עדכון גלובלי |

האטה חדה בצמיחה בארה"ב; וול סטריט סגרה שבוע חיובי ראשון זה שלושה שבועות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדכונים

וול סטריט סגרה שבוע חיובי ראשון זה 3 שבועות

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה מעורבת על רקע נתוני צמיחה חלשים מהצפוי שפורסמו היום בארה"ב ודו"חות כספיים מאכזבים של חברות אמריקאיות מובילות דוגמת שברון, גוגל וסטארבקס. עם זאת, מדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500 עלו בסיכום שבועי וקטעו בכך רצף של שבועיים של ירידות.

מדד דאו ג'ונס נסגר בירידה של פחות מ-0.1% אך טיפס בסיכום שבועי ב-1.3%; מדד S&P 500 נסוג ב-0.1% אולם עלה ב-1% בסיכום שבועי; מדד נאסד"ק טיפס ב-0.1% בדרכו לעלייה שבועית של 1.9%.

קצב הצמיחה של כלכלת ארה"ב נחתך כמעט במחצית ברבעון הרביעי של 2016 ולא הצליח להגיע לקצב שנתי של 3% זו השנה ה-11 ברציפות. התוצר המקומי הגולמי (GDP) צמח ברבעון הרביעי בקצב שנתי של 1.9% - האטה חדה לעומת קצב צמיחה של 3.5% ברבעון השלישי של 2016. כלכלנים צפו קצב צמיחה גבוה יותר של 2.2% ברבעון הרביעי. בשנת 2016 כולה, צמחה כלכלת ארה"ב ב-1.9% לעומת 2.6% ב-2015.

מניית טבע עלתה ב-2% לאחר שחברת התרופות הישראלית הסכימה לשלם 225 מיליון דולר כדי ליישב תביעה ייצוגית בתחום ההגבלים העסקיים, ובעקבות התפטרותו מדירקטוריון טבע של ד"ר אריה בלדגרין, מנכ"ל ובעל השליטה בחברת קייט פארמה.

מניית שברון נפלה ב-2.4% לאחר שחברת האנרגיה השנייה בגודלה בארה"ב דיווחה היום על רווח והכנסות רבעוניים נמוכים מתחזיות האנליסטים. מניית אמריקן איירליינס צללה ב-5.3% למרות שחברת התעופה הגדולה ביותר בארה"ב במונחי תעבורה דיווחה על רווח והכנסות שעלו על תחזיות האנליסטים.

מניית אלפבית, החברה האם של גוגל, נסוגה ב-1.1% לאחר שדיווחה אמש על רווח רבעוני נמוך מתחזיות האנליסטים. מניית מיקרוסופט קפצה ב-2.4% לאחר שענקית התוכנה האמריקאית דיווחה על תוצאות כספיות שעלו על הציפיות. מניית אינטל טיפסה ב-1.1% לאחר שיצרנית השבבים דיווחה על הכנסות גבוהות מתחזיות האנליסטים.

מניית סטארבקס צנחה ב-4% לאחר שרשת בתי הקפה הגדולה בעולם דיווחה על רבעון חמישי ברציפות של מכירות נמוכות מהצפוי בסניפיה הפתוחים לפחות שנה בארה"ב, והורידה את תחזית ההכנסות השנתית.

קפה של סטארבקסצילום: בלומברג

הנפט מחק את כל עליות השבוע

מחיר הנפט נסוג משיא של כמעט שלושה שבועות ומחק את כל עליות השבוע לאחר שנתוני צמיחה חלשים מהצפוי שפורסמו היום בארה"ב הגבירו את החששות מפני האטה בביקוש.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס נסגרו במחיר של 53.17 דולר לחבית, ירידה של 1.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק, לאחר שביום חמישי נסגרו ברמתם הגבוהה ביותר זה כמעט שלושה שבועות. בסיכום שבועי ירד מחיר הנפט ב-0.1%.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה במארס נסגרו במחיר של 55.52 דולר לחבית, ירידה של 1.3%, בבורסת ICE בלונדון. בסיכום שבועי ירד מחיר הברנט בפחות מ-0.1%.

קידוח נפט בטקסס, ארה"בצילום: בלומברג

הכסף מחק כל ירידות השבוע; הזהב נסוג ב-1.4%

מחיר הזהב ירד זה היום הרביעי ברציפות בדרכו לירידה שבועית של יותר מ-1% לאחר שהתחזקות הדולר והשיאים בוול סטריט צמצמו את הביקוש למתכת היקרה הנחשבת למקלט עבור המשקיעים בעתות משבר.

החוזים על הזהב למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 1,188.4 דולר לאונקייה, ירידה של 0.1%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי ירד מחיר זהב ב-1.4%.

החוזים על הכסף למסירה במארס נסגרו בניו יורק במחיר של 17.136 דולר לאונקייה, עלייה של 1.7%, תוך מחיקת כל ירידות השבוע. בסיכום שבועי טיפס מחיר הכסף ב-0.6%.

אירופה נסוגה משיא של שנה; UBS נפל ב-5%; טסקו קפצה ב-9%

בורסות אירופה נסוגו משיא של יותר משנה על רקע ירידות במניות הבנקים בעקבות דו"חות כספיים מאכזבים של ענק הבנקאות השווייצי UBS, שמנייתו צנחה ב-4.5%.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.3%; פרנקפורט ירדה ב-0.3%; פריז איבדה 0.6%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600, אשר נסגר ביום חמישי ברמתו הגבוהה ביותר מאז ה-30 בדצמבר 2015, נסוג היום ב-0.3% אולם עלה ב-1.1% בסיכום שבועי.

הליש"ט נחלש ב-0.5% מול הדולר לשער של 1.2531 דולר לליש"ט, אולם נמצא בדרכו לעלייה שבועית של יותר מ-1% מול המטבע האמריקאי. היורו מתחזק ב-0.1% מול הדולר לרמה של 1.0691 דולר ליורו.

מניית טסקו נסקה ביותר מ-9% בלונדון - הזינוק היומי החד ביותר מאז ינואר 2015 - לאחר שרשת המרכולים הבריית הודיעה היום על רכישת סיטונאית המזון בוקר תמורת 4.7 מיליארד דולר.

