הדור הבא של משפחת ברונפמן: "זו התשואה שנשיג על ההשקעה באיקאה ישראל"

הבנים של מתיו ברונפמן ממשיכים באסטרטגיה של אביהם ושל סבם אדגר ברונפמן גם בעסקים וגם בפילנתרופיה ■ "אנחנו ממש סבלניים - ולא צריך אסטרטגיית יציאה מוגדרת"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתיו ברונפמן בפתיחת איקאה בקרית אתא
מתיו ברונפמן בפתיחת איקאה בקרית אתאצילום: רמי שלוש

אלי וג'רמי, בניו של איש העסקים ואיל ההון האמריקאי מתיו ברונפמן מנישואיו הראשונים, גיבשו אסטרטגיית השקעות למשרד המשפחתי, המבוססת על הצלחותיו הגדולות של אביהם, לשעבר מבעלי השליטה בבנק דיסקונט ועדיין מבעלי שליטה בשופרסל ובעל זיכיון בישראל של רשת איקאה.

בראיון לאתר חדשות העסקים המשפחתיים Campden FB, סיפרו השניים כי במשרד המשפחתי (Bronfman Family Office) הם מעדיפים לבצע השקעות ארוכות טווח בעסקים יוצאים מן הכלל, על פני פיזור נכסיהם במגוון קרנות או ביצוע השקעות קטנות וספקולטיביות.

כמו אביהם, הם מאמינים בהצלחת שותפויות עסקיות עם משפחות אחרות או ביצוע השקעות ישירות בעסקים משפחתיים במגזרים מגוונים, בהם מוצרי צריכה, קמעונות, יצור ונדל"ן.

"אחד היתרונות הייחודיים שלנו הוא שאנחנו לא מוגבלים על ידי תקופת ההשקעה קבועה מראש ואנחנו לא דורשים אסטרטגיית יציאה מוגדרת", הסביר ג'רמי ברונפמן בראיון. "אנחנו רוצים לייסד שותפויות לטווח ארוך ויכולים להיות ממש סבלניים".

"נכנסנו לשיתוף פעולה עם צוות ההנהלה של זיכיון איקאה בישראל ב-2005. מאז, העסק הזה צמח פי שישה וכנראה יצמח ב-50% נוספים בשנתיים הבאות. כנראה נוכל להשיג תשואה של פי תשע על ההשקעה, אבל אין לנו שום תוכניות למכור", אמר ג'רמי.

כאשר נשאלו שני האחים האם אביהם או בני משפחה אחרים דחקו בהם להיכנס לתחום ההשקעות, תשובתם היתה שלילית. "המשפחה שלנו שמחה שכל אחד יעשה מה שטוב לו", הסביר אלי ברונפמן. "אני פשוט במקרה ממש נהנה מהשקעות, אז עבדתי במגזר קרנות הגידור כמה שנים לפני שהתחלתי להיות מעורב בפעילות המשרד המשפחתי".

מתיו ברונפמן (משמאל) ושולם פישר בעת פתיחת איקאה בקרית אתאצילום: רמי שלוש

"אני הייתי מעורב בהשקעות עוד לפני האוניברסיטה", סיפר ג'רמי בראיון. "עבדתי כעשר שנים באופן עצמאי מהמשפחה. המעורבות הרצינית הראשונה שלי במשרד המשפחתי היתה... ב-2011 כשאבי היה מעורב בתאונת אופניים ולא היה מסוגל לנסוע או להשלים עסקה פרטית גדולה. אז התבקשתי לנהל את זה במקומו ועשיתי זאת במשך כשישה חודשים. אז ב-2013, כשהלך לעולמו סבא שלנו (אדגר ברונפמן), חלק גדול מהנכסים שנוהלו עד אז במשותף פוצלו בין אבא שלי לאחים שלו, ואני התבקשתי לחזור לעבוד במשרד במשרה מלאה".

בתחום הפילנתרופיה של ברונפמן מוקד הפעילות הועתק לאורך זמן למטרות הקשורות לעולם היהודי, סיפר אלי. "זה משהו שסבא שלי הוביל. הוא היה אדם מאוד חילוני, אבל לאורך זמן הוא הפך ליהודי מבחינה תרבותית והחל להוקיר את מורשתו. הוא החליט שבפילנתרופיה, כמו בעסקים, אם תפזר את תשומת הלב שלך לאפיקים רבים, אתה עלול לגרום לדילול היעדים וההישגים שלך", הסביר אלי ברונפמן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר