וול סטריט סגרה את השבוע הגרוע זה שנתיים; דרופבוקס טסה ביום המסחר הראשון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדכונים

וול סטריט סגרה השבוע הגרוע מ-2016; דרופבוקס נסקה ביום המסחר הראשון

בורסות וול סטריט השלימו את הנפילה השבועית החדה ביותר זה למעלה משנתיים בעקבות הודעת סין על צעדי תגמול ראשונים בתגובה למכסים על יבוא מסין שהטילה אתמול ארה"ב - צעדים שהגבירו את החשש מהתלקחות מלחמת סחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

מדד דאו ג'ונס נפל ב-1.8% ונסגר ברמתו הנמוכה ביותר מאז נובמבר 2016. בסיכום שבועי צנח מדד מניות הבלו צ'יפ ב-5.7%. מדד S&P 500 צנח היום ב-2.1% בדרכו לנפילה השבועית של 5.9%; מדד נאסד"ק צלל ב-2.4% ונסגר מתחת לרמה של 7,000 נקודות. בסיכום שבועי צלל מדד מניות הטכנולוגיה ב-6.5%. עבור שלושת המדדים היתה זו הנפילה השבועית החדה ביותר מאז ינואר 2016. מדד נאסד"ק 100 צלל השבוע ב-7.3% - הנפילה השבועית החדה ביותר מאז שנת 2015.

מניית דרופבוקס (סימול DBX) נסקה ב-35.5% ביום המסחר הראשון שלה בוול סטריט תוך הקפצת שווי השוק של חברת אחסון הקבצים לכ-12.5 מיליארד דולר. דרופבוקס ביצעה הנפקה ראשונה לציבור (IPO) אשר שיקפה לחברה שווי שוק של 9.2 מיליארד דולר. ההנפקה, הגדולה ביותר במגזר הטכנולוגיה זה למעלה משנה, תומחרה ב-21 דולר למניה - מעל לטווח היעד שקבעה החברה של 18-20 דולרים.

מניית פייסבוק השלימה נפילה שבועית של 13.8% לאחר שגל נטישת המשתמשים בעקבות שערוריית איסוף מידע משתמשי הרשת החברתית, זכה לחיזוק לאחר שמנכ"ל טסלה וספייס-אקס, אילון מאסק, מחק את עמודי הפייסבוק של שתי החברות. שווי השוק של פייסבוק נחתך השבוע ב-64 מיליארד דולר.

מניית נייקי טיפסה ב-0.3% לאחר שענקית מוצרי והלבשת הספורט דיווחה ביום חמישי לאחר סגירת המסחר על רווח ומכירות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים.

מינוי בולטון דחף את הנפט לזינוק השבועי החד זה 8 חודשים

מחיר הנפט בניו יורק השלים את הזינוק השבועי החד ביותר זה שמונה חודשים ומחיר הנפט מסוג ברנט נסגר בלונדון מעל ל-70 דולר לראשונה מאז ינואר, על רקע הערכות כי מינוי היועץ לבטחון לאומי החדש של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, עלול לתרום להתגברות המתיחות הפוליטית במזרח התיכון עתיר הנפט.

הודעת טראמפ אתמול על כוונתו למנות את ג'ון בולטון ליועצו לבטחון לאומי מגבירה את הסבירות לכך שארה"ב תטיל מחדש סנקציות על איראן, יצרנית הנפט השלישית בגודלה במזרח התיכון, העריכו אנליסטים לפי דיווח סוכנות הידיעות בלומברג.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במאי נסגרו במחיר 65.88 דולר לחבית - שיא של שמונה שבועות - לאחר עלייה של 2.5% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי קפץ מחיר הנפט ב-5.6% - הזינוק השבועי החד ביותר מאז יולי.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה במאי נסגרו במחיר של 70.45 דולר לחבית, עלייה של 2.2%, בבורסת ICE בלונדון. בסיכום שבועי קפץ ב-6.4%.

מחפשים מקלט: הין בשיא של 16 חודשים; הזהב קפץ ב-3% השבוע

הין היפני זינק מול הדולר לרמתו הגבוהה ביותר מאז הבחירות לנשיאות ארה"ב בנובמבר 2016, ומחיר הזהב קפץ לשיא של חמישה שבועות, לאחר שהמשקיעים ביקשו בהם מקלט על רקע הנפילות בבורסות העולם בצל חששות מהתלקחות מלחמת סחר בין ארה"ב לסין.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,349.9 דולר לאונקייה, הסגירה הגבוהה ביותר מאז ה-16 בפברואר, לאחר זינוק של 1.7% בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי קפץ מחיר הזהב ב-2.9%.

הין מתחזק ב-0.3% מול הדולר לשער של 104.98 ין לדולר, לאחר שמוקדם יותר טיפס לרמה של 104.64 ין לדולר - שיא של יותר מ-16 חודשים. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.4%.

יום מסחר הפכפך נרשם שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות, התשואה על האג"ח ל-10 שנים מטפסת ב-0.02% לרמה של ל-2.84%, לאחר שבתחילת היום צנחה אל מתחת ל-2.8%.

חשש ממלחמת סחר הפיל את בורסות אירופה לשפל של שנה

בורסות אירופה נסגרו בירידות זה היום השלישי ברציפות בצל חששות מהתלקחות מלחמת סחר עולמית, ועל רקע התחזקות היורו מול הדולר.

בורסת פרנקפורט צנחה ב-1.8% בדרכה לנפילה שבועית של 4.1%; לונדון נסוגה ב-0.4% ונסגרה ברמתה הנמוכה ביותר מאז דצמבר 2016, בדרכה לנפילה שבועית של 3.4% - השבוע הגרוע ביותר מאז ראשית פברואר. פריז איבדה היום 1.4%.

מדד המניות הכלל אירופי איבד 0.9% ונסגר ברמתו הנמוכה ביותר מאז השמיני בפברואר 2017, בדרכו לנפילה שבועית של 3.2%.

היורו מתחזק מול הדולר ב-0.5% לשער של 1.2365 דולר ליורו - שיא של יותר משבוע; הליש"ט מוסיפה 0.4% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.415 דולר לליש"ט.

מכירות בתים חדשים בארה"ב ירדו חודש שלישי ברציפות

המכירות של בתים חדשים בארה"ב ירדו בפברואר ב-0.6% לעומת החודש הקודם - ירידה חודשית שלישית ברציפות - לקצב שנתי של 618 אלף יחידות, מסר היום משרד המסחר האמריקאי.

תחזית הכלכלנים היתה לעלייה בקצב המכירות השנתי בפברואר לרמה של גבוה יותר של 623 אלף.

ההאטה במכירות באה על רקע עלייה חדה במחירי הבתים. המחיר החציוני של בתים חדשים שנמכרו בפברואר היה 326,800 דולרים, זינוק של 9.7% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, מסר היום משרד המסחר.

זינוק חד כפליים מהצפוי בהזמנות של מוצרים בני-קיימא בארה"ב

ההזמנות של מוצרים בני-קיימא בארה"ב זינקו בחודש שעבר בשיעור כפול מהצפוי הודות לקפיצה של יותר מ-7% בהזמנות של ציוד תחבורה.

ההזמנות של מוצרים בני-קיימא בארה"ב קפצו בפברואר ב-3.1% לעומת החודש הקודם, הזינוק החד ביותר מאז יוני 2017, תוך מחיקת מרבית הנפילה שרשמו בינואר, מסר היום משרד המסחר האמריקאי.

תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של 1.6% בלבד.

בניכוי הזמנות של ציוד תחבורה, גדלו ההזמנות למוצרים בני-קיימא בפברואר ב-1.2% בלבד.

אסיה ננעלה בירידות חדות

המסחר באסיה ננעל בירידות שערים חדות בהמשך לירידות שנרשמו אמש בוול סטריט. זאת על רקע החלטת נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, להטיל מכסים על סין והחששות מפני מלחמת סחר.

טוקיו איבדה ב-4.5%; שנחאי צנחה ב-ב-3.4; הונג קונג השילה 3.3%; טייוואן ירדה ב-1.7%.

הין נסחר ברמה הגבוהה ביותר מזה יותר משנה. המטבע היפני מתחזק ב-0.4% למחיר של 104.84 ין לדולר.

הנפט מתחזק כעת ב-1.1%. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל נסחרים במחיר של 65 דולר לחבית.

החוזים על הנפט מסוג ברנט למסירה במאי עולים ב-0.9% למחיר של 69.65 דולר לחבית.

מכסי טראמפ מחקו את כל עליות השנה בוול סטריט; דאו ג'ונס צלל ב-3%

בורסות וול סטריט רשמו את הנפילה היומית החדה ביותר זה שישה שבועות ומדד S&P 500 מחק את כל העליות של 2018, בצל חששות כי מכסים חדשים שעל הטלתם הודיע היום נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, יגרמו להתלקחות מלחמת סחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם. מניות חברות ההיי-טק הסיניות צנחו בניו יורק.

מדד דאו ג'ונס צלל ב-2.9% ונסגר מתחת לרמה של 24,000 נקודות. היתה זו הנפילה היומית החדה ביותר שרשם מדד מניות הבלו צ'יפ מאז השמיני בפברואר - כאשר נפל ב-4.2% עקב חששות מהתגברות האינפלציה בארה"ב; מדד S&P 500 צנח ב-2.5% - הנפילה היומית החדה ביותר זה שישה שבועות - תוך מחיקת כל העליות שרשם מתחילת השנה; מדד נאסד"ק נפל ב-2.4% וגם עבורו היה זה היום הגרוע ביותר מאז ראשית פברואר.

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הודיע היום (ה') על הטלת מכסים על יבוא סחורות סיניות בהיקף של עד 60 מיליארד דולר, והורה לשר האוצר מנוצ'ין לגבש המלצות להגבלת השקעות של חברות סיניות בארה"ב.

מניות של חברות היי-טק סיניות הנסחרות בוול סטריט צונחות בעקבות המכסים החדשים על יבוא מסין שהטיל היום נשיא ארה"ב. מניות עליבאבא ו באידו נפלו ביותר מ-5% במסחר בניו יורק.

מניית בואינג צללה ביותר מ-5% בוול סטריט על רקע חששות כי סין תחליט לנקוט בצעדי תגמול בתחום הסחר נגד ארה"ב, וכי הנפגעת הראשונה עלולה להיות יצרנית המטוסים האמריקאית שאחד מכל ארבעה מטוסים המיוצרים על ידה נמכר לסין.

מניית פייסבוק צנחה זו הפעם השלישית השבוע על רקע שערוריית קיימברידג' אנליטיקה, שבה נחשף כי חברה פרטית אספה מידע מפייסבוק על 50 מיליון משתמשים ללא אישורם. המניה נפלה היום ב-2.7%, ומתחילת השבוע נחתך שווי השוק של ענקית הרשתות החברתיות בכ-59 מיליארד דולר.

מארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק, התחייב אתמול לנקוט בשורה של צעדים כדי להגן על הנתונים של משתמשי הרשת החברתית הגדולה בעולם, בהם מגבלות נוספות על מפתחי אפליקציות.

מניית אלפבית , החברה האם של גוגל, נפלה ב-3.7% בדרכה ליום חמישי ברציפות של ירידות. מניית אפל נסוגה ב-1.4% בדרכה ליום שלילי חמישי ברציפות - רצף הימים השלילי הארוך ביותר מאז נובמבר. אמזון איבדה 2.3%.

תשואות האג"ח בארה"ב בנפילה החדה זה 10 חודשים

תשואת האג"ח הממשלתיות בארה"ב נופלת משיא של יותר משלושה שבועות על רקע התגברות החששות מהתלקחות מלחמת סחר בין ארה"ב לסין.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות חדות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נופלת ב-0.06% לרמה של 2.82%, לאחר שמוקדם יותר כבר צללה מתחת לרמה של 2.8% - הצניחה החדה ביותר זה 10 חודשים. במהלך המסחר אתמול קפצה התשואה מעל לרמה של 2.9%, רמתה הגבוהה ביותר מאז ה-27 בפברואר.

הדולר נחלש מול הין היפני ב-0.5% לרמה של 105.56 ין לדולר, אך מתחזק ב-0.2% מול היורו לשער של 1.2311 דולר ליורו. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.1%.

הנשיא דונלד טראמפ הודיע היום על מכסים חדשים על יבוא מסין בהיקף שנתי של עד 60 מיליארד דולר, ולפי ההערכות סין צפויה להגיב בהטלת מכסי תגמול משלה.

בורסות אירופה צנחו לשפל של 3 שבועות

בורסות אירופה נסגרו בירידות חדות בצל חששות מהתלקחות מלחמת סחר עולמית. מניות הטכנולוגיה הובילו את הירידות על רקע המשך שערוריית שיתוף הנתונים שמטלטלת את פייסבוק.

בורסת לונדון נסגרה בירידה של 1.2% לאחר שבנק אוף אינגלנד הותיר את הריבית בבריטניה ללא שינוי, אולם מבכירי מועצת הבנק המרכזי הצביעו במפתיע בעד העלאת ריבית מיידית; פרנקפורט נפלה ב-1.7% - היום הגרוע ביותר זה שלושה שבועות; פריז איבדה 1.4%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נפל ב-1.6% ונסגר ברמתו הנמוכה ביותר מאז השני במארס.

היורו נחלש מול הדולר ב-0.3% לשער של 1.2304 דולר ליורו; הליש"ט נסוגה ב-0.3% מול הדולר לשער של 1.41 דולר לליש"ט.

מניית חברת מוצרי הצריכה רקיט בנקיזר זינקה בקרוב ל-5% לאחר שהודיעה כי לא תרכוש את חטיבת התרופות ללא מרשם של ענקית התרופות פייזר. החטיבה עומדת למכירה תמורת 20 מיליארד דולר וכעת המועמדת היחידה לרכישתה היא יצרנית התרופות גלסקוסמיתליין. חטיבת התרופות ללא מרשם של פייזר מייצרת תרופות כמו אדוויל ומולטי ויטמין צנטרום.

גידול מפתיע בתביעות האבטלה בארה"ב

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב טיפס בשבוע שעבר ל-229 אלף לעומת 236 אלף בשבוע הקודם, אולם עדיין נותר קרוב לרמתו הנמוכה ביותר מאז 1970. כלכלנים צפו 225 אלף תביעות.

הממוצע הארבע-שבועי, הנחשב לפחות תנודתי, טיפס ב-2,250 לרמה של 223,750, מסר היום משרד העבודה האמריקאי.

מספר תביעות האבטלה המתמשכות נפל ב-57 אלף לרמה של 1.83 מיליון - המספר הנמוך ביותר מאז דצמבר 1973.

הבנק המרכזי של בריטניה הותיר את הריבית ללא שינוי

הבנק המרכזי של בריטניה מתקרב להעלאת הריבית בחודש מאי, אחר שהותיר היום את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.5%. הליש"ט עולה ב-0.1% ל-1.4158 דולר.

הוועדה המוניטרית של הבנק המרכזי של בריטניה הצביעה ברוב של 7 לעומת שני מתנגדים להותיר את הריבית ברמה של 0.5%, בהתאם לתחזיות הכלכלנים. איאן מקפרתי ומייקל סנדרס היו היחידים שהיו מעוניינים בהעלאת ריבית מיידית, בטענה כי ההאטה בכלכלה הגיעה לסיומה ושכר העובדים מתחיל לעלות במהירות.

"כל חברי הבנק הוועדה המוניטרית הסכימו כי כל העלאת ריבית עתידית צריכה להיעשות בהדרגה", נכתב בפרוטוקל הישיבה. האינפלציה בחודש פברואר ירדה לרמה של 2.7% לאחר שהשפעת הברקזיט על הליש"ט החלה להתפוגג. השכר עולה, מה שעשוי להיות סימן לכך שהצריכה הפרטית תעלה גם כן בהמשך.

אסיה ננעלה במגמה מעורבת; הין עולה ב-0.3%

המסחר באסיה ננעל במגמה מעורבת על רקע העלאת הריבית אמש בארה"ב. טוקיו עלתה ב-1%; הונג קונג נחלשה ב-1.1%; שנחאי ירדה ב-0.5%; סינגפור מאבדת 0.3% מערכה; סיאול עלתה ב-0.5% וסידני ירדה ב-0.2%.

הבנק הפדרלי העלה אמש את טווח היעד של הריבית ב-0.25% לרמה של 1.5%-1.75% - רמתה הגבוהה ביותר זה עשור. בכירי הבנק המרכזי דבקו בתחזיתם לשלוש העלאות ריבית השנה. עם זאת, מקבלי ההחלטות צופים כעת קצב העלאת ריבית מהיר יותר בשנה הבאה, על רקע שיפור בתחזית הכלכלית. בנוסף, היום צפוי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ להכריז על מכסים בשווי 60 מיליארד דולר על מוצרים מתוצרת סין.

הדולר נחלש מול המטבעות המובילים בעקבות העלאת הריבית בארה"ב. הין עולה ב-0.4% ל-105.63 ין לדולר, היורו עולה ב-0.1% ל-1.2353 דולר והליש"ט עולה ב-0.2% ל-1.4173 דולר.

הנפט נסחר בירידות קלות לאחר שאתמול דווח על ירידה במלאי הנפט בארה"ב בראשונה זה חודש. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.1% ל-65.1 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט עולה ב-0.4% ל-69.1 דולר לחבית.

וול סטריט נסגרה בירידות לאחר העלאת הריבית; אפל צנחה

יום מסחר הפכפך בוול סטריט הסתיים בירידות לאחר שהבנק הפדרלי העלה כצפוי את הריבית ולא אותת על הגברת קצב העלאת הריבית השנה. עם זאת, דבריו של יו"ר הפד ג'רום פאואל לפיהם שינויים במדיניות הסחר של ארה"ב מהווים "סיכון חדש" לתחזית, הכבידו על המדדים.

מדד נאסד"ק נסוג ב-0.3%; מדדי דאו ג'ונס ו- S&P 500 ירדו ב-0.2%.

הבנק הפדרלי העלה היום כצפוי את הריבית בארה"ב לראשונה השנה, ובכירי הבנק המרכזי דבקו בתחזיתם לשלוש העלאות ריבית השנה. עם זאת, מקבלי ההחלטות צופים כעת קצב העלאת ריבית מהיר יותר בשנה הבאה, על רקע שיפור בתחזית הכלכלית.

מניית אפל בלטה לרעה במגזר הטכנולוגיה ונפלה ב-2.3%.

מניית פייסבוק התאוששה היום ב-0.7% לאחר שצנחה ביומיים הקודמים על רקע פרשת הניצול לרעה של מידע של מיליוני משתמשים ברשת החברתית הגדולה בעולם. עם זאת, למרות התאוששות המניה היום, שווי השוק של פייסבוק נחתך בכ-50 מיליארד דולר מתחילת השבוע.

הדולר צונח מול המטבעות המרכזיים בעולם

הדולר נחלש מול מרבית המטבעות המרכזיים בעולם אך תשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות שומרות על יציבות, לאחר שהבנק הפדרלי העלה היום כצפוי את הריבית בארה"ב ולא אותת על כוונתו להגביר את קצב העלאת הריבית השנה, אולם העריך כי קצב העלאת הריבית ב-2019 יהיה חד יותר מכפי שצפה עד כה.

התשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.01% לרמה של 2.89%.

הדולר צונח על רקע אכזבת חלק מהמשקיעים מכך שהבנק הפדרלי לא אותת על הגברת קצב העלאות הריבית כבר השנה.

הדולר נחלש ב-0.9% מול היורו לרמה של 1.2346 דולר ליורו, ונסוג ב-0.5% מול הין היפני לשער של 105.98 ין לדולר. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נופל ב-0.8%.

נפילה מפתיעה במלאי בארה"ב הקפיצה את מחיר הנפט

מחיר הנפט זינק לשיא של כמעט שבעה שבועות בעקבות נפילה מפתיעה במלאי הגולמי בארה"ב.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במאי נסגרו במחיר של 65.17 דולר לחבית, זינוק של 2.6%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה במאי נסגרו במחיר של 69.47 דולר לחבית, קפיצה של 3%, בבורסת ICE בלונדון.

עבור שני החוזים זוהי הסגירה הגבוהה ביותר מאז ראשית פברואר.

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב ירד בשבוע שעבר ב-2.6 מיליון חביות, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי. כלכלנים צפו גידול של 2.6 מיליון חביות.

סגירה שלילית באירופה; הליש"ט מעל 1.4 דולר

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית לקראת העלאת הריבית הצפויה היום בארה"ב - הכלכלה הגדולה בעולם.

בורסת לונדון נסוגה ב-0.3%; פרנקפורט נסגרה כמעט ללא שינוי; פריז איבדה 0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.2%.

הליש"ט מטפסת מול הדולר ב-0.5% לרמה של 1.4063 דולר לליש"ט, בעקבות נתונים שפורסמו היום שהצביעו על התגברות קצב עליית השכר בבריטניה. היורו מתחזק ב-0.2% מול המטבע האמריקאי לשער של 1.226 דולר ליורו.

מניית הרמס קפצה ב-2.4% בבורסת פריז לאחר שענקית מוצרי היוקרה דיווחה היום כי רווחיה ב-2017 עלו ב-11% לעומת השנה הקודמת, הודות לעליה במכירות בכל העולם. הרווח הנקי של הרמס הסתכם ב-1.2 מיליארד יורו (1.5 מיליארד דולר), בהתאם לתחזיות. המכירות עלו ב-6.7% ל-5.5 מיליארד יורו. החברה הודיעה כי תשלם דיווידנד שנתי של 4.10 יורו למניה, לצד תשלום חד פעמי של 5 יורו למניה.

האבטלה בבריטניה נותרה ללא שינוי; העליה בשכר הואצה

שיעור האבטלה בבריטניה נותר ללא שינוי בינואר, והשכר עלה, כך לפי נתונים שפרסמה היום לשכת הסטטיסטיקה הבריטית. הליש"ט מתחזקת ב-0.5% מול הדולר לרמה של 1.406 דולר לליש"ט בעקבות הנתונים.

שיעור האבטלה בשלושת החודשים שהסתיימו בינואר הגיע ל-4.3%, רמה זהה לזו שנרשמה בשלושת החודשים הקודמים וירידה לעומת 4.7% בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. מספר המועסקים בבריטניה עלה בתקופה שהסתיימה בינואר, אך גם מספר מחפשי העבודה.

העליה בשכר הואצה ל-2.6% לעומת 2.5%, בעקבות הסכמי שכר גבוהים יותר במגזרי הבניה והייצור. הבנק המרכזי של בריטניה צופה כי קצב העליה בשכר ימשיך להאיץ השנה.

עליות באסיה; טוקיו סגורה לרגל חג

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בעליות שערים, לקראת פרסום החלטת הריבית בארה"ב הערב. הונג קונג עולה ב-1.2%; שנחאי עולה ב-0.5%; סיאול ללא שינוי; סידני עולה ב-0.2%; בורסת טוקיו סגורה לרגל יום השוויון האביבי.

היום צפוי הבנק הפדרלי, על פי כל התחזיות, להעלות את הריבית בארה"ב ב-0.25%, בתום ישיבתו הראשונה של הנגיד החדש ג'יי פאואל. תהיה זו העלאה ראשונה מתוך שלוש העלאות ריבית הצפויות השנה. מחר יתפרסמו החלטות ריבית גם בבריטניה ובניו זילנד, אך הריביות צפויות להישאר שם ללא שינוי.

וול סטריט נסגרה בעליות; פייסבוק ירדה ב-2.7%

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות שערים, עם פתיחתה היום של ישיבת ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי. בסיומה של הישיבה מחר, שהיא הראשונה של הנגיד החדש ג'יי פאואל, צפוי הבנק להודיע על העלאת ריבית. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.5%. S&P 500 עלה ב-0.2%; נאסד"ק עלה ב-0.3%.

מחירי האג"ח הממשלתיות של ארה"ב ירדו והתשואה עליהן עלתה, בציפיה להחלטת הריבית מחר. התשואה על האג"ח הממשלתיות לעשר שנים עלתה ב-0.03% ל-2.885%.

השווקים כבר מתמחרים העלאת ריבית של 0.25% מחר, שתהיה השישית מאז דצמבר 2015. אנליסטים צופים כי הבנק יעלה את תחזית הצמיחה שלו לכלכלה האמריקאית, מה שיסלול את הדרך לארבע העלאות ריבית השנה במקום שלוש שמתוכננות כעת.

פייסבוק המשיכה לגרור את מניות הטכנולוגיה מטה. מניית פייסבוק, שצנחה אתמול בכ-7%, ירדה ב-2.7% לאחר שבסוף השבוע התפרסם כי מידע על 51.3 מיליון משתמשי הרשת החברתית הגדולה בעולם נאסף בחשאי וללא אישורם. זמן קצר לפני פתיחת המסחר נודע כי נציבות הסחר הפדרלית בארה"ב פותחת בחקירה בנושא. טוויטר נפלה ב-10%.