בצרפת פורסמו היום נתוני מקרו מעודדים שמצביעים על כך שביטחון הצרכנים במדינה הגיע בינואר לשיא של תשע שנים. העלייה בביטחון הצרכנים בצרפת מפתיעה בשל ביצועי הכלכלה המגמגמים. סוכנות הסטטיסטיקה הלאומית בצרפת אמרה היום כי ביטחון הצרכנים במדינה הגיע החודש ל-100 נקודות – הנתון הגבוה ביותר שנרשם מאז אוקטובר 2007. תחזית האנליסטים היתה כי ביטחון הצרכנים במדינה יישאר ברמה של 99 נקודות – כפי שהיה בדצמבר.

ענקית הנפט שברון החמיצה את התחזיות

שברון, חברת האנרגיה השנייה בגודלה בארה"ב, דיווחה היום על רווח והכנסות רבעוניים נמוכים מתחזיות האנליסטים. מניית שברון נופלת ב-2.6% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

ענקית הנפט האמריקאית רשמה ברבעון הרביעי של 2016 רווח נקי של 415 מיליון דולר, או רווח של 22 סנט למניה, לעומת הפסד של 588 מיליון דולר, או הפסד של 31 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח גבוה יותר של 64 סנט למניה.

בשורה העליונה דיווחה שברון על הכנסות של 31.5 מיליארד דולר לעומת הכנסות של 29.25 מיליארד דולר ברבעון המקביל. תחזית האנליסטים היתה להכנסות גבוהות הרבה יותר של 37 מיליארד דולר.

"רווחינו בשנת 2016 משקפים את מחירי הנפט והגז הנמוכים להם היו עדים במהלך השנה", אמר מנכ"ל שברון, ג'ון ווטסון, בעת פרסום הדו"חות.

תחנת דלק של שברון בארה"בצילום: בלומברג

אמריקן איירליינס עלתה על התחזיות; המניה ממריאה

אמריקן איירליינס, חברת התעופה הגדולה ביותר בארה"ב במונחי תעבורה, דיווחה היום על רווח והכנסות שעלו על תחזיות האנליסטים. המניה ממריאה ב-2.8% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

החברה דיווחה על רווח נקי של 289 מיליון דולר, או רווח של 56 סנט למניה, ברבעון הרביעי של 2016, לעומת רווח של 3.23 מיליארד דולר, או רווח של 5.09 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת, שתוצאותיה כללו הכנסות מס חד פעמיות בסך שלושה מיליארד דולר.

בניכוי סעיפים חד פעמיים, רשמה אמריקן איירליינס בתקופה המדווחת רווח של 1.48 סנט למניה - הרבה מעל לתחזית האנליסטים לרווח של 92 סנט למניה.

בשורה העליונה, הסתכמו הכנסות החברה ברבעון הרביעי ב-9.79 מיליארד דולר, צמיחה של 1.7% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, ומעל לתחזית האנליסטים להכנסות של 9.74 מיליארד דולר.

בלומברג

ירידה מפתיעה בהזמנות למוצרים בני קיימא בארה"ב

ההזמנות למוצרים בני קיימא בארה"ב ירדו בדצמבר זה החודש השני ברציפות, בעיקר על רקע צמצום בביקוש מצד משרד ההגנה האמריקאי.

ההזמנות ירדו בחודש שעבר ב-0.4% לאחר נפילה של 4.8% בנובמבר, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לגידול של 2.2% בדצמבר לאחר ירידה של 4.4% שעליה דווח במקור בנובמבר.

הירידה המפתיעה בהזמנות נבעה מחולשה בהזמנות לציוד בטחוני, ובכלל זה מטוסי קרב ומוצרי חומרה מרכזיים אחרים. מנגד, מגזרי ייצור אחרים דווקא בלטו לטובה. כך למשל, ההזמנות למכוניות חדשות גדלו ב-2% בדצמבר, וההזמנות למטוסי נוסעים זינקו ב-42%.

הצמיחה בארה"ב נחתכה במחצית ברבעון הרביעי

קצב הצמיחה של כלכלת ארה"ב נחתך כמעט במחצית ברבעון הרביעי של 2016 על רקע התרחבות הגירעון במאזן הסחר, ולא הצליח להגיע לקצב של 3% זו השנה ה-11 ברציפות.

התוצר המקומי הגולמי (GDP) צמח ברבעון הרביעי בקצב שנתי של 1.9% - האטה חדה לעומת קצב צמיחה של 3.5% ברבעון השלישי של 2016. כלכלנים צפו קצב צמיחה גבוה יותר של 2.2% ברבעון הרביעי.

בשנת 2016 כולה, צמחה כלכלת ארה"ב ב-1.9% לעומת 2.6% ב-2015. כלכלנים צפו קצב צמיחה שנתי של 2% ב-2016.

באותה שעה יפורסמו בארה"ב גם נתוני ההזמנות למוצרים בני קיימא של דצמבר, וכלכלנים צופים עלייה של 2.2% לאחר נפילה של 4.5% בנובמבר. בשעה 17:00 שעון ישראל יפורסם בארה"ב מדד בטחון הצרכנים של ינואר.

הפעם האחרונה שבה רשמה כלכלת ארה"ב צמיחה שנתית של יותר מ-3% היתה 2005. קצב הצמיחה השנתי הממוצע במונחים היסטוריים הוא 3.3%.

זינוק באג"ח היפניות

הבנק המרכזי של יפן הפתיע היום את שוק האג"ח הממשלתיות והרחיב את רכישת האג"ח שלו לחמש ועשר שנים, מה שהוביל לירידה בתשואות על האג"ח שהגיעו השבוע לשיא של 11 חודשים.

ההודעה נרשמה יומיים בלבד אחרי שהבנק הפתיע את השוק כשדילג על רכישת אג"ח לטווח קצר כפי שציפה השוק וגרם לזינוק בתשואות. הצעדים האלה של הבנק הוסיפו לחרושת השמועות שלפיה הבנק עשוי לצמצם את התמריצים הכבדים שהוא מזרים לשוק.

התשואה על אג"ח ממשלתיות של יפן נפלה ל-0.075% אחרי שאתמול הגיעה התשואה על האג"ח ל-0.09% ובדצמבר הגיעה התשואה ל-0.1%.

האינפלציה ביפן מסרבת לעלות

המסחר בבורסות אסיה הפגין היום יציבות ביום שבו הפעילות היתה דלילה יחסית בשל חגיגות השנה החדשה בסין. טוקיו עלתה ב-0.3%; הונג קונג ירדה בשיעור קל של פחות מ-0.1%; סידני עלתה ב-0.75%. בסין ובדרום קוריאה לא התקיים היום מסחר, ובהונג הבורסה פעלה רק חצי יום. בשוק המט"ח, הדולר קופץ מול הין ב-0.5% ונסחר סביב שער של 115.1 ין לדולר.

ביפן פורסמו היום נתוני האינפלציה שיכולים לגרום לראש הממשלה, שינזו אבה, להיות מרוצה, לפחות במידה מסוימת. מדד מחירי מוצרי הליבה לצרכן במדינה ירד בדצמבר ב-0.2% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת. נתון זה מצביע אמנם עדיין על מצב של דפלציה, שממנו מתקשה יפן לצאת כבר שלושה עשורים, אך בנובמבר ירד המדד ב-0.4% - כלומר שניתן לראות שינוי מגמה בדצמבר. הכלכלנים ציפו שהמדד יירד ב-0.3%.

ואולם, שיעור האינפלציה ביפן נמצא רחוק בהרבה מהיעד של 2% שהציב הבנק המרכזי במדינה.

צניחה ברווחי UBS

מניית הבנק השווייצי UBS יורדת בכ-2% אחרי שפירסם במהלך הלילה את התוצאות שלו לרבעון הרביעי שהצביעו על ירידה ברווחים, אך גם על עלייה בהכנסות מפעילות חטיבת ניהול העושר שלו בארה"ב.

רווחי הבנק ברבעון הרביעי ירדו ל-738 מיליון פרנקים שווייצים (737.26 מיליון דולר), לעומת 949 מיליון פרנקים ברבעון המקביל ב-2015. ברבעון הרביעי של 2015 קיבל הבנק הקלות מס משמעותיות, מה שתרם אז לשורת הרווח. הרווח הנקי של הבנק בכל 2016 הגיע ל-3.3 מיליארד פרנק, לעומת 6.2 מיליארד פרנק בתקופה המקבילה ב-2015. הבנק נהנה בשנה שעבר מזינוק של 43% ברווחי חטיבת ניהול העושר שלו בצפון אמריקה בשל העלייה בריבית והירידה בהוצאות הליטיגציה והרגולציה.

סגירה מעורבת בוול סטריט

הטלטלות האחרונות בפוליטיקה האמריקאית - ההתפטרות המדווחת של בכירי משרד החוץ וביטול הפגישה של נשיא מקסיקו עם דונלד טראמפ - לא השפיעו בצורה ניכרת על השווקים בוול סטריט, שנסגרו במגמה מעורבת.

מדד הדאו ג'ונס עלה ב-0.2% והגיע לטריטוריה חדשה של 20,100 נקודות. מדד הנאסד"ק שמר על יציבות; S&P 500 ירד ב-0.1%.

מדד הסחורות של בלומברג יורד ב-0.2%; הזהב למסירה מיידית והכסף יורדים ב-0.9%; הנחושת מאבדת 1.5%.

אירופה ננעלה במגמה מעורבת

בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת, לאחר שנסחרו בעליות במשך היום: לונדון ירדה שמרה על יציבות שערים; פרנקפורט עלתה ב-0.4%; פריז נסוגה 0.2%; מילאנו איבדה 0.7%; מדריד נסוגה 0.4%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.25%.

נפט גולמי מסוג טקסס מתוק שנסחר בניו יורק קופץ ב-2.2% ונסחר במחיר של 53.9 דולר לחבית. נפט גולמי מסוג ברנט שנסחר בלונדון מוסיף למחירו 2.4% ונסחר ב-56.38 דולר לחבית.

מניית לאס וגאס סנדס צונחת

מניית לאס וגאס סנדס, החברה שנמצאת בשליטתו של המיליארדר שלדון אדלסון ומפעילה מלונות ובתי קזינו בארה"ב וסין, יורדת בכ-7%.

אתמול פירסמה החברה לאחר שעות המסחר את תוצאות הרבעון הרביעי, והחמיצה את תחזיות האנליסטים. הרווח למניה היה ברבעון 62 סנט, בעוד שהתחזית היתה 65 סנט.

ההכנסות ברבעון הגיעו ל-3.08 מיליארד דולר, לעומת צפי של 3.15 מיליארד דולר – עלייה שנתית של 7.4% בעקבות ביצועים טובים של מקאו.

הדולר מתחזק; אקטליון מזנקת ב-20%

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בעליות שערים קלות על רקע העליות באסיה והעליות אמש בוול סטריט. לונדון עולה ב-0.2%; פרנקפורט מתחזקת ב-0.5%; פריז עולה ב-0.1% ומדד סטוקס הכלל אירופי עולה ב-0.3%. המדדים המובילים בוול סטריט צפויים להיפתח כמעט ללא שינוי.

בשוק המט"ח, הדולר מתחזק מול המטבעות המובילים כאשר הליש"ט נחלשת ב-0.5% ל-1.25 ליש"ט לדולר והיורו יורד 0.5% לרמה של 1.069 יורו לדולר. הדולר מתחזק מול הין היפני ב-1% ל-114.3 ין לדולר.

מניית חברת התרופות השווייצית אקטליון מזנקת ב-20% על רקע הידיעות כי החברה תימכר לג'ונסון אנד ג'ונסון.

הפרלמנט בבריטניה יתחיל לדון בהליכים המשפטיים של היציאה מהאיחוד האירופי בימים שלישי ורביעי הבא, לפי הודעת הממשלה היום, הממשלה בראשות תרזה מיי העבירה היום את חוק הברקזיט לידי הפרלמנט, בהמשך להחלטת בית המשפט העליון השבוע שהממשלה חייבת לקבל את אישור הפרלמנט כדי להפעיל את סעיף 50 באמנת ליסבון, המאפשר יציאה מהאיחוד האירופי.

יוניליבר מדווחת על ירידה ברווחים; המניה יורדת ב-5%

ענקית הקמעונות יוניליבר דיווחה היום כי הכנסותיה לרבעון הרביעי של 2016 ירדו ל-52.7 מיליארד יורו לעומת 53.7 מיליארד יורו ברבעון המקביל ב-2015 - נמוך מתחזיות האנליסטים לרווח של 52.8 מיליארד יורו. מכירות החברה עלו ב-2.2% ברבעון האחרון ב-2016, נמוך מציפיות האנליסטים לצמיחה של 2.8%. המניה יורדת ב-4.8% בלונדון.

מנכ"ל יוניליבר פול פולמן אמר כי "זוהי השנה השמינית ברציפות שאנחנו מציגים צמיחה תחרותית רווחית. למרבה הצער, אנו רואים כי ההתנאים הכלכליים בעולם הידרדרו בחמש השנים האחרונות".

לאחר השיא בדאו ג'ונס: בורסות אסיה ננעלו בעליות

בורסות אסיה ננעל בעליות שערים על רקע השיא ששבר הדאו ג'ונס אמש - מעל 20,000 נקודות. טוקיו זינקה ב-1.8%; סיאול ננעלה בעליות של 0.8%; שנחאי עלתה ב-0.3%; הונג קונג התחזקה ב-1.4% ואוסטרליה עלתה ב-0.4%.

הנפט עולה ב-0.8%, כשחבית נפט מסוג טקסס מתוק נסחרת במחיר של 53.2 דולר ומחיר חבית נפט מסוג ברנט עולה ל-55.5.

מניית ליין, חברה דרום קוריאנית שמפעילה אפלקציית מסרים מיידים, יורדת ב-11% לאחר שהחברה החמיצה את תחזיות האנליסטים לרבעון הרביעי של 2016 ב-70%. החברה פירסמה אתמול בדו"חותיה כי הרווח התפעולי ברבעון האחרון של 2016 הגיע ל-1.6 מיליארד ין (14 מיליון דולר) לעומת תחזיות האנליסטים לרווח של 5.34 מיליארד ין (47 מיליון דולר). החברה הונפקה ביולי האחרון בוול סטריט לפי שווי של יותר ממיליארד דולר, ומאז עלה מניתה ב-20%.

וול סטריט בשיא: דאו ג'ונס פרץ את רף 20,000 נקודות

בורסות וול סטריט המשיכו לשבור שיאים ומדד דאו ג'ונס פרץ לראשונה בתולדותיו את רמת 20,000 נקודות המשמעותית מבחינה פסיכולוגית, על רקע דו"חות כספיים חזקים שפרסמו חברות בארה"ב בהן יצרנית המטוסים בואינג. מניות הפיננסים והטכנולוגיה הובילו את העליות.

מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.8% ונסגר לראשונה בתולדותיו מעל לרמה של 20,000 נקודות. מדד מניות הבלו צ'יפ השלים בכך את הזינוק בן 1,000 הנקודות השני הכי מהיר בתולדותיו (42 ימי מסחר). זינוק 1,000 הנקודות המהיר ביותר של מדד דאו ג'ונס נרשם בשנת 1999 כאשר המדד קפץ מרמה של 10,000 נקודות לרמה של 11,000 נקודות בתוך 24 ימי מסחר.

מדד S&P 500 עלה ב-0.8% ונסגר בשיא נומינלי זה היום השני ברציפות; מדד נאסד"ק הוסיף 1% ונסגר אף הוא בשיא נומינלי.

מניית בואינג המריאה ב-4.3% לאחר שיצרנית המטוסים דיווחה היום על רווח והכנסות רבעוניים גבוהים מתחזיות האנליסטים. מניית אלקואה נסוגה ב-2.7% לאחר שענקית האלומיניום דיווחה אמש על רווח רבעוני נמוך מהצפוי, אך סיפקה תחזית חיובית לביקוש לאלומיניום ב-2017. אי-ביי, AT&T וקואלקום יפרסמו דו"חות כספיים לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט.

מפעל אלומיניום של אלקואהצילום: בלומברג, Daniel Acker

טראמפ חתם על צו לבניית חומה בגבול מקסיקו; הפסו מזנק

המטבע של מקסיקו מזנק מול הדולר האמריקאי לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ חתם הערב על צו המורה על בניית חומה בגבול מקסיקו. הפס מזנק ב-2.4% מול הדולר לשער של 21.0159 פסו לדולר.

טראמפ חתם הערב על שני צווים, המורים על בניית חומה בגבול מקסיקו ועל צעדים נגד מהגרים לא חוקיים - בהם קיצוץ תקציבים מערים הנותנות מקלט למהגרים לא חוקיים.

במסיבת עיתונאים לאחר החתימה אמר טראמפ כי בניית החומה תחל מיד. "אומה ללא גבולות היא לא אומה", אמר והסביר כי החומה תרתיע מהגרים ממרכז אמריקה, וסוחרי סמים.

עם זאת, טראמפ הדגיש כי מבחינת ארה"ב, כלכלת מקסיקנית חזקה היא יתרון, וכי בכוונתו לשמור על יחסים פרודוקטיביים עם שכנתה הדרומית של ארה"ב. "נעבוד במשותף עם מקסיקו כדי להבטיח ביטחון ואפשרויות כלכליות בשני הצדדים", אמר הנשיא האמריקאי הטרי.

עצרת של טראמפ בניו יורק. לדבריו, חומה בגבול מקסיקו תעצור את זרימת הסמים והפשע לארה"בצילום: רויטרס

הזהב נפל לשפל של שבועיים

מחיר הזהב נפל לשפל של כמעט שבועיים לאחר שהמדדים המרכזיים בוול סטריט המשיכו לשבור שיאים, וצמצמו בכך את הביקוש למתכת יקרה בתור השקעה חלופית.

החוזים על הזהב למסירה בפברואר נסגרו במחיר של 1,197.8 דולר לאונקייה - מחיר הסגירה הנמוך ביותר מאז ה-13 בינואר - לאחר ירידה של 1.1% בבורסת הסחורות של ניו יורק.

מטילי זהב

"אפקט טראמפ דחף את דאו ג'ונס ל-20,000"

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, ויועציו הבכירים חגגו היום את פריצת רף 20,000 נקודות על ידי מדד המניות האמריקאי דאו ג'ונס, ועשו זאת כצפוי בטוויטר.

היועצת של טראמפ, קליאן קונוויי, מיהרה להתייחס לכך בחשבונה בטוויטר בציוץ קצרצר שכלל רק את המילים: "אפקט טראמפ". הנשיא עצמו חגג אף הוא בציוץ קצר בו כתב: "דאו 20 אלף - מעולה!".

שוק המניות בארה"ב נהנה מעליות מאז נצחון טראמפ בבחירות לנשיאות ארה"ב, על רקע הערכות כי ממשל טראמפ ינקוט במדיניות ידידותית יותר למגזר העסקי ביחס לקודמו, וכי מימוש הבטחותיו של טראמפ להוריד את מס החברות, להגדיל את הוצאות הממשלה על תשתיות ולצמצם את הרגולציה, יגבירו את צמיחת הכלכלה האמריקאית.

מדד דאו ג'ונס קפץ בכ-9% מאז נצחון טראמפ בבחירות בשמיני בנובמבר, יותר מעליות של 7%-8% שרשמו באותה התקופה מדדי נאסד"ק ו-S&P 500.

מדד דאו ג'ונס כבר התקרב לכדי מרחק נגיעה מרף 20,000 נקודות בשישי בינואר, אולם נסוג מעט בהמשך, בטרם שב וצבר תנופה לאחר שהנשיא טראמפ חתם של שורה של צווים נשיאותיים מאז השבעתו.

אנליסטים: "החלה הרוטציה הגדולה מאג"ח למניות"

"ראלי טראמפ", העליות שנרשמו בשוק המניות בארה"ב מאז נצחון טראמפ בבחירות לנשיאות, דוחף היום את מדד המניות דאו ג'ונס מעל לרמה של 20,000 נקודות, לראשונה מעולם, וסגירה מעל לרף המשמעותי מבחינה פסיכולוגית תבשר על זינוק 1,000 הנקודות השני הכי מהיר בתולדות מדד מניות הבלו צ'יפ.

מאז שחצה מדד דאו ג'ונס את רף 19,000 נקודות חלפו 42 ימי מסחר - פרק הזמן הקצר ביותר שנדרש לזינוק של 1,000 נקודות למעט מקרה אחד: קפיצת המדד מרמה של 10,000 נקודות לרמה של 11,000 נקודות בשנת 1999, אשר התרחשה בתוך 24 ימי מסחר בלבד.

פרק הזמן שנדרש למדד דאו ג'ונס לעלות את 1,000 הנקודות האחרונות היה פחות מעשירית מפרק זמן שנדרש ל-1,000 הנקודות הקודמות. לא פחות מ-483 ימי מסחר (כמעט שנתיים) חלפו בין פריצת רף 18,000 נקודות לרמת 19,000 נקודות, שמעליה נסגר המדד ב-22 בנובמבר 2016.

מניות הפיננסים היו התורמות הגדולות ביותר לזינוק 1,000 הנקודות האחרון של מדד דאו ג'ונס, ומניות גולדמן סאקס וג'י.פי מורגן לבדן היו אחראיות לכ-20% מהעלייה בת 1,000 הנקודות מאז נובמבר.

אנליסטים ציינו כי העליות החדות של מניות הפיננסים נבעו מכך שהמשקיעים צופים כי מדיניותו של טראמפ תגרום להתגברות האינפלציה בארה"ב ותגרור העלאה של הריבית בכלכלה הגדולה בעולם. "האופטימיות לגבי האינפלציה והצמיחה מעפילה על החששות מפני פרוטקציוניזם, לפחות לעת עתה. השאלה היא כמה זמן זה יכול להימשך?", אמר אנליסט השווקים ניל וילסון מהברוקר לונדון קפיטל ל-BBC בעקבות פריצת רף 20,000 נקודות על ידי מדד דאו ג'ונס.

"זה עצום מבחינה פסיכולוגית, לאחר הירידות שנרשמו לקראת טקס ההשבעה, ואכן מאשר כי בהחלט החלה "הרוטציה הגדולה" (The great rotation) מאג"ח למניות", הוסיף וילסון. "ואם זו באמת רוטציה מאג"ח למניות, אשר שמה קץ לשוק אג"ח פרי שנמשך 30 שנים, אז עדיין יש כמות מזומן עצומה שעדיין תוכל לזרום למניות ולגרור עליות נוספות במהלך 2017. יתכן שלא יחלוף זמן רב בטרם נראה את רמת 21,000 נקודות", אמר.

הבנקים הקפיצו את אירופה לשיא של שנה

מניות הבנקים הובילו את בורסות אירופה לשיא של יותר משנה לאחר שמדד המניות האמריקאי דאו ג'ונס פרץ את רמת 20,000 נקודות לראשונה בתולדותיו.

בורסת לונדון טיפסה ב-0.2% - עלייה ראשונה זה חמישה ימים, פרנקפורט קפצה ב-1.8% ונסגרה ברמתה הגבוהה ביותר מאז מאי 2015. פריז הוסיפה 1%, מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 קפץ ב-1.3% - הזינוק היומי החד ביותר זה חודשיים וחצי - ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מאז דצמבר 2015.

בורסת מדריד קפצה ב-1.7% בעקבות זינוק של 4% שרשמה מניית בנקו סנטנדר לאחר שענק הבנקאות הספרדי דיווח על גידול ברווחיו.

מניות הבנקים הובילו את העליות היום באירופה. דויטשה בנק זינק ב-5.8%; בנק אוניקרדיט האיטלקי נסק בקרוב ל-9%; סוסייטה ז'נרל הצרפתי קפץ ב-4.3%.

בואינג עלתה על הציפיות אך סיפקה תחזית מאכזבת

יצרנית המטוסים והמערכות הבטחוניות בואינג דיווחה היום על רווח ומכירות רבעוניים גבוהים מהצפוי הודות לצמיחה במכירות של מטוסי נוסעים, אולם סיפקה תחזית מכירות מאכזבת על רקע חולשה במכירות מטוסים ומערכות צבאיות. המניה עולה ב-1.4% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

החברה האמריקאית רשמה ברבעון הרביעי רווח של 1.63 מיליארד דולר, או רווח של 2.59 דולר למניה, לעומת רווח של 1.03 מיליארד דולר, או רווח של 1.51 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה בואינג רווח של 2.47 דולר למניה - מעל לתחזית האנליסטים לרווח של 2.34 דולר למניה.

