וול סטריט סגרה בירידות שבוע חיובי; הנפט ברמתו הגבוהה מ-2014

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדכונים

וול סטריט סגרה בירידות שבוע חיובי; מניות הבנקים צנחו

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה שלילית בעקבות ירידות במניות הבנקים ונסיגה בבטחון הצרכנים בארה"ב, ובצל המשך החששות מהסלמה במלחמה בסוריה ובסכסוך הסחר בין ארה"ב לסין.

מדד דאו ג'ונס נסגר בירידה של 0.5% אולם עלה בסיכום שבועי ב-1.8%; מדד S&P 500 נסוג היום ב-0.3% אך טיפס השבוע ב-2%; מדד נאסד"ק איבד היום 0.5% אך קפץ ב-2.8% בסיכום שבועי.

מניות ג'יי.פי. מורגן , סיטי ו ולס פרגו נפלו ב-2.7%, 1.6% ו-3.4% בהתאמה למרות ששלושת הבנקים דיווחו על רווח והכנסות רבעוניים גבוהים מהצפוי.

מניית טסלה קפצה ביותר מ-2% לאחר שמנכ"ל יצרנית המכוניות החשמליות, אילון מאסק, שב והכריז כי החברה לא תצטרך לגייס הון נוסף השנה.

בה בעת, מחיר הנפט הגולמי נסגר בשיא של שלוש שנים והשלים את הזינוק השבועי החד זה שמונה חודשים בצל חששות ממתקפה מערבית נגד סוריה.

אירופה בשבוע חיובי שלישי ברציפות; הליש"ט בשיא של שנה

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית בהובלת מגזר חומרי הגלם, בדרכן לשבוע שלישי ברציפות של עליות.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 0.2%; לונדון ופריז טיפסו ב-0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.1% בדרכו לעלייה שבועית של 1.2% - שבוע חיובי שלישי ברציפות.

הליש"ט מטפסת מול היורו לשיא של 11 חודשים של 1.157 יורו לליש"ט על רקע הערכות משקיעים כי בנק אוף אינגלנד יעלה את הריבית בבריטניה בחודש הבא, ולאחר שפרוטוקול ישיבת הבנק המרכזי של אירופה (ECB) שפורסם השבוע הצביע על כך שהבנק לא ימהר לצמצם את רכישות האג"ח ולהתחיל להעלות את הריבית בגוש היורו.

היורו נחלש קלות מול הדולר לשער של 1.2322 דולר ליורו, ואילו הליש"ט מתחזקת מול הדולר ב-0.2% לרמה של 1.4254 דולר לליש"ט.

מניית פולקסווגן טיפסה ב-0.3% בפרנקפורט לאחר שיצרנית המכוניות הגרמנית הודיעה על מינויו של הרברט דיס - מנהל המותג שלה - למנכ"ל החברה במקום מתיאס מולר, שהודיע על פרישתו אתמול.

מניית סייג' גרופ, יצרנית התוכנות לעסקים הבריטית, נפלה ב-8% במסחר בלונדון לאחר שהחברה הורידה את תחזיות הרווח ל-2018 כולה.

בטחון הצרכנים בארה"ב נפל לשפל של 3 חודשים

מדד בטחון הצרכנים בארה"ב של אוניברסיטת מישיגן ירד החודש לרמה של 97.8 נקודות, לפי נתונים ראשוניים של אפריל שפורסמו היום, לעומת רמה של 101.4 נקודות במארס, שהיה שיא של 14 שנים.

תחזית הכלכלנים היתה לירידה מתונה יותר של המדד החודש לרמה של 100.5 נקודות.

רכיב המצב הנוכחי של המדד נפל ל-115 נקודות לעומת 121.1 נקודות במארס, ומדד הציפיות העתידיות נסוג ל-86.8 נקודות לעומת 88.8 נקודות בחודש הקודם.

הירידה אמנם לא היתה חדה אף הקיפה את מרבית קבוצות הגיל וההכנסה, מסרה אוניברסיטת מישיגן.

אסיה ננעלה בעליות; שנחאי ירדה ב-0.6%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות שערים קלות בעקבות התפוגגות החששות מסכסוך הסחר בין ארה"ב לסין לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ הורה לבחון חזרה של ארה"ב להסכם הסחר הטרנס-פסיפי. טוקיו עלתה ב-0.6%; הונג קונג נחלשה ב-0.1%; שנחאי ירדה ב-0.6%; סינגפור עלתה ב-1%; סיאול עלתה ב-0.5% וסידני התחזקה ב-0.2%.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין נחלש ב-0.2% ל-107.56 ין לדולר. הנפט נסחר בעליות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.7% ל-67.5 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט יורד ב-0.7% ל-72.5 דולר לחבית.

עודף הסחר בין סין לארה"ב עלה ל-15.4 מיליארד דולר

רשויות המכס בסין מדווחות על ירידה של 2.7% ביצוא במארס על רקע חופשת ראש השנה הסינית. היבוא לסין עלה ב-14.4% וגרם לעלייה בגירעון הסחר ל-4.98 מיליארד דולר, בראשונה מאז פברואר 2017.

עודף הסחר של סין מול ארה"ב עלה ל-15.4 מיליארד דולר, הרמה הגבוהה ביותר השנה לפי נתוני בלומברג. גריעון הסחר של סין מול טייוואן, דרום קוריאה וגרמניה התרחב. יבוא פולי הסויה עלה ב-0.2% ברבעון הראשון, לעומת עלייה של 20% ברבעון המקביל ב-2017. סין היא הצרכנית הגדולה בעולם של פולי סויה אמריקאיים, כשליש מכלל היבול האמריקאי, שמשמשים בעיקר להאכלת כ-400 מיליון חזירים.

המגזר הפיננסי הוביל את העליות בוול סטריט; הדולר מתחזק

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית לאחר שהנשיא דונלד טראמפ הורה לבחון חזרה של ארה"ב להסכם הסחר הטרנס-פסיפי (TPP) ממנו פרש זמן קצר לאחר כניסתו לבית הלבן, ובעקבות איתות מצד טראמפ לפיו תקיפה אמריקאית בסוריה אינה צפויה באופן מיידי.

מניות הפיננסים הובילו את העליות בעקבות דו"חות כספיים חזקים של ענקית קרנות ההשקעה בלאקרוק.

מדד דאו ג'ונס נסגר בעלייה של 1.2%; מדד נאסד"ק טיפס ב-1%; מדד S&P 500 הוסיף 0.8%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.3%, עלייה ראשונה זה חמישה ימים.

בחזית המקרו כלכלית בארה"ב היום: מספר תביעות האבטלה הראשונות נותר מתחת לרמה של 300,000 זה השבוע ה-162 ברציפות - הרצף השבועי הארוך ביותר מאז החל משרד העבודה האמריקאי לפרסם נתון זה בשנת 1967. בה בעת, מחירי היבוא נותרו ללא שינוי במארס, אולם בניכוי מחירי הנפט עלו ב-2.1% ב-12 החודשים האחרונים - הזינוק החד ביותר מאז 2012.

מניית בלאקרוק עלתה ב-1.5% לאחר שחברת ניהול קרנות ההשקעות הגדולה בעולם דיווחה על רווח של 1.1 מיליארד דולר ברבעון הראשון של השנה - זינוק של 27% לעומת הרבעון המקביל ומעל לתחזיות האנליסטים - הודות לתנודתיות הגבוהה בשווקים העולמיים. היקף הנכסים תחת ניהול בלאקרוק גדל ברבעון ל-6.32 טריליון דולר.

מחזורי המסחר בביטקוין שוברים שיאים: המריא ב-17% תוך שעה

ערך ביטוקין קפץ בפתאומיות בתוך כשעה ביותר מ-17% לאחר שמחיר המטבע הדיגיטלי הפופולרי בעולם צנח בחדות מוקדם יותר היום.

ביטקוין נסחר כעת במחיר של 7,686 דולרים, זינוק של 11.3% ביממה החולפת, לפי נתוני טרייד-בלוק. מוקדם יותר היום נסק מחיר ביטוקין ביותר מ-17% בתוך שעה אחת, ופרץ את רף 8,000 דולרים לראשונה זה שבועיים.

מחזורי המסחר בביטקוין במהלך אותה שעה היו הגבוהים ביותר בתולדותיו, ועלו אפילו על המחזורים הגדולים שנרשמו בשלהי 2017 כאשר מחיר מטבע הקריפטו הפופולרי ביותר בעולם שבר שיאים והתקרב ל-20,000 דולר.

בשעות הבוקר לפי שעון ישראל צלל ביטוקין בכ-1,000 דולר למחיר של פחות מ-7,000 דולרים, אולם כעבור מספר שעות שב והתאושש בחדות.

ערך ביטקוין ירד לאחרונה עקב מכירות הקשורות לשיקולי מס לקראת המועד האחרון להגשת דו"חות המס בארה"ב ב-17 באפריל. סוחרים העריכו כי הזינוק היום קשור להיחלשות לחצי המכירה הללו, דיווח ערוץ CNBC.

היורו נחלש לאחר פרסום פרוטוקול הבנק המרכזי; פלייטק קפצה ב-6%

בורסות אירופה נסגרו במגמה חיובית שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ אותת כי תקיפה אמריקאית בסוריה אינה צפויה בזמן הקרוב, ולאחר שפרוטוקול ישיבת הבנק המרכזי של אירופה (ECB) שפורסם היום הצביע על כך שהבנק לא ימהר לצמצם את רכישות האג"ח ולהתחיל להעלות את הריבית. היורו נחלש מול הדולר.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 1%; פריז הוסיפה 0.6%. מנגד, בורסת לונדון נסגרה כמעט ללא שינוי על רקע התחזקות הליש"ט מול הדולר. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.7%.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.4% לרמה של 1.2317 דולר ליורו; לעומתו, הליש"ט מתחזק ב-0.4% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.4231 דולר לליש"ט.

מניית פלייטק, מפתחת תוכנות ההימורים שייסד הישראלי טדי שגיא, קפצה היום בכ-6% בבורסת לונדון לאחר שהודיעה על רכישת חברת ההימורים האיטלקית סנייטק (SNAITech) בעסקה בהיקף של יותר ממיליארד דולר.

תביעות האבטלה בארה"ב קרובות לשפל של 45 שנה

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב ירד בשבוע שעבר ושב ומתקרב לרמתו הנמוכה ביותר זה 45 שנים.

מספר התביעות הראשונות נפל בשבוע שעבר ל-233 אלף לעומת 242 אלף בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה ל-230 אלף תביעות.

זה השבוע ה-162 ברציפות שבו מספר התביעות הראשונות נמוך מ-300 אלף - הרצף השבועי הארוך ביותר מאז החלו להתפרסם נתון זה בשנת 1967.

עם זאת, הממוצע הארבע-שבועי של מספר התביעות - הנחשב לפחות תנודתי - טיפס ב-1,750 ל-230 אלף. מספר תביעות האבטלה המתמשכות טיפס ב-53 אלף ל-1.87 מיליון.

הנפט בלם את עליית מחירי היבוא בארה"ב

מחירי היבוא בארה"ב נותרו ללא שינוי במארס הודות לירידה במחירי הנפט, לפי נתונים שפורסמו היום בארה"ב. לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת טיפסו מחירי היבוא ב-3.6%, עלייה קלה לעומת קצב של 3.5% ב-12 החודשים שהסתיימו בפברואר.

בניכוי מחירי הנפט, טיפסו מחירי היבוא במארס ב-0.2% לעומת החודש הקודם. לעומת מארס 2017 עלו מחירי היבוא בניכוי הנפט ב-2.1% - העלייה החדה ביותר מאז 2012.

רצף העליות הטוב ביותר מאז 1990 במחיר האלומיניום הגיע לסיומו

מחירי האלומיניום ומתכות נוספות יורדים לאחר שרשמו את רצך העליות הטוב ביותר זה עשורים. המשקיעים בוחנים את השפעת הסנקציות שהטילה ארה"ב על רוסאל, יצרנית האלומיניום הגדולה ביותר בעולם מחוץ לסין. מחיר האבץ יורד לרמה הנמוכה ביותר ב-2018.

מחיר האלומיניום יורד ב-1.6% ל-2,214 דולר לטונה בבורסת הסחורות של שלונדון (LME), לאחר שביום רביעי עלה לרמה הגבוהה ביותר זה שש שנים. מחיר המתכת עלה ב-10% מאז הודיעה ארה"ב ביום שישי האחרון על הטלת סנקציות על רוסאל וחברות רוסיות אחרות.

ההשלכות של שיבוש אספקת האלומניום מרוסאל - כ-17% מהתפוקה הגלובלית מחוץ לסין - ימשיכו להשפיע על המסחר. כל הגורמים בשוק הסחורות בוחנים את החשיפה המשפטית והפיננסית לסנקציות האמריקאיות. כך, ענקית הסחורות גלנקור תודיע כי תבטל כמה חוזי אלומינים מסיה של כוח עליון, כך אמרו גורמים שמעורים בנושא.

מלאי האלומינים של הסיטונאים בבורסת LME עלה ב-7.6% היום - העלייה הגבוהה ביותר זה עשורים. הבורסה הודיע כי תפסיק לסחור באלומיניום מרוסאל ברגע שהסנקציות שהטילה ארה"ב ייכנסו לתוקפן.

מחיר האבץ ירד ב-4.3% ל-3,098 דולא לטונה, לאחר שעלה לרמה הגבוהה ביותר זה עשור בפברואר. ההערכות הן כי סין תציף את השוק במלאי של אבץ ותגרום לירידה נוספת במחיר, כך אמר וויי לי, אנליסט בחברת המסחר בסחורות Cofco Futures.

ירידות קלות באסיה בעקבות איומי טראמפ

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות שערים על רקע המתיחות במזרח התיכון בעקבות איומיו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לתקוף את סוריה ובעקבות פרטוקול הבנק הפדרלי שבו הביעו בכירי הבנק חשש מהשלכות מדיניות הסחר של טראמפ.

טוקיו ירדה ב-0.1%; הונג קונג איבדה 0.2% מערכה; שנחאי נחלשה ב-0.8%; סינגפור ירדה ב-0.3%; סיאול עלתה ב-0.1% וסידני ירדה ב-0.2%.

הדולר מתחזק מעט מול המטבעות המובילים בעולם. הין נחלש ב-0.1% ל-106.89 ין לדולר. הנפט נסחר בירידות קלות בעקבות איומי טראמפ שמעלים חשש לשיבוש האספקה מהמזרח התיכון. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.1% ל-66.7 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט יורד ב-0.2% ל-71.9 דולר לחבית.

טראמפ גרר את וול סטריט לירידות; פייסבוק עלתה

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה שלילית לראשונה זה שלושה ימים בצל איומיו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בפעולה צבאית אמריקאית נגד סוריה.

מדד דאו ג'ונס נסוג ב-0.9%; מדד S&P 500 נסגר בירידה של 0.6%; מדד נאסד"ק ירד ב-0.4%.

כל משתתפי ישיבת הריבית האחרונה של הבנק הפדרלי העריכו כי כלכלת ארה"ב צפויה להמשיך להתחזק וכי האינפלציה תמשיך לצבור תאוצה בחודשים הקרובים, אולם מקבלי ההחלטות הביעו חשש מהשלכות מדיניות הסחר של ממשל טראמפ. כך עולה מפרוטוקול הישיבה שפורסם היום.

עוד בחזית המקרו כלכלית היום בארה"ב: מדד הליבה של מדד המחירים לצרכן (CPI) קפץ ב-12 החודשים שהסתיימו במארס ב-2.1% - הזינוק החד ביותר זה שנה.

מניית פייסבוק עלתה ב-0.8% בעקבות השלמת עדותו בת היומיים של מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג בקונגרס, שהסתיימה היום בשימוע בפני ועדת האנרגיה והמסחר של בית הנבחרים.

מניית ענקית הרשתות החברתיות קפצה ביום שלישי ב-4.5% - הזינוק החד ביותר זה שנתיים - על רקע עדותו של צוקרברג בפני ועדת המשפט והמסחר של הסנאט.

איומי טראמפ הקפיצו את הנפט לרמתו הגבוהה מ-2014

מחיר הנפט קפץ לרמתו הגבוהה ביותר מאז 2014 לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ איים לשגר טילים על סוריה, והגביר בכך את החששות מפני שיבושים באספקת הנפט מהמזרח התיכון.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במאי נסגרו במחיר של 66.82 דולר לחבית - הסגירה הגבוהה ביותר מאז דצמבר 2014 - לאחר זינוק של 2% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

עוד בשוק הסחורות: החוזים על הזהב למסירה ביוני נסגרו בניו יורק במחיר של 1,360 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-25 בינואר, לאחר עלייה של 1.1%.

אירופה נסגרה בירידות; רומא המריאה ב-24% עקב הנצחון על ברצלונה

בורסות אירופה נסוגו משיא של חודש ונסגרו בירידות על רקע חששות מפני פעולה צבאית של ארה"ב בסוריה.

בורסת פרנקפורט נסוגה ב-0.8%; לונדון ירדה ב-0.1%; פריז איבדה 0.6%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.6% אולם עודנו נמצא בדרכו לעלייה שבועית של 0.3%. היורו מתחזק מול הדולר ב-0.3% לשער של 1.2388 דולר ליורו.

מניית טסקו זינקה ב-7.2% לאחר שהקמעונאית הבריטית הודיעה על דיווידנד שנתי ראשון מזה ארבע שנים ודיווחה על זינוק ברווחיה לפני מס. טסקו דיווחה על רווח גבוה מהתחזיות של 1.3 מיליארד ליש"ט (1.85 מיליארד דולר) בשנה שהסתיימה ב-24 בפברואר, לעומת רווח של 145 מיליון ליש"ט בשנה הקודמת. טסקו הודיעה כי תחלק למשקיעים דיווידנד של 2 פני למניה.

מניית מועדון הכדורגל AS רומא נסקה בקרוב ל-24% בבורסת מילאנו בעקבות ניצחונה של הקבוצה האיטלקית על ברצלונה הספרדית אתמול (ג) 3:0 במסגרת משחקי ליגת האלופות באירופה.

האינפלציה בארה"ב צוברת תאוצה

נתוני אינפלציה שפירסם היום משרד העבודה האמריקאי הצביעו על התגברות קצב עליית המחירים בחודש שעבר.

מדד המחירים לצרכן (CPI) בארה"ב נסוג במארס ב-0.1% לעומת החודש הקודם - בהתאם לתחזיות הכלכלנים. עם זאת, הירידה הראשונה של המדד זה 10 חודשים נבעה כולה מהוזלת מחירי הבנזין. לעומת מארס 2017 עלה המדד ב-2.4%, לעומת עלייה של 2.2% ב-12 החודשים שהסתיימו בפברואר.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי האנרגיה והמזון הנחשבים לתנודתיים, טיפס ב-0.2% לעומת החודש הקודם - גם כאן בהתאם לתחזיות. לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת עלה מדד הליבה ב-2.1% - הקצב המהיר ביותר זה שנה - לעומת עלייה שנתית של 1.8% בחודש הקודם.

החוזים בוול סטריט התאוששו לאחר היפוך בנימת ציוצי טראמפ

החוזים העתידיים על המדדים בוול סטריט התאוששו לאחר היפוך בנימת הציוצים שפירסם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

החוזים רשמו מוקדם יותר ירידות חדות לאחר שטראמפ פירסם ציוץ לוחמני בחשבונו ב טוויטר בו איים על רוסיה כי בכוונת ארה"ב לשגר טילים לעבר סוריה.

עם זאת, ירידות החוזים התמתנו כעבור כמחצית השעה בעקבות מהפך בנימת הנשיא לאחר שפירסם ציוץ נוסף בו נקט בנימה פייסנית יותר, וכתב כי אין סיבה שהיחסים בין ארה"ב לרוסיה יהיו גרועים.

"נראה שהציוץ הראשון נוסח על ידי (היועץ לבטחון לאומי) ג'ון בולטון", פירש הבלוג זירו הדג', "ושאחר כך (ראש סגל הבית הלבן) ג'ון קלי השתלט חזרה על חשבון הטוויטר של טראמפ, ולו לזמן קצר".

תפוקת המפעלים בבריטניה ירדה לראשונה מזה 11 חודשים

הייצור בבריטניה ירד לראשונה מזה 11 חודשים בפברואר, בהובלת ייצור של ציוד ומכונות. תפוקת המפעלים בבריטניה ירדה ב-0.2% לעומת ינואר, אז נותרה ללא שינוי, כך לפי נתונים שפרסמה היום לשכת הסטטיסטיקה הבריטית. התפוקה התעשייתית הכוללת עלתה בשיעור נמוך מהתחזיות של 0.1%, לאחר שמזג האוויר הקר מהצפוי העלה את הביקוש לאנרגיה.

שבעה מבין 13 מגזרי הייצור רשמו ירידה בפברואר, בהובלת ציוד ומכונות, שרשמו ירידה של 3.9% לאחר חודש ינואר חזק. לא היו ראיות לכך שסופת השלג מהמזרח פגעה בתפוקה בפברואר, אם כי היא תרמה לירידה של 1.6% בבניה.

הרובל בדרך לשבוע הגרוע ביותר מאז 1999

הרובל ממשיך לצנוח היום, על רקע חששות בעקבות הסבב האחרון של סנקציות שהטילה ארה"ב על רוסיה. הרובל נחלש ב-1.2% מול הדולר לרמה של 63.824 רובל לדולר, לאחר שכבר צלל ב-2.7% מוקדם יותר היום והשלים בכך נפילה של קרוב ל-8% השבוע - השבוע הגרוע ביותר מאז 1999.

בנוסף, נרשמות ירידות בשוקי האג"ח הממשלתיות של רוסיה והתשואות עליהן עולות. התשואה על האג"ח הממשלתיות של רוסיה לעשר שנים הנקובות ברובל עולה ב-0.09% ל-7.68% - הרמה הגבוהה ביותר זה ארבעה חודשים. עלות הביטוח נגד חדלות פירעון על אג"ח של רוסיה בדולרים זינקה לרמתה הגבוהה ביותר מאז אוגוסט.

ארה"ב הטילה ביום שישי סנקציות על אנשי עסקים, חברות ואנשי ממשל רוסיים, תוך התמקדות במקורביו של הנשיא ולדימיר פוטין, במסגרת אחד מצעדי הענישה החריפים ביותר של וושינגטון נגד מוסקבה - שבא בתגובה לשורה של פעילויות רוסיות, בהן ההתערבות בבחירות בארה"ב ב-2016.

האטה באינפלציה בסין

האינפלציה בסין התמתנה במארס, לאחר שהגיעה בפברואר לשיא של ארבע שנים, כך לפי נתונים שפרסמה היום לשכת הסטטיסטיקה הסינית. מדד המחירים לצרכן בסין עלה ב-2.1% במארס לעומת החודש המקביל בשנה שעברה, וזאת לאחר עליה של 2.9% בפברואר. מחירי המזון עלו ב-2.1% לאחר זינוק של 4.4% בפברואר, בעיקר בגלל ראש השנה הסינית. מחירי מוצרים שאינם מזון עלו ב-2.1% לעומת עליה של 2.5% בפברואר. בהשוואה לפברואר נרשמה ירידה של 1.1% במדד.

מדד המחירים ליצרן בסין עלה ב-3.1% במארס, חודש חמישי ברציפות של האטה, לאחר עליה של 3.7% בפברואר.

טוקיו ירדה ב-0.3%; עליות בהונג קונג ושנחאי

המסחר בבורסות אסיה התנהל הבוקר במגמה מעורבת, לאחר העליות שנרשמו אתמול בוול סטריט. טוקיו ירדה ב-0.3%; הונג קונג עולה ב-0.7%; שנחאי עולה ב-0.7%; סינגפור עולה ב-0.5%; סיאול ירדה ב-0.5%; סידני ירדה ב-0.3%.

נגיד הבנק המרכזי של סין, יאי גנג, אמר היום כי בייג'ין תרחיב את הגישה של משקיעים זרים למגזרי הבנקאות, ניירות הערך והביטוח במדינה, ותפתח קשרי מסחר בין בורסת שנחאי לבורסת לונדון. הוא אמר כי עד סוף יוני ממשלת סין צפויה להסיר את ההגבלות על בעלות זרה על בנקים ולאפשר לחברת השקעות וביטוח זרות להחזיק בשליטה במתחרות סיניות.

ההיי-טק הוביל העליות בוול סטריט; פייסבוק קפצה ב-4.5% על רקע עדות צוקרברג

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות חדות בהובלת מגזר ההיי-טק לאחר שהנימה הפייסנית של נשיא סין ביחס לסכסוך הסחר עם ארה"ב, הרגיעה את חששות המשקיעים מפני התלקחות מלחמת סחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם. מניות האנרגיה זינקו בעקבות מחיר הנפט.

מדד דאו ג'ונס קפץ ב-1.8%; מדד נאסד"ק זינק ב-2.1%; מדד S&P 500 הוסיף 1.7%.

מניית פייסבוק קפצה ב-4.5% על רקע עדותו של המנכ"ל מארק צוקרברג בראשון מבין בשני שימועים שיתקיימו בקונגרס האמריקאי היום ומחר. טוויטר זינקה ב-5.5%.

מניית וריפון סיסטמס נסקה ב-52% לאחר שספקית מערכות התשלום והשירותים לעסקים הודיעה כי הסכימה להירכש תמורת 3.4 מיליארד דולר כולל חובות, על ידי קבוצת חברות השקעה פרטית בעסקה שמשקפת פרמיה של 54% על מחיר הסגירה של המניה ביום שני.

הנפט קפץ ביותר מ-3% לשיא של שלוש שנים

מחיר הנפט זינק ביותר מ-3% ונסגר בשיא של יותר משלוש שנים, לאחר שמשרד האנרגיה האמריקאי העלה את תחזיות המחיר לנפט הגולמי לשנה הנוכחית והבאה.

חששות כי הסלמה בסכסוך בסוריה תגרור שיבושים באספקת הנפט המזרח התיכון, לצד דעיכת החששות מהסלמה במחלוקת הסחר בין ארה"ב לסין, תומכים אף הם במחיר הנפט.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במאי נסגרו במחיר של 65.51 דולר לחבית, עלייה של 3.3%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה ביוני נסגרו במחיר של 71.04 דולר לחבית - הסגירה הגבוהה ביותר מאז דצמבר 2014 - לאחר קפיצה של 3.5% בבורסת ICE בלונדון.

משרד האנרגיה האמריקאי העלה היום בכ-2% את תחזיתו למחיר חבית נפט גולמי מסוג טקסס מתוק לרמה של 59.37 דולר לחבית השנה, ורמה של 58.68 דולר לחבית בשנה הבאה. המשרד העלה גם בכ-2% את תחזיתו לשנה הנוכחית למחיר הנפט הגולמי מסוג ברנט לרמה של 63.36 דולר לחבית, ולרמה של 62.68 דולר לחבית ב-2019.

בורסות אירופה בשיא של חודש

בורסות אירופה נסגרו בשיא של כחודש על רקע התפוגגות החשש ממלחמת סחר גלובלית לאחר נאומו של נשיא סין שי ג'ינגפינג.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעלייה של 1.1%; לונדון הוסיפה 1%; פריז טיפסה ב-0.8%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.8% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר זה קרוב לחודש.

נשיא סין, שי ג'ינפינג, שיחק את המבוגר האחראי בנאומו הבינלאומי הראשון מאז הארכת כהונתו ללא הגבלה. מול הרטוריקה הלוחמנית והמאיימת של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, נקט שי נימה מתונה והעלה על נס את יתרונות הפתיחות הכלכלית, בהזהירו מפני מלחמה קרה חדשה.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.2% לשער של 1.2344 דולר ליורו. הרובל הרוסי נופל ב-3.5% מול הדולר לשער של 62.75 רובל לדולר ובעקבות הסנקציות שהטילה ארה"ב ביום שישי על חברות ואישים שקשורים לממשל הרוסי.

איוון גלסנברג, מנכ"ל חברת הכרייה גלנקור, התפטר מתפקידו כדירקטור בענקית האלומיניום הרוסית רוסאל בעקבות הסנקציות. בנוסף, גלנקור הודיעה כי ביטלה את התוכנית להחליף את אחזקותיה ברוסאל במניות בחברה אחרת של אולג דריפסקה, בעל השליטה ברוסאל שגם עליו הוטלו סנקציות. מניית רוסאל צנחה אתמול ב-50% במסחר בבורסת הונג קונג.

האינפלציה מרימה ראש בארה"ב: מדד המחירים ליצרן קפץ ב-3% תוך שנה

קצב עליית המחירים הסיטונאים בארה"ב צבר תאוצה במארס למרות ירידת מחירי האנרגיה, עדות להתחזקות הלחצים האינפלציוניים בכלכלה הגדולה בעולם.

מדד המחירים ליצרן (PPI) בארה"ב טיפס במארס ב-0.3% לעומת החודש הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 0.1%. לעומת מארס 2017 קפץ המדד ב-3%.

המדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה הנחשבים לתנודתיים, עלה ב-0.4% לעומת החודש הקודם, זה החודש השלישי ברציפות, וזינק ב-2.9% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת.

אסיה ננעלה בעליות; הונג קונג זינקה ב-1.6%

בורסות אסיה ננעלו בעליות עולות ועימן מתחזק הדולר, לאחר שנאומו של נשיא סין, שי ג'ינפינג, התייחס במתינות לנושא מלחמת הסחר מול ארה"ב. שי קרא לפתיחות כלכלית והזהיר מפני מנטליות של מלחמה קרה, לדבריו. בורסת טוקיו עלתה ב-0.5%; הונג קונג הוסיפה 1.6% לערכה; שנחאי עלתה ב-1.6%; סינגפור התחזקה ב-0.5%; סיאול עלתה ב-0.2% וסידני עלתה ב-0.8%

החוזים על מדדי וול סטריט מראים עליות של יותר מ-1% במדדי נאסד"ק ודאו ג'ונס, ופחות מאחוז במדד S&P 500.

הדולר האמריקאי נסחר בעליות מול הין ומוסיף 0.3% ל-107.12 ין; מול הוון הקוריאני והפסו הפיליפיני הוא נחלש מעט.

הנפט הגולמי קופץ ב-0.6% ל-63.81 דולר לחבית במסחר בחוזים על טקסס מתוק. הזהב נחלש ב-0.2% ל-1337.5 דולר לאונקיה.

מחיר הנפט עלה ב-2% האלומניום זינק בכ-7

החוזים על האלומניום למסירה ביולי זינקו בכ-7% ל-2,113 דולר לטון מטרי. מחיר הנפט הגולמי רושם את העלייה החדה ביותר מזה שבועיים לאור הדולר הנחלש והתפוגגות החשש מפני מלחמת סחר בין ארה"ב לסין. במקביל מדינות אופ"ק ממשיכות לקצץ בתפוקה בעוד התפוקה בארה"ב רושמת שיאים שבועיים חדשים.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במאי עלו ב-2.1% ל-63.42 דולר לחבית. החוזים על הנפט מסוג ברנט עלו ב-2.2% ל-68.60 דולר חבית בלונדון.

הביטקוין צונח מתחת ל-7,000 דולר

הביטקוין צונח ב-3.3% למחיר של 6,721.33 דולר לביטקוין על רקע התקרבותו של היום בחודש שבו האזרחים האמריקאים מגישים את טפסיהם לרשווית המס. מוקדם יותר רשם המטבע הווירטואלי שפל של 6,705.78 דולר לביטקוין, על פי נתוני קוינדסק. מחירי הביטקוין נפלו ביותר מ-27% בחודש האחרון.

מחיר הביטקוין צנח ביותר מ-52% השנה, לאחר שפתח את 2018 עם מחיר של 14 אלף דולר לביטקוין. שוק המטבעות הקריפטוגרפיים כולו איבד מחצית משוויו מאז תחילת השנה, על פי נתוני קוינמרקטקאפ.

אירופה ננעלה כמעט ללא שינוי; מניית דויטשה בנק עלתה ב-1%

המסחר בבורסות אירופה ננעל ללא שינוי כמעט כאשר המשקיעים ממשיכים לעקוב אחר ההתפתחויות במאבק הסחר בין ארה"ב לסין. לונדון עלתה ב-0.1%; פרנקפורט הוסיפה 0.1% לערכה; פריז ללא שינוי. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.1%.

מניית דויטשה בנק עלתה ב-1% לאחר שבנק ההשקעות הגדול באירופה הודיע כי כריסטיאן סווינג יחליף את ג'ון קריין בתפקיד המנכ"ל באופן מיידי. סווינג, שעובד כבר שנים ארוכות בבנק, היה בשנה האחרונה אחד משני סגניו של קריין. השינויים בהנהלה נעשים על רקע לחצים מצד משקיעים לשפר את הרווחיות ולהביא לעליית המניה.

מניית רולס רויס על,ה ב-1.2% לאחר שיצרנית המנועים הבריטית הודיעה על מכירת החברה הבת לה-אורנג' לחברת וודורד האמריקאית תמורת 610 מיליון ליש"ט.