אורקל צנחה ב-9.4% בעקבות פרסומן של תוצאות מאכזבות לרבעון השלישי אתמול לאחר סגירת המסחר. אורקל דיווחה אתמול על האטה בעסקי מחשוב הענן שלה ברבעון שעבר, וגם בתחזית שלה היא צופה כי ההאטה תימשך.

אמזון נושפת בעורפה של גוגל

מניית אמזון עלתה ב-2.7% ונמצאת בדרכה לעקוף בשווי השוק את החברה האם של גוגל, אלפבית, שמנייתה ירדה ב-0.2%. אם תעקוף אמזון את אלפבית בסיום המסחר, היה תהיה החברה הבורסאית השניה בגודלה בארה"ב במונחי שווי שוק. מוקדם יותר היום עקפה אמזון את אלפבית למשך זמן קצר, כששווי השוק שלה הגיע ל-758.26 מיליארד דולר, בעוד שהשווי של אלפבית ירד ל-755.35 מיליארד דולר. אפל עדיין גדולה משתיהן, עם שווי שוק של 890 מיליארד דולר. מניית אמזון זינקה עד כה השנה ב-34%, בעוד שמניית אלפבית עלתה ב-3.3%.

הנפט זינק ב-2.2%; הזהב ירד

הנפט זינק היום וננעל ברמה הגבוהה ביותר מתחילת החודש, על רקע חששות מירידה בתפוקת הנפט בוונצואלה וממתיחות במזרח התיכון. החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל, שתוקפם פג היום, עלו ב-2.2% ל-63.40 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים החדשים למסירה במאי עלו ב-2.3% ל-63.54 דולר לחבית.

עוד בשוק הסחורות, הזהב ירד ונסגר ברמה הנמוכה ביותר במארס. החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו בירידה של 0.5% לרמה של 1,311.90 דולר לאונקיה.

הדולר התחזק והתאושש לאחר שנחלש אתמול, על רקע הישיבה בבנק הפדרלי ולאחר שבריטניה והאיחוד האירופי הסכימו על תנאי הברקזיט. מדד הדולר של ICE עלה ב-0.4%; הדולר התחזק ב-0.1% מול הליש"ט לרמה של 1.40 דולר לליש"ט; מול היורו התחזק הדולר ב-0.6% לרמה של 1.266 דולר ליורו; מול הין היפני התחזק הדולר ב-0.3%.

אירופה ננעלה בעליות שערים

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות שערים, לאחר יום מסחר תנודתי. לונדון עלתה ב-0.3%. פריז הוסיפה 0.7%; פרנקפורט עלתה ב-0.6%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.5%.

מניית פנר (Fenner ) - הפועלת בשני תחומים עיקריים; ייצור, הפצה והתקנה של מסועים המיועדים לעומס רב מ-PVC, ומוצרים פולימרים - זינקה ב-25% לאחר שיצרנית הצמיגים מישלין הודיעה כי תרכוש אותה ב-1.67 מיליארד דולר.

ביטחון המשקיעים בגרמניה צנח החודש לרמתו הנמוכה ביותר מאז ספטמבר 2016, בעקבות חששות כי הכלכלה הגדולה באירופה תיפגע ממלחמת סחר עולמית ומהתחזקות היורו. המדד של מכון ZEW ירד לרמה של 5.1 נקודות במארס, לעומת 17.8 נקודות בפברואר. אנליסטים צפו ירידה מתונה יותר במדד.

מניית מיולסופט מזנקת ב-20% עקב דיווח כי תירכש על ידי סיילספורס

מניית מיולסופט (MuleSoft), חברה שמפתחת ממשק תכנות יישומים (API), מזנקת ב-20% בעקבות דיווח כי חברת מחשוב הענן סיילספורס מנהלת מגעים מתקדמים לרכישתה. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי שתי החברות עשויות להודיע על העסקה עוד השבוע, אם כי המגעים עדיין עלולים גם להיכשל. מנייתה של סיילספורס עולה ב-0.6%.

מיולסופט, שעם לקוחותיה נמנות חברות ענק כמו קוקה קולה, יוניליוור, מקדונלד'ס, נטפליקס וספוטיפיי, הונפקה לפני שנה בבורסת ניו יורק. סיילספורס השקיעה בה כבר בהנפקה.

האינפלציה בבריטניה צמחה בפברואר בקצב של 2.7%

האינפלציה בבריטניה בפברואר צמחה בקצב של 2.7% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, כך דיווח היום המשרד הלאומי לסטטיסטיקה. בינואר שיעור האינפלציה במדינה היה 3%. הכלכלנים חזו עלייה של 2.8%. מדד הליבה (מדד המחירים לצרכן ללא מזון ואנרגיה) עלה ב-2.4% בחודש שעבר.

