גרמניה תוציא מהחוק את מנוע הבעירה הפנימית

הבית העליון של הפרלמנט מקדם הצעת חוק שתאסור למכור מכוניות מזהמות אחרי 2030 ומציע לאיחוד האירופי לאמץ אותה גם

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

גרמניה תוציא מהחוק את מנוע הבעירה הפנימית תוך 14 שנים, דיווח המגזין "דר שפיגל". מנוע הבעירה הפנימית המשמש כיום להנעת רוב המכוניות בעולם הומצא בגרמניה. ההחלטה התקבלה בבונדסרט, הבית העליון של הפרלמנט הגרמני, ולפיה "לכל המאוחר ב-2030, כלי רכב להסעת נוסעים יאושרו רק אם יהיו בעלי אפס פליטה". כמו כן קרא בית המחוקקים לאיחוד האירופי ליישם את ההחלטה גם לשימוש בכבישים באיחוד האירופי.

להחלטה אין תוקף חקיקתי אולם הרגולציה בגרמניה משמשת לעיתים קרובות כבסיס להחלטות רגולטוריות באיחוד. ההשלכות שלה על תעשיית כלי הרכב באירופה ובעולם הן אדירות – כולל על תעשיית הרכב המפוארת של גרמניה, הכוללת את ב.מ.וו, פולקסווגן ומרצדס בנץ. הבונדסרט קורא לנציבות לפעול באמצעים של מיסוי והיטלים כדי לזרז את סיום השימוש במנועים המזהמים.

לשערוריית זיוף נתוני הזיהום של מכוניות דיזל מתוצרת פולקסווגן היתה, ללא ספק, השפעה בהחלטה העקרונית הזו. הציבור הרחב לא הושפע במיוחד ממנה, וקצב מכירות מכוניות דיזל לא נפגע עד אוגוסט השנה, וכן מכירות דלק דיזל -בשיעור שלח כ-5% בכמה מדינות באירופה.

לאחר אכיפת האיסור, אזרחים גרמניים יוכלו לרכוש רק מכוניות ללא פליטת מזהמים – כמו מכוניות חשמליות או מכוניות המונעות במימן.

מנוע בעירה פנימיתצילום: ויקיפדיה

קרדיט: יו-טיוב
צילום: AID

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"