הבריטים צריכים להכריע: האם להפריט את BBC?

בסוף השנה יפוג רישיון הפעילות המלכותי של רשות השידור הבריטית, ובממלכה נשמעים קולות הקוראים למכירת הרשת למשקיעים פרטיים והפסקת גביית האגרה

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו בלומברג
בלומברג

מכון מחקר בריטי שמתאר את עצמו בתומך בעמדות פוליטיות של "שוק חופשי" קורא למכירת רשות השידור הבריטית למשקיעים פרטיים, ואומר כי רשות השידור הלאומית הוותיקה ביותר בעולם משוחדת בסיקור התקשורתי שלה וקרובה מדי להליכים פוליטיים.

המכון ליחסים כלכליים מלונדון, פירסם אתמול (רביעי) דו"ח שבו קבע כי מודל המימון של ה-BBC – תשלום אגרה על ידי תושבי בריטניה בעלי מקלט טלוויזיה – הוא לא עדכני. הוא טען כי טכנולוגיות חדשות מאפשרות לצופים לצפות בתכנים בדרכים ומגגון מכשירים שונים, כמו גם את התחרות הגוברת מאתרי חדשות באינטרנט.

צלחות לוויין במטה BBC בלונדון

"ה-BBC הופכת במהירות לדגיג בשידור הבינלאומי, בתקשורת ובעולם הבידור כמכלול", אמר המכון. "אם היא תישאר מולאמת, היא עשויה להפוך ללא רלוונטית".

דעה זו היא אחת מיני רבות בקשת הפוליטית בנוגע לשאלה מה כדאי לעשות עם ה-BBC אחרי שיפוג הצ'רטר המלכותי (רישיון פעילות) בסוף השנה. ה-BBC נתון ללחץ רב אחרי הקיצוצים בתקציב ומנסה להגן על המשך מימון הפעילות באמצעות תשלום האגרה, שהוקפאה על סכום של 145.5 ליש"ט (212 דולר) בשנה למשק בית למשך שבע שנים. שר התרבות, ג'ון וויטינגדייל, טען כי המשך המימון באמצעות אגרה הוא לא "בן קיימא".

כמה מחברי בית הלורדים טענו בפברואר כי אין לערוך קיצוצים משמעותיים ב-BBC – אחרי שנערך על ידם מחקר מקיף של שמונה חודשים. קובצת חברי בית הלורדים טענה כי גם ככה ה-BBC קטנה יותר מחברות מדיה עולמיות אחרות. ואולם הם הציעו להגדיל את השקיפות והפתיחות בהליך קביעת וגביית האגרה.

דו"ח שפורסם ב-2013 על ידי גוף הביקורת של ה-BBC מצא כי קיימות בעיות נקודתיות בנוגע לנטיית הסיקור של הרשת, אך אמר כי באופן כללי "מגוון הדעות המשוקפות ב-BBC הוא ראוי לציון ומרשים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה