עדכון גלובלי |

מדד דאו ג'ונס סגר השבוע הטוב ביותר השנה; ביטקוין שוב מתקרב ל-11,000 ד'

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדכונים

וול סטריט: דאו ג'ונס סגר השבוע הטוב השנה

יום לאחר שמדד דאו ג'ונס פרץ לראשונה את רף 24,000 נקודות, נסגרו בורסות וול סטריט במגמה שלילית לאחר שחוסר ודאות פוליטית בארה"ב האפילה בהשפעתה על התקדמות בתהליך אישור חבילת הורדות המסים הגדולה ביותר מאז תקופת הנשיא רונלד רייגן. עם זאת, בסיכום שבועי רשמו מניות הבלו צ'יפ את הזינוק החד ביותר בשנת 2017.

מניות הטכנולוגיה הובילו את הירידות ביום שישי כפי שעשו במהלך השבוע כולו. מדד נאסד"ק , נסגר בירידה של 0.4% בדרכו לירידה שבועית של 0.6%. מדד דאו ג'ונס, אשר נסגר ביום חמישי לראשונה בתולדותיו מעל לרף 24,000 נקודות, איבד היום 0.2%, אך קפץ בסיכום שבועי ב-2.9% - השבוע הטוב ביותר מאז דצמבר 2016.

מדד S&P 500 , אשר נסגר אתמול בשיא נומינלי, נסוג היום ב-0.2% לאחר שכבר נפל במהלך יום המסחר ב-1.5%. בסיכום שבועי עלה המדד ב-1.5% - השבוע הטוב ביותר מאז אמצע ספטמבר.

המסחר היום התנהל על רקע דיווח לפיו היועץ לביטחון לאומי לשעבר של הנשיא טראמפ, מייקל פלין, הסכים להפוך לעד מדינה ולהעיד נגד טרמאפ. פלין מוכן לשתף פעולה עם חקירת ה-FBI ועם החוקר המיוחד, רוברט מולר, ולהעיד כי הנשיא טראמפ היה זה שהורה לו ליצור קשר עם הרוסים, דיווחה היום רשת ABC. נגד פלין הוגש היום כתב אישום בגין מתן עדות שקר במסגרת חקירת התערבות רוסיה בבחירות בארה"ב.

בה בעת, תהליך אישור הרפורמה במס בארה"ב המשיך לעמוד במוקד תשומת לב המשקיעים, לאחר שראשי המפלגה הרפובליקאית בסנאט הביעו בטחון בכך שגייסו את 50 הקולות הנדרשים כדי להעביר את הרפורמה בהצבעה שתתקיים הלילה.

מניות של חברות שצפויות להיות המרוויחות הגדולות ביותר מהורדת מס החברות המתוכננת בארה"ב, כמו למשל בנקים, הובילו את העליות השבוע על רקע הערכות כי הסנאט יאשר את הרפורמה.

ביטקוין שוב מתקרב ל-11,000 ד'

מחיר ביטקוין שב ומתקרב לרמה של 11,000 דולרים לאחר שנציבות הסחר בחוזים עתידיים על סחורות בארה"ב (CFTC) הודיעה כי תאפשר לבורסות CME ו-CBOE להפעיל מסחר בחוזים עתידיים על המטבע הדיגיטלי, וכי תתיר גם מסחר באופציות בינאריות על ביטקוין.

המסחר בחוזים על ביטקוין בבורסת CME יחל ב-18 בדצמבר. מוקדם יותר השבוע דווח כי בורסת נאסד"ק מתכננת להשיק חוזים עתידיים על המטבע הדיגיטלי בשנה הבאה.

המסחר התנודתי בביטקוין נמשך גם היום לאחר שמוקדם יותר השבוע עבר המטבע הדיגיטלי משוק פרי (זינוק של 20%) לשוק דובי (נפילה של 20%) בתוך יממה אחת.

ביטקוין נסחר כעת במחיר של 10,828 דולר, זינוק של 9.2%, לפי נתוני קוינדסק, לאחר שמוקדם יותר היום כבר נפל מתחת למחיר של 9,500 דולר.

ערך המטבע הדיגיטלי קפץ מוקדם יותר השבוע לשיא של 11,363.99 דולרים, אשר שיקף למטבע שווי שוק של כמעט 191 מיליארד דולר - יותר משווי השוק של ענקית ציוד רשתות התקשורת סיסקו, וקרוב לשוויין של חברות ענק כמו קוקה קולה ואינטל. שווי השוק הנוכחי של ביטקוין מסתכם ב-176 מיליארד דולר.

הנפט בשבוע הגרוע זה חודשיים

מחיר הנפט טיפס זה היום השני ברציפות לאחר שארגון אופ"ק החליט להאריך את הסכם צמצום התפוקה בתשעה חודשים נוספים, עד לסוף שנת 2018, ואחרי שרוסיה - שאינה חברה באופ"ק - הודיעה על תמיכתה בהארכת ההסכם.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בינואר נסגרו במחיר של 58.36 דולר לחבית, עלייה של 1.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק.

עם זאת חששות מפני גידול בתפוקת הנפט של מדינות שאינן שותפות בהסכם צמצום התפוקה, ובראשן ארה"ב, גררו את מחיר הנפט לירידה שבועית של 1% - השבוע הגרוע ביותר מאז ראשית אוקטובר.

מדינות אופ"ק הסכימו לפני שנה לצמצם את תפוקת הנפט הגולמי שלהן ב-1.2 מיליון חביות ביום לעומת רמתה באוקטובר 2016, בניסיון לצמצם את עודף ההיצע בשוקי הנפט העולמיים. מספר יצואניות נפט שאינן חברות באופ"ק, בהן רוסיה, הצטרפו אף הן להסכם והתחייבו לקיצוצי תפוקה נוספים בהיקף של כמעט 600 אלף חביות ביום.

הזהב טיפס, אך סגר שבוע שלילי שני ברצף

הזהב, הנחשב למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר, טיפס היום על רקע היחלשות הדולר וירידות בשוקי המניות בצל התגברות חוסר הוודאות הפוליטית בארה"ב, לאחר שדווח כי היועץ לביטחון לאומי לשעבר של הנשיא טראמפ, מייקל פלין, הסכים להפוך לעד מדינה ולהעיד כי טרמאפ היה זה שהורה לו לעמוד בקשר עם שגריר רוסיה בארה"ב.

החוזים על הזהב למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 1,282.3 דולר לאונקייה, עלייה של 0.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שכבר טיפסו למחיר של יותר מ-1,292 דולר לאונקייה במהלך יום המסחר.

עם זאת, בסיכום שבועי נסוג מחיר הזהב ב-0.7% - ירידה שבועית שנייה ברציפות.

אירופה בשבוע שלילי 3 ב-4 השבועות האחרונים

בורסות אירופה נסגרו במגמה שלילית בהובלת מגזר הבנקאות, בדרכן לירידה שבועית שלישית בארבעה השבועות האחרונים.

המגמה השלילית נרשמה על רקע ירידות חדות בוול סטריט בעקבות עיכובים באישור רפורמת המס בארה"ב, ודיווח לפיו היועץ לביטחון לאומי לשעבר של הנשיא טראמפ, מייקל פלין, הסכים להעיד כי טרמאפ היה זה שהורה לו לעמוד בקשר עם שגריר רוסיה בארה"ב.

בורסת פרנקפורט נפלה ב-1.3% בדרכה לירידה שבועית של 1.5%, ופריז איבדה היום 1% ונסוגה בסיכום שבועי ב-1.4%. בורסת לונדון נסוגה ב-0.4% ונסגרה בשפל של חודשיים, בדרכה לירידה שבועית של 1.5%.

מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.7% בדרכו לירידה שבועית בשיעור דומה - שבוע שלילי שלישי בארבעה השבועות האחרונים.

מכירות GM בארה"ב נפלו ב-3%; מכירות פורד זינקו ב-7%

יצרניות המכוניות הגדולות בארה"ב דיווחו היום על נתוני מכירות מעורבים בחודש נובמבר. ג'נרל מוטורס ופיאט קרייזלר דיווחו על ירידה במכירות, ואילו פורד רשמה גידול במכירות הודות לביקוש חזק לטנדרים ורכבי שטח.

GM, יצרנית המכוניות הגדולה בארה"ב, מכרה בחודש שעבר כ-245 אלף מכוניות, ירידה של 2.9% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת. פיאט קרייזלר, היצרנית השלישית בגודלה בארה"ב, מכרה כ-155 אלף כלי רכב בנובמבר, נפילה של 4% לעומת החודש המקביל ב-2016.

לעומתן, פורד, יצרנית המכוניות השנייה בגודלה בארה"ב, מכרה בחודש שעבר כ-210 אלף כלי רכב, זינוק של 7% לעומת נובמבר 2016.

צמיחה איתנה במגזר הייצור בארה"ב

האטה מתונה מהצפוי נרשמה בצמיחת פעילות מגזר הייצור בארה"ב בחודש שעבר, ורמת הפעילות בו ממשיכה להיות גבוהה, לפי נתוני מקרו שפורסמו היום בכלכלה הגדולה בעולם.

מדד פעילות הייצור של מכון המחקר ISM נסוג בנובמבר לרמה של 58.2 נקודות לעומת רמה של 58.7 נקודות באוקטובר. כלכלנים צפו ירידה חדה יותר של המדד לרמה של 58 נקודות.

הרמה הנוכחית של המדד מצביעה על צמיחה איתנה במגזר הייצור האמריקאי, שכן כל קריאה מעל ל-50 נקודות מצביעה על התרחבות הפעילות במגזר, ומדד ברמה של 60 נקודות ומעל משקף פעילות כלכלית חזקה במיוחד.

אסיה ננעלה במגמה מעורבת; טוקיו עלתה ב-0.4%

המסחר באסיה ננעל במגמה מעורבת על רקע הציפייה בקרב המשקיעים לאישור רפורמת המס בארה"ב. טוקיו עלתה ב-0.4%; הונג קונג ירדה ב-0.3%; שנחאי ננעלה ללא שינוי ניכר על 3,317 נקודות; סינגפור הוסיפה 0.5% לערכה; סיאול ירדה ב-0.1% וסידני עלתה ב-0.3%.

הדולר נחלש מעט מול המטבעות המובילים לאחר שאתמול החליט הסנאט לדחות את ההצבעה על הצעת החוק לרפורמת מס בארה"ב להיום. אתמול חצה דאו ג'ונס את רף 24 אלף הנקודות לאחר שהסנאטור ג'ון מקיין אמר כי יתמוך ברפורמת המס. הין נחלש ב-0.1% מול הדולר ל-112.39 ין לדולר. היורו עולה ב-0.13% ל-1.1919 דולר והליש"ט יורדת ב-0.1% ל-1.3509 דולר.

הנפט נסחר בעליות לאחר שאתמול דווח כי אופ"ק יאריך את הסכם הקיצוץ בתפוקה עד סוף 2018. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-0.5% ל-57.7 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט עולה ב-0.6% ל-63 דולר לחבית.

דאו ג'ונס ברצף העליות הארוך מ-1995; פרץ את רף 24,000 נקודות

בורסות וול סטריט חזרו לשבור שיאים, ומדד דאו ג'ונס חצה לראשונה בתולדותיו את רף 24,000 נקודות בדרכו לרצף העליות החודשי הארוך ביותר זה 22 שנים, על רקע התגברות ההערכות כי רפורמת המס בארה"ב תאושר בשבועות הקרובים.

מדד דאו ג'ונס קפץ ב-1.4% לשיא נומינלי בדרכו לעלייה של 3.8% בנובמבר - חודש חיובי שמיני ברציפות ורצף העליות החודשי הארוך ביותר מאז יולי 1995.

מדד S&P 500 טיפס ב-0.8% ונסגר אף הוא בשיא נומינלי. המדד עלה בסיכום חודשי ב-2.8%. גם עבורו היה זה חודש חיובי שמיני ברציפות, רצף העליות החודשי הארוך ביותר מאז ינואר 2007.

מדד נאסד"ק התאושש ב-0.7% לאחר שנפל אתמול ב-1.3% - היום הגרוע ביותר זה שלושה חודשים. מדד מניות הטכנולוגיה עלה בסיכום חודשי ב-2.2% - חודש חיובי חמישי ברציפות.

התקדמות שחלה השבוע באישור רפורמת המס בארה"ב גרמה לסוחרים לחסל פוזיציות במניות ההיי-טק, שרשמו השנה את הביצועים הטובים ביותר בוול סטריט, ולהשקיע במקום זאת במניות של חברות שצפויות להיות המרוויחות הגדולות ביותר מהורדת מס החברות, כמו בנקים.

מניות FAANG (פייסבוק, אמזון, אפל, נטפליקס וגוגל), חברות טכנולוגיה לוהטות שנהפכו בשנים האחרונות לחביבות במיוחד על המשקיעים, התאוששו בחלקן לאחר שהובילו ביום רביעי את הירידות בוול סטריט. מניות אמזון , אפל ו גוגל ירדו ביום רביעי ביותר מ-2%, ומניות פייסבוק ו נטפליקס נפלו ב-4% וב-5.5% בהתאמה.

סנאפ , בעלת אפליקציית סנאפצ'ט, חשפה אמש את הארגון מחדש של מוצריה במטרה לעודד את המשקיעים שראו את המניה יורדת ב-60% מאז שהגיעה לשיא של 27 דולר לאחר שהונפקה. במסגרת הארגון מדש יופרד התוכן באפליקציה לשני מסכים נפרדים - מסך לחברים ומסך למפרסמים. המניה טיפסה ב-0.5%.

הנפט סגר חודש חיובי שלישי; "אופ"ק הסכים להאריך קיצוץ התפוקה"

מחיר הנפט טיפס לראשונה זה ארבעה ימים בדרכו לחודש חיובי שלישי ברציפות, על רקע דיווחים לפיהם מדינות אופ"ק הסכימו היום עקרונית להאריך את הסכם הגבלת תפוקת הנפט בתשעה חודשים נוספים עד סוף שנת 2018, לאור הערכתן כי הביקוש וההיצע בשוקי הנפט העולמיים טרם הגיעו לאיזון.

נציגים המשתתפים בוועידה אמרו לפי דיווחים כי כעת מתנהלים מגעים על המנגנון להארכת ההסכם. מדינות אופ"ק גם יצטרכו כעת לשכנע את רוסיה, השותפה הגדולה ביותר בהסכם שאינה חברה באופ"ק, להצטרף ליוזמה בפגישה שתתקיים בהמשך היום בין נציגי אופ"ק ליצואניות נפט מובילות נוספות בעולם.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בינואר נסגרו במחיר של 57.4 דולר לחבית, עלייה של 0.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בנובמבר כולו קפץ מחיר הנפט ב-5% - חודש חיובי שלישי ברציפות.

הדולר בחודש הגרוע מיולי; הזהב טיפס בנובמבר

מחיר הזהב נסוג לרמתו הנמוכה ביותר זה למעלה משבוע, אולם טיפס בסיכום חודשי. החוזים על הזהב למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 1,276.7 דולר לאונקייה, ירידה של 0.7%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, אולם טיפס ב-0.2% בחודש נובמבר כולו על רקע היחלשות הדולר.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - נחלש ב-0.2%. המדד נמצא בדרכו לירידה של 1.6% בנובמבר, החודש הגרוע ביותר מאז נפילה של 2.9% שרשם ביולי.

אירופה בחודש הגרוע מיוני; דיילי מייל קרסה ב-24% בלונדון

בורסות אירופה נסוגו היום משיא של כמעט שלושה שבועות על רקע התחזקות היורו והליש"ט מול הדולר, וסגרו את החודש הגרוע ביותר מאז יוני.

בורסת לונדון נפלה ב-0.9% נסגרה בשפל של חודשיים בדרכה לירידה חודשית של 1.7% - החודש הגרוע ביותר מאז יוני. הליש"ט מתחזקת מול הדולר ב-0.7% לשער של 1.3501 דולר לליש"ט.

בורסת פרנקפורט ירדה ב-0.3%; פריז איבדה 0.5%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 איבד 0.3% בדרכו לנפילה של 2.2% בנובמבר - החודש הגרוע מאז יוני. היורו מתחזק מול הדולר ב-0.4% לשער של 1.19 דולר ליורו.

מניית דיילי מייל אנד ג'נרל טראסט (DMGT) צללה היום ב-24% במסחר בבורסת לונדון - הנפילה היומית החדה ביותר מאז מתקפת הטרור של ה-11 בספטמבר 2001 - לאחר שמו"לית העיתונים הבריטית המוציאה לאור את הצהובון "דיילי מייל" הודיעה כי 2018 תהיה "שנת מעבר", והזהירה מפני חולשה לכל רוחב עסקיה, עלייה בשיעור המס ופגיעה בתוצאות עקב מכירת נכסים.

DMGT דיווחה היום כי עברה להפסד לפני מס של 112.3 מיליון ליש"ט (150.5 מיליון דולר) בשנת הכספים שהסתיימה בסוף ספטמבר, לעומת רווח לפני מס של 201.7 מיליון ליש"ט בשנת הכספים הקודמת. ההכנסות השנתיות המותאמות צמחו ב-1% ל-1.66 מיליארד ליש"ט - מעט פחות מתחזיות האנליסטים להכנסות של 1.67 מיליארד דולר.

ביטקוין עבר משוק פרי לשוק דובי בתוך יממה

לאחר שאתמול עבר ביטקוין משוק פרי (זינוק של 20%) לשוק דובי (נפילה של 20%) בתוך יממה אחת, ממשיך ערך המטבע הדיגיטלי לצנוח זה היום שני ברציפות.

ביטקוין נסחר כעת במחיר של 9,231 דולר, נפילה של 6%, לפי נתוני קוינדסק, לאחר שמוקדם יותר היום 9,021 דולר. ערך המטבע הדיגיטלי קפץ אתמול לשיא של 11,363.99 דולרים, אשר שיקף למטבע שווי שוק של כמעט 191 מיליארד דולר - יותר משווי השוק של ענקית ציוד רשתות התקשורת סיסקו, וקרוב לשוויין של חברות ענק כמו קוקה קולה ואינטל. שווי השוק הנוכחי של ביטקוין מסתכם ב-155 מיליארד דולר.

נפילת ערך ביטקוין נרשמת למרות דיווחים אתמול פיהם בורסת נאסד"ק מתכננת להשיק חוזים עתידיים על המטבע הדיגיטלי בשנה הבאה.

הפעילות הכלכלית בארה"ב נסוגה משיא של 3 שנים

מדד מנהלי הרכש של שיקגו בארה"ב נסוג בנובמבר לשפל של שלושה חודשים, אולם הירידה היתה מתונה יותר מכפי שצפו הכלכלנים.

המדד, הנחשב לאינדיקטור על מצב הכלכלה האמריקאית כולה, ירד החודש לרמה של 63.9 נקודות לעומת רמה של 66.2 נקודות באוקטובר, שהיתה שיא של שלוש שנים, מסרה היום חברת המחקר MNI אינדיקייטורס.

כלכלנים צפו ירידה חדה יותר של המדד לרמה של 63 נקודות, מה גם שהמדד עודנו גבוה יחסית, שכן כל קריאה מעל לרמה של 50 נקודות משקפת שיפור בתנאים הכלכליים, ואילו מדד מתחת לרמה זו מצביע על הרעה.

גידול חד מהצפוי בצריכה הפרטית בארה"ב הודות לשיפור בהכנסות ואינפלציה נמוכה

הצריכה הפרטית בארה"ב צמחה באוקטובר ב-0.3% לעומת החודש הקודם, לאחר קפיצה של קרוב ל-1% בחודש הקודם, שהיה הזינוק החד ביותר זה שמונה שנים. כלכלנים צפו גידול מתון יותר של 0.2% באוקטובר.

ההכנסה האישית גדלה ב-0.4% זה החודש השני ברציפות, בה בעת, שיעור החיסכון טיפס באוקטובר ל-3.2% לעומת 3% בספטמבר, שהיתה רמתו הנמוכה ביותר זה 10 שנים.

מדד המחירים לצרכן, המבוסס על הצריכה הפרטית (PCE) - המדד המועדף על הבנק הפדרלי לאומדן האינפלציה - טיפס ב-0.1% בלבד באוקטובר לעומת החודש הקודם, וב-1.6% לעומת אוקטובר 2016.

מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה הנחשבים לתנודתיים יחסית, עלה ב-0.2% לעומת ספטמבר, וב-1.4% לעומת אוקטובר 2016 - ללא שנוי לעומת החודש הקודם. יעד האינפלציה של הבנק הפדרלי הוא 2%.

עוד בחזית המקרו כלכלית היום בארה"ב: מספר תביעות האבטלה הראשונות ירד בשבוע שעבר ל-238 אלף לעומת 240 אלף בשבוע הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. עם זאת, הממוצע הארבע-שבועי, הנחשב לפחות תנודתי, טיפס ב-2,250 ל-242,250 תביעות.

האינפלציה בנובמבר בגוש היורו מתחת ליעדי הבנק המרכזי

הבנק המרכזי של אירופה קיבל תזכרות כי השיפור בצמיחה בגוש היורו אינו בהכרח מעיד על חזרת האינפלציה ליעדה. האינפלציה בגוש היורו בנובמבר עלתה רק ב-1.5% לעומת תחזיות האנליסטים לעלייה של 1.6% ומדגישה כי הנסיונות הבנק המרכזי להעלות את מחירי המוצרים אינם מצליחים. לעומת זאת האבטלה בגוש היורו ירדה ל-8.8%, הרמה הנמוכה ביותר זה תשע שנים. היורו יורד ב-0.08% ל-1.1838 דולר.

הנתונים האחרונים מעידים על הידלמה העומדת בנפי מקבלי ההחלטות בבנק המרכזי של אירופה. כלכלת גוש היורו צומחת בקצב המהיר ביותר זה עשור והתרחבה הכי הרבה מאז 1997. עם זאת מחרי המוצרים אינם עולים בצורה קבועה ויציבה.

בעוד שמקבלי ההחלטות בבנק הכירו בעודה כי צמיחה זו מאפשרת את הפחתת התמיכה המוניטירית במערכת הפיננסית, נגיד הבנק המרכזי של אירופה מריו דראגי תומך בגישה סבלנית ועקבית למדיניות התמריצים של הבנק.

אסיה ננעלה בירידות; הונג קונג ירדה ב-1.5%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות שערים בהמשך לירידות שרשמו מניות ענקיות ההיי טק אמש בוול סטריט. טוקיו עלתה ב-0.6%; הונג קונג איבדה 1.5% מערכה; שנחאי נחלשה ב-0.6%; סינגפור ירדה ב-0.1%; סיאול ירדה ב-1.5% על רקע שיגור מוצלח נוסף של טיל בליסטי מצפון קוריאה.

בורסת סידני ירדה ב-0.7% בהובלת מניות הבנקים לאחר שהממשלה האוסטרלית הודיעה על פתיחת חקירה נגד מגזר הפיננסים במדינה.

הוון הדרום קוריאני יורד ב-0.7% ל-1,087.97 וון לדולר לאחר שהבנק המרכזי של קוריאה העלה את הריבית במדינה בראשונה מאז 2011. הין נחלש ב-0.5% ל-112.44 ין לדולר.

קרדיט סוויס תשלם למשקיעים 50% מהרווח בדיווידנדים

בנק קרדיט סוויס השווייצי מתכנן להעלות את התשלומים לבעלי המניות לחצי מהרווח הנקי ברכישה חוזרת של מניות ודיווידנדים מיוחדים, בעוד הבנק מעלה את רמת היעד שלו לניהול הון ועסקים באזור אסיה פסיפיק.

בנוסף, הבנק אישר יעדיו לעסקי ניהול ההון ובנקאות ההשקעות בשווקים הגלובליים, במייל שפירסם רגע לפני כנס משקיעים של הבנק בלונדון. הבנק לא מסר כי יגיע ליעדיו לכל חטיבת אסיה-פסיפיק להכנסות לפני מס של 1.6 מיליארד פרנק שווייצי.

קרדיט סוויס נכנס כעת לשנה האחרונה של תהליך הארגון מחדש של הבנק. מנכ"ל הבנק, טיג'אן תיאם, אמר השבוע כי הוא מודע לזמנים הקשים שעברו על המשקיעים ואות כי כעת הבנק מתחיל לחשוב על דרכים לגמול לבעלי המניות.

עלייה בפעילות הייצור בסין באוקטובר

מדד מנהלי הרכש הרשמי של סין עלה במפתיע באוקטובר לרמה של 51.8 נקודות לעומת תחזיות האנליסטים לירידה ל-51.4 נקודות ולעומת 51.6 נקודות בספטמבר. המדד עלה לרמתו הגבוהה ביותר זה חמש שנים על רקע עלייה בביקוש המקומי והבינלאומי שעזר לאזן את הירידה בפעילות הכלכלית על רקע החמרת הרגוליה הפיננסית והרגולציה על איכות הסביבה של המפעלים.

מדד המגזרים שאינם מגזר הייצור עלה ל-54.8 נקודות באוקטובר, כאשר כל תוצאה מעל 50 נקודות מעידה על התרחבות כלכלית. הביקוש לתוצרת הסינית בסין ובעולם עזרה לשמור על עליית המחירים ורווחיות של התאגידים הסין.

מניות ההיי-טק צנחו בוול סטריט; דאו ג'ונס על סף 24,000 נק'

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות לאחר שנפילות של מניות הטכנולוגיה האפילו בהשפעתן על עליות במגזר הפיננסי. עם זאת, מדד דאו ג'ונס המשיך לשבור שיאים והתקרב לרף 24,000 נקודות.

מדד נאסד"ק נפל ב-1.3% משיא נומינלי בו נסגר אתמול; מדד S&P 500 , שנסגר אף הוא בשיא נומינלי ביום שלישי, נסוג בפחות מ-0.1%. מדד דאו ג'ונס המשיך לשבור שיאים וטיפס ב-0.4% לשיא נומינלי של 23,940 נקודות - מרחק של רבע אחוז מרף 24,000 נקודות.

מניות FAANG (פייסבוק, אמזון, אפל, נטפליקס וגוגל), חברות טכנולוגיה לוהטות שנהפכו בשנים האחרונות לחביבות במיוחד על המשקיעים, הובילו את הירידות היום במגזר ההיי-טק בוול סטריט. מניית אפל , אמזון ו אלפבית - החברה האם של גוגל - נפלו ביותר מ-2%; פייסבוק צנחה ב-4%; נטפליקס צללה ב-5.5%.

מניות הבנקים נסחרו בעליות לאחר שהיו"ר המיועד של הבנק הפדרלי בארה"ב, ג'רום פאואל, הביע תקווה לרופף את הרגולציה הפיננסית, במסגרת שימוע על מינויו שנערך בסנאט האמריקאי.

היו"ר הנוכחית של הפד, ג'נט ילן, העריכה היום בעדותה בקונגרס כי הבנק המרכזי ימשיך להעלות בהדרגה את הריבית בארה"ב תוך צמצום היקף הנכסים במאזניו.

מניית ריגאל, מפעילת בתי הקולנוע השנייה בגודלה בארה"ב, עלתה ב-2.7% בהמשך לזינוק של 7.6% ביום שלישי, לאחר שמקבילתה הבריטית סינוורלד הודיעה על ניהול מגעים לרכשיתה.

ביטקוין פרץ את רף 11,000 דולר - ואז צלל ב-18%

מסחר הפכפך בביטקוין: פחות מיממה לאחר שחצה לראשונה את רף 10,000 דולר, ערכו של המטבע הדיגיטלי פרץ היום את רמת 11,000 דולר, אך כעבור שעות ספורות שב וצנח אל מתחת ל-9,300 דולרים - נפילה של 18%.

הזינוק מוקדם יותר היום בא על רקע דיווחים כי בורסת נאסד"ק מתכננת להשיק חוזים עתידיים על המטבע הדיגיטלי בשנה הבאה.

ביטקוין נסחר כעת במחיר של 9,292 דולר, נפילה של 6.2%, לפי נתוני קוינדסק, לאחר שמוקדם יותר קפץ למחיר שיא של 11,337.33 דולרים, אשר שיקף למטבע שווי שוק של 190.5 מיליארד דולר - יותר משווי השוק של ענקית ציוד רשתות התקשורת סיסקו , וקרוב לשוויין של חברות ענק כמו קוקה קולה ו אינטל .

הבנק הפדרלי: "גוברים הלחצים האינפלציוניים בארה"ב"

הלחצים האינפלציוניים בארה"ב גברו במהלך החודש החולף וחל שיפור קל בתחזית הכלכלית, לפי "ספר הבז'", הדו"ח התקופתי של הבנק הפדרלי על מצב הכלכלה האמריקאית, שפורסם היום.

בסך הכל, הצמיחה של כלכלת ארה"ב המשיכה להיות "בקצב צנוע עד מתון", כפי שהיתה במהלך מרבית השנה החולפת, נכתב הדו"ח, שמתייחס לתקופה שבין השישי באוקטובר ל-17 בנובמבר.

התגברות הלחצים האינפלציוניים נבעה חלקית מהתייקרות עלויות בתחבורה ובייצור, אשר במקרים רבים גולגלו לצרכנים.

הבנקים הובילו העליות באירופה; לונדון בנפילה החדה זה חודש

בורסות אירופה נסגרו ברמתן הגבוהה ביותר זה כמעט שלושה שבועות בהובלת מניות הבנקים, לאחר שהיו"ר המיועד של הבנק הפדרלי בארה"ב, ג'רום פאואל, הביע תקווה לרופף את הרגולציה הפיננסית.

בורסת לונדון צנחה ב-0.9% - הנפילה החדה ביותר זה חמישה שבועות - בעקבות התחזקות הליש"ט על רקע דיווחים על התקדמות במשא ומתן על פרישת בריטניה מהאיחוד האירופי (ברקזיט). הליש"ט מטפסת ב-0.7% מול הדולר לשער של 1.3427 דולר לליש"ט - שיא של חודשיים.

בורסת פרנקפורט נסגרה בעליות קלות; פריז טיפסה ב-0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.3% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מאז ה-10 בנובמבר. היורו מתחזק מול הדולר ב-0.1% לרמה של 1.1854 דולר ליורו.

נציגי האיחוד האירופי ובריטניה חתמו על הסכם ראשוני בנוגע לברקזיט לפיו בריטניה תשלם את חובותיה כאשר תעזוב את הגוש. ההסכם עדיין צריך לקבל את אישור ממשלות המדינות באירופה. בריטניה צריכה להגיש עד יום שני את הצעתה להסדר בגבול עם אירלנד, שכעת יהפוך לגבול היבשתי של המדינה עם האיחוד האירופי.

זינוק בחוזים למכירת בתים בארה"ב באוקטובר

החוזים למכירת בתים בארה"ב זינקו באוקטובר ב-3.5% - עלייה ראשונה זה ארבעה חודשים - אולם עדיין נמוכים ב-0.6% משהיו בחודש המקביל בשנת 2016, מסר היום איגוד סוכני הנדל"ן (NAR) בארה"ב.

כלכלנים צפו גידול מתון יותר של 1% באוקטובר.

מערב ארה"ב היה האזור היחיד שבו נרשמה ירידה בכמות החוזים למכירת בתים, בשיעור של 0.7% באוקטובר לעומת החודש הקודם. בדרום ארה"ב קפצו החוזים למכירת בתים ב-7.4%, ובמערב התיכון גדלו ב-2.8%. בצפון מזרח ארה"ב גדלו ב-0.5%.

הצמיחה בארה"ב החדה זה שלוש שנים

כלכלת ארה"ב צמחה בשיעור החד ביותר זה שלוש שנים ברבעון השלישי של השנה, הודות לגידול בהשקעות של עסקים בציוד.

התוצר המקומי הגולמי (GDP) צמח ברבעון השלישי ב-3.3% במונחים שנתיים, לפי נתונים מעודכנים שפורסמו היום בארה"ב, לעומת גידול של 3% בנתונים הראשוניים שפורסמו מוקדם יותר. כלכלנים צפו צמיחה של 3.3%.

זה הרבעון השני ברציפות שכלכלת ארה"ב צומחת בקצב של יותר מ-3%, והכלכלה הגדולה בעולם נמצאת בדרכה לרשום צמיחה שנתית של 3% לראשונה מאז אמצע העשור הקודם.

המגזר התאגידי סיפק חדשות טובות לאחר שהרווחים המותאמים לפני מס של התאגידים זינקו ברבעון השלישי בקצב שנתי ב-4.3% - הזינוק החד ביותר זה שנה - ל-2.22 טריליון דולר.

השקעות העסקים בציוד, במיוחד בתחום התחבורה, זינקו ברבעון ב-10.4%, לעומת גידול של 8.6% בנתונים המוקדמים.

בה בעת, הצריכה הפרטית גדלה ברבעון ב-2.3% לעומת צמיחה של 2.4% בנתונים הראשוניים.

מחיר הנפט יורד לאחר דיווח על עלייה במלאי בארה"ב

מחירי הנפט יורדים בעקבות דיווח של איגוד הנפט האמריקאי על עלייה במלאי השבועי בארה"ב. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.3% ל-57.8 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט יורד ב-0.4% ל-63.3 דולר לחבית.

איגוד הנפט האמריקאי דיווח כי המלאי בארה"ב עלה ל-1.8 מיליון חביות בשבוע שהסתיים ב-24 בנובמבר. האיגוד דיווח על ירידה במאלי הבנזין ל-1.5 מיליון חביות ועל עלייה במלי תזקיקים אחרים ל-2.7 מיליון חביות.

מחיר הנפט עשוי להמשיך לרדת אם נתוני הממשל בארה"ב יאשרו את נתוני איגוד הנפט. עם זאת אנליסטים מ-S&P מעריכים כי מינהל המידע של משרד האנרגיה ידווח על ירידה של 3 מיליון חביות נפט במלאי השבועי ועל עלייה של 1.1 מיליון חביות בנזין.

ירידות באסיה בעקבות הניסוי של צפון קוריאה

המסחר ברוב בורסות אסיה מתנהל בירידות שערים, בעקבות התחדשות החששות מהאיום של צפון קוריאה. טוקיו עולה ב-0.3%; הונג קונג יורדת ב-0.4%; שנחאי יורדת ב-0.5%; סיאול ללא שינוי.

צפון קוריאה ערכה אתמול ניסוי בטיל בליסטי בין-יבשתי. לפי הפנטגון, מדובר בטיל בין-יבשתי שטס למרחק של כאלף ק"מ במשך 50 דקות. הטיל הגיע לגובה של 4,500 ק"מ עד שהתפרק לשלושה חלקים ונפל במים הטריטוריאליים של יפן, בנקודה המרוחקת 210 ק"מ מהעיר אאומורי שבצפון המדינה. שעות לאחר השיגור הודיעה צפון קוריאה כי היא ביצעה ניסוי מוצלח בטיל בליסטי בין יבשתי מסוג הוסונג-15, שיכול להגיע לכל נקודה בארה"ב ושיכולותיו משופרות משמעותית מהטיל האחרון ששוגר.

הביטקוין חצה הלילה את רף ה-10,000 דולר, ציון דרך אדיר למטבע הדיגיטלי שרק באפריל האחרון היה מחירו 1,000 דולר. בשבוע האחרון לבדו זינק הביטקוין ב-20%. ביממה האחרונה זינק הביטקוין ב-7.2% וכעת הוא בשער של 10,491.83 דולר, לפי האתר tradeblock.com.

וול סטריט נסגרה בעליות שערים

המסחר בוול סטריט נסגר בעליות שערים ושלושת המדדים המובילים שברו שוב שיא, לאחר שרפורמת המס של ממשל טראמפ עברה עוד משוכה בדרך לאישורה בסנאט. דאו ג'ונס עלה ב-1.1%; S&P 500 עלה ב-1%; נאסד"ק עלה ב-0.5%.

רפורמת המס של ממשל טראמפ עברה משוכה נוספת היום, כשוועדת התקציב של הסנאט האמריקאי הצביעה בעדה. חברי הוועדה הצביעו בהתאם לשיוך המפלגתי שלהם, והרפורמה אושרה ברוב של 12 תומכים מול 11 מתנגדים. הסנאטורים הרפובליקאים בוב קורקר ורון ג'ונסון הביעו בעבר הסתייגויות מההצעה, שכוללת הורדה של מס החברות מ-35% ל-20%, אך בסופו של דבר הצביעו עם המפלגה הרפובליקאית והביאו לאישור ההצעה. הצבעה מלאה בסנאט תתקיים ככל הנראה ביום חמישי.