הכנסות החברה בתקופה המדווחת הסתכמו ב-23.29 מיליארד דולר, ירידה של 1% לעומת הרבעון המקביל אך מעל לתחזית האנליסטים להכנסו של 23.13 מיליארד דולר.

במבט קדימה, צופה בואינג לרשום בשנת 2017 רווח לפני סעיפים חד פעמיים של 9.1-9.3 דולר למניה - לעומת תחזית האנליסטים לרווח של 9.25 דולר למניה. בשורה העליונה צופה החברה לרשום השנה הכנסות של 90.5-92.5 מיליארד דולר - פחות מתחזית האנליסטים להכנסות של 93 מיליארד דולר.

צילום: בלומברג

עליות שערים באסיה: טוקיו טיפסה 1.4%

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות שערים, לאחר שוול סטריט שברה שיאים אמש: טוקיו עלתה ב-1.4%; הונג קונג הוסיפה 0.4%; שנחאי טיפסה ב-0.2%; סינגפור שמרה על יציבות; מדד אסיה דאו עלה 0.3%.

המשקיעים מעודדים מנתונים שונים, ובהם עלייה ביצוא היפני לאחר 14 חודשים של ירידה, דו"חות רבעוניים טובים מהמצופה של חלק מהחברות הגדולות, ועלייה בפעילות מגזר הייצור האמריקאי.

הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק שנסחר בניו יורק יורד ב-0.4% ונסחר במחיר של 53 דולר לחבית. החוזים העתידיים על הזהב, שנחשב "מקלט בטוח" למשקיעים, יורדים בכמעט 0.5%.

רווחי יונדאי ירדו רבעון 12 ברצף; המניה נופלת

יונדאי מוטורס רשמה ברבעון הרביעי של 2016 ירידה ברווח, רבעון 12 ברציפות.

מניית יונדאי נופלת 3.4% בבורסת קוריאה.

הירידה ברווח נובעת מההאטה בביקושים בסין ובשווקים המתעוררים, ומהתחרות העזה בארה״ב שהגדילה את הוצאות השיווק שלה במדינה. כמו כן נפגעה יונדאי משורה של שביתות. החברה הזהירה כי התנאים העסקיים עלולים להחמיר בשנה הקרובה בשל עלייה באי הוודאות הגלובלית.

יצרנית הרכב הגדולה בקוריאה דיווחה על ירידה של 30% ברווח בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2015, ל-1.07 טריליון וון (918 מיליון דולר), מתחת לתחזיות. ההכנסות ירדו 0.9% ל-24.5 טריליון וון.

יונדאי חשפה בשבוע שעבר תכנית להשקיע 3.1 מיליארד דולר בארה״ב, כולל הקמת מפעל חדש במדינה, לאחר שהנשיא דונלד טראמפ מתח ביקורת קשה על תעשית הרכב שמייבאת מכוניות ממדינות עם כח עבודה זול כדי למכור אותן בארה״ב.

וול סטריט בשיא; שווי ורייזון נחתך ב-9 מיליארד ד'

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית ומדדי S&P 500 ונאסד"ק שברו שיאים, על רקע נתוני מקרו כלכליים ודו"חות כספיים שפורסמו היום בארה"ב.

מדד S&P 500 טיפס ב-0.7% ונסגר בשיא נומינלי; מדד נאסד"ק עלה ב-0.9% ונסגר אף הוא בשיא נומינלי; מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.7% ונסגר במרחק של פחות ממחצית האחוז מרף 20,000 נקודות המשמעותי מבחינה פסיכולוגית.

המכירות של בתים קיימים בארה"ב נפלו בדצמבר והיצע הבתים בשוק הדיור נפל לשפל של 17 שנים, לפי נתונים שפורסמו היום בארה"ב. בה בעת, פעילות מגזר הייצור האמריקאי צמחה החודש בקצב החד ביותר זה שנתיים.

מניית ורייזון נפלה ב-4.4% לאחר שחברת הסלולר הגדולה ביותר בארה"ב דיווחה על רווח רבעוני נמוך מהצפוי. בעקבות צניחת המניה נחתך שווי השוק של ורייזון ב-9.4 מיליארד דולר, ועומד כעת על 204 מיליארד דולר.

מניית ג'ונסון אנד ג'ונסון נסוגה ב-1.9% לאחר שהחברה סיפקה תחזית רווח והכנסות שנתיים נמוכה מציפיות האנליסטים.

מניית יאהו קפצה ב-3.5% לאחר שחברת האינטרנט דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים גבוהים מתחזיות האנליסטים, והודיעה על דחיית מועד סגירת עסקת מכירתה לורייזון מהרבעון הראשון של 2017 לרבעון השני של השנה.

מניית עליבאבא עלתה ב-3.1% לאחר שענקית המסחר המקוון הסינית עליבאבא היכתה את תחזיות האנליסטים זה הרבעון השלישי ברציפות, והעלתה את התחזית השנתית.

יצרנית השבבים טקסס אינסטרומנטס וענקית האלומיניום אלקואה יפרסמו דו"חות לאחר סגירת המסחר היום בוול סטריט.

ורייזון

הזהב ירד לראשונה זה 3 ימים; הנפט טיפס

מחיר הזהב ירד לראשונה זה שלושה ימים בניו יורק ואילו מחיר הנפט נסגר בעליות.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה במארס נסגרו במחיר של 53.18 דולר לחבית, עלייה של 0.8%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בכך השיב לעצמו הנפט את מרבית הירידה של 0.9% שרשם ביום שני.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה במארס נסגרו במחיר של 55.44 דולר לחבית, עלייה של 0.4%, בבורסת ICE בלונדון.

החוזים על הזהב למסירה בפברואר נסגרו בניו יורק במחיר של 1,210.8 דולר לאונקייה, ירידה של 0.4%, לאחר שטיפסו בשני ימי המסחר הקודמים והתקרבו לשיא של כמעט 10 שבועות על רקע חוסר ודאות סביב מדיניות הסחר והמדיניות הכלכלית של הנשיא טראמפ.

שווי בריטיש טלקום נחתך ב-10 מיליארד ד'; ג'נרלי קפצה ב-8%

בורסות אירופה נסגרו בעליות קלות לאחר שבית המשפט העליון בבריטניה פסק היום כי רק לפרלמנט יש את הסמכות החוקית לאשר את פרישת הממלכה מהאיחוד האירופי. מגזרי הסחורות והפיננסים הובילו את העליות. מניות הטלקום צנחו.

בורסת לונדון נסגרה כמעט ללא שינוי; הליש"ט נחלש ב-0.2% מול הדולר לשער של 1.2511 דולר לליש"ט, לאחר שקפץ לשיא תוך-יומי של 1.2545 דולר לליש"ט מיד לאחר החלטת בית המשפט העליון בבריטניה.

בורסת פרנקפורט טיפסה ב-0.4%; פריז הוסיפה 0.2%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.3%. היורו נחלש מול הדולר ב-0.2% לרמה של 1.075 דולר ליורו.

מניית בריטיש טלקום (BT) צללה בבורסת לונדון ב-21% - הנפילה היומית החדה ביותר בתולדותיה - לאחר שחברת התקשורת הבריטית פירסמה אזהרת רווח לרבעון השלישי של 2016. החברה הודיעה כי תמחק 530 מיליון ליש"ט (661 מיליון דולר) מחשבונותיה בגלל שערוריית חשבונאות ו"התנהגות בלתי הולמת" של סניף החברה באיטליה.

בעקבות נפילת המניה נחתך שווי השוק של BT ב-7.9 מיליארד ליש"ט (9.9 מיליארד דולר) לרמה של 30.2 מיליארד ליש"ט.

מניית חברת הביטוח האיטלקית ג'נרלי זינקה ביותר מ-8% בבורסת מילאנו על רקע דיווחים לפיהם אינטסה, הבנק השני בגודלו במדינה, עשוי להגיש הצעת רכש עבור החברה.

מלאי הבתים בשוק הדיור בארה"ב בשפל של 17 שנים

המכירות של בתים קיימים בארה"ב נפלו בדצמבר והיצע הבתים בשוק הדיור נפל לשפל של 17 שנים, לפי נתונים שפורסמו היום בארה"ב. בה בעת, פעילות מגזר הייצור האמריקאי צמחה החודש בקצב החד ביותר זה שנתיים.

המכירות של בתים קיימים ירדו בחודש שעבר ב-2.8% לעומת נובמבר, לקצב שנתי של 5.49 מיליון בתים, מסר היום איגוד סוכני הנדל"ן (NAR) בארה"ב. תחזית הכלכלנים היתה לקצב שנתי של 5.51 מיליון בתים בדצמבר. קצב מכירות הבתים בדצמבר נסוג משיא של תשע שנים אליו טיפס בנובמבר, וגבוה ב-0.7% בלבד מהקצב בדצמבר 2015.

מלאי הבתים למכירה בשוק הדיור בארה"ב היה בסוף דצמבר ברמה של 1.65 מיליון בתים - הרמה הנמוכה ביותר מאז 1999, אז היתה אוכלוסיית ארה"ב נמוכה ב-40 מיליון מרמתה כיום.

עוד בחזית המקרו כלכלית: מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור בארה"ב טיפס בינואר לרמה של 55.1 נקודות לעומת רמה של 54.3 נקודות בדצמבר, לפי נתונים ראשוניים שפירסמה חברת המחקר מרקיט.

זינוק של 54% בהכנסות עליבאבא; העלתה התחזית השנתית

ענקית המסחר המקוון הסינית עליבאבא היכתה את תחזיות האנליסטים זה הרבעון השלישי ברציפות, והעלתה את התחזית השנתית הודות לצמיחה איתנה בפעילות הקמעונאות המקוונת, זינוק של 115% בהכנסות משירותי מחשוב ענן ושיפור חד בעסקי המדיה הדיגיטלית של החברה.

מניית עליבאבא קופצת ב-3.4% במסחר לפני הפתיחה ובוול סטריט.

הכנסות החברה ברבעון הרביעי הסתכמו ב-53.25 מיליארד יואן (7.7 מיליארד דולר), זינוק של 54% לעומת הכנסות של 34.54 מיליארד יואן בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה להכנסות של 50.17 מיליארד יואן.

בשורה התחתונה רשמה עליבאבא רווח נקי של 17.16 מיליארד יואן (2.48 מיליארד דולר), זינוק של 38% לעומת הרבעון המקביל, ומעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 13.75 מיליארד יואן.

בה בעת, החברה העלתה את תחזית הצמיחה בהכנסות לשנת הכספים הנוכחית המסתיימת בסוף מארס מ-48% ל-53%.

ורייזון החמיצה את תחזיות האנליסטים

חברת התקשורת האמריקאית ורייזון הודיעה על רווח של 86 סנט למניה ברבעון הרביעי של 2016 – בכך החמיצה את תחזיות האנליסטים לרווח של 89 סנט למניה. ספקית הסלולר הגדולה בארה"ב פירסמה היום את תוצאותיה לרבעון האחרון של 2016. החברה הוסיפה 591 אלף מנויים ברבעון, לעומת 1.5 מיליון ברבעון המקביל ב-2015 וצפי האנליסטים ל-744 אלף מנויים. מכירות החברה ברבעון הגיעו ל-32.3 מיליארד דולר, ירידה של 5.6% לעומת 34.3 מיליארד דולר ברבעון המקביל ב-2016.

על רקע ידיעות לניסיון השתלטות על החברה; ג'נרלי קופצת ב-10%

מניית חברת הביטוח האיטלקית ג'נרלי עולה ב-10% במילאנו על רקע ידיעות כי אינטסה – הבנק השני בגודלו במדינה – עשוי להגיש הצעת רכש לכל מניות החברה. ההצעה עשויה לכלול את החברה הגרמנית אליאנץ, שייתכן שתקנה חלק מנכסי ג'נרלי כדי לאפשר לאינטסה לעמוד בחוקי התחרותיות, כך דיווח עיתון לה רפובליקה ביום שלישי. ג'נרלי רכשה 3% ממניות אינטסה כצעד הגנתי מפני השתלטות הבנק, מסרו גורמים המקורבים לנושא.

מניית אינטסה ירדה ב-5% במסחר לשפל של חודש. האנליסטים תוהים מדוע אינטסה רוכשת חברת ביטוח בשווי 24 מיליארד יורו, כאשר כל עסקה תהיה מסובכת ותיאלץ להתמודד עם חוקי ההגבלים עסקיים.

בורסות אסיה ננעלו בעליות; טוקיו ירדה ב-0.5%

בורסות אסיה ננעלו ברובן בעליות קלות, והדולר האמריקאי מתאושש מנפילות שרשם אמש. עם זאת, בורסת טוקיו ננעלה בירידות של 0.5%%, לאחר שהין זינק אמש ביותר מ-1.3%, לאחר שדונלד טראמפ חתם על צו נשיאותי שמסיג את ארה"ב מהסכם הסחר האסיאתי המכונה TPP. טייוואן והונג קונג עלו ב-0.2%; אוסטרליה ננעלה בלייה של 0.7%; המסחר בקוריאה הסתיים ללא שינוי.

הבוקר מתחזק הדולר ב-0.4% מול הין ל-113.13 ין. היורו נסוג ב-0.2% ל-1.0741 דולר; הליש"ט, שזינקה אמש ב-1%, נסוגה ב-0.5% ל-1.2474 דולר.

הנפט הגולמי מוסיף 0.5% ל-53 דולר לחבית במסחר על החוזים בטקסס מתוק. הסחורות החקלאיות נהנות מעליות קלות והמתכות התעשייתיות כמעט ללא שינוי.

ירידות קלות בוול סטריט; קוואלקום צנחה בגלל תביעת אפל

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בירידות שערים קלות לאחר שהנשיא הנכנס דונלד טראמפ חתם על צו נשיאותי להוצאת ארה"ב מהסכם הסחר הטרנס-פסיפי. הדולר נחלש מול המטבעות המובילים בצל עונת הדו"חות. מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.1%, מדד S&P 500 נחלש 0.2%, מדד הנאסד"ק איבד פחות מ-0.1%.

מניית קוואלקום צנחה 12.5% לאחר שאפל הודיעה בסוף השבוע על הגשת תביעה של מיליארד דולר נגד ענקית השבבים בגין הפרת תנאי הגבלים עסקיים כדי להשיג מונופול בתחום השבבים לשוק הסמארטפונים. מניית אפל ננעלה בעלייה של 0.1%.

מניית מקדונלד'ס ירדה ב-1% למרות שענקית המזון המהיר דיווחה על רווחים גבוהים מהתחזיות ברבעון הרביעי של 2016. עם זאת, הן הרווח והן ההכנסות היו נמוכים מאשר בשנה שעברה. הרווח הנקי הסתכם ב-1.19 מיליארד דולר, לעומת 1.21 מיליארד דולר בתקופה המקבילה ב-2015. ההכנסות ירדו ל-6.03 מיליארד דולר, לעומת 6.34 מיליארד דולר, גם בשל ירידה של 9% במכירות בסניפי הרשת בארה"ב.

הדולר איבד גובה מול המטבעות המרכזיים בעולם

הדולר נפל היום מול המטבעות המובילים בעולם בצל החלטתו של הנשיא הטרי דונלד טראמפ להוציא את ארה"ב מהסכם הסחר הטרנס-פסיפי - החלטה בעלת משמעות עמוקה לסחר הבינלאומי ולפיכך גם למסחר בשוק המט"ח העולמי.

הדולר נפל ב-1.3% מול הין היפני לשער של 113.1 ין לדולר, ואיבד 1% מול הליש"ט הבריטית לשער של 1.24 ליש"ט לדולר. מול היורו נחלש הדולר ב-0.4% לשער של 1.07 דולר ליורו.

בורסות אירופה ננעלו בירידות

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות שערים למרות נתוני מקרו חיוביים בגוש היורו. לונדון ירדה ב-0.6%; פרנקפורט איבדה 0.7%; פריז נסוגה ב-0.6%; מדריד ירדה 0.8%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.4%.

לפי נתונים חדשים, החוב הלאומי בגוש היורו התכווץ לרמתו הנמוכה ביותר בארבע השנים האחרונות. ברבעון השלישי של 2016 ירד החוב לרמה של 90% מהתמ"ג - ירידה של כמעט 1% מהרבעון שלפניו.

על רקע ירידת הדולר, הליש"ט טיפסה לשיא של חמישה שבועות, ונסחרת ברמה של 1.245 דולר לליש"ט.

מחירי הנפט יורדים. נפט מסוג טקסס מתוק יורד ב-0.8% ל-52.2 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט יורד ב-1% ל-55 דולר לחבית.

טוקיו ירדה ב-1.3%

בורסות אסיה נסגרו היום במגמה מעורבת, לאחר שהמסחר התנהל רוב הזמן בעליות שערים: טוקיו איבדה 1.3%; הונג קונג שמרה על יציבות; שנחאי הוסיפה 0.4%; סינגפור הוסיפה 0.3%.

הדולר יורד ב-1% לעומת הין היפני. המטבע האמריקאי יורד גם מול עשרת המטבעות החזקים, לאחר שהאתר של ממשל טראמפ חידש את הבטחתו לסגת מהסכם הסחר הטרנס-פסיפי ולשנות את הסכם הסחר הצפון אמריקאי.

"השבוע הקרוב יתאפיין בזהירות בשווקים", אומר לבלומברג רודריגו קטריל, אסטרטג מט"ח בבנק הלאומי של אוסטרליה. "אם טראמפ יביא שגשוג לאמריקה? את זה עוד נראה.גם אם יצליח להגדיל את נתח העוגה של ארה"ב, העוגה בכללותה ככל הנראה לא תהיה גדולה יותר".

עליות בבורסות אסיה

עליות בבורסות אסיה עם פתיחת שבוע המסחר הבוקר - ויום המסחר הראשון מאז כניסתו של דונלד טראמפ לתפקיד נשיא ארה"ב. טוקיו יורדת בכ-1%; הונג קונג עולה ב-0.2%; שנחאי מוסיפה 0.3%; סינגפור מטפסת ב-0.3%; מדד אסיה דאו מוסיף 0.3%.

מדד הדולר של בלומברג יורד ב-0.5%, זה שבוע הירידות הרביעי ברציפות - הרצף הארוך ביותר מאז פברואר. הין עולה ב-0.9% מול הדולר ונסחר ב-113.6 ין לדולר. הזהב, שנחשב גם הוא מקלט בטוח למשקיעים, עולה בכ-0.5%; והחוזים העתידיים על נחושת מוסיפים 1.5% בבורסה של לונדון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט