בריטניה החליטה, אבל מה יקרה מעכשיו

מתי תודיע בריטניה למוסדות האיחוד האירופי כי היא מפעילה את סעיף 50 להתנתקות. מה רוצים הבנקים והיצרנים הבריטים? והאם נרווגיה תשמש דוגמה?

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו בלומברג
בלומברג

המצביעים הבריטים בחרו להתנתק מהאיחוד האירופי ולהתחיל שנתיים של מגעים קשים. הנה מפת דרכים למה שצפוי לבוא.

מה יקרה עכשיו?

צילום: HANNIBAL HANSCHKE/רויטרס

המשא ומתן על היציאה של בריטניה מהאיחוד האירופי יתחיל ברגע שראש ממשלת בריטניה יגיד ליתר מנהיגי המדינות כי הוא מפעיל את סעיף 50 באמנת האיחוד האירופי. רוב המנהיגים ירצו שהוא יעשה את זה מוקדם ככל האפשר, אבל ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, התפטר בינתיים ואמר כי ראש הממשלה הבא, שזהותו לא ידועה, יצטרך להחליט מתי יופעל סעיף 50.

בכל מקרה, מנהיגי יתר המדינות ירצו לדעת איזה סוג של מערכת יחסים רוצה בריטניה עם האיחוד האירופי. לפני כן, צפויה להיערך פגישת חירום של שרי האוצר במהלך סוף השבוע.

ברגע שמופעל סעיף 50, לבריטניה יש שנתיים באופן רשמי כדי לשאת ולתת על יציאתה מהאיחוד. אנליסטים אומרים כי לא סביר שפרק הזמן הזה יהיה ארוך מספיק כדי לשרטט הסכמי סחר מורכבים וכי השיחות בנושא צפויות להימשך גם הרבה אחרי שבריטניה תעזוב את האיחוד באופן רשמי.

מי ינהל את המשא ומתן?

יורשו של קמרון יהיה קרוב לוודאי אחד ממנהיגי הקמפיין ליציאה מהאיחוד האירופי כמו ראש עיריית לונדון לשעבר, בוריס ג'ונסון, או שר המשפטים במדינה, מייקל גוב. נוכחותם עלולה אמנם לגרום לממשלות אחרות באיחוד האירופי להקשיח את עמדתן. ההצבעה בעד עזיבה עשויה גם לקדם קריאות לבחירות כלליות כדי להבהיר את המצב ולאפשר לממשלה שתקבל מנדט לכך לנהל משא ומתן עם יתר האיחוד האירופי.

מה סוג ההסכם שבריטניה רוצה?

על זה היא עוד צריך להחליט, וזה גם משהו שתומכי ההיפרדות לא השיבו עליו באופן ברור במהלך הקמפיין. יהיו שלושה נושאים גדולים שיעמדו במוקד תשומת הלב של המשקיעים ובכירי עולם העסקים: איזה הסכם יפקח על יחסי הסחר בין בריטניה ליתר מדינות האיחוד האירופי שמסתכמים ב-575 מיליארד דולר בשנה? תחת אילו תנאים יקבלו חברות בריטיות גישה לאיחוד האירופי – שוק של 13.6 טריליון דולר? והאם בנקים שמושבת בבריטניה יוכלו להמשיך לעשות עסקים עם יתר אירופה?

קיימות שלוש אפשרויות כלליות:

המודל הנורווגי: אם תישאר באזור הכלכלי האירופי, לבריטניה תהיה עדיין גישה לשוק המשותף של האיחוד האירופי ותוכל ליהנות ממעבר חופשי של עובדים – אך בלי שתוכל להשתתף בדיונים על ההתפתחות של האזור – והיא תתרום עדיין לתקציב האיחוד האירופי. הבנקים מעדיפים את המודל הזה מכיוון שהוא יאפשר להם לשמור על הלקוחות באיחוד האירופי.

הסכם חדש: משא ומתן על הסכם סחר חופשי מיוחד לבריטניה יגביל את רוב תעריפי הסחר בין בריטניה ליתר 27 המדינות באיחוד, אבל יידרשו שנים לנסח את האופן שבו בריטניה תוכל לקבל גישה לשוק. הסכם הסחר של האיחוד האירופי עם קנדה נוסח במשך שבע שנים ועדיין לא אושרר.

חוקי ארגון הסחר העולמי (WTO): קיום מסחר בין בריטניה לאיחוד האירופי במסגרת חוקי ארגון הסחר העולמי תסייע לדלק מעל למכשול של ניסוח הסכם חדש ומורכב ובריטניה תוכל לקבוע תעריפים משלה בדיוק כפי שעושות רוסיה וברזיל. אבל זה לא יעניק לה יחס מועדף עם האיחוד האירופי או עם כל מדינה אחרת.

מה יציע האיחוד האירופי?

הפוליטיקה הפנימית תשחק תפקיד משמעותי ויכול להיות שמנהיגי המדינות – מהלסינקי ועד לאתונה לא ירצו להעניק לבריטניה הסכם עם גישה נרחבת לשוק מכיוון שכך הן מסתכנות בעידוד תנועות אנטי-אירופאיות דומות במדינות הבית.

התגובה תתחלק בעיקר לשני מחנות: הגישה הפרגמטית הגרמנית תכיר ככל הנראה בכך שבריטניה צריכה להישאר שותפת סחר מרכזית; הצרפתים יובילו קבוצה אחרת שמאמינה שהיציאה של בריטניה לא צריכה להיות קלה וכי מדינות מבחוץ לא זכאיות לאותם תנאים מועדפים כמו חברות האיחוד האירופי.

אם מוסיפים לתסבוכת הזו את התחזקות התנועות האנטי-אירופאיות במזרח אירופה, הרצון לאינטגרציה מוגברת בגוש היורו ואת הסימפטיה של הממשלות הנורדיות להחלטה הבריטית, ברור כי השנים הקרובות לא יתנהלו על מי מנוחות.

מה הבנקים רוצים?

לחברות השירותים הפיננסים יש שורה ארוכה של חששות שהחשוב בהם הוא "דרכונאות". כלומר, המבנה החוקי שמאפשר לבנקים שממוקמים במדינות האיחוד האירופי לעשות עסקים אלה עם אלה. ללא זה, הבנקים הבינלאומיים ייאלצו להוציא חלק גדול מהפעילות שלהם מבריטניה לטובת פרנקפורט, דבלין, פריז או למרכזים פיננסיים אחרים.

נושא נוסף קשור לסחר ביורו. האיחוד האירופי לא רוצה שהסחר בעסקות יורו ימשיך להתנהל מחוץ לאזור ההשפעה של הרגולטורים שלו. היכולת של מנהלי נכסים למכור קרנות נאמנות ביבשת היא פריבילגיה נוספת שתעמוד למבחן. הנושאים האלה יהיו חשובים מאוד לבריטניה מכיוון שמגזר הפיננסים הוא חלק מרכזי מאוד בכלכלת המדינה.

מה רוצים המעסיקים?

רשתות, בתי מלון וקמעונאיות גדולות תלויים בעובדים אירופאים: כמעט שלושה רבעים מהעובדים בענף האירוח בלונדון נולדו מחוץ לבריטניה. הקמפיין שתומך בעזיבה הבריטית הבטיח להפסיק את המעבר החופשי של אזרחים אירופאים "עד הבחירות הבאות", וענפי המלונאות והקמעונות ייאלצו למצוא דרכים חדשות כדי לגייס עובדים בריטיים, אולי באמצעות העלאת משכורות. כמה מהר זה יקרה? זה תלוי בשאלה מה יקרה עם אזרחי האיחוד האירופי שמתגוררים כיום בבריטניה.

מנהיג המפלגה האנטי אירופית בבריטניה (UKIP), נייג'ל פאראג', אמר כי מי שמתגורר כיום בבריטניה צריך לקבל את האפשרות להישאר, אבל אף אחד לא יודע מה יהיה הקריטריון המדויק ואיך יישמו את התקנות שיחוקקו רק בעתיד.

מה רוצים היצרנים?

הגישה לשווקים היא השאלה הגדולה ביותר של היצרנים הבריטים. לפני משאל העם, יצרניות בריטיות הזהירו מפני ההשלכות של יציאה מהאיחוד האירופי – שאליו הן מייצאות 44% מתוצרתן בשווי של 223 מיליארד ליש"ט. בריטניה מייצאת לסין סחורות בשווי של 16 מיליארד ליש"ט בלבד.

הבטחת הסכם סחר חופשי מקיף שישמור על רצף היצוא ללא הטלת מכסים נמצאת בראש סדר העדיפויות של היצרניות. זה נכון בעיקר לחברות ששרשרת האספקה שלהן מעורבת כמו GKN, שמקבלת חלקים מספרד ומאיטליה - מרכיבה אותם בבריטניה, ואז מוכרת אותם ליצרניות רכב באירופה.

מה רוצים החקלאים?

לחקלאים טוב יותר ללא האיחוד האירופי. כ-40% מתקציב האיחוד האירופי מופנה לסובסידיות מורכבות לחקלאות. החקלאים הבריטים קיבלו 3.1 מיליארד יורו בתשלומים ישירים בשנה שעברה. בנוסף קיבלה בריטניה עוד 5.2 מיליארד יורו לפיתוח האזורים הכפריים. תומכי הקמפיין בעד עזיבה אמרו כי הסובסידיות ימשיכו לזרום מכיוון שבריטניה תוכל להפנות את המשאבים שהפנתה לאיחוד האירופי לחקלאות. אבל גם זה תלוי בחקיקה עתידית וממשלת בריטניה תאלץ להתמודד עם דרישות תקציביות אחרות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

באר שבע. תוספות הבנייה לא ענו על הציפיות להפוך אותה לעיר של מיליון תושבים

"אמירה הזויה של אנשים מנותקים": ההכרזה על הקמת עיר בדרום מעוררת סערה

אולם תצוגה למכירת מכוניות. בענף הרכב מודים כי היבואנים העלו את מחירן של חלק מהמכוניות החשמליות גם בלי קשר למס

הציבור מתנפל על המכוניות החשמליות, אך לא בטוח שהמס עליהן יועלה