בורסת מוסקבה צונחת בעקבות הסנקציות האמריקאיות

הבורסה במוסקבה קיבלה מהלומה קשה עם תחילת שבוע המסחר בשל הסנקציות החדשות שהטילה ארה"ב על חברות ואישים רוסים.

אף שהקרמלין הבטיח להגן על המיליארדרים שיושפעו מהסנקציות, מדד MOEX רוסיה צנח ב-8.6% במהלך המסחר – הצניחה התוך יומית החדה ביותר מאז מארס 2014, בעיצומו של הסכסוך עם אוקראינה.

הרובל הרוסי נחלש ב-3.1% מול הדולר ונסחר ברמה של 60.3593 רובל לדולר, הפעם האחרונה שהרובל חצה את רף 60 הרובל לדולר היתה בנובמבר.

הרובל עוד עלול לרשת את מקומו של הראנד הדרום אפריקאי כמטבע התנודתי ביותר בעולם. מדד התנודתיות החודשי שלו זינק ב-2.6 נקודות בסיס, העלייה החדה ביותר מאז מאי 2017 ל-11.9% - רמת התנודתיות הגבוהה ביותר בין מטבעות העולם, למעט הראנד.

ראש הממשלה הרוסי, דמיטרי מדוודב הורה לקבינט להמציא דרכים לסייע לחברות המושפעות ולגבש צעדי נגד. דובר של הקרמלין אמר כי "הקרמלין זקוק לזמן כדי להעריך את היקף הנזק האמיתי מהסנצקיות החדשות. הסנקציות האלה הן תופעה די חדשה".

וול סטריט ננעלה בעליות קלות בהובלת מגזר הטכנולוגיה

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בעליות קלות על רקע דיווחים ב"ניו יורק טיימס" כי ה-FBI פשט על משרדיו של מייקל כהן, עורך הדין הוותיק של הנשיא טראמפ. מוקדם יותר נסחרו המדדים המובילים בעליות חדות של עד 2%, לאחר שהמשקיעים התעודדו מעט מדבריו של טראמפ כי סין תחתום בסופו של דבר על הסכם עם ארה"ב.

ה דאו עלה ב-0.2%. S&P 500 הוסיף 0.3% ו נאסד"ק הוסיף 0.5%.

המשקיעים מתמקדים בהתבטאויות משני הצדדים. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צייץ היום בחשבון הטוויטר שלו "כשמכונית נשלחת מסין לארה"ב מוטל עליה מכס של עד 2.5%. כשמכונית נשלחת מארה"ב לסין מוטל עליה מכס של 25%. זה נראה לכם כמו מסחר הוגן. לא, זה מסחר טיפשי שנמשך שנים!".

דובר משרד החוץ הסיני אמר היום כי ארה"ב אשמה במתיחות הסחר בין שתי המדינות וכי סן לא תוכל להיכנס למשא ומתן במצב הנוכחי.

מניית חברת התרופות אווקסיס זינקה ב-81.5% לאחר שנוברטיס הודיעה על רכישתה תמורת 8.7 מיליארד דולר. אווקסיס פיתחה טיפול פורץ דרך במחלת ניוון שרירים.

אסיה ננעלה במגמה מעורבת; הונג קונג זינקה ב-1.3%

המסחר בבורסות אסיה ננעל עליות שערים על רקע התפוגגות החשש ממלחמת סחר בין ארה"ב לסין, אולם המשקיעים ממשיכים לעקוב אחר התבטאויות בכירי ממשל משני הצדדים כדי לבחון כיצד יתפתח מאבק הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם. טוקיו עלתה ב-0.5%; הונג קונג זינקה ב-1.3%; שנחאי הוסיפה 0.2% לערכה; סינגפור עלתה ב-0.2%; סיאול התחזקה ב-0.6% וסידני עולה ב-0.3%.

דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב, אמר כי סין תקל את הגבלות הסחר שלה כי "זה הדבר הנכון לעשות. הוא הוסיף כי שתי המדינות יחתמו על הסכמים בנושא מיסוי וקניין רוחני. נשיא סין שי ג'ינגפינג ינאם מחר בכנס בואה, באי היינאן בסין. שי היה אמור להמתקד בנאומו בפתיחת הכלכלה הסינית למשקיעים זרים, אך כעת מצפים כולם כי יתייחס למאבק הסחר בין סין לארה"ב.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.2% ל-107.13 ין לדולר. היורו יורד ב-0.07% ל-1.2277 דולר והליש"ט נסחרת ללא שינוי ניכר ברמה של 1.4104 דולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-2.8%. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט - דאו ג'ונס, S&P 500 ונאסד"ק - נסחרים בעליות של עד 1%.

הנפט נסחר בעליות קלות. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.4% ל-62.3 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט עולה ב-0.6% ל-67.5 דולר לחבית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"

צילומי רחפן מפרץ חיפה

הם חיים על "חבית חומר נפץ", המשקיעים רואים שם פוטנציאל