בגלל הבצורת הקשה בהודו: 1,300 חקלאים התאבדו בתוך חצי שנה

הבצורת, מהקשות מאז עצמאות הודו ב-1947, עלולה להיות הרה אסון עבור מאות מיליוני תושבים בהודו וליותר מרבע האוכלוסיה באזורים הכפריים אין מספיק מים לשתיה

לוגו בלומברג
בלומברג
לוגו בלומברג
בלומברג

מאות מיליוני בני אדם מתמודדים בימים אלה עם אחת מהבצורות הקשות בתולדות הודו מאז עצמאותה ב-1947, לאחר שנתיים של משקעים דלילים ולקראת חום הקיץ הלוהט. מונסון מתקרב צפוי להעניק הקלה מסוימת, אבל המשך המצב הקיים עתיד להחמיר את מצוקת המים עבור חקלאים, בתעשייה ובערים.

הבצורת משפיעה על הכל, מייצור חשמל ועד אירועי ספורט במומבאי - מטרופולין של 18 מיליון איש, ובמדינת המחוז מהאראשטרה. פקידים מקומיים מגבירים את הלחצים להכריח חברות חשמל מקומיות להשתמש במים ממוחזרים. בית המשפט הגבוה בעיר הורה לליגת העל של הודו בקריקט לבטל משחקים מחוץ למדינה כדי שהמים לא יתבזבזו על השחקנים. ולא מעט אנשים נאלצים לנסוע מרחקים ארוכים כדי להשיג מים.

עניים מושיטים את ידם בחלוקת מזון חינם בניו דלהי, הודו, ביוני 2015צילום: אי־פי

מהאראשטרה היא בין 10 מחוזות שהכריזו בצורת ב-2015, ואילצו את הממשלה הפדרלית להעניק תקציב חירום של 1.6 מיליארד דולר באמצעות קרן החירום הלאומית לסיוע בשעת אסון. מהאראשטרה היא אחת מהמדינות הגדולות והעשירות בין 30 מדינות הודו, עם 110 מיליון תושבים. היא כוללת את מומבאי וערים גדולות אחרות, וכן שטחים נרחבים של אדמה חקלאית. כמו אזורים חקלאיים אחרים של הודו, סובלת המדינה משנה שלישית של בצורת. יותר מ-80% מהחוות שבה תלויות בגשם לצרכי השקיה. התפוקה החקלאית צנחה בכמעט שליש מאז 2013. ההשפעה על בני האדם היתה קשה – ב-2015, 1,300 חוואים שהיו בעלי חוב התאבדו במהרשטרה בתקופה של חצי שנה.

גירעון בגשמים יכול להיות הרה אסון עבור מחצית מ-1.3 מיליארד התושבים של הודו המועסקים בחקלאות, המהווה 18% מהתמ"ג של המדינה, בשווי כולל של 2 טריליון דולר. ליותר מרבע האוכלוסיה באזורים הכפריים אין מספיק מים לשתיה, לפי נתוני הממשלה.

בשנה הבאה צפויה הקלה במשבר המים. התחזיות צופות עונת מונסונים טובה בין יוני לספטמבר, לראשונה מאז 2013.

האתגר הגדול של ראש הממשלה נרנדרה מודי הוא איך לנהל את הביקושים למים בהודו בטווח הארוך, שעה שהוא מנסה להעביר את המדינה מכלכלת חקלאות לכלכלת תעשייה מתקדמת ולשמור על קצב הצמיחה הגבוה. בחודש שעבר אמר מודי בנאום ברדיו הארצי כי המדינה צריכה לעשות כל מאמץ כדי לחסוך כל טיפה.

"משבר המים הנוכחי הוא לקח", אמר פרשהנט גוסוואמי, מנהל ומדען ראשי של המכון הלאומי למדעים וטכנולוגיה CSIR. "אנחנו צריכים לנהל טוב יותר את המשאבים שלנו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"