הביטקוין ממשיך לדהור: זינק לשיא של יותר מ–4,000 דולר

התחזקות המטבע הווירטואלי נרשמת על רקע קדחת הנפקות של מטבעות וירטואליים ועדכון הקוד שלו ■ גם ההתעניינות בביטקוין מצד מוסדות פיננסיים שמרניים בוול סטריט גוברת, אבל אנליסטים מזהירים מהתנודתיות הגבוהה שלו

ישראל פישר
ישראל פישר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
UK BITCOINS
צילום: בלומברג
ישראל פישר
ישראל פישר

שערו של המטבע הווירטואלי ביטקוין זינק במשך סוף השבוע. בשבת בצהריים נסחר הביטקוין תמורת 3,700 דולר, והיום הגיע שערו ל–4,150 דולר — השער הגבוה ביותר של הביטקוין מעולם. מאז ירד השער ל–4,000 דולר. רק לפני שבוע חצה המטבע הווירטואלי לראשונה את רף 3,000 הדולרים.

לפני כשבועיים דווקא נרשמו בביטקוין ירידות חדות, אחרי שפוצל לשתי גרסאות, שאחת מהן מכונה ביטקוין קאש. הפיצול היה שינוי בתוכנה של המטבע, שיצרה שתי גרסאות של הבלוקצ'יין בביטקוין (הטכנולוגיה שבבסיס השימוש במטבע הווירטואלי) עם היסטוריה משותפת. ביטקוין היה המטבע הדיגיטלי הראשון שהתבסס על בלוקצ'יין, טכנולוגיה המאפשרת לבצע העברות כספים ממשתמש למשתמש בלי מעורבות של צד שלישי, כמו בנק מרכזי או בנק מסחרי. כעבור ימים ספורים חזר המסחר בביטקוין לשגרה, והמטבע חזר לרשום עליות.

נוסף על כך, כמה ימים אחרי הפיצול נערך תיקון בקוד של הביטקוין, שנקרא סגוויט, ומאפשר לאחסן יותר עסקות בכל ביטקוין — מה שמגדיל את נפח המסחר במטבע הווירטואלי. "סגוויט הוא פתרון חכם שמאפשר בסופו של דבר להגדיל את היקף העסקות", אמר ארון לאשר, סמנכ"ל השיווק בחברת ברידוולט, העוסקת במסחר בביטקוין.

הזינוק בשער הביטקוין נרשם גם על רגע פריחה בתעשיית ההנפקות של מטבעות וירטואליים (ICO) ככלי לגיוס כסף. לצורך ההשתתפות בהנפקות של מטבעות וירטואליים יש צורך להשתמש במטבעות וירטואליים אחרים. העלייה בהנפקות תומכת בעליות בביטקוין, מפני שיותר משקיעים מעוניינים להיכנס לתחום ומעדיפים לרכוש ביטקוין — המטבע הווירטואלי הנפוץ ביותר.

בשבוע שעבר פורסם כי גם מוסדות בוול סטריט מתחילים לתת פומבי בקולם להתעניינות שלהם בביטקוין. "בין אם אתם מאמינים ביתרונות של השקעה במטבעות קריפטוגרפיים ובין אם לאו, מדובר בדולרים אמיתיים שעובדים כאן, ושווה לעקוב אחרי זה", נטען במכתב שכתבו אנליסטים בבנק ההשקעות גולדמן סאקס למשקיעים בחטיבת ניהול העושר של הבנק.

במכתב ניסו האנליסטים להשיב על כמה שאלות של המשקיעים, ובו נטען גם כי בקרוב ניתן יהיה לערוך השקעות מסודרות יותר בביטקוין באמצעות הבנק, מפני שנראה כי השוק של המטבעות הווירטואליים צומח בהתמדה. הבנק גם הסביר למשקיעים למה הביטקוין נחשב בעיניו לסחורה — מכיוון שהמשאבים מוגבלים, בדומה לסחורות.

על רקע הדיון הער בהשקעה בביטקוין, עוד ועוד אנליסטים הנחשבים לשמרנים מתחילים לעודד השקעה בביטקוין. מנגד, דווקא חלק מהמשקיעים הראשונים בביטקוין טוענים כי העובדה שהמטבע הווירטואלי מתחיל להיכנס לזרם המרכזי עשויה להוביל בטווח הקרוב לפחות למימושים ולירידה בערכו. בכל מקרה, אנליסטים מזהירים כי המסחר בביטקוין הוא תנודתי מאוד, וטוענים כי אין מניעה שייגע בשערים של 2,000 דולר ו–5,000 דולר בשבוע אחד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש