תלונות בארה"ב: שריפות פתאומיות במכוניות של יונדאי וקיה

בארה"ב התקבלו מאות תלונות על שריפות בדגמי קיה סורנטו, אופטימה וסול ויונדאי סנטה פה וסונטה ■ גורמים בשוק אומרים כי הדגמים שווקו בישראל, אך בתקינה שונה, ולא התקבלו דיווחים מקומיים על שריפות

ישראל פישר
אי-פי
קיה סורנטו
קיה סורנטו
ישראל פישר
אי-פי

ארגון ללא מטרות רווח בתחום בטיחות כלי רכב דורש מיונדאי ומקיה להכריז על ריקול של 2.9 מיליון מכוניות בארה"ב לאור תלונות של צרכנים כי המכוניות עולות לפתע באש. המרכז לבטיחות כלי רכב אמר ביום שישי שהרשויות בארה"ב קיבלו מאז 2010 יותר מ-220 תלונות על שריפות במכוניות ועוד 200 תלונות על חוטים שנמסו וריחות של אש במכוניות.

התלונות כוללות את דגמי קיה סורנטו וקיה אופטימה מהשנים 2014-2011 ואת יונדאי סונטה ויונדאי סנטה פה מאותן שנים. גם לגבי קיה סול ששווקה בין 2010 ל-2015 התקבלו תלונות דומות. יונדאי סנטה פה, קיה סורנטו, אופטימה וסול שווקו באותן שנים גם בישראל, אך לא ידוע אם התלונות שהתקבלו בארה"ב קשורות גם למפרט ששווק בישראל, שכן המכוניות בארה"ב נמכרות בתקינה אמריקאית, בניגוד לתקינה האירופאית שמקובלת בישראל. ואולם מ-2012 ניתן לייבא לישראל מכוניות בתקינה אמריקאית.

מינהל הבטיחות בדרכים בארה"ב (NHTSA) חוקר את המקרים כחלק מפרשה שעליה דווח ב-2017 וקשורה בכשלים במנועים של החברה. קיה היא חברה בת של יונדאי, וביחד הן יצרנית הרכב החמישית בגודלה בעולם.

מפעל יונדאיצילום: Lee Jae Won/רויטרס

"נראה כאילו יונדאי וקיה לא עושות דבר לאור מספר המקרים וכך הן גורמות לצרכנים ולחברות הביטוח לשאת בנטל התיקונים של מכוניות שתוכננו ויוצרו באופן גרוע", אמר ג'ייסון לוין, מנכ"ל המרכז לבטיחות כלי רכב. לדבריו, הדיווחים על השריפות הגיעו מכל רחבי ארה"ב, והם כוללים דיווח על מקרה מוות באוהיו ב-2017.

יונדאי העולמית אומרת כי היא עוקבת אחרי דיווחים על בעיות בטיחותיות ופועלת במהירות כדי לקרוא לתיקון לכלי רכב פגומים. "יש לנו מערכת טובה שעוקבת וחוקרת דיווחים על שריפות בכלי רכב והמערכת כוללת גם חקירה ודיווח ל-NHTSA כנדרש. שריפות בכלי רכב יכולות להיגרם ממגוון סיבות", נכתב בהודעה מטעם החברה.

קיה מסרה שהיא משתמשת בחקירות פנימיות וחיצוניות כדי לקבוע מה גרם לשריפות ואיך ניתן לטפל בהן. "שריפות בכלי רכב יכולות להיגרם מכמה גורמים מורכבים, כמו בעיות ייצור, התקנה של רכיבים אחרי מכירת המכונית, תיקונים משובשים, הצתות או גורמים אחרים שאינם קשורים למכונית. חייבים להעריך בזהירות על ידי חוקרים מורשים או על ידי מכונאים את הסיבות", נמסר בהודעת החברה.

המרכז לבטיחות כלי רכב פירסם ביוני עצומה שבה הוא דורש מ-NHTSA לחקור את מקרי השריפות. במינהל בטיחות הדרכים האמריקאי אמרו כי הם עדיין בוחנים את העצומה וכי נשלחו ליונדאי, לקיה וליצרניות אחרות בקשות לקבלת מידע בנושא. לוין אמר כי המרכז לא יודע מה גורם לשריפות.

במאי 2017 החלו הרשויות האמריקאיות לחקור אם יצרניות הרכב פעלו במהירות מספקת כדי לקרוא לתיקון ליותר מ-1.6 מיליון מכוניות בגין פרשייה שבה המנועים דממו. בספטמבר 2015 פירסמה יונדאי קריאה לתיקון לכ-470 אלף כלי רכב בשל תקלות ייצור שעשויות לגרום לכיבוי הפתאומי של מנועי ארבעה צילינדרים של החברה. התיקון כולל החלפת ראש מנוע, ונחשב ליקר יחסית. במארס בשנה שעברה פירסמו החברות שתי קריאות נוספות לתיקון שכוללות עוד 1.2 מיליון מכוניות בגלל אותה תקלה במנוע.

אם יתגלה על ידי NHTSA שהחברות לא פירסמו מהר מספיק קריאות לתיקון, הוא יכול להורות על פרסום נוסף של קריאות לתיקון. הקריאה הראשונה לתיקון שפירסמה יונדאי היתה מוגבלת, ובמסגרתה נאמר שרוב המכוניות שיוצרו לא הושפעו מהתקלה, אך במסגרת הקריאה השנייה לתיקון הוחזרו למוסך מכוניות שלגביהן אמרה החברה שלא הושפעו.

לוין אומר כי המרכז שבראשו הוא עומד מצא עשרות מקרים שבהם עלו באש מכוניות שתוקנו במסגרת הקריאות לתיקון, ולכן ייתכן שהשריפות לא קשורות לאותה בעיה.

מכלמוביל, יבואנית יונדאי בישראל, ומטלקאר, יבואנית קיה בישראל, לא נמסרה תגובה. בענף בישראל הדגישו שמדובר בתקינה שונה לדגמים וכי לא התקבלו בישראל תלונות דומות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"