"מאכזב בכל קנה מידה"; הארנק הסלולרי מתקשה לצמוח בעולם

בארה"ב רוב העסקים לא מקבלים תשלומים מסוג זה, באירופה מעדיפים לשלם במזומן, ורק בסין צופים להגיע ל-2 מיליארד משתמשים בתוך עשור

ישראל פישר
ישראל פישר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סמארטפון אפל פיי
צילום: אי־פי
ישראל פישר
ישראל פישר

כשאפל השיקה את אפל פיי ב–2014, היא הבטיחה מהפכה באופן שבו אנו משלמים. לא עוד כרטיס פלסטיק, אלא שימוש פשוט בטלפון, שיעודד צריכה. שנה לאחר מכן השיגו גוגל וסמסונג שירות דומה, וגם חברות כרטיסי האשראי המסורתיות, כמו מאסטרקארד וויזה, הבינו שכדאי להן להצטרף לחגיגה.

ההתחלה היתה מבטיחה, אם לשפוט לפי הדיווחים הנלהבים באתרי החדשות הטכנולוגיים, שהכריזו על עידן הארנק הסלולרי החדש. טים קוק, מנכ"ל אפל, אמר עם הצגת השירות כי 2015 תהיה "השנה של אפל פיי". בהתחלה נראה היה שהוא צודק, 9% מבעלי המכשירים התואמים השתמשו בשירות — נתון מרשים לשירות חדשני שזה עתה הושק. ואולם בהמשך הלקוחות התאדו.

באוקטובר 2015, כשנה אחרי השקת אפל פיי, ואחרי שכבר הכריזו על אנדרואיד פיי וסמסונג פיי, פירסם אתר pymnts.com ביחד עם InfoScout נתונים על השימוש בשירותי התשלומים הדיגיטליים בשנה הראשונה. לפי הסקר, רק 16.6% מבעלי המכשירים התואמים השתמשו בשירותי אפל פיי באותו החודש. כששאלו את המשתמשים למה לא השתמשו בשירות, 30% מהם השיבו כי שכחו ממנו, ו–30% השיבו שהם לא יודעים אם החנות מקבלת את השירות.

הנשאלים ציינו אז סיבות נוספות כמו "לא לקחתי עמי את אייפון 6", או "אני מקבל הטבות על שימוש בשיטת תשלום אחרת". רק שיעור קטן מהמשיבים ציינו סיבות שניתן לייחס לחוסר אמון במערכת. לכאורה, ניתן היה לשאוב עידוד מכך, בגלל שנראה היה שהמשתמשים יהיו בשלים לאמץ שיטות תשלום חדשות, אבל גם שנתיים אחר כך, התשלום באמצעות ארנק סלולרי מתקשה להתרומם בארה"ב.

לפי דו"ח של גולדמן סאקס שפורסם באוגוסט, גם כיום הלקוחות אינם נוהרים אל השירות. "על אף יחסי הציבור הנרחבים בהשקה, אפל פיי, סמסונג פיי ואנדרואיד פיי מתקשים לצבור תאוצה", נכתב בדו"ח. "שירותי הארנק הסלולרי מראים ביצועים מאכזבים כמעט בכל קנה מידה, כולל שיעורי חדירה ראשוניים של משתמשי הסמארטפונים או שימוש חוזר", נכתב.

לפי הנתונים, כשליש מבעלי הסמארטפונים השתמשו בשירותי הארנק הסלולרי — שיעור שימוש לא מרשים כשלוש שנים אחרי שהוצג אפל פיי. יתרה מכך, רק 8% עושים שימוש באפל פיי לפחות פעם בשבוע, כששיעור השימוש הקבוע בסמסונג פיי מגיע רק ל–6%, ובאנדרואיד פיי ל–3% בלבד מכלל בעלי הסמארטפונים התומכים.

אין צמצום משמעותי בזמן התשלום

הבעיה הגדולה ביותר, לפי מחברי המחקר, היא השיעור הנמוך של בתי העסק שמקבלים תשלומי ארנק סלולרי. חברות האשראי מצדן דוחפות שירותים מתקדמים ובטוחים יותר, כמו הצ'יפ בכרטיסי האשראי או אפליקציות בלעדיות — מה שמקנה לצרכנים תחושת ביטחון גדולה יותר. שליש מ–100 הקמעונאים הגדולים בארה"ב כלל אינם מקבלים תשלום באמצעות אפל פיי, ובקרב הקמעונאים הקטנים יותר, שיעור העסקים שמאפשרים שימוש בשירות הוא 20% בלבד. יש לציין כי וול־מארט, הקמעונאית הגדולה בארה"ב, מציעה שירות תשלום סלולרי משלה — וול־מארט פיי.

לפי PYMNTS, רק 14.6% מבעלי המכשירים ניסו להשתמש בסמסונג פיי במארס 2017, לעומת 14.5% ביוני 2017 — עלייה זניחה באימוץ של השירות. במחקר נמצא כי 21.9% בלבד ממשתמשי אייפון בעלי דגמים תומכים השתמשו במארס 2017 באפל פיי, לעומת 9.7% באנדרואיד פיי ו–3.3% בוול־מארט פיי.

בנוסף, טוענים מחברי המחקר של גולדמן סאקס כי הארנק הסלולרי אינו מעניק יתרון משמעותי על פני כרטיס האשראי המסורתי. אחרי הכל, גיהוץ כרטיס אשראי נמשך כ–2–3 שניות בלבד. אפל, סמסונג וגוגל מתפארות בזינוק בהיקף השימוש, אבל אף אחת מהן לא מספקות פרטים מלאים כדי שניתן יהיה לבחון את טענותיהן.

בגולדמן סאקס אומרים גם כי הם לא צופים גידול משמעותי בהיקף השימוש "בטווח הבינוני", בעיקר בגלל שהשירותים אינם מציגים יתרון משמעותי בצמצום זמן השימוש. ואולם בבנק אומרים גם כי בטווח הארוך קיימת היתכנות לגידול משמעותי בהיקף השימוש.

גם הרשויות בארה"ב מבינות את הפוטנציאל, ובאוקטובר 2015 הקים הבנק הפדרלי צוות שבוחן את הגדלת המהירות, היעילות והביטחון של שירותי תשלומים. שון רודריגז, שעומד בראש הצוות של הבנק הפדרלי, אמר בשבוע שעבר כי יותר מ–300 גורמים הפועלים בתחום משתתפים בעבודת הצוות, וכי המטרה העיקרית של הצוות היא להציג "יכולות תשלום מהירות יותר בארה"ב עד 2020".

נראה שגם באירופה יהיה קשה יותר לשירותי התשלום הדיגיטלי לבצע חדירה משמעותית. בסקר שפירסם באפריל הבנק המרכזי של אירופה (ECB), נמצא כי 75% מהעסקות בגוש היורו בוצעו במזומן. "גם בעידן הדיגיטלי, המזומן נותר חיוני לכלכלה שלנו", אמר אז מריו דראגי, נשיא הבנק.

שירות תשלום סלולרי מתחרה הוא עלי־פיי של ענקית הסחר המקוון עליבאבא הסינית — שמפעילה עבורה חברת הפינטק אנט פייננשל. לשירות רשומים כיום כ–500 מיליון לקוחות, ועליבאבא טוענת כי היא מתכוונת לצמוח בתוך עשור ל–2 מיליארד משתמשים. ואולם החברה אינה מספקת נתונים רשמיים על היקף השימוש בפועל בשירות, שפועל במספר מצומצם יחסית של מדינות — בעיקר בכאלה בעלות פעילות כלכלית מפותחת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב