"וושינגטון פוסט" הביך את טראמפ - הנשיא לא שתק

נשיא ארה"ב תקף בעבר את בעלי "וושינגטון פוסט" ואמזון, ג'ף בזוס. היום פירסם הנשיא מתקפה נוספת אחרי שבעיתון פורסמה כתבה מביכה על טראמפ

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טראמפ בבית הלבן, בשבוע שעבר
טראמפ בבית הלבן, בשבוע שעברצילום: Alex Brandon/אי־פי
לוגו בלומברג
בלומברג

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, תקף בטוויטר את הישות שאותה הוא כינה במילה אחת "אמזון-וושינגטוןפוסט". זה ניסיון נוסף של טראמפ להציג באור שלילי את רכישת "וושינגטון פוסט" על ידי בעלי אמזון, ג'ף בזוס.

באחרונה פורסמה ב"וושינגטון פוסט" כמה כתבות שעשויות להכעיס את טראמפ. בעיתון דווח כי סנטורים רפובליקאים לא מפחדים מטראמפ וכי עורכי דין של משפחתו שילמו מיליוני דולרים לעמותות צדקה שלו. אבל נראה כי מה שהכעיס במיוחד את טראמפ הוא כתבה של דיוויד פרנטהולד שבה נכתב כי במועדון הגולף של טראמפ תלויים שערים מזויפים של המגזין "טיים" שעליהם מתנוססות תמונות של טראמפ.

קשה להבין בדיוק את המשמעות של הציוץ של טראמפ, אבל הוא ככל הנראה התכוון למתוח ביקורת על תשלומי המס של אמזון בעבר. בדצמבר 2015 תקף טראמפ את "וושינגטון פוסט" ואמר כי הוא משמש כמקלט מס עבור בזוס כדי שמסים של אמזון יישארו נמוכים. טראמפ טען אז ללא תחבולות המס, המניה של אמזון היתה "נמעכת כמו שקית נייר".

למעשה, אמזון לא מחזיקה בעיתון באופן ישיר. בזוס מחזיק בעיתון באמצעות חברת האחזקות שלו נאש. ולכן אין קשר בין נטל המס על קמעונאית האינטרנט לבין העיתון.

יכול להיות שטראמפ מתכוון גם למס על עסקות אינטרנט. במשך שנים ארוכות טענה אמזון שהיא לא צריכה לגבות מס מכירה במדינות שבהן היא לא מחזיקה בנוכחות פיזית. אבל אלה חדשות ישנות. אמזון החליטה במסגרת ההתרחבות שלה שהיא תפתח מרכזים לוגיסטיים בכל המדינות. וכיום היא גובה את מס המכירה בכל המדינות שבהן היא מפעילה מרכז.

נותרה עדיין פרצה אחת: אמזון לא גובה מס מכירה עבור חברות שמוכרות מוצרים דרך האתר שלה, ולכן עסקות רבות עדיין לא ממוסות. מכירות של חברות אחרות מהוות מחצית מנפח המכירות באתר שלה.

מאמזון ומ"וושינגטון פוסט" לא נמסרה תגובה. הבית הלבן סירב לפרט על כוונותיו של טראמפ.

טראמפ יכול לפגוע בפעילות של אמזון או בבזוס. בעבר אמר טראמפ כי לאמזון יש בעיית "הגבלים עסקיים חמורה" וטען כי החברה הרסה את תעשיית הקמעונות וחנויות כלבו. ואולם מאז הבחירות עלתה מניית החברה ב-27%, ובאחרונה חצתה את רף 1,000 דולר למניה. הרכישה של חברת המזון הול פודס על ידי אמזון עשויה להציף בעיות הגבלים עסקיים חדשות.

אמזון ו"וושינגטון פוסט" לא היו המטרה היחידה על הכוונת של טראמפ בטוויטר היום. הוא גם מתח ביקורת על "ניו יורק טיימס" ואמר כי העיתון הוא "בדיחה של פייק ניוז" ואמר כי כמה "מכלי התקשורת של הפייק ניוז" האשימו אותו לשווא בכך שהוא לא מעורב בדיון הציבורי על חוק הבריאות. ב"טיימס" פורסמה ידיעה בעמוד השער, שבה נטען כי חברי סנאט רפובליקאים נמנעים מיצירת קשר עם טראמפ שמנסה לנסח מחדש חוק בריאות שיחליף את אובמה-קייר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

באר שבע. תוספות הבנייה לא ענו על הציפיות להפוך אותה לעיר של מיליון תושבים

"אמירה הזויה של אנשים מנותקים": ההכרזה על הקמת עיר בדרום מעוררת סערה

אולם תצוגה למכירת מכוניות. בענף הרכב מודים כי היבואנים העלו את מחירן של חלק מהמכוניות החשמליות גם בלי קשר למס

הציבור מתנפל על המכוניות החשמליות, אך לא בטוח שהמס עליהן יועלה