסים על יבוא מסין כבר במהלך שיחות הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם. הרעיון הועלה על ידי שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין, לפי העיתון "וול סטריט ג'ורנל".

"ארה"ב שוקלת הקלת מכסי היבוא על סין"; וול סטריט בשיא של חודש

בורסות וול סטריט עלו זה היום השלישי ברציפות ונסגרו בשיא של חודש בעקבות דיווח לפיו ארה"ב עשויה להקל את המכסים על יבוא מסין כבר במהלך שיחות הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם. הרעיון הועלה על ידי שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין, לפי העיתון וול סטריט ג'ורנל.

המדדים פתחו את יום המסחר בירידות בצל חששות מהחרפת סכסוך הסחר בין ארה"ב לסין, דו"חות כספיים מאכזבים של ענק הבנקאות מורגן סטנלי, ועל רקע כניסתה של השבתת הממשל הפדרלי בארה"ב ליומה ה-27.

מדד S&P 500 טיפס ב-0.8% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מזה כחודש; מדדי נאסד"ק ו- דאו ג'ונס עלו ב-0.7%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.02% לרמה של 2.74%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסחר ביציבות.

מניית מורגן סטנלי נפלה ביותר מ-4% בוול סטריט לאחר שהבנק דיווח על רווח רבעוני נמוך מהצפוי. ענקית שירותי הסטרימינג נטפליקס תפרסם את דו"חות הרבעוניים לאחר סגירת המסחר.

הזהב לא מצליח לפרוץ את רף 1,300 דולר; הנפט נסוג

מחיר הזהב נסוג משיא של כמעט שבועיים ושוב כשל בניסיונו לפרוץ את רף 1,300 דולרים לאונקייה. מחיר הנפט נסוג בניו יורק, זו הפעם השלישית בלבד ב-14 ימי המסחר האחרונים, על רקע עלייה בתפוקת הנפט הגולמי בארה"ב.

החוזים על הזהב למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 1,292.3 דולר לאונקייה, ירידה של 0.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בפברואר נסגרו בניו יורק במחיר של 52.07 דולר לחבית, ירידה של 0.5%.

הבנקים הובילו את הירידות באירופה

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית בעיקרה בצל חוסר ודאות לגבי יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי, לאחר שממשלתה של תרזה מיי הצליחה אתמול לשרוד הצבעת אי אמון בפרלמנט הבריטי. מניות הבנקים הובילו את הירידות על רקע אזהרות רווח של בנק הצרפתי סוסייטה ז'נרל.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.4%; פרנקפורט נסוגה ב-0.1%; פריז איבדה 0.3%. עם זאת, מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסגר כמעט ללא שינוי.

הליש"ט מתחזקת מול הדולר ב-4% לשער של 1.2934 דולר לליש"ט, ואילו היורו נחלש מול המטבע האמריקאי ב-0.1% לרמה של 1.1382 דולר ליורו.

המגזר הבנקאי הובילו את הירידות היום באירופה, ומניות סוסייטה ז'נרל, BNP פאריבה ודויטשה בנק נפלו ב-4%-5%.

למרות השבתת הממשל: ירידה בתביעות האבטלה בארה"ב

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד במפתיע בשבוע שעבר לשפל של חמישה שבועות, למרות השבתה חלקית של הממשל הפדרלי.

מספר תביעות האבטלה הראשונות ירד בשבוע שעבר ל-213 אלף לעומת 216 אלף בשבוע הקודם, לפי נתונים שפירסם היום משרד העבודה האמריקאי.

תחזית הכלכלנים היתה לעלייה במספר התביעות לרמה של 220 אלף בשבוע שעבר.

הממוצע הארבע-שבועי של מספר התביעות, הנחשב לפחות תנודתי, ירד ב-1,000 לרמה של 220,750.

צמיחת הייצור בארה"ב צוברת תנופה

פעילות הייצור באזור פילדלפיה בארה"ב צמחה בקצב חד מהצפוי החודש, לפי נתוני שפירסם היום הבנק הפדרלי של פילדלפיה.

מדד פעילות הייצור של הבנק הפדרלי של פילדלפיה טיפס בינואר לרמה של 17 נקודות לעומת רמה של 9.1 נקודות בחודש הקודם.

תחזית הכלכלנים היתה לעלייה קלה בלבד של המדד לרמה של 10 נקודות.

מדד גבוה מאפס מצביע על שיפור בפעילות הייצור, ואילו מדד שלילי משקף התכווצות בפעילות.

הכנסות מורגן סטנלי ממסחר באג"ח צללו ב-30%

מורגן סטנלי דיווח היום על רווח רבעוני נמוך מהצפוי לאחר שהכנסות בנק ממסחר באג"ח צנחו לשפל של שלוש שנים.

הבנק דיווח על רווח נקי של 1.53 מיליארד דולר, או רווח של 80 סנט למניה, ברבעון הרביעי - ירידה לעומת רווח של 84 סנט למניה בתקופה המקבילה בשנה הקודמת, בניכוי השפעת הורדת מס החברות בארה"ב. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 1.6 מיליארד דולר, או רווח של 89 סנט למניה.

הכנסות מורגן סטנלי בתקופה המדווחת הסתכמו ב-8.55 מיליארד דולר, נפילה של 10% לעומת הרבעון הרביעי של 2017, ופחות מתחזיות האנליסטים להכנסות של 9.3 מיליארד דולר.

הכנסות הבנק ממסחר באג"ח צללו ב-30% ברבעון - הנפילה החדה ביותר מבין חמשת בנקי ההשקעות הגדולים בארה"ב - ל-564 מיליון דולר, שפל של שלוש שנים והרבה מתחת לתחזיות האנליסטים להכנסות של 823 מיליון דולר.

מניית מורגן סטנלי נופלת ביותר מ-4% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

בורסות אסיה ננעלו בירידות

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות בעקבות דיווח על חקירה פלילית בארה"ב נגד וואווי. בורסת טוקיו ננעלה בירידות של 0.2%; הונג קונג נחלשה ב-0.5%; שנחאי ירדה ב-0.4%; סינגפור איבדה 0.5% מערכה; סיאול עלתה ב-0.2% וסידני עלתה ב-0.2%.

"וול סטריט ג'ורנל" דיווח אתמול כי הרשויות בארה"ב פתחו בחקירה פלילית נגד וואווי בחשד לגניבת סודות מסחריים. הדיווח מעלה את החשש בקרב המשקיעים כי ארה"ב וסין לא יסיימו בקרוב את מלחמת הסחר ביניהן.

הין מתחזק מול הדולר ב-0.3% ונסחר ברמה של 108.79 ין לדולר. הנפט נסחר בירידות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-1% ל-51.8 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.8% ל-60.8 דולר לחבית.

סוסייטה ג'נרל מזהיר מפני ירידה של 20% בהכנסות

סוסייטה ג'נרל פרסם היום אזהרת רווח כי הכנסות הבנק ברבעון הרביעי של 2018 צפויות להיות להיות נמוכות ב-20% בעקבות התנודתיות בשווקים בעולם. הבנק צופה כי ההכנסות ב-2018 כולה ירדו ב-10%. מניית סוסטייטה ג'נרל יורדת ב-4%.

עם זאת הבנק מסר כי מגזרי הבנקאות הקמעונית, השירותים הפיננסים והייעוץ לעסקים צפויים לדווח על תוצאות יציבות ברבעון הרביעי. תוצאות מגזר הבנקאות הקמעונית צפויות להיות בהתאם לתחזיות, מסר הבנק. סוסייטה ג'נרל מסר כי יחלק דיווידנד שנתי של 2.2 יורו למניה.

הבנקים זינקו בוול סטריט; גולדמן סאקס ביום הטוב מאז 2009

בורסות וול סטריט טיפסו זה היום השני ברציפות ונסגרו בשיא של חודש, על רקע דו"חות כספיים חזקים שפירסמו גולדמן סאקס ובנק אוף אמריקה, ולמרות כניסתה של השבתת הממשל הפדרלי ליומה ה-26. הדולר ותשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו.

מדד דאו ג'ונס נסגר בעלייה של 0.6%; מדד S&P 500 טיפס ב-0.2%; מדד נאסד"ק הוסיף 0.2%. שלושת המדדים נסגרו ברמתם הגבוהה ביותר מזה חודש.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.01% לרמה של 2.72%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.1%.

מניות המגזר הפיננסי הובילו את העליות היום בוול סטריט: מניית גולדמן סאקס נסקה בכמעט 10% - הזינוק היומי החד ביותר מאז שנת 2009 - לאחר שהבנק דיווח על רווח והכנסות גבוהים מהצפוי ברבעון הרביעי של 2018. מניית בנק אוף אמריקה קפצה ביותר מ-7% לאחר שהבנק דיווח על רווח שיא והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים.

מניית בלאקרוק טיפסה בכ-3% למרות שחברת ניהול הקרנות הגדולה בעולם דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים נמוכים מהצפוי, ומסרה כי היקף הנכסים תחת ניהולה צנח מתחת לשישה טריליון דולר עקב משיכות מצד משקיעים מוסדיים.

הבנק הפדרלי: סימני האטה נקודתיים בכלכלת ארה"ב

סימני האטה נקודתיים ניכרו בכלכלת ארה"ב בשבועות האחרונים על רקע ירידה באופטימיות, אולם מרבית האזורים הכלכלה הגדולה בעולם המשיכו ליהנות מצמיחה מתונה, לפי "הספר הבז'", הדו"ח התקופתי של הבנק הפדרלי על מצב הכלכלה האמריקאית, שפורסם היום.

"התחזיות נותרו חיוביות ככלל, אולם מחוזות רבים דיווחו על ירידה באופטימיות בתגובה להתגברות התנודתיות בשווקים הפיננסים, עלייה בריביות לטווח קצר, נפילת מחירי האנרגיה, וחוסר ודאות גבוהה בתחומי הסחר והפוליטיקה", נכתב בדו"ח שמתייחס לתקופה משלהי נובמבר ועד לשביעי בינואר.

לפי הדו"ח, חלה האטה בצמיחת מגזרי הייצור והאנרגיה במרבית המחוזות, ונרשמה הרעה במגזר השירותים (לא כולל שירותים פיננסים) במספר מועט של מחוזות.

ההשבתה החלקית של הממשל הפדרלי בארה"ב, הנמצאת ביומה ה-26, הוזכרה במפורש רק פעם אחת בדו"ח תוך התייחסות לאופן שהשפיעה על השווקים החקלאיים באזור שיקגו.

השבתת הממשל "גרמה להאטה בפרסום נתונים ממשלתיים על התנאים בשוק החקלאי, דבר שהגדיל את חוסר הוודאות עבור המשתתפים בשוק", נכתב בדו"ח.

מיי שרדה את הצבעת האי אמון; הליש"ט מתחזקת

הליש"ט מתחזקת מול הדולר והיורו לאחר שממשלתה של תרזה מיי הצליחה לשרוד הצבעת אי אמון בפרלמנט בבריטניה - יום לאחר התבוסה הקשה שנחלה אתמול בהצבעה על הסכם ברקזיט.

הצבעת האי אמון נדחתה בקולותיהם של 325 מתנגדים לעומת 306 חברי פרלמנט שהצביעו אי אמון בממשלה.

הליש"ט מטפסת ב-0.1% מול הדולר לשער של 1.2872 דולר לליש"ט. לפני ההצבעה היא נסחרה מולו ביציבות ברמה של 1.286 דולר לליש"ט. המטבע הבריטי מטפס ב-0.2% מול היורו לשער של 1.1287 יורו לליש"ט, בעוד שלפני ההצבעה התחזק נסחר ללא שינוי מול המטבע האירופי, ברמה של 1.1277 יורו לליש"ט.

עליות באירופה; לונדון נסוגה לקראת הצבעת האי אמון

שוקי המניות של אירופה נסגרו במגמה חיובית בהובלת מגזר הבנקאות, אולם בורסת לונדון נסוגה לקראת הצבעת האי אמון בממשלתה של תרזה מיי שתתקיים בפרלמנט הבריטי הערב, ולאחר התבוסה הקשה שנחלה אתמול בהצבעה על הסכם ברקזיט שלה.

בורסת לונדון נסוגה ב-0.5%; פרנקפורט טיפסה ב-0.4%; פריז עלתה ב-0.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 0.5%.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.1% לשער של 1.1408 דולר ליורו; הליש"ט נסחרת כמעט ללא שינוי מול המטבע האמריקאי, ברמה של 1.286 דולר לליש"ט, לקראת הצבעת אי האמון שתתקיים בבריטניה בשעה 21:00 שעון ישראל.

האינפלציה בגרמניה האטה באופן חד בדצמבר, כך לפי נתונים שפורסמו היום. מדד המחירים לצרכן בגרמניה עלה ב-0.3% לעומת נובמבר, ורשם עליה של 1.7% בהשוואה לדצמבר שעבר, לפי נתוני לשכת הסטטיסטיקה דסטטיס.

ירידה ראשונה זה למעלה משנתיים במחירי היבוא בארה"ב

מחירי היבוא בארה"ב רשמו את הנפילה השנתית הראשונה זה למעלה משנתיים, מסר היום משרד העבודה האמריקאי.

מחירי היבוא ירדו ב-0.6% ב-12 החודשים שהסתיימו בדצמבר, ירידה שנתית ראשונה מאז אוקטובר 2016, לאחר שעלו ב-0.5% בשנה שהסתיימה בנובמבר.

מחירי היבוא ירדו בדצמבר ב-1% לעומת נובמבר, ירידה חודשית שנייה ברציפות, על רקע נפילת מחירי מוצרי הנפט המיובאים ולאחר שהתחזקות הדולר הגבילה את התייקרות מחירי מוצרים מיובאים אחרים.

תחזית הכלכלנים היתה לירידה חדה יותר של 1.3% בדצמבר, אולם נתוני נובמבר תוקנו כלפי מטה לנפילה של 1.9% לעומת ירידה של 1.6% שעליה דווח במקור.

גולדמן סאקס ניפץ את תחזיות הרווח וההכנסות

בנק גולדמן סאקס האמריקאי דיווח היום על רווח רבעוני גבוה מהצפוי לאחר שגידול בהכנסות בייעוץ למיזוגים ורכישות האפיל בהשפעתו על חולשה בהכנסות ממסחר.

מניית גולדמן סאקס קופצת ב-3% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

הבנק רשם ברבעון הרביעי של 2018 רווח של 2.54 מיליארד דולר, או רווח של 6.04 דולר למניה, לעומת רווח של 5.68 דולר למניה, בניכוי השפעת שינויים בחוקי המס בארה"ב, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. התוצאות עלו באופן ניכר על תחזיות האנליסטים לרווח רבעוני של 1.64 מיליארד דולר, או רווח של 4.27 דולר למניה.

בשורה העליונה דיווח גולדמן על הכנסות של 8.08 מיליארד דולר, צמיחה לעומת הכנסות של 7.83 מיליארד דולר ברבעון הרביעי של 2017, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 7.55 מיליארד דולר.

היקף נכסי בלאקרוק צנח מתחת לשישה טריליון דולר

בלאקרוק , חברת ניהול הקרנות הגדולה בעולם, דיווחה היום על רווח והכנסות רבעוניים נמוכים מהצפוי, ומסרה כי היקף הנכסים תחת ניהולה צנח מתחת לשישה טריליון דולר עקב משיכות מצד משקיעים מוסדיים.

החברה רשמה ברבעון הרביעי של 2018 הכנסות של 3.43 מיליארד דולר, ירידה של 9% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, ופחות מתחזיות האנליסטים להכנסות של 3.52 מיליארד דולר.

בשורה התחתונה דיווחה בלאקרוק על רווח לפני סעיפים חד פעמיים של 6.08 דולר למניה - פחות מתחזיות האנליסטים לרווח של 6.28 דולר למניה.

היקף הנכסים תחת ניהול ענקית הקרנות האמריקאית התכווץ ב-5% ל-5.98 טריליון דולר.

מניית בלאקרוק נסוגה ב-0.6% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

זינוק ברווחי בנק אוף אמריקה הודות להעלאת הריבית ולרפורמת המס

בנק אוף אמריקה דיווח היום על עליה חדה ברווחיו ברבעון הרביעי. הרווח הנקי של הבנק, שהוא השני בגודלו בארה"ב במונחי נכסים, הסתכם ב-7.3 מיליארד דולר לעומת רווח של 2.4 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה הקודמת. הרווח למניה הסתכם ב-70 סנט, מעל לתחזיות אנליסטים.

רווחי בנק אוף אמריקה זינקו בין היתר הודות לקיצוצי המסים של ממשל טראמפ, שאושרו בסוף 2017. הרווח ברבעון הרביעי של 2017 היה נמוך יחסית בשל הפרשה חד פעמית שקשורה לרפורמת המס. לרווחי הבנק תרמה גם העלאת הריבית של הבנק הפדרלי, שאפשרה לבנק אוף אמריקה לגבות ריביות גבוהות יותר על הלוואות, בזמן שלא הגדיל משמעותית את התשלומים לבעלי פיקדונות.

האינפלציה בבריטניה בשפל של כמעט שנתיים

האינפלציה בבריטניה האטה לקצב של 2.1% בדצמבר, לעומת 2.3% בחודש הקודם, כך לפי נתונים שפרסמה היום לשכת הססטיסטיקה של בריטניה. העליה במדד המחירים לצרכן היתה הנמוכה ביותר מזה כמעט שנתיים, בגלל ירידת מחירי הדלק. הנתון הזה קרוב ליעד של הבנק המרכזי של בריטניה של 2%, מה שאומר שהבנק כנראה לא ישקול העלאות ריבית בעתיד הקרוב.

השכר הממוצע בבריטניה עלה בחודשים האחרונים בשיעור חד יותר מהאינפלציה. הנתונים האחרונים הראו כי השכר ללא בונוסים עלה ב-3.3% בשלושת החודשים שהסתיימו באוקטובר 2018.

בורסות אסיה נסגרו בעליות; עליה במחירי הבתים בסין

המסחר במרבית הבורסות באסיה התנהל הבוקר בעליות שערים. טוקיו ירדה ב-0.6%; הונג קונג עלתה ב-0.3%; שנחאי ללא שינוי; סיאול עלתה ב-0.4%; סידני עלתה ב-0.4%. הין היפני מתחזק ב-0.1% מול הדולר לרמה של 108.58 ין לדולר.

העליה במחירי הבתים בסין הואצה בדצמבר, לאחר שכמה מהערים הגדולות הקלו את ההגבלות על מגזר הנדל"ן על רקע סימני האטה בכלכלה. מחירי הבתים ב-70 הערים הגדולות בסין עלו ב-10.6%, לפי חישובי "וול סטריט ג'ורנל" שהתבססו על נתונים שפרסמה היום לשכת הסטטיסטיקה של סין. בנובמבר נרשמה עליה של 10.3%. לעומת נובמבר נרשמה עליה של 0.8% בדצמבר.

וול סטריט בשיא של חודש; נאסד"ק מעל 7,000 נקודות

מגזר ההיי-טק הוביל את בורסות וול סטריט לעלייה ראשונה מזה שלושה ימים ולסגירה בשיא של חודש על רקע תקוות כי תמריצים ממשלתיים בסין יגבירו את הצמיחה בכלכלה השנייה בגודלה בעולם.

מדד נאסד"ק קפץ ב-1.7% ונסגר מעל לרמה של 7,000 נקודות, אולם עודנו נמוך ביותר מ-13% משיא של 8,109.69 נקודות אליו טיפס בשלהי אוגוסט. מדד S&P 500 טיפס ב-1.1% ונסגר מעל לרמה של 2,600 נקודות בראשונה מזה חודש; מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.7% ונסגר מעל לרמה של 24,000 נקודות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות קלות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים טיפסה ב-0.01% לרמה של 2.71%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.4%.

מגזר הטכנולוגיה הוביל את העליות היום בוול סטריט. מניית נטפליקס קפצה ב-6.5% לאחר שספקית הסטרימינג הודיעה על ייקור שירותיה בארה"ב בשיעור של 18%-13%, ההתייקרות החדה ביותר מאז השקת השירות לפני 12 שנים.

מניות אמזון ו אלפבית - החברה האם של גוגל - זינקו ביותר מ-3%.

תמריצים בסין הקפיצו את הנפט ב-3%

מחיר הנפט קפץ ביותר מ-3% בניו יורק על רקע תקוות כי תמריצים ממשלתיים מתוכננים בסין יגבירו את הצמיחה בכלכלה השנייה בגודלה בעולם.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 52.11 דולר לחבית, עלייה של 3.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

סגירה חיובית באירופה לקראת הצבעת ברקזיט

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית לקראת ההצבעה הגורלית הערב בפרלמנט הבריטי על אישור ההסכם עם האיחוד האירופי על הסדרת פרישת בריטניה מהאיחוד.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.6%; פרנקפורט טיפסה ב-0.3%; פריז הוסיפה 0.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.3% לאחר שנסוג ב-0.5% ביום שני.

הליש"ט נחלשת מול הדולר ב-0.8% לשער של 1.2766 דולר לליש"ט. היורו נסוג ב-0.7% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.1389 דולר ליורו.

יצרנית המכוניות הצרפתית פז'ו דיווחה היום על עלייה של 5.8% במכירותיה, אף ששוק הרכב העולמי התמודד בשנה הקודמת עם כמה בעיות שפגעו בצמיחה שלו, ובהן ההאטה בסין ומכסים שהוטלו על רכיבים המשמשים לייצור מכוניות.

פז'ו דיווחה על עלייה של 6.8% במכירות ב-2018 ל-3.88 מיליון מכוניות. באירופה דיווחה פז'ו על זינוק של יותר מ-30% במכירות ב-2018 ל-3.1 מיליון מכוניות. ואולם בסין ספגה החברה צניחה של 34.2% ובדרום אמריקה ירידה של 15% במכירות.

נפילה מפתיעה במדד אמפייר סטייט

פעילות מגזר הייצור באזור ניו יורק צמחה החודש בקצב המתון ביותר זה למעלה משנה.

מדד פעילות מגזר הייצור באזור ניו יורק (מדד אמפייר סטייט) נפל בינואר לרמה של 3.9 נקודות לעומת רמה של 10.5 נקודות בחודש הקודם, מסר היום הבנק הפדרלי של ניו יורק.

תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של המדד לרמה של 12 נקודות. מדד גבוה מאפס מצביע על צמיחה בפעילות הייצור, ואילו מדד שלילי משקף התכווצות בפעילות.

המחירים הסיטונאים בארה"ב בנפילה החדה זה 5 חודשים

המחירים הסיטונאים בארה"ב רשמו בדצמבר את הנפילה החדה ביותר מזה חמישה חודשים, על רקע צניחה של יותר מ-5% במחירי הדלק.

מדד המחירים ליצרן (PPI) בארה"ב ירד בדצמבר ב-0.2% לעומת החודש הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר של 0.1%.

לעומת דצמבר 2017 טיפס המדד ב-2.5%, ללא שינוי לעומת 12 החודשים שהסתיימו בנובמבר. זהו קצב נמוך משמעותית מזינוק של 3.4%, הקפיצה החדה ביותר מזה שבע שנים, שנרשם ב-12 החודשים שהסתיימו ביולי.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה, ירד בדצמבר ב-0.1% לעומת החודש הקודם, ירידה ראשונה מזה שנה.

ירידה ברווחי והכנסות בנק ולס פרגו

הבנק האמריקאי ולס פרגו דיווח היום על רווח רבעוני גבוה מהצפוי אך גם על הכנסות נמוכות מתחזיות האנליסטים. המניה נסוגה ב-0.4% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

הבנק רשם ברבעון הרביעי של 2018 רווח נקי של 6.1 מיליארד דולר, או רווח של 1.21 דולר למניה, לעומת רווח של 6.2 מיליארד דולר, או רווח של 1.16 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 1.19 דולר למניה.

הכנסות הבנק הסתכמו בתקופה המדווחת ב-21 מיליארד דולר, ירידה לעומת הכנסות של 22.1 מיליארד דולר ברבעון הרביעי של 2017, ופחות מתחזיות האנליסטים להכנסות של 21.7 מיליארד דולר.

ג'י.פי מורגן החמיץ התחזיות בראשונה זה 15 רבעונים

ענק הבנקאות ג'י.פי מורגן צ'ייס דיווח היום על צמיחה מתונה מהצפוי ברווחיו ובהכנסותיו ברבעון הרביעי של 2018, לאחר שהכנסותיו ממסחר באג"ח נפלו ב-18% לרמתן הנמוכה ביותר מאז שיאו של המשבר הפיננסי העולמי. היתה זו הפעם הראשונה מזה 15 רבעונים שהבנק האמריקאי החמיץ את תחזיות הרווח של האנליסטים. מניית ג'י.פי מורגן נסוגה ביותר מ-1% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

הבנק רשם ברבעון רווח נקי של 7.07 מיליארד דולר, או רווח של 1.98 דולר למניה, לעומת רווח של 4.23 מיליארד דולר, או רווח של 1.07 דולר למניה, ברבעון הרביעי של 2017. תחזית האנליסטים היתה לרווח גבוה יותר של 2.2 דולר למניה.

בשורה העליונה רשם הבנק בתקופה המדווחת הכנסות רבעוניות של 26.8 מיליארד דולר, גידול של 4% לעומת הכנסות של 25.75 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת, אך פחות מתחזיות האנליסטים להכנסות של 26.84 מיליארד דולר.

מנכ"ל ג'י.פי מורגן, ג'יימי דימון, הודה בעת פרסום הדו"חות הכספיים, כי החברה התמודדה עם "רבעון מאתגר", והתייחס גם למצב הפוליטי בארה"ב: "בעודנו נכנסים אל 2019, אנו קוראים למנהיגי ארצנו לנקוט בנימה בונה יותר ובשיתוף פעולה, כדי לחזק עוד יותר את בטחון הצרכנים והעסקים".

כלכלת גרמניה צמחה ב-2018 בקצב האטי ביותר זה חמש שנים

החשש מפני האטה בכלכלת גרמניה, הכלכלה הגדולה ביותר באירופה, התגלה כנכון. היום פירסם משרד הסטטיסטיקה הפדרלי במדינה כי כלכלת גרמניה צמחה ב-2018 ב-1.5%. אבל מדובר בהאטה משמעותית לעומת צמיחה של 2.2% ב-2016 וב-2017. "אף שכלכלת גרמניה צמחה תשע שנים ברציפות, היא איבדה מומנטום", נכתב בהודעת משרד הסטטיסטיקה הגרמני. הצמיחה בגרמניה ב-2018 היא האטית ביותר זה חמש שנים.

היום פורסמו נתוני צמיחה שנתיים ראשוניים ל-2018, שאינם כוללים את נתוני הצמיחה המפורטים של הרבעון הרביעי של 2018. לפי משרד הסטטיסטיקה, כלכלת גרמניה צמחה ככל הנראה ברבעון זה, אחרי שהתכווצה ברבעון השלישי. כלומר, כלכלת המדינה הצליחה להתחמק מכניסה למיתון - שמוגדר כשני רבעונים רצופים של צמיחה שלילית.

עליות באסיה; סין תקצץ מסים כדי לבלום את ההאטה

בבורסות אסיה נרשמות היום עליות על רקע תוכנית הכלכלית שהוצגה בסין ואמורה לבלום את ההאטה בכלכלת המדינה. טוקיו שבה מחופשה ועלתה ב-1%; הונג קונג עלתה ב-1.8%; שנחאי הוסיפה לערכה 1.4%; סיאול התחזקה ב-1.6%; סידני עלתה ב-0.7%. בשוק המט"ח, הדולר מתחזק מול הין ב-0.4% ונסחר סביב שער של 108.63 ין לדולר.

גורמים רשמיים בסין אמרו היום כי הממשלה תוריד מסים ותגדיל את ההוצאות לטובת מציאת פתרונות לבעיות מימון של חברות פרטיות קטנות, בניסיון לבלום את ההאטה בכלכלת המדינה. ז'ו חשין, סגן נגיד הבנק המרכזי במדינה, אמר היום בנוסף כי הוא בטוח ביכולת של הבנק לשמור על יציבות היואן.

המסחר בוול סטריט התנהל בירידות

המסחר בוול סטריט התנהל בירידות, על רקע הנתונים שפורסמו היום בסין ומצביעים על האטה ביצוא מהמדינה, ועל רקע פתיחת עונת הדו"חות שיסכמו את הפעילות הכלכלית ברבעון האחרון של 2018.

הירידות נרשמות על רקע פרסום נתונים של OECD שמצביעים על שינוי מגמה בצמיחה העולמית.

דאו ג'ונס ירד ב-0.4%; S&P 500 ירד ב—0.5%; נאסד"ק י ירד ב-0.9%.

התשואה של האג"ח ל-30 שנה בשיא של שלושה שבועות

שוק האג"ח ננעל במגמה מעורבת היום, לאחר פרסום שורה של נתוני מסחר ששיקפו האטה בצמיחה הגלובלית.

התשואה על האג"ח הממשלתיות לעשר שנים עלתה ל-2.710%. התשואה על האג"ח לשנתיים ירדה ל-2.537% . התשואה על האג"ח ל-30 שנים עלתה ל-3.061% - השיעור הגבוה ביותר מאז ה-18 בדצמבר. מחיר האג"ח נע בכיוון הפוך לתשואות.

מחיר הנפט ירד ב-2.1%

מחיר הנפט ירד היום זה יום המסחר השני ברציפות. מחיר החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בפברואר ירד ב-2.1% ל-50.51 דולר לחבית. מחיר החוזים על הנפט מסוג ברנט למסירה במארס ירד ב-2.5% ל-58.99 דולר לחבית.

הזהב ננעל בעלייה של 0.1% למחיר של 1,291.30 דולר לאונקיה.

העודף במאזן הסחר של סין מוריד את בורסות אירופה

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות שערים, אחרי שפרסום הנתונים היום בסין על עודף הסחר מול ארה"ב מעורר חששות מחודשים בשווקים בנוגע למלחמת הסחר. בנוסף, חוסר הוודאות בבריטניה לגבי הברקזיט גורם לאי שקט באירופה. לונדון ירדה ב-1%; פרנקפורט ירדה ב-0.3%; פריז ירדה ב-0.5%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי נחלש ב-0.6%.

בשוק הסחורות, נפט מסוג טקסס מתוק למסירה בפברואר יורד ב-1.3% ל-50.9 דולר לחבית; נפט מסוג ברנט יורד ב-1.1% ל-59.82 דולר לחבית. בשוק המט"ח, היורו נסחר מול הדולר ללא שינוי ניכר סביב שער של 1.1467 דולר ליורו. הליש"ט עולה ב-0.1% מול הדולר סביב שער של 1.286 דולר לליש"ט.

PG&E הגישה בקשה להגנה מפני פשיטת רגל; המניה צונחת בכ-50%

PG&E , אחת מחברות התשתיות הגדולות בקליפורניה, הגישה היום בקשה להגנה מפני פשיטת רגל (צ'פטר 11), בעקבות התחייבויות בשווי מיליארד דולר הקשורות לשריפות ענק בקליפורניה ב-2017 ו-2018. המניה צונחת ב-47.8% במסחר. מנכ"לית החברה, גיישה ויליאמס, התפטרה אתמול.

שריפות רבות בקליפורניה בשנים האחרונות נגרמו בגלל בעיות בקווי חשמל. גורמי ממשל במדינה קבעו כי ציוד של חברת PG&E כולל כבלי חשמל ועמודי חשמל היה הסיבה ל-17 מתוך 21 שריפות בצפון קליפורניה בשנה שעברה.

PG&E, שכבר פשטה רגל ב-2001, אמרה בנובמבר כי היא צפויה לעמוד בפני התחייבויות גדולות בנוסף לכיסוי הביטוחי, אם יימצא שציוד שלה גרם לשריפות בשנה שעברה בצפון קליפורניה. שריפת קאמפ פייר פרצה בבוקר 8 בנובמבר בסמוך לעיירה פרדייז, הרסה שטחים נרחבים מהעיר והביאה למותם של 86 בני אדם לפחות, מה שהפך אותה לשריפה הקטלנית וההרסנית ביותר בהיסטוריה של קליפורניה. PG&E מתמודדת בימים אלה גם עם עשרות תביעות של בעלי בתים ועסקים שנפגעו בשריפות ב-2017.

עונת הדו"חות נפתחת עם ירידה מאכזבת בהכנסות של סיטי

עונת הדו"חות בארה"ב נפתחת עם דו"חות מאכזבים של סיטי, הבנק הראשון מבין הבנקים הגדולים בארה"ב שמדווח על תוצאותיו לרבעון האחרון של 2018. אחרי פרסום הדו"חות יורדת מניית סיטי בכ-1% במסחר המקדים. הבנק אמנם הכה את תחזיות אנליסטים בשורת הרווח, אך ירידה בפעילות הבנקאות הפרטית והמוסדית פגעה בהכנסותיו.

הבנק דיווח היום על רווח נקי של 4.31 מיליארד דולר ברבעון הרביעי של 2018, או 1.64 דולרים למניה, לעומת הפסד של 18.89 מיליארד דולר, או 7.38 דולרים למניה ברבעון המקביל ב-2017. הרבעון האחרון בשנה שעברה כלל הפרשות חד-פעמיות של 22.6 מיליארד דולר בשל השינוי במדיניות המסים בארה"ב. תחזיות האנליסטים היו לרווח של 1.55 דולרים למניה. הכנסות הבנק הגיעו ל-17.12 מיליארד דולר, לעומת 17.5 מיליארד דולר ברבעון המקביל ב-2017. תחזיות האנליסטים היו להכנסות של 17.5 מיליארד דולר.

הכלכלנים חוששים מהאטה בסין

החשש המרכזי שהעלו היום נתוני המכס הסיני הוא שהמדינה נמצאת בהאטה. העודף במאזן הסחר מול ארה"ב הגיע אמנם לשיא, אבל ניתן לשים לב להאטה במגמת הצמיחה של היצוא.

ניל שירינג מקפיטל אקונומיקס צוטט ב"גרדיאן": "המדיניות המוניטרית והפיסקלית שוחררו בחודשים האחרונים וזה צריך להזין את הכלכלה הריאלית במחצית השנייה של השנה. ואולם היקף התמריצים עד כה היה מוגבל לעומת 2015-2016, ולכן ההשפעה של זה על הפעילות הכלכלית תהיה נמוכה יותר".

לואי קואיג'ס מאוקספורק אקונומיקס, אמר לבלומברג: "נתוני הסחר הרעים צפויים להגביר את הלחץ על סין להגיע להסכם עם ארה"ב, או לפחות להשעות את העלאת המכסים על מוצרים אמריקאיים". לדבריו, "בו בזמן, נראה גם שהצד האמריקאי לחוץ יותר להוריד את המתיחות על רקע החדשות על הכלכלה והמצב של שוק ההון בחודשים האחרונים".

ירידות בבורסות אסיה; גירעון הסחר של ארה"ב מול סין הגיע לשיא

סין דיווחה היום על ירידה ביצוא, שהובילה לירידות בבורסות אסיה. הונג קונג ירדה ב-1.4%; שנחאי נחלשה ב-0.7%; סיאול השילה מערכה 0.5%; סידני נסחרה ללא שינוי ניכר. ביפן לא מתקיים היום מסחר בשל חג ההתבגרות. בשוק המט"ח, הדולר נחלש מול הין ב-0.3% ונסחר סביב שער של 108.14 ין לדולר.

היום פירסמה סין נתונים שמוכיחים שמלחמת הסחר מול ארה"ב פוגעת בכלכלתה. היצוא הסיני לארה"ב ירד בדצמבר במונחים דולריים ב-4.4% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה, והיבוא ירד ב-7.6%, כך עולה מנתוני המכס הסיני.

עודף הסחר בדצמבר היה 57.1 מיליארד דולר. ואולם מבחינה שנתית, עלה עודף הסחר של סין מול ארה"ב ל-323.32 מיליארד דולר – עודף הסחר הגדול ביותר של סין מול ארה"ב בהיסטוריה. בסך הכל, היצוא הסיני לארה"ב עלה ב-11.3% במונחים דולריים. היבוא האמריקאי לסין עלה רק ב-0.7% בשנה שעברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?