"זה מגיע לאמריקאים" |

התוכנית החדשה של טראמפ: 1.5 טריליון דולר לתשתיות

במסגרת התוכנית יוציא הממשל 200 מיליארד דולר ויעודד השקעות של 1.3 טריליון דולר מהרשויות המקומיות והמגזר הפרטי ■ טראמפ: "אחרי שהוצאנו בטיפשות 7 טריליון דולר במזרח התיכון, הגיע הזמן להתחיל להשקיע במדינה שלנו!" ■ ספקות לגבי אישור התוכנית בקונגרס

לוגו בלומברג
בלומברג
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ
נשיא ארה"ב דונלד טראמפצילום: Evan Vucci/אי־פי
לוגו בלומברג
בלומברג

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ חשף היום את תוכניתו לשדרוג כבישים, נמלי תעופה ותשתיות נוספות ברחבי ארה"ב. התוכנית תצטרך כעת לעבור את אישור הקונגרס, וזו תהיה בוודאי משימה לא פשוטה, משום שהדמוקרטים טוענים כי היא אינה מספקת והרפובליקאים חוששים מההוצאות הכבדות הנוספות שכרוכות בה.

חלק גדול מהנקודות העיקריות בתוכנית כבר היה ידוע. המסמך, בן 53 עמודים, מפרט כיצד טראמפ מתכנן לעודד השקעות חדשות של רשויות ומשקיעים פרטיים בשווי 1.5 טריליון דולר, לקצר את פרק הזמן הנדרש לאישור פרויקטים לשנתיים, להשקיע בפרויקטים חקלאיים ולשפר את הכשרת העובדים.

"במשך זמן רב מדי, המחוקקים לא השקיעו בצורה מספקת בתשתיות, התעלמו מצרכים חיוניים ונתנו להן להתדרדר", אמר טראמפ בדברים שצורפו לתוכנית. "הגיע הזמן לתת לאמריקאים את התשתיות הפועלות והמודרניות שמגיעות להם".

הנחת היסוד של התוכנית היא שהממשל האמריקאי יוציא רק 200 מיליארד דולר, ויעודד את המדינות, הרשויות המקומיות והמגזר הפרטי להשקיע 1.3 טריליון דולר נוספים. היות שהממשל מחזיק בבעלות על מעט מאוד תשתיות, התוכנית שואפת לייצר מקורות הכנסה מקומיים להשקעות ומתמקדת בשיפור הביורוקרטיה וההיתרים.

הבית הלבן אמר כי התוכנית אינה כוללת פרויקטים ספציפיים, כמו למשל ההצעה לסלול מנהרה חדשה לרכבת בין העיר ניו יורק לניו ג'רזי, אם כי יוזמות כאלה יהיו זכאיות למימון במסגרת התוכנית.

התוכנית מקצה 100 מיליארד דולר לתחרות מענקים שתיתן עדיפות למועמדים שיגייסו הכנסות במסים, עמלות או אגרות. היא כוללת 20 מיליארד דולר לעידוד תוכניות הלוואות ואג"ח שישמשו למשוך השקעות פרטיות.בנוסף, תהיה הקצאה של 50 מיליארד דולר למענקים למדינות שיבחרו פרויקטים חקלאיי, 20 מיליארד דולר לפרויקטים "מחוללי שינוי" ו-10 מיליארד דולר לטובת קרן מימון תשתיות פדרליות.

הבית הלבן אמר כי 200 מיליארד הדולר יהיו חלק מתקציב 2019, שיתפרסם אף הוא היום, והם ימומנו באמצעות קיצוצי הוצאות במקומות אחרים - כמו למשל קרנות תחבורה שהממשל סבור כי אינן מנוצלות בצורה יעילה. עם זאת, טראמפ פתוח למקורות חדשים של מימון, אמר בכיר בבית הלבן.

"זה שבוע גדול לתשתיות", צייץ טראמפ מוקדם יותר, לקראת פרסום התוכנית. "אחרי שהוצאנו בטיפשות 7 טריליון דולר במזרח התיכון, הגיע הזמן להתחיל להשקיע במדינה שלנו!"

ישנם ספקות לגבי יכולתו של טראמפ להשיג אישור לתוכנית השנה. הוא יזדקק לתמיכת הדמוקרטים כדי לאשר אותה בסנאט, ורבים מהם כבר תקפו את ההצעה ואמרו כי היא "מזויפת", בטענה כי הסכום הנקוב בה אפילו לא מתקרב לרמת ההשקעה הנדרשת בתשתיות בארה"ב. התוכנית מגיעה לאחר רפורמת מס בשווי 1.5 טריליון דולר והגדלה של 300 מיליארד דולר בגירעון הפדרלי שאישר טראמפ בשבוע שעבר. הרפובליקאים חוששים מפני תוכנית נוספת שכוללת הוצאה גדולה, במיוחד לקראת הבחירות לקונגרס שיתקיימו בנובמבר הקרוב.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?