הבנק המרכזי של אנגליה מצפה להתמתנות נוספת באינפלציה, ככל שההשפעות של היחלשות הליש"ט ב-2016 מתפוגגות והולכות. בנק אוף אינגלנד צפוי להלעות את הריבית כבר במאי. אנליסטים צופים שלוש העלאות ריבית בשלוש השנים הבאות.

מדד המחירים ליצרן עלה בחודש שעבר ב-2.6%, לעומת התקופה המקבילה אשתקד - הקצב האטי ביותר מאז 2016. העלייה במחירי הבתים בינואר הואטה ל-4.9%. מחיר בית ממוצע בבריטניה הוא כיום 226 אלף ליש"ט (318 אלף דולר).

אסיה ננעלה במגמה מעורבת; טוקיו ירדה ב-0.5%

בורסות אסיה ננעלו במגמה מעורבת בעקבות הנפילות החדות במניות הטכנולוגיה בוול סטריט אמש. טוקיו ירדה ב-0.5%; הונג קונג עלתה ב-0.1% ושנחאי הוסיפה 0.4%

שני ארועים העיבו על המגזר: פייסבוק, שהסתבכה בעוד פרשיית השפעה בבחירות בארה"ב, ונפלה בכמעט 7%; ואובר, שהשביתה את הניסויים שלה במכוניות אוטונומיות בעקבות תאונה קטלנית.

על סדר היום של המשקיעים נמצאת היום בראש פגישתו הראשונה של הבנק הפדרלי בנושא הריבית מאז כניסתו לתפקיד של ג'יי פאואל. השוק מצפה כי פאואל יאותת על המשך העלאת ריבית בקצב מתון, לנוכח תפקודה הבריא של הכלכלה האמריקאית ושוק העבודה שם.

הדולר שומר על יציבות לאחר שנחלש אמש. מול הין הוא מתחזק ב-0.2% ל-106.33 ין לדולר. הנפט הגולמי עולה ב-0.3% ל-62.26 דולר לחבית במסחר בחוזים על טקסס מתוק.

נאסד"ק צנח ב-1.8%; שווי פייסבוק נחתך ב-37 מיליארד ד'

מניות ההיי-טק גררו את וול סטריט לנפילות חדות ומדד דאו ג'ונס מחק את כל העליות של 2018, על רקע דיווחים לפיהם מידע על עשרות מיליוני משתמשי פייסבוק נאסף בחשאי ללא ידיעתם.

מדד נאסד"ק נפל ב-1.8%; מדד S&P 500 ירד ב-1.4%; מדד דאו ג'ונס איבד אף הוא 1.4% ונמוך כעת מרמתו בתחילת השנה. מדד התנודתיות של וול סטריט (VIX) - הידוע גם בכינויו "מדד הפחד" שכן הוא מספק אינדיקציה מסוימת לרמת הפחד של המשקיעים בוול סטריט - זינק ב-24%.

מניית פייסבוק צנחה ב-6.8% - הנפילה היומית החדה ביותר זה ארבע שנים - וכתוצאה מכך נחתך שווי השוק של ענקית הרשתות החברתיות בקרוב ל-37 מיליארד דולר. צניחת המניה נרשמת בעקבות דיווחים בסוף השבוע לפיהם חברה שייעצה לדונלד טראמפ בבחירות לנשיאות ב-2016 אספה בחשאי מידע על 50 מיליון משתמשים בפייסבוק ללא הסכמתם, וקיימה קשרים עסקיים ברוסיה.

יחד עם פייסבוק צנחו גם שאר מניות "פאנג" - ראשי תיבות של ארבע חברות אינטרנט לוהטות שנהפכו בשנים האחרונות לחביבות במיוחד על המשקיעים - פייסבוק (F), אמזון (A), נטפליקס (N) וגוגל (G). מניית אלפבית , החברה האם של גוגל, צנחה ב-3%; אמזון ו נטפליקס נסוגו ב-1.7% וב-1.6% בהתאמה.

מניית אפל ירדה ב-1.5% על רקע דיווחים לפיהם יצרנית אייפון מפתחת מסכים משלה למכשיריה.

מניית אורקל נסוגה ב-0.6% לקראת פרסום הדו"חות הרבעוניים של חברת התוכנה האמריקאית לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט.

מניית אורבוטק הישראלית קפצה ב-6.8% בוול סטריט בעקבות חתימת הסכם לרכישתה תמורת 3.4 מיליארד דולר על ידי חברת פיתוח הליכי ייצור השבבים האמריקאית KLA Tencor, שמנייתה נפלה ב-3.9%.

יום שלישי של ירידות בשוק האג"ח בארה"ב; הדולר נחלש

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות זה היום השלישי ברציפות והדולר נחלש מול המטבעות המרכזיים בעולם, לקראת החלטת הריבית של הבנק הפדרלי השבוע, אשר תהיה הראשונה תחת מנהיגותו של היו"ר החדש ג'רום פאואל.

התשואה על האג"ח ל-10 שנים מטפסת ב-0.01% לרמה של 2.86%, לאחר שנפלה ביום חמישי אל מתחת לרמה של 2.8% לראשונה זה כמעט שבועיים.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.4%.

החלטת הריבית באה לאחר שפאואל כבר אותת על אפשרות כי הבנק המרכזי יעלה השנה את הריבית בארה"ב ארבע פעמים, במקום שלוש ההעלאות שחוזים בכירי הפד כעת.

כלכלנים בבנקים כמו גולדמן סאקס צופים כי תחזית העלאת הריבית תעלה משלוש לארבעה בתום ישיבת הפד ביום רביעי, ואילו כלכלנים אחרים גורסים כי נתוני מקרו כלכליים בינוניים שפורסמו לאחרונה יאלצו את מקבלי ההחלטות להעלות את תחזיות הריבית בקצב איטי יותר.

המשקיעים מחפשים מקלט: הזהב התאושש משפל של 3 שבועות

מחיר הזהב התאושש משפל של כמעט שלושה שבועות לאחר שהירידות החדות בוול סטריט הגבירו את הביקוש למתכת היקרה הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

היחלשות הדולר בעולם אף היא תמכה בזהב שמחירו הנקוב בדולרים, ועל כן הפך להשקעה אטרקטיבית יותר עבור משקיעים בעלי מטבעות אחרים.

החוזים על הזהב למסירה באפריל נסגרו במחיר של 1,317.8 דולר לאונקייה, עלייה של 0.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. החוזים נסגרו ביום שישי ברמתם הנמוכה ביותר מאז הראשון במארס.

הנפט מחק כמעט את כל עליות שבוע שעבר

מחיר הנפט נסוג משיא של כשבועיים על רקע הירידות החדות בבורסות וול סטריט תוך מחיקת כמעט כל העליות שרשם בשבוע שעבר.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה באפריל נסגרו במחיר של 62.06 דולר לחבית, ירידה של 0.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שטיפסו בשבוע שעבר ב-0.5%. ביום שישי נסגר הנפט ברמתו הגבוהה ביותר מאז השישי במארס.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה במאי נסגרו במחיר של 66.05 דולר לחבית, ירידה של 0.2%, בבורסת ICE בלונדון, לאחר שנסגרו ביום שישי ברמתם הגבוהה ביותר החודש.

חומרי הגלם הובילו הירידות באירופה; לונדון נפלה ב-1.7%

בורסות אירופה נסגרו בירידות בהובלת מניות הכרייה וחומרי הגלם בצל חששות מהתלקחות מלחמת סחר עולמית על רקע פתיחת פסגת שרי החוץ ונגידי הבנקים המרכזיים של 20 הכלכלות הגדולות בעולם (G20) בבואנוס איירס.

בורסת לונדון צנחה ב-1.7% לאחר שהליש"ט זינקה לשיא של חודש על רקע דיווח כי בריטניה והאיחוד הגיעו להסכמה בנוגע לעסקת ביניים לברקזיט. מניות BHP ביליטון, אנגלו אמריקן וגלנקור נפלו כולן בכ-4%.

בורסת פרנקפורט נפלה ב-1.4%. פריז נסוגה ב-1.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 ירד ב-1.1% - ונמוך כעת ב-4% מרמתו בתחילת 2018.

היורו מתחזק ב-0.4% מול הדולר לרמה של 1.2341 דולר ליורו. הליש"ט מתחזקת ב-0.7% מול הדולר לשער של 1.4043 דולר לליש"ט, לאחר שמוקדם יותר כבר זינקה לרמה של 1.4089 דולר לליש"ט - שיא של חודש.

אסיה ננעלה בירידות: טוקיו איבדה 0.9%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות שערים על רקע השערוריה הפוליטית ביפן ובחירתו של נגיד חדש לבנק המרכזי של סין. טוקיו ירדה ב-0.9%; הונג קונג ננעלה בעליות קלות של 0.04%; שנחאי הוסיפה 0.3% לערכה; סינגפור ירד ב-0.3%; סיאול נחלשה ב-0.7% וסידני עולה ב-0.1%.

בורסות יפן ננעלו בירידות לאחר שבשבוע שעבר נחשף כי משרד האוצר זייף מסמכים שנוגעים למכירת קרקעות ציבוריות לארגון לאומני, שעוסק בהפעלת בתי ספר, ולו קשרים לאשתו של ראש הממשלה שינזו אבה. אבה ואשתו מכחישים כל קשר לפרשה. שני סקרים שנערכו בסוף השבוע הציגו ירידה דרמטית בפופולריות של אבה. הדולר מתחזק מעט מול הין. הין יורד ל-106.01 ין לדולר.

בסין, הקונגרס הלאומי הצביע בעד מועמדו של הנשיא שי ג'ינגפינג לתפקיד נגיד הבנק המרכזי של הכלכלה השנייה בגודלה בעולם. יה גאנג קודם מתפקיד סגן נגיד הבנק המרכזי לנגיד הבנק. בנוסף, הקונגרס הודיע על מינויו של היועץ הכלכלי של שי, ליו הי, לתפקיד סגן הנגיד.

הנפט נסחר בירידות. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.5% ל-62 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט יורד ב-0.5% ל-65.8 דולר לחבית.

כתבות מומלצות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?