תביעה: "גוגל מפלה נשים באופן קיצוני בשכר"

משרד העבודה טוען כי בידיו ראיות נרחבות לכך שענקית הטכנולוגיה נוקטת אפליית שכר גדולה נגד נשים ברוב המשרות; נשים מהוות 31% מכלל העובדים בגוגל בארה"ב

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משרדי גוגל
משרדי גוגלצילום: בלומברג
לוגו גרדיאן
גרדיאן

גוגל מפלה נשים עובדות - כך טוען משרד העבודה של ארה"ב. במשרד טוענים כי בידיהם ראיות ל"פערי שכר מערכתיים" בין גברים לנשים.

במסגרת חקירה נרחבת של משרד העבודה, אספה ממשלת ארה"ב מידע שמצביע על כך שגוגל הפרה את חוקי העבודה הפדרליים בשכר שהיא מעניקה לנשים. "מצאנו פערי שכר מערכתיים נגד נשים בכל רחבי כח העבודה בחברה", העידה ג'נט ווייפר, בכירה במשרד העבודה, בפני בית משפט בסן פרנסיסקו ביום שישי.

"החקירה טרם הושלמה, אבל בשלב זה המשרד מחזיק בראיות על אפליית שכר מאוד גדולה נגד נשים ברוב המשרות הנפוצות במטה גוגל", אמרה לגרדיאן ג'נט הרולד ממשרד העבודה. "הנתונים שבידי הממשל מצביעים על כך שהאפליה נגד גוגל היא קיצונית למדי, אפילו ביחס לתעשיית ההיי-טק".

גוגל הכחישה בתוקף את ההאשמות, וטענה כי אין פערי שכר בחברה.

הטענות המהדהדות נגד אחת החברות הגדולות והחזקות ביותר בעמק הסיליקון מגיעות בזמן שתעשיית ההיי-טק, הנשלטת על ידי גברים, מתמודדת עם ביקורת גוברת באשר לאפלייה מגדרית, פערי שכר והטרדות מיניות.

ההאשמות נגד גוגל עלו בשימוע בבית משפט פדרלי כחלק מתביעה שהגיש משרד העבודה נגד החברה בינואר, כדי לחייב את החברה להעביר מידע על שכר לממשל.

גוגל היא חברה קבלנית של הממשל, כך שהיא מחויבת לאפשר למשרד העבודה לחקור ולהעתיק מסמכים ומידע בנוגע ליישום חוקי שיוויון הזדמנויות. בשנה שעברה ביקש המשרד נתונים על שכר ומשרות של עובדי גוגל, לצד שמות ואמצעי קשר, כחלק מהבדיקה.

אולם גוגל סירבה שוב ושוב להעביר את המידע, מה שהיווה הפרה של התחייבותה החוזית עם הממשל הפדרלי, לפי התביעה של משרד העבודה. אחרי שהתביעה הוגשה, דובר מטעם גוגל טען כי החברה סיפקה "מאות אלפי מסמכים" לממשל וכי הבקשות שצוינו בתלונה כללו חשיפה של מידע חסוי, או שהפרו את פרטיות העובדים.

עורכי הדין של משרד העבודה ביקשו מבית המשפט לבטל את החוזים הפדרליים של החברה ולחסום התקשרות עסקית עתידית עם הממשל, אם גוגל תמשיך לסרב לשתף פעולה עם החקירה.

גוגל החלה לפרסם נתונים על גיוון אתני ומגדרי בקרב עובדיה ב-2014 ובשנה שעברה דיווחה כי נשים היוו 31% מכוח העבודה וכי רק 2% מהעובדים היו שחורים ו-3% לטינים. עובדים לבנים היוו 59% מכח העבודה של החברה בארה"ב, ועובדים אסיאתיים היוו 32%.

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים