גידול מפתיע ברווחי והכנסות מיקרוסופט הודות לענן; המניה קפצה לאחר הסגירה

הכנסות שירות תשתיות הענן אז'ור יותר מהוכפלו; אנליסטים צפו ירידה ברווח ובהכנסות של חברת התוכנה הגדולה בעולם עקב קצב אימוץ איטי של מערכת ההפעלה וינדוס 10

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מיקרוסופט דיווחה היום על גידול מפתיע ברווחים והכנסות הרבעוניים לאחר שהכנסות שירות שירותי הענן אז'ור (Azure) יותר מהוכפלו, במסגרת הדו"חות הכספיים הראשונים של החברה מאז הודעתה על כוונתה לרכוש את הרשת החברתית העסקית לינקדאין.

מניית מיקרוסופט קופצת ב-4% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט, אחרי שסיימה את שעות המסחר הרגילות בירידה של 1.6%.

ענקית התוכנה האמריקאית, שבראשה עומד המנכ"ל סאטיה נאדלה, רשמה ברבעון השני של השנה רווח נקי של 3.12 מיליארד דולר, או רווח של 39 סנט למניה, לעומת הפסד של 3.2 מיליארד דולר, או הפסד של 40 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת, בה רשמה הפרשות חד פעמיות גדולות הקשורות לערך נכסי ייצור הסלולר שרכשה מחברת נוקיה.

סאטיה נאדלה, מנכ"ל חברת מיקרוסופט העולמית

בניכוי סעיפים חד פעמיים דיווחה החברה על רווח של 69 סנט למניה לעומת רווח של 60 סנט למניה ברבעון המקביל בשנת 2015. תחזית האנליסטים היתה לרווח לפני סעיפים חד פעמיים של 58 סנט למניה.

בשורה העליונה, רשמה החברה בתקופה המדווחת הכנסות של 22.6 מיליארד דולר לעומת הכנסות של 22.18 מיליארד דולר בתקופה המקבילה, ומעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 22.14 מיליארד דולר.

הכנסות מיקרוסופט בתחום מחשוב הענן - הכולל מוצרים כמו אופיס 365, גרסת הרשת של יישומי אופיס - הסתכמו ברבעון ב-6.7 מיליארד דולר, צמיחה של 7%, הודות לזינוק של 102% בהכנסות שירות תשתיות הענן אז'ור.

עם זאת, תוצאות מיקרסופט נפגעו מירידה של 4% בהכנסות חטיבת המחשוב האישי של מיקרוסופט, בעקבות נפילה של 70% בהכנסות מסמארטפונים.

מיקרוסופט סובלת מפגיעה במכירות מוצרי הדגל שלה, מערכת ההפעלה וינדוס ותוכנות אופיס, כתוצאה מהירידה המתמשכת במכירות של מחשבים אישיים בעולם. עם זאת, מאז כניסתו של סאטיה נאדלה לתפקיד המנכ"ל לפני יותר משנתיים, נהנתה החברה מהתאוששות דרמטית בעסקיה הודות לתהליך של העתקת מוקד פעילותה מתוכנות למחשבים אישיים לתחומי המובייל ומחשוב ענן. בה בעת, שירות תשתיות הענן אז'ור הפך את מיקרוסופט לאחת ממובילות שוק ה-IT לעסקים גדולים.

וינדוס 10 לא עומדת בציפיות

מערכת ההפעלה החינמית וינדוס 10 לא תצליח להגיע ליעד שהציבה מיקרוסופט להתקנתה במיליארד מכשירים עד יוני 2018, מסרה החברה ביום שישי האחרון. החברה הסבירה כי הנמכת תחזית קצב האימוץ של וינדוס 10 נבעה מצמצום פעילות חטיבת המובייל של החברה אשר מייצרת סמארטפונים שהיו אמורים לפעול על וינדוס 10. מיקרוסופט לא קבעה תאריך יעד חדש להגעה להתקנות במיליארד מכשירים.

וינדוס 10. חינם לבעלי חלונות 7 וחלונות 8צילום: מיקרוסופט

בחודש מאי הודיע מיקרוסופט על סבב פיטורים של 1,850 משרות בתחום המובייל במקביל להפרשה בסך 950 מיליון דולר הקשורה לרכישת חטיבת המובייל של נוקיה - מהלך שנועד לסייע למיקרוסופט לבסס עת מעמדתה בשוק מכשירי המובייל, אולם לא השיג את יעדו.

עם זאת, וינדוס 10 עודנה מערכת ההפעלה בעלת קצב האימוץ המהיר ביותר בתולדות וינדוס, וכבר מותקנת ביותר מ-350 מיליון מכשירים, מסרה החברה ביום שישי.

קצב האימוץ המהיר של מערכת ההפעלה החדשה התאפשר בזכות עדכון בחינם שהציעה מיקרוסופט משתמשי גרסאות קודמות של ווינדוס. החברה צפויה להפסיק לאפשר עדכון בחינם לקראת סוף החודש - דבר שעלול לגרום להאטה בקצב האימוץ של וינדוס 10.

הרכישה הגדולה בתולדות מיקרוסופט

מיקרוסופט הודיעה ב-13 ביוני על רכישת הרשת החברתית העסקית לינקדאין תמורת 26.2 מיליארד דולר - הרכישה הגדולה בתולדות מיקרוסופט. היקף העסקה גדול פי יותר משלושה מרכישת סקייפ בשנת 2011 (8.2 מיליארד דולר) וכמעט פי ארבעה מרכישת נוקיה ב–2013 (7.6 מיליארד דולר).

העסקה נועדה להעניק למיקרוסופט דריסת רגל חיונית בעולם הרשתות החברתיות באמצעות 400 מיליון משתמשי לינקדאין, ולספק לה ביג דאטה (מאגר מידע מגוון) עצום על דפוסי הפעולה של גולשים ברשת, שלא היה ברשותה עד כה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מסך נתונים בבורסת וול סטריט מציג מרוץ עליות, בשבוע שעבר

רווחי החברות צומחים? מתברר שיש גורם שמנפח אותם

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי