אחרי 8 שנים: קורבנות נוספים של מיידוף יפוצו ב-277 מיליון דולר

הפיצויים שיקבלו לקוחותיו של מנהל כספים שהיה חבר קרוב של מיידוף מגדילים את הסכום הכולל שקיבלו עד כה קורבנות ההונאה ל-11.46 מיליארד דולר

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

הנאמן הממונה מטעם בית המשפט על פירוק נכסי החברה של ברנרד מיידוף, אירווינג פיקארד, הודיע ביום שישי כי הגיע להסדר פשרה עם משפחתו של מנהל הכספים המנוח מבוורלי הילס סטנלי צ'ייס, אשר במסגרתו יפוצו קורבנות הונאת הפונזי של מיידוף ביותר מ-277 מיליון דולר.

פיקארד אמר כי הקורבנות יקבלו 232 מיליון דולר לפחות במזומן, כמו גם את הזכויות על נכסים בשווי 30.7 מיליון דולר שצפויים להימכר. קרן נפרדת בשווי 15 מיליון דולר תשמש לפיצוי משקיעים מקליפורניה, שהגישו תביעה לראשונה ב-2009. ההסדר מצריך עדיין את אישור שופט בית המשפט לפשיטות רגל סטיוארט ברנסטיין ממנהטן, אשר מפקח על פירוק החברת של מיידוף. דיון בנושא נקבע ל-22 בנובמבר.

ברנרד מיידוףצילום: בלומברג

הפיצויים שנקבעו מגדילים ל-11.46 מיליארד דולר את הסכום שפיקארד השיג כפיצויים ללקוחותיו של מיידוף. הסכום הכולל מהווה כבר 65% מההפסד המוערך של הקורבנות, שנאמד ב-17.5 מיליארד דולר. פיקארד אמר כי מחצית מ-2,597 החשבונות שהגישו תביעות תקפות קיבלו את הפיצויים במלואם.

מיידוף בן ה-78 מרצה עונש מאסר של 150 שנה לאחר שהודה באשמת ביצוע הונאת הפונזי, שנחשפה בדצמבר 2008, במשך כמה עשורים. צ'ייס, שמת בספטמבר 2010 בגיל 84, ניהל בעבר השקעות עבור לקוחות מהאליטה של הוליווד כמו סטיבן ספילברג, והיה חבר קרוב של מיידוף מאז שנות ה-60. פיקארד ביקש להשיב "רווחים פיקטיביים" בשווי 1.32 מיליארד דולר שלטענתו לקוחותיו של צ'ייס, בהם אלמנתו פמלה, משכו מהקרן של מיידוף.

רשות ני"ע בארה"ב הגישה ביוני 2009 תביעה אזרחית נגד צ'ייס, בטענה כי התעלם מסימני אזהרה שהראו כי התשואות שהבטיח מיידוף היו שקריות. צ'ייס התעקש כי גם הוא היה קורבן של מיידוף והפסד כמעט את כל כספו בהונאה. עורכי דין מטעם צ'ייס סירבו למסור תגובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן