חברת חשמל בקליפורניה חשודה שגרמה לשריפה - אבל אין לה כסף לפיצויים

PG&E עשויה להיות חשופה לתשלום פיצויים בסך 15 מיליארד דולר לכל הפחות - הלקוחות עשויים לשלם את המחיר ■ זו לא הפעם הראשונה שבו מופנים חיצי ביקורת כלפי החברה על תחזוקה לקויה של הציוד שלה

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
השריפה בקליפורניה
השריפה בקליפורניהצילום: בלומברג
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

אחת מחברות התשתיות הגדולות בקליפורניה עשויה לשלם מיליארדי דולרים בגין אחריותה לשריפות הענק שמשתוללות במדינה זה השנה השנייה ברציפות - סכומים גבוהים בהרבה מהכיסוי הביטוחי שלה.

לקוחות החברה עשויים לשלם את המחיר על הפסדיה, כאשר חשבונות החשמל עבור עסקים ולקוחות פרטיים עשויים לעלות. פסיפיק גז אנד אלקטריק (PG&E) עשויה לעמוד בפני פשיטת רגל, מה שיגביר את הלחץ על המדינה לחלץ את החברה.

החוקרים עדיין לא קבעו מהו הגורם לפרוץ השריפה האחרונה שבמהלכה מתו 56 אנשים ושרפה כמעט לחלוטין את העיר פרדייס. PG&E חשפה ביום שלישי כי דווח על תקלה באחד ממתקני החברה באיזור זמן קצר לפני פרוץ השריפה.

שריפות רבות בקליפורניה בשנים האחרונות נגרמו בגלל בעיות בקווי חשמל. גורמי ממשל בקליפורניה קבעו כי ציוד של חברת PG&E כולל כבלי חשמל ועמודי חשמל היה אחראי ל-17 מתוך 21 שריפות בצפון קליפורניה בשנה שעברה. בשמונה מהמקרים, ממצאי החקירה הועברו לתובע הכללי בקליפורניה לבדיקה האם היתה הפרה של חוקי המדינה.

עובדי PG&E מתקנים כבלי חשמל אחרי השריפה בקליפורניהצילום: בלומברג

סיטיגרופ מעריכה כי PG&E חשופה לתשלומי פיצויים בסך 15 מיליארד דולר בגין השריפות ועשויה לשלם עוד 15 מיליארד דולר בתביעות אם היא תימצא אשמה בגרימת השריפה האחרונה, סכום שעשוי לעלות בגלל שהשריפה עדיין נמשכת.

אם חברת התשתיות תיאלץ להעלות את מחירי החשמל במהירות, הן עשויות לפגוע בכלכלה. חברות ייצור עשויות לבחור להעביר את מפעליהן מחוץ לאזור השירות של PG&E ואולי מחוץ לקליפורניה. אז הלקוחות הפרטיים שגרים באזור השירות של PG&E עשויים להיתקע עם החשבון.

PG&E מסרה כי הכיסוי הביטוחי לשנה שהתחילה באוגוסט מסתכם ב-1.4 מיליארד דולר. לינסי פאולו, דוברת PG&E, אמרה כי חברת התשתיות מתמקדת בסיוע בלחימה בשריפה הנוכחית ולא במצבה הפיננסי. החברה הקימה בסיס זמני בקרבת אזור השריפה, שכעת כולל 800 עובדים ועד סוף השבוע צפוי לגדול ל-1,000 איש ועשוי לגדול ל-3,000 עובדים. "אנחנו לא מתעסקים בהנחות מה עשוי להשפיע או לא להשפיע על המניה", אמרה פאולו.

מבקרי החברה טוענים כי תחזוקה לקויה של עמודי חשמל והעובדה שהחברה לא גזמה צמחייה בקרבת עמודי חשמל הם הגורמים לשריפות. בסיור באביב בסן חוזה, קליפורניה, רגולטור לשעבר הציג עמודי חשמל שקורסים תחת עומס הכבלים וקווי חשמל שעוברים דרך ענפי עצים.

תרבות הבטיחות ב-PG&E היתה הנושא לחקירה רגולטורית שנמשכה שלוש שנים. ועדת התשתיות הציבורית של קליפורניה צפויה לפרסם את ממצאי החקירה החודש ועשויה לפעול נגד החברה בהתאם לממצאים.

המחוקקים בקליפורניה מנעו הגשת תביעות נגד PG&E וחברת תשתיות נוספת השנה וכך איפשרו להן להעביר את העלויות ללקוחות. המשקיעים מנסים להעריך את הנזק הפיננסי ל-PG&E ולבחון אם לחברה יש מספיק כסף לעמוד בהוצאות. החברה מסרה כי יש לה 3.5 מיליארד דולר במזומן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו