תביעה: יצרנית התרופות גרמה למטופלים להתמכר למשככי כאבים - ואף למוות

מדינת מסצ'וסטס תובעת את פרדו פארמה ו-16 מנהלים, ובהם המנכ"ל ובעלי השליטה, בטענה שהטעתה מטופלים ורופאים בנוגע לסכנות בשימוש אופיואידים

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אוקסיקונטין של פרדיו פארמה
אוקסיקונטין של פרדיו פארמהצילום: בלומברג
לוגו אי-פי
אי-פי

מסצ'וסטס תובעת את פרדו פארמה, יצרנית משככי הכאבים הממכרים אוקסיקונטין -אופיואידים ואת מנהליה, בטענה כי החברה יצרה "רשת כזבים לא חוקית", כדי להגביר את השימוש בתרופות ולהגדיל את רווחיה.

בתביעה נטען כי מנהלי החברה עודדו התנהלות בלתי-הולמת של החברה, שגרמה למותם של אנשים, כדי להגדיל את הרווחים. מכירת 70 מיליון מנות של אופיואידים במרשם בארה"ב בעשור האחרון הכניסו לחברה 500 מיליון דולר, לדברי הילי.

פרסומת של פרדו פארמה לאופיואידים

חברת פרדו פארמה נתבעת בכמה מדינות על ידי הממשל המקומי, אך מסצ'וסטס היא המדינה הראשונה שתובעת גם את מנהלי החברה, הסבירה התובעת הכללית של מסוצ'סטס מאורה הילי. כנאשמים בתביעה מופיעים 16 מנהלים בחברה, כולל מנהלים לשעבר, ובהם המנכ"ל קרייג לנדאו ואנשים ממשפחת סאקלר, בעלת השליטה בפרדו.

בתביעה נטען כי פרדו הטעתה מטופלים ורופאים בנוגע לסכנות בשימוש באופיואידים, ועודדה מתן מרשמים כדי להאריך את הזמן שמטופלים לוקחים את התרופה וכן סימנה כקהל יעד אוכלוסיות חלשות, כמו זקנים, התנהלות שהחריפה את הסיכוי שלהן להתמכר לתרופות. פרדו מכחישה את ההאשמות.

פרדו שילמה 19.5 מיליון דולר ב-2007 במסגרת הסכם פשרה עם 26 מדינות בארה"ב, כולל מסצ'וסטס, לאחר שהואשמה בשיווק אגרסיבי של תרופות אוקסיקונטין לרופאים. במסגרת ההסכם פרדו לא הודתה באשמה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

דובי פרנסס בתוכנית "הכרישים". דמותו בתוכנית היא של משקיע מחושב ואנליטי

תמכור דובי, תמכור: אם פרנסס לא מאמין למנכ"לית - שייפרד מפאפאיה

רעות גדרון עטיה. "נבלתי בעבודה המשרדית"

"העבודה שלי כיום הכי רווחית. בהיי־טק הרווחתי יפה, אבל לא טעמתי מהזהב"