ג'רום פאואל, המועמד של הנשיא טראמפ להחליף את ג'נט ילן בראשות הבנק הפדרלי, העיד היום בפני ועדת הבנקאות של הסנאט, לקראת אישור מינויו לתפקיד. בעדותו אמר פאואל כי יגיב בהחלטיות לכל משבר כלכלי חדש וכי הבנק הפדרלי חייב להשתמש בגמישות שלו כדי להתאים את המדיניות להתפתחויות הכלכליות. בנוסף, אמר פאואל כי יחפש דרכים להקל את הנטל הרגולטורי על המערכת הבנקאית ויתחייב להגן על עצמאות הבנק הפדרלי.

בדבריו אותת פאואל כי הבנק הפדרלי צפוי להעלות את הריבית שוב בחודש הבא. "התנאים תומכים בכך", אמר. עוד אמר כי מצבם של הבנקים בארה"ב טוב וכי אין כבר בנקים "גדולים מכדי ליפול" שמאיימים על הכלכלה האמריקאית.

הנפט ירד לקראת פגישת אופ"ק

מחיר הנפט ירד היום על רקע אי ודאות לקראת פגישת שרי אופ"ק ביום חמישי. החוזים על הנפט מסוג טקסס מתוק למסירה בינואר ירדו ב-0.2% וננעלו ברמה של 57.99 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק.

ביום חמישי יתכנסו שרי אופ"ק בווינה על מנת לדון בהמשך הפחתת תפוקת הנפט עד סוף 2018. גורמים מקורבים לדיונים אמרו לבלומברג כי כל החברות בארגון תומכות בהארכת קיצוצי התפוקה עד לסוף השנה הבאה, אך רוסיה עדיין לא התחייבה להצעה. אף שרוסיה היתה שותפה לגיבוש ההסכם להארכת הפחתת התפוקה תשעה חודשים נוספים לאחר שיפוג במארס הקרוב, במוסקבה חוששים כי עליה של מחירי הנפט אל מעבר ל-60 דולר לחבית תעודד את החברות האמריקאיות שמפיקות נפט מפצלי שמן, אמרו המקורות.

אירופה נסגרה בעליות; לונדון עלתה ב-1%

בורסות אירופה נסגרו היום בעליות שערים. לונדון עלתה ב-1%; פרנקפורט הוסיפה 0.5% לערכה; פריז עלתה ב-0.6% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה אף הוא ב-0.5%.

רויאל דאץ'-של, חברת הנפט האנגלו-הולנדית, הודיעה היום על רכישה חוזרת של מניותיה ב-25 מיליארד דולר בין 2017-2020. בנוסף החברה הודיעה כי היא מבטלת את מדיניות חלוקת תעודות דיבידנד החל מהרבעון הרביעי של 2017. מניית החברה עלתה ב-4%.

הליש"ט נחלשה ב-0.6% מול הדולר לרמה של 1.3233 דולר לליש"ט, וזאת אף שהבנק המרכזי של בריטניה העריך היום כי הבנקים בממלכה יוכלו לעמוד גם בתרחיש של "ברקזיט קשה".

ביטחון הצרכנים בארה"ב בשיא של 17 שנה

ביטחון הצרכנים בארה"ב עלה בנובמבר לשיא של 17 שנה, על רקע השיפור בשוק התעסוקה ובתנאים העסקיים, כך לפי המדד של חברת קונפרנס בורד שפורסם היום. המדד זינק בחודש שעבר ל-129.5 נקודות לעומת 125.9 נקודות באוקטובר. זוהי הקריאה הגבוהה ביותר מאז נובמבר 2000, והיא היתה גבוהה משמעותית מתחזיות אנליסטים. גם באשר לעתיד הצרכנים האמריקאים אופטימיים. מדד הציפיות לששת החודשים הקרובים עלה בנובמבר לרמה של 113.3 נקודות לעומת 109 נקודות. "הצרכנים נכנסים לעונת החגים ברוח חיובית מאוד ומצפים שהכלכלה תצמח בקצב בריא גם בחודשים הראשונים של 2018", אמרה לין פרנקו, מנהלת המדדים הכלכליים בקונפרנס בורד.

מחירי הבתים בארה"ב עלו בשיעור החד מזה שלוש שנים

מחירי הבתים ב-20 הערים הגדולות בארה"ב עלו בספטמבר בשיעור החד ביותר זה למעלה משלוש שנים, כך לפי מדד קייס-שילר של S&P וקור-לוג'יק שפורסם היום. המחירים עלו ב-6.2% בהשוואה לספטמבר שעבר - העליה החדה ביותר מאז יולי 2014, וזאת לאחר עליה של 5.8% באוגוסט. בחישוב חודשי עלו המחירים ב-0.5%. "רוב המדדים הכלכליים מראים כי מחירי הבתים יכולים עוד להמשיך ולעלות", אמר דיוויד בליצר, יו"ר ועדת המדד ב-S&P. "ענן שחור אחד שמעיב על השוק הוא הנגישות - המשמעות של עליית מחירים היא שחלק מהאנשים יידחקו החוצה מהשוק".

עליה חדה מהצפוי בגירעון הסחר של ארה"ב

הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב גדל בשיעור חד מהמצופה באוקטובר, כך לפי נתונים ראשוניים שפרסם משרד המסחר האמריקאי. הגירעון זינק ב-6.5% ל-68.3 מיליארד דולר, מעל להערכות אנליסטים כי יסתכם ב-65 מיליארד דולר. ייצוא המזון מארה"ב ירד באוקטובר, וכמוהו גם הייצוא של מוצרי הון ומכוניות. בה בעת הייבוא עלה. נתוני הסחר המלאים של ארה"ב יפורסמו בשבוע הבא. בנפרד, דווח היום גם על ירידה של 0.4% במלאים הסיטוניים בארה"ב וירידה של 0.1% במלאים הקמעוניים.

המסחר באסיה ננעל במגמה מעורבת

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת על רקע הירידות במחירי הסחורות. טוקיו ננעלה בירידות קלות של 0.04%; הנג קונג ננעלה ללא שינוי ניכר; שנחאי עלתה ב-0.3%; סינגפור עלתה ב-0.1%; סיאול ננעלה בעליות של 0.2% וסידני ירדה ב-0.08%.

הביטקוין, המטבע הווירטואלי שהפך לפופולרי ביותר בשנה האחרונה, ממשיך לעלות בדרכו לחצות את רף 10,000 דולר ליחידה. הביטקוין עולה ב-2.9% ל-9,947 דולר, לפי אתר coinmarketcap.

מחירי הסחורות יורדים כאשר מחיר הנחושת יורד ב-0.8% בבורסת הסחורות של לונדון ל-6,942 דולר לטונה.

הדולר נחלש מעט מול המטבעות המובילים כאשר המשקיעים ממתינים לאישור הצעת החוק אישור לרפורמה בשיטת המיסוי בארה"ב בסנאט. הין נחלש ב-0.2% ל-111.3 ין לדולר.

מגמה מעורבת בוול סטריט

מגמה מעורבת בבורסות וול סטריט: מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.1% ונסגר סמוך לשיא, S&P 500 שמר על יציבות; נאסד"ק איבד 0.15%.

מניית טבע עלתה ביותר מ-7% בניו יורק, בעקבות ההודעה כי החברה מאחדת את החטיבה הגנרית ואת חטיבת התרופות הייחודיות.

במוקד המסחר השבוע תמשיך לעמוד תוכנית המסים שמקדם הנשיא דונלד טראמפ והנציגים הרפובליקאים לקראת ההצבעה על התוכנית בסנאט ביום שלישי. אם התוכנית תאושר בסנאט וחברי ועדות המשנה של בית הנבחרים יגיעו להסכמות עם חברי הוועדות של הסנאט, צפוי הנשיא לחתום על תוכנית המיסוי ולאשררה כחוק עד סוף 2017.

במקביל, יתמקדו השבוע הסוחרים בפגישת נציגי מדינות אופ"ק (ארגון המדינות המייצאות נפט) ורוסיה שתתקיים השבוע בווינה, ובה ינסו להטיל מכסות נוספות על ייצור הנפט בניסיון להעלות את מחירו. במקביל, בסוף השבוע יפורסם דו"ח התעסוקה בארה"ב שיעניק אינדיקציה לגבי היתכנות העלאת הריבית בפגישת הבנק שתיערך ב-12-13 בדצמבר.

ירידות בבורסות אירופה

המסחר בבורסות אירופה הסתיים בירידות שערים. לונדון ירדה ב-0.4%; פרנקפורט נסוגה ב-0.5%; פריז איבדה 0.6%; מדריד התחזקה ב-0.1%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי איבד 0.5%.

בשוק המט"ח, היורו יורד ב-0.24% ונסחר בשער של 1.1904 דולר ליורו; הליש"ט יורדת מול הדולר ב-0.07% ונסחרת בשער של 1.3328 דולר לליש"ט.

מניית הבנק הפרטי יוליוס בר צנחה ב-6.4% אחרי שהמנכ"ל, בוריס קולארדי, הודיע על התפטרותו. את קולארדי יחליף ברנרד הולדר.

זינוק במכירות הבתים בארה"ב

מכירות הבתים החדשים בארה"ב הגיעו באופן מפתיע לשיא של עשר שנים – לפי נתונים שפירסם היום הממשל האמריקאי. לפי הדו"ח האמור, האזור הדרומי של ארה"ב התאושש מההוריקנים שספג באוגוסט ובספטמבר, ועליות נרשמו גם באזורים נוספים. במערב התיכון, למשל, נרשם זינוק של 17.9% במכירות של בתים חדשים.

מכירות הבתים למשפחה עלו ב-6.2% לעומת החודש הקודם, בקצב שנתי של 685 אלף בתים – הנתון הגבוה ביותר מאז 2007. המכירות בדרום ארה"ב עלו זה החודש השלישי ברציפות, לקצב המהיר ביותר זה עשור. מחירו החציוני של בית עלה ב-3.3% לעומת השנה שעברה, למחיר של 312,800 דולר.

הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק ירד ב-1.7% ונסחר בשער של 58 דולר לחבית, על רקע העלייה בתפוקה של יצרניות הנפט האמריקאיות.

ירידות של 1.5% בסין; סמסונג נופלת ביותר מ-4%

המסחר ברוב בורסות אסיה ננעלבירידות שערים כמה שנראה המשך של הירידות החדות שנרשמו בסין ביום חמישי ובשל התחזקות הין מול הדולר שפוגעת ביצואנים היפנים. טוקיו ירדה ב-0.2%; הונג קונג משילה מערכה 0.6%; שנחאי ירדה ב-0.9%; מדד שנחאי-שנזן (CSI300 ) איבד 1.3%; סיאול נפלה ב-1.4% על רקע צניחה של 5.1% במניית סמסונג, המניה הגדולה ביותר במדד; סידני ננעלה ללא שינוי.

בשוק המט"ח, הדולר יורד מול הין ב-0.3% ונסחר סביב שער של 111.23 ין לדולר. בשוק הסחורות נרשמות ירידות במחירי הנפט, אחרי העליות שנרשמו בסוף השבוע. נפט מסוג טקסס מתוק הנסחר בניו יורק יורד ב-1% ל-58.36 דולר לחבית, אחרי שהגיע ביום שישי לשיא של שנתיים וחצי.

הביטקוין על סף 10,000 דולר

המטבע הווירטואלי ביטקוין מתקרב לרף של 10,000 דולר ומשלים מתחילת השנה זינוק של יותר מ-900% בערכו. המטבע נסחר היום בשווקים תמורת שער שיא של 9,650 דולר, ומאז יום רביעי זינק כבר ביותר מ-17%. לשם השוואה, התשואה של מדד S&P 500 מתחילת השנה מגיעה ל-18% בלבד.

בשבועות האחרונים נרשמת האצה בקצב שבירת השיאים של הביטקוין. אתמול חצה הביטקוין לראשונה רף של 9,000 דולר, ולפני קצת יותר משבוע חצה לראשונה רף של 8,000 דולר. העלייה בשער הביטקוין נמשכת על אף שבנקים מרכזיים, מנהלים במערכת הפיננסית ומשקיעים מזהירים מההשקעה הספקולטיבית בביטקוין וטוענים שמדובר בבועה שתתפוצץ.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי